Academic literature on the topic 'Галузеві ринки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Галузеві ринки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Галузеві ринки"

1

Пушкар, Г. О., І. С. Галик, and Б. Д. Семак. "ОБГРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ ОКРЕМОГО РИНКУ НАНОТЕКСТИЛЮ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЙОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, no. 24 (July 3, 2020): 50–57. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2020-24-07.

Full text
Abstract:
Як відомо, успішний розвиток нанонауки та нанотехнологій в Україні, як і в інших зару- біжних країнах, нерозривно пов’язані з досягненнями розвитку ринку їх нанопродукції. Тому існує потреба обов’язкового розгляду цих галузей взаємопов’язано. У даній роботі ми обмежимося тільки розглядом одного із аспектів цієї багатопланової проблеми – обґрунтуванням економічної та екологічної доціль- ності формування в Україні окремого сегменту товарного ринку нанотекстилю та виготовлення на його основі різноманітної нанопродукції. Актуальність вирішення цього завдання обумовлена низкою причин, а саме: потребою ліквідації існуючого відставання у розвитку в галузі нанотехнологій та ринку нанотекстилю порівняно із зарубіжними країнами (США, Японією, Китаєм, Німеччиною та іншими), які сьогодні є лідерами в цій галузі; необхідність поглиблення наукових досліджень у галузі розвитку нано- технологій та ринку нанотекстилю, які виконуються у галузевих та вузівських лабораторіях сфери лег- кої промисловості та торгівлі України; потреба створення більш досконалих методів формування та аналізу ринку нанотекстилю різного цільового призначення (одягового, медичного, військового, спеціаль- ного); необхідність проведення теоретичних досліджень ринку нанотекстилю, націлених на визначення рівня якості та безпечності окремих видів нанотекстилю, їх конкурентних переваг перед звичайними аналогами; подальше вдосконалення методик тестування основних видів нанотекстилю як нових това- рів на сучасному товарному ринку України. Обґрунтовано доцільність більш широкого вивчення та уза- гальнення зарубіжного досвіду розвитку нанотехнологій і ринку нанотекстилю з метою їх більш ефек- тивного використання в Україні. Обґрунтовано та визначено вплив розвитку технологій на підвищення ефективності роботи окремих галузей вітчизняної легкої промисловості (текстильної, швейної, три- котажної). Обґрунтовано необхідність створення нормативної документації для регламентації вимог до рівня якості та безпечності нанотекстилю та методів їх оцінки. Обґрунтовано доцільність подаль- шого вдосконалення системи підготовки фахівців технологічного і товарознавчо-комерційного профілю для потреб легкої промисловості і торгівлі України. При цьому ці компетентності повинні бути тісно пов’язані із конкретними вимогами відповідного освітнього стандарту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Прав, Юрій. "БУДІВЕЛЬНА ГАЛУЗЬ ЯК ОБ’ЄКТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ." Public management 17, no. 2 (February 27, 2019): 230–40. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-17-2-230-240.

Full text
Abstract:
Розглядаються актуальні питання розвитку будівельної галузі України з урахуванням трансформаційних процесів національної економіки та переходу на євроінтеграційний вектор розвитку. Будівельна галузь є од- нією з галузей мультиплікаторів, які здатні забезпечити зростання супутніх галузей народного господарства (для галузі будівництва це понад 70 галузей промисловості), забезпечити інвестиційну привабливість економіки. Акту- альність розвитку будівельної галузі також полягає у соціальному забезпеченні через реалізацію проектів будівництва комерційної нерухомості з ме- тою розвитку малого та середнього бізнесу та житлових площ для вирішення соціально-побутових питань населення. Таким чином, актуальність розвитку будівельної галузі визначає необхідність пошуку механізмів державного ре- гулювання у будівництві з метою забезпечення ефективного функціонуван- ня будівельної сфери. Дієвим механізмом забезпечення розвитку економіки є налагодження раціональної системи державного управління. Система дер- жавного управління включає у себе комплекс взаємоузгоджуваних механіз- мів впливу на суб’єкт управління з метою реалізації управлінських функцій держави: планування, прогнозування, регулювання, організації, моніторин- гу, контролю — шляхом наділення владними повноваженнями органи дер- жавної влади відповідно до ієрархічної структури чи делегування владних повноважень у межах, зазначених чинним законодавством, органам громад- ського контролю або приватним структурам. Реалізація управлінських цілей полягає у розробці організаційно-економічного механізму через реалізацію управлінських функцій, застосування інформаційно-аналітичного забезпе- чення та формування умов для їх практичного впровадження. Отже, у статті розглядаються теоретико-методичні підходи до розвитку ефективних ме- ханізмів державного управління галуззю будівництва з урахуванням вимог національного будівельного ринку, стратегічних цілей розвитку економічної системи країни та максимальної реалізації потенціалу будівельної галузі для забезпечення її конкурентоспроможності в умовах євроінтеграційних проце- сів та виходу на світові ринки збуту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фісун, Ю. В., and І. В. Арбора. "ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ У РОЗДРІБНІЙ ТОРГІВЛІ БУДІВЕЛЬНИМИ ТОВАРАМИ." Підприємництво та інновації, no. 11-2 (May 29, 2020): 51–55. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.26.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні маркетингові інструменти, застосування яких доцільне в роздрібній торгівлі будівельними матеріалами. Сучасні тен-денції розвитку ринку продукції будівельної галузі характеризуються за до-помогою низки показників: обсягу і якості проектів; рівня орендних ставок, показника прибутковості, присутності великих іноземних компаній, роботи інвестиційних фондів. Із загостренням конкуренції за ринки збуту, а також за дисбалансу по-питу та пропозиції все більшої уваги до себе вимагає показник, який немож-ливо виразити математично, але він є індикатором якісних змін ринку, – важливість застосування маркетингових інструментів, що використовуються в процесі збуту продукції будівельної галузі. Однак необхідне використання всієї сукупності маркетингового інструментарію з просування та збуту про-дукції будівництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дорошкевич, Дарія, Інна Литвиненко, and Алєкс Лапань. "ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВА В ГАЛУЗІ ЕКСПОРТНОГО КОНСАЛТИНГУ В УМОВАХ ДІДЖИТАЛ ЕКОНОМІКИ." Молодий вчений, no. 2 (102) (February 28, 2022): 69–75. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-2-102-14.

Full text
Abstract:
Проблема формування цифрової маркетингової стратегії для підприємства є актуальною у діджитал економіці. Метою представленої статті є формування цифрової маркетингової стратегії на прикладі підприємства Старт Глобал, що професійно допомагає виходити на міжнародні ринки. Визначено необхідність впровадження компанією цілісної маркетингової стратегії. Перш за все, для формування цифрової маркетингової стратегії в галузі експортного консалтингу, було досліджене конкурентне середовище на ринку. Було з’ясовано, який цифровий інструментарій є у застосуванні. при формуванні їх власної цифрової стратегії. У статті обґрунтована комплексна стратегія цифрового маркетингу для підприємства в галузі експортного консалтингу, яка дасть змогу використати сильні сторони компанії, приховати або вирішити існуючі проблеми, скориставшись можливостями, які дає ринок, та уникнути можливих проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

МАЯК, Микола, Павло ПРОГНІЙ, Анатолій МАТВІЇШИН, Павло ПОПОВИЧ, Оксана ШЕВЧУК, Віктор ОСТРОВЕРХОВ, Андрій КОЦУР, and Ольга РОМАНИШИН. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ВАНТАЖНИХ І ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 26, 2020): 64–71. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.393.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз основних тенденцій розвитку ринку вантажних і пасажирських перевезень, досліджено базові фактори, що впливають на розвиток транспортних підприємств. Виконано огляд економічної активності у транспортній галузі країни. Досліджено основні залежності, динаміку та структурні особливості ринку пасажирських і вантажних перевезень, а також тенденції розвитку ринку транспортної логістики включаючи пасажирські і вантажні потоки за видами транспорту. Встановлено, що основними замовниками транспортних послуг є підприємства дорожньої та будівельної галузей, а також аграрні холдинги, в основному, виробники продукції рослинництва в сільськогосподарському секторі, що у комплексі забезпечило збільшення обсягів перевезення вантажів автомобільним і залізничним транспортом. Протягом п’яти крайніх років частка автомобільного транспорту в транспортній системі країни прогнозовано продовжує зростати на основі позитивного тренду збільшення попиту на перевезення вантажів для вказаних галузей, отже матиме місце тривалий динамічний розвиток транспортної галузі України в цілому. Ринок логістичних послуг та споживчий ринок мають пов’язані напрями розвитку, встановлено, що вони є збалансованими, в цілому ринок автомобільних та залізничних перевезень має стабільну тенденцію до зростання при можливому зниженні темпів. Результати дослідження можуть бути застосовані при виконанні моделювання матеріальних потоків на ринку перевезень вантажів, а також пасажирів, на основі результатів дослідження факторів, які впливають на розвиток транспортних підприємств країни, що якісно впливатиме на вдосконалення чи актуалізацію інструментарію планування діяльності транспортно – експедиційних, логістичних, перевізних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рощина, Н. В., and Л. С. Борданова. "РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РИНКУ УКРАЇНИ." Підприємництво та інновації, no. 7 (December 30, 2019): 92–97. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/7.15.

Full text
Abstract:
У сучасному світі розвиток інформаційно-технологічного ринку набирає усе більших обертів. ІТ-сфера динамічно інтегрується в усі галузі світової економіки, безпосередньо впливаючи на загальне зростання економічних та соціальних показників підприємств та організацій. Розуміння важливості інформаційних технологій для формування стійких конкурентних позицій організацій, розвитку всіх напрямів діяльності, підвищення якості товарів та послуг тощо приводить до стійкого попиту на ці технології. У такий спосіб відбувається взаємний вплив ІТ-сфери та інших економічних галузей у зовнішньому середовищі на транснаціональному масштабі. Для України ІТ-сфера має особливе значення, адже на фоні загальної економічної та політичної кризи вона здатна згладити ці явища за допомогою стрімкого розвитку, а також забезпечення функціонування багатьох суміжних галузей [1]. У статті проаналізовано склад інформаційно-технологічного ринку України, а саме розглянуто динаміку розвитку, склад та розподіл спеціалістів за містами, компаніями; проаналізовано напрями діяльності основних гравців на ринку. Все це дало основу для підбиття підсумків та складення прогнозів щодо ринку інформаційних технологій. Висновки не стали несподіваними, оскільки ІТ-сфера стрімко розвивається по всьому світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ПАХОЛЮК, О. В., Г. О. ПУШКАР, І. С. ГАЛИК, and Б. Д. СЕМАК. "ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНИХ АСПЕКТІВ РОЗИТКУ НАНОНАУКИ, НАНОТЕХНОЛОГІЙ ТА РИНКУ НАНОПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ В ХХІ СТОЛІТТІ." Товарознавчий вісник 1, no. 14 (March 13, 2021): 238–48. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2021-14-22.

Full text
Abstract:
Мета. У даній роботі нами узагальнені результати досліджень деяких вітчизняних авторів і власних досліджень, присвячених успішному розвитку нанонауки, нанотехнологій та ринку нанопродукції в Україні за останні роки, що тісно пов’язані із економічним стимулюванням їх розвитку зі сторони держави. У даній роботі ми для прикладу дамо аналіз деяких літературних джерел? в яких розкривається роль економічних чинників у темпах розвитку даних галузей. На основі аналізу літературних джерел і узагальнення результатів власних досліджень метою роботи є обґрунтування доцільності державної підтримки пріоритетного розвитку перспективних нанотехнологій в Україні, які сприяють стабілізації економіки в Україні. Методика. При проведенні досліджень використовували передбачені діючими державними стандартами методи. Виконали огляд джерел товарознавчої та економічної літератури, здійснили моніторинг і систематизацію отриманих даних. Результати. Як свідчить зарубіжний досвід, розвиток текстильних нанотехнологій і окремого сегменту ринку нанотекстилю в Україні сприятиме:- необхідності державної підтримки усіх галузей нанотехнологій, товари і продукція яких є найбільш перспективними на світовому та національному ринку нанотехнологій;- доведена доцільність та вказані основні напрямки вдосконалення методики тестування нанопродукції та нанотоварів як нового товару на українському ринку, а також вдосконалення методики оцінки новизни, безпечності та рівня якості вітчизняної нанопродукції;- аргументована потреба державного регулювання розвитку нанотехнологій та ринку нанопродукції з метою руйнування ще існуючого відставання країни в деяких галузях розвитку нанотехнологій (а саме в галузі легкої промисловості). Наукова новизна. Обґрунтована доцільність та сформульовані напрямки вдосконалення методики тестування нанопродукції як нового товару на ринку України, а також вдосконалення методики оцінки новизни, рівня якості та безпечності вітчизняної нанопродукції. Практична значимість. Обґрунтована потреба державного регулювання розвитку нанотехнологій і ринку нанопродукції з метою ліквідації ще існуючого відставання країни в деяких галузях розвитку нанотехнологій (особливо в галузі легкої промисловості).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Данкевич, В. Є. "УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ АГРОПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОДУКЦІЇ ПРИ ВИХОДІ НА ЗОВНІШНІ РИНКИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 64 (October 7, 2021): 19–24. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-03.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано, що формування та підвищення конкурентоспроможності аграрного виробництва в Україні належать до пріоритетних завдань національного економічного розвитку. Це визна-чається винятковим значенням аграрного підприємства у забезпеченні сталого розвитку аграрного ринку, здійсненні зовнішньоекономічних зв’язків, формування продовольчої безпеки держави. Доведено, що, враховую-чи наявну кон’юнктуру світових продовольчих ринків, значення конкурентоспроможності підприємств аграр-ної сфери в умовах сучасної економіки незмінно зростає, набуває більшої необхідності насичення ринку сільсь-когосподарськими продуктами, покращення їх якості, розширення асортименту. Обґрунтовано, що ключове місце у підвищенні міжнародної конкурентоспроможності підприємств займає процес формування конкурен-тних переваг продукції, оскільки саме вони забезпечують їх передові позиції в галузі та важелі впливу на спів-відношення конкурентних сил. Встановлено, що наразі виникає об’єктивна необхідність у розробці ефективних управлінських методик підвищення конкурентоспроможності аграрної продукції. Апробація підходів до управ-ління конкурентоспроможністю агропродовольчої продукції при виході на зовнішні ринки здійснена на прикладі ПСП “Троянівське”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жовтяк, Г. А., І. В. Волохова, and В. А. Волохов. "СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНУ." Підприємництво та інновації, no. 17 (April 30, 2021): 56–59. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/17.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні проблеми житлово-комунального господарства регіонів України. Визначено, що реформування житлово-комунального господарства регіонів України повинно ґрунтуватися на захисті прав споживачів на відповідність галузевим стандартам; налагодженні прямих відносин між споживачами житлово-комунальних послуг і виробниками послуг на низовому рівні; антимонопольному регулюванні ринку, передусім у частині встановлення тарифів на послуги ЖКГ. Визначено проблеми галузі та перспективні напрями їх вирішення. Визначено цикл стратегічного планування розвитку ЖКГ регіону та викладено основні напрями стратегії розвитку житлово-комунального господарства регіонів України, серед яких, на нашу думку, найбільш важливими є створення конкурентного середовища і формування прозорого й ефективного ринку житлово-комунальних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Dubaseniuk, Olexandra, and Oxana Samoilenko. "Підготовка спеціалістів у галузі освіти дорослих: досвід Словацької Республіки." Освітній простір України, no. 16 (September 16, 2019): 6–14. http://dx.doi.org/10.15330/esu.16.6-14.

Full text
Abstract:
Підготовка спеціалістів у галузі освіти дорослих суголосна концепції освіти упродовж життя. Досвід європейських країн, зокрема Словацької Республіки, показує ефективні практики підготовки андрагогів для різних галузей суспільного життя на засадах інтердисциплінарного андрагогічного компетентнісного підходу з урахуванням тенденції до забезпечення ринку праці кваліфікованими фахівцями.Україна, з її прагненням стати повноправним членом європейської спільноти, має достатній практичний досвід розвитку освіти дорослих, проте існуючі ініціативи потребують формування ефективної державної політики у сфері формальної, неформальної та інформальної освіти дорослих. На часі підготовка педагогічної персоналу у галузі освіти дорослих із присвоєнням професійної кваліфікації “Андрагог”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Галузеві ринки"

1

Рот-Сєров, Євген Володимирович, and Сергій Миколайович Ілляшенко. "Інновації як джерело отримання конкурентних переваг в економічній діяльності підприємств." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45576.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Могильна, Наталія Олексіївна, Наталия Алексеевна Могильная, Nataliia Oleksiivna Mohylna, and Г. В. Ткаченко. "Ринки базових галузей України: напрями розвитку та державного регулювання." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20485.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Юлія Миколаївна, Юлия Николаевна Мельник, Yuliia Mykolaivna Melnyk, and Т. М. Линник. "Післякризові реалії та перспективи розвитку ринку авіаційної галузі України." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28718.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Троян, Марія Юріївна, Мария Юрьевна Троян, Mariia Yuriivna Troian, and Т. В. Якушко. "Перешкоди просування продукції молочної галузі України на ринку ЄС." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47455.

Full text
Abstract:
Агропромисловий комплекс є однією з провідних галузей спеціалізації України. Зокрема особливе місце займає молочна галузь, продукція якої користується популярністю як у межах країни, так і за кордоном.Виробництво молока є чи не єдиним рентабельним сільськогосподарським виробництвом Україні, його рентабельність у 2013 році склала по країні вцілому 13,4%, а по деяким регіонам більше 25%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чубенко, К. О. "Конкуренція на фінансовому ринку." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12615.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти процесу конкуренції на фінансовому ринку України. Проаналізовано теоретичні основи конкуренції на фінансовому ринку; форми та види конкуренції на фінансовому ринку; методи оцінки конкурентного середовища на фінансовому ринку;сучасний стан конкуренції на ринку банківських послуг; конкурентні позиції банків та небанківських фінансових посередників на фінансовому ринку України; ступінь конкуренції на фінансовому ринку Одещини; світовий досвід розвитку конкуренції на фінансовому ринку; стан регулювання державою конкуренції на фінансовому ринку України. Запропоновано шляхи підвищення ефективності регулювання та підвищення рівня конкуренції на фінансовому ринку України.
Thesis deals with theoretical aspects of the competition process in the financial market of Ukraine. Author analysis theoretical foundations of competition in the financial market; forms and sees competition in the financial market; methods of assessing the competitive environment in the financial market; the current state of competition in the market of banking services; competitive positions of banks and non-bank financial intermediaries in the financial market of Ukraine; the degree of competition in the financial market of Odessa; world experience in the development of competition in the financial market; the state of regulation of state competition in the financial market of Ukraine. Suggested ways to increase the efficiency of regulation and increase competition in the financial market of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дубенчук, М. С. "Обґрунтування перспектив розвитку кондитерської підгалузі харчової галузі промисловості України на макрорівні." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Dubenchuk.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
Розглянуто сутність та особливості дослідження кон’юнктури; методичні підходи щодо аналізу кон’юнктури ринку; основні методи прогнозування кон’юнктури ринку. Виявлено специфіку кондитерської галузі України; проведено аналіз сучасного стану кондитерської галузі Україні. Визначено ключові проблеми кондитерської галузі Україні; зроблено прогноз стану ринку кондитерських виробів України; наведено перспективи розвитку кондитерської галузі України.
The essence and features of market research are considered; methodical approaches to the analysis of market conditions; basic methods of forecasting market conditions. The specifics of the confectionery industry of Ukraine are revealed; an analysis of the current state of the confectionery industry in Ukraine. The key problems of the confectionery industry in Ukraine have been identified; the forecast of a condition of the market of confectionery of Ukraine is made; the prospects of development of the confectionery industry of Ukraine are given.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Малова, М. В. "Обгрунтування перспектив розвитку сироробної підгалузі молочної галузі на макрорівні." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12639.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти функціонування сироробної підгалузі в Україні. Проаналізовано сироробну підгалузь в Україні та у світі в цілому, зовнішню та внутрішню торгівлю та стан виробництва сирних продуктів в Україні. Запропоновано шляхи підвищення ефективності функціонування сироробної підгалузі в Україні.
Thesis deals with theoretical aspects of the functioning cheese subsector in Ukraine. Author analysis cheese subsector in Ukraine and in the world, foreign and domestic trade and the state of the cheese products in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Познанська, І. В. "Стратегія розвитку морської транспортної галузі України в умовах євроінтеграції." Thesis, Одеса, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/17372.

Full text
Abstract:
Познанська, І. В. Стратегія розвитку морської транспортної галузі України в умовах євроінтеграції : дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / І. В. Познанська. - Одеса, 2019. - 460 с.
У дисертації теоретично обґрунтовано та запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що полягає у поглибленні та обґрунтуванні теоретико-методологічних та науково-методичних основ функціонування морської транспортної галузі України й розробці стратегії її розвитку в умовах євроінтеграції. Узагальнено та розвинуто концептуальні положення управління функціонуванням морської транспортної галузі та розкрито їх роль в економічному зростанні України. В роботі сформовано детермінанти забезпечення розвитку морської транспортної галузі, охарактеризовано особливості формування структури транспортно-економічних зв’язків. Досліджено функціонування морського транспортної галузі в інституційному вимірі, охарактеризовано інфраструктуру морської галузі та ідентифіковано фактори впливу на результати її операційної діяльності, окреслено організаційно-методичне забезпечення формування та розвитку морської транспортної галузі. Проаналізовано тенденції та перспективи функціонування морської транспортної галузі України на міжнародному транспортному ринку; надано оцінку впливу екологічних стандартів та обмежень на її функціонування; ідентифіковані системні проблеми розвитку морської транспортної галузі України. Обґрунтовано сучасні вектори економічних реформ вітчизняної морської транспортної галузі, визначено методологічні основи участі української морської транспортної галузі у світовий мережі постачання шляхом забезпечення їх функціонування у прогресивних транспортно-технологічних системах, ефективної взаємодії іншими видами транспорту та нормативно-правого забезпечення договірних відносин між суб’єктами господарчої діяльності. Розроблено методичні підходи до вирішення проблем ринків транспортних послуг на національному просторі на підставі обґрунтованих головних причин виникнення, розкрито особливості асиметрії секторів морських перевезень. Розроблено наукові інструменти до врахування природи секторальної асиметрії при входженні на ринок транспортних послуг малого тоннажу ЄС.
В диссертации теоретически обосновано и предложено новое решение научной проблемы, которое заключается в углублении и обосновании теоретико-методологических и научно-методических основ функционирования морской транспортной отрасли Украины и разработке стратегии ее развития в условиях евроинтеграции. Эффективное развитие морской транспортной отрасли Украины как важной составляющей экономического роста национального хозяйства возможно при условии адаптации к требованиям европейского судоходства, что будет способствовать инициации структурных изменений в указанном секторе. Стратегические цели функционирования морской транспортной отрасли в условиях глобализации заключаются в формировании условий достижения и поддержания стабильных и предсказуемых конкурентных основ для морской транспортной отрасли, что будет способствовать обеспечению устойчивости ее развития в условиях стагнации или экономического спада. Исследовано функционирование морской транспортной отрасли в институциональном измерении, охарактеризовано инфраструктуру морской отрасли и идентифицировано факторы влияния на результаты ее операционной деятельности, определено организационно-методическое обеспечение формирования и развития морской транспортной отрасли. Проанализированы тенденции и перспективы функционирования морской транспортной отрасли Украины на международном транспортном рынке; дана оценка влияния экологических стандартов и ограничений на ее функционирование; идентифицированы системные проблемы развития морской транспортной отрасли Украины. Анализ институционной среды развития морской транспортной отрасли, доказывает отсутствие действенного механизма, который обеспечит эффективное функционирования судоходного сектора. Требует определенности режим налогообложения судоходной деятельности, поскольку предоставление льгот и преференций компаниям-нерезидентам страны уменьшают поступления в бюджет страны. Оценка результатов гармонизации нормативно-правовых актов Украины и ЕС по обеспечению развития морской транспортной отрасли позволило установить диспропорции в регулировании деятельности инфраструктуры и упрощении процедур доступа на рынок морских перевозок иностранных судоходных компаний, что приводит к ограничению судоходных позиций нашего государства. Идентифицированы прямые и косвенные факторы повышения эффективности функционирования транспортной отрасли, которые способны положительно повлиять на морские перевозки и увеличить объемы перевозки, создав возможности для развивающихся стран, в качестве пользователей и поставщиков услуг морского транспорта. В работе определены современные векторы экономических реформ отечественной морской транспортной отрасли. Рассмотрены методологические основы участия украинской морской транспортной отрасли в мировой сети снабжения за счет обеспечения их функционирования в прогрессивных транспортно-технологических системах, которые эффективно взаимодействуют с другими видами транспорта и нормативно-правым обеспечением договорных отношений между субъектами хозяйственной деятельности. Разработаны методические подходы к решению проблем рынков транспортных услуг на национальном пространстве на основании обоснованных причин их возникновения, раскрыты особенности асимметрии секторов морских перевозок. Разработаны научные инструменты к учету природы секторальной асимметрии при вхождении на рынок транспортных услуг малого тоннажа ЕС. Сформулированы основные положения стратегии развития морской транспортной отрасли Украины в условиях евроинтеграции, основанные на формировании национального нормативно-правового обеспечения в соответствии с требованиями ЕС и потребностям предприятий морской транспортной отрасли Украины. Обоснованны этапы формирования и реализации стратегии развития морской транспортной отрасли Украины. Предложены научно-практические рекомендации по модернизации инфраструктуры обеспечения развития морской транспортной отрасли Украины в контексте стимулирования вхождения отечественной морской транспортной отрасли на международные рынки интермодальных и мультимодальных перевозок.
Theoretically grounded and proposed new solution of scientific problems was to deepen and substantiate theoretical-methodological and scientific-methodological bases functioning of maritime transport industry of Ukraine and creation a strategy for its development in terms of European integration. The conceptual provisions of the maritime transport industry operation management were generalized and developed and their role was revealed for the economic growth of Ukraine. The work determined the maritime transport industry development, transport formation features and economic relations structure were described. The modern vectors of economic reforms of the domestic maritime transport industry were well-grounded, methodological bases of Ukrainian maritime transport industry participation in the global supply network were determined by ensuring their functioning in progressive transport and technological systems, effective interaction with other types of transport and regulatory provision of contractual relations between economic entities. The methodical approaches to solving problems of transport services markets in the national space based on the substantiated main causes of occurrence was developed, asymmetry of the sectors of sea transportations was revealed. Scientific instruments were developed to take into account the nature of sectoral asymmetry when entering the EU transport market for small tonnage.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коваль, В. В. "Стан та перспективи підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в галузі кабельно-провідникової промисловості (на прикладі ПАТ «Одескабель»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Koval.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретико-методичні основи дослідження ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в галузі кабельно-провідникової промисловості. Досліджено чинники впливу та методи оцінки ефективності зовнішньоекономічної діяльності промислового підприємства Охарактеризовано сучасний стан та динаміку зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Одескабель». Проведено SWOT- та PEST-аналіз ПАТ «Одескабель». Проаналізовано показники ефективності зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Одескабель». Запропоновано напрями підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Одескабель» шляхом виходу на новий ринок збуту, а також удосконалення інноваційної складової, а саме впровадження CRM- та ERP-систем.
The bachelor's thesis consists of three sections. The object of research is the efficiency of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" and the directions of its increase. The paper considers the theoretical and methodological foundations of the study of the effectiveness of foreign economic activity of the enterprise in the field of cable and wire industry. Factors of influence and methods of estimation of efficiency of foreign economic activity of the industrial enterprise are investigated. The current state and dynamics of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" are described. SWOT and PEST analysis of PJSC Odeskabel was performed. The indicators of efficiency of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" are analyzed. The directions of increase of efficiency of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" by entering a new market, and also improvement of an innovative component, namely introduction of CRM and ERP-systems are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Барсук, Денис Володимирович. "Організація збуту продукції на зовнішні ринки підприємствами металургійної галузі." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5297.

Full text
Abstract:
Барсук Д. В. Організація збуту продукції на зовнішні ринки підприємствами металургійної галузі : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 "Менеджмент" / наук. керівник С. В. Маркова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 65 с.
UA : Предмет дослідження: система теоретичних і практичних питань, які визначають організацію та управління збуту на підприємстві. Об’єкт дослідження: запорізьке підприємство з виробництва промислової продукції ПАТ «Запоріжсталь». Мета роботи – визначення напрямків та підходів до діагностики ефективності організацію та управління збуту на ПАТ «Запоріжсталь». Методи дослідження: описовий, аналітичний. Специфіка роботи – у загальному аналізі динаміки розвитку металургійного комплексу в Україні та у світі, а також більш детальній діагностиці розвитку ЗЕД запорізького підприємства ПАТ «Запоріжсталь» з урахуванням управління рентабельності збутових операцій. Під час написання роботи було досліджено теоретичні основи оцінки ефективності збутових операцій на підприємстві; проведений аналіз українського та міжнародного ринку виробників продукції металургійної промисловості та оцінка стратегії формування переваг на промисловому підприємстві ПАТ «Запоріжсталь». Проаналізовано економіко-організаційні характеристики підприємства та рівень рентабельності основної продукції та заходи щодо організації збуту продукції на підприємстві. У роботі визначено, що політика збуту – це загальне керівництво для організацій щодо продажу продукції. Системи прийняття рішень для управління фізичними продажами та рухом товарів. Стратегічною метою збутової політики є досягнення найвищого рівня обслуговування клієнтів при оптимальних витратах для організації Інформаційною базою дослідження стали: нормативно-правові акти України, статистична звітність Державного комітету статистики України, Головного управління статистики у Запорізькій області, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Головного управління економіки Запорізької обласної державної адміністрації, навчальні посібники, монографії, періодичні українські та зарубіжні видання, матеріали Інтернет-джерел. Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці рекомендацій та положень, які можуть бути використані у практичній діяльності ПАТ «Запоріжсталь».
EN : Subject of research: a system of theoretical and practical issues that determine the organization and management of sales at the enterprise. Object of research: Zaporizhzhya enterprise for production of industrial products of PJSC «Zaporizhstal». The purpose of the work is to determine the directions and approaches to the diagnosis of the effectiveness of the organization and management of sales at PJSC "Zaporizhstal". Research methods: descriptive, analytical. The specifics of the work - in the general analysis of the dynamics of metallurgical complex in Ukraine and in the world, as well as a more detailed diagnosis of foreign trade development of Zaporozhye enterprise PJSC «Zaporizhstal» taking into account the management of profitability of sales operations. During the writing of the work the theoretical bases of estimation of efficiency of sales operations at the enterprise were investigated; the analysis of the Ukrainian and international market of metallurgical producers and the assessment of the strategy of forming advantages at the industrial enterprise of PJSC «Zaporizhstal» was carried out. The economic and organizational characteristics of the enterprise and the level of profitability of the main products and measures to organize the sale of products at the enterprise are analyzed. The paper identifies that sales policy is a general guide for organizations to sell products. Decision making systems for managing physical sales and movement of goods. The strategic goal of sales policy is to achieve the highest level of customer service at optimal costs for the organization The information base of the study were: regulations of Ukraine, statistical reporting of the State Statistics Committee of Ukraine, the Main Department of Statistics in Zaporizhia region, the Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine, the Main Department of Economy of Zaporizhia Regional State Administration, textbooks, monographs, Ukrainian and foreign periodicals , materials from Internet sources. The practical significance of the obtained results lies in the development of recommendations and provisions that can be used in the practical activities of PJSC «Zaporizhstal».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Галузеві ринки"

1

Князєва, Т. В., and А. С. Марина. "ДОСЛІДЖЕННЯ КОН’ЮНКТУРИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ У КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ КРАЇНИ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-27.

Full text
Abstract:
Важливе місце у розвитку фінансового сектору країни й забезпеченні економічного зростання держави займає ринок цінних паперів. Досить ліквідний та надійний, він слугує індикатором інвестиційного клімату в країні, сприяє залученню фінансування в перспективні галузі промисловості, дає змогу мінімізувати та диверсифікувати ризики діяльності інвесторів. Різноманітність «запитів» інвесторів зумовлює розвиток ринку та появу нових фінансових інструментів, синтетичних та гібридних цінних паперів. Безперечною є важливість розвитку ринку цінних паперів за забезпечення сталого економічного розвитку країни та добробуту громадян. Фондовий ринок України має значний потенціал до розвитку, а вирішення наявних проблем дасть змогу забезпечити залучення до економіки країни додаткові інвестиційні ресурси. Посилення позицій вітчизняного фондового ринку та його інтеграція до світового фінансового простору створять додатковий великий потік іноземних інвестицій у країну, що стане основою для зростання багатьох галузей економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антипенко, Н. В., О. Ю. Жам, and О. М. Рибак. "АКТИВІЗАЦІЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-15.

Full text
Abstract:
Оцінюючи страхове середовище, рівень його сприятливості до розвитку, важливо розуміти, що рівень концентрації страхового ринку знаходиться у тісному взаємозв’язку з процесами конкуренції та монополізації. Надмірний рівень концентрації здебільшого гальмує розвиток страхового ринку, стримує вільну конкуренцію та негативно впливає на економічний розвиток країни у цілому. Оцінивши конкурентні позиції та проблеми страхових компаній України, обґрунтовано причину створення об’єднань страховиків, а саме: неможливість самостійного вирішення окремими страховими компаніями проблем, які постійно виникають на страховому ринку, гальмують його подальший розвиток, заважають розвитку бізнесу страховиків. У дослідженні зазначено, що інноваційний складник страхового ринку є невід’ємним складником розвитку страхової галузі. Лише завдяки використанню інновацій можна досягти інтенсивного її розвитку, що передбачає використання в повному обсязі потенціалу страхового сектору, формування ефективної та збалансованої структури страхового ринку. З огляду на це, поглиблене дослідження застосування окремих інноваційних інструментів на страховому ринку є перспективним і потребує подальших наукових розвідок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гаврилюк, Світлана. "FEATURES OF FINANCIAL SUPPORT OF TOURIST ENTREPRENEURSHIP IN UKRAINE." In SOCIETY DEVELOPMENT: SOCIAL, ECONOMIC AND PSYCHOLOGICAL ASPECTS, 22–43. KROK Univerdity, 2019. http://dx.doi.org/10.31732/sd-22.

Full text
Abstract:
Реалізація стратегічної мети розвитку туризму в Україні, пов‘язаної із забезпеченням конкурентоспроможної на світовому ринку туристичної галузі на основі максимально повного задоволення попиту споживачів, можлива лише за умов стійкого розвитку туристичного бізнесу, що в свою чергу забезпечується його фінансовим потенціалом. Являючись об‘єктивною основою здійснення ефективної виробничо-продуктової діяльності, фінансові ресурси трансформуються в інші фактори розвитку туристичного підприємництва, представляючи собою одну із важливих системних складових.Для створення сприятливих умов реалізації програм підвищення ефективності та конкурентоспроможності туристичним підприємствам необхідно вміти ефективно використовувати фінансовий потенціал, прагнути до зростання прибутку, що можливо досягнути на основі глибоких знань законів і закономірностей ринкової економіки, особливостей фінансового забезпечення туристичної галузі. В наукових дослідженнях провідних зарубіжних та вітчизняних вчених відсутній комплексний підхід до вирішення проблеми управління фінансовим забезпеченням туристичних підприємств. В публікаціях вітчизняних науковців відображені проблеми фінансування туристичної галузі, формування фінансового механізму, організації та планування фінансової діяльності туристичних підприємств в ринкових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шепель, Тетяна. "ЕКСПОРТНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА СВІТОВОМУ РИНКУ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто головні проблеми зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області. Визначено експортний потенціал та проаналізовано динаміку зовнішньої торгівлі. Наведено основні переваги галузей народного господарства в експортно-імпортних відносинах регіону. Проаналізовано динаміку товарної та географічної структур експортного потенціалу Херсонщини. Обґрунтовано необхідність збільшення частки наукомісткої продукції у структурі експорту області. Визначено перспективи розвитку зовнішньоекономічних відносин Таврії із країнами світу, з урахуванням сучасних торговельно-економічних інтересів. Узагальнено головні, негативні чинники впливу на розвиток зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шепель, Тетяна. "ЕКСПОРТНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА СВІТОВОМУ РИНКУ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.), 98–110. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто головні проблеми зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області. Визначено експортний потенціал та проаналізовано динаміку зовнішньої торгівлі. Наведено основні переваги галузей народного господарства в експортно-імпортних відносинах регіону. Проаналізовано динаміку товарної та географічної структур експортного потенціалу Херсонщини. Обґрунтовано необхідність збільшення частки наукомісткої продукції у структурі експорту області. Визначено перспективи розвитку зовнішньоекономічних відносин Таврії із країнами світу, з урахуванням сучасних торговельно-економічних інтересів. Узагальнено головні, негативні чинники впливу на розвиток зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Галузеві ринки"

1

Соловйов, Володимир Миколайович, and Вікторія Володимирівна Соловйова. Кореляційні, спектральні і структурні властивості фондового ринку України. КНЕУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1051.

Full text
Abstract:
Останнім часом відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. Виявилось, що економічні системи відносяться до класу актуальних сьогодні складних мережеподібних структур, проявляють універсальні емерджентні властивості, які не знаходять адекватного розуміння у рамках традиційних парадигм. Тому для їх аналізу все активніше використовуються відносно нові методи та моделі, які вдало поєднують раціональні доробки фундаментальних наук, сучасні досягнення в галузі інформаційних технологій та досить ємні бази даних глобальної мережі. Саме завдяки останнім значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем відмічається у міждисциплінарних науках - математичній економіці, фізичній економіці, еконофізиці та ін. Дана робота продовжує цикл наших досліджень фондового ринку України еконофізичними методами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М. Системи штучного інтелекту як сучасний драйвер розвитку фінансового ринку. [б. в.], October 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2864.

Full text
Abstract:
Недавно, експерти Всесвітнього економічного форуму спільно з консалтинговою компанією Deloitte представили доповідь про можливий вплив штучного інтелекту (ШІ) і машинного навчання (МН) на світ фінансів [1]. Автори вивчили різні сценарії того, як ШІ і машинне навчання можуть бути застосовані на практиці в майбутньому і до яких наслідків це може призвести. Відзначається, що ШІ змінить набір характеристик, якими повинен буде володіти успішний бізнес в сфері фінансів. Якщо раніше успішність багато в чому залежала від обсягу портфеля активів, то в майбутньому у виграші будуть залишатися, перш за все, компанії з найбільшою базою даних. ШІ необхідно якомога більше знань для підвищення ефективності. На місце «масового виробництва», тобто вироблення стандартних пакетів послуг і їх поширення серед клієнтів, прийде більш персоналізований підхід. Він стане можливий, знову ж таки, завдяки ШІ. Можуть зникнути банківські рахунки в традиційному вигляді. На зміну рішенням людини про те, як витрачати свої заощадження, може прийти алгоритм, який буде автоматично розподіляти кошти клієнта. Все це буде засновано на автоматичному аналізі великого обсягу даних про всі фінансові можливості і обов'язки клієнта.Очевидно, що спектр професій схильний до змін під впливом часу і моди. Це в повній мірі стосується і фінансової сфери. У 2001 році всі були захоплені вивченням ринку акцій інтернет-компаній. У 2006 році на гребені хвилі були фахівці з аналізу забезпечених боргових зобов'язань. До 2010 року стали затребувані кредитні трейдери. У 2014 році з'явилися комплаенс-фахівці. І ось, до 2017 року незамінними стали експерти в сфері машинного навчання і великих даних. Аналітики оанку J.P. Morgan під керівництвом Марко Колановіча і Раджеша Крішнамачарі випустилиоб'ємну доповідь про використання Big Data і машинного навчання у фінансовій галузі [2]. Його автори стверджують, що технологи машинного навчання будуТь відігравати ключову роль у розвитку фінансових ринків. Біржові аналітики, портфельні керуючі, трейдери і директори з інвестицій - всі повинні освоїти науку великих даних. Інакше вони залишаться без роботи, кажуть автори дослідження. Традиційні джерела інформації - щоквартальні звіти і рівень ВВП - більше не актуальні. Ті, хто володіють інструментами Big Data скоро будуть здатні передбачати всі ці показники ще до виходу звітів. Приклади використання машинного навчання (МН) в банківській галузі ясно вказують на те, що провідні банки США сприймають ШІ і МН дуже серйозно. Постійно зростаючі доходи гігантів на кшталт JPMorgan Chase, Wells Fargo, Bank of America, Citibank та ін. показують, що це правильний напрямок і впровадження банківських послуг за допомогою рішень МН - це те, як індустрія повинна розвиватися в майбутньому [3]. Відзначимо нарешті ще одну знакову подію, яку очікує фінансовий світ. Найближчим часом буде укладена найбільша в історії угода, пов'язана з штучним інтелектом. Агентство S&P купує компанію Kensho за $550 млн. Цей стартап придумав Google для здійснення вдалих капіталовкладень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович. Еконофізика як засіб фундаменталізації економічних дисциплін. Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1042.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. З’ясувалось, що складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні – проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Виявилось, що індивідуальні агенти цих систем (наприклад, спіни в деяких фізичних системах, атоми і молекули в біологічних, ідеї в соціальних, значення індексів в фінансово-економічних) проявляють свою сутність через взаємодію як правило невідомої природи. Так, в економічних системах адаптивна поведінка людини, компанії, країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінного паперу, валютного курсу. Більш того, з метою адекватного аналізу та ефективного менеджменту на фінансово-економічні ринки все активніше проникають методи та моделі природничих наук, які в поєднанні з сучасними досягненнями в галузі інформаційних технологій та досить ємними базами даних (мільйони записів навіть в базах некомерційного призначення) забезпечили значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем. З’явились нові “кількісні” напрямки економіки: математична та фізична економіки, еконофізика тощо. Особливо значних успіхів досягнуто в еконофізиці [2], яка вдало використовує потужний багаж фізичних методів і моделей.У якості прикладів такого використання в даній роботі приведені результати досліджень і порівняльний аналіз структурних та динамічних властивостей світових фінансово-економічних ринків з аналогічними для України у випадку, коли для останніх є відповідні репрезентативні бази даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography