Academic literature on the topic 'Відстоювання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відстоювання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відстоювання"

1

Trus, Inna, Nikolai Gomelya, Yevheniia Melnychenko, and Valeriia Mihranova. "ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ВІД ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ ВІДСТОЮВАННЯМ, НАНОФІЛЬТРУВАННЯМ ТА ФЛОТАЦІЄЮ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 204–13. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-204-213.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Проблема погіршення екологічної ситуації стає все більш актуальною. Тому пріоритетним напрямком є розробка ефективних методів очищення води від йонів важких металів. Постановка проблеми. Нині наявні методи вилучення йонів важких металів із водних розчинів придатні переважно для очищення промислових стічних вод і мало ефективні для очищення природних вод, які містять у високих концентраціях йони кальцію і магнію, які суттєво знижують ємність іонітів по йонах важких металів. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, включаючи літературу про основні методи очищення та доочищення води від йонів важких металів. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Інформація про ефективність очищення природних вод, які містять у високих концентраціях йони кальцію і магнію. Постановка завдання. Вивчення ефективності видалення йонів міді та свинцю із розведених водних розчинів при використанні фероціаніду калію та флокулянтів при відстоюванні, фільтруванні на фільтрі «синя стрічка», на нанофільтраційній мембрані ОПМН-П та методом флотації. Виклад основного матеріалу. Досліджено процеси очищення води від важких металів при їх висадженні фероціанідом калію. Показано, що при очищенні води від йонів міді та свинцю шляхом комплексоутворення з ціанофератом калію при використанні нанофільтрування після відстоювання та механічного фільтрування ефективність вилучення йонів важких металів зростає. Вивчено ефективність зв’язування ціаноферату калію та йонів міді при взаємодії з полікатіонними флокулянтами. Висновки відповідно до статті. Наведено результати досліджень з вилучення йонів важких металів (на прикладі міді та свинцю), отримані при переведенні важких металів у нерозчинний стан зв’язуванням у фероціанідні комплекси їх відстоюванням та доочищенням методами фільтрування та нанофільтрування. Показано, що застосування нанофільтрування дозволяє підвищити на 4–15 % ступінь очищення води від йонів міді та свинцю. Високу ефективність очищення води від важких металів забезпечив метод флотації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Яновська, О. "Правова позиція захисту в кримінальному провадженні: шляхи відстоювання у процесі доказування." Право України, no. 10 (2014): 124–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хмельницька, Людмила. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ВЛАДИ КОШОВОГО ОТАМАНА ПЕТРА КАЛНИШЕВСЬКОГО." Воєнно-історичний вісник 41, no. 3 (January 18, 2022): 98–109. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-41-3-98-109.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено політико-адміністративну діяльність останнього кошового отамана Запорізької Січі П. Калнишевського у контексті суспільно-політичних процесів в Україні ХVIII ст. Зокрема, розглянуто основні етапи формування інституту влади кошового отамана П. Калнишевського в світлі боротьби за відстоювання прав Запорозької Січі шляхом депутацій до імператорського двору та боротьби з гайдамацьким рухом. Визначено постать кошового отамана як непересічного козацького лідера, вдалого адміністратора, мудрого дипломата, що стояв на сторожі запорозьких звичаїв, прав та вольностей козацьких, був поборником ідеалів козацької свободи в непрості часи неприйняття Російською імперією самостійницьких прагнень козацтва. Ключові слова: кошовий отаман, Запорізька Січ, козацькі депутації, гайдамацький рух, влада.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Доброаольська, Г. О. "Відстоювання профспілками прав та інтересів працівників при реформуванні власності за умов незалежності України (1991-2002)." Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України, no. 2 (2007): 103–8.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мирончук, А. "Роль козацько-старшинської самосвідомості у збереженні та відстоювання національних прав та особливостей України другої половини XVIII століття. -." Етнічна історія народів Європи, Вип. 1 (1999): 48–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Gaidenko, Gaidenko P. "Peacekeeping episcopacy in intra-political and political conflicts of Russia: Christian reconciliation of the parties or defending interests?" Literature and Culture of Polissya 92, no. 10i (2018): 20–36. http://dx.doi.org/10.31654/2520-6966-2018-10i-92-20-36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дрогобицький, Ігор, and Роман Романів. "ГЕРОЇКА НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ 1918–1919 рр. У ФОРМУВАННІ ІДЕЙНОГО ПІДҐРУНТЯ ЗБРОЙНОГО ЧИНУ ОУН (б) У ГАЛИЧИНІ (друга половина 1943 р. – початок 1944 р.)." Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", no. 32 (December 27, 2019): 186–92. http://dx.doi.org/10.15330/gal.32.186-192.

Full text
Abstract:
У матеріалах статті йдеться про тяглість традиції національної державотворчої боротьби у 20–40-х рр. ХХ ст. Представлено окремі аспекти використання етосу визвольних змагань українських збройних формацій 1917–1921 р. Організацією українських націоналістів (бандерівців) у Галичині в період Другої світової війни. Окреслено особливості вжитку керівництвом націоналістичного крила вітчизняного національно-визвольного руху Опору героїки військового чину національних мілітарних формацій періоду Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки для створення ідеологічного підґрунтя процесу розгортання власних збройних сил – Української Народної Самооборони та Української Повстанської Армії. Простежено паралелі у означенні кінцевої мети збройної боротьби нації. Вказано також на відмінності у концепції та тактичних засобах осягнення національного суверенітету. Відзначено, що дослідження представленої теми уможливлюють глибше сприйняття загалом вітчизняного соціуму процесу відстоювання національних прав, а, зокрема, державної незалежності. У ході висвітлення теми зроблено акцент на використанні матеріалів підпілля та джерел мемуаристичного характеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Zhekalo, H. I. "Природа та сутність політичного конфлікту." Grani 18, no. 3 (February 6, 2015): 45–49. http://dx.doi.org/10.15421/1715057.

Full text
Abstract:
При кожному дослідженні перш за все необхідно чітко та правильно визначити предмет, об’єкт аналізу, виділити суб’єктів та учасників, охарактеризувати межі і виміри досліджуваного феномена. У даній статті тим самим досліджуваним феноменом виступають політичні конфлікти, проблематика вивчення яких є надзвичайно актуальною на даний момент у нашій державі та у світі загалом. На політичний конфлікт поширюються загальні характеристики будь­яких соціальних конфліктів. Проте, досліджуючи природу останніх, ми можемо зауважити ті окремі особливості, які належать виключно політичним конфліктам. Політичний конфлікт можна охарактеризувати як зіткнення політичних суб’єктів з різними інтересами, принципами та прагненнями, в основному з приводу чи задля досягнення влади або її перерозподілу, зміни політичного статусу в суспільстві чи відстоювання своїх політичних цінностей та норм. Змістом політичного конфлікту є політична боротьба суб’єктів, в основі якої лежить загальний (загальносуспільний, загальнодержавний) інтерес. Це в загальному і визначає ті головні особливості, які відрізняють політичні конфлікти від інших видів соціальних конфліктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Делімарський, Р. Є. "Відстоювання Київським магістратом своїх прав і привілеїв у суперечках з російськими військово-службовцями в 50-70 роках XVIII століття." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Історія, вип. 33 (1995): 9–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kononenko, Vasyl. "Reception of Lithuanian Statute in Hetmanate’s Cossack Court in the late 1680-ies – early 1760-ies.: Modernization or defending «old ways»?" Ukraina Lithuanica. Studìï z ìstorìï Velikogo knâzìvstva Litovsʹkogo 2015, no. 3 (September 8, 2015): 169–90. http://dx.doi.org/10.15407/ul2015.03.169.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Відстоювання"

1

Березовський, О. М. "Українська преса Наддніпрянщини: пропаганда та відстоювання національних домагань українства (1905-1907 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рогожин, Євгеній Вікторович. "Модернізація технологічно лінії підготовки питної води." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/28271.

Full text
Abstract:
Дипломний проект на тему «Модернізація технологічної лінії підготовки питної води». Дипломний проект складається з 55 сторінки, в тому числі: 7 таблиць, 8 рисунків та однієї блок-схеми. Метою є модернізація технологічної схеми підготовки питної води для економічності і якості води, що надходить до споживача. Було проведено вибір технологічної схеми, її модернізацію та обгрунтовання; опис хіміко-фізичних процесів що відбуваються в обладнанні при підготовці питної води; проведено розрахунок матеріального балансу; обраховано кількість і розміри, а також обрано модель технологічного обладнання; проведено розміщення розрахованого обладнання в цеху.
Graduation project on the theme “Modernization of the technological line of preparation of drinking wate”. The graduation project consists of 55 pages, including: 7 tables, 8 figures, one block diagram. The aim is to modernize the technological scheme of drinking water preparation for the efficiency and quality of water entering the consumer. The technological scheme was selected, its modernization and substantiation; description of the chemical and physical processes occurring in the equipment for the preparation of drinking water; Calculation of the material balance; number and size are calculated, and the model of technological equipment is chosen; placement of the calculated equipment in the shop.
Дипломный проект на тему «Модернизация технологической линии подготовки питьевой воды». Дипломный проект состоит из 55 страницы, в том числе: 7 таблиц, 8 рисунков и одной блок-схемы. Целью является модернизация технологической схемы подготовки питьевой воды для экономичности и качества воды, поступающей к потребителю. Было проведено выбор технологической схемы, ее модернизацию и обоснование; описание химико-физических процессов происходящих в оборудовании при подготовке питьевой воды; проведен расчет материального баланса; рассчитан количество и размеры, а также выбрана модель технологического оборудования; проведено размещение рассчитанного оборудования в цехе.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Перетяченко, Дмитро Володимирович. "Модернізація локальних споруд очищення стічних вод Приватного акціонерного товариства „Київський картонно-паперовий комбінат”." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/28253.

Full text
Abstract:
Дипломний проект на тему «Вдосконалення технології очищення комунально-побутових стоків м.Обухів». Загальний об’єм роботи складає: 59 ст., 10 табл., 7 рис., 3 додатки, 5 креслень на форматі А1, 10 джерел. Ціллю дипломного проекту є вдосконалення існуючих очисних споруд продуктивністю 15 500 м3/добу, з подальшим скидом води у р.Дніпро. Пояснювальна записка включає в себе такі розділи: вступ; техніко-економічне обґрунтування проекту; технологічна частина; технологічні та гідравлічні розрахунки очисних споруд; будівельна частина; охорона праці; висновки; додатки та список літератури. Графічна частина дипломного проекту включає в себе: технологічну схему, генеральний план розміщення очисних споруд, поздовжній та поперечний розрізи.
Diploma project entitled «Improvement of the technology of municipal sewage treatment in the city of Obuhiv». Total volume of work is: 59 worksheet, 10 tables, 7 picture, 3 appendices, 5 drawings on A1 and 10 sources. The purpose of the diploma project is to improve treatment facilities waste water capacity 15500 m3/day, with with subsequent discharging of water in the Dnipro river. Explanatory memorandum includes the following sections: introduction, feasibility of the project; technological part; technology and hydraulic calculations of treatment facilities; construction of; safety; conclusions; addition and references. Graphic of the diploma project include: technological scheme, the general layout of treatment facilities, cross-section and longitudinal section.
Дипломный проект на тему «Усовершенствование технологии очистки коммунально-бытовых стоков г.Обухов». Общий объем роботы составляет: 59 ст., 10 табл., 7 рис., 3 приложения, 5 чертежей формата А1, 10 источников. Целью дипломного проекта является усовершенствование очистных сооружений производительностью 15 500 м3/сутки, с последующим сбросом воды в р.Днепр. Пояснительная записка включает в себя следующие разделы: введение; технико-экономическое обоснование проекта; технологическую часть, технологические и гидравлические расчеты очистных сооружений; строительную часть; охрану труда, выводы; приложения и список литературы. Графическая часть дипломного проекта включает в себя: технологическую схему, генеральный план размещения очистных сооружений, продольный и поперечный разрезы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гандзюк, В. О. "Часописи Поділля періоду національно-визвольних змагань (1917-1920 рр.) у відстоюванні ідей державності." Diss. of Candidate of Sciences of Social Communications, КНУТШ, Ін-т журналістики, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Відстоювання"

1

Krupskyy, Ivan. УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НА ОКРАЇНАХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ЯК ЧИННИК ВІДСТОЮВАННЯ ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНСТВА. Ivan Franko National University of Lviv, January 2020. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2020.47.10500.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography