Academic literature on the topic 'Динаміка витрат'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Динаміка витрат.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Динаміка витрат"

1

Loiko, Daria. "ДИНАМІКА СПОЖИВАННЯ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ У ДОМОГОСПОДАРСТВАХ УКРАЇНИ ТА ЧЕХІЇ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, no. 1 (October 31, 2018): 77–82. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0109.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто динаміку споживання продуктів харчування у домогосподарствах України та Чехії за період 2013-2017 рр. Зроблено висновок про зростання сукупних ресурсів домогосподарств України за період 2010-2017 рр. на 82,64% і відповідно зростання витрат за той же період на 86,88 %. Перевищення динаміки зростання середньомісячних витрат над середньомісячними доходами на одне домогосподарство України склало 4,24%. Питома вага споживчих витрат домогосподарств України у 2017 р. склала 93,0% від загальних витрат. Валовий грошовий дохід на людину в рік в Чехії за період 2013-2017 рр. зріс на 19,67%, сукупні витрати на споживання за той період зросли на 8,35%. Перевищення динаміки зростання доходів на одну людину в рік над зростанням витрат у домогосподарствах Чехії склало 11,32 %. Витрати на споживання у чеських родинах склали у 2017 р. 63,36 %. Домогосподарства України на статтю витрат «продукти харчування та безалкогольні напої» витратили у 2017 р. 51,2% сімейного бюджету. Чеські родини витрачають на продукти харчування на 31,3% менше, ніж українські родини. За результатами проведеного дослідження зроблено наступні висновки. Рівень споживання продуктів харчування у домогосподарствах Чехії за період 2013-2017 рр. зріс, зокрема: м’яса на 7,35%, фруктів – 6,77%, овочів – 6,39%, молока та молочних продуктів – 5,29%, цукру – 4,49%, хлібопродуктів – 1,01%. Рівень споживання продуктів харчування у домогосподарствах України за 2013-2017рр. знизився, зокрема: риби на 27,78%, олії – 11, 76%, фруктів – 9,76%, овочів – 6,38%, картоплі – 5,63%, цукру – 6,67%, хліба – 6,67%, м’яса – 3,92%. У порівняльній характеристиці споживання продуктів харчування домогосподарства Чехії спожили у 2017 р. більше ніж домогосподарства України: фруктів на 84,68%, м’яса - 36,56 %, яєць - 5,83 %, мучних виробів - 12,59 % та менше: олії на 72,22 %, риби – 65,38%, овочів – 16,48 %, картоплі – 14,80 %. Зроблено висновок, що рівень життя домогосподарств Чехії вищий ніж рівень життя домогосподарств України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Derkach, Tatyana. "РОЛЬ ХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 1, no. 21 (March 30, 2020): 49–63. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-01-49-63.

Full text
Abstract:
В статті представлено результати дослідження розвитку хімічної промисловості та її роль в національному господарстві України. Визначена тенденція змінювання виручки від реалізації та питомої ваги хімічного виробництва в промисловості країни. Охарактеризований вплив хімічної галузі на ринок праці та рівень заробітної плати в галузі. Темпи зростання заробітної плати співставленні з індексом споживчих цін. Проаналізована частка витрат на охорону навколишнього середовища серед галузей переробної промисловості. З урахуванням того, що енергоресурси та їх вартість – одна з найгостріших проблем вітчизняної економіки, визначена динаміка використання теплової та електроенергії в хімічному виробництві. Розглянута структура капітальних інвестиції в галузях переробної промисловості Україні та динаміка капітальних витрат в хімічному виробництві. Представлений кореляційний та регресійний аналіз динаміки капітальних вкладень в галузь та динаміки обсягів реалізації. Проаналізовані основні показники, що характеризують інноваційну активність в хімічній промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лоскоріх, Габріелла Людвиківна, Ірина Леонідівна Грабчук, and Вікторія Павлівна Рогаль. "Облікове забезпечення управління ризиками діяльності ІТ-підприємств." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(98) (December 29, 2021): 75–80. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-4(98)-75-80.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання управління ризиками діяльності ІТ-підприємства та визначено місце бухгалтерського обліку в цьому процесі. Відображено роль облікового персоналу ІТ-підприємства в управлінні ризиками в межах повсякденних обов’язків, зокрема щодо надання інформації про поточні та майбутні ризики та можливості, пов’язані з основними рішеннями. Обґрунтовано систему індикаторів ризиків ІТ-проєктів, що містить оцінку показників у розрізі чотирьох груп: 1) «персонал» (коефіцієнт плинності кадрів; витрати на навчання персоналу в звітному періоді); 2) «система» (коефіцієнт накладних витрат і відношення накладних витрат до собівартості реалізації; коефіцієнт невиконання замовлень; динаміка кількості претензій (негативних відгуків) від замовників щодо реалізованих ІТ-проєктів); 3) «проєкт» (кількість днів відхилень виконання ІТ-проєкту згідно з планом; відсоток виявлених помилок у загальній кількості операцій); 4) «зовнішнє середовище» (норма податкового навантаження). Систематизовано способи управління ризиками з визначенням можливостей застосування облікових інструментів. Основна увага приділена резервуванню як обліковому способу зниження ступеня ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Крашенінін, О. С., М. М. Одєгов, М. К. Березняк, and Д. І. Пивовар. "Пропозиції зі скорочення енерговитрат у локомотивному депо." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті 26, no. 2 (July 7, 2021): 30–42. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v26i2.235396.

Full text
Abstract:
Енергетичне господарство локомотивного депо займає суттєву частку витрат на організацію функціонування інших господарств депо і локомотивного парку. В умовах подорожчання цін на енергоресурси перед локомотивним господарством депо постають актуальні завдання розроблення комплексу заходів щодо запровадження стратегії економії енерговитрат. У статті аналізується динаміка технічного стану локомотивного парку і динаміка енерговитрат депо за кілька років. Зважаючи на це, намічено конкретні пропозиції з економії енерговитрат у локомотивному депо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Данкович, Вікторія, and Ольга Токар. "ДИНАМІКА ПОЗИЦІЇ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНОМУ РЕЙТИНГУ ВІДКРИТОСТІ БЮДЖЕТУ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 178–82. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-38.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні засади забезпечення прозорості державного бюджету. Здійснено аналіз динаміки позиції України з 2008-2019 рр. з ви-користанням даних Індексу відкритості бюджетів (Open Budget Index), пода-но характеристику методології розрахунку, оцінювання індексу. Проаналі-зовано звіти індексу та виявлено основні фактори, які вплинули на підвищен-ня/зниження показників України у рейтингу. Охарактеризовано доступність та наявність восьми ключових бюджетних документів. Проаналізовано дер-жавну звітність уряду України щодо витрат пов’язаних з Covid-19 та виок-ремлено основні аспекти, які визначили обмежену підзвітність. Запропоно-вано рекомендації для покращення функціонування системи відкритості бю-джету України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бурдик, О. Ю. "БЮДЖЕТУВАННЯ В УПРАВЛІННІ ФІНАНСОВИМИ РЕЗУЛЬТАТАМИ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 61 (December 22, 2020): 107–11. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-16.

Full text
Abstract:
У статті описано основні принципи бюджетування, необхідні для управління фінансовими результатами автотранспортних підприємств, а також розкрито основні проблеми побудови бюджетів. Встановлено, що головною проблемою автотранспортних підприємств, які здійснюють міські пасажирські перевезення, є збиткова динаміка результатів їхньої діяльності. Врахування цієї тенденції під час побудови бюджетної системи є необхідним для виявлення причин утворення негативного фінансового результату діяльності та своєчасного вжиття заходів з усунення факторів, які його спричиняють. Також виявлено, що на автотранспортних підприємствах складають, як правило, лише фінансовий план, без застосування ефективної системи бюджетування. Надано характеристику структури фінансового плану та операційного бюджету автотранспортного підприємства. Розглянуто відмінності бюджетування та фінансового плану. Метою статті є розробка та надання рекомендацій з побудови сучасної системи бюджетування для покращення ефективного управління фінансовими ресурсами і показниками автотранспортного підприємства. Це зумовлено тим, що автотранспортні підприємства комунальної форми власності мають ряд особливостей, від яких залежить процес бюджетування, особливо в частині методики розрахунку витрат підприємства і тарифів за проїзд. Оскільки у комунальному підприємстві тариф на перевезення пасажирів залежить не лише від собівартості перевезень, але й від корегування його органами місцевого самоврядування, це призводить до встановлення тарифів, нижчих за фактичну собівартість перевезень. Виявлено залежність діяльності таких підприємств від кількості асигнувань, отриманих з місцевого бюджету згідно з кошторисними призначеннями, що унеможливлює формування реального тарифу з використанням системи бюджетування. Відповідно до здійснених досліджень зроблено висновок, що головним завданням створення бюджетів автотранспортного підприємства задля управління фінансовими результатами є формування бюджетів доходів та бюджетів витрат. Для кращої координації цих бюджетів необхідно створити центри відповідальності за даними напрямками для оцінки діяльності центрів доходів та центрів витрат, щоб краще можна було прогнозувати доходи та витрати автотранспортного підприємства. Важливого значення набула оцінка рентабельності маршрутів з метою перегляду транспортної сітки, проведення контролю та аналізу виконання бюджетів, прогнозування ризиків та виявлення шляхів їх запобігання, порівняння фактичних фінансових результатів із плановими. Все це дасть можливість розрахувати стратегію рентабельності перевезень як основного чинника формування позитивного фінансового результату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Стасюк В.М., к.т.н. "ДИНАМІКА ПІДКРИТИЧНОГО РЕЖИМУ ПНЕВМОМЕХАНІЧНИХ ПРИВОДІВ МАШИН УДАРНОЇ ДІЇ." Перспективні технології та прилади, no. 15 (January 29, 2020): 94–98. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-15-14.

Full text
Abstract:
Завдання підвищення надійності пневматичних машин ударної дії завжди залишалося та залишається актуальним, зокрема і тих із них, що оснащені приводами із пневмомеханічними системами керування. Це стосується як надкритичного, так і підкритичного режимів їх експлуатації. У даній статті виконані дослідження підкритичного режиму. З метою встановлення стійкості функціонування вищезазначеного приводу досліджено динаміку зміни тиску в його робочих камерах на фазах їх наповнення та спорожнення з використанням сталої часу інерційної ланки, величини провідності впускного елемента пневмомеханічної системи керування, коефіцієнта витрат системи повітророзподілу, сталих часу наповнення та спорожнення, а також функції співвідношення тисків при наповненні пневмокамери при підкритичному режимі надходження енергоносія та функції співвідношення тисків при спорожненні пневмокамери при підкритичному режимі випуску відпрацьованого повітря. Використовуючи отримані результати досліджень, можна шляхом раціонального підбору розмірів конструктивних елементів пневмомеханічної системи повітророзподілу та параметрів робочих і компенсаційних камер істотно впливати на стійкість роботи пневмомеханічних приводів у підкритичному режимі. Доведено, що у процесі проведення досліджень варто також враховувати специфіку контактної взаємодії штока клапанного механізму з поршнем-ударником. Адже від надійності спрацювання клапанного механізму на початку фаз впуску-випуску енергоносія істотно залежить надійність машини ударної дії під час її експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Жолуденко, О., Р. Бєлєвцев, С. Чумаченко, В. Дерман, К. Лисиченко, І. Струнін, М. Бугера, and М. Кірієнко. "Багаторічна динаміка змін клімату та водного режиму Південного Буга в зоні впливу південноукраїнського енергокомплексу." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(18) (February 12, 2021): 124–32. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).124-132.

Full text
Abstract:
У статті проводиться аналіз багаторічної мінливості кліматичних факторів та водного режиму в межах зони впливу Південноукраїнського енергокомплексу. Для аналізу були використані ряди середньорічних, максимальних і мінімальних витрат води тривалістю до 2017 р. по водпостам Первомайськ (вище ПУЕК) та Олександрівка (нижче ПУЕК). Основні метеорологічні характеристики взяті по метеостанціям Первомайськ та Вознесенськ, оскільки вони розташовані найближче до зони впливу ПУЕК (вище та нижче). Для порівняння та кореляції даних з іншими періодами часу використано ряди метеорологічних показників за весь період спостережень, що проводяться з 1886 р.Відмічається, що останні декілька десятиліть характеризуються значними темпами потепління, як в цілому по території України, так і в регіоні розташування ПУЕК. На фоні загального підвищення кількості опадів в холодний період року і взагалі річної суми атмосферних опадів, проявилася тенденція досить значного зменшення кількості атмосферних опадів в липні-серпні, причому це зменшення супроводжується істотним підвищенням температури повітря на 5±2оС.Такі регіональні зміни клімату, в певній мірі, можуть стати причиною зменшення водності водойм, через збільшення випаровування при підвищення приземної температури та зменшенні кількості атмосферних опадів, особливо у верхів'ї та в середній частині басейну, а незначне підвищення кількості опадів в нижній частині басейну їх не компенсують (стік в цій частині басейну складає лише 17,5 % від річного стоку всієї річки). Формування водного режиму річки Південний Буг у районі розміщення ПУЕК, в останні десятиріччя відбувається на фоні позитивної фази коливань середньорічних температур повітря і негативної фази коливань опадів зимового сезону. Це призвело до суттєвого зменшення середньорічних витрат води р. Південний Буг на досліджувані території (по в/п Первомайськ на 20%, а по в/п Олександрівка – 30%).У стоці річки багатоводний період, який розпочався з кінця 60-х років минулого століття, з 2007 року змінився маловодним циклом. Сезонний перерозподіл стоку річки з даної території став менш вираженим протягом року. Істотно зменшився сток у весняний період, і збільшився в літній, осінній та зимовий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Svitlana Sas. "ЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ФІНАНСУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ І НАУКИ." Economic forum 1, no. 1 (March 13, 2022): 152–61. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-19.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто і проаналізовано світові тенденції фінансового забезпечення освітньо-наукової галузі економіки. Основною метою наукової публікації є здійснити аналіз зарубіжних підходів до реформування вищої освіти і науки, стану їхнього фінансування, зокрема на основі досвіду Республіки Польща, а також визначити нові засади й перспективи щодо його імплементації в Україні. Актуальність даного дослідження полягає у тому, що перманентне реформування системи вищої освіти Польщі, в тому числі нормативно-правового регулювання, забезпечує покроковий процес євроінтеграції, яке на сьогодні властиво й українській освітній галузі. Важливо наголосити, що розвиток якісної вищої освіти, наукових досліджень світового рівня для забезпечення економічної безпеки країни та соціально-економічного прогресу суспільства потребує розроблення стратегії і формування підґрунтя інвестування освіти й науки та ефективної економічної політики в цій галузі. Проведено аналіз витрат на вищу освіту і дослідження та експериментальні розробки, виконання науково-дослідних робіт окремих країн світу й Центральної і Східної Європи, країн ЄС-28. Наприклад, фінансові показники Республіки Польща у 2018 році займають середні позиції, а саме 0,75 % складають витрати на вищу освіту з державних джерел в структурі ВВП (6224,96 млн дол. США), а частка витрат на дослідження та експериментальні розробки, виконання науково-дослідних робіт у ВВП має тенденцію щодо зростання (у 2007 році цей % становив 0,56, а у 2019 – 1,32, в той же час у країнах ЄС-28 – 1,77 та 2,14 відповідно). Кожна країна світу визначає пріоритети розвитку вищої освіти і науки, як складових національної економіки, що є важливим чинником соціально-економічного прогресу, а також формує стратегію розвитку та по-різному підходить до вирішення питань фінансування освітньо-наукової галузі. Досліджуючи процеси реформування й показники фінансування вищої освіти і науки Республіки Польща, можна стверджувати, що це приклад успішних трансформацій в галузі вищої освіти. Ґрунтовні законодавчі зміни, інтегровані інформаційні системи управління, якісна і розгорнута статистична інформація, позитивна динаміка фінансових показників це той зарубіжний досвід, який варто враховувати українському уряду в процесі перманентних євроінтеграційних змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ігнатович, Л. С., and М. М. Іванов. "ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГ ЯК ІНСТРУМЕНТ РОЗВИТКУ СФЕРИ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 122–26. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-23.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості розвитку Інтернет-маркетингу в галузі страхових послуг. Визначено, що основними перевагами використання Інтернет-марке- тингу (Marketing 4.0) є зручність та економія часу, підвищення інформацій- ної забезпеченості суб’єктів страхового ринку, зниження витрат на ведення бізнесу та розширення географічних меж діяльності страхових компаній, спрощення комунікацій з клієнтами. Встановлено, що збільшення кількості користувачів Інтернету і соціальних мереж змінює процес ухвалення рішень щодо страхування через Інтернет. Через це страховики повинні коригувати свої маркетингові стратегії та поступово запроваджувати цифрову стратегію для збереження конкурентних переваг. Проведено перший аналіз викорис- тання Інтернету та каналів зв'язку населенням України. Визначено ключові фактори, що впливають на збільшення онлайн-продажів страхових послуг. Наведена динаміка укладення електронних договорів обов’язкового страху- вання цивільної відповідальності автовласників з моменту появи Е-полісу на українському ринку. Стаття показує, як зміна поведінки клієнтів впливає на зміну бізнес-процесів страхової компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Динаміка витрат"

1

Гаврисюк, Ярослав Пилипович, and О. В. Кадук. "Дослідження витрат для організації економічої безпеки підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27168.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Трофимчук, В. О. "Зміна технологічних укладів та динаміка інвестиційної активності в сфері охорони навколишнього природного середовища в Євросоюзі." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30244.

Full text
Abstract:
Темпи приросту ВВП в Єврозоні (15 країн) статистично пов’язані із темпами приросту всіх природоохоронних витрат. В Єврозоні спостерігається синхронізація фаз росту та, особливо, спаду природоохоронних витрат з усіх джерел із аналогічними фазами динаміки ВВП – середньострокові циклічні коливання приросту. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30244
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вагнер, Я. Е. "Аналіз методів удосконалення управління витратами на підприємстві." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27800.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грузд, А. Р. "Інноваційний розвиток як фактор підвищення прибутковості підприємства." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/22754.

Full text
Abstract:
Грузд, А. Р. Інноваційний розвиток як фактор підвищення прибутковості підприємства : кваліфікаційна робота : 073 "Менеджмент" / А. Р. Грузд ; керівник роботи Г. М. Самійленко ; НУ «Чернігівська політехніка», кафедра менеджменту та державної служби. – Чернігів, 2021. – 62 с.
Об’єктом дослідження є процеси інноваційного розвитку підприємства як фактори підвищення його прибутковості. Предметом дослідження є теоретичні положення інноваційного розвитку та практичні рекомендації щодо покращення прибутку підприємства на основі впровадження інновацій. Метою роботи є визначення теоретичних основ та надання практичних рекомендацій щодо інноваційного розвитку підприємства задля підвищення його прибутковості. Методи дослідження – економіко-статистичний, математичний, експертний, статистичний, системно-функціональний. Вивчено головні етапи розробки бізнес-плану; проведено аналіз вітчизняного та світового фармацевтичного ринку; визначено шляхи підвищення інноваційної діяльності на підприємстві «Фармак»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юдова, Д. Є. "Упрaвління результaтивністю підприємствa кaбельно-провідкової продукції нa зaсaдaх модернізaції облaднaння (на прикладі ПАТ «Одескабель»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Yudova.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти теоретичні аспекти результативності підприємства, види результативності, фaктори, які впливають нa результaтивність підприємствa, а також методичні підходи щодо оцінювaння результaтивності діяльності підприємствa. Проаналізовано діяльність ПАТ «Одескабель», аби проаналізувати діяльність підприємства ми проведели фінансовий аналіз, SWOT-аналіз, а також ми виявили головних конкурентів ПАТ «Одескабель» та порівняли їх у вигляді зведеної оцінки конкурентоспроможності. Запропоновано пропозицію, щодо підвищення результативності виробництва ПАТ «Одескабель» за рахунок оновлення застарілого обладнання.
The work discusses theoretical aspects, types of efficiency, factors, and the methodological approach regarding the efficiency of the company. To analyze the activity of PJSC "Odeskabel" the following actions were performed: financial analysis and SWOT analysis. In addition, the top competitors' discovery and their comparison with PJSC"Odeskabel" in the form of a derived assessment of the competitive capacity were made. It was suggested to modernize the equipment to increase the efficiency of production at PJSC "Odeskabel".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Узун, А. В. "Управління фінансовими результатами в банківській системі України." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12613.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти управління фінансовими результатами в банківській системі України Проаналізовано сутність та значення фінансових результатів для банківської системи; розглянуті поняття фінансової стійкості банків та її чинники; охарактеризовано науково-практичні аспекти управління фінансовими результатами банку; проаналізовано динаміку активів та пасивів банківської системи України та динаміку доходів та витрат банківської системи. Запропоновано шляхи управління доходами та витратами банківської системи та удосконалення прибутковості банківської діяльності в Україні.
Thesis deals with theoretical aspects of management of financial results in the banking system of Ukraine. Author analysis The significance of the financial results for the banks' systems and the understanding of the financial stability of the banks and their officials; the scientific and practical aspects of managing the bank's financial results have been described; the dynamics of the assets and liabilities of Ukraine's banking systems and the dynamics of revenues and expenditures of the banking systems. Suggested ways to manage revenues and expenditures of the banking system and improve the profitability of banking in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Карчева, Ганна Тимофіївна, and Hanna Karcheva. "Забезпечення ефективного функціонування та розвитку банківської системи України." Thesis, Університет банківської справи Національного банку України, 2013. http://ir.kneu.edu.ua/handle/2010/3090.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 - гроші, фінанси і кредит - Університет банківської справи Національного банку України (м. Київ). - К., 2013. У дисертації розроблено та обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження забезпечення ефективного функціонування та розвитку банківської системи України, що грунтуються на кібернетичному та синергетичному підходах, дотриманні динамічної рівноваги та фінансової стійкості з метою позитивного впливу на розвиток економіки та надання високого рівня банківських послуг населенню та суб’єктам господарювання. Досліджено сучасні підходи до визначення сутності банківської системи та основні її характеристики, функції, структура, визначені теоретичні основи ефективного функціонування та розвитку банківської системи та сучасні концепції її розвитку, забезпечення ефективності, які базуються на розгляді ефективності як інтегральної багатокомпонентної системної характеристики, що залежить від багатьох чинників. Обгрунтована синергетична концепція розвитку банківських систем в умовах біфуркаційного їх розвитку та визначені умови забезпечення синергетичної ефективності та важливість резонансних впливів регулятора для її забезпечечення. Проаналізована багатоваріантність та альтернативність розвитку банківських систем, обгрунтована доцільність подальшого розвитку банківської системи України за інтенсивною ендогенно орієнтованою моделлю, яка дасть змогу підвищити її фінансову стійкість та ефективність. Розроблено методичний підхід до комплексної оцінки ефективності банківської системи України, включаючи декомпозиційний аналіз рентабельності діяльності, оцінку ефективності управління активами і пасивами та процентним ризиком, рекапіталізації банків в України за участю держави з використанням економіко-статистичних методів. Розроблені теоретико-методологічні засади ефективного управління ризиком ліквідності банківської системи з урахуванням внутрішніх та зовнішніх (загальносистемних) чинників, нових вимог Базельського комітету та вдосконалення кількісної оцінки ризику. Проведено аналіз розвитку банківської системи України як багатомірного процесу її удосконалення та модернізації, виділені основні етапи її розвитку відповідно до моделі лінійних стадій розвитку та виділених X. Мінскі трьох режимів фінансування (забезпечене, спекулятивне, Понці-фінансування), визначені основні тенденції функціонування банківської системи у посткризовий період та підвищення її ефективності. Обгрунтовані шляхи забезпечення стабільного розвитку банківської системи, включаючи розроблення та реалізацію стратегії її розвитку, яка б передбачала перехід від екстенсивної до інтенсивної моделі розвитку, удосконалення регулювання діяльності банків з урахуванням міжнародних стандартів.
Doctoral thesis on economics, specialty 08.00.08 - Money, Finance and Credit -University of Banking of the National Bank of Ukraine. - Kyiv, 2013. Doctoral thesis developed and founded theoretical and methodological basis of the effective functioning and development of the banking system of Ukraine which are based on cybernetic and synergistic approaches, adherence of dynamic balance and financial stability aimed at the positive impact on economics development and providing high-quality service for people and companies. It was researched modem approaches for defining the nature of a banking system and its main characteristics, functions, structure, defined the theoretical basis of effective functioning and development of a banking system and modem concepts of development of a banking system and its effective functioning which are based on studying the effectiveness as a multicomponent system characteristics dependent on many factors. It was founded the synergistic concept of development of banking systems in conditions of their bifurcational development and defined conditions of synergistic effectiveness and importance of resonance effects of the regulator for its providing. It was analyzed the multivariate and alternative development of banking systems and founded the necessity of further development of the banking system of Ukraine by the intensive endogenously based model which will promote increase of its financial stability and effectiveness. It was developed the methodical approach to the complex evaluation of effectiveness of the banking system of Ukraine including decomposition analysis of profitability, evaluation of the effectiveness of assets and liabilities management and interest rate risk, to the state recapitalization of banks in Ukraine with the help of economic and statistical methods. It was developed the theoretical and methodological principles of effective control of liquidity risk of banking system including the internal and external (system-wide) factors, new requirements of the Basel Committee and improvement of quantitative risk assessment. It was conducted the analysis of development of the banking system of Ukraine as a multidimensional process of its improvement and modernization, pointed out the main phases of its development according to the model of linear stages of development and three regimes of funding determined by H. Minsky (provided, speculative, Ponzi finance), defined the main trends in development of the banking system in post-crisis period and increase of its efficiency. It was founded the ways of implementation of stable development of the banking system including the development and implementation of development strategy of the banking system which would predict the transition from extensive to intensive model of development, improvement of regulation of banking business considering the international standards.
Диссертация на соискание ученой степени доктора экономических наук по специальности 08.00.08 - деньги, финансы и кредит - Университет банковского дела Национального банка Украины (г. Киев). - К., 2013. Диссертация посвящена разработке теоретико-методологических подходов и практических приемов обеспечения эффективного функционирования и развития банковской системы Украины с целью повышения устойчивости и усиления влияния на социально-экономическое развитие страны, повышения доступности банковских услуг для населения и предприятий. В работе исследованы современные подходы к определению сущности банковской системы и ее эффективности, рассмотрены функции и структура, определены теоретические основы обеспечения эффективного функционирования и развития банковской системы, базирующиеся на соблюдении динамического равновесия и устойчивости, рассмотрении эффективности как интегральной многокомпонентной системной характеристики, зависящей от многих факторов и условий. Для поддержания устойчивости банковской системы важным является наличие определенного «потенциала устойчивости» в виде капитала, ликвидности, доходности, резервов на покрытие рисков. В работе предложено оценивать потенциал устойчивости банковской системы с помощью интегрального показателя, рассчитанного на основе оценки рисков и достаточности капитала для их покрытия. Выделены пять уровней устойчивости банковской системы в зависимости от значений параметров устойчивости, их волатильности и наличия потенциала устойчивости. Доказано, что неустойчивая банковская система, не поддерживающая динамическое равновесие, не может быть эффективной. Разработана синергетическая концепция развития банковских систем в условиях бифуркационного их развития и определены критерии вхождения банковской системы в фазу бифуркации. Предложен метод определения уровня хаотичности в банковской системе Украины и вхождения в фазу бифуркации на основе оценки волатильности текущих пассивов и возможности построения аналитического тренда. Разработан теоретико-методологический поход к исследованию обеспечения эффективного функционирования и развития банковской системы, обоснованы критерии и принципы обеспечения ее эффективности, условия достижения синергетических эффектов, выделены структурные компоненты эффективности и разработана система сбалансированных показателей для оценки всех выделенных видов эффективности, что позволит разработать эффективные механизмы поддержания финансовой устойчивости и обеспечения эффективности банковской системы. В диссертации предложен методический подход к проведению комплексного анализа эффективности банковской системы Украины, включая декомпозиционный анализ рентабельности деятельности, оценку эффективности управления активами и пассивами и процентным риском, рекапитализации банков в Украине с участием государства. Проанализирована многовариантность и альтернативность развития банковских систем и обоснована целесообразность дальнейшего развития банковской системы Украины в соответствии с эндогенно ориентированной моделью, которая будет способствовать повышению ее финансовой устойчивости и эффективности. Проведен анализ развития банковской системы Украины как многомерного процесса ее совершенствования и модернизации, выделены основные этапы ее развития в соответствии с моделью линейных стадий развития и выделенных X. Мински трех режимов финансирования (обеспеченного, спекулятивного, Понци-финансирования), определены основные тенденции развития банковской системы в посткризисный период и пути повышения ее эффективности. Разработаны теоретико-метологические основы повышения эффективности управления риском ликвидности банковской системы с учетом внутренних и внешних (общесистемных) факторов, новых требований Базельского комитета и совершенствования количественной оценки риска. Получили дальнейшее развитие методы определения и управления неснижаемым остатком текущих пассивов, предложен методологический подход к определению интегрального показателя оценки риска ликвидности банковской системы - динамического индикатора ликвидности, расчет которого основывается на принципах комплексности, системности, чувствительности к рискам и последствиям принятых решений. Предложен комплекс мероприятий по обеспечению эффективного функционирования и развития банковской системы Украины на основе совершенствования управления активами и пассивами и процентным риском с использованием экономико-статистических моделей, обоснована роль и определены концептуальные подходы к разработке государственной стратегии развития банковской системы Украины до 2020 г., которая должна предусматривать переход от экстенсивной к интенсивной модели развития банковской системы, совершенствование регулирования деятельности банков с учетом международных стандартов, внедрение инноваций, усиление влияния на развитие экономики и повышение доступности банковских услуг для населения и предприятий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шміголь, М. М. "Внутрішньовиробничі резерви зниження собівартості продукції на підприємствах приладобудівної галузі (на прикладі ТОВ «Телекарт-прилад»)." Thesis, 2017. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7884.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження – Одеське приладобудівне підприємство ТОВ «Телекарт-прилад». У роботі розглядаються теоретичні аспекти дослідження резервів зменшення собівартості продукції на промисловому підприємстві. Проаналізовано результати господарської діяльності ТОВ «Телекарт-прилад», формування собівартості продукції в 2012-2016 роках, вплив найважливіших факторних показників на динаміку собівартості продукції з 2012 по 2016 рік. Запропоновано заходи щодо: скорочення витрат на комплектуючі вироби шляхом оптимізації постачальників окремих мікросхем; підвищення продуктивності праці за рахунок підвищення кваліфікації персоналу тощо.
The master's qualification work consists of three sections. The object of research is the Odessa instrument-making enterprise LLC «Telecart-device». The work deals with the theoretical aspects of research of profit growth reserves at an industrial enterprise. The results of economic activity of LLC "Telecard-device", the formation of production costs in 2012-2016, the influence of the most important factor indicators on the dynamics of the cost price of products from 2012 to 2016 are analyzed. Proposed measures for: reduction of expenses for component products by optimization of suppliers of separate chips; increase of labor productivity at the expense of staff qualification development, etc.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography