Academic literature on the topic 'Відродження національне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відродження національне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відродження національне"

1

Данюк, І. "Михайло Грушевський про національне самопізнання та національне відродження." Етнічна історія народів Європи, Вип. 11 (2001): 57–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Меллер, Аркадиуш. "Сучасна польська крайня правиця в епоху «постполітики». Спроба реконструкції тенденцій на прикладі Національного Відродження Польщі та Організації польських монархістів." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 10, no. 5 (October 31, 2020): 48–57. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2020.10.5.5.

Full text
Abstract:
В статті проведений історичний аналіз національного відродження Польщі. Виявлено, що національне відродження Польщі не обмежувалось суто політичною діяльністю, а й здійснювало діяльність: науково-видавничу – у формі Національно-радикального інституту, що існував з 1995 р., який започаткував і керував видавничою серією під назвою: Бібліотека «Щербця» («Szczerbca»); парамілітарно-виховну, яка прийняла форму молодіжної скаутської організації Hufce Polskie, що існувала з 1996 року; на профспілковому полі – створено власне профспілкове відділення під назвою Вільна профспілка «Наша справа» («Nasza Sprawa»); академічну – наприклад, шляхом створення клубів, академічних секцій в вищих навчальних закладах (наприклад, в Університеті Миколи Коперника в Торуні, Національна секція Незалежної студентської асоціації була створена в 1996 році, яка проіснувала до 1997 року); релігійну – не лише підтримуючи католицьку традицію в партійній пресі, а й беручи участь у паломництві або залучаючи до роботи католицькі організації, такі як Асоціація «Christus Rex», або засновуючи власні, такі як Братство св. Казімєжа або Рух Католицької Дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

СЕМАШКО, Ніна, and Олена БУЛИГІНА. "НАЦІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСТВА В ПУБЛІЦИСТИЧНІЙ СПАДЩИНІ СИМОНА ПЕТЛЮРИ 1902–1917 рр." Східноєвропейський історичний вісник, no. 19 (June 30, 2021): 87–95. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.19.233841.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – аналізуючи публіцистичну спадщину Симона Васильовича Петлюри 1902–19017 рр., дослідити його погляди на національне питання, а саме – визначити ключові фактори національного відродження українців, що перебували в полі зору діяча в період формування його суспільно-політичного світогляду. Методологія дослідження спирається на принципи історизму, об`єктивності, всебічності і цілісності, системності, а також на використання методів аналізу та синтезу, історико-порівняльного, історико-типологічного, проблемно-хронологічного. Наукова новизна полягає у комплексному висвітленні поглядів С. Петлюри на роль освіти, науки, культури, журналістики, книговидання у процесі національного розвитку українства, визначенні релігійної складової світогляду С. Петлюри періоду наростання українського руху на початку ХХ ст., кореляції соціал-демократичного та національного компонентів світоглядної парадигми діяча на етапі становлення його особистості. Висновки. Творча спадщина С. Петлюри демонструє багатовекторність його суспільних інтересів ще до початку Української національної революції 1917–1921 рр. Водночас національні питання домінують на сторінках ранніх публікацій С. Петлюри. Українська школа наука, література, театр, журналістика, книговидання покликані, на думку діяча, сприяти розвитку національної самоідентифікації українців, усвідомленню необхідності досягнення автономії України серед широких кіл українства, а також класовій боротьбі робітників і селян. Гуманітарна складова суспільного процесу, на думку С. Петлюри, мала бути соціально детермінована, відповідати потребам національного відродження українського народу та утвердженню соціалістичних ідеалів. С. Петлюра розглядав подальший національний розвиток українського народу крізь призму соціал-демократичних постулатів. Світогляду С. Петлюри зазначеного періоду притаманна також і релігійна складова, що не було характерно для українських соціалістів початку ХХ ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дейнега, І. І. "Культурно-освітній рух та Національне відродження Наддніпрянської України." Науково-інформаційний вісник Академії наук вищої освіти України, no. 2 (73) (2011): 73–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марченко, О. "Болгарське національне відродження в джерелах XVII - XVIII ст." Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія: Історичні науки, вип. 18 (2013): 161–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дейнега, І. І. "Культурно-освітній рух та Національне відродження Наддніпрянської України." Науково-інформаційний вісник Академії наук вищої освіти України, no. 2 (73) (2011): 73–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zaria, Svitlana. "АУДІОВІЗУАЛЬНІ РЕКЛАМНІ ТВОРИ З НАЦІОНАЛЬНОЮ ТЕМАТИКОЮ ЯК КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ." ART-platFORM 1, no. 1 (May 14, 2020): 351. http://dx.doi.org/10.51209/platform.1.1.2020.351-365.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються особливості сучасного творчого виробництва таких телевізійних проектів, як аудіовізуальні рекламні твори, що характеризуються використанням українських національних мотивів і позиціонуються рекламними кампаніями як культурний феномен сучасної України. Метою дослідження є простежити сучасну тенденцію використання патріотичного історичного образу, національних традицій і минулого українського народу в україномовній рекламі як ефективного засобу масової комунікації у вітчизняному відеовиробництві, виявити специфіку української національно-культурної складової у рекламі та виділити характерні риси відеоряду аудіовізуальних рекламних творів, де лейтмотивом сюжету є український національний колорит. Сучасні українські торгові марки звертаються до теми національних традицій у культурі та мистецтві, використовуючи їх в аудіовізуальних творах. Кожна країна має свій рекламний стиль, що зумовлено особливостями національної свідомості, історією національних традицій. Менталітет нації та умови, у яких вона побутує, – це основна ознака рекламних повідомлень тієї країни, в якій вони транслюються. Географічна особливість сприйняття та технічні можливості накладають свій стиль на будь-яку рекламну кампанію. Рекламні відеоролики, у яких відображено народні традиції й асоціативні історичні образи, є потужним чинником формування позитивного іміджу як українського виробника, так і українського суспільства у світі. Телевізійна реклама, безумовно, є потужним суспільним і культурним механізмом впливу на масову аудиторію. Як культурологічний феномен вона відіграє важливу роль для збереження національної культури та традицій, закріплення та відродження національної самосвідомості суспільства як в окремих своїх проявах, так і в цілісному розумінні цього питання. Ця розвідка базується на ретельному системному аналізі численних прикладів національної рекламної відеопродукції з погляду ефективності її впливу на вітчизняну аудиторію. Ключові слова: реклама, рекламний відеоролик, аудіовізуальний рекламний твір, національна культура, національні традиції, патріотизм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bogdanova, Nataliya. "Проблема формування духовної культури студент- ської молоді сучасної України." Multiversum. Philosophical almanac, no. 3-4 (May 17, 2019): 158–66. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2015.3-4.15.

Full text
Abstract:
У статті досліджено причини духовної кризи студентської молоді сучасної України. Підкреслено, що головним завданням вищих навчальних закладів з підвищення рівня духовної культури студентів є національне виховання через залучення молоді до відродження національної культури та оволодіння загальносвітовими цінностями. Автор звертає увагу на духовність особистості в педагогічному аспектів – як сенс життя людини, як певну сферу, що впливає на формування та результат духовності студента. Своєю чергою, педагогічним явищем є процес формування духовності студентів. Зазначено, що для розуміння й вирішення проблем, які склалися в духовній сфері, необхідним є ґрунтовний аналіз діяльності органів державної влади щодо формування та розвитку духовних цінностей українського суспільства. Автор наголошує на необхідності та важливості формування державницької політики та ідеології як головної вимоги розвитку сучасної української культури та українського державотворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кричильська, В. М. "Українське культурно-національне відродження в Галичині XIX - поч. XX ст." Вісник Київського університету. Філософія. Політологія. Соціологія. Психологія, [за 1993 рік] (1993): 35–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кричильська, В. М. "Українське культурно-національне відродження в Галичині XIX - поч. XX ст." Вісник Київського університету. Філософія. Політологія. Соціологія. Психологія, [за 1993 рік] (1993): 35–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Відродження національне"

1

Колєсніков, В. "Філософія та соціальні процеси в сучасному українському суспільстві." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15496.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тимошенко, Оксана Миколаївна. "Національна ідея, як головний фактор національного відродження України." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марценюк, Р. О. "Національно-державне відродження українства на Закарпатті (1918 - 1939 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мухомор, Людмила Миколаївна. "Державність в контексті національно-культурного відродження України (світоглядний аспект)." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Петренко, М. "Рідна мова як важливий чинник консолідації." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21721.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Губ"як, В. Д. "Просвітницький рух у Західному Поділлі в контексті українського національно-культурного відродження (60-і роки 19 - 30-і роки 20 ст.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павленко, Л. П. "Пуризм." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22457.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Відродження національне"

1

Багмет, М. С. Молодь і відродження національної самосвідомості. Київ: Либідь, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рудик, П. А. Роль інтелігенції в національно-культурному відродженні України (перша половина 19 ст.). Київ: НУХТ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рибачук, М. Ф. Національне відродження і релігія. Київ, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Українська журналістика і національне відродження. К., 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Українська журналістика і національне відродження. К., 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Михайло Драгоманов і українське національне відродження. Київ, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Меша, В. Г. Українське національне відродження 1905-1914 років (історіографія проблеми). Київ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Меша, В. Г. Українське національне відродження 1905-1914 років (історіографія проблеми). Київ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Відродження української національної еліти. Київ: Українська видавнича спілка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Українське відродження і національна церква. Львів, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Відродження національне"

1

Світлик, Н. М. "Національне відродження на західноукраїнських землях у світлі джерел та історичних інтерпретацій." In SOCIAL SCIENCES: REGULARITIES AND DEVELOPMENT TRENDS, 215–30. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-026-1-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Karas, H. V. "ЦЕРКОВНА МУЗИКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ У ВІДРОДЖЕННІ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ ТА РЕЛІГІЙНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПРАВОСЛАВНОЇ І ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ." In UROPEAN VECTOR OF MODERN CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THE EXPERIENCE OF UKRAINE AND THE REPUBLIC OF POLAND, 55–72. Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-41-9/55-72.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Відродження національне"

1

Завгородня, Ганна. "РОЛЬ АСОЦІАЦІЇ БОЛГАР УКРАЇНИ В НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМУ ВІДРОДЖЕННІ БОЛГАРСЬКОЇ ДІАСПОРИ." In The results of scientific mind's development: 2019, chair Ліана Чорна. 유럽과학플랫폼, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/22.12.2019.v2.37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Відродження національне"

1

Онікієнко, І. М. С. Жадан - виразник національної ідеї в епоху другого модерну. Аксіома, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1491.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється творчість С. Жадана як одного з яскравих представників української літератури епохи Другого модерну, яку маркують потреба створення нових принципів і правил міжнародного порядку, вироблення етики глобальної відповідальності та відродження національної ідеї, підкріпленої основними християнськими цінностями. Представлено художню специфіку відображення у поетичній збірці «Життя Марії» образів гібридної війни на Сході України та мирного населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевченко, Павло Іванович, and Валерія Семенівна Пікельна. Тайним знанням навчаймося. КДПУ, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4876.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колоїз, Ж. В. Актуальні проблеми дослідження термінів гірничої справи. Вид-во ИРИДА, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/524.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку вітчизняної лінгвістичної науки не виникає жодних сумнівів, що термінологія є однією з провідних її царин, розбудова якої зумовлена передусім національним відродженням України. Упродовж останніх десятиліть активно розробляються як загальні термінологічні поняття, так і часткові, ті, що пов’язані з відповідною термінологічною підсистемою: юридичною, машинобудівною, геологічною, радіотехнічною, електротехнічною, металургійною. Не залишилася поза увагою науковців і так звана гірнича термінологія, або термінологія гірничої справи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography