To see the other types of publications on this topic, follow the link: Війки.

Dissertations / Theses on the topic 'Війки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 dissertations / theses for your research on the topic 'Війки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Комаров, А. І., and Дар'я Михайлівна Пилипенко. "Дослідження мембраностабілізуючої та антиоксидантної активності ліпосомальних форм препаратів на тест-системі Paramecium caudaтum." Thesis, Національна фармацевтична академія України, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44602.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нештенко, І. О. "Валютні війни." Thesis, Національний університет державної податкової служби України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61121.

Full text
Abstract:
У час коли глобальна економіка почала виходити з глибокої кризи, експерти звернули увагу на нову небезпеку – війну валют. Головна мета, яку переслідують країни, що беруть участь у валютних війнах, - ослаблення національних валют з метою створення конкурентних переваг для своїх експортерів. Крім того, занижуючи вартість локальних грошей, уряди грають на подорожчання імпорту і в такий спосіб підтримують національних виробників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Корж, В. "Спогади дітей війни." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65443.

Full text
Abstract:
Мої бабуся і дідусь розповіли мені свою історії з життя. Вони обоє родом з Росії, Ростовської області, познайомилися в школі у 1950 році, і з тих пір вони разом вже більше шістдесяти років. Вони обоє діти війни і в кожного своя дитяча пережита історія тих страшних часів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Романенко, А. А., Микола Сергiйович Назаров, Николай Сергеевич Назаров, and Mykola Serhiiovych Nazarov. "Проблема загрози ядерної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40523.

Full text
Abstract:
Ядерна зброя - величезна загроза всьому людству. Враховуючи накопичені запаси ядерної зброї і її руйнівну силу, фахівці вважають, що світова війна із застосуванням ядерної зброї означала б загибель сотень мільйонів людей, перетворення в руїни всіх досягнень світової цивілізації і культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іващев, С. Ю. "Діти Другої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44709.

Full text
Abstract:
Грушевич Олександра Іванівна народилася 01.05.1927 р. в селі Великий Бобрик Краснопільського району (нині – Сумська обл.). У 1944 р. Одександра Іванівна почала навчання в Сумському хіміко-технологічному технікумі за професією бухгалтер. Навчалася три роки і 1947 р. закінчила навчання. Отримала направлення на роботу у рибній промисловості. Групами людей на потязі відправили до Владивостока, а вже потім – на Камчатку, де Олександра Іванівна пропрацювала 3 роки. Там же вийшла заміж. Ще через два роки в чоловіка закінчився договір з підприємством і вони разом повернулися в Україну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яковчук, В. C., Ю. О. Борзов, and Б. І. Малець. "Інформаційні війни в сучасному світі." Thesis, Захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах : збірних тез доповідей ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених, курсантів та студентів. – Львів, ЛДУ БЖД, 2020. http://sci.ldubgd.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7424.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Богомолова, А. В. "Доля людини на тлі війни." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44738.

Full text
Abstract:
Максименко Валентина Павлівна народилася 6 вересня 1935 р. в с. Гребениківка Тростянецького району Сумської області. Її мати Чугай Анастасія Тимофіївна мала освіту початкову (закінчила два класи) і до війни працювала ланковою в колгоспі. Батько Чугай Павло Павлович працював на цукровому заводі в Тростянці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лоян, К. "Спогади очевидця Великої Вітчизняної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41556.

Full text
Abstract:
Китайгора Людмила Григорівна народилася 25 квітня 1934 р. у м. Владивосток, Приморського краю. В родині було четверо людей. Батько, Гольдман Григорій Олександрович, до війни був військовозобов“язаним, тому постійного житла родина не мала і доволі часто переїздила з місця на місце. Мати була домогосподаркою, займалася вихованням доньок, Людмили та Жанни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тесленко, О. "Спогади ветерана війни в Афганістані." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47846.

Full text
Abstract:
Кашенко Михайло Юрійович народився в охтирському районі, в селі Буро-Рубанівка 19 березня 1961 р. Батьки були селянами, працювали в колгоспі, батько - тракторист, мати - різноробоча. До служби в армії закінчив Харківський автотранспортний технікум ім. Саргороджи Нікідзи. Після армії також закінчив Харківський інститут механізації електрифікації сільського господарства за фахом інженер-механік. Призваний до лав збойних сил СРСР 6 травня 1981 р. Проходив навчання в учбовому підрозділі в Бердичеві за спеціальністю «командир танка». Служив з 15 жовтня 1981 р. до 5 травня 1983 р. в передмісті Кабула, мав звання старшого сержанта. На сьогодні має звання підполковника. Був представлений до військової нагороди, та її не отримав, а уже в незалежній Україні отримав орден «За мужність» третього ступеня. Також є нагорода вдячності від афганського народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ковальчук, І. В. "Україноцентричний аспект Другої світової війни." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21344.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Смоленська, Б. І. "Феномен інформаційної війни: сутність та наслідки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8275.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Сухонос, Віктор Володимирович, Виктор Владимирович Сухонос, and Viktor Volodymyrovych Sukhonos. "Прокуратура СРСР після ІІ Світової війни." Thesis, Асоціація випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70749.

Full text
Abstract:
Розглянуто структуру прокуратури СРСР, її управлінь та інститутів в історичному аспекті після ІІ Світової війни до моменту припинення існування СРСР.
Рассмотрена структура прокуратуры СССР, ее управлений и институтов в историческом аспекте после Второй мировой войны до момента прекращения существования СССР.
The structure of the Prosecutor's Office of the USSR, its departments and institutes in the historical aspect after the Second World War until the end of the existence of the USSR was considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Ерак, П. "Лінгвістичний аспект у веденні інформаційної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40244.

Full text
Abstract:
Інформаційна війна – максимальне виявлення медіаманіпулювання. Узагалі, така війна має за мету вплинути на протиборчу сторону та позбавити її можливості чинити опір і неважливо чи це «внутрішня сторона» чи «зовнішня». Медіаманіпулювання завжди здійснюється приховано і ґрунтується на психологічних та соціальних потребах людей, його ціль – вплинути на душі, думки, свідомість індивідуумів, які так нічого і не підозрюють. Люди по своїй природі не можуть жити в хаосі, вони хочуть мати цільну, не суперечливу картину світу. При цьому ми хочемо самостійно давати пояснення того, що відбувається. Але, як відомо, потребу розуміння забезпечують саме ЗМІ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Литвиненко, M. "Діти Другої світової війни… Спогади очевидців." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47841.

Full text
Abstract:
Значення спогадів для вивчення Другої світової війни важко переоцінити. Дітей часів Другої світової війни з кожним роком зальшається усе менше, тому їх свідчення набирають усе більшу вагу та цінність. Серед таких і Скоренко Ольга Федосіївна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Овдєєнко, В. "Антитерористичні війни та запозичення англійської мови." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16622.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Жиленко, Ірина Рудольфівна, Ирина Рудольфовна Жиленко, Iryna Rudolfivna Zhylenko, and М. Дубініна. "Феномен війни у творчості Ернста Юнгера." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49352.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовується сутність війни за книгою Ернста Юнгера «У сталевих грозах». Аналізується ставлення автора до війни.
The article clarifies the essential of war in «Storm of Steel» by Ernst Yunger. The attitude of the author to the problem of graphomania is analysed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Романенко, М. Р. "Соціальний захист ветеранів війни та інвалідів." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49364.

Full text
Abstract:
Ветерани війни та інваліди – це незахищені верстви населення, обов’язок піклування за якими покладено на державу. На сьогоднішній день дане питання є актуальним та проблемним для нашої держави, оскільки наявність дефіциту бюджету не дозволяє в повному обсязі виконувати таку функцію. Нами був проведений аналіз надання державної допомоги ветеранам війни та інвалідам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Шмирко, Микола Юрійович, and Mykola Shmirko. "Інтернет-залежність підлітків в умовах війни." Thesis, Національний авіаційний університет, 2022. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54843.

Full text
Abstract:
Сучасні умови життя характеризуються постійно зростаючою кількістю та силою змін. Серед найбільш значимих для життя проявів сучасності є Інтернет. Недоступна раніше інформація зараз вважається як невід'ємна частина освіти, роботи та відпочинку, а сучасна інформація в разі використання в минулому могла призвести до катастрофічних наслідків в планетарному масштабі.
Modern living conditions are characterized by an ever-increasing number and strength of change. Among the most important manifestations of modernity is the Internet. Previously unavailable information is now considered an integral part of education, work and leisure, and current information, if used in the past, could have catastrophic consequences on a global scale.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сотник, Ірина Миколаївна, Ирина Николаевна Сотник, Iryna Mykolaivna Sotnyk, and Зіхуей Узі. "Відновлювана енергетика України: загрози під час війни." Thesis, Харківський національний університет внутрішніх справ, 2022. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87769.

Full text
Abstract:
Визначено основні тенденції розвитку відновлюваної енергетики України у 2020-2021 рр. Проаналізовано стан галузі на другу половину квітня 2022 року. Оцінено масштаби руйнувань і пошкоджень об’єктів зеленої енергетики в окупованих Росією областях України. Визначено перспективи експорту вітчизняної електрики за кордон в умовах війни.
Определены основные тенденции развития возобновляемой энергетики Украины в 2020-2021 гг. Проанализировано состояние отрасли во второй половине апреля 2022 года. Оценены масштабы разрушений и повреждений объектов зеленой энергетики в оккупированных Россией областях Украины. Определены перспективы экспорта отечественного электричества за границу в условиях войны.
The main trends in renewable energy development in Ukraine in 2020-2021 are identified. The state of the industry for the second half of April 2022 is analyzed. The scale of destruction and damage to green energy facilities in the Russian-occupied regions of Ukraine has been assessed. Prospects for the export of domestic electricity during the war have been determined.
Публікація підготовлена у рамках виконання наукових проєктів «Розроблення економічних механізмів підвищення енергоефективності та сталого розвитку відновлюваної енергетики у домогосподарствах України» (№ д/р 0122U001233), який фінансується Національним фондом досліджень України, та «Фундаментальні основи фазового переходу до адитивної економіки: від проривних технологій до інституційної соціологізації рішень» (№ 0121U109557), що фінансується з держбюджету України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Банька, В. О. "Село Боромля в роки Другої світової війни." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19564.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Юрченко, Ольга Андріївна. "Авіамоторобудування України в роки Другої світової війни." Thesis, НАУ, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19721.

Full text
Abstract:
Юрченко О.А. Авіамоторобудування України в роки Другої світової війни / О. А. Юрченко // Цивільна авіація України в роки Другої світової війни: матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 70-річчю визволення України від нацистських окупантів. Київ, 17 листопада 2014 р. Національний авіаційний університет. – К.: НАУ, 2015. – С. 42 – 45.
В статті характеризується процес авіамоторобудування в Україні в роки Другої світової війни, прослідковується робота авіаційного заводу №29 в евакуації по виготовленню авіадвигунів для бомбардувальників та винищувачів та після завершення війни та повернення в Україну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Константинова, Л. В. "Роль сект в інформаційно-психологічній боротьбі, класифікація та ознаки сект." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/2998.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Скляренко, Д. В. "Трансформація європейської політики США після завершення холодної війни." Diss. of Candidate of Political Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Рейда, Р. М. ""Готські" війни та античні держави Північного Надчорномор"я." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Проданюк, Ф. М., and І. О. Масич. "Українське образотворче мистецтво в роки Другої світової війни." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14949.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Коренєва, А. Ю., Микола Сергiйович Назаров, Николай Сергеевич Назаров, and Mykola Serhiiovych Nazarov. "Пропаганда Радянського Союзу під час Другої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40515.

Full text
Abstract:
До початку другої світової війни журналісти та спеціалісти, що займалися пропагандою усіх країн сходилися на думці, що пропаганда буде грати у війні вирішальну роль Ця думка з'явилася завдяки майже неймовірному успіху пропаганди, що поширювалася під час першої світової війни, а також під впливом величезного технічного прогресу, і в першу чергу через розвиток радіо. Чимале значення мав і досвід ідеологічного керівництва, накопичений за минулий період між двома війнами. До початку другої світової війни угруповання противників були майже такими ж, як і перед першою світовою війною, але тепер супротивники вже знали, що пропаганда є потужною зброєю [1]. Не було майже ніякого сумніву в тому, що в разі війни весь цей багаторічний досвід буде використаний в повній мірі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Литвиненко, М. "Спогади Приходько Юрія Миколайовича, учасника війни в Афганістані." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47842.

Full text
Abstract:
Юрій Миколайович народився 25 серпня 1961 р. у селі Бобрик Білопільського району Сумської області. Вищю освіту здобув у СумДПу на історичному факультеті. Мати Євгенія Павлівна, брат Олександр. Ще школярем слухав розповіді старшого товариша Миколи Остапенка, який служив у десантних військах, захопився ними. Тож, закінчивши школу, як морально, так і фізично готувався служити у десантних військах. Закінчив професійно- технічне училище в Лебедині, але в армію не призвали, бо виявилася бронь. Направили працювати в місто Путивль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Грибініченко, Р. "Спогади моєї бабусі про події Великої Вітчизняної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65355.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Нечипоренко, В. І. "Учасник Великої Вітчизняної війни лікар В.І. Нечипоренко. Автобіографія." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Нестеренко, Г. Ю., Марія Вікторівна Колеснікова, Мария Викторовна Колесникова, and Mariia Viktorivna Kolesnikova. "Інформаційна зброя як основний засіб ведення інформаційної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41537.

Full text
Abstract:
Одним із найбільш вагомих факторів, які визначають розвиток сучасного суспільства, є інформація та пов’язані з нею процеси. Особливої уваги при цьому потребує така форма конфліктної ситуації як інформаційна війна, оскільки це явище не тільки гальмує розвиток інформаційного суспільства, а й торкається практично всіх пріоритетних сфер життя в усьому світі. Інформаційна війна розвивається на сьогодні як самостійна сфера діяльності, а інформація та інформаційні технології поступово стають основним засобом завоювання світу. На сьогодні саме інформаційні війни становлять найбільшу небезпеку нормальному функціонуванню системи національної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Гирич, М. М. "Зображення Другої світової війни у творчості О. Довженка." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19609.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Вовканич, Діана Михайлівна. "Правове забезпечення інформаційної безпеки в умовах гібридної війни." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44837.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження - суспільні відносини, що виникають із питаньправової організації інформаційної безпеки.Мета роботи - аналіз теоретичних основ та законодавства України усфері інформаційної безпеки, а також визначення проблем, пріоритетів та напрямів розвитку нормативно-правового регулювання в цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ількова, Оксана Григорівна. "Легендарний У-2 в роки Другої світової війни." Thesis, НАУ, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19832.

Full text
Abstract:
Ількова О.Г. Легендарний У-2 в роки Другої світової війни / О.Г. Ількова // Цивільна авіація України в роки Другої світової війни: матеріали науково-практичної конференції присвяченої 70-річчю визволення України від нацистських окупантів. Київ, 17 листопада 2014 р., Національний авіаційний університет. – К. : НАУ, 2015. – С. 22-27.
Стаття висвітлює створення авіаконструктором М.М. Полікарповим та застосування літака У-2, який став справжньою легендою в роки Другої світової війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Макарчук, Сергій Сергійович. "Документальні публікації в Україні з історії другої світової війни." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КУ ім.Т.Шевченка, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Деревянко, Богдан Володимирович, Bogdan Derevyanko, and Богдан Владимирович Деревянко. "Економічна безпека підприємств Донецького регіону в умовах неоголошеної війни." Thesis, Суми: Сумський державний університет, 2022. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/11856.

Full text
Abstract:
Раніше і за підсумками тез доповіді було зроблено висновок, що ситуацію в економіці Донецького регіону міг би виправити комплекс заходів, пов’язаних із стимулюванням внутрішніх та зовнішніх інвестицій у промисловість та сільське господарство регіону із одночасним внесенням змін до норм законодавства. Держава може через застосування наявних засобів регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання, основні з яких названо у частині 2 статті 12 Господарського кодексу України намагатися підвищувати основні показники діяльності підприємств регіону та держави загалом. Серед основних засобів найбільший ефект може бути від надання державою інвестиційних, податкових та інших пільг, а також надання дотацій, компенсацій, цільових інновацій та субсидій та ін.
Earlier and based on the results of the report, it was concluded that the situation in the economy of Donetsk region could be corrected by a set of measures to stimulate domestic and foreign investment in industry and agriculture in the region while amending legislation. The state may, through the use of available means of regulatory influence of the state on the activities of economic entities, the main of which are named in Part 2 of Article 12 of the Economic Code of Ukraine, try to increase the basic performance of enterprises in the region and the state as a whole. Among fixed assets, the greatest effect may be from the provision of investment, tax and other benefits by the state, as well as the provision of grants, compensations, targeted innovations and subsidies, etc.
Ранее и по итогам тезисов доклада был сделан вывод, что ситуацию в экономике Донецкого региона мог бы исправить комплекс мер, связанных со стимулированием внутренних и внешних инвестиций в промышленность и сельское хозяйство региона с одновременным внесением изменений в нормы законодательства. Государство может путем применения средств регулирующего влияния государства на деятельность хозяйствующих субъектов, основные из которых названы в части 2 статьи 12 Хозяйственного кодекса Украины, пытаться повышать основные показатели деятельности предприятий региона и государства в целом. Среди основных средств наибольший эффект может проявиться от предоставления государством инвестиционных, налоговых и других льгот, а также предоставления дотаций, компенсаций, целевых инноваций и субсидий и др.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Тарасенкова, А. Р., and Валерій Васильович Бугас. "Проблеми розвитку ресторанного бізнесу в умовах російсько-української війни." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18830.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Горох, Л. "Молодіжні підпілля на Конотопщині в роки Великої Вітчизняної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29305.

Full text
Abstract:
Однією з славних сторінок історії нашого краю є діяльність підпільників у місті та районі в роки Великої Вітчизняної війни. Не існує жодного цілісного і комплексного дослідження Конотопщини в роки війни. Дослідження даної теми є дійсно актуальним, оскільки крім наукового має ще й практичне значення. Предметом дослідження є діяльність партизанських груп, молодіжного підпілля в роки Великої Вітчизняної. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29305
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Клименко, Валентина Анатоліївна, Валентина Анатольевна Клименко, Valentyna Anatoliivna Klymenko, and О. Гудим. "Партизанський рух на Сумщині у роки Великої Вітчизняної війни." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23272.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Радько, Т. М., and І. Проценко. "Випускники технікуму - учасники Великої Вітчизняної війни, Герої Радянського Союзу." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21348.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Штельмах, О. В. "Державна політика протидії інформаційній агресії як складовій гібридної війни." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46968.

Full text
Abstract:
На тлі сучасної інформаційної революції у світовій практиці міждержавних відносин відбувається послідовна трансформація війни (збройного протистояння) класичного типу. Поступово відходить у минуле образ війни як запеклого збройного протиборства з численними людськими жертвами. Натомість маємо образи іншої війни — нанотехнологічної, психологічної, інформаційної, консцієнтальної (війна світоглядів або типів свідомості) і преемптивної (трансформація націй; заповнення вакууму безпеки тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Паскал, Жанна Валеріївна. "Викладачі та випускники КАІ в роки Великої Вітчизняної війни." Thesis, НАУ, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19833.

Full text
Abstract:
Паскал Ж.В. Викладачі та випускники КАІ в роки Великої Вітчизняної війни / Ж.В. Паскал // Цивільна авіація України в роки Другої світової війни:матеріали науково-практичної конференції присвяченої 70-річчю визволення України від нациських окупантів. Київ, 17 листопада 2014 р. Національний авіаційний університет. – К.: НАУ, 2015. – С.45-50.
У статті висвітлено значний внесок викладачів та випускників КАІ у розгром фашистських загарбників в роки Другої світової війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Мухін, В., and В. Вишковський. "Оцінка діяльності ОУН-УПА у часи Другої світової війни." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5800.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Гордієнко, Г. М. "Соціальне забезпечення інвалідів Вітчизняної війни в УРСР (1941-1950 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Ткаченко, Михайло Іванович. "Музеї України під час Другої світової війни (1939-1945 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, Укр. держ. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова., 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Хромова, О. І. "Дискурсивні війни як підгрунтя формування подвійної ідентичності в українському соціумі." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14953.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Сокорчук, І. П. "WEB-орієнтований Internet-сервіс Wikipedia як засіб ведення інформаційної війни." Thesis, ХНУРЭ, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/4892.

Full text
Abstract:
Матеріали ХХІ міжнародного молодіжного форуму "Рідіоелектроніка та молодь у ХХІ столітті"
This article examines the place of Web-service Wikipedia in carrying out of hybrid war. The author considers negative phenomena that take place on Wikipedia today. These problems related to principles of administration and maintenance of Wikipedia what do not provides its correct functioning in the conditions of information warfare. The author points to concrete facts from Wikipedia, showing the traits that are characteristic of a hybrid war. These facts indicate that the aggressor actively use Wikipedia as a component of the information war. The author proposed to solve this problem by using the Web encyclopedic resource that represents the real situation and devoid of these shortcomings of Wikipedia.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Бобер, Євген Олександрович. "Військово-політичні союзи США поза НАТО після завершення холодної війни." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11236.

Full text
Abstract:
Relevance of the work. The problem of US military-political alliances outside NATO is relevant in the context of real Russian aggression, when it is necessary to strengthen the country's defense capabilities, both on its own Armed Forces and Allied assistance, one of which may be related to the status of US major ally. The first chapter of the work is devoted to the analysis of military-political alliances as a component of international relations, their features and capabilities, consideration of the main security challenges of the United States after the Cold War. The second chapter examines the nature of US allied policy in strategically important regions in the post-bipolar period, with a special focus on the status of the main US ally outside NATO. The third chapter reveals the main directions of security cooperation between Ukraine and the United States, discusses the possibilities and prospects for Ukraine to obtain the status of the United States' main ally outside NATO.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Улько, Є. С., К. О. Мурашко, Сергій Іванович Дегтярьов, Сергей Иванович Дегтярев, and Serhii Ivanovych Dehtiarov. "До питання про становище українських земель після Першої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78008.

Full text
Abstract:
Остання фаза Першої світової війни та перші повоєнні роки були для України надзвичайно важкими. У цей час тут відбувалися складні політичні процеси. Поставала українська державність, спроби зберегти яку виявилися невдалими. І велику роль у цьому відігравали не лише внутрішні чинники, але й повоєнна ситуація у світі та Європі, складні суспільно- політичні процеси на міжнародному рівні. Ціла низка існуючих і новостворених європейських держав, які виявилися союзниками Антанти – переможниці у війні, претендували на ті чи інші українські території. Це стало складним випробуванням для України на міжнародній арені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Гутник, Марина Валеріївна. "Науково-дослідна робота Харківських політехніків у роки Великої Вітчизняної війни." Thesis, НТУ "ХПІ", 2005. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20851.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Доренський, О. П. "Модель поведінки держави в умовах проявів ознак інформаційної експансії, агресії, війни." Thesis, КНТУ, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/2941.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography