Academic literature on the topic 'Відносини соціально-трудові'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відносини соціально-трудові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відносини соціально-трудові"

1

Феофанова, І. В. "Соціально-трудові відносини в перехідній економіці України." Держава та регіони. Економіка та підприємництво, no. 1 (70) (2013): 26–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Василенко, Е. "Вплив транснаціональних корпорацій на соціально-трудові відносини." Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України, no. 1 (2004): 203–6.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жадан, О. В. "Соціально-трудові відносини як об"єкт державного регулювання." Економіка та держава, no. 5, травень (2014): 112–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шаульська, Л. В. "Соціально-трудові відносини як чинник розвитку трудового потенціалу." Актуальні проблеми економіки, no. 6 (2005): 136–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Турба, О. О. "Соціально-трудові відносини: структурно-елементний та суб"єктний виміри." Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво, no. 6 (75) (2013): 76–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Головань, Т. Г. "РЕГУЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ ТА ЧАСУ ВІДПОЧИНКУ В УГОДАХ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ." Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", no. 34 (2021): 161–69. http://dx.doi.org/10.34142/23121661.2021.34.22.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються питання регулювання робочого часу і часу відпочинку актами соціального діалогу в Україні. Визначена роль актів соціального діалогу для забезпечення гарантування прав працівників, збереження стабільності індивідуальних соціально-трудових правовідносин в умовах стрімкої діджиталізації та інформатизації, коли соціально-трудові відносини стають більш гнучкими і потребують відповідної правової регламентації. Оцінюючи досягнення сучасної науки трудового права в сфері соціального діалогу, можна констатувати відсутність комплексних досліджень та вивчення досвіду європейських держав із зазначених питань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Humeniuk, I. O. "Концептуальні проблеми трудового права України та їх вплив на розвиток законодавства про працю." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 6 (December 6, 2020): 6–12. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.06.01.

Full text
Abstract:
У вітчизняній науці трудового права дослідження предмету правового регулювання дають певне уявлення про онтологічні аспекти галузі, але не формують чіткого концепту реформи трудового законодавства й теорій, на основі яких вона має відбуватися. Критичного переосмислення феномену радянського трудового права у правовій науці так і не відбулося. Соціальне призначення норм трудового права необхідно посилювати через розвиток концепцій колективних трудових відносин та системи індивідуальних трудових відносин. Метою статті є окреслення ідей оновлення базової доктрини трудового права та визначення, на їх підставі, напрямків розвитку трудового законодавства. Наукова новизна визначається тим, що діалектичний зв’язок є базовим для визнання колективних трудових прав як юридичного механізму захисту індивідуальних інтересів у сфері праці. Наголошується, що реалізацію прав, які містять соціально-економічні гарантії працівників, відмінні від державних мінімальних, потрібно забезпечувати виключно через механізми соціального діалогу (партнерства). Механізм їх забезпечення в індивідуальному трудовому праві, у разі відсутності колективного договору – встановлюється за домовленістю сторін трудового договору. Можливість збалансованого поєднання методів правового та неправового впливу на трудові відносини потребує визнання трудового договору як джерела трудового права. Прогресуюча експансія норм цивільного законодавства на відносини, предметом яких є професійна праця, вимагає оновлення поняття й ознак трудових відносин. В рамках концепції системи трудових відносин це поняття може бути узагальненим, а його ознаки варіюватися в залежності від виду трудового договору. Вважаємо слушним під індивідуальними трудовими відносинами розуміти урегульовані нормами трудового права суспільні відносини, предметом яких є несамостійно-організована та оплачувана праця, яка виконується працівником особисто та із застосуванням, як правило, професійних навичок. Безстроковий трудовий договір і трудові відносини, що виникли на його підставі, мають залишатися пріоритетними, але за рахунок норм податкового законодавства та законодавства про соціальне страхування. Висновки. Монополія будь-яких правових ідей і концепцій стає небажаною, якщо не може більше застосовуватися без кардинальних змін і не забезпечує ролі права у вирішенні практичних проблем та у визначенні напрямків подальшого правового розвитку. Без оновлення парадигми галузі трудового права, яка б визнавалась переважною більшістю науковців і, відповідно, отримала б статус доктринальної, неможливо завершити процес нової кодифікації трудового законодавства. Поетапне прийняття нового Трудового кодексу, до структури якого входитиме Книга І «Індивідуальне трудове право» та Книга ІІ «Колективне трудове право», є найоптимальнішим способом кодифікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богоявленська, Ю. В. "Соціально-трудові відносини в Україні та Польщі: формування, функціонування, перспективи розвитку." Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України, no. 2 (49) (2009): 51–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чижов, Д. А. "ПОЗИТИВНИЙ ТА НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ ЦИФРОВОЇ ЕПОХИ НА РИНОК ПРАЦІ В УКРАЇНІ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(27) (May 29, 2020): 61–65. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(27).490.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті особливості впливу цифрової економіки та епохи цифрового інформаційного суспільства на трудові правовідносини і ринок праці України. Визначено наслідки цифровізації та діджиталізації трудових відносин для зайнятості українського населення. Стаття присвячена впливу цифрової економіки та епохи цифрового інформаційного суспільства на трудові відносини та ринок праці України. Розробки та інновації у сфері інформаційних технологій у поєднанні з автоматизацією, комп’ютеризацією і роботизацією зумовлюють безпрецедентні технічні та соціально-економічні зміни, наслідком яких є трансформація й трудових відносин. Дистанційні відносини між працівниками та роботодавцями, формування гнучкого віртуального ринку, децентралізація трудової діяльності в часі та просторі, нові форми співробітництва – все це може вивести правові відносини за межі правового регулювання в тих країнах, котрі не в змозі вчасно адаптувати своє законодавство для нових бізнес-стратегій, для яких відсутнє поняття територіальних меж і переважно ціняться затребувані таланти для ефективного виконання поставлених завдань. Визначено глибину та наслідки впливу цифрової революції, визначено позитивні та негативні наслідки такого впливу на світовий та український ринки праці. У статті окреслені наслідки розподілу продуктивності праці для зайнятості населення України. Також згадуються сучасні виклики, що стоять перед українським ринком праці, та найбільш перспективні шляхи їх регулювання. Простежується тенденція, що цифрова економіка стає все більшою частиною повсякденного життя і змінює набір постулатів і підходів до організації роботи людей. Зазначено, що цифровізація має як позитивні наслідки для ринку праці, такі як ширші можливості для самореалізації особистості, здатність керувати власним часом і працею, кар’єрним зростанням тощо, так і негативні: збільшення безробіття, зростаюча соціальна нерівність, труднощі фінансового регулювання такої праці. Цифровізація трудових відносин дає більші можливості для самоактуалізації, оскільки працівник самостійно обирає об’єм роботи та частоту прийняття замовлень. Стаття містить рекомендації щодо всебічного розвитку та реалізації національного трудового потенціалу як невіддільної вимоги стратегічної конкурентоспроможності країни в умовах глобалізації ринків праці, товарів, послуг та капіталів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кудрявцев, І. В. "ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН У СФЕРІ ПРАЦІ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ: ЩОДО ПИТАННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (40) (February 4, 2021): 109–19. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2020-40-2-109-119.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз впливу сучасних загроз та викликів на соціально-трудові відносини у сфері праці. Встановлено, що на сьогодні у національному трудовому законодавстві закріплено норми, що регулюють дистанційну (надомну) роботу, розкриваються питання гнучкості відносин між роботодавцем та працівником, акцентується увага на особливостях виконання роботи працівником поза робочим місцем (офісом), яке організоване роботодавцем. Автором з’ясовані важливі моменти впровадження дистанційної (надомної) форми організації праці та можливості застосування гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості – роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати. Важливим є те, що виконання таких робіт у сучасних умовах є інноваційними правовідносинами, які не можуть обмежувати трудові права працівників та сприяють належній та більш ефективній організації роботи, збереженню кадрового потенціалу підприємства. Акцентовано увагу на позитивних змінах у регулюванні гнучких форм організації праці та дистанційної (надомної) роботи та визначено проблемні питання та ризики. Запропоновано певні кроки щодо законодавчого закріплення сучасних гнучких форм зайнятості як підґрунтя для гарантування захисту прав працівників та забезпечення стабільності трудових відносин. Ключові слова: розвиток цифрових технологій, пандемія COVID-19, працівник, роботодавець, дистанційна (надомної) робота, гнучкість, гнучкі форми організації праці, дистанційний працівник.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Відносини соціально-трудові"

1

Богачова, Т. О. "Соціально-трудові відносини у формуванні якості трудового життя (на прикладі ТОВ «Телекарт-Прилад»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Bogachova.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
Об’єкт дослідження виступають складові понять соціально-трудових відносин з компонентами якості трудового життя на прикладі ТОВ «Телекарт-Прилад». В роботі розглянуто теоретичні основи побудови та стану соціально-трудових відносин у формуванні якості трудового життя. Проаналізовано господарську діяльність, якісний та кількісний склад персоналу, проведено оцінку стану управління якістю трудового життя на ТОВ «Телекарт-Прилад». Запропоновано шляхи поліпшення компонентів якості трудового життя на промисловому підприємстві, а саме: структурну схему етапів управління продуктивністю праці як чинник ЯТЖ «змістовність та організація й умови праці»; наведені пропозиції технологічного нововведення; запропоновано алгоритм пливу технологічних нововведень на ефективність процесу виробництва для ТОВ «Телекарт-Прилад».
The object of the study are the components of the concepts of social and labor relations with the components of the quality of working life on the example of LLC "Telecard-Device". The theoretical bases of construction and a condition of social and labor relations in formation of quality of a working life are considered in work. The economic activity, qualitative and quantitative composition of the staff are analyzed, the assessment of the state of quality management of working life at Telekart-Prilad LLC is carried out. Ways to improve the components of the quality of working life in an industrial enterprise are proposed, namely: the structural scheme of the stages of labor productivity management as a factor of QOL "content and organization and working conditions"; proposals of technological innovation are given; an algorithm for the flow of technological innovations on the efficiency of the production process for LLC "Telecard-Device" is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Митрофанова, Анастасія Сергіївна. "Забезпечення соціалізації виробничих відносин за рахунок впливу технологічного способу виробництва." Thesis, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37839.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Андрощук, І. І. "Соціально-трудові відносини як об’єкт завдань з надання впевненості, інших ніж аудит чи огляд історичної фінансової інформації." Thesis, ЦНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/5519.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Масоха, Тетяна Юріївна, and Валентина Федорівна Райко. "Проблеми оцінки стану і ступеня розвитку соціально-трудових відносин." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41812.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бенях, Валентина Володимирівна. "Організація самостійної роботи студентів при вивченні дисципліни «Економіка праці та соціально – трудові відносини» за кредитно-модульною системою навчання." Thesis, РВВ ПУСКУ, 2008. http://dspace.uccu.org.ua/handle/123456789/683.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Богач, Катерина Вячеславівна, Оксана Вікторівна Ільєнко, Валентин Миколайович Білявський, Катерина Вячеславовна Богач, Оксана Викторовна Ильенко, Валентин Николаевич Белявский, Kateryna Viacheslavivna Bohach, Oksana Viktorivna Ilienko, and Valentyn Mikolayevich Biliavskiy. "Соціальне партнерство як спосіб інтеграції інтересів трудового колективу підприємства." Thesis, Національний авіаційний університет, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37322.

Full text
Abstract:
Ефективність роботи кожного суб’єкта господарювання залежить від структури внутрішнього середовища, а також соціально-психологічного мікроклімату в колективі підприємства. Особливу увагу слід звернути на взаємовідносини між управлінським персоналом та торговельно-обслуговуючим персоналом.
Кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Івашова, Надія Василівна, Надежда Васильевна Ивашова, Nadiia Vasylivna Ivashova, and В. М. Шатова. "Проблеми пошуку ефективних методів мотивації трудової діяльності персоналу." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28283.

Full text
Abstract:
В умовах соціально-орієнтованої ринкової економіки зростають роль і значення перебудови системи мотивації та соціально-трудових відносин як основного джерела підвищення ефективності виробництва й добробуту населення. За таких умов важливим є системний підхід до визначення сутності соціально - економічної мотивації персоналу, механізму її регулювання й оптимізації на рівні взаємодії інтересів підприємства та працівника. Щоб якісно мотивувати персонал потрібно знати, які демотивуючі фактои вливають на персонал. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28283
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Терон, І. В. "Ризики забезпечення інтересів суб'єктів соціально-трудових відносин на сучасному етапі економічного циклу." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30912.

Full text
Abstract:
Одним з найбільш актуальних наукових завдань, що постають в процесі модернізації соціально-трудових відносин, є науково обґрунтована й об’єктивна оцінка забезпеченості економічних інтересів основних суб’єктів цих відносин. Наразі модернізаційні процеси, що мають місце в українській економіці в останні роки, чинять суттєвий вплив на складну систему економічних інтересів і спрямування їх взаємозв’язків та циклічність існування у часі, призводять як до появи нових економічних інтересів, так і до більш глибокого усвідомлення вже існуючих і у підсумку — до формування нової структури економічних інтересів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30912
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білявський, Валентин Миколайович, Валентин Николаевич Белявский, Valentyn Mikolayevich Biliavskiy, Тетяна Сергіївна Мовчан, Татьяна Сергеевна Мовчан, and Tetiana Serhiivna Movchan. "Сучасний стан впровадження інновацій в дистанційне управління персоналом." Thesis, Полтавський державний аграрний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44737.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах господарювання все більше підприємств переводять свої бізнес-процеси у онлайн-середовище. Сучасні інформаційні системи дозволяють вирішувати управлінські завдання майже будь якої складності, у тому числі і в такій сфері, як дистанційне управління персоналом. Однак, як і в будь якому стилі управління, цей елемент управління має свої переваги й недоліки.
Полтавський державний аграрний університет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гніденко, В. І., and Г. А. Капліна. "Роль держави як гаранта інституційного забезпечення у рамках соціального діалогу у сфері праці." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41626.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах питання забезпечення соціальної злагоди набуває першочергового значення, а його вирішення неможливе без ефективного та всебічного захисту інтересів усіх учасників соціально-трудових відносин. Роль держави полягає у створенні такої системи на базі соціального партнерства та організації соціального діалогу між профспілками і роботодавцями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Відносини соціально-трудові"

1

Єсінова, Н. І. Економіка праці та соціально-трудові відносини. Київ: Кондор, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єсінова, Н. І. Економіка праці та соціально-трудові відносини. Київ: Кондор, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єсінова, Н. І. Економіка праці та соціально-трудові відносини. Київ: Кондор, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єсінова, Н. І. Економіка праці та соціально-трудові відносини. Київ: Кондор, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Економіка праці і соціально-трудові відносини. Суми: УАБС НБУ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Економіка праці і соціально-трудові відносини. Суми: УАБС НБУ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography