Academic literature on the topic 'Відновлення функції'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відновлення функції.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відновлення функції"

1

Tretyak, I. B., A. A. Gatskiy, I. V. Kovalenko, and A. I. Tretyakova. "Поєднані ушкодження нервових та сухожилково-м’язових структур на передпліччі, що супроводжуються їх значними дефектами: роль вимушеної транспозиції м’язів у відновленні основних функцій кисті." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 3 (October 16, 2018): 18–27. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2018.3.9436.

Full text
Abstract:
Мета роботи: оцінити ефективність “вимушених” транспозицій при ушкодженнях сухожилково-м’язових та нервових структур на відновлення основних захватів кисті. Матеріали і методи. Проведено ретроспективний аналіз результатів реконструктивних втручань у 9 пацієнтів (6 чоловіків та 3 жінки) віком від 9 до 70 року (середній вік 36,4 року) із наслідками проксимальних поєднаних ушкоджень довгих нервів та сухожилково-м’язового апарату передньої поверхні передпліччя. Травма сухожилково-м’язового апарату була поєднана із ушкодженням в 4 випадках серединного нерва, в 4 випадках серединного та ліктьового нервів, в одному випадку – серединного нерва та поверхневої гілки променевого нерва. Термін, в який проводились реконструктивні втручання, складав у середньому 5 місяців (від 2 до 11 місяців) після травми. У 6 пацієнтів хірургічна реконструкція нервів полягала у виконанні автологічної пластики, у 2 пацієнтів – невролізу, в одного пацієнта – шва нерва. У 5 випадках “вимушена” транспозиція була виконана з метою відновлення незалежної функції довгого згинача 1 пальця, у 6 випадках – незалежної функції глибоких згиначів 2–3 пальців. Відновлення неврологічних функцій оцінювали за MRC Scale, класифікацією за Seddon, відновленням 4 захватів кисті, власною оцінкою відновлених функцій за Brief Michigan Hand Questionnaire. Результати досліджень та їх обговорення. У всіх 4 пацієнтів із ушкодженням лише серединного нерва відновлення чутливості становило в середньому 3,75 за Seddon. У 4 пацієнтів із ушкодженням серединного та ліктьового нервів відновлення чутливості становило в середньому 3 та 2 за Seddon відповідно. Неефективне відновлення протиставлення першого пальця в 2 пацієнтів скореговано транспозицією за Bunnel. У 4 пацієнтів із ушкодженням серединного та ліктьового нервів ми спостерігали незадовільне відновлення “внутрішніх” м’язів кисті. У 5 пацієнтів «вимушені» транспозиції відновили незалежну функцію довгого згинача 1 пальця, у 6 пацієнтів – незалежну функцію глибоких згиначів 2–3 пальців. У 9 пацієнтів комплексна хірургічна реконструкція відновила функцію поперечного долонного, діагонального долонного та щипкового захватів. У 4 пацієнтів (44 %) не досягнуто відновлення ключового захвату, у зв’язку із незадовільним відновленням “внутрішніх” м’язів кисті (ліктьовий нерв). Середня власна оцінка функції кисті за MBHQ відповідала задовільній у 9 пацієнтів – 70,12 балів в середньому (від 43,75 до 89,6).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Виноградов, Олег, Олена Гужва, Ігор Козловський, and Вікторія Володіна. "Оцінювання динаміки відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (September 18, 2021): 48–51. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.1.48-51.

Full text
Abstract:
Резюме. Одним із провідних чинників обмеження життєдіяльності людей є порушення рухових функцій верхньої кінцівки, спричинене ішемічним інсультом. Мета. Оцінити динаміку відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту на стаціонарному етапі реабілітації. Методи. Використання спеціалізованих шкал, комплексу реабілітаційних заходів (терапевтичні вправи, лікувальний масаж, електротерапія). Результати. У ході дослідження виявлено позитивний вплив реабілітаційних заходів на відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту, про що свідчать достовірні відмінності показників функціональних можливостей верхньої кінцівки порівняно з вихідними даними, починаючи з другого тижня інтенсивної комплексної реабілітації. Між показниками, що відображають функціональну активність верхньої кінцівки, та показниками шкали MAS (рівень загальної моторики) встановлено позитивний кореляційний зв’язок. Максимальна динаміка відновлення функції верхньої кінцівки за показниками шкали FMA-UE спостерігалася протягом перших п’яти днів реабілітації. За показниками шкали ARAT, темпи відновлення зростали перші тижні реабілітації, досягаючи максимуму на 10-й день. Починаючи з 10-го дня, темпи відновлення знижу-вались і на 21-й день зрівнювалися з темпами відновлення за показниками FMA-UE.Ключові слова: фізична терапія, терапевтичні вправи, ішемічний інсульт, верхня кінцівка, стандартизовані шкали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Khizhniak, A. A., K. H. Mykhnevych, Ye O. Bausov, and S. S. Dubivska. "Вплив загальної анестезії на ступінь когнітивних змін у хворих похилого віку з ургентною хірургічною патологією." EMERGENCY MEDICINE, no. 5.68 (October 8, 2015): 140–43. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.5.68.2015.78560.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання збереження та відновлення головних вищих мозкових функцій після оперативного втручання в умовах загальної анестезії з подальшою розробкою методів їх корекції у хворих похилого віку.Отримані нами дані дослідження когнітивної функції у пацієнтів усіх груп у післяопераційному періоді порівняно з доопераційним вказують на наявність легких змін когнітивної сфери. Включення до комплексу стандартного лікувального протоколу тіоцетаму та особливо цитофлавіну дозволяє якісно відновити рівень когнітивної функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Khizhniak, A. A., K. H. Mykhnevych, Ye O. Bausov, and S. S. Dubivska. "Вплив загальної анестезії на ступінь когнітивних змін у хворих похилого віку з ургентною хірургічною патологією." EMERGENCY MEDICINE, no. 1.64 (March 15, 2015): 132–35. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.1.64.2015.79614.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання збереження та відновлення головних вищих мозкових функцій після оперативного втручання в умовах загальної анестезії з подальшою розробкою методів корекції у хворих похилого віку. Результати дослідження когнітивної функції у пацієнтів усіх груп в післяопераційному періоді порівняно з доопераційним періодом вказують на наявність легких змін когнітивної сфери. Включення до комплексу стандартного лікувального протоколу тіоцетаму та особливо цитофлавіну дозволяє якісно відновити рівень когнітивної функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хомченко, А. Н., О. І. Литвиненко, and І. О. Астіоненко. "ЙМОВІРНІСТЬ: ВІД ПОЛІНОМІВ ЕРМІТА ДО КВАДРАТУРИ ГАУССА." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 1 (September 6, 2021): 74–80. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2021-1-09.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена використанню ймовірнісних моделей у неймовірнісних задачах. Нові приклади, що наведені в роботі, допоможуть збільшити кількість прихильників рандомізації в математичному моделюванні. Розглядаються задачі відновлення фінітних функцій (функції-«кришки», функції Ерміта), які дуже поширені в методі скінченних елементів (МСЕ). Функція-«кришка» – це інша назва барицентричної координати, запропонованої Мьобіусом. На відміну від інтерполяції за Лагранжем, інтерполяція за Ермітом передбачає наявність у вершинах контрольного інтервалу інформації про функцію та її похідну. Зростаючі поліноми Ерміта на канонічних інтервалах [0; 1] і [-1; 1] розглядаються як функції розподілу ймовірностей. Порівнюються два методи побудови поліномів Ерміта: традиційний (матричний) і нетрадиційний (ймовірнісний). Показано, що щільність і середнє квадратичне відхилення закону розподілу ймовірностей Ерміта мають тісний зв’язок із формулами наближеного інтегрування (квадратурами) підвищеної точності: Гаусса- Бернуллі (два вузли на [0; 1]), Гаусса-Лежандра (два вузли на [-1; 1]), Гаусса-Лобатто (для чотирьох вузлів). Ці результати свідчать про наявність «зворотного руху» ідей і методів із теорії ймовірностей в інші математичні науки. На гостру необхідність «зворотного руху» неодноразово звертав увагу видатний український науковець, фахівець з теорії ймовірностей і випадкових процесів академік А.В. Скороход. Дуже важливо, щоб «зворотний рух» підтримували усі математики, як «ймовірнісники», так і «неймовірнісники» (термін А.В. Скорохода). Отримані результати вже не вперше переконують, що геометрична ймовірність – це простий, наочний і дуже ефективний метод математичного моделювання. Не дивно, що сучасні інформаційні технології починаються з когнітивних моделей прикладної геометрії. Такі моделі, як правило, математично обґрунтовані і фізично адекватні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Luzan, B. M., O. Ye Kucheruk, L. M. Suliy, and M. M. Tatarchuk. "Хірургічне лікування невідновлених та застарілих ушкоджень променевого нерва." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 6.60 (September 1, 2013): 44–48. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.6.60.2013.85990.

Full text
Abstract:
Проаналізовано 17 випадків втручань на променевому нерві в середньоверхній третині плеча у строки більше ніж 1 рік після травми. Провели дослідження можливих варіантів спонтанного відновлення функції після закритих ушкоджень у 41 хворого. Поєднання реконструктивних втручань на нервовому стовбурі з ортопедичними корегуючими операціями, а також методами довготривалої електростимуляції дає можливість досягти практично 100% відновлення функції кінцівки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Payenok, O. S., and M. O. Kostiv. "Особливості порушень менструального циклу в жінок із ожирінням та шляхи їх корекції з використанням орлістату." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 5.61 (September 25, 2014): 107–10. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.5.61.2014.76862.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене проблемі репродуктивного здоров’я в пацієнток з ожирінням. У жінок з ожирінням у структурі порушень менструального циклу переважає олігоменорея (у 62,2 % обстежених). На тлі ожиріння частота метаболічного синдрому становить 68,9 %, а порушеної толерантності до глюкози — 35,6 %. Призначення препарату Ксенікал® впродовж шести місяців дозволяє досягти відновлення менструальної функції в 75,6 % жінок з ожирінням, а в 31,1 % — відновлення овуляторної функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чернишова, І. М., О. М. Костинська, О. В. Луценко, and Г. В. Логвін. "Відновлення та корекція рухової активності методом біологічного зворотного зв’язку." Pain medicine 3, no. 2/1 (October 18, 2018): 45. http://dx.doi.org/10.31636/pmjua.t1.27481.

Full text
Abstract:
Актуальність. Можливості фізичної реабілітації пацієнтів з обмеженням фізичних можливостей значно поширилися завдяки застосуванню в комплексній програмі реабілітації методів і технологій, які базуються на принципах зворотного зв’язку (БЗЗ). Мета дослідження: огляд сучасних видів та можливостей систем реабілітації з БЗЗ. Матеріали і методи. Проведення аналізу доступної інформації про сучасні системи БЗЗ. Результати дослідження та їх обговорення. Механізм дії БЗЗ полягає у безперервному моніторингу в режимі реального часу певних фізіологічних показників і свідоме управління ними за допомогою мультимедійних, ігрових та інших прийомів у заданій області значень, що дозволяє проводити тренування не тільки когнітивних функцій, але й рухових можливостей пацієнта згідно з завданням та отриманою інформацією. В результаті здійснюється тренування заданої групи м’язів і формування нового, найбільш оптимального рухового стереотипу. В реабілітації пацієнтів з порушенням функції опорно-рухового апарату в якості зворотного зв’язку застосовується електроміографія (ЕМГ), ультразвукове зображення в режимі реального часу, гоніометрія, відеоспостереження і тензометрія. В реабілітації з застосуванням БЗЗ, крім параметрів ЕМГ, застосовуються також показники електроенцефалографії, частоти дихання і пульсу. Висновки. БЗЗ застосовується для відновлення рухової функції скелетних м’язів після перенесеного інсульту, хірургічних втручань, травм, після пошкодження спинного мозку, при дитячому церебральному паралічі (ДЦП), при больовому синдромі й інших нервово-м’язових порушеннях. БЗЗ може бути застосований як для збільшення активності слабкого або паретичного м’яза, так і для зниження спастичного тонусу. Сучасні системи БЗЗ є багатоканальними і застосовуються для корекції декількох функцій. Перспективи подальших досліджень полягають в оцінці результатів застосування БЗЗ при різній патології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Tronko, M. D., O. I. Kovzun, and V. M. Pushkarev. "Застосування стовбурових клітин в ендокринології: проблеми і перспективи." Endokrynologia 26, no. 4 (December 28, 2021): 376–95. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2021.26-4.376.

Full text
Abstract:
Останніми роками завдяки досягненням сучасної біології в медицині з’явився й інтенсивно розвивається новий напрямок, який одержав назву регенеративна медицина. Основною метою регенеративної медицини є відновлення структури та функцій відсутніх чи пошкоджених клітин, тканин або органів людини для відтворення їхньої нормальної функції. Концептуально регенеративна медицина заснована на використанні для відновлення організму його власних ресурсів. Використання стовбурових клітин (СК) — один із найперспективніших напрямків розвитку сучасної медицини. Одержані дані свідчать про ефективність застосування СК для лікування низки тяжких, зокрема й ендокринних, захворювань. Гормональна замісна терапія ендокринних порушень не може відтворити складну метаболічну взаємодію гормонів. Трансплантація органів або клітин є більш фізіологічним підходом до лікування ендокринних захворювань. Серед актуальних проблем одне із важливих місць займає патологія щитоподібної залози (ЩЗ). Отримані дані щодо властивостей СК, які культивують за сучасними технологіями, відкрили можливість їхнього застосування для комплексного лікування тиреоїдної патології. Алотрансплантацію культивованих клітин паращитоподібних залоз (ПЩЗ) можна розглядати як альтернативу до застосування вітаміну D3 і кальцію при лікуванні гіпопаратиреозу. Проблема лікування хронічної надниркової недостатності також далека від остаточного вирішення. Альтернативою лікування гіпокортицизму може стати метод трансплантації органних культур надниркових залоз, який продемонстрував досить високу клінічну ефективність. Гіпогонадизм у чоловіків визначається як зниження рівня тестостерону в сироватці крові в поєднанні з характерними симптомами. Найчастіше гіпогонадизм асоціюється з цукровим діабетом (ЦД), ожирінням та метаболічним синдромом. Доведено, що клітинна терапія з використанням автологічних клітин строми кісткового мозку в комплексі з лікуванням ЦД та заходами, спрямованими на нормалізацію маси тіла, сприяє відновленню показників еректильної функції та концентрації загального тестостерону в крові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Mishchenko, T. S., V. M. Mishchenko, and I. V. Zdesenko. "Ефективність препарату Тіоцетам® у хворих із лакунарними інфарктами головного мозку." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 8.62 (November 1, 2013): 37–44. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.8.62.2013.86112.

Full text
Abstract:
У статті розглядається тема вибору лікарських засобів, що прискорюють процес реабілітації у хворих із лакунарними інфарктами головного мозку. Приділено увагу комплексному препарату Тіоцетам®. Наведене дослідження, яке підтверджує, що використання препарату Тіоцетам® при гострому лакунарному інсульті дозволяє вірогідно прискорити відновлення порушених неврологічних функцій, усунути вогнищеву неврологічну симптоматику, підвищити показники повсякденної життєвої активності й поліпшити когнітивні функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Відновлення функції"

1

Ахтирська, А. О. "Відновлення репродуктивної функції жінок ендоскопічним методами." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58593.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лемешов, О. С. "Особливості відновлення функції нервів верхньої кінцівки після проведення нейрорафії." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58120.

Full text
Abstract:
Нейрорафія є ефективним методом оперативного лікування, який знижує біль, покращує м’язову силу та чутливість. Найкраще відновлення м’язової сили та чутливості в зоні іннервації ПН, в меншому обсязі у СН та ЛН. Якість результатів нейрорафії залежить від тривалості від травми до операції та віку хворих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Трофимчук, Яна Юріївна. "ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІЇ ХОДЬБИ У ОСІБ ПІСЛЯ ГОСТРОГО ПОРУШЕННЯ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ." Thesis, Тернопіль, 2021. https://repository.tdmu.edu.ua//handle/123456789/17215.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Масленко, А. О., and Ю. В. Щербініна. "Сучасні експериментальні напрями у нейроендокринології спрямовані на відновлення функції аденогіпофізу." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35703.

Full text
Abstract:
Пухлини аденогіпофізу (аденоми) або залишку епітелію кишені Ратке (краніофарінгоми) у 78–90 % випадків створюють значні проблеми в організмі. При цьому лікування великих пухлин часто пов’язане з гіпопітуітаризмом через використання хірургічного втручання та опромінення. Краніофарінгома може важко піддаватись лікуванню, особливо у дітей. Незважаючи на доброякісність патології, вона може рецидивувати, а лікування її пов’язано з видаленням гіпоталамуса та подальшим пангіпопітуітаризмом. Кілька синдромів гіпофізарної недостатності є результатом мутацій факторів транскрипції або білків-регуляторів клітинного циклу. Також відомо, що радіаційні ушкодження гіпоталамусу та гіпофізу є прогресивними і незворотними. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35703
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевченко, Володимир Володимирович, Владимир Владимирович Шевченко, Volodymyr Volodymyrovych Shevchenko, Володимир Миколайович Дейнека, Владимир Николаевич Дейнека, Volodymyr Mykolaiovych Deineka, and О. В. Денисенко. "Залежність ефективності відновлення імунологічної функції аутоліентрансплантанту від його морфологічної структури." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27335.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зуб, Т. А., М. М. Шинкаренко, Д. С. Носивець, and Д. А. Синєгубов. "Відновлення опорної функції нижніх кінцівок при деяких формах коксартрозу після тотального ендопротезування." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/9615.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білобородов, А. А., and А. А. Кушнарьов. "Знаходження коефіцієнтів Фур’є з урахуванням проекційних даних при математичному моделюванні процесу томографічної реконструкції." Thesis, Харків: ХНУРЕ, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/3814.

Full text
Abstract:
The task of restoring a function basing on the projections given is considered. For the solution of the problem the sum Fourier is used. The algorithm of the Fourier coefficients based projection data using piecewise constant functions. Розглянуто задачу відновлення функції за відомими проекційними даними. Для розв’язання задачі використано метод, запропонований О. М. Литвином. Згідно з цим методом розв’язок задачі відшукується у вигляді суми Фур’є.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Андрусенко, Л. П. "Особливості відновлення функції міокарда після перенесенного інфаркту на фоні тромболітиків різних груп міського і сільського населення." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27201.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бабич, Володимир Андрійович, Владимир Андреевич Бабич, Volodymyr Andriiovych Babych, and А. В. Веселов. "Види та обсяг оперативного лікування ушкоджень сухожилків кисті у дітей та відновлення функції у післяопераційному періоді." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15232.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Попов, Сергій Віталійович, Сергей Витальевич Попов, Serhii Vitaliiovych Popov, and Л. П. Андрусенко. "Особливості відновлення функції міокарда після перенесеного інфаркту на фоні тромболітиків різних вікових груп міського і сільського населення." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15148.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography