Academic literature on the topic 'Відкладення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відкладення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відкладення"

1

Грубрін, Ю. Л. "Четвертинні (антропогенові) відкладення басейну р. Либеді." Вісник Київського університету. Географія, Вип. 27 (1985): 8–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лістовщик, Л. К., and О. В. Лотонова. "ЕНЕРГООЩАДНА СИСТЕМА ЗАПОБІГАННЯ ПРОЦЕСУ ВІДКЛАДЕННЯ ПАРАФІНІВ НА СТІНКАХ НАФТОВОЇ СВЕРДЛОВИНИ." POWER ENGINEERING: economics, technique, ecology, no. 1 (February 15, 2018): 67–70. http://dx.doi.org/10.20535/1813-5420.1.2018.133050.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Yaremchuk, T. P. "ПОРУШЕННЯ АНГІОГЕНЕЗУ ПЛАЦЕНТИ ПРИ СИФІЛІСІ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 2 (November 19, 2018): 105–9. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2018.2.8748.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – визначення методу корекції плацентарної дисфункції/плацентарної недостатності при сифілісі на основі визначення морфологічного стану плаценти та кількості капілярів у її термінальних ворсинах у хворих на сифіліс породіль і здорових жінок. Матеріали та методи. Матеріалом дослідження були історії пологів Львівського обласного клінічного перинатального центру та Львівської обласної клінічної лікарні, посліди 32 хворих на сифіліс нелікованих жінок і 30 здорових породіль у період 2007–2014 рр. Використано клінічні, біохімічні, серологічні, імуноферментні, УЗД, бактеріоскопічні, морфологічні, морфометричний, медико-статистичний методи дослідження. Патоморфологічне дослідження послідів проведено після забарвлення зрізів пуповини, оболонок і плаценти гематоксиліном та еозином. Для визначення стану ангіогенезу в термінальних ворсинах плаценти виконано морфометричне дослідження кількості капілярів у 305 термінальних ворсинах плацент хворих на сифіліс та здорових жінок. Результати дослідження та їх обговорення. Встановлено, що морфологічною основою акушерських та перинатальних ускладнень при сифілісі є хронічна плацентарна недостатність запального генезу на фоні запальних змін, порушень матково-плацентарного кровообігу, інволютивно-дистрофічних (фіброзу строми ворсин та відкладення фібриноїду в стромі ворсин) і постзапальних змін (вогнищевої петрифікації) в плаценті. Морфометричне дослідження виявило зменшення кількості капілярів у термінальних ворсинах плаценти, переважання гіповаскуляризованих термінальних ворсин зі зниженою кількістю капілярів у них у хворих на сифіліс нелікованих породіль. Встановлені патогенетичні механізми розвитку хронічної плацентарної недостатності при сифілісі: 1. Зменшення дифузійного та перфузійного об'єму плаценти. 2. Гіповаскуляризація плаценти внаслідок зменшення кількості нормально васкуляризованих ворсин, кількості капілярів у них і в гіповаскуляризованих ворсинах та облітерації судинного русла ворсин, у т. ч. облітеруючого артеріїту. 3. Морфофункціональна незрілість плаценти. 4. Дистрофічно-інволютивні зміни в плаценті (фіброз строми та відкладення фібриноїду в стромі ворсин). Висновок. Сифіліс спричиняє розвиток хронічної плацентарної недостатності, одним із патогенетичних механізмів якої є гіповаскуляризація та порушення ангіогенезу плаценти зі зменшенням кількості нормально васкуляризованих ворсин, кількості капілярів у них і в гіповаскуляризованих термінальних ворсинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zubov, O. R., L. H. Zubova, and A. O. Zubov. "Оцінювання впливу териконів на екологічний стан агроландшафтів." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (June 12, 2018): 50–59. http://dx.doi.org/10.36930/40290909.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано міграційні процеси забруднювальних речовин в аграрних ландшафтах вугледобувних регіонів, кількісну оцінку ступеня забруднення ґрунтів і його впливу на біопродуктивність ландшафтів та якість сільськогосподарської продукції. Проаналізовано космічні знімки, здійснено моніторинг процесів водної ерозії, фізичне моделювання вітрової ерозії відвальної породи, математичне моделювання, застосовано емісійний спектральний та інші методи хімічного аналізу ґрунтів та рослинної продукції. Внаслідок проведення дослідження отримано кількісні показники винесення відвальної породи внаслідок водної та вітрової ерозії, встановлено закономірності відкладення частинок відвальної породи залежно від відстані до відвалу. Доведено, що породні відвали вугільних шахт є джерелами надходження в агроландшафти надмірної кількості забруднювальних речовин, що спричиняють несприятливу екологічну ситуацію внаслідок забруднення ґрунтів і рослинної продукції важкими металами. Показано, що для отримання просторового розподілу ступеня забруднення ґрунтів потрібно використовувати геосистемний підхід. Розглянуто теоретичні та практичні підходи до застосування геосистемного аналізу до процесів міграції і розсіювання забруднювальних речовин у ландшафті. Зроблено аналіз парагенетичних геосистем териконових ландшафтів Донбасу. Запропоновано показники для оцінення умов розсіювання речовин, що надходять з відвалів. Доведено, що геосистемний підхід із використанням цих показників дає змогу виявити найбільш небезпечні щодо забруднення ділянки ландшафту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пясецька, С. І. "Відкладення ожеледі категорії сгя (стихійні) на території України з середини ХХ до початку ХХІ сторіч (1961-1990, 1991-2015 рр.)." Фізична географія та геоморфологія, Вип. 1 (85) (2017): 76–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kuzyk, M. P., and M. F. Zayats. "КІНЕТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУШІННЯ КОТЛІВ ТП-10 ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕПЛОТИ ЖИВИЛЬНОЇ ВОДИ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 101–4. http://dx.doi.org/10.15421/40280321.

Full text
Abstract:
Спалювання непроектного вугілля на теплових електростанціях неминуче призводить до забруднення зовнішніх поверхонь нагріву котла і як наслідок – до погіршення техніко-економічних показників роботи пиловугільного котла. Аналізуючи літературні джерела та досвід експлуатації електростанцій, визначено основні чинники, які зумовлюють перебіг корозійних процесів на зовнішніх поверхнях нагрівання котлів під час спалювання різних видів палива та вплив на них режимів роботи котлів. До основних чинників, що зумовлюють процеси корозії на зовнішніх поверхнях нагрівання котлів, які розміщені в резерві, належать: вид і властивості палива, яке спалюється перед виведенням котлів у резерв – хімічний склад і властивості відкладень на поверхнях нагрівання, відносна вологість і температура повітря, що оточує поверхні нагрівання, проведені заходи для зниження вмісту сірки у відкладеннях на поверхнях нагрівання перед виведенням їх у резерв. Практикою експлуатації встановлено, що ретельно очистити поверхні від відкладень можливо тільки за допомогою водяного обмивання. Після обмивання потрібно провести якісне сушіння всіх зволожених поверхонь котла, щоб мінімізувати процеси низькотемпературної корозії. Викладено результати дослідження режимів малозатратної та ефективної процедури сушіння шляхом подачі в пароводяний тракт котла живильної води зі загальностанційного трубопроводу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пясецька, С. І. "Сучасний стан випадків розповсюдження масового відкладення ожеледі на території України протягом 2011-2013 рр. (за спостереженням на дротах стандартного ожеледного станка)." Фізична географія та геоморфологія, Вип. 3 (75) (2014): 126–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mykhailovska, Olena. "Research of microelements content in the stratal waters." ACADEMIC JOURNAL Series: Industrial Machine Building, Civil Engineering 2, no. 51 (October 12, 2018): 161–65. http://dx.doi.org/10.26906/znp.2018.51.1309.

Full text
Abstract:
Відомо, що пластова вода є джерелом цінних мікроелементів, а саме йоду та брому. Підтверджено, що йод і бром ‒ продукт єдиного процесу трансформації органічної речовини, що відбувається при високих температурах і тисках. Для визначення вмісту йоду застосовано йодометричне визначення з використанням гіпохлориту як окиснювача. Цей метод дозволяє визначити кількість іонів йоду з точністю до 0,02 мг в аналізованому об’ємі води без підготовки. Установлено, що пластові води приурочені до пісковиків глибиною від 3 ‒ 14 до 30 м. Води представлено у вигляді розсолів. Визначено, що пластові води Чижівського та Більського родовищ можуть бути віднесені до йодо-бромного типу (бром, який складає щонайменше 25,0 мг/л, йод ‒ принаймні 5,0 мг/л). Згідно з дослідженням вод Серпухівського горизонту Чижівського родовища, виявлено експоненціальну залежність між середнім умістом йоду та вмістом солей у пластових водах свердловин № 39, 50 Чижівського родовища. Вивчено пластові води Більського родовища. Серпухівські відкладення товщиною 200 м представлено щільними пісковиками та алевролітами. У пластових водах свердловин 104 і 105 виявлено бром, йод у кількостях, доцільних для промислового видобутку. Пластова вода має мінералізацію близько176 г л. Дослідження показали, що води Чижівського й Більського родовищ можуть бути використані для промислового вилучення йоду та брому, оскільки вміст йоду перевищує 10 мг/л, а вміст брому досягає 599 мг/л. З’ясовано, що ці пластові води є цінною сировиною для вилучення корисних мікроелементів, які зараз втрачаються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мартинець, О. Р., and Б. В. Копей. "Дослідження та аналіз способів ремонту насосних штанг." Prospecting and Development of Oil and Gas Fields, no. 1(78) (May 18, 2021): 43–50. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9973-2021-1(78)-43-50.

Full text
Abstract:
На даний час питання підвищення надійності та довговічності нафтогазового обладнання набули особливої актуальності. Колона насосних штанг (КНШ) є однією із найслабших ланок штангових свердловинних насосних установок (ШСНУ). Саме насосні штанги різко обмежують їх надійність і довговічність. Це пов’язано із надзвичайно важкими умовами роботи насосних штанг. Змінні навантаження розтягу та згину, вплив корозійно-активного середовища, тертя до колони насосно-компресорних труб (особливо в похилоспрямованих свердловинах), відкладення асфальто-смоляно-парафінових речовин та інші експлуатаційні фактори призводять до появи та інтенсивного розвитку корозійно-втомних тріщин і, як наслідок, до руйнування колони штанг. Такі аварії пов’язані з великими матеріальними затратами на ремонт і відновлення експлуатації свердловин. Близько 70% нафтових свердловин в Україні експлуатується штанговими свердловинними насосними установками (ШСНУ). Однією з основних проблем, пов'язаних з експлуатацією обладнаних ШСНУ свердловин, є частий вихід з ладу насосних штанг (НШ). Проведений аналіз існуючих способів ремонту насосних штанг дасть можливість визначити ефективний метод їх ремонту. Запропоновано комбінований метод ремонту штанг обробкою металевими щітками та нанесенням модифікованого поліуретанового покриття. Проведені експерименти відрізків натурних штанг показують, що металеві щітки є ефективним засобом очищення і зміцнення штанг, особливо тих, які вже були в експлуатації. Встановлено, що метод комбінованого зміцнення обробкою щітками та нанесенням поліуретанового покриття додатково підвищує величину G-критерію на 20%. Модифіковане поліуретанове покриття дасть змогу підвищити стійкість штанги до стирання при терті до колони насосно-компресорних труб, з однієї сторони, та попередити відкладання асфальто-смоляно-парафінових речовин на тілі штанг, з іншої.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Почерняєв, К. Ф., В. М. Балацький, and І. К. Лядський. "ЗВ'ЯЗОК G.143C>T ПОЛІМОРФІЗМУ ГЕНА CTSL ІЗ ВІДГОДІВЕЛЬНИМИ І М’ЯСНИМИ ЯКОСТЯМИ СВИНЕЙ ВЕЛИКОЇ БІЛОЇ ПОРОДИ УКРАЇНИ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 26, 2014): 88–90. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2014.02.15.

Full text
Abstract:
Викладені результати досліджень зв’язку гена ctslіз відгодівельними і м’ясними якостями свиней вели-кої білої породи України. Проаналізовано особливостіалелофонду гена ctsl у різних популяціях свиней ВБпороди; проведено аналіз частот і розповсюдженнярізних генотипів; вивчено зв'язок g.143C>T полімор-фізму цього гена з товщиною відкладення сала посередині спини та в ділянці 6–7-го ребер, а також ізсередньодобовими приростами,товщиною найдовшо-го м’яза спини й виходом м’яса. Визначено силу впли-ву g.143C>T поліморфізму гена ctsl на ці ознаки.Встановлено достовірні відмінності (P<0,05) за де-якими з вищезгаданих ознак у свиней із різними гено-типами гена ctsl. На підставі проведених дослідженьзроблені висновки та подані пропозиції виробництву. The results of researches of the association of gene ctsl with the formation of fattening and meat qualities in pigs of the Large White breed of Ukraine are given. It has been analysed the features of gene ctsl alelofund in different populations of pigs of LW breed, it was carried out the analysis of frequencies and distribution of different genotypes. The association g.143C>T polymorphism of this gene with thick deposits of fat in the middle of the back and in area of 6-7 ribs, as well as average daily gains , thickness of the longest muscles and meat yield was studied. It has been determined the impact force g.143C>T polymorphism of gene ctsl on these traits. It was found out significant differences (P <0.05) for some of the above traits in pigs with different genotypes of gene ctsl. On the basis of the researches it was made conclusions and advanced proposals to producers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Відкладення"

1

Яцишин, М. М. "Комп'ютерне моделювання та прогнозування відкладення неорганічних речовин у стовбурі газових свердловин." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2011. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/1942.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячується аналізу сучасного отану у розробці методів управління при підтримці прийнятих рішень у процесі прогнозування утворення відкладень неорганічних речовин, виділено основні параметри, які характеризують процес кристалізації солей у стовбурі свердловини. Розроблено математично-інформаційну модель прогнозування процесу утворення неорганічних відкладів по стовбуру свердловини. Введено підхід до опису процесу прогнозування утворення неорганічних відкладень по стовбуру свердловини за допомогою теорії категорій. Розроблено алгоритм інформаційної системи підтримки прийняття рішень при прогнозуванні неорганічних речовин по cтовбуру свердловини при видобутку газу.
The dissertation is devoted to analyzing the current state development methods of management in support decisions in the process of prognostication the formation inorganic deposits, basic parameters that characterize the process of the salts crystallization in the hole. The mathematical model of prognostication and information process formation of inorganic deposits on the mining hole is developed. Approach introduced to describe the process of prognostication the formation of inorganic deposits in the hole by the theory of categories. A algorithm information system for decision support in predicting inorganic substances in the mining hole in the extraction of gas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сеник, Т. Б. "Правове регулювання інституту відкладення судового розгляду згідно з кримінально-процесуальним законодавством України початку ХХ ст." Thesis, Сеник Т.Б. Правове регулювання інституту відкладення судового розгляду згідно з кримінально-процесуальним законодавством України початку ХХ ст. / Т.Б. Сеник // Молодіжний науковий юридичний форум: [матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції до Дня науки, м. Київ, 16-17 травня 2019 р.]. – Тернопіль: Вектор. – С. 55-57, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38881.

Full text
Abstract:
У зв’язку з тим, що східні території України знаходилися під окупацією Росії, а західні території перебували у володінні Польщі, основними нормативно-правовими актами, що здійснювали регулювання кримінального судочинства в Україні були Кримінально-процесуальний кодекс Польщі 1928 р. і Кримінально-процесуальний кодекс УРСР 1922 р.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мезенцев, Є. М., and Ігор Іванович Тополов. "Контрольно-відбракувальний стенд відновлення паливних форсунок." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39856.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мезенцев, Є. М., and Ігор Іванович Тополов. "Розробка стенду промивки та діагностування технічного стану паливних форсунок." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38773.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дроздова, Ольга Сергіївна, Ольга Сергеевна Дроздова, and Olha Serhiivna Drozdova. "Очищення поверхневих водних об'єктів від донних відкладень." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40068.

Full text
Abstract:
Відомо, що замулювання русла відбувається в результаті зміни гідрологічного режиму річки: зниження швидкості течії приводить до осідання часток, які раніше уносив водний потік. Озерний та річковий мул з давньої давнини розглядався як джерело родючості. Сучасне сільське господарство в багатьох регіонах планети також орієнтовано на використання донних відкладень в якості агрохімічного меліоранту – азотно-фосфорного органічного добрива з макро- та мікроелементами живлення рослин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабак, Тетяна Геннадіївна, Олексій Вячеславович Демірський, and Геннадій Львович Хавін. "Дослідження забруднення системи пластинчатих підігрівачів цукрового соку в робочих умовах." Thesis, Чернігівський національний технологічний університет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47131.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Подчос, О. C., and І. А. Пономарчук. "Аналіз засобів та методів очищень поверхонь твердопаливних котлів." Thesis, ВНТУ, 2018. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24221.

Full text
Abstract:
В даній доповіді розглядаються сучасні засоби очищення поверхнонь нагріву твердопаливних котлів, зокрема принцип утворення відкладень, очищення поверхонь нагріву від утворення золових відкладень методом обдування, віброочистки поверхонь нагріву, електрофільтр з магнітноімпульсною системою очищення від пилу осаджувальних і коронуючих електродів а також їх переваги та недоліки.
In this article modern means of cleaning poverhnon heating solid fuel boilers, in particular the principle of formation of deposits, cleaning of heating surfaces of education withtin deposits by blowing, vibroochystky heating surfaces, electrostatic with magnetic pulse Dust precipitation and corona electrodes and their advantages and disadvantages .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Козловський, О. А., А. Е. Орлович, О. А. Kozlovskyi, and A. Yu Orlovich. "Діагностування ожеледно-паморозевих відкладень на повітряних лініях сучасними засобами." Thesis, Ексклюзив-Систем, 2017. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/7526.

Full text
Abstract:
Розглянуто друге покоління систем моніторингу стану повітряних ліній електропередавання в умовах ожеледоутворення. Режимні заходи щодо захисту повітряних ліній від ожеледно-паморозевих відкладень та зменшення втрат на корону доцільно проводити з урахуванням поточної інформації про стан повітряних ліній.The second generation of the information monitoring system of overhead powerlines in the conditions of ice formation is considered. Regular measures to protect air lines from ice-frost deposits and reduction of the coronar losses are advisable to take into account current information on the state of the air lines.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Радіонов, Микита Павлович. "Нітрифікація як екологічний чинник взаємовпливу водних об’єктів та пов’язаних з ними споруд водокористування." Diss., Науково-дослідна установа «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56776.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Меркотан, Роман Андрійович. "Захист проводів повітряних ліній електропередавання від галопування та ожеледно-вітрових навантажень." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/23285.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається з пояснювальної записки на 106 сторінках та графічної частини на 8 листах. В роботі наведено 46 рисунків та 13 таблиць. Робота містить такі розділи: 1. Загальні відомості щодо ожеледно-вітрових навантажень та коливань проводів ПЛ. 2. Моделювання коливань проводів ПЛ з урахуванням ожеледно-вітрових навантажень. 3. Методи та засоби захисту ПЛ від вібрації та галопування. 4. Методи та засоби захисту ПЛ від ожеледно-вітрових навантажень. Актуальність роботи: Одним з найголовніших принципів сучасної енергетики є забезпечення надійної та безперебійної роботи обладнання електроенергетичних систем і електричних мереж. Для повітряних ліній електропередавання одним з актуальних є питання їх захисту від зовнішніх впливів природного походження, таких як вітрові та ожеледно-вітрові навантаження. У зарубіжних країнах немає єдиної методики нормування розрахункових кліматичних умов для проведення їх районування за інтенсивністю ожеледоутворення, тому питання організації боротьби з різними видами відкладень на проводах ліній електропередавання на сьогоднішній день поставлене першочергово і є дуже актуальним. Для швидкого та точного вирішення цього питання необхідним є уточнення всіх існуючих знань та матеріалів щодо вітрових та ожел едно-вітрових навантажень, створення комп'ютерних моделей аналізу та прогнозування даних відкладень на проводах ліній електропередавання і створення нових методів та типів захисту ліній електропередавання від впливів природного походження Мета дисертаційної роботи: Аналіз і вивчення повного циклу виникнення ожеледних відкладень на лініях електропередавання з врахуванням впливу дії вітру, аналіз впливу та створення комп'ютерної моделі ожеледно-вітрових навантажень на проводи ліній електропередавання, запропонування методик та типів захисту ліній електропередавання від ожеледно-вітрових навантажень. Об’єкт дослідження: проводи повітряних ліній електропередавання усіх класів номінальних напруг. Предмет дослідження: процес виникнення ожеледних відкладень під дією вітру та їх вплив на проводи ліній електропередавання усіх класів номінальних напруг. Ключові слова: проводи ліній електропередавання, ожеледні відкладення, ожеледоутворення, ожеледно-вітрові навантаження, захист від ожеледно-вітрових навантажень.
The master's dissertation consists of an explanatory note on 106 pages and graphic part on 8 paper. There are 46 pictures and 13 tables. The work contains the following sections: 1. General information on ice-wind loads and fluctuations of wires. 2. Modeling of fluctuations of wires of the power lines, taking into account the ice-wind loads. 3. Methods and means of protection of the submarine from vibration and galloping. 4. Methods and means of protection of submarines from ice-wind loads. Actuality of work: One of the most important principles of modern energy is to ensure reliable and uninterrupted operation of equipment of electric power systems and electric networks. One of the most urgent issues is to protect them from external influences of natural origin, such as wind and ice-wind loads. In foreign countries there is no uniform method of normalization of the calculated climatic conditions for their zoning based on the intensity of ice-forming, so the issue of organizing the fight against various types of deposits on the lines of transmission lines has been put to the fore today and is very topical. In order to quickly and accurately resolve this issue, it is necessary to clarify all existing knowledge and materials concerning wind and ice-wind loads, to create computer models of analysis and forecasting of these deposits on wires of power transmission lines and to create new methods and types of protection of transmission lines from natural influences. The purpose of the dissertation work: Analysis and study of the full cycle of occurrence of iced deposits on transmission lines, taking into account the influence of the wind, impact analysis and the creation of a computer model of ice-wind loads on the transmission lines, offering methods and types of protection of transmission lines from ice-wind loads. Object of research: conducting of overhead transmission lines of all classes of nominal voltages. Subject of research: the process of occurrence of iced ice deposits under the influence of wind and their influence on conduction lines of electric power transmission of all classes of nominal voltages.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Відкладення"

1

Ярошенко, Ярослав, and Олександр Олексенко. "РОЗРОБКА МЕТОДУ ОПТИМАЛЬНОГО МАРШРУТУ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.), 156–67. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.10.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів розвідки (удару). В алгоритмі рішення будується в ітераційному процесі багатьма агентами (мурахами), які взаємодіють між собою через стігмержі – шляхом внесення змін в навколишнє середовище, а саме, відкладенням феромонів на маршрутах, причому вищий рівень феромону відкладається на кращих маршрутах. Прокладання маршрутів польоту буде здійснюватись з урахуванням наявності на маршруті перешкод "зон небезпеки". Досліджена робота макс-мінного мурашиного алгоритму при наявності на можливих маршрутах польоту таких перешкод. Результати досліджень в цілому позитивні і вказують на можливість вирішення поставленого завдання з використанням мурашиного алгоритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Штеніков, М. Д., and В. О. Іваниця. "Аеробні споротвірні бактерії глибоководних осадів Чорного моря." In Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa, Ukraine: Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.4.

Full text
Abstract:
З глибоководних відкладень Чорного моря виділено ізоляти споротвірних бактерій, які методом аналізу профілів жирних кислот віднесено до 14 видів родів Bacillus, Paenibacillus та Brevibacillus. Виділені бактерії охарактеризовані за антагоністичною активністю по відношенню до опортуністичних патогенів людини. За результатами скринінгу було відібрано Bacillus velezensis ONU 553, B. pumilus ONU 554та B. subtilis ONU 559. Загальні характеристики геномів цих бактерій укладаються в діапазон значень, властивий відповідним видам. Методом рідинної хромато-масспектрометрії у бактерій штаму Bacillus velezensis ONU553 виявлено та ідентифіковано 90, B. pumilus ONU 554 – 33, B. subtilis ONU 559 - 43 екзометаболіти. Серед них виявлено антибіотики класів ліпопептидів та амікумацинів, а також пентапептид GPFPI. Виявлені сполуки, які ідентифіковані для бацил вперше, потребують подальшої верифікації. Для ряду сполук вперше ідентифіковано біосинтетичні генні кластери. Розраховані за профілями жирних кислот індекси термофільності та аналіз амінокислотних спектрів за методом Moura (в авторській модифікації) вказують на неаборигенність штамів B. velezensis ONU 553 та B. subtilis ONU 559 для донних відкладень. Виділені і вивчені штами морських бактерій поповнили Колекцію морських мікроорганізмів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, а отримані дані щодо геномів та екзометаболомів морських бактерій можуть слугувати науковою основою для розробки нових фармацевтичних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пясецька, С. І., and Н. П. Гребенюк. "Сучасний стан розповсюдження відкладень ожеледі на території України взимку та окремі місяці перехідних сезонів року протягом 2011–2019 рр. порівняно з 1981–2010 рр. (за спостереженнями на стандартному ожеледному станку)." In ACTUAL PROBLEMS OF NATURAL SCIENCES: MODERN SCIENTIFIC DISCUSSIONS, 308–29. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-025-4-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Pyasetska, S. І. "ТЕНДЕНЦІЇ В ПОШИРЕННІ ВІДКЛАДЕНЬ ОЖЕЛЕДІ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ПРОТЯГОМ 1991–2000 РР., 2001–2010 РР. ТА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЗМІНИ КЛІМАТУ (2011–2019 РР.) У МІСЯЦІ ХОЛОДНОГО ПЕРІОДУ РОКУ ТА ОКРЕМІ МІСЯЦІ ПЕРЕХІДНИХ СЕЗОНІВ." In SCIENTIFIC DEVELOPMENTS OF UKRAINE AND EU IN THE AREA OF NATURAL SCIENCES, 634–50. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-73-0/2.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Відкладення"

1

Сеник, Тарас. "ЗАЙНЯТІСТЬ КОНВОЙНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЯК ПІДСТАВА ВІДКЛАДЕННЯ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ." In Problèmes et perspectives d'introduction de la recherche scientifique innovante. Plateforme scientifique européenne, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/29.11.2019.v6.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пясецька, С. І. "Випадки відкладень налипання мокрого снігу категорії НЯ (небезпечні) та СГЯ (стихійні) на території України протягом 2011-2020 рр." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пясецька, С. І. "Характер масового розповсюдження відкладень ожеледі на території України в останнє двадцятиріччя протягом 2001-2010 та 2011-2020 рр." In PROSPECTS FOR EARTH EXPLORATION: CURRENT STATE AND RATIONAL USE OF RESOURCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-183-1-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пясецька, С. І. "Тенденції у розповсюдженні відкладень ожеледі на території України у зимові місяці протягом 2011-2019 рр. відносно періоду 1981-2010 рр." In THE EUROPEAN POTENTIAL FOR DEVELOPMENT OF NATURAL SCIENCE. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-006-3-38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пясецька, С. І. "Випадки масового розповсюдження відкладень паморозі категорії НЯ (небезпечна) на території України протягом 1961-2019 рр. та огляд стану збитків від них." In IDEAS AND INNOVATIONS IN NATURAL SCIENCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-047-6-44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography