Academic literature on the topic 'Вплив тепла'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вплив тепла.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вплив тепла"

1

Жихарєва, Н. В. "Дослідження впливу ефекту «теплової хвилі» на холодопродуктивність кондиціонера." Refrigeration Engineering and Technology 54, no. 4 (September 9, 2018): 28–32. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v54i4.1211.

Full text
Abstract:
Для вирішення проблеми енергозбереження при обов'язковому і строгому дотриманні нормативних вимог до повітря, досліджений вплив ефекту «теплової хвилі» на холодопродуктивність кондиціонера. За допомогою розробленої методики нестаціонарного розрахунку теплоприпливів, варіюючи тепловим опіром шарів стіни і їх тепловою інерцією, визначений оптимальний час запізнювання надходження максимального теплового потоку від внутрішньої поверхні стіни в приміщення від часу максимуму падіння сонячного випромінювання на зовнішню поверхню цієї стіни та вирішенні дві задачі: оптимального конструювання огорож з врахуванням часів пікових значень надходження тепла; зменшення абсолютної величини максимальних і середньодобових значень тепло припливів через стіни. Результати математичного моделювання дозволяють визначити вплив зміни сонячної радіації на поверхню, зміну температури зовнішнього та внутрішнього шару огороджень, зміну тепло припливів від людей, обладнання та інше та при врахуванні ефекту «теплової хвилі» визначити оптимальну холодопродуктивність кондиціонера. Результати математичного моделювання дозволяють визначити вплив зміни сонячної радіації на поверхню, зміну температури зовнішнього та внутрішнього шару огороджень, зміну тепло припливів від людей, обладнання та інше та при врахуванні ефекту «теплової хвилі» визначити оптимальну холодопродуктивність кондиціонера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Koval, Iryna. "Кліматичний сигнал у регіональній деревно-кільцевій хронології Pinus sylvestris L. у Лівобережному Лісостепу." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 22 (June 10, 2021): 188–98. http://dx.doi.org/10.15421/412117.

Full text
Abstract:
Знання щодо реакції деревостанів на минулі умови довкілля можуть допомогти передбачити, як ліси можуть реагувати на майбутній клімат. Вплив клімату на радіальний приріст Pinus sylvestris L. у сосняках Лівобережного Лісостепу досліджено в умовах свіжого бору та свіжого субору із застосуванням стандартних дендрохронологічних методик. Створено регіональну деревно-кільцеву хронологію сосни звичайної, яка складається з 80 індивідуальних деревно-кільцевих серій і базується на шести локальних деревно-кільцевих хронологіях, які містять 5424 шари річної деревини. На основі цієї серії побудовано індексну серію RESIDUAL, з якої вилучено віковий тренд, що зробило її придатною для подальшого поглибленого дендрокліматичного аналізу. Виявлено реперні роки мінімального приросту (1936, 1942, 1954, 1975, 1979, 2000, 2005, 2009 та 2012), упродовж яких ширина шарів річної деревини була меншою, порівняно з відповідними значеннями попереднього року, на 20-46%. Радіальний приріст упродовж цих років обмежували опади, високі температури вегетаційного періоду, екстремальні зимові та ранньовесняні температури. Роки максимального приросту (1935, 1943, 1953, 1988, 2004, 2011 та 2014) характеризувалися сприятливим співвідношенням тепла і вологи. До 1979 р. упродовж мінімальних реперних років радіальний приріст обмежували, насамперед, низькі температури і посухи, але після 1979 р. – лише посухи і теплі зими. За допомогою програми RESPONSE з використанням кореляційного та регресійного аналізів між радіальним приростом сосни та кліматичними чинниками виявлено, що впродовж другого періоду (1989-2017 рр.), порівняно з першим (1960-1988 рр.), посилився негативний вплив температур та позитивний вплив опадів упродовж квітня-серпня на радіальний приріст. У першому періоді позитивний вплив опадів упродовж вегетаційного періоду тривав менший термін – тільки червень-липень. У другому періоді температури червня-грудня попереднього року сильніше впливали на радіальний приріст поточного року на відміну від опадів, вплив яких навпаки – зменшився. Отже, сосна стала чутливішою до впливу клімату впродовж 1989-2017 рр. порівняно з 1960-1988 рр. Це проявилося у збільшенні значущих зв’язків між радіальним приростом сосни та кліматичними чинниками у другому періоді порівняно з першим, що свідчить про ослаблення насаджень і про можливе деяке погіршення радіального приросту найближчими роками. Однак, зважаючи на пластичність сосни та її адаптацію до змін клімату на нинішньому етапі, можемо рекомендувати її подальше використання в сосняках Лівобережного Лісостепу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Halushka, Ia O., L. P. Shchukina, V. V. Tsovma, and D. O. Myronenko. "ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ІНТЕРВАЛУ ГАЗОУТВОРЕННЯ ПОРИЗАТОРІВ І ВЛАСТИВОСТЕЙ СТІНОВОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ГЛИН РІЗНОЇ СПІКЛИВОСТІ." Кераміка: наука і життя, no. 1(30) (December 31, 2016): 4. http://dx.doi.org/10.26909/csl.1.2016.1.

Full text
Abstract:
Досліджено взаємозв’язок між властивостями поризованої кераміки і температурним інтервалом газоутворення поризаторів при їх використанні в комбінації з неспікливою і середньоспікливою глинистою сировиною. Встановлено позитивний вплив органічних добавок, які інтенсивно вигоряють до початку спікання глинистої матриці з виділенням додаткового тепла, на механічну міцність матеріалів за рахунок формування структури з більшою кількістю закритих пор у порівнянні з неорганічними добавками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Gurkivskyi, O. B., and A. Yu Bolotov. "Розрахунок на температурні впливи монолітного залізобетонного каркасу багатоповерхової будівлі на усіх стадіях зведення та експлуатації." Наука та будівництво 22, no. 4 (December 24, 2019): 52–59. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.120.

Full text
Abstract:
У багатоповерхових будівлях, побудованих раніше, температурні впливи не мали значного впливу, так як при великій масі зовнішніх і внутрішніх конструкцій і при практично постійних внутрішніх температурах не існувало проблеми різниці подовження елементів. Ситуація значно ускладнюється для сучасних багатоповерхових будівель із статично невизначеними конструкціями значних розмірів. До внутрішніх конструкцій кріпляться конструкції зовнішнього огородження, будівлі мають велику висоту і т.п. В результаті виникає необхідність врахування температурних впливів. При проектуванні будинків треба обов'язково враховувати кліматичні температурні впливи, експлуатаційні теплові впливи, які необхідно нейтралізувати насамперед ізоляцією джерел виділення тепла і прилеглих конструкцій. Різниця температур залежить від функціонального призначення будівлі, його місця розташування, орієнтації по відношенню до країн світу, внутрішнього температурного режиму, поверхні і опорядження огороджувальних та несучих конструкцій. Але найбільш вразливі конструкції при температурному впливі під час зведення будівель. Це обумовлено змінами температури повітря, в яких є цілком закономірні періодичні коливання з річним і добовим періодом. На періодичні коливання накладаються випадкові коливання, пов'язані зі зміною погоди на невеликих відрізках часу (кілька днів). На даний час існує достатня кількість розрахункових інструментів щодо врахування температурного впливу при конструюванні будівель. Основною ж складністю у розрахунках є опис розрахункових ситуацій, що відповідають можливим проявам температурних впливів на усіх стадіях зведення та експлуатації будівель. В статті наведено приклад врахування температурного впливу при розрахунках каркасу будівлі із значними геометричними розмірами як у плані, так і по висоті. Так в рамках розрахунків висотної будівлі в м. Києві нами було проведено розрахунок на температурні впливи під час будівництва, з метою визначення напружено- деформованого стану конструкцій. Розрахунок на температурні впливи було виконано для стадії зведення будівлі (на час перед закриттям опалювального контуру). Дану будівлю рекомендується розділити двома тимчасовими швами. Що в свою чергу дозволило зменшити зусилля у плитах у порівнянні із початковими понад у три рази. При проектуванні та зведенні будівель значних розмірів значний вплив на визначення конструктивних рішень будівлі мають характер та величина температурних впливів. Найбільшими є температурні впливи обумовлені кліматичним, технологічними, експлуатаційними та аварійними факторами. Врахування температурних впливів у розрахунках за допомогою сучасних засобів дозволяє уникати ушкоджень конструкцій на усіх стадіях зведення та експлуатації будівель, визначати технологічні заходи, що дозволяють уникати перевитрат матеріалів, обумовлених необхідністю сприйняття зусиль, які можуть виникати при температурних впливах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Огородник, Ирина, Петр Захарченко, Петр Варшавец, Дарья Присяжная, and Татьяна Оксамит. "ПОВЫШЕНИЕ ПОТРЕБИТЕЛЬСКИХ СВОЙСТВ СТЕНОВЫХ МАТЕРИАЛОВ ЗА СЧЕТ МОДИФИКАЦИИ ИХ ПОВЕРХНОСТИ С ЦЕЛЬЮ РАСШИРЕНИЯ СБЫТА." Будівельні матеріали та вироби, no. 3-4(98) (July 31, 2018): 72–80. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2018-98-09.

Full text
Abstract:
Розглянуто наукові засади експлуатаційної надійності стінових матеріалів. Визначено, що сировина є одним з визначних факторів якості стінової кераміки. Такі дефекти, як висоли та «дутики» пов’язані з особливостями її складу. Визначено вплив фізичних та хімічних чинників на наявність дефектів стінової кераміки та шляхи їх нейтралізації. В якості ефективного шляху нейтралізації дефектів стінової кераміки, запропоновані напрями використання гідрофобізуючих добавок. Волога, потрапляючи на цеглу, зволожує її, збільшує витрату тепла і сприяє руйнуванню матеріалу. Після обробки гідрофобізаторами водопроникність знижується на 90 %, збільшується морозостійкість матеріалу і тривалість терміну експлуатації. Вивчено вплив гідрофобізаторів на лицьову керамічну цеглу виробників різних регіонів України. У всіх випадках отримано позитивний результат. Встановлені основні складові українського ринку (виробництво, експорт та імпорт) і ємність ринку в цілому. Дослідження проведені як для ринку керамічної цегли, так і для ринку гідрофобізуючих добавок в Україні. Проаналізовано динаміку показників у натуральному та вартісному вираженні. Надано перелік основних операторів ринку с зазначенням їх ділової активності, потужностей, розташування, часток ринку, які вони займають. Визначена провідна позиція гідрофобізуючих добавок виробництва ТОВ «Фасад Київ» на ринку будівельних матеріалів та фактори впливу на його вартісні показники
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Денисова, А. Є., Альхемірі Саад Альдін, and Л. І. Морозюк. "Обговорення можливості створення систем тригенерації в умовах клімату країн Близького Сходу." Refrigeration Engineering and Technology 54, no. 5 (October 30, 2018): 36–43. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v54i5.1249.

Full text
Abstract:
Один з перспективних шляхів економії первинної енергії паливно-енергетичних ресурсів з одночасним отриманням електроенергії, тепла та холоду ґрунтується на концепції тригенерації. Наведено спосіб створення системи тригенерації через концептуальну модель оцінки технічної системи за комплексом факторів (економічного,енергетичного, екологічного та соціального) стану країни або місцевості. Встановлено вплив на проектні рішення кожного з факторів, зокрема,кліматичних умов. Наведено спосіб отримання вихідних даних для створення системи тригенерації малої енергетики для країн Близького Сходу на прикладі Сирії та Іраку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Bilonoha, Y. L., O. R. Maksysko, and I. G. Svidrak. "Вплив поверхнево-активних речовин на поверхневий критерій в ламінарному приграничному шарі." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (March 8, 2017): 8–12. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7502.

Full text
Abstract:
Показано, що на межі потік теплоносія − стінка трубопроводу, тобто в межах ламінарного приграничного шару (ЛПШ), виникає потужне поле сил поверхневого натягу. Інтенсивність поверхневих сил характеризується поверхневим критерієм. Експериментально знайдено значення коефіцієнта поверхневого натягу , косинуса кута змочування та динамічного коефіцієнта в’язкості водних розчинів під впливом поверхнево-активних речовин (ПАР). До водних розчинів додавались найбільш поширені аніонна, неіонна та катіонна ПАР. Визначені оптимальні концентрації цих ПАР до «льодяної» води. Встановлено, що за оптимальних концентрацій ПАР значення поверхневого натягу є мінімальним. Обчислено середню товщину ламінарного приграничного шару за додавання до води оптимальних концентрацій досліджуваних ПАР. Встановлено, що зменшення коефіцієнта поверхневого натягу мінімізує товщини ЛПШ у системі стінка трубопроводу-вода. Показано, що середня швидкість в пристінних шарах за додавання оптимальних концентрацій досліджуваних ПАР зростає, і як наслідок така система здатна ефективніше передавати кількість тепла. Визначено числові діапазони поверхневого критерію для «льодяної» води за додавання різного виду ПАР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kokhanenko, Volodumur, Taras Kachur, and Serhii Ragimov. "Вплив конструкції шини на безпеку руху аварійно-рятувального автомобіля." Problems of Emergency Situations, no. 33 (2021): 267–77. http://dx.doi.org/10.52363/2524-0226-2021-33-21.

Full text
Abstract:
Сучасні аварійно-рятувальні автомобілі комплектуються шинами радіальної конструкції з металокордом в брекері. Однак таким шинам притаманні передчасні і непередбачувані виходи з експлуатації. Виходять з експлуатації 50-70% шин, що не дозволяє реалізувати ресурс шини по зношенню протектора. З метою реалізації ресурсу протектора до повного зношення та підвищення надійності експлуатації шин аварійно-рятувальних автомобілів необхідно визначити причини передчасного виходу шин з експлуатації. Вирішення цього питання привело до вивчення розподілу температури в елементах пневматичної шини, а також визначення впливу конструкції шини на працездатність і надійність аварійно-рятувального автомобіля. При дослідженні причин виходу шин з експлуатації встановлено, що наявність екрану погіршує тепловідвід з каркаса і з усіх шарів шини, чим підвищує їх термонапружений стан. Найбільш термонапруженим є другий шар брекера. Визначено, що наявність рисунка на протекторі покращує умови відводу тепла від шини, в середньому на 30%, перш за все, за рахунок збільшення площі поверхні тепловіддачі. Ці дослідження підтверджують необхідність застосування універсальної форми рисунка протектора для шин аварійно-рятувальних автомобілів. В результаті досліджень встановлено, що навіть при дотриманні правил експлуатації і норм технічного обслуговування можливо підвищити надійність і безпеку руху аварійно-рятувальних автомобілів. На підставі досліджень для збільшення працездатного стану шин пропонується комплектувати аварійно-рятувальні автомобілі шинами спеціальної конструкції. Обґрунтовані пропозиції по конструкції шин аварійно-рятувальних автомобілів. Отримані дані збільшать надійність та безпеку руху аварійно-рятувальних автомобілів при слідуванні до місця виклику
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Побірченко, Наталія Семенівна. "МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ КОНЦЕПЦІЇ ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО." Інноватика у вихованні, no. 10 (November 7, 2019): 34–39. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i10.153.

Full text
Abstract:
У статті розкрито ключові методичні аспекти концепції гуманістичного виховання В. О. Сухомлинського, головною метою якої є дитина, формування її внутрішнього світу, прищеплення високих духовних потреб, забезпечення всебічного розвитку. Автор розглядає систему поглядів великого педагога-гуманіста на виховання дитини, які можуть бути використані сучасними вчителями у практичній діяльності. Серед ключових методичних аспектів концепції визначено, насамперед, бачення дитини як найдорожчого скарбу у світі, який потребує любові, поваги, віри, доброзичливості, тепла і розумної вимогливості (принцип дитиноцентризму); єдність сім’ї і школи у виховному процесі; уміння вчителя спілкуватися з учнями, знаходити духовні точки дотику у взаєминах з дітьми, аби мати на них позитивний вплив; значення ролі керівника школи у створенні в колективі високої духовності, родинної теплоти і творчої атмосфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Koval, Iryna. "Реакція радіального приросту Quercus robur L. на зміни клімату в Поліссі та Лісостепу." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 20 (June 4, 2020): 64–73. http://dx.doi.org/10.15421/412006.

Full text
Abstract:
Досліджено стиглі та перестиглі дубові насадження в Поліссі та Лісостепу, які ростуть в умовах свіжого сугруду та свіжого груду. Встановлено кліматичні чинники, які впливають на радіальний приріст дуба звичайного (Quercus robur L.) в Поліссі та Лісостепу і порівняно його реакції на зміни клімату в обох природних зонах. Виявлено реперні роки максимального (1891, 1902, 1924, 1931, 1957,1971, 1987) та мінімального (1895, 1906, 1918, 1922, 1929, 1936, 1950, 1976, 1992, 2000, 2005) радіального приросту дуба звичайного для Полісся, а також позитивні (1971, 1978, 1987) та негативні (1918, 1922, 1929, 1936, 1950, 1976, 1992, 2000, 2005 реперні роки для Лісостепу. Негативні реперні роки характеризуються дефіцитом опадів, посухами вегетаційного періоду, холодними або занадто теплими зимовими та ранньовесняними періодами, а позитивні –. сприятливим для росту дерев співвідношенням тепла і вологи. Для першого періоду (1960-1988 рр.) виявлено позитивний вплив зимових та ранньовесняних температур на радіальний приріст дуба у Поліссі і Лісостепу. У другому періоді (1989-2013 рр.) відбувся протилежний сценарій – значне підвищення зимових та ранньовесняних температур призвело до зменшення радіального приросту. У другому періоді дубові насадження в Поліссі більше потерпали від теплих зим, ніж насадження в Лісостепу. Негативний вплив посух вегетаційного періоду на приріст посилився у другому періоді для обох насаджень. Упродовж другого періоду опади суттєво втратили позитивний вплив на приріст у насадженнях як Полісся, так і Лісостепу. Підтверджено гіпотезу щодо посилення чутливості реакції радіального приросту дуба звичайного до змін клімату в Поліссі та Лісостепу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Вплив тепла"

1

Клименко, Володимир Андрійович, Владимир Андреевич Клименко, and Volodymyr Andriiovych Klymenko. "Вплив форми джерела тепла на розподіл температурного поля при поверхневому опромінюванні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27119.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пурський, О. І. "Вплив орієнтаційного руху молекул на фононний та дифузний перенос тепла в простих молекулярних кристалах." Diss. of Doctor of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вуєць, Олександр Євгенович, and М. А. Погрібний. "Особливості формування структур та властивостей сталей при відпуску в умовах швидкісного нагріву." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/14417.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гричаний, А. Л. "Дослідження впливу рухомих джерел тепла на напружено-деформований стан елементів конструкції." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49102.

Full text
Abstract:
Дослідження впливу рухомих навантажень, як механічних, так і теплових викликана питанням міцності конструкції та її елементів. Це пов’язано в першу чергу з розвитком новітніх технологій і створенням потужних випромінювачів енергії. Дана проблема є дуже актуальною та традиційною у сфері машинобудування та обробки матеріалів і конструкцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Печенкін, С. В., Людмила Георгіївна Добровольська, and Сергій Семенович Добротворський. "Визначення впливу параметрів режимів різання на температурні поля та глибину порушенного шару поверхні деталі при високошвидкісному фрезеруванні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/9475.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жуковська, Наталія Анатоліївна, Н. А. Жуковская, and N. A. Zhukovska. "Математичне моделювання впливу тепло-масоперенесення при фільтрації сольових розчинів на деформаційні процеси ґрунтових масивів." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2016. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/16503.

Full text
Abstract:
Робота виконана у Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, м. Рівне. Захист відбувся “ 30 ” червня 2016 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.052.01 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56. З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
В дисертаційній роботі побудовано нові математичні моделі напружено-деформованого стану ґрунтових масивів і основ у нелінійній постановці з урахуванням тепло-масоперенесення при фільтрації сольових розчинів у неізотермічних умовах та залежностей коефіцієнтів фільтрації, Ламе і модуля Юнга від концентрації сольових розчинів та температури, наявності вільної поверхні ґрунтових вод та дослідження деформаційних процесів у ґрунтах, які складаються з шарів із різними механічними та фізико-хімічними властивостями. Виведено систему рівнянь рівноваги в формі Ламе для зміщень ґрунту на основі узагальнення закону Гука з урахуванням тепло-масоперенесення та залежностей коефіцієнтів Ламе, модуля Юнга від концентрації сольових розчинів та температури. Отримано граничні умови та умови спряження для зміщень і напружень з врахуванням теплового та хімічного станів ґрунтового середовища. Розвинено обчислювальні методи для знаходження чисельних розв’язків відповідних крайових задач в одно- та двовимірному випадках. На основі розроблених алгоритмів створено відповідний програмний комплекс, проведено серію чисельних експериментів та їх аналіз. Показано вплив факторів тепло-масоперенесення при фільтрації сольових розчинів у неізотермічних умовах, наявності вільної поверхні, багатошаровості ґрунту на розподіл зміщень, нормальних та дотичних напружень та деформацій.
В диссертационной работе на основании анализа литературных источников сформулированы постановки и построены новые математические модели напряженно-деформированного состояния грунтовых массивов и оснований в нелинейной постановке с учетом тепло- и массопереноса при фильтрации солевых растворов в неизотермических условиях и зависимостей коэффициентов фильтрации, Ламе и модуля Юнга от концентрации солевых растворов и температуры, наличия свободной поверхности грунтовых вод и исследования деформационных процессов в грунтах, состоящих из слоев с различными физико-химическими и механическими свойствами, а также в фильтрующей грунтовой плотине со свободной поверхностью, грунтовом массиве в результате образования депрессионной лунки. Получена система уравнений равновесия в форме Ламе для смещений грунта на основании обобщения закона Гука с учетом тепло- и массопереноса и зависимостей коэффициентов Ламе, модуля Юнга от концентрации солевых растворов и температуры. Выведены граничные условия и условия сопряжения для смещений и напряжений с учетом теплового и химического состояний почвенной среды. Получили дальнейшее развитие и эффективно использованы численные методы для отыскания приближенных решений соответствующих краевых задач в одно- и двумерном случаях. В частности, это конечно-разностные методы благодаря построению монотонных разностных схем для нелинейных уравнений параболического типа, содержащих первую производную; метод численных конформных отображений для областей почвы сложной геометрической формы, в том числе со свободной поверхностью, который включает в себя построение численных конформных отображений; итерационный метод для отыскания численного решения системы уравнений равновесия в форме Ламе для смещений грунта. На основании разработанных алгоритмов создан соответствующий программный комплекс и проведена серия численных экспериментов. Выполнен анализ полученных результатов. Показано существенное влияние факторов тепло- и массопереноса при фильтрации солевых растворов в неизотермических условиях, зависимостей коэффициентов фильтрации, Ламе, модуля Юнга от концентрации солевых растворов и температуры, наличия свободной поверхности, многослойности почвы на распределение смещений, нормальных и касательных напряжений и деформаций.
Based on the literature review the new mathematical models of nonlinear boundary value problems of the stressed-strained state of soil masses, considering heat and mass transfer, filtering salt solutions in non-isothermal conditions, the dependencies of filtration and Lame coefficients, and Young's modulus of the concentration of salt solutions and temperature, presence of free groundwater surface and study of deformation characteristics of soils consisting of layers with different mechanical and physical and chemical properties are formulated and improved. Introduced system of equilibrium equations in the form of Lame displacement based on the generalization of Hooke's Law with regard to heat and mass transfer and the dependencies of Lame coefficients, the Young's modulus of the concentration of salt solutions and temperatures is modified. Boundary conditions for the displacements on the thermal and chemical conditions of the soil environment are discovered. Computational methods to find numerical solutions of the corresponding nonlinear boundary value problems in one- and two-dimensional cases are improved. On the basis of the developed algorithms the appropriate software is created. A series of numerical experiments and their analysis are conducted. Significant effect of heat and mass transfer, filtering salt solutions in non-isothermal conditions, the dependence of Lame coefficients, the Young's modulus of the concentration of salt solutions and temperature, the presence of the free surface of the soil layering on the distribution of displacements, stresses and strains are disclosed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мамотенко, А. В., and A. Mamotenko. "Вплив зміни тривалого світлового десинхронозу, сумісного введення мелатоніну і спіруліни на масу тіла щурів." Thesis, Харківський національний медичний університет МОЗ України, 2021. http://dspace.hnpu.edu.ua/handle/123456789/5851.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було оцінити зміни масу тіла щурів на тлі зміни режиму освітлення та при дії мелатоніну і спіруліни. У ході дослідження виявлено, що в усіх групах піддослідних тварин наявні незначні відхилення у темпі приросту маси на кінцевому етапі дослідження, за винятком самців, які зазнали впливу цілодобового освітлення та самців, яким вводили на його фоні мелатонін. Маса тіла у них була надлишковою. З’ясовано, що в жодній з експериментальних груп не виявлено зменшення абсолютного показника маси тіла, тобто, не спостерігався катаболічний ефект, який є ознакою тяжкого патологічного стану. Целью исследования было оценить изменения массы тела крыс на фоне изменения режима освещения и при действии мелатонина и спирулины. В ходе исследования выявлено, что во всех группах подопытных животных имеются незначительные отклонения в темпе прироста массы на конечном этапе исследования, за исключением самцов, подвергшихся воздействию круглосуточного освещения и самцов, которым вводили на его фоне мелатонин. Масса тела у них была избыточной. Установлено, что в одной из экспериментальных групп не выявлено уменьшение абсолютного показателя массы тела, то есть, не наблюдалось катаболический эффект, который является признаком тяжелого патологического состояния. Methods of advancing the assessment of the change in masu tila schurіv on the basis of the mode of illumination in the case of melatonin and spirulini. In the course of the last decade, it was revealed that in some groups of old-age foods there was little evidence of an insignificant change in the rate of growth of the mass at the final stage of the last decade, for the blame of males, who conceived the introduction of small-scale fruit and vegetable crops. Masa tila they have a super-surplus. It is stated that in the current experimental groups there has not been a change in the absolute indicator of mass, so that a catabolic effect has not been spared, which is familiar with a serious pathological camp.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography