Academic literature on the topic 'Гібридна система'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Гібридна система.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Гібридна система"

1

Радченко, О. В., and Я. І. Чмир. "ГІБРИДНА ВІЙНА ЯК КЛЮЧОВА ЗАГРОЗА НАЦІОНАЛЬНОМУ СУВЕРЕНІТЕТУ УКРАЇНИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 3 (February 18, 2022): 100–108. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.3.14.

Full text
Abstract:
Стаття досліджує проблематику забезпечення національного суверенітету держави внаслідок розгортання гібридних воєн, насамперед у глобальному інформаційному просторі. Це зумовлює необхідність створення ефективної системи забезпечення інформаційної безпеки людини, суспільства та держави. Інформаційна безпека розглядається як система, що забезпечує необхідний рівень стабільності та захищеності політичної, соціально-економічної, військово-оборонної, духовно-культурної та інших сфер і галузей життєдіяльності суспільства від небезпечних, дестабілізуючих негативних деструктивних загроз, здатних завдати шкоду національним інтересам держави, сталому розвитку суспільства, благополуччю та здоров’ю кожного громадянина. Визначається, що гібридна війна становить якісно нову радикальну форму геополітичних і внутрішньополітичних конфліктів латентного й асиметричного характеру, універсальний засіб безкровного забезпечення інтересів суб’єктів ведення інформаційної війни, де основною зброєю виступає інформація, інтернет-мережа та канали масової комунікації, цілеспрямовані на бажану зміну суспільної свідомості, базових цінностей і політичних орієнтації громадян, політичної еліти та вищих керівних кадрів протиборствуючої держави та задля її інформаційного поневолення. З огляду на широкомасштабну гібридну війну проти України та неминучість подальшого зростання загроз у сфері інформаційної безпеки обґрунтовується комплексна модель системи забезпечення національної безпеки держави. Робиться висновок про необхідність активізації дій органів публічного врядування України у напрямку своєчасного виявлення й нейтралізації загроз і ризиків негативного впливу шкідливого контенту національного і світового інформаційного простору, забезпечення задоволення інформаційних потреб людини й суспільства, реалізації національних інтересів держави у глобальному інформаційному просторі та здійснення ефективного захисту інформаційного суверенітету держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

МЕНЯЙЛЕНКО, ОЛЕКСАНДР, and ОЛЕГ ШЕВЧУК. "ДИДАКТИЧНІ СИСТЕМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 31–40. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-31-40.

Full text
Abstract:
На основі аналізу дидактичної взаємодії у педагогічних системах та класифікації дидактичних систем (ДС), виокремлено основні групи ДС, які використовуються у інтелектуальних інформаційних системах навчання: 1)режим передачі знань – кібернетичні ДС; 2)режим застосування інформаційних систем: змішані односуб’єктні ДС; змішані двосуб’єктні ДС; змішані багатосуб’єктні розподілені ДС; гібридні трисуб’єктні ДС; гібридні полісуб’єктні ДС; гібридні багатосуб’єктні розподілені ДС. Показано, що це потребує розробки нових педагогічних підходів та системи принципів, на основі яких необхідно вести проектування, розробку та використання педагогічних систем, які засновані на інтелектуальних, експертних та експертних навчаючих системах. Ключові слова: дидактична система, дидактична взаємодія, класифікація, режими функціонування; інтелектуальні інформаційні технології навчання, інтелектуальні системи, експертні навчаючи системи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кочелап, В. О., and С. М. Кухтарук. "Взаємодія ізотропної наночастинки з дрейфуючими електронами у квантовій ямі." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 3 (March 30, 2012): 367. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.3.367.

Full text
Abstract:
Розглянуто гібридні системи, що складаються з наночастинки та напівпровідникової гетероструктури з квантовою ямою. Наночастинка є такою, що поляризується у сторонньому електричному полі. Обґрунтовано та сформульовано модель гібридної системи. Отримано точні розв'язки рівнянь. Знайдені частоти коливань зарядів гібридної системи та їх додаткове загасання, що зумовлено взаємодією диполя з плазмонами. Природа додаткового загасання подібна до загасання Ландау. Проаналізовано поведінку в часі та просторі збурень концентрації двовимірних електронів. Досліджено поляризаційні коливання наночастинки. Знайдено, що при ненульових дрейфових швидкостях наведена поляризація характеризується складною динамікою. Зокрема, для двох із трьох гілок частотної дисперсії вектор поляризації обертається по еліптичних траєкторіях. У випадку, коли до квантової ями прикладене поле та тече струм, загасання змінюється на наростання коливань гібридної системи у часі, що відповідає електричній нестійкості гібридної системи. Нові явища в гібридних системах можуть бути застосовані для збудження випромінювання наночастинок струмом та для електричної генерації випромінювання в терагерцовій області спектра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Komarchuk, Oleksandr. "Гібридна війна: сутність та структура феномену." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 1 (3) (April 26, 2018): 48–54. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2018-01-48-54.

Full text
Abstract:
Відзначається, що агресія з боку Російської Федерації стала суттєвою несподіванкою для українського суспільства, а сучасний російсько-український конфлікт має офіційний статус АТО, але, на жаль, це єдина можливість охарактеризувати «гібридну війну» на правовому рівні. Аналізуючи ступінь наукової розробки дослідження проблеми, констатуємо, що загалом у політичній науці обмаль наукових розвідок щодо поняття «гібридна війна». Застосовуючи системний та історичний підходи до аналізу поняття «гібридна війна», наголошено на необхідності комплексного підходу до вивчення зазначеного явища. Указано, що для вирішення конфліктних питань або задоволення геополітичних інтересів виступати відкрито для держави-агресора стало досить невигідним в економічному та небезпечним у політичному плані, тому наприкінці XX ст. людство зіткнулося з новим способом ведення збройних конфліктів, що отримало неофіційну назву «гібридною». Цей термін пояснює нову військову стратегію, яка поєднує в собі «звичайну війну», «малу війну» та «кібервійну» і служить для поєднання дій із залученням ядерної, біологічної, хімічної зброї та засобів інформаційної війни. Застосовуючи сучасні підходи до вивчення феномену «гібридної війни», інтерпретуємо це явище як сукупність заздалегідь підготовлених та оперативно реалізованих державою дій військового, дипломатичного та інформаційного характеру, спрямованих на досягнення стратегічних цілей. При цьому важливе значення має відсутність необхідності в розробці нових систем зброї й військової техніки. Гібридна війна включає реалізацію комплексу гібридних загроз різного виду, а саме: традиційні, нестандартні, масштабний тероризм, а також підривні дії, у ході яких використовують інноваційні технології для протидії військовій силі супротивника, такі як масовані кібератаки, підривні дії в енергетичній, економічній сферах тощо. Зазначено, що відмінність між класичними війнами та гібридними полягає не лише в способі їх ведення, а й у засобах та цілях, які переслідує агресор, оскільки метою «гібридної війни» є не контроль території, а економічна та політична дестабілізація держави, тримання в страху населення в цілому, яке проживає за межами безпосереднього конфлікту. Дестабілізація країни в усіх цих аспектах удається завдяки терористичним і диверсійним актам, активній пропаганді серед місцевого населення, ведення повномасштабних бойових дій на певній території країни, а кінцевою метою є схилення легального уряду країни до вигідних для агресора дій або його зміни. Усі вищевказані етапи підготовки та реалізації військових дій неможливі без участі засобів масової комунікації, які безпосередньо є технологічним інструментом організації та проведення «гібридних війн».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гринюк, С., and М. Поліщук. "Використання технології шифрування інформації для безпечної передачі в мережі." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 39 (May 19, 2020): 122–26. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-21.

Full text
Abstract:
Технологія шифрування даних не тільки може шифрувати та дешифрувати дані, але й може реалізувати цифровий підпис, аутентифікацію та автентифікацію та інші функції, забезпечуючи таким чином конфіденційність, цілісність і підтвердження передачі даних по мережі. З метою підвищення безпеки даних у мережевому зв’язку в роботі розглядається гібридна система шифрування, яка використовує для шифрування та дешифрування потрійний алгоритм DES з високою безпекою, і два ключі шифруються за допомогою алгоритму RSA, забезпечуючи таким чином безпеку потрійного ключа DES та вирішуючи проблему управління ключами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Lysenko, V., and I. Yakymenko. "Hybrid automation system for greenhouses." Energy and automation, no. 2(48) (April 29, 2020): 37–50. http://dx.doi.org/10.31548/energiya2020.02.037.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лисенко, В. П., and І. С. Чернова. "АДАПТИВНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ВИРОБНИЦТВОМ ЕНТОМОФАГІВ." Automation of technological and business processes 11, no. 2 (June 26, 2019): 10–16. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i2.1373.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробленню адаптивної системи керування виробництвом ентомофага бракон (Habrobracon hebetor), який є перспективним гусеничним паразитоїдом у біологічній боротьбі зі шкідниками сільськогосподарських культур.Метою досліджень є підвищення ефективності виробництва ентомофагів шляхом розроблення системи керування із використанням інтелектуального алгоритму обробки інформації, зокрема, гібридної нейронної мережі прямого поширення сигналу.Методи досліджень – ситуаційне керування, експериментальні дослідження в режимі реального часу, нечіткий висновок, чисельне інтегрування.Розроблено адаптивну гібридну інтелектуальну систему керування температурою повітря боксу для лабораторного виробництва млинової вогнівки (Ephestia kuehniella), комахи-хазяїна ентомофага бракон.Проведено дослідження системи в режимі реального часу із використанням структурної моделі в Simulink/MATLAB, ANFIS – редактора, OPC Toolbox MATLAB, OPC-сервера OWEN.RS485 і Fuzzy Logic Toolbox MATLAB.Запропонована адаптивна система керування виробництвом ентомофагів дозволяє: підвищити ефективність виробництва за рахунок автоматизації складного виробничого процесу, зменшуючи при цьому вплив суб’єктивного фактору; підвищити точність підтримання температури повітря боксу для вирощування ентомокультур в умовах збурень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ПАЗЮРА, Наталія, Тетяна НОВІКОВА, Олександр ДІДЕНКО, Олександр ГНИДЮК, and Олександра ІСЛАМОВА. "ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ У ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ АЗІЇ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 22, no. 3 (January 16, 2021): 159–76. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v22i3.520.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати аналізу наукових джерел щодо особливостей військово-професійної підготовки фахівців сектору безпеки і оборони у провідних країнах Азії – Республіці Індія, Китайській Народній Республіці, Японії, Південній Кореї, Ізраїлі. З’ясовано, що ці країни зазнають впливу гібридних загроз, які впливають на розвиток систем національної безпеки та військово-професійної підготовки фахівців сектору безпеки і оборони. На основі аналізу наукових досліджень та нормативно-правових актів виокремлено вимоги до військово-професійної підготовки фахівців сектору безпеки і оборони в сучасних умовах з урахуванням реальних та потенційних загроз. З’ясовано, що військово-професійній підготовці військовослужбовців у закладах освіти притаманні такі особливості, як орієнтація на імплементацію модернізаційних змін з метою відповіді на гібридні військово-політичні загрози; врахування міжнародних стандартів з метою підвищення ефективності виконання завдань, що постають перед військовими формуваннями та правоохоронними органами; дотримання національних традицій у підготовці військовослужбовців з одночасним застосуванням інноваційних технологій навчання. Однією з особливостей підготовки фахівців сектору безпеки і оборони в цих країнах є емерджентність – властивість системи військово-професійної підготовки, яка підвищує ефективність освітнього процесу у військових закладах освіти. Емерджентна система військово-професійної підготовки військових фахівців є динамічною, саморегульованою, адаптивною до виконання комплексних неочікуваних та нелінійних вимог, які висуваються до неї, і сприяє формуванню готовності військовослужбовців до протидії гібридним загрозам. У статті детально представлено особливості систем військово-професійної підготовки фахівців сектору безпеки і оборони у військових закладах освіти у кожній з зазначених країн та зроблено висновок, що в подальшому окремі елементи можна імплементувати у процес підготовки військовослужбовців у вищих військових навчальних закладах в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Загірний, О. В. "ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ В МЕДІАПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ: УКРАЇНСЬКИЙ “ROUNDTRIP”." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 28 (May 24, 2021): 50–54. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i28.947.

Full text
Abstract:
Загірний О. В. Технології управління в медіаполі- тичній системі: український “roundtrip”. - Стаття. У статті досліджуються технології управління ме- діасистемою. Визначено взаємозв’язок між медіасис- темою та політичною системою, який виражається у медіатизації політики, таблоїдізації політичного дис­курсу, появі медіакратії, медіацентрованої політичної системи тощо. На сучасному етапі цей процес призво­дить до створення медіаполітичної системи. Відзначе­но гібридність медіаполітичної системи в Україні. Її основу становлять великі медіахолдінги, які належать олігархам та захищають в інформаційному просторі економічні та політичні інтереси фінансових груп. До­сліджено технології впливу медіаполітичної системи на громадську думку, інформаційні технології у медіа (від друкованих видань до інтерактивних мереж, які інтегрують аудіовізуальну та друковану інформацію), технології регулювання, впливу та управління медіа- системою, які використовуються у різних типах полі­тичних режимів. У транзитному українському суспільстві масме- діа не виконують функції незалежного соціального інституту, навпаки, вони стають справжніми гравця­ми на політичному полі. Держава, відмовляючись на початку 90-х від адміністративного тиску на медіа та політичної цензури, вже на початку 2000-х створила гібридну модель управління медіасистемою. Гібрид­ність полягала у поєднанні адміністративних та еконо­мічних важелів впливу на медіа з боку політичної сис­теми або через прямий адміністративний тиск, або за домогою економічного тиску на власників. Натомість зі створенням медіаполітичної системи необхідність у цензурі практично зникла - власники медіахолдінгів остаточно увійшли до кола політичної еліти та стали бенефіціарами як у медіа, так і у політичній системі. Український “roundtrip” (тобто рух «туди й назад»), розпочавшись від заперечення радянського синтезу політики та медіа та пройшовши етап використання економічних важелів і маркетингових технологій, по­вернувся до моделі медіаполітичної системи з усіма її перевагами та недоліками. Аргументовано, що гібридність медіаполітичної системи зумовлює застосування гібридних технології впливу на суспільство. З метою маніпуляції громад­ською думкою медіаполітична система використовує гібридні (маркетингові й немаркетингові) техноло­гії, які поєднують рекламу та пропаганду, зв’язки із громадськістю та агітацію. Визначено, що технології управління застосовуються на різних рівнях взаємодії: 1) між масмедіа, владою та суспільством; 2) між влас­ником, редакторами та журналістами. Відзначено, що у зв’язку зі швидким розвитком ін­формаційного простору та становленням медіаполітич- ної системи технології управління медіа потребують удосконалення. Насамперед ідеться про необхідність розробки та запровадження технологій політичних де­батів як рутинної практики раціонального прийняття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Bushuyev, Sergey, and Boris Kozyr. "Гібридизація методологій управління інфраструктурними проектами та програмами." Herald of the Odessa National Maritime University, no. 61 (September 8, 2020): 187–207. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2020-1-5-26.

Full text
Abstract:
Предметом статті є розробка гібридних методологій управління проектами, програмами і портфелями проектів. Істотні скорочення життєвих циклів інфраструктурних програм, які містять про-екти різних напрямків діяльності та різних методологій управління, наприклад «водоспадні» з жорстким життєвим циклом і Agile з гнучким життєвим циклом методології, вимагають використання інструментів конвергенції для формування «гібридних» методологій. Мета − розробити конвергентний підхід до побудови гібридних методологій управління проектами з точки зору процесів прийняття рішень в управлінні проектами на основі різних платформ. Результати дослідження отримані на основі використання конвергентного підходу до побудови методології управління інфраструктурними проектами і програмами. Представлена змістовна модель отриманої гібридної методології управління проект-тами та програмами. Висновки: Гібридні методології управління проектами та програмами стають більш затребуваними в цій категорії програм. Головною причиною є наявність в програмі компонентів з різними життєвими циклами, а, отже, і методологіями, які вимагають інтеграції та гармонізації. Методологію перевірено практикою використання механізмів систем гібридного багаторівневого управління інфраструктурними проектами і програмами. Дослідження гібридних методологій управління проектами і програмами певних практикою впровадження різних, по суті, компонентів програм. Застосування гібридної методології управління проектами дозволило авторам виконати різні, по суті, проекти в обумовлені терміни з заданим бюджетом на прикладі складних будівельних проектів і проектів створення інформаційно-комунікаційних систем управління інфраструктурою. Подальші напрями досліджень пов'язані з детальною розробкою механізмів гармонізації, інтеграції, конвергенції і актуалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Гібридна система"

1

Востоцький, В. В., and Н. А. Дедик. "Гібридна інтелектуальна система керування вирощуванням сцинтиляційних монокристалів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25269.

Full text
Abstract:
Для вирішення сучасних завдань приладобудування, екологічного захисту навколишнього середовища від різного роду випромінювань, впровадження нових ідей і напрямів у галузі фізики високих енергій, медицини, астрофізики, космонавтики характерно широке використання сцинтиляційних монокристалів (МК). Метою наукової роботи є розроблення інформаційного та програмного забезпечення інтелектуальної гібридної системи класифікаційного керування технологічним процесом вирощування крупногабаритних лужно-галоїдних сцинтиляційних монокристалів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25269
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бартків, Василь Ярославович, and Vasyl Bartkiv. "Енергоефективність гібридних фотоелектрично-теплових сонячних систем енергопостачання." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33229.

Full text
Abstract:
У роботі представлено дослідження гібридного сонячного ФЕ/T колектора, що встановлюють на даху будівель. Проведено аналіз виконаного експериментального дослідження електричної та теплової ефективності. Фотоелектричний модуль, що використовується для виробництва електроенергії, з'єднаний з блоком рекуперації тепла з циркулюючим насосом для охолодження цього модуля, а отримане тепло може використовуватися для гарячого водопостачання.
Щоб використати енергію сонця для енергетичних цілей необхідне застосування сонячних панелей або батарей. Сонячна енергетика найбільш перспективний напрямок енергозберігаючих технологій, що зумовило таку її популярність у всьому світі. У роботі представлено дослідження гібридного сонячного ФЕ/T колектора, що встановлюють на даху будівель. Спроектовано дослідні установки, які використовувалися для дослідження роботи ФЕ/Т колекторів із природньою циркуляцією теплоносія та примусовою, а також із додатковим захистним склінням та без нього. Досліджено три ФЕ/Т системи сонячного водяного опалення з різними методами циркуляції. Запропоновано методику оцінки ефективності системи на основі ФЕ/Т колекторів, яка використана при опрацюванні експериментальних даних Проведено аналіз результатів виконаного експериментального дослідження електричної та теплової ефективності.
To use the energy of the sun for energy purposes, the use of solar panels or batteries is necessary. Solar energy is the most promising area of energy-saving technologies, which has led to its popularity all over the world. The paper presents a study of a hybrid solar PV / T collector installed on the roof of buildings. Research facilities have been designed that were used to study the operation of FE / t collectors with natural circulation of the coolant and forced, as well as with additional protective glazing and without it. Three PU / t systems of solar water heating with different circulation methods were investigated. A method is proposed for assessing the efficiency of a system based on PU / t of collectors, which was used in the development of experimental data. The analysis of the results of the performed experimental study of electrical and thermal efficiency is carried out.
ВСТУП 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ...9 1.1 Сонячні колектори ...9 1.2 Аналіз досліджень гібридних фотоелектрично/тепловох сонячних систем та їх життєвого циклу ...13 1.3 Аналіз досліджень ФЕ/Т циркуляційних насосів у колекторах ...17 1.4 Висновки до розділу ...19 2 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ...19 2.1 Установка для дослідження залежності ефективності ФЕ/T колектора від скління та типу циркуляції теплоносія ...19 2.1.1 Проектування та конструкція приладів ФЕ/T ...19 2.1.2 Експериментальна установка та дослідження ...22 2.2 Установка для дослідження залежності енергоефективності ФЕ/T колектора від способів живлення циркуляційного насос ...24 2.2.1 Сонячні системи гарячого водопостачання із різними джерелами електричного живлення ...24 2.2.2 Оцінка роботи фотоелектричної/теплової системи ...27 2.3 Висновки до розділу ...31 3 РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ...32 3.1 Експериментальні результати дослідження залежності ефективності ФЕ/T колектора від скління та типу циркуляції теплоносія ...32 3.1.1 Експериментальні результати в стаціонарних умовах ...32 3.1.2 Експериментальні результати щоденної роботи колектора ...37 3.2 Результати дослідження залежності енергоефективності ФЕ/T колектора від способів живлення циркуляційного насос ...43 3.2.1 Порівняння миттєвих значень продуктивності трьох ФЕ/Т систем ...43 3.2.2 Порівняння добової продуктивності трьох ФЕ/Т систем ...53 3.2.3 Аналіз шляхів підвищення продуктивності ФЕ/ T сонячної системи гарячого водопостачання...56 3.3 Висновки до розділу ...57 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ...59 4.1 Інструктажі з охорони праці ...59 4.2 Захист від статичної електрики ...61 4.3 Запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного походження на об’єктах електроенергетики ...63 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ...66 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ...67
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зенкін, М. А., and О. О. Дзюба. "Метрологічне забезпечення систем обліку електроенергії від станцій альтернативних джерел." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Протоковський, Андрій Олексійович. "Технологія розробки програмної системи рекомендацій для знайомств людей та груп за інтересами у віртуальних спільнотах." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9395.

Full text
Abstract:
Досліджено актуальні технології та методи розрахунку рекомендацій людей та груп з використанням інтересів. Запропоновано модифікацію методу розрахунку рекомендацій людей на основі єдності. Запропоновано алгоритм розрахунку рекомендацій людей, який застосовується для формування списку рекомендованих людей. Порівняно точність базовогота модифікованого алгоритмів розрахунку рекомендацій людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Усенко, Артем Олександрович. "Підвищення ефективності гібридної системи електропостачання об’єктів побутового сектору." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/46816.

Full text
Abstract:
Актуальнicть теми. Сучасне суспільство постійно стикається з проблемами енергозбереження та екології. Відбувається регулярне підвищення цін на ресурси і погіршення екологічної обстановки. Так, де залежність між екологією та енергозбереженням? Вона дуже чітко простежується. У промислових масштабах простежити залежність легко, а от на побутовому рівні можна побачити лише опосередковану взаємодію. Застосування енергозберігаючих технологій може призвести до зниження витрат на енергію, що робить позитивний вплив на екологію. Екологічна обстановка важлива, оскільки всім хочеться дихати свіжим повітрям, вживати натуральні продукти і чисту воду. Сучасні блага цивілізації залишають слід на екології, оскільки всі вони приводять до споживання енергії. Теплові електростанції, що виробляють енергію для побутових приладів, завдають шкоди екології. Розумне використання енергії дозволить скоротити згубний вплив на екологічну обстановку. Якісно розроблений проект з електрозбереження дозволяє оптимізувати використання енергії для приватного сектору. На сьогоднішній день є кілька способів поліпшити енергозбереження, але до цього питання слід підійти відповідально, щоб відчути дієвий ефект. Заміна лампочок розжарювання на енергозберігаючі лампи не вирішить це питання суттєво. Має значення правильно сформований проект. Можна безкінечно вимикати світло в кімнатах, яких ви не знаходитесь. Мити руки холодною водою. Вмикати електричні пристрої окремо. Максимально економити кошти на всьому. А можна підійти до питання енергозабезпечення з іншого боку. Світ не стоїть на одному місці. В сучасних країнах вже нікого не здивуєш сонячними геліоколекторами на даху будинку. Кожен день передові інженерні компанії змагаються між собою, в кого більше кілометрів проїде електрокар на одному заряді батареї, а в кого одна вітрова станція зможе забезбечити електроенергією ціле місто. Енергоефективність безпосередньо залежить від дій мешканців приватних будинків. Застосування сучасної техніки і контроль використання ресурсів дозволить заощадити до сорока відсотків енергії. Використання ефективних технологій дозволить знизити вживання енергії, що вплине ваші фінанси кожного наступного місяця і в майбутньому завдяки зеленим тарифам ви зможете навіть заробляти гроші завдяки альтернативним джерелам енергії. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Усі доcлiдження в роботi відносяться до напрямку «Енергетика та енергоефективнicть» Закону України № 2519-VI вiд 09.09.2010 р. «Про прiоритетнi напрямки розвитку науки i теxнiки», cтратегiчним напрямам iнновацiйної дiяльноcтi в Українi на 2003-2013 роки «Новiтнi реcурcозберiгаючi теxнологiї» Закону України № 433-IV вiд 16.01.2003 р. «Про прiоритетнi напрями iнновацiйної дiяльноcтi в Українi», Комплекcнiй програмi НТУУ «КПI» «Енергетика cталого розвитку» i направленоcтi тематики кафедри електропоcтачання НТУУ «КПI», Закону України від 13.04.2017 № 2019 «Про Ринок електричної енергії». Метою магicтерcької диcертацiї є дослідження гібридної системи електропостання на прикладі приватного будинку розташованого у місті Києві: - аналіз інформації щодо використання альтернативних та оцінка достовірності вихідних показників надійності, визначення і урахування впливових факторів, законів розподілу випадкових величин; - вибір та порівняння альтернативних джерел електропостачання в гібридній системі. - послідовність реалізації системного підходу до аналізу статистичної. інформації та здійсненню оцінювання надійності електропостачання. - дослідження практичного застосування відновлювальних джерел енергії в гібридній системі для оцінювання енергоефективності будинку. Об’єктом доcлiдження є системи електропостачання побутового сектору. Предмет дослідження. Методи оптимізації структури функціонування гібридних систем електропостачання, процеси вироблення електричної енергії генеруючими установками шляхом використання відновлюваних джерел енергії. Методи дослідження. Дослідження базуються на використанні сучасних програм розрахунків, обчислювальних приладів і програм зі створення графіків та діаграм. Наукова новизна результатів дослідження. Запропоновано нову, більш досконалу гібридну систему електропостачання на основі сучасних винаходів, яка буде більш економічно вигідна. Практичне значення отриманих результатів. Отримані результати можуть бути використані для удосконалення, або запровадженню нових гібридних систем електропостачання для приватних споживачів.
Relevance of the topic. Modern society is constantly faced with problems of energy conservation and ecology. There is a regular increase in resource prices and deteriorating environmental conditions. So, where is the relationship between ecology and energy saving? It is very clear. On an industrial scale, it is easy to trace the dependence, but at the household level you can see only indirect interaction. The use of energy-saving technologies can reduce energy costs, which has a positive impact on the environment. The ecological situation is important because everyone wants to breathe fresh air, eat natural products and clean water. The modern benefits of civilization leave their mark on the environment, as they all lead to energy consumption. Thermal power plants that produce energy for household appliances are harmful to the environment. Wise use of energy will reduce the detrimental impact on the environment. A well-designed electricity saving project allows optimizing energy use for the private sector. To date, there are several ways to improve energy efficiency, but this issue should be approached responsibly to feel the effective effect. Replacing incandescent bulbs with energy-saving lamps will not solve this problem significantly. Properly formed project is important. You can turn off the lights indefinitely in rooms you are not in. Wash your hands with cold water. Switch on electrical devices separately. Save as much as possible on everything. And you can approach the issue of energy supply from another angle. The world does not stand still. In modern countries, no one will be surprised by solar panels the roof of the house. Every day, advanced engineering companies compete with each other over who will drive more kilometers on a single battery charge, and who will be able to provide electricity to the entire city with one wind farm. Energy efficiency directly depends on the actions of residents of private homes. The use of modern technology and control over the use of resources will save up to forty percent of energy. Using efficient technologies will reduce energy consumption, which will affect your finances every month, and in the future, thanks to green tariffs, you will even be able to make money from alternative energy sources. Connection of work with scientific programs, plans, topics. All researches in the work belong to the direction "Energy and energy efficiency" of the Law of Ukraine № 2519-VI of 09.09.2010 "On priority directions of development of science and technology", to strategic directions of innovative activity in Ukraine in the year 2003-2013. Law of Ukraine № 433-IV of 16.01.2003 "On Priority Areas of Innovation Activity in Ukraine", Comprehensive Program of NTUU "KPI" "Energy of Sustainable Development" and directions of the Department of Power Supply of NTUU "KPI" "KPI 13.04.2017 of Ukraine" 2019 "On the Electricity Market". The aim of the master's dissertation is to study a hybrid power system on the example of a private house located in Kyiv: - analysis of information on the use of alternative and assessment of the reliability of the initial reliability indicators, identification and consideration of influential factors, the laws of distribution of random variables; - selection and comparison of alternative power sources in a hybrid system. - sequence of implementation of a systematic approach to statistical analysis. information and assessment of the reliability of electricity supply. - study of the practical application of renewable energy sources in a hybrid system to assess the energy efficiency of the house. The object of study. Power supply systems of the household sector. Subject of study. Methods of optimizing the structure of hybrid power supply systems, the processes of electricity generation by generating units through the use of renewable energy sources. Research methods. The research is based on the use of modern calculation programs, computing devices and programs for creating graphs and charts. Scientific novelty of research results. A new, more advanced hybrid power supply system based on modern inventions has been proposed, which will be more cost-effective. The practical significance of the results obtained. The obtained results can be used to improve or introduce new hybrid power supply systems for private consumers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яковенко, Р. В., and R. Yakovenko. "Військова агресія як інструмент протистояння цивілізаційним змінам." Thesis, Харків : Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2017. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6456.

Full text
Abstract:
Проаналізовано економічну та зовнішньополітичну діяльності керівництва російської федерації як способу зберігання економічної влади The article analyzes the economic and foreign policy activities of the Russian Federation leadership as a way of preserving economic power
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васильєва, Тетяна Анатоліївна, Татьяна Анатольевна Васильева, Tetiana Anatoliivna Vasylieva, and O. Skrynnyk. "Neuro-Genetic Hybrid System for Management of Organizational Development Measures." Thesis, RWTH Aachen University, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/85490.

Full text
Abstract:
Current practical experience in measuring the effectiveness of organizational development activities is largely based on the evaluation of surveys. In this paper we present an approach based on an artificial neural network with elements of a fuzzy approach and a genetic algorithm to control organizational development. Based on genetic algorithms, the organizational development measures are initiated, selected, combined or mutated with the goal of finding the best possible solution for each concrete case. Since many variables have the uncertain set of their values, the use of a hybrid neuro-fuzzy mechanism makes it possible to analyze the behavioral components up to the combinations of needs and thereby select the appropriate organizational development measures. The system is designed to ensure the long-term effectiveness of organizational development measures. We supplement the previously known measures of organizational development with technology-based in order to increase the degree of automation in practice. This article is intended as an orientation for other scientists who are researching the same topic and are interested in the current state of the art, as well as for companies who want to ensure compliance with internal company rules using digital tools.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чигур, Л. Я. "Система підтримки прийняття рішень для управління відпрацюванням породоруйнівного інструменту стираючої дії в процесі буріння." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2013. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4648.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено удосконаленню методів підтримки прийняття рішень при управлінні відпрацюванням доліт стираючої дії типу PDC в процесі буріння нафтових і газових свердловин шляхом дослідження та застосування динамічного інтелектуального аналізу інформативних параметрів. На основі аналізу сучасних методів та систем підтримки прийняття рішень щодо відпрацювання доліт в процесі буріння нафтових і газових свердловин проведено теоретичні дослідження щодо удосконалення методу підтримки прийняття рішень під час керування процесом відпрацювання алмазних доліт нового покоління типу PDC. Розвинуто теоретичні основи динамічного інтелектуального аналізу даних та ідентифікації процесу відпрацювання бурових доліт типу PDC, що функціонує за умов апріорі невідомих збурень, з метою підвищення ефективності процесу буріння нафтових і газових свердловин за рахунок більш ефективної послідовної обробки нестаціонарних масивів інформації про відпрацювання доліт. Розроблено архітектуру нейро-системи підтримки прийняття рішень, що дозволило підвищити якість розв’язання задачі динамічного інтелектуального - аналізу даних про нестаціонарний нелінійний процес відпрацювання- алмазних доліт нового покоління РDС за умов апріорної та поточної невизначеності. Здійснено імітаційне моделюванняі та проведено порівняльний аналіз різних підходів і розроблено структуру системи підтримки прийняття рішень для керування процесом відпрацювання алмазних доліт нового покоління РDС.
Диссертация посвящена усовершенствованию методов поддержки принятия решения при управлении отработкой долот истирающего действия типа PDС в процессе бурения нефтяных и газовых скважин. Анализ современных тенденций развития технологического процесса бурения показал возрастающую роль долот нового поколения типа РDС, которые находят все больше применения при бурении, скважин на нефть и газ. Однако до сих пор остается нерешенной задача определения момента подъема долота для замены; особенно на заключительном этапе его отработки. Разработана информационная модель контроля и критерий принятия решения, с этой целью сформулирована и решена задач распознавания состояний объекта управления - выявление критического состояния вооружения бурового долота типа РDС. Осуществлен анализ закономерностей износа вооружения алмазных долот, а также определены параметры и показатели процесса бурения, необходимые для автоматического контроля отработки долот типа РDС. Доказано, что параметры состояния долота связаны с входящими управляющего воздействия, параметрами объекта и свойствами горных пород функциональной зависимостью. На основе дифференциального уравнения, описывающего процесс увеличения осевой нагрузки на буровое долото типа РDС, установлены закономерности изменений во времени относительных отклонений механической - эффективности долота для различных значений коэффициента самовыравнивания объекта и относительного значения возмущающего воздействия, позволило определить время эксцесса, условия выявления аварийного отклонения контролируемого параметра и частоту переключения коммутатора при опросе датчиков системы контроля механической эффективности долота от заданной вероятности контроля для различных значений показателей, позволяющих выбирать оптимальное время дискретного контроля. Синтезированы критический закон идентификации и контроля и управления процессом отработки буровых долот типа PDC в условиях априорной й текущей неопределенности как относительно параметров объекта, так и действующих на него возмущений, основанный на использовании избыточных измерительных сигналов. Это позволило синтезировать однотактную релейную схему устройства автоматизированного контроля отработки долот типа PDC. Проведен выбор и обоснование нейронной сети Кохонена для реализации алгоритма контроля износа и идентификации состояний в которых находится долото. Разработана нейронная сеть прямого распространения для оценки износа долота на забое скважины, которая дополняет сеть Кохонена и позволяет повысить достоверность контроля. Проведенное имитационное моделирование разработанных алгоритмов в пакете программ Matlab, позволило оценить работоспособность и эффективность предлагаемых решений. Предложена структура системы поддержки принятия решений для управления отработкой породоразрушающего инструмента.
The thesis is devoted to the improvement of support decision methods in the management of practicing bits of abrasive type PDC in drilling oil and gas wells through the investigation and application of dynamic intellectual analysis of informative parameters. Based on analysis of current methods and decision support systems concernig working bits in drilling oil and gas wells theoretical researches which are connected with the improving methods of decision support during the process control testing new generation PDC diamond bits new generation PDC. The theoretical foundations of dynamic analysis and identification process working drill bits such as PDC are developed which operates under a priori unknown disturbances, in order to enhance the process of drilling oil and gas wells due to more effectual sequential trimming of non-stationary array of information about working bits. A neuro-architecture of decision support protest is developed thus improving the quality of the solution of the problem of dynamic' data mining of non-stationary nonlinear process testing of diamond bits new generation PDC under a priori surd the current uncertainty. The simulation and comparative analysis of different approaches is carried out and the structure of decision support system for process control testing of diamond bits new generation PDC is developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Яцишин, А. Ю. "Проектування гібридних сховищ даних з врахуванням джерел даних як задача оптимізації." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28514.

Full text
Abstract:
Building of hybrid data warehouses considering data sources as optimization problem is discussed in this paper. Author analyses existing methods to solve optimization problems and solutions that use these methods. Then author explains his choice of family of genetic algorithms and presents his own adaptation. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28514
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельник, Роман Володимирович. "Інформаційна технологія управління енергодинамічними режимами за наявності поновлювальних джерел енергії." Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56679.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Гібридна система"

1

Романов, Микола, ed. Освіта і наука у сфері національної безпеки: проблеми та пріоритети розвитку. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/18.09.2020.

Full text
Abstract:
Збірник матеріалів конференції присвячений розгляду проблем імплементації Закону «Про національну безпеку України», розвитку системи цивільного демократичного контролю над сектором безпеки та суб’єктів сектору безпеки і оборони в контексті євроатлантичної інтеграції України, актуальним питанням гібридної війни, освіти і науки у сфері національної безпеки. Видання розраховане на широке коло фахівців, експертів і вчених у сфері національної та міжнародної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шемаєва, Л. Г., Я. А. Жаліло, and Н. Я. Юрків. Проблеми та перспективи зміцнення стійкості фінансової системи України. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.06.

Full text
Abstract:
Сучасний глобалізований світ характеризується посиленням турбулентності на фінансових ринках, що формує особливі виклики для забезпечення стійкості національних економік. Мегатренд фінансіалізації, яка характеризується нарощуванням частки фінансових транзакцій та домінуванням фінансового сектору економіки над реальним, відображає кардинальні зрушення у структурі сучасної світової економіки. Флуктуації фінансових ринків суттєво впливають на темпи глобального зростання, а глобальні фінансові потоки детермінують структурні зрушення в національних економіках. Наразі Україна зіткнулася із загостренням зовнішніх ризиків, пов’язаних із різким зростанням волатильності глобальної економіки, яке спостерігалося у першому півріччі 2020 року в умовах поширення пандемії COVID-19, що, на думку багатьох експертів, робить високоймовірним розростання повномасштабної глобальної економічної кризи. Реагування на виклики пандемії зумовило низку радикальних заходів національного рівня, які спричинюють шоковий вплив на національну економіку. Триває й гібридна агресія проти України, яка формує власні виклики щодо фінансової системи. Ці потужні ризики актуалізують розроблення комплексу заходів, орієнтованих на запобігання надмірній фінансовій дестабілізації національної економіки у разі глобальної кризи, послаблення потужності впливу зовнішніх чинників у спосіб зміцнення внутрішніх чинників економічної динаміки. Особливого значення набуває завдання визначення чинників стійкості фінансової системи та обґрунтування рекомендацій стосовно того, як протидіяти зростаючим ризикам. Метою аналітичної доповіді є дослідження проблем забезпечення стійкості фінансової системи України та, на цій основі, визначення напрямів її забезпечення з урахуванням глобальних викликів та внутрішніх дисбалансів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Гібридна система"

1

Дацюк, А. В. "Реформування системи управління сектором безпеки і оборони України в умовах гібридної війни з Російською Федерацією." In BEST PRACTICES OF PUBLIC ADMINISTRATION: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-121-3-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography