Academic literature on the topic 'Відеокадр'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відеокадр.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відеокадр"

1

Дубина, Олександр Федорович, Тетяна Миколаївна Нікітчук, Олександр Володимирович Андреєв, Владислав Вікторович Чухов, Дмитро Сергійович Морозов, and Сергій Миколайович Нікітчук. "Розрахунок обсягу пам’яті відеореєстратора системи відеоспостереження." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 14, 2021): 104–9. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-104-109.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз сучасних форматів відеостиснення, наведено та обґрунтовано алгоритм розрахунку необхідного обсягу накопичувача відеореєстратора для надання можливості зберігання даних системи відеоспостереження певний термін, наведено порядок вибору жорсткого диску з точки зору форм-фактора накопичувача, його енергоспоживання та швидкості обертання дискових пластин. Під час проєктування сучасних систем відеоспостереження необхідно враховувати досить значну кількість чинників. Одними із основних є: тип відеокамер, їх кількість, формат відеостиснення, якість зображення, активність у кадрі, термін зберігання, надійність накопичувача. Перевагою системи відеоспостереження є можливість зберігання відеоданих на необхідний термін з можливістю їх перегляду. Як пристрій зберігання застосовуються SD-карта пам’яті на відеокамері, накопичувач у відеореєстраторі, хмарні технології. У статті розглядаються питання збереження даних на жорсткому диску відеореєстратора. На сьогоднішній день широкого застосування набули як аналогові, так і цифрові або IP-відеокамери, які відрізняються принципами формування відеосигналу і можливостями підключення до мережі. Кількість відеокамер визначається характеристиками і параметрами об’єкта, що охороняється. Кожна сучасна IP-відеокамера підтримує декілька форматів стиснення даних, які різняться за принципами дії, коефіцієнтом стиснення, якістю зображення, а для аналогових відеокамер стиснення проводиться у відеореєстраторі. Ці фактори у кінцевому підсумку впливають на необхідний загальний обсяг пам’яті відеореєстратора. Крім цього, значущим є забезпечення надійності накопичувача, особливо для спостереження за важливими об’єктами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zhuravlov, Oleksandr, Ludmyla Goshko, and Liliya Burban. "Аналіз інтенсивності коркової електричної активності в тета-діапазоні ЕЕГ за умов формування фазичних емоцій різної валентності залежно від статі досліджуваних." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 12 (November 25, 2018): 156–61. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2015-313-156-161.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати дослідження коркової електричної активності в тета-діапазоні ЕЕГ при формуванні фазичних емоцій різного знака залежно від фактора статі. Показано наявність відмінних рис у загальній організації коркового електрогенезу в чоловіків та жінок при індукуванні фазичних емоцій, які полягають у більш генералізованому зростанні інтенсивності тета-активності в досліджуваних жіночої статі при використанні відеокадрів, що формують негативні емоції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Терлецький, Т., А. Ткачук, О. Кайдик, and В. Цебрук. "Критерії вирішення оперативних задач світових стандартів інформаційних систем CCTV." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 41 (December 27, 2020): 218–27. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-41-34.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз критеріїв вирішення оперативних задач інформаційними телевізійними системами спеціального призначення CCTV, що регламентують відповідні стандарти різних держав. Встановлено розбіжність їх величин в стандартах і, у відповідності до теорії зміни просторової щільності пікселів та тенденцій постійного збільшення роздільної здатності матриць, висунуто припущення про граничне значення роздільної здатності відеокамер, досягнення якої обумовить подальшу доцільність використання цих критеріїв, та визначено шляхи реалізації цього завдання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Terletskyi, Taras, Oleh Kaidyk, and Vitalii Ptashenchuk. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ШЛЯХОМ УЗГОДЖЕННЯ СВІТЛОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОСВІТЛЮВАЧІВ ТА ВІДЕОКАМЕР." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 150–59. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-150-159.

Full text
Abstract:
У статті приведено результати аналізу шляхів підвищення ефективності систем відеоспостереження за недостатнього освітлення. Встановлено факт неузгодженості світлотехнічних параметрів відеокамер та інфрачервоних освітлювачів, що призводить до зменшення глибини і кута сектору спостереження. Описано аналітично взаємозв’язок їх параметрів та встановлено необхідні умови, за досягнення яких можна покращити ефективність системи. Подано рекомендації стосовно застосування освітлювачів, залежно від довжини їх хвилі випромінювання та поставленої оперативної задачі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

БАРАННИК, В. В., Д. А. ТАРАСЕНКО, and Н. А. КОРОЛЕВА. "Метод відновлення сегментів відеокадру на основі реконструкції двовимірного структурного представлення трансформант в умовах збереження цілісності інформації." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті, no. 6 (December 21, 2017): 37–43. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v0i6.120001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Троїцький, В. А. "Радіаційний контроль металоконструкцій та магістральних трубопроводів." METHODS AND DEVICES OF QUALITY CONTROL, no. 1(44) (June 28, 2020): 5–15. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9981-2020-1(44)-5-15.

Full text
Abstract:
Показана можливість розташування на магнітних платформах рентгенівських апаратів і твердотільних радіоскопічний перетворювачів. Це робить радіаційний контроль мобільним і більш інформативним. Описано принципи побудови такого обладнання і застосування його для різних зварних з'єднань складних металоконструкцій і трубопроводів замість плівкової радіографії. Портативна радіоскопія (рентген-телебачення) з використанням рухомих рентгенівських апаратів і ПЗС-детекторів розширить сфери застосування дефектоскопії в промисловості. Описано виготовляються в ІЕЗ ім.Є.О.Патона портативні радіоскопічний детектори, вартість яких на порядок нижча за вартість стандартних великопанельних промислових перетворювачів. Наведено висновки за результатами роботи, зокрема відзначено, що нові технологічні можливості при промисловому радіаційний контроль відкриваються при автономному переміщенні R-апарату і R-перетворювачів поверхнею досліджуваного об'єкта, кожен з яких може зайняти більше інформативне положення для оцінки якості зони просвічування, а внутрішня несуцільність в реальному часі може бути розглянута в різних ракурсах; наведена інформація про те, що з появою високочутливих відеокамер з'явилася можливість виготовляти радіоскопічні недорогі, чутливі перетворювачі на основі флюорографічних екранів. Вартість таких пристроїв найменша серед розглянутих рішень і вона мало залежить від формату і розмірів R-перетворювача. Також зазначено, що мобільна рентгеноскопія (рентген-телебачення) з використанням рухомих R-апаратів і R-сенсорів більш інформативна, портативна, вимагає менше часу і матеріальних засобів, легше вписується в основні технологічні процедури виготовлення механізмів і споруд, ніж технології з проміжними носіями інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ВАКАЛЮК, Тетяна, Сергій ІЛЮЩЕНКО, Юрій ЄФРЕМОВ, Олег ВЛАСЕНКО, and Дмитро ЛИСОГОР. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ОБЛИЧЧЯ." INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, no. 1 (May 12, 2022): 6–15. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.1.1.

Full text
Abstract:
Анотація. Система розпізнавання облич – це технологія, здатна зіставляти людське обличчя з цифровим зображенням або відеокадром з базою даних осіб, зазвичай використовується для автентифікації користувачів за допомогою служб перевірки особистості, працює шляхом точного визначення і вимірювання рис обличчя по даному зображенню. Системи розпізнавання обличчя використовуються сьогодні в усьому світі урядами та приватними компаніями, їх ефективність різна, і деякі системи раніше були списані через їх неефективність. Отже, створення програми для розпізнавання людського обличчя є актуальною темою. Метою статті є дослідження теоретичних аспектів розробки системи розпізнавання людського обличчя. Процедура розпізнавання обличчя просто вимагає, щоб будь-який пристрій, оснащений цифровою фотографічною технологією, генерував і отримував зображення та дані, необхідні для створення та запису біометричного малюнка обличчя людини, якого необхідно ідентифікувати. Розглянуто основні алгоритми розпізнавання людського обличчя: розпізнавання обличчя з використанням різних поверхонь облич, метод облич Фішера, метод аналізу головних компонентів та машина опорних векторів, метод каскадів Хаара. Наведено їх переваги та недоліки. Наведено застосування згорткової нейронної мережі до розпізнавання облич. Запропоновано реалізацію алгоритму роботи системи розпізнавання обличчя. В даній роботі проаналізовано наявні алгоритми та системи виявлення та розпізнавання обличчя, зважені їх переваги та недоліки. Розглянуто використання згорткової нейронної системи з метою розпізнавання обличчя. Проаналізовано на практиці відсоток точності розпізнавання людського обличчя та продуктивність, враховуючі такі фактори як освітлення, якість зображення, кількість облич на зображенні використовуючи бібліотеку з відкритим вихідним кодом Face recognition із сімейства бібліотек DLib в основі якої лежить згорткова нейронна мережа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бараннік, Д. В., О. П. Мусієнко, Д. О. Медведєв, and О. В. Супрун. "Технологія ідентифікації відеокадрів за наявністю ключової інформації." Science-based technologies 38, no. 2 (July 3, 2018). http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.38.12822.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Відеокадр"

1

Поволоцький, М. А., М. М. Калюжний, and В. В. Твердохліб. "Алгоритм непрямого маскування даних на базі потокових контейнерів у динамічному відеосередовищі." Thesis, Scientific Publishing Center "Sci-conf.com.ua", 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16500.

Full text
Abstract:
Мережевий трафік останніх років, як свідчать дослідження, характеризується ростом відсотку даних мультимедійного характеру (у першу чергу, відео) у загальній масі, який за прогнозами протягом двох років сягне межі у 83%. Разом з тим, прогнозується ріст середньої пропускної здатності фіксованих та мобільних мереж у 2 рази при тому, що загальний обсяг трафіку за той же час збільшиться у 3,5 рази. Це створює передумови до зменшення ефективності функціонування мережевих сервісів у наслідок збільшення випадків мережевих колізій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Золотько, О. В., and Віктор Іванович Панченко. "Дослідження веб-орієнтованих засобів обробки відеокадрів в мережі Internet." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48365.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нестеренко, Наталія Вадимівна. "Система обслуговування відеоконтенту для сегменту дистанційного навчання." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27242.

Full text
Abstract:
Метою роботи є забезпечити методологічні та технологічні аспекти створення відеоконтенту для сегменту дистанційного навчання. Об’єкт дослідження: процес кодування, передавання та декодування відеосигналу у дистанційному навчанні. У дисертації виконано аналіз стандартів кодування, стандарти оцінки якості, cтек протоколів передавання відеоданих, проаналізовано існуючі платформи для дистанційного навчання та виконано їх порівняння. Розглянуті методологічні аспекти удосконалення від звичайного відеконтенту до інтерактивного. Запропоновано технології, що забезпечують створення високоякісного контенту з урахуванням оптимальних ресурсів апаратної частини обробки. Розглянута типова архітектура платформ дистанційного навчання та наведені приклади реалізації. Галузь застосування: дистанційне навчання, онлайн платформи, доповнення очного навчання, відеотрансляції через мережу Інтернет.
In master desertation was provided the methodological and technological aspects of creating video content for the distance learning segment. The subject of the study is the process of preparing the video content for the distance learning segment. The object of the study is video formats and characteristics, adaptation, encoding and decoding processes, storage and transmission of video information, distance learning platforms. The aim of the work is to provide methodological and technological aspects of video content creation for the E-learning segment. The object of research: the process of encoding, transmitting and decoding video signals in distance learning. The thesis analyzes the coding standards, quality assessment standards, video data transmission protocols, analyzes the existing platforms for distance learning and compares them. The methodological aspects of upgrading from the usual video to the interactive are considered. We propose technologies that provide the creation of high-quality content, taking into account the optimal resources of the part of the processing. The typical architecture of the distance learning platforms is considered and examples of implementation are presented. Field of application: distance education, online platform, full-time training, video broadcasting over the Internet.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Твердохліб, Віталій Вікторович, Виталий Викторович Твердохлеб, and Vitaliy Tverdohlib. "Метод підвищення продуктивності телекомунікаційних систем на основі управління інтенсивністю відеотрафіка." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48932.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науковоприкладної задачі, що полягає у забезпечення якості відеосервісів на необхідному рівні за рахунок зниження часу затримок доставки відеотрафіку у системі надання відеосервісів з використанням безпровідних телекомунікаційних мереж. Викладаються етапи створення методу управління інтенсивністю відеокадрів на рівні кодування сегментів кадрів та їхніх структурних складників, базові особливості якої полягають у тому, що для кожного сегменту формується кодовий опис у вигляді сукупності незалежних кодових структур. Це дозволяє здійснювати управління бітовою інтенсивністю відео за рахунок зміни кількості структурних складників кодової конструкції трансформованого сегменту кадру. Метод дозволяє забезпечити скорочення надмірності опису відеокадру за рахунок урахування структурних особливостей опису трансформант на рівні бітового представлення. Обгрунтовується доцільність підходу, що базується на виключенні ряду трансформант сегменту відеокадру з подальшою інтерполяцією, для побудови методу управління інтенсивністю відеопотоку з контрольованим рівнем якості. Розробляється метод управілння бітовою інтенсивністю відеотрафіку на базі інтенполяції трансформант, що забезпечує обробку відеопотоку у реальному часі. У рамках методу управління забезпечуються режими функціонування, у ході яких здійснюється зміна бітової інтенсивності да корегування рівня помилки, внесеної у процесі управління.
Диссертация посвящена решению актуальной научно-прикладной задачи, заключающейся в обеспечении качества видеосервисов на необходимом уровне за счет снижения времени задержек доставки видеотрафика в системе предоставления видеосервисов с использованием беспроводных телекоммуникационных сетей. Излагаются этапы создания метода управления интенсивностью видеокадров на уровне кодирования сегментов кадров и их структурных составляющих, базовые особенности которого заключаются в том, что для каждого сегмента формируется кодовый описание в виде совокупности независимых кодовых структур. Подход на основе независимых кодовых структур позволяет осуществлять управление битовой интенсивностью видео за счет изменения количества структурных составляющих кодовой конструкции трансформированного сегмента кадра. Метод позволяет обеспечить сокращение избыточности описания видеокадра за счет учета структурных особенностей описания трансформант на уровне битового представления. Обосновывается целесообразность подхода, основанного на исключении ряда трансформант сегмента видеокадра с последующей интерполяцией для построения метода управления интенсивностью видеопотока с контролируемым уровнем качества. Разрабатывается метод управления битовой интенсивностью видеотрафика на базе интерполяции трансформант, что обеспечивает обработку видеопотока в реальном времени. В рамках метода управления обеспечиваются режимы функционирования, в ходе которых выполняется изменение битовой интенсивности да корректировки уровня ошибки, внесенной в процессе управления.
The dissertation is devoted to the solution of an urgent scientific and applied problem, which consists in ensuring the quality of video services at the required level by reducing the time of video traffic delivery delays in the system for providing video services using wireless telecommunication networks. The stages of creating a method for controlling the intensity of video frames at the level of encoding frame segments and their structural components are described, the basic features of which are that for each segment a code description is formed in the form of a set of independent code structures. This allows you to control the bit intensity of the video by changing the number of structural components of the code structure of the transformed frame segment. The method allows to reduce the redundancy of the video frame description by taking into account the structural features of the description of transformants at the level of bit representation. The expediency of an approach based on the exclusion of a number of transformants of a video frame segment with subsequent interpolation to construct a method for controlling the intensity of a video stream with a controlled level of quality is substantiated. A method for controlling the bit intensity of video traffic is being developed based on downsampling of frame slices at the transformants level with their subsequent interpolation, while processing the video stream in real time is provided. To implement the method for controlling the bit rate of video traffic based on downsampling of slices, sets of basic transformants and transformants are preliminarily formed in their structure, which can be thinned out at this stage. Within the framework of the control method, the existence of modes of operation is provided, during which the bit intensity is changed in real time and the error level is corrected, which can be introduced in the process of controlling the value of the video bit intensity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Отман, Шади Омар Юсеф. "Метод зниження інтенсивності потоку відеокадрів в інфокомунікаційних системах на основі трансформування та кодування базових кадрів." Thesis, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/15886.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі. – Національний авіаційній університет «НАУ». Київ – 2015.
Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної задачі, яка полягає у зниженні інтенсивності стисненого потоку відеокадрів в інфокомунікаційних системах для підвищення якості відеоінформаційного сервісу. Обґрунтовується, що інтенсивність базового кадру надає значний вплив на інтенсивність відеопотоку. Для розробки нових методів кодування базових кадрів виявляються вразливі сторони функціонування стандартизованих технологій обробки базових кадрів відеопотоку. Викладається розробка методу кодування трансформант у не рівноважному діагонально-нерівномірному позиційному базисі основ з нерівномірним кодоутворенням. Це дозволяє додатково знизити кількість структурної надлишковості трансформованого представлення базових кадрів щодо кодування у рядково-стовповому базисі основ. Будується технологія реконструкції кодограм, що містять кодові значення діагонально-нерівномірних позиційних чисел на основі декомпозиції службової та інформаційної частин кодової конструкції стисненого представлення поточного фрагменту базового кадру. Це дозволяє без втрат інформації встановити кодограми за призначенням, що міститься в них.
Диссертационная работа посвящена решению актуальной научно-прикладной задачи, которая состоит в снижении интенсивности сжатого потока видеокадров в инфокоммуникационных системах для повышения качества видеоинформационного сервиса. Проводится обоснование того, что повышение качества видеоинформационных услуг достигается за счет снижения битовой скорости видеопотока на основе их компрессии. Показывается необходимость усовершенствования технологий кодирования для систем сжатия с контролируемыми погрешностями. Показывается особое значение беспроводных технологий в обеспечении ежегодно роста спроса на предоставление видеоинформационных сервисов. Доказывается, что это сопровождается ростом интенсивностей видеопотоков, в результате чего они значительно превосходят пропускные возможности сетей. Для преодоления сложившегося дисбаланса предлагается снижать интенсивность потока путем использования технологий компрессии. Обосновывается, что интенсивности базового кадра оказывает значимое влияние на интенсивность видеопотока. Для разработки новых методов кодирования базовых кадров выявляются уязвимые стороны функционирования стандартизированных технологий обработки базовых кадров видеопотока. Строится метода формирования базиса оснований по неравномерно-диагональному принципу с учетом того, что основания для трансформанты выявляются для диагоналей по зигзагообразному обходу с учетом наличия высокочастотных составляющих спектра. Формируется модель для оценки информативности представления фрагмента изображений на основе трансформирования и выявления комбинаторной избыточности. Это позволяет оценить нижнею границу эффективности кодового представления трансформанты. Излагается разработка метода кодирования трансформант в неравновесном диагонально-неравномерном позиционном базисе оснований с неравномерным кодообразованием. Это позволяет дополнительно снизить количество структурной избыточности трансформированного представления базовых кадров относительно кодирования в строчно-столбцовом базисе оснований. Строится технология реконструкции кодограмм, содержащих кодовые значения диагонально-неравномерных позиционных чисел на основе декомпозиции служебной и информационной частей кодовой конструкции сжатого представления текущего фрагмента базового кадра. В отличии от других технологий проводится разметка кодового потока базового кадра на кодовые конструкции трансформант с последующей их разметкой на кодовые конструкции отдельных диагоналей с использованием информации о значениях оснований и фиксированного количества кодограмм. Это позволяет без потерь информации установить кодограммы по назначению, содержащейся в них информации. Создается обобщенная технология прямого и обратного кодовых преобразований диагоналей без учета априорной информации о ее длине и порядковом номере в трансформанте. Это позволяет упростить алгоритмические реализации процессов кодирования и декодирования.
Dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and application-oriented task which consists in lowering of video frames compressed stream inten-sity in infocommunication systems for improvement of quality of video infor-mation service. It is justified that has intensity of a basic frame significant impact on intensity of a video stream. For development of new encoding techniques of basic frames the vulnerable sides of functioning of the standardized technologies of video frames stream basic processing are identified. Development of the transforms en-coding technique in non-equilibrium diagonal and non-uniform positional base of the bases with a non-uniform code formation is explained. It allows to reduce in addition amount of structural redundancy of the basic frames transformed representation relatively to the coding in the line and column base of the bases. The technology of codegrams reconstruction which contain of code values of diagonal and non-uniform positional numbers on the basis of decomposition of the service and information parts of code construction of basic frame current fragment compressed representation is built. It allows to set codegram on the bases of containing information without information losses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography