Academic literature on the topic 'Візуалізація зображень'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Візуалізація зображень.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Візуалізація зображень"

1

Огір, О. О. "ПРИНЦИПИ ДІАГНОСТИЧНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ОБ’ЄКТА АБО СЕРЕДОВИЩА." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 54–62. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.6.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз дав змогу виявити відсутність чітких формулювань сутності понять «діагностична візуалізація» і «діагностичне зображення». Тож пропонується визначити, що діагностичне зображення – це графічна (двомірна або тримірна) модель аномалій досліджуваного об’єкта чи середовища, для якої може бути здійснена постановка і розв’язання задачі ідентифікації. Відповідно, діагностична візуалізація – це процес побудови такої моделі, і сам цей процес має вже усталену назву «реконструкція діагностичного зображення». Цей процес розглядається в контексті дослідження об’єктів та середовищ випромінюванням ультразвукових хвиль в досліджуваний об’єкт (або в середовище) з подальшим прийняттям і обробкою відбитих коливань з метою визначення наявності аномалій, що підпадає під визначення ідентифікацію в широкому розумінні (структурна ідентифікації), або їх форми, розміру, положення, глибини залягання тощо, що підпадає під визначення ідентифікації у вузькому розумінні (параметрична ідентифікація). В роботі увага сконцентрована на певному сегменті ідентифікації у вузькому розумінні – підвищенні якості моделі, де показником якості буде визначено розрізнювальну здатність діагностичного зображення. При цьому в контексті теорії ідентифікації відомими будуть вважатися вхідні і вихідні сигнали ультразвукового дослідження, а також загальний вид моделі аномалії, а невідомим залишається алгоритм ідентифікації. Вирішення завдання в УЗ візуалізації передбачається на основі аналізу фазових співвідношень, що відповідають побудованим за певними елементарними одновимірними голограмами. Мова йде про реконструкцію зображень на основі безлічі одновимірних елементарних голограм на площину, перпендикулярну площині запису елементарної голограми та визначається сукупністю акустичних осей зондуючого простору при русі суміщеного випромінювача – приймача уздовж лінії синтезованої апертури. Такий підхід повинен дати можливість розв’язувати сумарний по амплітуді ехосигнал, що отримується в точці зондування з різних точок глибини за рахунок різниці початкових фаз комплексних амплітуд окремих гідробіонтів, які мають свої координати в площині зондування і свої значення інтенсивності з урахуванням місця розташування. Щільність скупчення, що відображає інтенсивність окремих гідробіонтів на кольоровому моніторі може бути представлена відносними колірними моделями або іншим способом досить ефективної візуальної відмінності кожного гідробіонта окремо з властивим йому розміром і сукупність всіх гідробіонтів, які визначають щільність їх у зондуючих об’ємах. Слід зазначити, що розглянуті методи отримання зображень за сукупністю одновимірних елементарних голограм можуть бути використані і в інших положеннях по розробці техніки діагностування в медицині, будівництві і т. п.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Pashchenko, R., and M. Mariushko. "МОНІТОРИНГ ЗМІН СТАНУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ЗА ДАНИМИ ФРАКТАЛЬНОГО АНАЛІЗУ КОСМІЧНИХ ЗНІМКІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 65 (September 3, 2021): 8–17. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.3.008.

Full text
Abstract:
Відсутність загальних підходів до оцінки стану сільськогосподарських земель за даними ДЗЗ показує, що задача моніторингу змін їх стану є до кінця не вирішеною. У статті розглянута можливість використання фрактального аналізу космічних знімків супутника Sentinel-2 сільськогосподарських земель для визначення змін їх стану під впливом різних чинників. Оцінені характеристики космічних знімків супутника Sentinel-2 заданої території з сільськогосподарськими полями на них. Наведено порядок побудови поля фрактальних розмірностей та розрахунку фрактальної розмірності з використанням методів, які найчастіше застосовують на практиці для аналізу цифрових зображень – методи покриття і призми. Показано, що розрахунок і візуалізація ПФР космічних знімків сільськогосподарських земель дозволяє здійснювати їх сегментацію і виділяти межі проведених польових робіт, зміну їх у часі та оцінювати їх структуру після завершення робіт. Визначено, що під час фрактального аналізу космічних знімків супутника Sentinel-2 доцільно використовувати мінімальні або різниці фрактальних розмірностей. Показано, що для автоматизації процесу сегментації різних структур на космічному знімку можна застосовувати гістограму ПФР і селективні зображення. Запропоновано метод моніторингу змін стану сільськогосподарських земель з використанням фрактального аналізу, який дозволяє визначати межі аномалій на зображенні, початок зміни стану земель, обсяг проведених робіт та їх тривалість, а також оцінювати структуру земель
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Валько, Катерина, Валерій Кузьмич, Людмила Кузьмич, and Олександр Савченко. "ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ВЗАЄМНОГО РОЗМІЩЕННЯ ТОЧОК МЕТРИЧНОГО ПРОСТОРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ГРАФІЧНИХ ЗАСОБІВ." Physical and Mathematical Education 34, no. 2 (May 9, 2022): 7–11. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2022-034-2-001.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. У даній роботі розглядаються питання, що стосуються методики вивчення геометричних властивостей метричних просторів. Ці питання з необхідністю виникають під час засвоєння студентами основних понять теорії метричних просторів. Складність у розумінні цих понять виникає внаслідок відсутності, у більшості випадків, їх геометричної інтерпретації, або ж відповідної візуалізації. Для побудови геометричної інтерпретації понять прямолінійного та плоского розміщення точок метричного простору пропонується будувати відповідні аналоги у двовимірному та тривимірному арифметичних евклідових просторах. Для візуалізації цих понять пропонується використати динамічне геометричне середовище GeoGebra 3D. Такий підхід дозволяє продемонструвати як схожість окремих геометричних понять метричного простору з відповідними поняттями геометрії Евкліда, так і продемонструвати випадки їх «неевклідовості». Матеріали і методи. Для виконання дослідження використовувалось динамічне геометричне середовище GeoGebra 3D, програмний засіб обчислення об’єму тетраедра за довжинами його ребер, а також графічні засоби побудови зображень. Результати. Наведені у даній роботі приклади геометричної інтерпретації та візуалізації взаємного розміщення точок метричного простору сприяють більш глибокому та усвідомленому сприйняттю і розумінню студентами основ теорії метричних просторів. Висновки. Метрична геометрія дає можливість розглядати геометрію Евкліда та неевклідові геометрії з однієї точки зору. Аналогія окремих співвідношень між точками метричного простору з відповідними співвідношеннями у геометрії Евкліда дає можливість прослідкувати зміну характерних геометричних властивостей простору при зміні його метрики. Застосування спеціальних графічних можливостей відповідних програмних засобів дозволяє не лише візуалізувати взаємне розміщення точок метричного простору, але і прослідкувати його зміну при зміні точки спостереження цього розміщення. Візуалізація геометричних властивостей метричних просторів сприяє більш глибокому та усвідомленому сприйняттю і розумінню студентами основ теорії метричних просторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Levus, Ye V., P. Ya Pustelnyk, M. Yu Morozov, and R. O. Moravskyi. "Метод контейнеризації для візуалізації природних і антропогенних ландшафтів." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 5 (November 25, 2021): 90–95. http://dx.doi.org/10.36930/40310514.

Full text
Abstract:
Автоматизовані системи для візуалізації ландшафтів набули значного поширення порівняно із створенням тривимірних світів вручну через свою простоту та швидкість. Основними проблемами наявних рішень є їх недостатня реалістичність для великих масштабів, обмеженість засобів для деталізації результатів, продуктивність візуалізації. Вирішення таких проблем потребує значних апаратних ресурсів для забезпечення як якості, так і швидкості візуалізації. Побудовано метод економного використання обчислювальних ресурсів при візуалізації природних і антропогенних ландшафтів. Особливостями побудованого методу є використання дворівневого кешування та серіалізація контейнерів. Перший рівень кешу – оперативна пам'ять системи, де зберігаються останні згенеровані або завантажені контейнери. Другий рівень – дисковий простір системи, куди відбувається серіалізація контейнерів із кешу першого рівня. Використано компактний бінарний формат для серіалізації об'єктів, що дало змогу уникнути надлишкових даних, і як наслідок, зменшити витрати пам'яті. Рішення практично реалізовано у вигляді програмної бібліотеки із набором сервісів для контейнеризації тривимірних сцен LandscapeGen: Containerization. Візуалізовані системою антропогенні та природні ландшафти характеризуються відсутністю артефактів, адаптацією антропогенних об'єктів до природних ландшафтів. Значною перевагою розробленого програмного забезпечення є можливість використання згенерованих ним зображень у сторонніх застосунках. Проаналізовано ефективність побудованого методу для більше як 300 візуалізацій з різними вхідними даними, які є ключовими для визначення складності моделі візуалізації. Часові витрати на візуалізацію порівняно для випадків з кешуванням в оперативній пам'яті, у файловій системі та без кешування. Розроблений метод контейнеризації дає економію часу не менше як на 80 % для випадків як використання кешу першого, так і другого рівнів. Отримані результати засвідчують ефективність та масштабованість розробленого методу контейнеризації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Микитенко, Павло Васильович, and Віталій Васильович Лапінський. "ПРОЄКТУВАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАТИКИ." Information Technologies and Learning Tools 75, no. 1 (February 24, 2020): 26–41. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v75i1.3569.

Full text
Abstract:
На основі аналізу комплексу наукових дисциплін, які вивчаються студентами спеціальності «Медицина», а саме фундаментальних біомедичних і хімічних, клінічних та соціально-гігієнічних дисциплін, здійснено їх класифікацію для побудови змішаного графу з метою встановлення міждисциплінарної інтеграції з медичною інформатикою. Показано, що для того, щоб сформувати в студентів-медиків цілісне уявлення про професійні сфери застосування інформатики та мотивувати їх до отримання нових знань, необхідно посилити міждисциплінарну інтеграцію дисципліни «Медична інформатика». Результати аналізу зв’язків між елементами субграфів свідчать, що оптимальним є той випадок, коли деякий елемент з кожного кластеру «дисципліна» з’єднаний ребрами з деяким елементом кластера «навчальна тема» з урахуванням множини загальних ознак кожної дисципліни, при цьому відповідно реалізуються випереджальні й зворотні зв'язки змісту навчання. За такої побудови послідовностей зв’язків практичних занять з комплексом наукових дисциплін можна отримати позитивний ефект від застосування міждисциплінарного підходу, оскільки відбуватиметься актуалізація навчального матеріалу, яка сприятиме систематизації й узагальненню знань, формуванню цілісного уявлення про професійні сфери застосування інформатики, створенню мотивації до використання комп’ютерних технологій в професійній діяльності медика. Також побудовано «радіальну» модель, яка відображає поточний стан міждисциплінарних зв’язків та встановлено, що інтеграція навчальних тем реалізується вибірково. Розглянуто ключові аспекти, котрі забезпечують максимальну міждисциплінарну інтеграцію такого практичного заняття, як «Аналіз біосигналів. Методи опрацювання біосигналів. Візуалізація медико-біологічних даних. Оброблення та аналіз медичних зображень». Шляхом анкетування студентів-медиків щодо визначення характеру інтеграції навчальних тем з медичної інформатики та мотивації до використання комп’ютерних технологій в майбутній професійній діяльності отримано результати, які підтверджують доцільність міждисциплінарної інтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кіріченко, Людмила, Євгенія Степаненко, and Дмитро Яндуков. "КЛАСИФІКАЦІЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ РЕКУРЕНТНИХ ДІАГРАМ." System technologies 5, no. 136 (August 8, 2021): 81–87. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-08.

Full text
Abstract:
У статті описано новий підхід до класифікації часових рядів на основі їх візуалізації. Часовий ряд подається у вигляді чорно-білого зображення своєї рекурентної діаграми. В якості класифікатора зображень використовується згорткова нейронна мережа. Даними для класифікації є реалізації електрокардіограм, які містять записи здорових людей та пацієнтів з діагнозом ішемія. Результати досліджень вказують на добру точність класифікації порівняно з іншими методами та потенційні можливості цього підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ахметшина, Людмила, and Артем Єгоров. "Поліпшення напівтонових зображень у базисі ортогональних характеристик нечіткості типу_2." System technologies 5, no. 136 (May 29, 2021): 120–33. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-12.

Full text
Abstract:
Наведено алгоритм поліпшення напівтонових зображень, який заснований на процесі формування багатовимірного ансамблю ознак на основі вихідних даних з вико-ристанням нечіткості типа_2 з подальшим застосуванням ортогонального перетво-рення і візуалізації характеристик, синтезованих на основі власних значень. Розгляну-то інформаційні можливості алгоритму при використанні різних методів ортого-налізації: сингулярного розкладання, перетворення Грамма-Шмідта та нечіткого ме-тоду головних компонент. Показано, що алгоритм дозволяє враховувати невизна-ченість вихідних даних, виконує анізотропну фільтрацію в двовимірної площини про-сторових частот, що забезпечує поліпшення візуальних характеристик вихідних зоб-ражень. Експериментальні результати представлені на прикладі реального оптичного мікроскопічного зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Головачук, I., В. Величко, O. Бурбан, and С. Бобокало. "Обґрунтування фізичних параметрів та програмна реалізація 3d голографічних проекцій." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 39 (May 17, 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-02.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано передумови для візуалізації інформації. Наведено спроби обґрунтувати геометричні параметри елементів пристрою для демонстрування 3D голографічних проекцій. Представлено алгоритм та комп’ютерну програму для формування зображень проекцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ахметшина, Людмила, Олександр Книш, and Станіслав Митрофанов. "Поліпшення напівтонових зображень в базисі характеристик сингулярного розкладання." System technologies 5, no. 136 (May 29, 2021): 28–38. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-03.

Full text
Abstract:
Представлені інформаційні можливості методу обробки напівтонових зображень, спрямованого на підвищення чутливості і достовірності їх візуального аналізу. Пропонований алгоритм заснований на процесі багатоетапної обробки, що включає розширення простору вхідних ознак - формування багатовимірного ансамблю на основі вихідних даних з використанням віконного перетворення, сингулярного розкладання, синтез і візуалізацію нових інформативних ознак. Показано, що застосування віконної обробки для напівтонових зображень дозволяє перейти в багатовимірний простір і застосовувати методи багатовимірної обробки, а саме, сингулярне перетворення, на базі якого можна забезпечити підвищення контрастності, чутливості і роздільної здатності візуального аналізу. Наведено експериментальні результати на прикладі реальних знімків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Алхімова, Світлана Миколаївна. "Візуалізація об’ємних даних з метою планування операцій видалення ювенільної ангіофіброми основи черепа людини." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 18 (December 11, 2011): 3–17. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33465.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання візуалізації тривимірних моделей ювенільної ангіофіброми основи черепа людини для задач хірургічного планування видалення пухлини. Проведено аналіз підходів та сучасного програмного забезпечення для отримання медичних об’ємних даних. Визначено основні положення сучасних підходів до візуалізації тривимірних моделей для потреб в медичній галузі. Запропоновано алгоритм візуалізації об’ємних даних для дослідження тканин ювенільної ангіофіброми основи черепа людини в тривимірному просторі. Запропонований алгоритм використовує в якості вихідних даних зображення рентгенівської комп’ютерної томографії та надає можливість проведення характерних для вокселного рендерінгу особливостей візуалізації. Показано, що на основі використання запропонованого алгоритму можливе проведення візуалізації тривимірних даних щодо васкуляризації тканин пухлини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Візуалізація зображень"

1

Арутюнов, Е. Р., and В. О. Філатов. "Сегментація зображень пневмонії та пухлин за допомогою згорткових нейронних мереж з набором даних MNIST." Thesis, НТУ "ХПІ", 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20345.

Full text
Abstract:
Метою доповіді є пошук більш ефективного та оптимального способу виявлення пневмонії та сегментації пухлин з використанням згорткових нейронних мереж з використанням набору даних MNIST. В доповіді наводяться результати аналізу вибірки навчальних даних, архітектури нейронної мережі, методів класифікації та інших параметрів. Практичні дослідження являли собою аналіз зображень та класифікацію діагнозів з описом точності результатів кожного дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Аль-Муті, Хатіб Вахід Джамал Абд. "Система аналізу зображень для планування нейрохірургічних втручань." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10812.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процес аналізу томографічних зображень, система аналізу зображень для планування нейрохірургічних втручань. Мета роботи – розробка системи аналізу зображень для планування нейрохірургічних втручань. Методи дослідження – алгоритми просторової цифрової фільтрації та перетворення зображень. Проведений аналіз щодо сучасного стану технічного та алгоритмічного забезпечення для об’ємної візуалізації томографічних даних. Впроваджено математичну модель щодо об’ємної візуалізації внутрішньомозкових структур на основі узагальненого вексельного представлення. Обґрунтовано використання різних методів просторової фільтрації та алгоритмів сегментації для томографічних зображень.Розроблено розрахунково-графічне програмне, забезпечення щодо об’ємної візуалізації томографічних даних з можливостями геометричних перетворювань. Розроблена полу тонова вексельна модель є базовою для подальших досліджень щодо алгоритмів хірургічного планування при проведенні оперативних втручань на головному мозгу людини. Система може застосовуватися у спеціалізованих нейрохірургічних клініках та центрах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шелест, А. О. "Інформаційна технологія проектування динамічних зображень та анімацій з застосуванням цифрових відеоефектів. Технологія рендерингу анімаційної складової." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76748.

Full text
Abstract:
Розроблено сукупність рендер-машин. При цьому задача отримати кластер, який функціонуватиме як єдина обчислювальна структура, була виконана. Розроблений кластер реалізовано у формі рендер-станції, котра отримує від сервера частину завдання, вирішує її і повертає до сервера результат рішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поворознюк, Анатолій Іванович, Г. І. Антоненко, and Д. В. Брагін. "Розрахунок фрактальної розмірності напівтонових цифрових зображень в медичних системах підтримки прийняття рішень." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39909.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Григоров, Отто Володимирович, Галина Оттівна Аніщенко, Ольга Володимирівна Турчин, and О. Е. Пономарьов. "Віртуальна (VR) та доповнена (AR) реальність в інженерії логістичних систем." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46102.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рубан, Д. М. "Метод планування кісткової імплантації черепу." Thesis, ХНУРЕ, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16979.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – томографічні зображення кісток черепа людини з порушенням цілісності. Предмет дослідження – система аналізу томографічних зображень кісток черепа людини з порушенням цілісності. Мета роботи – розробка модуля аналізу томографічних зображень кісток черепа людини з порушенням цілісності. Проведено медико-технічне обґрунтування роботи. Розглянуто методи проведення нейрохірургічних досліджень кісток черепа людей з порушенням цілісності. Розроблено структурну схему краніопластичного аналізу кісток черепа. Розроблено структурну схему методу аналізу томографічних зображень черепа людини з порушенням цілісності. Спроектований модуль може бути використаний в медичних установах для моделювання краніопластичих операцій. The object of the study is tomographic images of human skull bones with a violation of integrity. The subject of research is the system of analysis of tomographic images of human skull bones with violation of integrity. The purpose of the work is to develop a module for analysis of tomographic images of human skull bones with d violation of integrity. The medical and technical substantiation of work is carried out. Methods of neurosurgical studies of the skull bones of people with impaired integrity are considered. The structural scheme of cranioplastic analysis of skull bones is developed. The structural scheme of a method of the analysis of tomographic images of a human skull with disturbance of integrity is developed. The designed module can be used in medical institutions for modeling cranioplastic operations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Войцеховський, Я. С., and В. С. Зубко. "Візуалізація високополігональних моделей в 3D MAX." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38748.

Full text
Abstract:
Проведення профорієнтаційної роботи на факультеті ЕлІТ з метою збільшення контингенту студентів наразі є важливою та актуальною задачею. Щоб привернути увагу майбутніх абітурієнтів до спеціальностей факультету використовуються в тому числі і рекламні відеоролики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бойко, Дмитро Олександрович. "Декомпозиційний метод та підсистема підвищення якості візуалізації анатомічних і патологічних структур на цифрових мамограмах." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28541.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидат технічних наук за спеціальністю 05.11.17 – біологічні та медичні прилади i системи – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2017. Робота присвячена вирішенню актуальної науково-практичної задачі – підвищенню якості візуалізації анатомічних і патологічних структур на слабоконтрастних напівтонових зображеннях МЗ за рахунок розробки нових цифрових методів обробки та підсистеми візуалізації мамографічних знімків. Розроблені математична модель зображення АПС молочної залози на цифровій мамограмі, яка заснована на декомпозиції вхідного зображення на складові, та на її основі декомпозиційний метод підвищення якості візуалізації рентгенівських знімків молочної залози з використанням існуючих методів цифрової обробки зображень. Виконано оптимізацію параметрів методу підвищення якості візуалізації мамографічних знімків IMRI-MAM. В роботі розроблено метод багатокритеріальної оцінки якості візуалізації анатомічних і патологічних структур на цифрових мамограмах, який ґрунтується на суб'єктивних і об'єктивних характеристиках мамографічного зображення, що дозволяє враховувати особливості аналізованих знімків. Також представлені результати обробки цифрових мамограм за допомогою розробленого методу підвищення якості візуалізації IMRI-MAM. Представлено структуру біомедичної системи підтримки прийняття рішень в мамографії, розроблено програмне забезпечення для візуалізації мамографічних зображень та проведено апробацію на реальних медичних даних.
This dissertation was submitted in partial fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy in technical sciences for specialty 05.11.17 – Biological and Medical Devices and Systems – at the National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkov, 2107. This work is dedicated to solving important scientific and technical tasks to improve the quality of visualization of anatomical and pathological structures on low-contrast gray-scale images of mammary glands (MG) using new method and a subsystem for visualizing mammographic images. A mathematical model of the MG image in a mammogram based on the original image decomposition into components was developed. The model further served as a foundation for the development of a decomposition method to improve the image quality of the MG. Next, the parameters of the method for improving the quality of IMRI-MAM mammogram visualization were optimized. As a result of this work, a new method of multi-criteria image quality assessment method, based on subjective and objective mammographic image characteristics, was developed. The results of processing digital mammograms with the IMRI-MAM method are presented. The structure of the decision making support system to be used in mammalogy is presented. A software to be used to visualize mammographic images was developed. The subsystems were verified on real medical data.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хлєбніков, І. А., and Інеса Борисівна Шеліхова. "Дослідження сучасних методів досягнення фотореалізму в тривимірній графіці." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49078.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Курило, Дар’я Олександрівна. "Роль візуальної складової у виданнях дошкільної освіти." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50356.

Full text
Abstract:
1. Бразелл Д., Девіс Д. Як стати успішним ілюстратором. – ArtHuss, 2019.
В роботі досліджено роль візуальної складової в виданнях дошкільної освіти, проаналізовано, що вона має велике значення у пізнаванні, вихованні та розвитку творчих здібностей дитини. Визначено, що візуальна складова повинна слідувати за словом, а не навпаки, оскільки яскраве зображення може захопити настільки, що діти уявлятимуть її подумки, не звертаючи увагу на текстову частину.
The role of the visual component in the publications of preschool education is investigated, it is analyzed that it has great importance in the cognition, education and development of creative abilities of the child. It is determined that the visual component should follow the word, not the other way around, because a bright image can capture so much that children will imagine it mentally, without paying attention to the text.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Візуалізація зображень"

1

Мінтій, І. С., and М. М. Мінтій. Проєктування засобів доповненої реальності навчального призначення. ФОП "О. О. Євенок", December 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3607.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальність та переваги використання доповненої реальності в освітньому процесі. Проаналізовано тенденції застосування засобів доповненої реальності навчального призначення та онлайн-сервіси їх розробки. Наведено методичні рекомендації щодо проєктування засобів доповненої реальності з використанням сервісу HP Reveal. що містять три етапи: вибір тригера (маркера), візуалізація (накладання відео, зображення чи посилання), збереження і поширення аури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography