Journal articles on the topic 'Гелій'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Гелій.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Гелій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Швець, В. Т., С. В. Козицький, and Т. В. Швець. "Оцінка параметрів металізації гелію." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 1 (January 30, 2012): 35. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.1.35.

Full text
Abstract:
Розраховано мінімальну густину, за якої гелій переходить у металічний стан. Вона становить приблизно 5 г/см3. Оцінено також температуру переходу метал–діелектрик. Вона становить приблизно 9000 K. З цією метою досліджували парну ефективну міжіонну взаємодію в гелії та його електричний опір в околі точки переходу в металічний стан. Розгляд ґрунтувався на моделі майже вільних електронів. У ролі малого параметра використовували відношення потенціалу взаємодії електронів провідності з одноразово іонізованими атомами гелію до енергії Фермі. Взаємодію між електронами враховували відповідно до дифракційної моделі металу, тобто через екранування електрон-іонної взаємодії. Обмінну взаємодію і кореляції електронів провідності враховували у наближенні локального поля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондаренко, В. Л., Є. В. Медушевський, and Ю. М. Симоненко. "Розділення неоногелієвої суміші в комбінованій установці." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 2 (June 30, 2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i2.2024.

Full text
Abstract:
Розглянуто технологічну послідовність переробки неоногелієвої суміші, що включає утилізацію віддувочної фракції на основі гелію. Україна позбавлена газових родовищ, які містять гелій в концентраціях, достатніх для промислового виробництва. Тому переробка гелієвих побічних сумішей для вітчизняної промисловості є вкрай актуальною. Розділення Ne-He-сумішей зазвичай проводять шляхом низькотемпературної адсорбції. Окрім чистого гелію в адсорберах утворюються концентровані суміші неону, які можуть бути сировиною в кріогенному виробництві неону. Такий крок дозволяє створити фактично безвідходний ресурсозберігаючий процес отримання легких рідкісних газів. Реалізація згаданого технічного рішення пов’язана з рядом технологічних обмежень. Зокрема, переробка зворотного потоку неону (після вилучення з віддувки основної частки гелію) можлива у разі достатньої концентрації Ne. В ідеалі, вміст неону в такому потоці має бути не нижчим, ніж у початковій сирій суміші перед ректифікаційним блоком. Для підтримання оптимальної концентрації неону у зворотному потоці запропоновано проводити утилізацію віддувки в два етапи. На першій стадії суміш розділяється у мембранному модулі і з неї формується перший потік неонового концентрату. За рахунок часткового вилучення неону залишкова суміш збагачується гелієм і її переробка методом кріогенної адсорбції спрощується. Запропонована схема поділу побічного гелієвого концентрату дозволяє автоматично підтримувати задану концентрацію за рахунок балансу потоків на виході з мембранного модуля. Попередній поділ суміші в мембрані сприяє економії холодоагенту (рідкого азоту) за рахунок зниження навантаження на адсорбційний блок отримання гелію. Комбінована система розділення суміші легких рідкісних газів дозволяє отримувати гелій з концентрацією 99,999…99,9999%
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Otchych, О. O., K. D. Mazhak, H. A. Ivanov, M. V. Dyka, and D. I. Sanagurskyi. "Membrane dependent processes in erythrocytes of blood of patients with pulmonary tuberculosis under the influence of helium-neon laser radiation." Studia Biologica 7, no. 2 (2013): 65–74. http://dx.doi.org/10.30970/sbi.0702.291.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Horlachuk, N. V., L. M. Mosula, and N. O. Zarivna. "ХРОМАТО-МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНИЙ АНАЛІЗ ТІАНЕПТИНУ В СЕЧІ." Medical and Clinical Chemistry, no. 4 (February 6, 2019): 146–52. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2018.v0.i4.9828.

Full text
Abstract:
Вступ. Коаксил (тіанептин) є антидепресантом нового покоління із селективно-серотонінергічною дією. Останнім часом в Україні відзначається значне збільшення немедичного використання атипового трициклічного антидепресанту – тіанептину. За даними вітчизняних наркологів та психіатрів, ним зловживають наркомани. У літературних джерелах є відомості про те, що цей лікарський засіб поєднує в собі властивості опію, героїну та кокаїну. Приймання тіанептину у великих дозах (400−600 мг внутрішньовенно) призводить до стану ейфорії і дає наркотичний ефект у декілька разів сильніший, ніж героїн та кокаїн. Мета дослідження – вивчити і визначити метаболіти тіанептину, що утворюються в організмі людини та які виявляють у сечі в ході досліджень методом газової хроматографії і хромато-мас-спектрометрії. Методи дослідження. Аналіз проводили на газовому хроматографі Agilent 6890N з мас-селективним детектором Agilent 5973 і автоінжектором Agilent 7683 (США), обладнаному хроматографічною кварцовою капілярною колонкою FactorFOUR фірми “Varian” (США). Газ-носій – гелій. Результати й обговорення. Результати аналізу екстрактів, отриманих як при кислих, так і при лужних значеннях рН, показали наявність у них метаболіту тіанептину МС5. Крім основного метаболіту МС5, в екстрактах, одержаних при рН 3–4, були також присутні дезалкілдезамінотіанептин і дезалкілдезамінонортіанептин, а в екстрактах, отриманих при рН 9–10, – дезалкілтіанептин і метаболіт, структуру якого на даний момент встановити не вдалося. На основі того, що головний метаболіт тіанептину МС5 ізолюється із сечі як при кислих значеннях рН (рН 3–4), так і при лужних (рН 9–10), для хромато-мас-спектрометричного його аналізу можна використовувати і кислі і лужні екстракти. Висновки. Показано можливість використання методів газової хроматографії та хромато-мас-спектрометрії для аналізу метаболітів. Основний метаболіт тіанептину може ізолюватися із сечі при кислих, а також лужних значеннях рН середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

MAZHAK, K., O. OTCHYCH, and D. SANAGURSKYI. "Biometric analysis of prooxidant-antioxidant balance for the actions of helium-neon laser radiation and ozone physiological fluid in the blood of patients with pulmonary tuberculosis against the background of chemoth." Experimental and Clinical Physiology and Biochemistry 2015, no. 3 (September 15, 2015): 47–55. http://dx.doi.org/10.25040/ecpb2015.03.047.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лисенко, О. Л. "СПОСОБИ ОБРОБКИ КОРПУСІВ ЖЕЛЕЙНИХ ЦУКЕРОК." Herald of Lviv University of Trade and Economics. Technical sciences, no. 26 (August 3, 2021): 46–50. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-26-06.

Full text
Abstract:
У роботі ми розглянемо велику групу кондитерських виробів, у яку входять желейні цукерки. Характеристики кожного продукту в цій групі переважно визначаються змістом желюючої речовини і вмістом вологи. Для цієї групи виробів характерним є явище синерезису. Синерезис – це влас- тивість деяких гелів після певного періоду зберігання виділяти сироп, що не тільки погіршує смакові властивості виробів, але й викликає їх прилипання до обгортки, а це погано позначається на продажу цих виробів. Зазначений дефект виникає в желе з агаром під час додавання надлишку кислоти, а в пек- тинових гелях – за неповного розчинення пектину, надлишку кислоти або в результаті відсаджування за температури нижче температури драглеутворення. До синерезису бувають схильні також деякі крохмальні гелі, у зв’язку з чим у них зазвичай додають інші драглюючі речовини як стабілізатор. Гелі з крохмалю з високим вмістом амілази зазвичай до синерезису не схильні. Будь-які желе можуть демон- струвати цей дефект, а також грануляцію, якщо готовий кондитерський продукт перемішують після початку формування драглю. Грануляція відбувається, якщо желейні цукерки відливають у крохмаль, шоколадні формочки або інші форми за температури нижче температури драглеутворення суміші. У будь-якій суміші перед відсаджуванням температура драглеутворення повинна бути відома. Саме тому ми вирішили дослідити процес оброблення готових желейних цукерок для попередження намокання чи висихання залежно від умов зберігання. За завдання ми собі поставили дослідження сучасних способів обробки корпусів желейних цукерок за допомогою дрібнокристалічного цукру та жиру Quick OIL B7401. В роботі наведено технологічні характеристики зазначеної сировини. В перспективі подальших досліджень плануємо провести роботу з використання сучасної сировини та технологічних прийомів для обробки корпусів інших груп кондитерських виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Янь, Мо. "Геній." Всесвіт, [спец. вип.] (2010): 170–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Голованенко, Володимир. "Геній електрики." Науковий світ, no. 7 (144) (2010): 14–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сергійчук, В. "Дипломатичний геній." Пам"ять століть. Планета, no. 1/2 (77/78) (2009): 55–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бахрушина, Елена Олеговна, Мария Николаевна Анурова, Наталья Борисовна Демина, and Г. Ю. Иванников. "Перспективы и основные аспекты фармацевтической разработки гелей для приема внутрь." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 9 (October 17, 2019): 26–32. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-9-26-32.

Full text
Abstract:
Рассмотрены основные аспекты и особенности фармацевтической разработки современной лекарственной формы — гелей для приема внутрь. Проведен патентный поиск и анализ литературы в отношении препаратов в форме гелей для приема внутрь. Обозначены основные аспекты разработки гелей для приема внутрь — необходимость экспериментально- и научно-обоснованного подхода к коррекции вкуса, обеспечение оптимальных реологических характеристик, определяющих агрегативную стабильность и высвобождение действующих веществ из лекарственной формы, выбор упаковки и средства дозирования для повышения эффективности терапии. Описаны принципы создания пероральных композиций в форме гелей, обладающих пролонгированным высвобождением.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Осауленко, Євген. "Геній та безумство." Україна, no. 1 (2008): 66–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ситник, К. М. "Неперевершений геній Вернадського." Екологія довкілля та безпека життєдіяльності, no. 1 (2003): 6–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Беляцкая, Анастасия Владимировна, Ирина Михайловна Кашликова, Иван Иванович Краснюк (мл.), Иван Иванович Краснюк, Ольга Ивановна Степанова, and Александр Николаевич Воробьев. "Разработка состава и технологии геля с твердой дисперсией нитрофурала." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 10 (December 23, 2019): 55–58. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-10-55-58.

Full text
Abstract:
Проведен скрининг составов гелей с твердой дисперсией нитрофурала с концентрацией 0,04 %. На основании изучения органолептических свойств, подлинности, количественного определения действующего вещества, рН, высвобождения выбраны 4 состава. Определен срок годности (2 года) и условия хранения разработанных составов гелей. Предложенная технология получения гелей с твердой дисперсией нитрофурала позволяет получить стабильные составы с концентрацией действующего вещества 0,04 %, обеспечивающие более высокое высвобождение нитрофурала по сравнению с имеющейся на рынке фурацилиновой мазью с концентрацией 0,2 %, за счет повышения растворимости и скорости растворения действующего вещества.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Наєнко, М. К. "Шевченків геній без кордонів." Вісник Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля. Серія "Філологічні науки", no. 1 (7) (2014): 35–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Глазовий, Андрій. "Геній з моєї вулиці." Міжнародний туризм, no. 4 (2006): 128–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Sobol, Walentyna. "Геній i втраченa батьківщинa." Studia Ucrainica Varsoviensia 6 (April 20, 2018): 387–96. http://dx.doi.org/10.5604/01.3001.0011.7994.

Full text
Abstract:
This ar ticle aims at presenting the fate of two brilliant musicians and composers – Alexander Koshitsa (1875–1944) and Sergei Rachmaninov (1873–1943). The author of this article traces historical patterns of the tragedy of these genii who were forced to emigrate, could not return to their homeland but made it famous through their phenomenal talent shown in the world. The article analyzes materials presented in the archives of Alexander and Tatiana Koshitziv in Winnipeg, as well as the latest scientifi c research. The author concludes that Alexander Koshits and his choir had a mission of propagating Ukrainian songs and spiritual music in Europe and the USA.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Галицька, Р. "Тарас Шевченко: геній і час." Харків LIT, no. 5 (2016): 240–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Кононенко, В. Л., Л. В. Юрина, and М. А. Розенфельд. "МНОГОУРОВНЕВАЯ ФЛУКТУАЦИОННАЯ ДИНАМИКА ПОЛИМЕРНЫХ ГЕЛЕЙ." Доклады Российской академии наук. Химия, науки о материалах 491, no. 1 (2020): 59–63. http://dx.doi.org/10.31857/s2686953520020041.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Ляпунов, А. Н., Е. П. Безуглая, Николай Александрович Ляпунов, and И. А. Кирилюк. "Исследование гелей с карбомерами методами ротационной вискозиметрии и спиновых зондов." Химико-фармацевтический журнал 49, no. 9 (October 2, 2015): 51–56. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2015-49-9-51-56.

Full text
Abstract:
Исследованы реологические свойства гелей с карбомерами и поликарбофилом в зависимости от рН, концентрации и марки карбомера, температуры, состава дисперсионной среды. Результаты исследований позволяют осуществлять рациональный выбор карбомеров в качестве гелеобразователей. Гелеобразование, происходящее при нейтрализации карбомера щёлочью, не приводит к повышению вязкости дисперсионной среды гелей; растворённые в ней спиновые зонды на микроуровне остаются в состоянии быстрого изотропного вращения, что является основой для быстрого и полного высвобождения растворённых в таких гелях лекарственных веществ. В отличие от этого время корреляции вращательной диффузии (τ– 1) зонда 4-амино-ТЕМПО в гелях проходит через максимум при рН 7,1 – 8,7, что, видимо, обусловлено взаимодействием катиона, образующегося при протонировании аминогруппы этого спинового зонда, с несколькими соседними карбоксилат-анионами карбомера. Повышение температуры ослабляет указанный эффект, а этанол и N-метилпирролидон в составе гелей усиливают его. Такое взаимодействие может снизить высвобождение определённых лекарственных веществ с уменьшением или пролонгированием эффективности их фармакологического действия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Pavliuk, B. V., O. Ya Lukashiv, O. V. Pokryshko, M. B. Chubka, and T. A. Hroshovyi. "ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИМІКРОБНОЇ АКТИВНОСТІ КОНСЕРВАНТІВ З МЕТОЮ РОЗРОБКИ СКЛАДУ КОМБІНОВАНОГО ГЕЛЮ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ." Фармацевтичний часопис, no. 3 (September 9, 2019): 35–42. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2019.3.10409.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Дослідження активності антимікробних консервантів у зразках гелів з водним витягом з ксенодерми та лідокаїну гідрохлоридом для місцевого лікування опіків. Матеріали і методи. При дослідженні використовували методику оцінки ефективності антимікробних консервантів відповідно до вимог ДФУ. Як тест-культури використовували наступні мікроорганізми: Staphylococcus аureus АТСС 25923, Escherichia сoli 055К59 №3912/41, Pseudomonas aeruginosa АТСС 2853 (F51), Candida albicans АТСС 885-653, Aspergіllus brasіlіensіs АТСС 16404. Результати й обговорення: У результаті проведених досліджень встановлена ефективність досліджуваних антимікробних консервантів (ніпагін/ніпазол, cosgard, спирт фенілетиловий, бензалконію хлорид) різних концентрацій у модельних зразках гелів з водним витягом з ксенодерми та лідокаїном гідрохлоридом. Досліджувані зразки гелів відповідають вимогам ДФУ (друге вид., том 1, п. 5.1.3) за показником “Ефективність антимікробних консервантів” для лікарських засобів для зовнішнього застосування. Висновок. У результаті проведених досліджень найбільш прийнятним консервантом обрано спирт фенілетиловий у концентрації 0,4 %, що зумовлено його високою антимікробною активністю у даній фармацевтичній композиції, фізіологічною безпечністю, економічністю, а також можливістю його використання у ролі ароматизатора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Бриков, А. В., А. Н. Маркин, С. В. Суховерхов, and В. А. Авраменко. "РЕОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА РАСТВОРОВ И ГЕЛЕЙ ПОЛИЭТИЛЕНГЛИКОЛЕЙ." Доклады Академии наук 469, no. 6 (2016): 703–5. http://dx.doi.org/10.7868/s0869565216240154.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Смоленский, Е. А., А. Н. Рыжов, И. В. Чуваева, Л. К. Маслова, and А. Л. Лапидус. "ТВЕРДЫЙ ГЕЛИЙ КАК НЕТРАДИЦИОННЫЙ ИСТОЧНИК ЭНЕРГИИ." Химия твердого топлива, no. 3 (2020): 68–72. http://dx.doi.org/10.31857/s002311772003010x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Pons, Alain. "Genius." Sententiae 27, no. 2 (December 16, 2012): 183–92. http://dx.doi.org/10.22240/sent27.02.183.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Кариева, Ёкут Саидкаримовна, and Ф. Х. Максудова. "Использование методов математического планирования для выбора оптимального состава комбинированной гелевой композиции." Химико-фармацевтический журнал 51, no. 5 (May 24, 2017): 60–64. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2017-51-5-60-64.

Full text
Abstract:
Проведены исследования по научно-обоснованному подбору вида основы-носителя для гелевой лекарственной формы комбинированного состава, содержащей производные фенилуксусной кислоты. При этом был использован однофакторный дисперсионный анализ с повторными наблюдениями. Для достижения поставленной цели были приготовлены гели на 9 основах, определены их качественные характеристики. По полученным результатам одна из композиций ввиду отсутствия термостабильности была исключена из дальнейших испытаний. Высвобождение активных субстанций (бензкетозона и диклофенака натрия) из разработанных гелей определяли методом равновесного диализа по Л. Крувчинскому. Результаты исследований свидетельствуют о том, что вид основы-носителя оказывает значительное влияние на высвобождение действующих веществ из разработанных гелей. Проведенный дисперсионный анализ показал, что оптимальное высвобождение действующих веществ обеспечил носитель на основе карбомера 934Р.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Бондаренко, В. Л., Ю. М. Симоненко, Д. П. Тишко, and Б. О. Пилипенко. "Методи забезпечення кріогенних температур в установках збагачення неоногелієвої суміші." Refrigeration Engineering and Technology 54, no. 5 (October 31, 2018): 77–82. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v54i5.1266.

Full text
Abstract:
Концентрати неону, гелію, криптону і ксенону здобувають з атмосфери в якості побічних продуктів при переробці в повітророздільних установках великих обсягів атмосферного повітря. Основними джерелами неону і гелію в Україні є кисневі цехи металургійних і хімічних комплексі. Сира неоногелієва суміш, містить в собі близько 50% побічних домішок, основною з яких є азот. Зниження кількості домішок в продукті особливо важливо в разі значної віддаленості джерела сировини від ділянки його остаточної переробки. Збагачення неоногелієвої суміші дозволяє знизити транспортні витрати та спростити глибоку адсорбційну очистку, що практикуються в технології отримання чистого неону та гелію.У даній статті проведено порівняльний аналіз варіантів забезпечення кріогенних температур, що можуть використовуватись в технологіях первинного збагачення неонгелієвої суміші. Серед них: рідкий азот, киплячий в умовах вакууму, ежектор, який працює в сукупності з вакуумом-насосом та як окремий пристрій, безмашинні вихрові апарати, що використовують наявний перепад тиску в ступенях фазового сепаратора. Найбільш поширеним варіантом охолодження фазових сепараторів є розімкнутий холодильний «цикл» з рідким азотом в якості робочої речовини. Однак, температура кипіння азоту при атмосферному тиску не забезпечує бажаної концентрації неону і гелію на виході з апарату. Розглянуто альтернативні способи охолодження сепараторів, які забезпечують пониження температури нижче 68 К. Завдяки цьому досягнуто додаткове збагачення цільових продуктів на виході з фазового сепаратора (дефлегматора).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Веремйова, М. М. "Ф. Мендельсон-Бартольді – універсальний геній романтичної доби." Мистецтвознавчі записки, Вип. 19 (2011): 263–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Приходько, Л. І. "Тиціан - неперевершений колорист епохи Відродження, геній живопису." Зарубіжна література в школах України, no. 10 (2008): 41–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Веремйова, М. М. "Ф. Мендельсон-Бартольді – універсальний геній романтичної доби." Мистецтвознавчі записки, Вип. 19 (2011): 263–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Денисюк, Е. Я. "ЗАДАЧИ МЕХАНИКИ ПОЛИМЕРНЫХ ГЕЛЕЙ С ОДНОСТОРОННИМИ ОГРАНИЧЕНИЯМИ." Известия Российской академии наук. Механика твердого тела, no. 2 (2022): 106–23. http://dx.doi.org/10.31857/s0572329922010068.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Шевелева, Е. Е., В. Г. Пименов, И. В. Пикулин, and А. М. Сахаров. "Особенности формирования сверхмалоплотных микроячеистых дианоформальдегидных гелей и аэрогелей." Высокомолекулярные соединения Б 58, no. 2 (2016): 157–66. http://dx.doi.org/10.7868/s230811391602008x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Наєнко, М. ""М"ятежний геній" літератури і жертва комуністичного божевілля." Вітчизна, no. 11/12 (2008): 153–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Наєнко, М. ""М"ятежний геній" літератури і жертва комуністичного божевілля." Вітчизна, no. 11/12 (2008): 153–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Шигабиева, Юлия Александровна, Светлана Алексеевна Богданова, Луиза Наильевна Залялютдинова, Юрий Генадьевич Галяметдинов, and Рамил Суфиахметович Гараев. "Разработка фотопротективных гелей с ксимедоном и амфифильными компонентами." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 7 (September 21, 2019): 37–40. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-7-37-40.

Full text
Abstract:
Актуальной задачей в технологиях косметических и фармацевтических средств является защита кожи от повреждающего действия ультрафиолетового облучения — солнечных ожогов, фотодерматозов, канцерогенеза кожи и фотостарения. Получены и исследованы гели, содержащие N-(β-оксиэтил)-4,6-диметилдигидропиримидон-2 (ксимедон) и амфифильные компоненты — неионные поверхностно-активные вещества (ПАВ). Спектрофотометрическим методом изучено селективное поглощение ксимедона в УФ-области спектра. На основании совокупного исследования структурно-механических характеристик гелей и влияния ПАВ на процессы высвобождения ксимедона выбрана оптимальная композиция, проявляющая эффективное фотопротективное действие геля. На модели ультрафиолетовой эритемы у морских свинок-альбиносов и добровольцев при профилактическом применении показано, что гель с ксимедоном обладает фотопротективным действием. Показано, что присутствие оксиэтилированного высшего жирного спирта в гелевой композиции с ксимедоном усиливает ее фотопротективную активность.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Махаева, Е. Е., and Д. В. Барсук. "Коллапс–деколлапс термочувствительных полиэлектролитных гелей в водных средах." Высокомолекулярные соединения А 62, no. 1 (2020): 18–26. http://dx.doi.org/10.31857/s2308112020010071.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Анурова, Мария Николаевна, Е. О. Бахрушина, and Н. Б. Демина. "Обзор современных гелеобразователей в технологии лекарственных форм." Химико-фармацевтический журнал 49, no. 9 (October 2, 2015): 39–46. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2015-49-9-39-46.

Full text
Abstract:
В обзоре рассмотрены общие принципы классификации гелеобразователей, характеристика, свойства, технология получения, механизм гелеобразования основных групп гелеобразователей, использующихся в технологии лекарственных форм (производных целлюлозы, карбополов, полиэтиленоксидов, силиконов, полоксамеров, альгинатов, каррагинанов, бентонитовых глин и хитозана), с целью осуществления выбора полимера для разработки лекарственных препаратов в виде гелей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Saidov, O. A., D. G. Taymazov, S. R. Magomedov, M. G. Magomed-Kasumov, T. I. Sharapudinov, and M. S. Sultanakhmedov. "COMPARATIVE ANALYSIS OF GEOCHEMICAL TIME SERIES AND SEISMIC REGIME OF DAGESTAN TERRITORY." PROCEEDINGS OF INSTITUTE OF GEOLOGY DAGESTAN SCIENTIFIC CENTER OF RAS 2, no. 81 (2020): 57–69. http://dx.doi.org/10.33580/2541-9684-2020-81-2-57-69.

Full text
Abstract:
Разработан алгоритм и компьютерная программа для количественной оценки надежности геохимических предвестников землетрясений, выявленных ранее по визуальному сопоставлению временных рядов. С использованием программы обработаны геохимические временные ряды, полученные на пункте Дубки (водород, 2004-2019 гг.) и на пункте Караман (гелий, 2006-2011 и 2018-2019 гг.).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Томченко, М. Д. "Про можливість “сухого” тертя у надплинному Не4." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 2 (February 16, 2022): 144. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.2.144.

Full text
Abstract:
Запропоновано можливе мікроскопічне пояснення "виснаження" ρs гелію-II біля стінки при T > Tc ~ 0,5–1 K та передбачено можливість існування у He II "сухого" тертя при T ≤ Tc . Обидва ефекти пов'язані з тим, що енергія 2D-ротонів на 2 К менша за енергію 3D-ротонів, тому стінка є потенційною ямою для останніх.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Волчков, Э. П., Н. А. Дворников, and В. С. Наумкин. "Моделирование разделения гелий-метановой смеси в плоском мембранном модуле." Теоретические основы химической технологии 50, no. 3 (2016): 352–58. http://dx.doi.org/10.7868/s0040357116030143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Деркач, С. Р., Н. Г. Воронько, А. А. Маклакова, and Ю. В. Кондратюк. "Реологические свойства гелей желатины с κ-каррагинаном: роль полисахарида." Коллоидный журнал 76, no. 2 (2014): 164–70. http://dx.doi.org/10.7868/s0023291214020025.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Генерал, А. А. "Люминесцентные характеристики низкотемпературной плазмы на основе смеси гелий-глутамин." Оптика и спектроскопия 129, no. 4 (2021): 448. http://dx.doi.org/10.21883/os.2021.04.50773.279-20.

Full text
Abstract:
Впервые экспериментально исследованы спектры люминесценции низкотемпературной плазмы импульсно-периодического разряда в смеси He-Glu при низких давлениях, не превышающих нескольких десятков Torr. Установлено, что в спектральной области 200-850 нм наблюдаются интенсивные полосы УФ излучения полученных фрагментов молекул глутамина, а именно молекул азота N*2(C 3u-> B 3g), а также излучения монооксидов углерода CO*(B 1Sigma-> A 1) в видимой и инфракрасной областях. Наибольший выход люминесценции молекул фрагментов глутамина достигается при температуре стенок газоразрядной трубки, не превышающей 140oС. Ключевые слова: молекулы глутамина, аминокислота, монооксид углерода, азот, низкотемпературная плазма, импульсно-периодический разряд, люминесценция.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Бураков, Юрій Васильович, and Лілія Юріївна Питльована. "«БЕЗКОМПРОМІСНИЙ ГЕНІЙ»: ЩЕ РАЗ ПРО РОЛЬ ПРИНЦИПІВ У ПОЛІТИЦІ." Військово-науковий вісник, no. 35 (July 9, 2021): 291–301. http://dx.doi.org/10.33577/2313-5603.35.2021.291-301.

Full text
Abstract:
Вихід друком у 2019 р. праці політика, журналіста і чинного прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію» в українському перекладі Юрія Гірича стало помітною подією на вітчизняному книжковому ринку. Написана 2014 року книга є не перша у творчому доробку автора, але, безумовно, найбільш резонансна і обговорювана у світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Труніна, І. М., О. П. Усанова, and А. Г. Чумакова. "«ГЕНІЙ МІСЦЯ» ЯК ОДНА ІЗ КОНЦЕПЦІЙ СТВОРЕННЯ БРЕНДУ МІСТА." International scientific-practical conference «Ideas of academician Vernadskyi and problems of sustainable development of education and science» 19 (September 10, 2021): 66. http://dx.doi.org/10.30929/2079.vern.2021.66.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Ощепкова, М. В., М. С. Ощепков, О. А. Федорова, Ю. В. Федоров, and В. И. Лозинский. "НОВЫЕ СОПОЛИМЕРНЫЕ ГЕЛИ НА ОСНОВЕ N,N-ДИМЕТИЛАКРИЛАМИДА И КРАУНСОДЕРЖАЩЕГО АЛЛИЛЬНОГО ПРОИЗВОДНОГО 1,8-НАФТАЛИМИДА В КАЧЕСТВЕ ОПТИЧЕСКИХ СЕНСОРОВ НА КАТИОНЫ МЕТАЛЛОВ В ОРГАНИЧЕСКОЙ СРЕДЕ, "Доклады Академии наук"." Доклады Академии Наук, no. 5 (2017): 530–34. http://dx.doi.org/10.7868/s0869565217290114.

Full text
Abstract:
Синтезированы новые сополимерные гели на основе N,N-диметилакриламида и краунсодержащего аллильного производного 1,8-нафталимида, обладающие интенсивной флуоресценцией в видимой области спектра. Изучено влияние серии катионов металлов на оптические свойства флуо- ресцентного мономера и его сополимерных гелей. Установлено, что такие гели обладают селективностью оптического отклика в отношении связывания катионов щелочноземельных металлов в среде ацетонитрила.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Матчанов, А. Д., Ф. Н. Ташпулатов, Ф. А. Собирова, Альбина Васильевна Филатова, Р. С. Эсанов, К. В. Раимова, Л. К. Элмурадов, and Н. Л. Выпова. "Гемостатическая активность геля «Глилагель» на основе лагохилина с моноаммониевой солью глицирризиновой кислоты." Экспериментальная и клиническая фармакология 83, no. 11 (December 4, 2020): 20–22. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2020-83-11-20-22.

Full text
Abstract:
На экспериментальных животных (крысы, кролики) изучена гемостатическая активность геля на основе комплекса лагохилина с моноаммониевой солью глицирризиновой кислоты с различной концентрацией субстанции в сравнении с «Гемостатической марлей» (Россия). Под влиянием гелей, содержащих 0,25 и 0,5 % субстанции, время паренхиматозного кровотечения сокращалось в 2,6 – 2,7 раза, а величина кровопотери уменьшалась в 7 – 9 раз (p < 0,01, по сравнению с контролем).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Yukalo, V. G., and K. Ye Datsyshyn. "Декстранові гелі для ексклюзивної хроматографії протеїнів сироватки молока." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (March 2, 2018): 3–8. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8501.

Full text
Abstract:
Здатність протеїнів сироватки молока утворювати біологічно активні пептиди в результаті протеолізу в шлунково-кишковому тракті стимулювала дослідження шляхів їх виділення. Гомогенні протеїни сироватки (β-лактоглобулін, α-лактальбумін, лактоферин, альбумін сироватки крові, імуноглобуліни) необхідні для виділення, дослідження і застосування біологічно активних пептидів. Відомі методи фракціонування протеїнів сироватки часто є складними, багатостадійними або призводять до денатурації протеїнів. У зв’язку з цим, перспективною може бути ексклюзивна хроматографія на декстранових гелях. Цей метод має ряд переваг: доступність, можливість проводити фракціонування в різних умовах (температура, іонний склад, рН), мінімальне пошкодження молекул протеїнів. Метою роботи було проведення вибору декстранового гелю для фракціонування протеїнів сироватки молока ексклюзивною хроматографією. Враховуючи діапазон молекулярних мас протеїнів сироватки, було вибрано наступні декстранові гелі: G-75, G-100, G-150. Дослідження проводили на колонках з хроматографічного набору для рідинної хроматографії фірми «Reanal». Слад протеїнів у відібраних хроматографічних фракціях аналізували диск-електрофорезом в поліакриламідному гелі. Отримані результати свідчать про доцільність використання ексклюзивної хроматографії на декстранових гелях для виділення гомогенних протеїнів сироватки молока в нативних умовах. Найбільш перспективними для першої стадії отримання імуноглобулінів, β-лактоглобуліну, α-лактальбуміну і протеозо-пептонної фракції за даними електрофорезу виявились сефадекси G-100 і G-150.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Федотов, Г. Н., and С. А. Шоба. "Структурный переход в гумусовой матрице почвенных гелей и электросопротивление почв." Почвоведение 2015, no. 11 (2015): 1346–53. http://dx.doi.org/10.7868/s0032180x15110064.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Смирнова, М. Н., Л. В. Гоева, Н. П. Симоненко, Э. Н. Береснев, М. А. Копьева, and В. А. Кецко. "Особенности образования гелей при синтезе Mg(Fe0.8Ga0.2)2O4глицин-нитратным методом." Журнал неорганической химии 61, no. 10 (2016): 1354–59. http://dx.doi.org/10.7868/s0044457x16100196.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Степанов, А. Л., В. И. Нуждин, М. Ф. Галяутдинов, Н. В. Курбатова, В. Ф. Валеев, В. В. Воробьев, and Ю. Н. Осин. "Создание дифракционной решетки на алмазной подложке имплантацией ионами бора." Письма в журнал технической физики 43, no. 2 (2017): 38. http://dx.doi.org/10.21883/pjtf.2017.02.44185.16385.

Full text
Abstract:
Настоящее исследование относится к способам изготовления дифракционных оптических элементов (дифракционных решеток). Дифракционная решетка была получена на основе алмаза при его имплантации ионами бора через маску. В процессе имплантации в немаскированных областях облучаемого алмаза произошла графитизация алмаза, приведшая к распуханию облученного слоя. Формирование периодических поверхностных графитизированных микроструктур на поверхности алмаза контролировалось методами оптической, электронной и атомно-силовой микроскопии. Эффективность функционирования дифракционного оптического алмазного элемента показана путем его зондирования излучением гелий-неонового лазера. DOI: 10.21883/PJTF.2017.02.44185.16385
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Кашликова, Ирина Михайловна, Анастасия Владимировна Беляцкая, Иван Иванович Краснюк (мл.), Иван Иванович Краснюк, Елена Александровна Воропаева, Екатерина Александровна Егорова, Ольга Ивановна Степанова, and Александр Николаевич Воробьев. "Антимикробная активность нитрофурала в различных лекарственных формах." Химико-фармацевтический журнал 54, no. 1 (March 7, 2020): 31–34. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2020-54-1-31-34.

Full text
Abstract:
Проведена сравнительная оценка антимикробной активности препаратов нитрофурала методом диффузии в агар. Определены зоны задержки роста микроорганизмов под действием гелей и растворов, содержащих твердую дисперсию нитрофурала с концентрацией действующего вещества 0,02 и 0,04 %, а также фурацилиновой мази 0,2 %. В качестве тест-штаммов использовали: Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis и Escherichia coli. На основании полученных экспериментальных данных сделан вывод о более высокой антимикробной активности препаратов, содержащих твердую дисперсию нитрофурала, по сравнению с препаратами, представленными на фармацевтическом рынке.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Филатова, Альбина Васильевна, Аббасхан Собирханович Тураев, Джалол Тургунбаевич Джурабаев, and Луиза Бахтияровна Азимова. "Стабильность комбинированного противоаллергического геля «Флудигель»." Химико-фармацевтический журнал 54, no. 11 (December 10, 2020): 53–56. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2020-54-11-53-56.

Full text
Abstract:
Приведены результаты исследования стабильности геля наружного действия против аллергии «Флудигель» при длительном хранении в естественных условиях. Гель хранили при температуре + (25 ± 10) °C в полимерных тубах объемом 25 г. Провели измерения 3 серий препарата по основным показателям качества: описание, подлинность, значение рН, коллоидная и термическая стабильность, количественное определение и микробиологическая чистота. Дополнительно для изучения стабильности проведены микроскопические исследования с помощью электронного сканирующего микроскопа. Установлена стабильность показателей качества 3 серий образцов гелей и установлен срок его годности — 2 года.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography