Academic literature on the topic 'Гелій'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Гелій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Гелій"

1

Швець, В. Т., С. В. Козицький, and Т. В. Швець. "Оцінка параметрів металізації гелію." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 1 (January 30, 2012): 35. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.1.35.

Full text
Abstract:
Розраховано мінімальну густину, за якої гелій переходить у металічний стан. Вона становить приблизно 5 г/см3. Оцінено також температуру переходу метал–діелектрик. Вона становить приблизно 9000 K. З цією метою досліджували парну ефективну міжіонну взаємодію в гелії та його електричний опір в околі точки переходу в металічний стан. Розгляд ґрунтувався на моделі майже вільних електронів. У ролі малого параметра використовували відношення потенціалу взаємодії електронів провідності з одноразово іонізованими атомами гелію до енергії Фермі. Взаємодію між електронами враховували відповідно до дифракційної моделі металу, тобто через екранування електрон-іонної взаємодії. Обмінну взаємодію і кореляції електронів провідності враховували у наближенні локального поля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондаренко, В. Л., Є. В. Медушевський, and Ю. М. Симоненко. "Розділення неоногелієвої суміші в комбінованій установці." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 2 (June 30, 2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i2.2024.

Full text
Abstract:
Розглянуто технологічну послідовність переробки неоногелієвої суміші, що включає утилізацію віддувочної фракції на основі гелію. Україна позбавлена газових родовищ, які містять гелій в концентраціях, достатніх для промислового виробництва. Тому переробка гелієвих побічних сумішей для вітчизняної промисловості є вкрай актуальною. Розділення Ne-He-сумішей зазвичай проводять шляхом низькотемпературної адсорбції. Окрім чистого гелію в адсорберах утворюються концентровані суміші неону, які можуть бути сировиною в кріогенному виробництві неону. Такий крок дозволяє створити фактично безвідходний ресурсозберігаючий процес отримання легких рідкісних газів. Реалізація згаданого технічного рішення пов’язана з рядом технологічних обмежень. Зокрема, переробка зворотного потоку неону (після вилучення з віддувки основної частки гелію) можлива у разі достатньої концентрації Ne. В ідеалі, вміст неону в такому потоці має бути не нижчим, ніж у початковій сирій суміші перед ректифікаційним блоком. Для підтримання оптимальної концентрації неону у зворотному потоці запропоновано проводити утилізацію віддувки в два етапи. На першій стадії суміш розділяється у мембранному модулі і з неї формується перший потік неонового концентрату. За рахунок часткового вилучення неону залишкова суміш збагачується гелієм і її переробка методом кріогенної адсорбції спрощується. Запропонована схема поділу побічного гелієвого концентрату дозволяє автоматично підтримувати задану концентрацію за рахунок балансу потоків на виході з мембранного модуля. Попередній поділ суміші в мембрані сприяє економії холодоагенту (рідкого азоту) за рахунок зниження навантаження на адсорбційний блок отримання гелію. Комбінована система розділення суміші легких рідкісних газів дозволяє отримувати гелій з концентрацією 99,999…99,9999%
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Otchych, О. O., K. D. Mazhak, H. A. Ivanov, M. V. Dyka, and D. I. Sanagurskyi. "Membrane dependent processes in erythrocytes of blood of patients with pulmonary tuberculosis under the influence of helium-neon laser radiation." Studia Biologica 7, no. 2 (2013): 65–74. http://dx.doi.org/10.30970/sbi.0702.291.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Horlachuk, N. V., L. M. Mosula, and N. O. Zarivna. "ХРОМАТО-МАС-СПЕКТРОМЕТРИЧНИЙ АНАЛІЗ ТІАНЕПТИНУ В СЕЧІ." Medical and Clinical Chemistry, no. 4 (February 6, 2019): 146–52. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2018.v0.i4.9828.

Full text
Abstract:
Вступ. Коаксил (тіанептин) є антидепресантом нового покоління із селективно-серотонінергічною дією. Останнім часом в Україні відзначається значне збільшення немедичного використання атипового трициклічного антидепресанту – тіанептину. За даними вітчизняних наркологів та психіатрів, ним зловживають наркомани. У літературних джерелах є відомості про те, що цей лікарський засіб поєднує в собі властивості опію, героїну та кокаїну. Приймання тіанептину у великих дозах (400−600 мг внутрішньовенно) призводить до стану ейфорії і дає наркотичний ефект у декілька разів сильніший, ніж героїн та кокаїн. Мета дослідження – вивчити і визначити метаболіти тіанептину, що утворюються в організмі людини та які виявляють у сечі в ході досліджень методом газової хроматографії і хромато-мас-спектрометрії. Методи дослідження. Аналіз проводили на газовому хроматографі Agilent 6890N з мас-селективним детектором Agilent 5973 і автоінжектором Agilent 7683 (США), обладнаному хроматографічною кварцовою капілярною колонкою FactorFOUR фірми “Varian” (США). Газ-носій – гелій. Результати й обговорення. Результати аналізу екстрактів, отриманих як при кислих, так і при лужних значеннях рН, показали наявність у них метаболіту тіанептину МС5. Крім основного метаболіту МС5, в екстрактах, одержаних при рН 3–4, були також присутні дезалкілдезамінотіанептин і дезалкілдезамінонортіанептин, а в екстрактах, отриманих при рН 9–10, – дезалкілтіанептин і метаболіт, структуру якого на даний момент встановити не вдалося. На основі того, що головний метаболіт тіанептину МС5 ізолюється із сечі як при кислих значеннях рН (рН 3–4), так і при лужних (рН 9–10), для хромато-мас-спектрометричного його аналізу можна використовувати і кислі і лужні екстракти. Висновки. Показано можливість використання методів газової хроматографії та хромато-мас-спектрометрії для аналізу метаболітів. Основний метаболіт тіанептину може ізолюватися із сечі при кислих, а також лужних значеннях рН середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

MAZHAK, K., O. OTCHYCH, and D. SANAGURSKYI. "Biometric analysis of prooxidant-antioxidant balance for the actions of helium-neon laser radiation and ozone physiological fluid in the blood of patients with pulmonary tuberculosis against the background of chemoth." Experimental and Clinical Physiology and Biochemistry 2015, no. 3 (September 15, 2015): 47–55. http://dx.doi.org/10.25040/ecpb2015.03.047.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лисенко, О. Л. "СПОСОБИ ОБРОБКИ КОРПУСІВ ЖЕЛЕЙНИХ ЦУКЕРОК." Herald of Lviv University of Trade and Economics. Technical sciences, no. 26 (August 3, 2021): 46–50. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-26-06.

Full text
Abstract:
У роботі ми розглянемо велику групу кондитерських виробів, у яку входять желейні цукерки. Характеристики кожного продукту в цій групі переважно визначаються змістом желюючої речовини і вмістом вологи. Для цієї групи виробів характерним є явище синерезису. Синерезис – це влас- тивість деяких гелів після певного періоду зберігання виділяти сироп, що не тільки погіршує смакові властивості виробів, але й викликає їх прилипання до обгортки, а це погано позначається на продажу цих виробів. Зазначений дефект виникає в желе з агаром під час додавання надлишку кислоти, а в пек- тинових гелях – за неповного розчинення пектину, надлишку кислоти або в результаті відсаджування за температури нижче температури драглеутворення. До синерезису бувають схильні також деякі крохмальні гелі, у зв’язку з чим у них зазвичай додають інші драглюючі речовини як стабілізатор. Гелі з крохмалю з високим вмістом амілази зазвичай до синерезису не схильні. Будь-які желе можуть демон- струвати цей дефект, а також грануляцію, якщо готовий кондитерський продукт перемішують після початку формування драглю. Грануляція відбувається, якщо желейні цукерки відливають у крохмаль, шоколадні формочки або інші форми за температури нижче температури драглеутворення суміші. У будь-якій суміші перед відсаджуванням температура драглеутворення повинна бути відома. Саме тому ми вирішили дослідити процес оброблення готових желейних цукерок для попередження намокання чи висихання залежно від умов зберігання. За завдання ми собі поставили дослідження сучасних способів обробки корпусів желейних цукерок за допомогою дрібнокристалічного цукру та жиру Quick OIL B7401. В роботі наведено технологічні характеристики зазначеної сировини. В перспективі подальших досліджень плануємо провести роботу з використання сучасної сировини та технологічних прийомів для обробки корпусів інших груп кондитерських виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Янь, Мо. "Геній." Всесвіт, [спец. вип.] (2010): 170–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Голованенко, Володимир. "Геній електрики." Науковий світ, no. 7 (144) (2010): 14–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сергійчук, В. "Дипломатичний геній." Пам"ять століть. Планета, no. 1/2 (77/78) (2009): 55–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бахрушина, Елена Олеговна, Мария Николаевна Анурова, Наталья Борисовна Демина, and Г. Ю. Иванников. "Перспективы и основные аспекты фармацевтической разработки гелей для приема внутрь." Химико-фармацевтический журнал 53, no. 9 (October 17, 2019): 26–32. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-9-26-32.

Full text
Abstract:
Рассмотрены основные аспекты и особенности фармацевтической разработки современной лекарственной формы — гелей для приема внутрь. Проведен патентный поиск и анализ литературы в отношении препаратов в форме гелей для приема внутрь. Обозначены основные аспекты разработки гелей для приема внутрь — необходимость экспериментально- и научно-обоснованного подхода к коррекции вкуса, обеспечение оптимальных реологических характеристик, определяющих агрегативную стабильность и высвобождение действующих веществ из лекарственной формы, выбор упаковки и средства дозирования для повышения эффективности терапии. Описаны принципы создания пероральных композиций в форме гелей, обладающих пролонгированным высвобождением.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Гелій"

1

Лобода, Андрій Миколайович, Андрей Николаевич Лобода, Andrii Mykolaiovych Loboda, Олександр Іванович Сміян, Александр Иванович Смиян, and Oleksandr Ivanovych Smiian. "Порівняльний аналіз терапевтичного ефекту імпульсного низькоінтенсивного червоного лазеру при місцевому та пунктурному впливі при пієлонефриті у дітей." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48069.

Full text
Abstract:
Проблема пієлонефриту у дітей до теперішнього часу не втрачає своєї актуальності у зв’язку з його значною поширеністю, етіологічної мультифакторіальністю, а також схильністю до хронізації, затяжного і рецидивуючого перебігу. Мета роботи – вивчити ефективність різних варіантів впливу гелій-неоновим лазером в комплексному лікуванні гострого пієлонефриту у дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рижков, О. С. "Явище надплинності." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38896.

Full text
Abstract:
Досліджуючи властивості рідкого гелію, радянський фізик П.Л. Капиця виявив, що при температурах нижче за 2,19 К гелій переходить у надплинний стан: він починає плисти по вузькому капіляру практично без тертя. В’язкість надтекучого гелію в мільйони разів менша, ніж у звичайного рідкого гелію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сивоконь, В. Е., and И. В. Шарапова. "Проводимость Вигнеровского кристалла над жидким гелием. Модельный расчет." Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40724.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лобода, Андрій Миколайович, Андрей Николаевич Лобода, Andrii Mykolaiovych Loboda, Світлана Анатоліївна Сміян, Светлана Анатольевна Смиян, Svitlana Anatoliivna Smiian, and Т. О. Лобода. "Динаміка активності сукцинатдегідрогенази у дітей із гострим пієлонефритом на фоні пунктурного застосування імпульсного низькоінтенсивного червоного лазеру." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64801.

Full text
Abstract:
Вступ. Сукцинатдегідрогеназа (СДГ) належить до мітохондріальних ферментів, приймає участь у метаболізмі вуглеводів у циклі трикарбонових кислот та відображає енергетичний потенціал клітин. Активність СДГ є найвищою в клітинах проксимальних ниркових канальців, які найбільш часто втягуються у патологічний процес у разі гострого пієлонефриту. Гелій-неоновий лазер генерує низькоінтенсивне випромінювання, яке може позитивно впливати на активність дихальних ферментів та синтез АТФ, знижувати вільнорадикальні реакції у клітинах, активізувати неспецифічні та специфічні ланки імунного захисту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коваль, Ірина Зеновіївна. "Кавітаційне знезараження води в присутності газів різної природи." Doctoral thesis, Київ, 2014. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/8681.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семенюк, Д. І., and Г. І. Коньков. "Геній інженерної справи — Степан Тимошенко." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5321.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Аджоєв, Михайло Зурабович. "Патон Євген Оскарович – геній мостобудування та зварювання." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15736.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Клодченко, Н. Н. "Использование гелий-неонового лазера при лечении хронического бронхита в амбулаторных условиях." Thesis, Изд-во СумГУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13800.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Заяць, Т. М. "Теоретичний опис квазістаціонарних станів, які знаходяться вище порогу утворення збуджених іонів, в задачі іонізації гелію швидкими електронами." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Ужгородський національний ун-т, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гончаров, Євген Вікторович, Ігор Володимирович Поляков, and Наталья Валеріївна Крюкова. "Перспективи використання надпровідних ліній електропередачі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38906.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Гелій"

1

Сушинський, Б. Тарас Шевченко: геній - в самотності. Одеса: ЯВФ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Носань, С. Л. Геній правди. К., 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Залужный, А. Г. Гелий в реакторных материалах. М., 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Гелій"

1

Бохан, Юлія, and Лілія Лєвша. "ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ КОСМЕТИЧНИХ ГЕЛІВ, НА ПРИКЛАДІ ГЕЛІВ ДЛЯ ДУШУ." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v3.53.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шпирная, И., В. Цветков, and Н. Рябцева. "Методы количественного анализа гидролитической активности c использованием гелей с иммобилизованным субстратом." In Modern issues of biochemistry, genetics and biotechnology. Baskir State University, 2021. http://dx.doi.org/10.33184/spbgb-2021-09-21.48.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography