Journal articles on the topic 'Готові форми'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Готові форми.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Готові форми.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Кузьмук, О. М., В. В. Любчук, and Л. М. Опейда. "ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА ПРИКЛАДІ ДОСВІДУ ВОЛИНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 33 (March 27, 2022): 72–76. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i33.1052.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню особливостей запровадження дистанційної форми навчання у закладі вищої освіти. Представлені результати онлайн опитування студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки. Всього опитано 903 студенти різних факультетів та освітніх програм. Як показали результати опитування, більшість студентів позитивно ставляться до запровадження та проведення навчальних занять у дистанційній формі. Опитані також стверджують, що дистанційна форма має низку переваг і недоліків. Зокрема, до основних переваг дистанційного навчання студенти віднесли такі: «економія часу та коштів», «можливість поєднувати навчання та роботу», «можливість виконувати завдання у зручний для себе час», «можливість сконцентруватися на меті та завданнях» і «можливість пасивно брати участь у навчальних заняттях». Водночас дистанційна форма має низку недоліків, на які звернули увагу опитані студенти: «технічні проблеми участі у навчанні (нестійкий інтернет)», «виникають проблеми зі здоров’ям», «відсутність почуття належності до студентської групи», «труднощі у сприйнятті лекційного матеріалу», «труднощі виконання завдань на практичних, семінарських і лабораторних заняттях». Як показало опитування, найпоширенішими програмами та платформами дистанційного навчання у Волинському національному університеті імені Лесі Українки є Zoom, Moodle, Office 365 (Iteams) і Google Meet (Google class). Щодо ролі викладача, то понад половина опитаних вважає її незмінною. Щодо бажаної форми навчання, то лише близько 20% респондентів хотіли би навчатися виключно дистанційно, близько 14% хотіли би, щоб навчання у виші було змішаним, а майже 60% згодні навчатися залежно від прийняття рішення вишу. Такі результати показують, що студенти готові до змін, до засвоєння інформації у дистанційній формі, але у поєднанні з очною формою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Biliavskyi, Valentyn, and Yuliia Biliavska. "THE IMPACT OF THE COVID-19 PANDEMIC ON THE DEVELOPMENT OF THE VENDING BUSINESS." Scientific Notes of Ostroh Academy National University, "Economics" Series 1, no. 20(48) (March 24, 2021): 31–37. http://dx.doi.org/10.25264/2311-5149-2021-20(48)-31-37.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність та досліджено особливості використання такої сучасної форми організації торгівлі, як вендинг. Доведено, що за умов пандемії COVID-19 торгівля через автомати набуває особливого значення як безпечна (безконтактна) технологія обслуговування населення. В роботі досліджено типи та сегменти споживачів, що готові купувати товари через вендингові автомати. Оцінено тенденції розвитку вендингового бізнесу (в розрізі обсягу та структури вітчизняного ринку). Також, окреслено перспективи подальшого розвитку вендингу в Україні за умов локдауну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Левченко Ф. Г. "МЕТОДИЧНИЙ СУПРОВІД САМООСВІТНЬОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГА ДО ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 30, 2021): 152–58. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.269.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню й обґрунтуванню методичних рекомендацій щодо здійснення самоосвітньої підготовки вчителів до формування ключових компетентностей учнів у закладах загальної середньої освіти.Представлені у статті результати проведеного дослідження щодо готовності вчителів до формування ключових компететностей учнів, що полягали у пошуку труднощів у здійсненні цієї діяльності та констатації даних щодо сучасного стану цієї готовності, зокрема, незначна кількість вчителів (26 %) готові формувати ключові компетентності учнів. Для вирішення проблеми обрано самоосвітню підготовку як ефективний спосіб підвищення професійної компетентності педагога. Представлено розроблені методичні рекомендації, що сприяють якісному здійсненню самоосвітньої підготовки: виробити індивідуальний стиль; вивчати літературу; займатися самопізнанням; аналізувати освітній процес; здійснювати самоосвітню діяльність та ін.Акцентовано, що впровадження розроблених методичних рекомендацій у самоосвітню практику педагогів ефективно здійснювати шляхом використання науково-методичного забезпечення, яке представлене сукупністю форм і методів (вправи для самопідготовки, тренінги, творчі індивідуальні і групові завдання, практикуми, семінари та ін.), що сприяють підвищенню рівня фахової підготовки вчителя.Визначено найбільш продуктивні форми самоосвітньої підготовки, професійний саморозвиток серед індивідуальних, мережеві педагогічні спільноти серед групових. Зроблено висновок про те, що визначені рекомендації і форми самоосвітньої підготовки сприяють активізації когнітивної, емоційної і змістової діяльності педагогів, а також є основною рушійною силою особистісного і професійного розвитку, що проявляється у формуванні власного стилю професійної діяльності, самовдосконаленні та становленні професіонала.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бойко-­Гагарін, А. С. "Технологічні аспекти виготовлення фальшивих монет у Російській та Австро-Угорській імперії у ХІХ – на початку ХХ ст." Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 2 (December 26, 2020): 67–76. http://dx.doi.org/10.15421/272022.

Full text
Abstract:
Вивчення процесів виготовлення монет є невід’ємною складовою нумізматичних студій, що дозволяє не лише встановити відношення монети до карбування того чи іншого монетного двору та визначити її різновид, а і встановити відмінності між автентичними монетами державного карбування та антикварними підробками, так само як і фальшивими монетами, виготовленими з метою нанесення збитку грошовому обігу та отримання несанкціонованого прибутку. В статті використано комплекс загальнонаукових методів, цитування архівних матеріалів виконано транскрибуванням. В якості джерел вивчення використано раніше неопубліковані матеріали державних історичних архівів та зразки тогочасних підробок монет із зібрань державних музеїв. Повний ланцюг виготовлення фальшивих монет поетапно складався із вибору металу, виготовлення ливарної форми чи штемпеля, виготовлення заготовки для майбутньої фальшивки (металевого кружечка), нанесення зображень на заготовку, за необхідності – нанесення поверхневого покриття та доопрацювання отриманої підробки іншими інструментами для уникнення видимих дефектів фальсифікату. Отримати готові підробки монети з нанесеним шаром поверхневого покриття за допомогою амальгами можна було двома шляхами: покриття заготовки із вже нанесеним штемпелями рельєфом, або карбування штемпелем по вже покритій шаром золота чи срібла основі. Щодо застосування технології лиття підроблених грошей, найчастіше в тогочасних джерелах згадуються гіпсові форми, хоча нами введено в науковий обіг лише металеві (частіше мідні). Елементний вміст поверхні інструментів практично ідентичний у струмках робочої частини та зворотної гладкої сторони, що дає підстави стверджувати про те, що ці інструменти не були у використанні. Ми припускаємо, що потенційні фальшивомонетники позбулись цих ливарних форм як невдалих та непридатних для використання. Продуктом ливарних форм, пресів чи інших виробничих устаткувань фальшивомонетників були заготовки фальшивих монет. Через недосконале лиття отримані заготовки часто вимагали доопрацювання та коригування за допомогою інших оброблювальних інструментів. Застосовуваний фальшивомонетниками технічний процес суттєво відрізнявся від того ланцюга процесів, які практикувались на державному монетному дворі. Причиною цьому ми бачимо недоступність для фальшивомонетників складних технічних засобів та користування ними з незаконною метою таким чином, що цей процес був непомітний для оточуючих для приховування злочинної діяльності. Перспективою подальших досліджень ми бачимо розширення використаної джерельної бази та проведення вивчення збережених зразків підробок монет та інструментів для їх виготовлення за допомогою новітніх вимірювальних пристроїв та технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ситнік, С. В. "КОНФЛІКТНА ПОВЕДІНКА У ОСІБ З РІЗНИМ ЛОКУСОМ КОНТРОЛЮ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 4 (April 7, 2022): 65–71. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.4.13.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати емпіричного дослідження прояву конфліктної поведінки у осіб з різним рівнем суб’єктивного контролю. Для перевірки гіпотези про те, що у осіб з різним локусом контролю поведінка у конфлікті набуває різних форм, аналіз результатів дослідження складався з трьох послідовних кроків. По-перше, це з’ясування загальних тенденцій локалізації контролю у сучасної молоді. По-друге, встановлення характеру взаємозв’язків між локусом контролю та різними формами поведінки у міжособистісному конфлікті. По-третє, порівняння груп досліджуваних з екстернальним та інтернальним рівнями суб’єктивного контролю. У результаті проведеного дослідження показано, що більшість представників студентської молоді має екстернальний локус контролю, не вважають себе здатними впливати вирішальним чином на значущі події життя, розцінюючи їх як результат випадку або дії інших людей. Вони готові визнати власні досягнення, а свої дії вважають важливим фактором організації виробничої діяльності, підтримання формальних і неформальних стосунків з людьми, але не беруть на себе відповідальність за невдачі, особливо у питаннях здоров’я та сімейних стосунків. В процесі кореляційного аналізу встановлено, що рівень суб’єктивного контролю прямо пов’язаний з вибором конкурентної форми поведінки у конфлікті, агресивним захистом у ситуації загрози власному «Я», маніпулятивною спрямованістю особистості у спілкуванні, агресивним та підозрілим ставленням до людей, а також від’ємно – з тенденціями до компромісу та ухилення у конфлікті, миролюбною формою захисту у ситуації загрози власному «Я», альтруїстичним, дружелюбним ставленням до людей, альтероцентричною, конформною комунікативною спрямованістю. Виявлено шляхом порівняння груп досліджуваних з різним рівнем локусу контролю, що інтернали під час конфлікту більшою мірою схильні застосовувати конкурентні форми поведінки, агресивний спосіб захисту в умовах загрози власного «Я», частіше проявляють себе як вимогливі, прямолінійні у взаємодії з людьми, строгі в їхній оцінці, зорієнтовані на рівноправне спілкування, яке базується на взаємній довірі, повазі, взаєморозумінні та відкритості. Екстернали більш налаштовані розв’язувати конфліктні ситуації, обмінюючись поступками, розробляти компромісні рішення. Вони більш доброзичливі, здатні до співчуття, турботи, краще вміють підбадьорити або заспокоїти оточуючих, демонструють добровільну та безкорисливу центрацію на партнері, прагнення зрозуміти його інтереси задля найповнішого їх задоволення, відмову від рівноправності у стосунках, готовність змінити свою точку зору, підпорядкуватися авторитету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабій, Надія Петрівна. "ВЗАЄМОДІЯ МИСТЕЦТВ ТА АКТУАЛЬНИХ ПРАКТИК У ПОЕТИЧНИХ ЕКСПЕРИМЕНТАХ 90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ." Питання культурології, no. 38 (October 29, 2021): 248–63. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.38.2021.247167.

Full text
Abstract:
Мета статті — виявити взаємодію мистецтв та митців у нових формах репрезентації тексту через актуальні практики поетичних експериментів. Завданнями визначено: в теоретичному плані — розглянути культурно-мистецькі експерименти 90-х рр. XX століття, створені на основі мови як символічної знакової та звукової системи, у практичному — дослідити роль особистості в естетичному періоді. Методи дослідження: використано когнітивно-комунікативний підхід дискурсивного аналізу, в якому готові тексти розглядаються через відтворення у соціальному просторі. Фокальний метод сенсаційної історії дозволив зосередитися на медійних постатях (поетах) та подіях. Наукова новизна. Автор розглядає проблематику поетичних експериментів 90-х років ХХ ст., головним чином залучаючи джерела візуального мистецтва та культурології. Висновки. Доведено, що наприкінці ХХ сторіччя відбулася зміна ціннісних орієнтирів мистецької сфери з автономних на деконструктивні та експериментальні. Відзначено активізацію арт- практик: перформансу, хепенінгу, стріт-арту та інших синтетичних форм, що залучали до дискурсу альтернативні простори та широку аудиторію; обʼєднували в ролі виконавців поетів, художників, театралів, рок-музикантів. Сфера впливу культурно-мистецьких діячів стала важливою складовою пострадянської культури Західної України, повʼязаної з ерою фестивалів. Підтверджено, що популярності набули мовні ігри, реалізовані, в тому числі, через візуальність. У поетичних перформансах, поезооперах відзначено артистизм авторів, домінування дії над текстом, інтерпретацію тексту відповідно до аудиторії, залучення інших медіа, активну комунікацію із глядачем, карнавальність культури. Маргінальні форми літературного стріт-арту стали соціальним явищем, особистісним бунтарством, протестним актом та антидискурсом, що захоплювали найширші верстви учасників. Колаборація поезії з рок-музикою поєднувала зірковість авторів із мистецьким та політичним бунтом, декларуючи серед найширшої аудиторії свято емоційної та фізичної свободи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ВОЗНЯК, Володимир, Ореста ВОЗНЯК, and Степан ВОЗНЯК. "ПРИНЦИП ДІАЛЕКТИЧНОЇ СУПЕРЕЧНОСТІ ТА ЙОГО ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТНЄ ЗНАЧЕННЯ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 44 (May 20, 2022): 86–102. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.44.6.

Full text
Abstract:
Мета роботи. У статті розкривається методологічна роль принципу діалектичної суперечності як основи класичної діалектики для сучасної педагогічної теорії та практики. Методологія. Засобами досягнення поставленої мети постає сама діалектика у її класичному варіанті, виражена через необхідні категоріальні зв’язки. Тим самим вона розуміється як логіка і теорія пізнання, доведені до етики, естетики і тим самим до мислячої педагогіки. Наукова новизна. У статті обґрунтовується думка, що розуміння природи діалектичної суперечності має серйозне філософсько-освітнє значення, оскільки може постати рефлексивною методологією дійсної педагогічної теорії та практики у плані пошуків рушій ної сили розвитку освітнього процесу. При цьому варто брати до уваги, що суперечність у своїй істині є категорією сфери сутності, а не буття. Тому освітній процес варто розглядати не у виявах його наявного буття, а у вимірах сутності, тобто аналізувати спосіб побудови стосунків учасників педагогічного спілкування, саму форму їх спільності. Знання, що поступають у контекст освіти, повинні розкриватись як процес руху і результат розв’язання певних суперечностей розвитку науки, а не як готові результати пізнавального процесу. Рушійною силою виховання є реальні суперечності розвитку стосунків індивідів. При цьому слід розрізнювати внутрішні і зовнішні суперечності, бачити їх взаємні переходи, а також адекватно розуміти природу антагонізму як специфічного виду суто зовнішніх суперечностей. Висновки. Дослідження і вияв дійсних суперечностей як рушійної сили навчання і виховання – справа самої педагогічної науки, яка повинна піднятись на рівень справжньої фундаментальної теорії. Філософське вчення про діалектичну суперечність не прикладаються ззовні до наявних реалій освітнього процесу. Проте воно здатне допомогти педагогічній думці та педагогічним практикам крок за кроком розв’язувати гострі суперечності, які пронизують сферу сучасної освіти, тим самим виводити її з кризового стану і доводити до такої форми здійснення, яка відповідає глибинній сутності самого освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кабацька, О. В. "ВИВЧЕННЯ ПІДХОДІВ ДО РОБОТИ ВИКЛАДАЧІВ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ В НАПРЯМУ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖЕННЯ СТУДЕНТІВ." Педагогіка та психологія, no. 63 (April 2020): 60–68. http://dx.doi.org/10.34142/2312-2471.2020.63.07.

Full text
Abstract:
Актуальність проведеної роботи підкреслюється активізацією уваги до здоров’я студентів в процесі освіти, це пов’язано із зацікавленістю суспільства у самореалізації фахівців у професійній діяльності, занепокоєнням зростанням їх захворюваності в процесі професійної діяльності з наступним зниженням працездатності. З метою вивчення сучасного стану забезпечення освіти в напряму здоров’язбереження студентів в закладі вищої освіти було проведено дослідження, яке здійснювалося за допомогою анкетування, спостереження та бесіди. В дослідженні приймали участь викладачі та студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. У результаті проведеної роботи з’ясовано, що молоді педагоги недостатньо використовують психолого-педагогічні знання щодо вікових та індивідуальних закономірностей розвитку особистості в студентському віці, в малому обсязі застосовують здоров’язбережувальні технології в процесі викладання. Спостереження за стилями педагогічної взаємодії досвідчених педагогів зі студентами засвідчило, що в цілому досвідчені педагоги грамотно структурують свою педагогічну діяльність. Наприклад, педагоги (переважно з педагогічним стажем 15 і більше років) активно взаємодіють зі студентами, застосовують у своїй професійній діяльності ефективні форми педагогічного спілкування. Також виявлено, що при проведення практичних занять педагоги залучають різні форми та методи активізації діяльності студентів, що забезпечує поглиблення та закріплення знань, отриманих в процесі викладання. Водночас, педагоги не готові до перебудови стереотипу як викладання, так і взаємин зі студентами. До того ж, педагоги мають низьку мотивацію зі збереження власного здоров’я в умовах професійної діяльності. Під час індивідуальної бесіди педагоги зазначили, що в освітньому процесі використовують традиційні методи й прийоми навчання, не приділяючи особливої уваги специфічним здоров’язбережувальним освітнім технологіям. Педагоги підкреслили, що важливим аспектом забезпечення здоров’язбережувальної діяльності є створення сприятливої навчальної атмосфери. Саме тому на лекційних та практичних заняттях педагоги використовують прийоми інтелектуальноемоційного стимулювання студентів, які створюють комфортне середовище, О.В. Кабацька 61 позбавлене страхів та стресів. У результаті проведеної роботи з’ясовано, що переважна більшість студентів взагалі не усвідомлюють свою роль у здоров’язбережувальному освітньому процесі, хоча всі (100 %) відзначають її важливість. Майже всі студенти (95 %), як і викладачі, мають не високу мотивацію до збереження власного здоров’я, вважаючи, що займатися здоров’ям їм заважає матеріальний стан, нестача часу для вживання оздоровчих заходів, відсутність мотивації. Значна кількість студентів (81,6 %) зазначили, що педагогам перешкоджає проводити роботу для збереження здоров’я студентів відсутність у закладі умов для проведення цієї роботи, відсутність стимулювання з боку адміністрації закладу, відсутність мотивації та недостатній рівень знань для використання здоров’язбережувальних технологій в освітньому процесі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КОТЕЛЯНЕЦЬ, Юлія. "ДІЯЛЬНІСТЬ І ВІДНОШЕННЯ ДО СВІТУ: ПРОБЛЕМА ІНТЕГРАЦІЇ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 43–51. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-43-51.

Full text
Abstract:
У статті узагальнені теоретичні підходи до розкриття сутності понять діяльність, особистість, знаряддя. З’ясовано, що саме в активній продуктивній діяльності й за її специфічними законами відбувається опанування дитиною культури, встановлюються різні відносини із зовнішнім світом та собою, прослідковується зв'язок між індивідом і особистісним рівнем його творчості. Приділено увагу з’ясуванню предметного змісту різних видів дитячої діяльності та визначення її структурних складових: потреба – мотив – мета – умови досягнення мети. При об'єднанні цілей і умов виникає завдання. При цьому механізм досягнення мети розуміється як процес розв’язання завдання й описується через послідовність виконання дій. Сама дія складається з операцій, які відповідають умовам завдання. На основі аналізу досліджень описано послідовність розвитку перших довільних рухів дитини в процесі ручних операцій, які здійснюються з навколишніми предметами. Акцентовано увагу, що кожна окрема людина в процесі індивідуального розвитку отримує від попередніх поколінь не тільки готові знаряддя, а й сформовані способи їх використання, якими вона повинна оволодіти. Ці операції із знаряддями, які відрізняються рядом специфічних особливостей, що оволодіння предметними маніпуляціями, створює у дитини необхідну основу для засвоєння їх словесних замінників і надає останнім більш точного й певного значення. Описані форми маніпулювання предметами дитина засвоює шляхом наслідування й унаслідок власної практики. Рівень оволодіння операціями із знаряддями залежить не тільки від віку дитини, але, в першу чергу, від її практичного досвіду, що дозволяє виділити конкретні стадії: 1) попереднього оволодіння операцією; 2) практичного оволодіння операцією; 3) вдосконалення операції. Як показали подальші дослідження специфіки формування операцій з знаряддями, удосконалення навичок у процесі автоматизації полягає у вищому синтезі, об'єднанні рухових компонентів, що входять до його складу, на основі відображення найбільш істотних умов дії, що виконується. Ключові слова: діяльність, дошкільники, дії, операції, знаряддя праці, особистість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Карпюк, Л. В., and Н. О. Давіденко. "Інформаційні технології в інженерній графіці." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 29–32. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-29-32.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанню підвищення ефективності процесу навчання за допомогою використання сучасних інформаційних технологій на прикладі дисципліни «Інженерна та комп'ютерна графіка». Описано способи застосування комп'ютерної графіки в ході вивчення курсів нарисної геометрії та інженерної графіки. Розглянуто особливості викладання розділу комп'ютерної графіки в дисципліні інженерної графіки, орієнтованого на використання графічного редактора AutoCAD, для цілеспрямованого формування професійних якостей майбутніх фахівців і їх готовності до самостійної розробки конструкторських документів. Використання автоматизованої системи створення зображень дозволяє урізноманітнити навчальний процес, що сприяє більш швидкому і якісному засвоєнню студентами складного матеріалу. Однак охопити такий великий обсяг інформації можливо тільки при використанні різних інноваційних технологій. В якості одного з підходів до вирішення даного завдання є розглянута в статті методика проведення лабораторних робіт з комп'ютерної графіки. Для посилення зворотного зв'язку зі студентами на початку кожного заняття для закріплення матеріалу, що вивчається, стимулювання студентів при навчанні та забезпечення швидкої готовності їх до сприйняття нових питань доцільно проводити автоматизований тестовий контроль. Також при викладенні нового навчального матеріалу рекомендується застосовувати міні-лекції та комп'ютерний практикум. Традиційно при читанні лекцій тривимірні моделі демонструвалися на плакатах або викреслювались на дошці. Пізніше з'явилася можливість демонструвати слайди або 3D-зображення, підготовлені викладачем за допомогою комп'ютерної графіки. Студенти при опрацюванні нового матеріалу використовували вже готові ілюстрації. Однак, як відомо, процес навчання проходить набагато ефективніше, якщо студенти приймають в ньому не пасивну, а активну участь. Сучасний інноваційний підхід дозволяє кожному самостійно створити ілюстрацію досліджуваного алгоритму. При виконанні завдань в ході комп'ютерного практикуму у студентів поряд з розвитком просторового і конструкторського мислення формується усвідомлене уявлення про форми геометричних об'єктів, їх взаємне положення і компонування. Для підвищення «насиченості» розділу комп'ютерної графіки пропонується ретельно продумувати методику викладення теоретичного матеріалу, техніку оформлення супровідних презентацій, структуру, розмітку та наповнення комп'ютерних слайдів.Ефективність впливу навчального матеріалу на студентську аудиторію багато в чому залежить від ступеня і рівня ілюстративності усного матеріалу. Продумана система завдань, які виконуються в ході комп'ютерного практикуму, сприяє вивченню всіх особливостей комп'ютерної графіки по розробці робочих креслень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

В.Ф., Корнюшко, О. М. Николаева, Биглов Р.Р., К. Ю. Колыбанов, and О. А. Филоретова. "Алгоритмическое и информационное обеспечение разработки готовых лекарственных форм (ГЛФ) лекарственных средств в твердой форме." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 70, no. 1 (2021): 29–37. http://dx.doi.org/10.18411/lj-02-2021-08.

Full text
Abstract:
The article discusses the problem of creating an algorithmic and informational support for the pharmaceutical development of ready-made medicines (GLF) medicines in solid form. For the system implementation of the algorithms for the development of GLF on the basis of the principle of QbD (quality-by-design - quality planned during development) it is proposed to apply the methodology of system design based on the principle (diagrams) of Demming. The algorithms for modeling and optimizing the selection of the technology platform for the pharmaceutical development of GLF medicines in solid form are given. The block scheme of the developed algorithm of the simulation and optimization process based on multi-tissue regression models and the online algorithm of optimization of Huka-Jeeves is presented. Testing of the developed algorithmic and software on the example of the development of the drug diphenhydramine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ломкова, Екатерина Александровна, Виктория Олеговна Шитикова, Алина Александровна Цукур, Александра Александровна Созонова, and Анастасия Михайловна Ряховская. "Разработка фармацевтической композиции и стабильность лекарственных препаратов на основе моноклональных антител IgG1." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 8 (September 22, 2019): 34–40. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-8-34-40.

Full text
Abstract:
Предложена схема разработки состава вспомогательных веществ для жидких лекарственных форм на основе моноклональных антител (МАТ). С использованием предложенной схемы разработан стабильный состав активной фармацевтической субстанции (АФС) и готовой лекарственной формы (ГЛФ) для подкожного введения МАТ IgG1 против фактора некроза опухоли (ФНО) α с концентрацией действующего вещества от 50 до 150 мг/мл.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Васюк, Оксана, and Марія Голєва. "ФОРМУВАННЯ ПРОЄКТНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНТЕРАКТИВНИХ ФОРМ ТА МЕТОДІВ НАВЧАННЯ." Ukrainian Educational Journal, no. 4 (December 24, 2021): 165–70. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2021-4-165-170.

Full text
Abstract:
У статті наведені проблеми, пов’язані з якістю підготовки майбутніх менеджерів, ідеться про невідповідність вимог роботодавців сучасного ринку праці підготовці випускників. У статті акцентується на тому, що випускник, найперше, повинен бути конкурентоспроможним і готовим до безперервного розвитку. Саме формування проєктної компетентності допомагає випускникам успішно розвиватися в обраній ними професії. Одними з нововведень для формування проєктної компетентності майбутніх менеджерів є такі інтерактивні методи і форми навчання: «проблемно-­проектна» лекція, імітаційні методи активного навчання, проєктно-­ділова гра, метод проєктів і кейс-метод. У статті описано методичні аспекти названих методів і форм навчання, розкрито їх суть та ефективність застосування у процесі професійної підготовки. Зроблено висновки, що аналізовані інтерактивні методи і форми навчання дозволяють активізувати мислення студентів, спонукають до самостійних рішень, а висока продуктивність навчання можлива лише при комплексному їх застосуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Чижевська, Л. В. "ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ЗВІТУВАННЯ ЗА БІЗНЕС-ПРОЦЕСОМ “ПРОДАЖІ” В СИСТЕМІ КОНТРОЛІНГУ ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 63 (October 1, 2021): 28–35. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-63-05.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості системи контролінгу на виробничо-торговельному під-приємстві, а також виділяються додаткові об’єкти управління бізнес-процесу “Продажі”. Наведено класифі-кацію основних показників управлінської звітності. Практикою функціонування виробничо-торговельних під-приємств підтверджено доцільність формування бізнес-процесів за функціональним підходом. Визначено осо-бливості формування лінійних та функціональних бізнес-процесів на виробничо-торговельному підприємстві. На систему контролінгу підприємства покладається, крім інших, функція координації співвиконавців бізнес-процесу, які повинні забезпечити досягнення і вирішення поставлених цілей і завдань. Запропоновано комплекс форм внутрішніх звітів з бізнес-процесу “Продажі”, а саме: план продажів за всіма каналами збуту, рух го-тової продукції на складі, доступність залишку готової продукції, продажі у мережі фірмових магазинів, про-дажі готової продукції за всіма каналами збуту, валовий прибуток від реалізації готової продукції, виконання плану продажів, відомість взаєморозрахунків з контрагентами, стан дебіторської заборгованості. За кожною формою звітності визначені інформаційний запит, користувачі, призначення, джерела інформації для форму-вання звіту. Бізнес-процес “Продажі” потребує відповідного обліково-аналітичного забезпечення з метою прийняття управлінських рішень. Доведено, що формуванню такого облікового забезпечення повинна переду-вати процедура виявлення інформаційних запитів користувачів. Розробка форм управлінської звітності з ви-значеним переліком показників сприяє прийняттю найбільш ефективних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

N.M., Talavira, and Nabok A.I. "ЛІНГВАЛЬНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ВИМИРАННЯ ВИДІВ У НОВИННИХ ТЕКСТАХ АНГЛОМОВНОГО САЙТУ БІ-БІ-СІ: КОНСТРУКЦІЙНИЙ АСПЕКТ." South archive (philological sciences), no. 83 (November 4, 2020): 63–66. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-2691/2020-83-12.

Full text
Abstract:
The article reveals a constructionist aspect of verbalizing extinction in BBC news texts.The aim of the research, which studies BBC news texts about the endangered species, is to analyse nominals naming extinction as a communicative and sociocultural phenomenon resting on the principles of Construction Grammar about linguistic form and linguistic meaning.Intelligence is based on the fact that Internet discourse as the most effective type of discourse triggered much scientific interest in the field of Internet linguistics. The article studies BBC news texts that dwell on the issues of environmental protection from the perspective of the species under threat of extinction. According to construction grammar the given form and meaning are not independent of each other being inseparably interconnected. Thus, grammarians assume that a language system is based on constructions, which form complex overlapping grammar patterns. Constructions exist as prefabricated linguistic units entrenched in human’s mind ready to be contextually used in certain communicative situations.Research methods comprise random sampling to determine units representing the process of extinction; discourse analysis to demonstrate verbalizing extinction in Internet news discourse; contextual analysis to focus on distribution and combinability of the nominals denoting extinction.Results. The research results in distinguishing immediate, modified and extended extinction-constructions from the syntagmatic viewpoint. The constructions were classified in accordance with key extinction factors. Thus, we introduced constructions to denote groups of species under threat, level and stage of wipe out, human activity influencing the wipe out. Additionally, we singled out elements, which manifested extra qualitative and quantitative characteristics of extinction, and suggested collocation models to represent the aspects of extinction.Conclusions propose a detailed classification of constructions under study, enabling a linguist to follow the trends in semantic change of the nominative units denoting extinction, i.e. their functional potential. Статтю присвячено встановленню конструкційного аспекту лінгвального представлення вимирання видів у новинних тек-стах англомовного сайту Бі-Бі-Сі.Метою дослідження постає вивчення мовного представлення процесу вимирання як комунікативного й соціокультурного феномену з опертям на положення конструкційної граматики.Розвідка має підґрунтям те, що інтернет-дискурс як нове комунікативне середовище дає поштовх численним напрямам мовознавчих досліджень у царині інтернет-лінгвістики, спонукаючи, зокрема, до розгляду англомовних медіатекстів сайту Бі-Бі-Сі, сконцентрованих на висвітленні актуальних проблем зміни світової екосистеми та захисту навколишнього середови-ща в ракурсі вимирання видів. Згідно з конструктивною граматикою мовна форма та мовне значення представляють не окремі незалежні рівні, а існують у взаємопов’язаності та взаємозалежності. Потрактування наявного зв’язку форми й значення вияв-ляється у сприйнятті мови як набору конструкцій і граматичних схем, які утворюють системи та накладаються й доповнюють одна одну. Існуючи у вигляді збірних мовних одиниць, конструкції вкорінені в людську свідомість як структури, готові до контекстуально зумовленого використання у відповідних комунікативних ситуаціях.Методи. Дослідницькі методи, використані у статті, передбачають довільну вибірку матеріалу для виокремлення одиниць на позначення процесу вимирання, метод дискурс-аналізу, спрямований на вивчення втілення ідеї вимирання в англомовно-му новинному інтернет-дискурсі, та контекстуальний аналіз задля виявлення розміщення, сполучуваності й функціонування номінацій на позначення вимирання залежно від контексту.Результати. Здобутки проведеної розвідки дають змогу синтагматично встановити безпосередні, модифіковані та розши-рені конструкції на позначення вимирання. Наведені різновиди конструкцій класифіковано відповідно до ключових факторів вимирання. Виокремлено конструкції на позначення груп вимираючих видів, рівня загрози, стадій знищення, ролі людини у процесі вимирання. У складі конструкцій вирізнено елементи вербалізації додаткових кількісно-якісних ознак вимирання. Запропоновано моделі сполучуваності на позначення аспектів зникнення видів.Підсумком дослідження є створена детальна класифікація конструкцій, що дає змогу простежити тенденції руху семанти-ки мовних одиниць на позначення вимирання в різних контекстах як їхній функціональний ресурс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Вороненко, Ю. В., О. П. Гульчій, К. В. Балашов, Н. М. Захарова, С. М. Туряниця, and Ю. М. Мандрик. "ДЕТЕРМІНАНТИ ВИБОРУ ФОРМИ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ: АНАЛІЗ ВІДПОВІДЕЙ ЛІКАРІВ." Медична освіта, no. 2 (October 13, 2021): 14–19. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.12402.

Full text
Abstract:
Анотація. Трансформації системи вищої та післядипломної освіти в Україні спонукають навчальні заклади оновлювати підходи до просування свого освітнього продукту. У попередніх дослідженнях були встановлені цільові показники тривалості та формату навчання, дана загальна оцінка важливості чинників вибору форми БПР; встановлені особливості груп користувачів, готових та не готових оплачувати навчання самостійно; визначені ключові фактори вибору форми БПР та здійснена сегментація користувачів. На новому етапі дослідження лікарям було запропоновано оцінити додаткові чинники, які впливають на вибір форми БПР. Визначені нові чинники вибору навчального циклу: сучасна тематика курсу (14,2 % опитаних), можливість удосконалення практичних навичок (8,6 %), тривалість навчання (4,1 %), зручне оформлення матеріалів (4,1 %) тощо. Встановлені статистично вірогідні зв’язки між попередньо запропонованими та самовизначеними чинниками, зокрема між наявністю попереднього досвіду навчання на кафедрі та зацікавленості в сучасному обладнанні, кількості отриманих балів БПР і тривалості навчання; необхідністю поїздки в інше місто та кількістю отриманих балів БПР і відсутністю комерційної складової. Також аналіз продемонстрував належність чинника зручного оформлення матеріалів до сфери фактора ефективності навчального циклу. Нові чинники доповнюють ефективність запропонованої авторами чотирифакторної моделі, що передбачає орієнтацію на результат чи на процес, як основну мотиваційну детермінанту вибору форми БПР. Виявлені чинники мають враховуватися під час підготовки інформаційних матеріалів про навчальні цикли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Руднев, Сергей Дмитриевич, Антон Владимирович Мещанинов, Виктор Владимирович Иванов, and Роман Владимирович Крюк. "О влиянии структурообразования теста при замесе на реологические свойства хлеба." Хранение и переработка сельхозсырья, no. 3 (September 30, 2019): 124–37. http://dx.doi.org/10.36107/spfp.2019.146.

Full text
Abstract:
Процесс формирования клейковинного каркаса в тесте пшеничном и его упруго-эластичные свойства оказывают важнейшее влияние на протекание последующих техноло-гических процессов: тестотделения, формования, расстойки и выпечки. Структурообразова-ние в испечённом хлебе напрямую зависит от того, как сформирована структура заготовки. Качество замеса влияет не только на качество хлеба, но и на процессы его черствения. Со-вершенствование процесса тестоприготовления позволяет получать продукцию высокого качества и повышать эффективность производства. В статье исследовалась зависимость времени и режима замешивания теста на качественные характеристики готовой хлебопе-карной продукции. В частности, на процесс черствения. По результатам проведенных экс-периментов видно, что тесто, со временем замешивания не соответствующее оптимальному, отрицательно влияет на реологические свойства хлебобулочных готовых изделий. Согласно проведенным исследованиям рекомендованы режимы замеса теста для машины периодиче-ского действия. Хлеб, выпеченный из теста при рациональных параметрах, обладает глубо-кой деформацией и быстро восстанавливает свою первоначальную форму. Таким образом, хлеб, выпеченный из теста длительного замеса, демонстрирует менее ярко выраженную де-формацию и хуже восстанавливает свою исходную форму. Разнообразие эмпирических формул и неоднозначность физико-химических свойств эмпирических коэффициентов при-водят к поиску обобщенной модели упрочнения и ее связи с производственным процессом и оборудованием исследуемого объекта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Голубков, Павло Сергійович, Олександр Кирилович Войтенко, and Олег Григорович Бурдо. "Моделювання термомеханічних процесів виготовлення пельменів спеціальної форми." Scientific Works 84, no. 1 (December 14, 2020): 54–60. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v84i1.1869.

Full text
Abstract:
Обговорюються технологічні проблеми перспективного напрямку харчових технологій – виробництва пельменної продукції кубічної форми. Аналізуються конструкції традиційних агрегатів та ліній по виготовленню пельменів. Пропонується гіпотеза, що витрати енергії при виробництві пельменів можна скоротити за рахунок використання в агрегаті сформованого, замороженого фаршу. Наведено конструкцію та принцип дії розробленого роботизованного комплексу для виготовлення пельменів розміром 22х22х22 мм. Аналізуються етапи термомеханічного циклу формування, термічної обробки заготівок та контролю якості готової продукції. Представлено модульно-процесову схему розробленого комплексу. Визначено комплекси параметрів, що характеризують ключові операції при виготовлені пельменів. Наведені діапазони змін температурних та часових параметрів, обґрунтовано завдання системам управління. Визначено статичні балансові енергетичні моделі. Розглянуто параметричну і теплофізичну моделі термомеханічного процесів в апараті. Сформульовано завдання і проведено аналітичне моделювання теплового стану основних елементів: фаршу, тіста, хватів та довкілля. Наведено умови однозначності, граничні умови. Методами електротеплової аналогії отримано модель термічних опорів для етапів включених та виключених нагрівачів. Запропоновано методику розв’язання нестаціонарної задачі теплопередачі із залученням чисел подібності. Подано результати експериментального моделювання кінетики охолодження та заморожування заготівлі фаршу у тісті. Визначено рівень кріоскопічних температур для фаршу та тіста. Аналізуються тепловізограми розігріву нагрівача у заготовці фаршу у тісті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Kiryakova, Gabriela, and Nadezhda Angelova. "Are the Digital Learners Ready for Innovative Forms of Learning?" Mathematics and Informatics LXIV, no. 1 (February 25, 2021): 52–61. http://dx.doi.org/10.53656/math2021-1-4-got.

Full text
Abstract:
The integration of modern technologies in the learning process is a key component of the strategies of educational institutions for effective education. Through them the educational content and learning activities are enriched and realized quickly and easily with the active participation of the students. At the same time, technologies are a prerequisite for the realization of new forms of education, adequate to the learners’ needs and expectations. For teachers, the benefits of applying digital technologies in the learning process and their contribution to improving the quality of education are undeniable. For the current generation of learners, technologies are an essential part of their daily lives. But the readiness of digital learners to accept and participate in new forms of learning based on technological innovations is a matter of crucial importance. The aim of the current paper is to present an analysis of the results of a study about the students’ attitude to the implementation of various innovative forms of learning.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Попова, Людмила Степанівна, Ірина Миколаївна Зелепугіна, Наталія Тарасівна Сеннікова, and Ганна Вячеславівна Попова. "Деякі особливості викладання вищої математики при дистанційній формі навчання." Theory and methods of learning fundamental disciplines in high school 1 (April 3, 2014): 214–17. http://dx.doi.org/10.55056/fund.v1i1.436.

Full text
Abstract:
Традиційні форми навчання студентів передбачають проведення групових занять в певні години у певному місці, при безпосередньому контакті між учнем та вчителем. Останнім часом, завдяки розвитку інформаційних технологій, комп’ютерних мереж та засобів зв’язку з’явилась можливість розвитку нової форми навчання – дистанційної. Характерною особливістю дистанційного навчання є те, що студент має можливість практично повністю самостійно, в індивідуальному темпі одержувати необхідні йому знання, в незалежності від місця розташування вузу. Використовуючи комп’ютерні мережі, студент може користуватись для свого навчання різноманітними навчально-методичними та іншими матеріалами викладачів та вчених будь-яких навчальних закладів та іншою літературою, звітувати викладачу про виконання завдань, одержувати потрібні консультації. А викладач, за допомогою розроблених тестів, може контролювати якість засвоєння матеріалу і, при необхідності – коректувати процес навчання.В наш час дистанційна форма навчання розглядається в світі як один з найбільш ефективних і перспективних способів підготовки висококваліфікованих спеціалістів. Ця форма навчання має певні переваги перед традиційними і основне – це те, що студенти мають рівні можливості для навчання незалежно від місця їх проживання, соціального статусу, національності, а в деяких випадках – стану здоров’я, можливість навчатися без відриву від виробництва, зменшення транспортних і готельних витрат. При цьому, студент може сам обирати навчальні предмети, методи їх вивчення, викладачів та інше. Є можливість проведення занять за індивідуальним розкладом і в індивідуальному темпі. При цьому термін одержання освіти можна змінювати в залежності від індивідуальності студента.При традиційних формах навчання колективне навчання більш ефективне. Саме колективні настанови, що задають безпосередньо лідери серед самих учнів, виявляють дух і настрій навчального процесу. Вплив лідера в колективі може бути як позитивним, тоді процес навчання активізується, так і негативним, що призводить до зниження активності учнів в процесі одержання знань. Учбові плани складають, орієнтуючись на середнього студента. Проведення занять у великих групах зменшує витрати на навчання, але не дає змогу викладачеві працювати із кожним студентом у індивідуальному темпі. При дистанційній освіті колектив учнів-однодумців можна створювати більш гнучко за допомогою віртуальних класів, об’єднуючи студентів у відповідності з їх здібностями. Процес навчання повинен ініціюватись, підтримуватись і направлятись досвідченим педагогом та психологом. Таким чином диференційоване навчання є однією з переваг дистанційного навчання. Для його успішної роботи та підтримки зворотного зв’язку між учнями та вчителем необхідно мати психологічний портрет та карту процесу навчання для кожного учня, тобто необхідна служба психологічної підтримки, розвинута гнучка система тестування, розвинута служба програмних засобів навчання, систем коректування процесу навчання, продумана система стимулюючих факторів.Традиційні форми навчання передбачають безпосередній контакт між учнем та вчителем. Іноді між учнем та вчителем виникають специфічні бар’єри, які носять соціальний або психологічний характер. Під час дистанційного навчання ці бар’єри зникають зовсім або зменшується їх значимість. Але не можна недооцінювати і той позитивний вплив особистості викладача на студента при безпосередньому їх спілкуванні, ту позитивну емоційну окрасу, яку надає вчитель своїм заняттям, намагаючись зацікавити студентів в одержанні знань.У віртуальному класі за рахунок колективної організації процесу спілкування можливо більш ефективно розв’язати проблему розвитку зацікавленності до предмету, що вивчається.Зворотний зв’язок між учнем та вчителем при дистанційному навчанні може здійснюватись шляхом створення системи тестування для неперервного контролю та аналізу засвоєння матеріалу. Для спілкування викладача і групи студентів згодом, з розвитком системи дистанційного навчання можливі використання телемостів.Відомо, що освітня роль математики полягає в тому, що вона активізує і розвиває інтелектуальні здібності людини, формує вміння проводити аналогії, логічно обґрунтовувати власну точку зору, творчо застосовувати одержані знання. Методика викладання математики неперервно розвивається, змінюється для найкращого втілення цієї мети в сучасних умовах, особливо при використанні нових форм навчання. При вивченні математики дуже важливим є систематизація знань, а також якість засвоєння базових знань, які формуються і накопичуються, починаючи з початкової школи, з набуття навичок усних розрахунків, які стимулюють розвиток пам’яті. Спостерігаючи проблеми, що виникають у студентів, які не мають таких навичок, ми підтримуємо тих досвідчених шкільних викладачів, які не дозволяють учням до певного віку користуватись калькуляторами при розв’язанні задач.При традиційних формах навчання активізуються одночасно декілька механізмів сприйняття інформації: через зір і слух; механічно (при запису), емоції. Все це активізує різні ділянки роботи мозку. Відсутність однієї з них – згубна. Відомо, що в цьому пересвідчилися в багатьох розвинених країнах світу. Тому, при дистанційній формі навчання особливо гостро постає питання про розвиток методик, які б передбачали і активізували таку самостійну роботу студентів, при якій комп’ютер не був єдиним засобом навчання, щоб запобігти одностороннього розвитку. Тим більше, що основну частину учбового матеріалу студент має засвоїти самостійно. Тому, перш за все, студент повинен бути готовим до самостійної роботи і мати зацікавленість в отриманні нових знань.Математика оперує абстрактними поняттями, між якими існує логічний зв’язок. Втрата логічного зв’язку призводить до часткового або повного нерозуміння подальшого матеріалу, як теоретичного так і при розв’язанні задач. Використання тільки довідкового матеріалу не може повністю поновити логічний зв’язок. Особливість математики полягає в тому, що кожне абстрактне поняття повинно фіксуватися в асоціативній пам’яті студента для подальшого оперування ним при розв’язанні конкретних задач і аналізі результатів. Важливим моментом при вивченні математики є написання математичних символів, знаків дій. Тому необхідно не тільки бачити формули на екрані комп’ютера, але й самостійно їх прописувати на аркуші паперу. Особливо це стосується тих розділів математики, коли для подальшого навчання необхідний процес “технічного” оволодіння навичками (наприклад, диференціювання, інтегрування, тощо). Такі навички здобуваються тільки шляхом запису.Безумовно, дистанційна форма навчання є перспективною на сучасному етапі, але всі методики обов’язково повинні містити обґрунтовані досвідченими психологами елементи. Вивчення математики не зводиться до засвоєння певних формул, понять, методів, навіть там, де математика не є фаховою дисципліною. Тому при складанні методик вивчення вищої математики при дистанційній формі навчання необхідно застосовувати не тільки новітні інформаційні технології, але й передбачати традиційне безпосереднє спілкування учня з вчителем, проведення прикладних, учбових науково-дослідних робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ivanusa, I. B., and M. M. Mykhalkiv. "ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ АНАЛІТИЧНОЇ ХІМІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ (ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ)." Медична освіта, no. 4 (February 13, 2020): 14–17. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.4.10860.

Full text
Abstract:
Абітурієнти, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста або бакалавра фармацевтичного спрямування, можуть вступати на фармацевтичний факультет Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України на заочну форму навчання і здобувати вищу освіту за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація». Аналітична хімія – одна із базових дисциплін у фармацевтичній освіті майбутнього провізора, яка є основою для вивчення всіх інших хімічних дисциплін відповідно до навчальних програм освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр фармації». У своїй структурі аналітична хімія містить три основні розділи: якісний аналіз, кількісний аналіз та фізико-хімічні методи дослідження. Студенти заочної форми навчання вивчають аналітичну хімію на ІІ курсі, в ІІІ та ІV семестрах. Згідно з навчальним планом підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр фармації», для вивчення курсу аналітичної хімії виділено 10 год лекцій, 36 год практичних занять, 194 год самостійної роботи студентів (СПРС). Лекції здебільшого мають оглядовий характер, оскільки робиться огляд більш складних питань. Практичні заняття третього семестру присвячені якісному аналізу. Особлива увага приділяється вивченню реакцій виявлення, які включені до Фармакопеї України (фармакопейні), що надалі допомагає кращому засвоєнню фахових дисциплін, зокрема фармацевтичної хімії, токсико­логічної та судової хімії, стандартизації лікарських засобів. Практичні заняття четвертого семестру присвячені кількісному аналізу, зокрема титриметричним та фізико-хімічним методам аналізу. Для підвищення професійної орієнтації майбутніх провізорів всі практичні роботи поставлені на аналізі готових лікарських засобів. На семінарській частині занять розглядаються теоретичні основи всіх методів аналізу, які використовуються в аналітичній хімії. Оскільки 19 червня 2019 р. всі студенти заочної форми навчання фармацевтичного факультету складали ліцензійний інтегро­ваний тестовий іспит «Крок-1. Фармація», то на кожній частині практичного заняття, а також на лекціях, частина часу присвячена вивченню питань, які входять у буклети ліцензійного іспиту «Крок-1. Фармація» за всі роки та бази тестових питань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Kushnir, O., V. Pilipenko, and O. Yakovleva. "Пандемія та дистанційна освіта: на шляху до підприємницького університету." Herald of Kiev Institute of Business and Technology 44, no. 2 (August 31, 2020): 50–55. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2020.44.07.

Full text
Abstract:
Особливості технологічного устрою суспільства впливають на розвиток закладів освіти, в тому числі і вищої. П’ятий технологічний устрій потребує від університетів інноваційно-технологічних практик, реалізації підприємництва, досліджень та проривних розробок. Проблему стагнації закладів освіти в Україні намагаються вирішити різними методами. Міністерство освіти і науки України перебудовою законодавчу та нормативну базу, філософія освіти шукає цінності, на яких має будуватись навчання майбутнього покоління, і кожен заклад освіти намагається реалізувати свій шлях становлення. Введення карантину у закладах вищої освіти спричинило переосмислення навчального процесу, призвело до необхідності застосування нових методів і форм роботи зі студентами. У статті здійснений аналіз джерел та висвітлена сутність підприємницького університету, визначено його особливості, а також охарактеризовано дистанційне навчання, показані відмінності дистанційного навчання від традиційного. Розглянуті зміни, які запроваджував наш інститут (Київський інститут бізнесу та технологій) для переходу в онлайн. Застосовані методи спостерігання, опитування, системного аналізу та дослідження операцій. У результатах ми подаємо дані аналізу переходу закладу вищої освіти на онлайн навчання за умов жорсткого карантину спричиненого COVID-19. Проаналізовано сильні та слабкі сторони процесу переходу. Вихід за рамки аудиторії надихнув проактивних викладачів змінити свої педагогічні методики, допомогти студентам максимально ефективно використовувати різноманітні навчальні матеріали, Інтернет, досвід інших. Інститут готовий до трансформації, до перебудови своєї організаційної структуру до побудови партнерський зв’язків і з приватними і з державними підприємствами. Чи готове українське суспільство до появи вищих навчальних закладів підприємницького типу?
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Cherkunova, Yuliya Sergeevna. "УЧЕТНО-АНАЛИТИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ УПРАВЛЕНИЕ ПРОИЗВОДСТВОМ И ДВИЖЕНИЕМ ГОТОВОЙ ПРОДУКЦИИ НА ФАРМАЦЕВТИЧЕСКОМ ПРЕДПРИЯТИИ." Научный взгляд в будущее, no. 08-02 (January 31, 2018): 80–84. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2018-08-02-026.

Full text
Abstract:
У роботі проаналізовано класифікацію готової продукції як об’єкта бухгалтерського обліку та встановлено, що до найбільш поширених ознак класифікації належать: форма продукції, її технологічна складність та ступінь готовності, ідентифіковано сутність та ви
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ткач, Михайло Мартинович. "Принципи побудови організаційно-технологічних структур ГВС." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 18 (December 11, 2011): 124–28. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33514.

Full text
Abstract:
Розглянута задача формування різноманіття можливих рішень організаційно технологічних структур гнучких виробничих систем (ОТС ГВС), які обумовлені множиною варіантів положення в них гнучких виробничих модулів та множиною можливих організацій взаємодії між ними. Показано, що вирішення даної задачі може бути досягнуто формальними методами, якщо представляти ОТС ГВС у формі опису відносин перетворення та відносин зв’язку їх елементів, а процес пошуку оптимального формування ОТС ГВС звести до композиції формалізованого відображення відносин перетворення об’єктів виробництва (ОВ) в готові вироби та відносин зв’язку, які забезпечують передачу ОВ між відповідними елементами формованої ОТС ГВС при екстремальності заданого критеріального показника. Використання такого підходу дозволить перейти від використання типових варіантів структур ГВС до направленого формування оптимальних ОТС ГВС з врахуванням інтегрованого показника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Яркова, Милада Альнордовна, Евгения Викторовна Блынская, Дарья Валентиновна Юдина, Григорий Владимирович Мокров, Татьяна Александровна Гудашева, and Константин Викторович Алексеев. "Разработка и оценка анксиолитического действия таблетированной лекарственной формы ГМЛ-1." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 4 (June 7, 2019): 39–43. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-4-39-43.

Full text
Abstract:
В ряду синтезированных в НИИ фармакологии имени В. В. Закусова» оригинальных производных пирроло[1,2-a]пиразина, лигандов 18 кДа транслокаторного белка (TSPO), фармакологически изучена субстанция N-бензил-N-метил-1-фенилпирроло[1,2-a]пиразин-3-карбоксамида (ГМЛ-1), обладающая, при высокой аффинности к TSPO, выраженной анксиолитической активностью. На основе фармацевтической субстанции ГМЛ-1 разработана готовая лекарственная форма, фармакологическое исследование которой выявило выраженную анксиолитическую активность в широком диапазоне доз при интрагастральном введении.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Переверзева, Элеонора Рафаиловна, Михаил Иванович Трещалин, Елена Николаевна Бычкова, Анна Николаевна Тевяшова, and Иван Дмитриевич Трещалин. "Экспериментальная оценка хронической токсичности амфамида — нового полусинтетического производного амфотерицина B." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 11 (December 25, 2019): 30–33. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-11-30-33.

Full text
Abstract:
Несмотря на значительную токсичность и проблемы с растворимостью, амфотерицин B (AmB) остается препаратом первого выбора при лечении большинства тяжелых грибковых инфекций. В результате скрининга серии новых полусинтетических производных полиеновых макролидов отобран N-(2-аминоэтил)амид амфотерицина B (амфамид), обладающий рядом конкурентных преимуществ перед исходным полиеном. На основе амфамида разработан прототип лекарственной формы для парентерального применения, обеспечивающей высокую растворимость и стабильность действующего вещества при хранении. Изучена хроническая токсичность готовой лекарственной формы амфамида в хроническом эксперименте на кроликах. Выявленные токсические эффекты лекарственной формы амфамида были обратимы и зависели от величины примененной дозы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Хмеляр, Інеса, and Оксана Мялюк. "ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ-ЛАБОРАНТІВ." New pedagogical thought 99, no. 3 (February 11, 2020): 152–56. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2019-99-3-152-157.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано підходи до визначення змісту дослідницької компетентності студентів, визначено ефективні форми, методи і засоби її формування у процесі викладання навчальної дисципліни «Клінічна лабораторна діагностика». Представлено пріоритетні освітні технології та методи, які не надають готових знань, а спонукають до пошуку, та в яких роль викладача зводиться до функції тьютора й організатора, що сприяє підвищенню самооцінки особистості студента, закладає основи його професійного зростання. З’ясовано структуру та етапи проведення практичних занять із навчальної дисципліни «Клінічна лабораторна діагностика».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ощипок, Ігор Миколайович. "Математичне моделювання дії теплового випромінювання на термічну обробку ковбасних батонів." Scientific Works 84, no. 1 (December 14, 2020): 42–47. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v84i1.1867.

Full text
Abstract:
У статті досліджено використання теплоти інфрачервоного випромінювання яке є одним з ефективних шляхів інтенсифікації теплової обробки ковбасних батонів і дозволяє значно скоротити тривалість її обробки і підвищити якість готових виробів. На основі сучасного підходу вирішене завдання пов'язане з тепловою обробкою, яке полягає в дослідженні тих способів і режимів, забезпечуючих необхідну інактивацію мікрофлори, максимальне збереження харчової цінності продукту. На основі визначених передумов розглянута математична модель спільного тепломасопереносу і теплової обробки ковбасних батонів циліндричної форми в обсмажувальній установці з інфрачервоним (ІЧ) -нагріванням. досліджені такі способи і режими, які забезпечували б, разом з необхідною інактивацією шкідливої мікрофлори, максимальне збереження харчової цінності продукту. досліджено комплекс параметрів, які мають безпосередній вплив на хід процесу теплової дії на ковбасні батони. Враховане загасання променистого потоку, що проникає в продукт, яке описане параболічним законом. Реалізовані ефективні шляхи інтенсифікації теплової обробки ковбасних батонів з використання енергії і підвищення якості готових виробів на основі математичної моделі дії теплового електромагнітного поля ІЧ діапазону. Поставлена і аналітично вирішена задача спільного тепло- і масопереносу при інфрачервоному нагріванні ковбасного батона циліндричної форми. Отримані результати дозволять розрахувати поля температури і вмісту вологи, усереднені значення відповідних потенціалів перенесення, температури нагрівання, витрати тепла в процесі теплообміну, а також одержати формули, зручні для інженерних розрахунків. Запропоновані аналітичні конструкції дають можливість визначати час, необхідний для досягнення продуктом певної температури і вмісту вологи, забезпечуючи втрати маси при підсушуванні в діапазоні 0,5-1,8 % при тривалості процесу від 3 до 30 хвилин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Лисенко, О. Л. "СПОСОБИ ОБРОБКИ КОРПУСІВ ЖЕЛЕЙНИХ ЦУКЕРОК." Herald of Lviv University of Trade and Economics. Technical sciences, no. 26 (August 3, 2021): 46–50. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-26-06.

Full text
Abstract:
У роботі ми розглянемо велику групу кондитерських виробів, у яку входять желейні цукерки. Характеристики кожного продукту в цій групі переважно визначаються змістом желюючої речовини і вмістом вологи. Для цієї групи виробів характерним є явище синерезису. Синерезис – це влас- тивість деяких гелів після певного періоду зберігання виділяти сироп, що не тільки погіршує смакові властивості виробів, але й викликає їх прилипання до обгортки, а це погано позначається на продажу цих виробів. Зазначений дефект виникає в желе з агаром під час додавання надлишку кислоти, а в пек- тинових гелях – за неповного розчинення пектину, надлишку кислоти або в результаті відсаджування за температури нижче температури драглеутворення. До синерезису бувають схильні також деякі крохмальні гелі, у зв’язку з чим у них зазвичай додають інші драглюючі речовини як стабілізатор. Гелі з крохмалю з високим вмістом амілази зазвичай до синерезису не схильні. Будь-які желе можуть демон- струвати цей дефект, а також грануляцію, якщо готовий кондитерський продукт перемішують після початку формування драглю. Грануляція відбувається, якщо желейні цукерки відливають у крохмаль, шоколадні формочки або інші форми за температури нижче температури драглеутворення суміші. У будь-якій суміші перед відсаджуванням температура драглеутворення повинна бути відома. Саме тому ми вирішили дослідити процес оброблення готових желейних цукерок для попередження намокання чи висихання залежно від умов зберігання. За завдання ми собі поставили дослідження сучасних способів обробки корпусів желейних цукерок за допомогою дрібнокристалічного цукру та жиру Quick OIL B7401. В роботі наведено технологічні характеристики зазначеної сировини. В перспективі подальших досліджень плануємо провести роботу з використання сучасної сировини та технологічних прийомів для обробки корпусів інших груп кондитерських виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Сексенова, Л. Ш., Н. Ш. Ахметова, Б. С. Кошкарбаева, О. Ю. Дедова, and Д. С. Кусаинова. "Успеваемость студентов и онлайн-обучение в системе медицинского образования." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 77, no. 2 (September 2021): 97–101. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-09-2021-60.

Full text
Abstract:
Проведен сравнительный анализ успеваемости студентов, обучавшихся в онлайн- режиме и очной форме обучения, по результатам экзаменационных сессий, на кафедре внутренних болезней. Внедрение онлайн-обучения в образовательный процесс в экстремальных условиях имеет, несомненно, положительные стороны и не снижает качества обучения. Анализ проведенного анкетирования выявил, что студенты хорошо адаптируются к новым условиям обучения и готовы обучаться в онлайн-режиме. Но вместе с тем при проведении лекций и практических занятий студентам хотелось бы контактировать с преподавателями и общаться с сокурсниками не через интернет, получать ответы на возникающие вопросы очно, непосредственно в аудитории.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

БІДА, Олена, Ільдіко ОРОС, Антоніна ЧИЧУК, and Віталій ГОНЧАРУК. "СКЛАДНИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 4 (November 26, 2021): 28–33. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.4.5.

Full text
Abstract:
У статті підприємливість розглядається з точки зору властивостей особистості індивіда та його здатнос- ті до управління роботою команди або колективу. Підприємницька компетентність проявляється у здатності індивіда перетворювати ідеї на дію; вона охоплює творчість, інноваційність та прийняття ризику, як і здат- ність планувати і управляти проєктами для досягнення певної мети. Доведено: щоб формування підприємницької компетентності було успішним варто використовувати найно- віші форми роботи, зокрема тренінги: бізнес-тренінги, управлінські, лідерські та корпоративні тренінги. Підготовка майбутнього педагога повинна включати як формування системи знань та вмінь з обраного фаху, так і розвиток якостей особистості. Підприємницька компетентність передбачає реалізацію здатностей, які розкриті у статті. Розгляд структури підприємницької компетентності служить визначенню провідних завдань і змісту її фор- мування, який повинен характеризуватися спрямованістю на створення умов до самореалізації, саморозвитку, для становлення самобутньої особистості, готової до вирішення життєво важливих проблем. Структуру під- приємницької компетентності складають компоненти, що описані у статті. Представлений перелік складників підприємницької компетентності майбутніх педагогів уможливлює кон- кретизацію педагогічних умов і створення програми розвитку підприємницької компетентності, спрямованої на накопичення практичного досвіду підприємницької діяльності. Серед форм навчання потрібно надавати перевагу залученню студентів до розроблення планів підприєм- ницької діяльності, відпрацювання навичок створення бізнес-проєктів з метою формування підприємницького мислення у процесі планування розвитку комерційних підприємств та у співпраці з підприємцями; моделюван- ню фрагментів підприємницької діяльності під час науково-дослідної роботи, магістерської практики, розробки курсових та інших навчальних проєктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Савельев, С. А., М. Ю. Дорош, Т. И. Опарина, И. А. Лагерева, С. В. Чепанов, О. А. Цымбалова, С. В. Мыльников, and С. А. Сельков. "Влияние технологии производства на свойства фармацевтических субстанций простаты экстракта." Химико-фармацевтический журнал 56, no. 3 (April 4, 2022): 50–58. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2022-56-3-50-58.

Full text
Abstract:
В статье описываются особенности разных технологий производства активной фармацевтической субстанции простаты экстракта, обеспечивающие различные качественные характеристики конечного продукта. Приводятся данные, характеризующие субстанцию простаты экстракта с точки зрения ее физико-химических и биологических свойств при использовании для производства готовой лекарственной формы. Проводится сравнительный анализ ключевых показателей качества субстанций, произведенных по разным технологиям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Л.В. Ящинський, Д.А. Захарчук, Ю.В. Коваль, and Л.І. Панасюк. "ДІАГНОСТИКА ЯКОСТІ ГАРТУВАННЯ КІЛЕЦЬ ПІДШИПНИКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЯВИЩА ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ІНДУКЦІЇ." Перспективні технології та прилади, no. 15 (January 29, 2020): 131–35. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-15-19.

Full text
Abstract:
Розроблена та випробувана дешева, проста і достатньо точна методика та експериментальна установка для контролю якості гартування сталевих виробів циліндричної форми в реальному часі, тобто відразу при виході готових виробів з процесу гартування. Досліджено вплив певного ступеня гартування кілець підшипників на електрорушійну силу взаємної індукції у вимірювальній котушці. Отримано експериментальні результати значень електрорушійної сили взаємної індукції для кілець різних серій. За експериментальними даними визначено інтервали значень електрорушійної сили взаємної індукції для якісно загартованих кілець різних серій. Показано методику відбору якісно загартованих кілець підшипників за відомими параметрами для певної серії зразків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Safonova, O. V., and A. M. Urbanovych. "КРУГЛИЙ СТІЛ ЯК ОДИН ІЗ МЕТОДІВ ФОРМУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ЛІКАРЯ." Медична освіта, no. 4 (September 17, 2018): 169–71. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.8836.

Full text
Abstract:
Мета роботи – підвищити ефективність та якість підготовки майбутніх лікарів, використовуючи нові методи навчання. Основна частина. Формуючи майбутнього лікаря як конкурентоспроможного спеціаліста, слід використовувати різні напрямки, методи та форми навчання. В першу чергу, необхідно навчити студента мислити клінічно, аналізувати та використовувати набуті знання в клінічній роботі, розширити його світогляд. Одним із засобів цього досягнути є проведення круглих столів за різною тематикою. Під час підготовки до проведення цього заходу в студентів формуються навички та звички роботи з науковою літературою, вміння користуватися різними освітніми та науковими ресурсами. Підготовка до публічного виступу і сам виступ вимагають використання аналітичного мислення, вміння вибрати найголовніше, логічно побудувати доповідь, передбачити можливі запитання та бути готовим дати науково обґрунтовані відповіді на них. Висновок. Використання такої форми навчання, як круглий стіл, дозволяє не тільки більш ефективно формувати та поглиблювати клінічне мислення майбутнього лікаря, удосконалювати навички та вміння працювати з науковою медичною літературою, спілкуватися з пацієнтами, працювати з аудиторією, але й проводити просвітницьку діяльність серед пацієнтів, сприяючи покращенню лікувального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Труніна, І. М., and К. О. Латишев. "МАРКЕТИНГОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СПОЖИВАЦЬКИХ ПЕРЕВАГ МОЛОДІ В ГАЛУЗІ ТУРИЗМУ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 3 (November 9, 2020): 115–22. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.3.15.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті проблеми молодіжного туризму в Україні. Виявлено причини актуальності активного відпочинку, територіальні сприятливі умови для його розвитку. Авторами було проведено маркетингове дослідження затребуваності відпочинку і подорожей серед молоді у формі інтернет-опитування. Виявлено параметри туризму, які залучають студентів до подорожей та стримуючі параметри подорожування молоді по Україні, запропоновано шляхи модернізації «молодіжного туризму». На основі проведеного дослідження запропоновано основні напрями відпочинку для молоді: екскурсії, пов’язані з краєзнавством та історією України; подорожі до гірських пам’яток і водоспадів; розважально-тематичні тури. Проведений аналіз дав змогу виявити асортимент турів для молоді, цінові показники і фактори, що впливають на збільшення або зменшення витрат на активний відпочинок: чисельність групи, віддаленість місця відпочинку, тривалість екскурсійної програми та безпеку туристів. За допомогою маркетингового дослідження для особливого виду подорожей, як «молодіжний туризм», виявлено вимоги споживачів турпослуг до організації подорожей по Україні, визначено частоту і регулярність подорожей, а також час, який студенти готові витратити на туризм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Багаев, Д. А. "Концентрированные растворы в аптечной технологии." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 80, no. 6 (2021): 104–6. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-12-2021-288.

Full text
Abstract:
В современных условиях производственная аптека — рациональное и экономически выгодное звено в организации лечебного процесса. Основная ее задача — наиболее полное, доступное и своевременное удовлетворение потребностей стационарных больных в лекарственных средствах, дезинфекционных растворах, перевязочных материалах и т.д. Неотъемлемым элементом полноты и доступности лекарственной помощи является наличие в аптеках, помимо готовых лекарственных средств, экстемпоральных лекарственных форм. В основном это лекарственные средства, которые не производятся фармпредприятиями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Nikulin, A. V., N. R. Lebedeva, and O. G. Potanina. "STABILITY INVESTIGATION OFGLUCOSAMINEDOSAGE FORM– GEL FOR EXTERNAL APPLICATION." Journal of scientific articles "Health and Education millennium" 19, no. 4 (April 30, 2017): 128–30. http://dx.doi.org/10.26787/nydha-2226-7425-2017-19-4-128-130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Головенко, Микола Якович. "Пропоксазепам — новаторський анальгетичний засіб, що гальмує гострий та хронічний біль і має полімодальний механізм дії." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 4 (April 21, 2021): 76–90. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.04.076.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати фундаментальних та прикладних досліджень інноваційного анальгетичного засобу пропоксазепам. Сполука взаємодіє з біологічними мішенями, які відповідають за перебіг болю (нейромедіатори ГАМК та гліцину, потенціал-залежні калієві канали, дофамінергічна система, NMDA-рецептори, альфа-1 адренорецептори). Фармакодинамічний профіль пропоксазепаму відрізняється від усіх анальгетиків, оскільки одночасно гальмує і гострий, і хронічний біль, має протизапальну та антиконвульсантну дії. Біодоступність сполуки становить 80%, виявлено незначну кількість метаболітів (3-гідроксипохідне, ареноксиди). Експериментально доведено відсутність кумуляції, розвитку толерантності, залежності та синдрому відміни в експериментальних тварин, яким тривалий час вводили пропоксазепам. Розроблено технологічний регламент синтезу сполуки та готової лікарської форми (таблетки 1; 2 і 5 мг). Отримано дозвіл МОЗ України на проведення клінічних випробувань. Зважаючи на яскраво виражену міждисциплінарність конструювання анальгетика, показано доцільність та ефективність взаємодії дослідників різних спеціальностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Холназаров, Б. М., Наталья Дмитриевна Бунятян, А. Н. Шахматов, and Г. М. Бобиев. "Получение субстанции тимофера и ее количественное определение." Химико-фармацевтический журнал 48, no. 11 (November 26, 2014): 34–36. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2014-48-11-34-36.

Full text
Abstract:
Описано получение субстанции иммуномодулирующего препарата «Тимофер», представляющего собой водный 0,0148 % раствор координационных соединений изолейцил-триптофана и железа(II). Получают субстанцию механическим смешением порошков дипептида и сульфата железа(II) в эквимолярном соотношении. Препарат, полученный из разработанной субстанции, и препарат, приготовленный путем смешивания водных растворов дипептида и соли железа, не отличались друг от друга по физико-химическим показателям. Разработаны методы контроля качества субстанции тимофера по основным показателям. Применение разработанной субстанции позволило исключить стадии приготовления раствора дипептида, приготовления раствора соли железа и их смешивания при производстве готовой лекарственной формы препарата.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

КОНОХ, Анатолій, Анна БАГОРКА, and Тетяна НАПАЛКОВА. "ВИКОРИСТАННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1, no. 1 (2020): 289–300. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-2-289-300.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десятиліть відбувається стрімке поширення інформаційно-комунікаційних технологій, які прискорили розвиток дистанційного режиму освіти (переважно вищої школи). Технології сприяли перетворенню набору пропозицій викладача та очікувань студента щодо знань, які він може отримувати в зручному для нього місці, зручний для нього час. Навчання протягом усього життя стало звичним явищем. Актуальність дослідження продиктована соціальними реаліями. Адже, перебуваючи в обставинах, які виключаєть можливість традиційного аудиторного навчання (тренувальні збори, участь у спортивних змаганнях, тимчасова непрацездатність, режим самоізоляції, карантин тощо), майбутній фахівець повинен мати можливість отримувати повноцінну освіту. Формат дистанційного навчання задовольняє безліч потреб як викладача, так і здобувача освіти. Однак, незважаючи на високий рівень розвитку інформаційних технологій, дистанційна освіта не має готових рішень у викладанні профільних дисциплін у професійній підготовці майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в закладах фахової передвищої та вищої освіти. У статті розглядаються питання педагогічної взаємодії в дистанційному форматі, визначаються та обґрунтовуються особливості організації занять з профільних дисциплін із застосуванням синхронних та асинхронних дистанційних технологій у процесі професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту, аналізуються форми контролю в режимі дистанційного навчання. Вивчення кожної дисципліни включає в себе теоретичний матеріал, який переважно вивчається самостійно під контролем викладача, відеолекції та лекції у форматі мультимедійних презентацій PowerPoint, відеоконференції на платформі Zoom у форматі лекцій, опитувань, вирішення задач, тестування та завдання в системі Moodle, посилання на відеоуроки. Дистанційна освіта забезпечує комплексне використання сучасних технологій – освітніх, управлінських, комунікативних, інформаційних, вона є доступною і відкритою. Існує необхідність урізноманітнення форм спілкування, час їх проведення. Результати проведеного дослідження дають підстави сподіватися, що подальші розробки та розвиток дистанційних технологій, їх інтенсивне впровадження сприятиме розширенню можливостей безперервної освіти у галузі фізичної культури і спорту. Ключові слова: безперервна освіта, інформаційні технології, майбутні фахівці з фізичної культури та спорту, дистанційне навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Муталимов, Абдулмуслим Эмеевич. "СПОРТ КАК СРЕДСТВО ЭСТЕТИЧЕСКОГО И ПАТРИОТИЧЕСКОГО воспитания молодежи." Региональные проблемы преобразования экономики, no. 1 (June 21, 2019): 68. http://dx.doi.org/10.26726/1812-7096-2019-1-68-73.

Full text
Abstract:
Автор статьи утверждает, что эстетическое переживание в спорте имеет ряд оснований, где существенным источником эстетических эмоций и переживаний является созерцание различных проявлений прекрасного. Исследование основывается на общенаучной методологии, которая предусматривает применение системного подхода к решению проблем. Основой данной работы являются фундаментальные труды отечественных и зарубежных мыслителей и государственных деятелей по проблемам развития спорта и физической культуры. Результаты проведенного исследования могут быть использованы при формировании эффективной молодежной управленческой политической системы. Социально-политологический анализ развития институтов управления молодежной политикой в современных условиях показывает, что молодежь оправдывает доверие общества как будущих хозяев страны. Она готова в научно-теоретическом и практическом плане быть достойной преемницей своих отцов и дедов, продолжая славные отечества. Основной задачей на современном этапе является поиск возможностей и форм участия в преобразовании и совершенствовании существующей в настоящее время в России управленческой политической системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Komissarov, A. V., A. Yu Ul’yanov, O. A. Volokh, I. V. Shul’gina, O. A. Lobovikova, O. D. Klokova, and A. K. Nikiforov. "Enhancement of Manufacturing Technology for Finished Dosage Form of Bivalent Chemical Tableted Cholera Vaccine." Problems of Particularly Dangerous Infections, no. 1 (March 2016): 94–96. http://dx.doi.org/10.21055/0370-1069-2016-1-94-96.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Пенская, Татьяна Михайловна, Евгений Евгеньевич Тонков, and Владислав Юрьевич Туранин. "К вопросу о характере рецепции византийского права в средневековой Руси." NOMOTHETIKA: Философия. Социология. Право 45, no. 4 (February 17, 2021): 761–74. http://dx.doi.org/10.18413/2712-746x-2020-45-4-761-774.

Full text
Abstract:
На протяжении многих лет историки и правоведы, рассматривая процесс формирования правовой системы средневекового Русского государства, исходят из того, что серьезное влияние на него оказало византийское право – в первую очередь каноническое. Отсюданередко делается вывод, что, поскольку византийское право генетически восходит к классическому римскому праву, то на Руси довольно рано познакомились с основами римского права и начали его усваивать в той или иной форме. Однако в последнее время эта традиционная иустоявшаяся точка зрения подвергается обоснованной критике. Используя новые подходы, авторы статьи предлагают рассмотреть проблему рецепции византийского права на Руси исходя из особенностей историко-культурного контекста этого процесса. Основываясь на результатах его анализа, авторы приходят к выводу о том, что русское общество эпохи раннего Средневековья не было готово к полноценной рецепции норм византийского права, которое воспринималось в русской интеллектуальной среде того времени как памятник христианской культуры, частьправославной традиции, но не как юридический памятник и руководство к повседневной судебной деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Pasichniy, V. М., and M. M. Polumbryk. "ВНЕСЕННЯ КОЛАГЕНВМІСНИХ СУМІШЕЙ В ФАРШЕВІ СИСТЕМИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 13, 2016): 150–52. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6831.

Full text
Abstract:
В статті приведено обґрунтування найбільш раціональних шляхів введення додаткових джерел тваринних білків в фаршеві системи, які призначені для виготовлення ковбас вареної групи. Наведено результати впливу попередньо гідратованих та сухих білкових стабілізаторів на функціонально-технологічні та органолептичні показники м’ясних виробів. Аргументовано доцільність додавання колагеновмісних структуроутворювачів саме в гелеподібній формі при складанні фаршу на промислових підприємствах. Встановлено, що внесення гелеподібних білоквмісних композицій в фаршеві системи забезпечує вищі показники органолептичної оцінки готових виробів, ніж при виготовленні м’ясних продуктів з додаванням порошкоподібних стабілізаторів. Результати, отримані після проведення досліджень, можуть бути аргументом для зміни технології внесення структуроутворювачів в фаршеві емульсії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Багаев, Д. А. "Приготовление спиртовых растворов в аптеке." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 80, no. 6 (2021): 106–8. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-12-2021-289.

Full text
Abstract:
В современных условиях производственная аптека — рациональное и экономически выгодное звено в организации лечебного процесса. Основная ее задача — наиболее полное, доступное и своевременное удовлетворение потребностей стационарных больных в лекарственных средствах, дезинфекционных растворах, перевязочных материалах и т.д. Неотъемлемым элементом полноты и доступности лекарственной помощи является наличие в аптеках, помимо готовых лекарственных средств, экстемпоральных лекарственных форм. В основном это лекарственные средства, которые не производятся фармпредприятиями. Изучаемая тема актуальна по причине того, что на долю спиртовых растворов приходится большая доля всех экстемпорально приготовленных форм: спирт камфорный, раствор кисоты борной, спирт левомицетиновый, капли нашатырно-анисовые и тд. Удельный вес спиртовых растворов в экстемпоральной рецептуре хозрасчетных аптек составляет около 15%, а в аптеках лечебно-профилактических учреждений достигает 40- 50%. Спиртовые растворы — это растворы спирта этилового и его водные растворы, используемые для наружного применения как дезинфицирующее, раздражающее, освежающее средство, для компрессов и др.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Пралица, Дејан. "ЈЕЗИК МРЖЊЕ У САОПШТЕЊИМА ПОЛИТИЧКИХ ПАРТИЈА У СРБИЈИ." Годишњак Филозофског факултета у Новом Саду 40, no. 2 (December 10, 2015): 81. http://dx.doi.org/10.19090/gff.2015.2.81-94.

Full text
Abstract:
Циљ овог рада јесте да укаже на то какав језик користе политичке партије када се међусобно оптужују за погрешну политику. Најчешћа форма обраћања политичких странака јесте жанр саопштење који, потом, медији у целини или делимично преносе. Квалитативна анализа медијског дискурса саопштења на примерима Српске напредне странке и Демократске странке показала је висок проценат говора мржње у том идео- лошком медијском жанру. Анализа је утврдила готово идентичну матрицу на основу које партије размењују међусобне оптужбе: једна партија критикује другу, прозива је за одређене пропусте, позива се на догађаје из прошлости и користи модел „ми смо ту због грађана, а ви због својих позиција у власти“. Друга партија на оптужбе и прозив- ке не даје конкретне одговоре већ упућује контраоптужбе, такође користи историјске догађаје као аргументе и модел „ми смо добри и угрожени“, а „ви сте зли и агресивни“. Таквим наступима у јавности, односно медијима, релативизује се политичка одговор- ност и власти и опозиције.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Khomiuk, N. L. "Кластеризація як напрям диверсифікації розвитку сільських територій в умовах децентралізації." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 2(80) (February 25, 2019): 75–80. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.2.15.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано процес кластеризації як напрям диверсифікації розвитку сільських територій в умовах децентралізації. З’ясовано, що диверсифікація форм власності та господарювання на сільських територіях передбачає стимулювання розвитку різних форм власності та господарювання, створення кооперативів і кластерів. Розкрито сутність категорії «кластер» та «агропромисловий кластер». Зроблено висновки, що важливе значення при реформуванні місцевого самоврядування в Україні має розвиток аграрних кластерів, який сприяє створенню нових робочих місць, розвитку виробничої та соціальної інфраструктури на сільських територіях, утворенню об’єднань підприємств із замкненим циклом виробництва готової продукції, зниженню собівартості та ціни сільськогосподарських товарів, підвищенню якості вирощеної продукції, підвищенню конкурентоспроможності учасників агропромислового кластера за рахунок впровадження інноваційних технологій та доступу агропромислової продукції до регіональних та світових ринків. Визначено вплив кластеризації на розвиток сільських територій в Україні. Висвітлено переваги та основні етапи створення агропромислових кластерів. Досліджено світовий досвід та досвід України у створенні кластерів. Визначено фактори, які негативно впливають на розвиток кластерів в Україні. Доведено, що перехід на кластерну систему сприятиме підвищенню конкурентоспроможності сільських територій та розвитку різних галузей економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Катаев, Валерий Алексеевич, Светлана Федоровна Петрова, Валентина Николаевна Перфилова, Юрий Ильич Муринов, Сергей Александрович Башкатов, Сергей Петрович Иванов, Валентин Валерьевич Катаев, and Эдуард Феликсович Аглетдинов. "Фармакокинетические параметры комбинации лаппаконитина, глицирризиновой кислоты и метилурацила, проявляющей антиаритмические свойства, при однократном внутрижелудочном введении в различных дозах." Химико-фармацевтический журнал 55, no. 6 (July 19, 2021): 3–7. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2021-55-6-3-7.

Full text
Abstract:
Изучены фармакокинетические свойства готовой лекарственной формы (ГЛФ) комбинации лаппаконитина, глицирризиновой кислоты и метилурацила (ЛГМ), обладающей антиаритмической активностью. Выявлено, что при однократном внутрижелудочном введении различных доз (1680, 3360, 6720 мкг/кг, в пересчете на лаппаконитин (ЛК)) ГЛФ ЛГМ препарат быстро всасывается из ЖКТ, максимальная концентрация ЛК в плазме крови достигается к 15 мин после введения. Отмечен небольшой период полувыведения и среднего времени удерживания в организме ЛК. Он интенсивно распределяется по органам и тканям, обладает тропностью к почкам, печени и миокарду. ЛК метаболизирует с образованием N-дезацетиллаппаконитина (N-ДЛК). В моче ЛК и его метаболит наблюдаются в течение не менее 72 ч, что свидетельствует об экскреции препарата через почки. Фармакокинетический профиль N-ДЛК аналогичен таковому ЛК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Тишков, Сергей Валерьевич, Евгения Викторовна Блынская, Константин Викторович Алексеев, and Виктория Владимировна Буева. "Двухфакторный дисперсионный анализ для исследования фармацевтико-технологических свойств таблеток ГК-2 — гексаметиленамида бис-(<I>N</I>-моносукцинил-L-глутамил-L-лизина), диспергируемых в полости рта." Химико-фармацевтический журнал 55, no. 10 (November 4, 2021): 35–41. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2021-55-10-35-41.

Full text
Abstract:
В рамках разработки состава и технологии таблеток ГК-2 (гексаметиленамид бис-(N-моносукцинил-L-глутамил-L-лизина)), диспергируемых в полости рта, рассматривается изучение влияния типа и соотношения ко-процессных наполнителей и скользящего вспомогательного вещества на свойства готовой лекарственной формы. Проведена оценка фармацевтико-технологических свойств, таких как степень сыпучести, насыпная плотность до уплотнения, потеря в массе при высушивании, коэффициент прессуемости или Carr’s, прочность таблеток на раздавливание, распадаемость таблеток, истираемость, для изучения характера и степени влияния на них факторов состава. Оценку степени влияния факторов провели с помощью дисперсионного анализа, также рассмотрены частные факторы и их средние значения по показателям. Кроме того, проведен анализ коэффициентов детерминации для каждого параметра, и из дальнейших исследований исключены параметры с низким значением коэффициента детерминации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Фоминых, Светлана Олеговна, Галина Александровна Александрова, and Ирина Владимировна Филиппова. "TECHNICAL BACHELOR STUDENTS’ ATTITUDE TO DISTANCE LEARNING." Bulletin of the Chuvash State Pedagogical University named after I Y Yakovlev, no. 4(109) (January 26, 2021): 233–40. http://dx.doi.org/10.37972/chgpu.2020.109.4.029.

Full text
Abstract:
В условиях распространения Covid-19 в нашей стране практически все образовательные учреждения перешли на дистанционные образовательные технологии. У преподавателей и студентов вуза не было возможности плавного перехода к дистанционной форме обучения, а сроки были максимально сжаты. Предметом исследования является отношение студентов ЧГПУ им. И. Я. Яковлева к дистанционному обучению.Исследование проводилось на основе анкетирования студентов очной формы обучения, вынужденных в условиях распространения Covid-19 перейти на новый для них формат обучения. По результатам опроса можно сделать вывод, что основная доля респондентов на сегодняшний день не готова полностью отказаться от традиционных методов обучения в пользу дистанционных образовательных технологий.Проведенное исследование показало увеличение учебной нагрузки на студентов во время дистанционного обучения, а также позволило выявить его положительные стороны (занятия в комфортной и привычной обстановке; гибкость учебного процесса; возможность совмещать работу с учебой и т. д.) и трудности, с которыми пришлось столкнуться студентам в процессе дистанционного обучения (сложность выполнения практических заданий без объяснений преподавателя, большой объем заданий, учебной информации и т. д. In the context of the spread of Covid-19 in our country, almost all educational institutions have switched to distance educational technologies. University lecturers and students did not have a chance to go to distance learning gradually, and the terms were rather short. The subject of the research is the attitude of Yakovlev University students to distance learning.The study was carried out on the basis of the results of the questionnaire on the transition to a new form of education in the context of Covid-19. This questionnaire was held among full-time students who had experienced that transition. According to the results of the survey, it can be concluded that the majority of the respondents today are not ready to completely abandon the traditional form of learning in favor of distance learning technologies.The study showed an increase in the study load on students during distance learning, and also made it possible to identify its positive aspects (learning in a comfortable and familiar environment; flexibility of the educational process; the ability to combine work with study, etc.) and the difficulties that students were to face in the process of distance learning (the difficulty of completing practical tasks without explanations from the lecturer, a large amount of information asked, etc.).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography