Journal articles on the topic 'Водій'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Водій.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Водій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Дубінін, Є., Д. Клец, and О. Полянський. "Підвищення надійності елементів системи «водій-машина-дорожні умови» при експлуатації шарнірно-зчленованих машин." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 1(15) (October 27, 2020): 109–16. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).109-116.

Full text
Abstract:
Обґрунтований підхід до підвищення надійності системи «водій-машина-дорожні умови» при експлуатації шарнірно-зчленованих машин, що поліпшує взаємодію водія із системою забезпечення динамічної стійкості під час руху. Розроблений метод оцінювання надійності водія шарнірно-зчленованої колісної машини з використанням у якості діагностичного параметра критерію динамічної стійкості (КДС). Оцінювання параметра виконується за допомогою мобільного реєстраційно-вимірювального комплекса.Обгрунтування зон припустимих і неприпустимих значень критерію дозволяє визначити ступінь впливу водія на виникнення аварійних ситуацій, пов'язаних з перекиданням. Виходячи з того, що у водіїв відношення й мотивація до виконання транспортних операцій з дотриманням вимог з безпеки можуть бути різними, основний ефект для підвищення надійності при застосуванні розробленого підходу може бути отриманий за рахунок порівняння результатів об’єктивного контролю процесу руху за допомогою мобільного реєстраційно-вимірювального комплексу (МРВК) для різних водіїв у різних дорожніх умовах. Тобто програмно задається «зелена зона» поточних параметрів стійкості положення. Водій під час руху, враховуючи власні можливості, дорожні умови, питання економії палива тощо, обирає безпечний, на його погляд, режим руху. МРВК у процесі руху, демонструючи в режимі реального часу поточну величину критерію динамічної стійкості, підказує водієві щодо правильності обраного режиму. У разі високої інтенсивності зростання КДС, наприклад за значної швидкості руху, що не відповідає дорожнім умовам, водій не встигає втрутитися у процес стабілізації машини. Тому для забезпечення стійкості положення буде спрацьовувати МРВК. Якщо інтенсивність зростання КДС є середньою, то у водія є запас часу для стабілізації машини без підключення системи. Якщо ж інтенсивність зростання КДС є низькою, то водій повністю контролює процес руху, допомога МРВК у зазначеному випадку не потрібна.На підставі проведених досліджень і аналізу існуючого досвіду розроблені додаткові рекомендації з підвищення безпеки використання колісних шарнірно-зчленованих машин з врахуванням їх конструктивних особливостей. Результати дослідження можуть бути використані при експлуатації шарнірно-зчленованих колісних машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковтун, Віктор, and Тарас Волошко. "ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ОКРЕМИХ ДОРОЖНІХ СИТУАЦІЙ У СУДОВІЙ АВТОТЕХНІЧНІЙ ЕКСПЕРТИЗІ." ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, no. 6 (October 6, 2019): 44–47. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.011.

Full text
Abstract:
Розглянуто дорожні ситуації, де водій транспортного засобу виконує поворот вліво, поза межами перехрестя, при обгоні його іншим транспортним засобом у місці, де обгін заборонено. Виділено метод підходу до технічної оцінки дій водіїв транспортних засобів у розглянутих дорожніх ситуаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мурашковська, Віра Петрівна, Ярослав Володимирович Кужельний, Василь Михайлович Скляр, and Олена Сергіївна Слєднікова. "Аналіз впливу технічного стану автомобіля на рівень аварійності на дорогах." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 28–37. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-28-37.

Full text
Abstract:
Однією з провідних галузей економіки багатьох країн є транспортна галузь. У сучасному світі автомобільний транспорт вважається одним із двигунів прогресу. Середній вік парку автомобілів Євросоюзу становить 8 років, США – 11 років, України – 22,4 роки. На сьогоднішній день в Україні склалася така невтішна економічна ситуація, коли вигідніше придбати автомобіль з пробігом, зокрема легковий, ніж новий із автосалону. Зазвичай, ці автомобілі мають знижені показники технічного стану та експлуатаційні характеристики. Також на ці параметри негативно впливають несвоєчасні регламентований технічний огляд, заміна витратних матеріалів, ремонт автомобіля, якими досить часто зловживають водії та власники автомобілів. Це все впливає на активну безпеку та рівень аварійності на дорогах.У статті розглянуто аналіз впливу технічного стану автомобіля на рівень аварійності на дорогах. Наведено показники смертності від дорожньо-транспортних пригод деяких країн світу, смертність в Європейському Союзі від дорожньо-транспортних пригод за віковими категоріями, кількість дорожньо-транспортних пригод в Україні за 2017–2020 роки, ефективність функціонування системи «водій – автомобіль – дорога – середовище» щодо попередження дорожньо-транспортних пригод і забезпечення безпеки дорожнього руху, швидкісні обмеження по тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, вплив швидкості на ймовірність отримання смертельних травм при наїзді транспортного засобу на пішохода, довжину гальмівного шляху при екстреному гальмуванні, динаміку насичення Європейського парку транспортними засобами з максимальною швидкістю руху більше 150 км/год, інфографіку автопарку України. Проаналізовано вплив технічного стану рульового керування, елементів підвіски та гальмівної системи на керованість і стійкість автомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Волков, Владимир. "Дистанційний контроль технічного стану автомобілів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 98–108. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.98-108.

Full text
Abstract:
Наведено дані стосовно поточного стану автотранспорту в Україні та недоліки існуючого технічного обслуговування і ремонту автомобілів при експлуатації. Розроблено сучасну технологію дистанційної оцінки робочого стану автомобілів. Для неї, на підставі загального підходу щодо дослідження системи, сформована інформаційно-комунікаційна модель системи дистанційного моніторингу технічного стану автомобіля: «автомобіль - водій - умови експлуатації - інфраструктура експлуатації автомобіля (транспорт і автомобільні дороги)». Модель включає взаємодію компонентів моніторингу: автомобіль з водієм і бортову інформаційну систему; умови експлуатації транспортного засобу (дорожні, транспортні, атмосферно-кліматичні умови і культура праці); транспортна інфраструктура і дорожня інфраструктура). Для реалізації запропонованої технології розроблений інформаційний програмний комплекс «IdenMonDiaOperСon HNADU-16 », деякі з яких представлені в статті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shapovalov (Jr.), V. V., V. A. Shapovalova, and V. V. Shapovalov. "Судово-фармацевтичні дослідження щодо впливу ліків на безпеку, життя та здоров’я учасників дорожнього руху в межах організації фармацевтичної справи, технології ліків, фармацевтичного та медичного права в Україні." Health of Society 10, no. 4 (January 18, 2022): 127–32. http://dx.doi.org/10.22141/2306-2436.10.4.2021.246355.

Full text
Abstract:
Актуальність. У всьому світі дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) під впливом лікарських засобів (ЛЗ) є однією з головних причин травмувань, смертності серед учасників дорожнього руху. Безпека руху уявляє собою систему, яка включає наступні складові: людина – стан здоров’я людини – вживання небезпечних ліків різних класифікаційно-правових груп (КПГ) – побічні реакції ліків – транспортний засіб – шлях. Частка дорожньо-транспортних пригод під впливом ліків становить понад 75 %, вони є й найбільш суспільно небезпечними, тому що мають тяжкі наслідки, спричиняють невиправну шкоду здоров’ю та смерть потерпілих. Мета дослідження: проаналізувати здобутки судово-фармацевтичних досліджень в Україні щодо впливу ЛЗ на безпеку, життя та здоров’я учасників дорожнього руху в межах організації фармацевтичної справи, технології ліків та фармацевтичного і медичного права в ретроспективному аспекті. Матеріали та методи. Матеріалами імперативного дослідження стали законодавчі, нормативно-правові документи; матеріали становлення наукової школи судової фармації; наукові публікації за темою статті; Інтернет-ресурси, джерела наукової літератури. Для досягнення поставленої мети було застосовано методи судово-фармацевтичного, нормативно-правового, документального, бібліографічного, порівняльного, історичного та графічного аналізу. Результати. Проаналізовано досвід країн світу щодо профілактики та попередження дорожньо-транспортних пригод під впливом ліків. Причини, умови виникнення та наслідки ДТП носять багатофакторний характер і пов’язані з постраждалими (водій-пішохід), транспортним засобом, дорогою, вживанням психоактивних ЛЗ. Розроблено систему організаційно-регуляторних та попереджувальних заходів з надання першої медикаментозної допомоги потерпілим від ДТП. Показано, що існує необхідність проведення науково-обґрунтованих організаційно-правових, клініко-фармакологічних, судово-фармацевтичних та соціально-економічних досліджень щодо причинних зв’язків між побічними реакціями внаслідок вживання ЛЗ різних КПГ, безпекою руху та виникненням ДТП. Вперше в Україні було запропоновано математичну модель щодо встановлення впливу психоактивних ЛЗ на стан водія при керуванні транспортним засобом у залежності від обчислення шляху зупинки автомобіля відповідно до обраної швидкості та зниження реакції водія. Досліджено структуру ДТП, скоєних під впливом психоактивних лікарських препаратів. Висновки. Запропоновано класифікацію медичних аптечок для надання першої медикаментозної допомоги потерпілим при ДТП, яка дозволила обґрунтувати необхідність удосконалення їх як за якісним, так й кількісним складом у залежності від типу транспортного засобу й імовірності виникнення ДТП з тяжкими наслідками. Запропоновано рекомендації стосовно забезпечення інформації про можливість отримання медичної допомоги та систему сигнально-викличного зв’язку на шляхах, маркірування упаковок психоактивних ЛЗ спеціальною позначкою у вигляді червоного трикутника. Доведено про необхідність подальших судово-фармацевтичних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чернишов, Володимир. "Гендерні та вікові особливості вивчення правил дорожнього руху." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(53)T3 (2020): 151–63. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-53-3-3-151-163.

Full text
Abstract:
За останні десятиліття проблема забезпечення безпеки руху в Україні стала особливо гострою через значне зростання в транспортному потоці частки автомобілів, збільшення інтенсивності руху, які значно ускладнюють процес руху змішаного транспортного потоку. У цих умовах першим кроком до зниження ризиків аварійних ситуацій є підготовка кандидатів у водії з урахуванням психолого-гендерних та вікових особливостей вивчення правил дорожнього руху. Актуальність дослідження підтверджується збільшенням розриву між темпами автомобілізації і розвитком вулично-дорожньої мережі, підвищенням середнього віку водія, невідповідність рівня підготовки водіїв сучасним вимогам та їхнім індивідуально-психологічним особливостям. У статті визначено психологічні чинники, що впливають на навчання водіння автомобіля. Обґрунтовано необхідність умовного поділу кандидатів у водії з урахуванням індивідуальних особливостей відповідно до статі, віку, характеру на окремі групи, що допомагає викладачеві підібрати до учнів індивідуальний підхід. Для успішного вивчення Правил дорожнього руху на основі урахування психолого-гендерних та вікових особливостей істотне значення має створення низки психолого-педагогічних умов: організація самостійної роботи майбутніх водіїв з обґрунтуванням правильності виконання предметних перетворень; використання наочно-образних і знаково-символічних моделей приватних і загальних способів дій; застосування програми психологічної допомоги на основі техніки гештальттерапії. Освоєння Правил дорожнього руху в умовах індивідуального підходу до навчання, сприяє формуванню рефлексивних компонентів мислення у відповідній предметній сфері, що виявляється в змістовному обґрунтуванні оцінки професійних якостей, що визначають успішність управління автомобілем. Встановлено, що врахування психолого-гендерних та вікових особливостей в процесі навчання дозволяє якісно підвищити рівень підготовки водія і його надійність, що, водночас, веде до зниження ризику виникнення небезпечних ситуацій на дорозі. Підвищення надійності водія досягається за допомогою оптимізації його професійного навчання і тренування навичок, що є одним із завдань організації професійного відбору і навчання. Ключові слова: індивідуальні особливості, кандидати у водії, гендерний підхід, типи темпераменту, індивідуальний підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Pokotylo, Olga, Tetiana Poruchynska, and Oksana Stasiuk. "Показники крові та діяльності серцево-судинної системи в працівників шкідливих професій." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 3 (August 27, 2019): 179–84. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-387-179-184.

Full text
Abstract:
Оцінка загальних показників крові й серцевої діяльності серця є важливою у визначенні стану досліджуваних, у т. ч. працівників шкідливих професій. Мета роботи – вивчити загальні дані крові та серця в працівників шкідливих професій. У досліджені брали участь 43 особи, які проходили обстеження в межах періодичного медичного огляду. Це були працівники восьми різних професій (водій-рятувальник – 17 %, електрогазозварювальник – 10 %, електромонтер – 12 %, кранівник – 15 %, лаборант – 15 %, оператор АЗС – 12 %, оператор котельні – 7 %, слюсар – 12 %). Роботу серця оцінювали за параметрами електрокардіограми. Запис ЕКГ здійснювали, застосовуючи електрокардіограф ECG 300G у відділені функціональної діагностики, визначення загальних показників крові відбувалося за загальними методиками на базі клініко-діагностичної лабораторії Тернопільської міської комунальної лікарні № 2. Аналізували показники загального аналізу крові та характеристики ЕКГ (кут відхилення ЕВС, частоту серцевих скорочень, коливання інтервалу RR й інтервали: RR, PQ, QT, зубець P, комплекс QRS і систолічний показник). Показники загального аналізу крові в більшості досліджуваних перебували в межах норми. Виявили відмінності показників гемоглобіну, еритроцитів, сегментоядерних клітин і моноцитів у працівників різних професій. Порівняння показників ЕКГ засвідчило відмінності між величиною кута ЕВС, який мав значні відхилення від норми в електромонтерів, операторів котелень і слюсарів. Також за межі норми виходили показники тривалості інтервалу RR в електромонтерів, лаборантів й операторів АЗС. Незначні відхилення виявлено в значеннях зубця P і комплексу QRS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pokotylo, Olga, Tetiana Poruchynska, and Oksana Stasiuk. "Показники крові та діяльності серцево-судинної системи в працівників шкідливих професій." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 3 (August 27, 2019): 179–84. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-387-3-179-184.

Full text
Abstract:
Оцінка загальних показників крові й серцевої діяльності серця є важливою у визначенні стану досліджуваних, у т. ч. працівників шкідливих професій. Мета роботи – вивчити загальні дані крові та серця в працівників шкідливих професій. У досліджені брали участь 43 особи, які проходили обстеження в межах періодичного медичного огляду. Це були працівники восьми різних професій (водій-рятувальник – 17 %, електрогазозварювальник – 10 %, електромонтер – 12 %, кранівник – 15 %, лаборант – 15 %, оператор АЗС – 12 %, оператор котельні – 7 %, слюсар – 12 %). Роботу серця оцінювали за параметрами електрокардіограми. Запис ЕКГ здійснювали, застосовуючи електрокардіограф ECG 300G у відділені функціональної діагностики, визначення загальних показників крові відбувалося за загальними методиками на базі клініко-діагностичної лабораторії Тернопільської міської комунальної лікарні № 2. Аналізували показники загального аналізу крові та характеристики ЕКГ (кут відхилення ЕВС, частоту серцевих скорочень, коливання інтервалу RR й інтервали: RR, PQ, QT, зубець P, комплекс QRS і систолічний показник). Показники загального аналізу крові в більшості досліджуваних перебували в межах норми. Виявили відмінності показників гемоглобіну, еритроцитів, сегментоядерних клітин і моноцитів у працівників різних професій. Порівняння показників ЕКГ засвідчило відмінності між величиною кута ЕВС, який мав значні відхилення від норми в електромонтерів, операторів котелень і слюсарів. Також за межі норми виходили показники тривалості інтервалу RR в електромонтерів, лаборантів й операторів АЗС. Незначні відхилення виявлено в значеннях зубця P і комплексу QRS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ГАНДЗЮК, Микола, and Дмитро ГАНДЗЮК. "ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СТІЙКІСТЬ РУХУ АВТОМОБІЛІВ І АВТОПОЇЗДІВ У ГАЛЬМІВНОМУ РЕЖИМІ ТА КРИТЕРІЇ ЇЇ ОЦІНКИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 26, 2020): 5–10. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.386.

Full text
Abstract:
З огляду на зростання інтенсивності руху на сучасних автомагістралях, необхідно підвищити безпеку транспортних засобів для уникнення аварійних ситуацій, що несуть за собою погіршення здоров’я людей та значні матеріальні втрати при пошкодженні транспортних засобів та вантажів. Особливо гостро це питання стосується автомобільних поїздів, процес руху та гальмування яких набагато складніший ніж в одиничних автомобілів. Необхідно щоб гальмівна система дозволяла регулювати швидкість руху автопоїзда у широкому діапазоні, протидіяла заносам, а також унеможливлювала складання ланок транспортного засобу та його зіткнення з іншими автомобілями, тобто забезпечувала відповідну стійкість. Водій повинен максимально контролювати поведінку транспортного засобу під часу руху, а за потреби швидко та безпечно зупинити його. Поліпшення експлуатаційних властивостей автопоїздів у сучасних умовах руху є одним із пріоритетних завдань для забезпечення високого рівня безпеки їх експлуатації з максимальною ефективністю використання. Досягнення даних вимог можливе лише за умови врахування можливих змін технічного стану автопоїздів у процесі експлуатації. Зокрема, значну увагу слід відвести змінам, які можуть відбутися у гальмівній системі ланок автопоїзда, що можуть спричинити порушення оптимальних показників регулювання й розподілу гальмівних сил по осях та бортах транспортного засобу, що неминуче призводить до втрати стійкості його руху навіть при незначних швидкостях, особливо при максимальному завантаженні. Зважаючи на це у роботі проведено аналіз факторів, що впливають на стійкість руху автомобілів і автопоїздів у гальмівному режимі та основних критеріїв стійкості і ефективності гальмування транспортних засобів, а також огляд нормативних документів, що їх регламентують.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Городецький, Іван, Василь Тимочко, Ігор Мазур, Ігор Городецький, and Андрій Березовецький. "Аналіз динаміки причин дорожньо-транспортних пригод і прогнозування небезпечних подій." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 182–88. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.182.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано проблему дорожньо-транспортних пригод (ДТП) і значного травматизму на дорогах у світі та Україні. Щорічно у світовому вимірі від аварій на дорогах гине 1,35 млн осіб, із яких майже 50 % – це пішоходи, велосипедисти і мотоциклісти. Країни втрачають близько 3 % внутрішнього валового продукту; також простежується залежність: чим вищий розвиток країни, тим кількість дорожньо-транспортних пригод є меншою. Аналогічно це стосується віку транспортного засобу: чим новіший автомобіль, тим менше потрапляє у дорожньо-транспортну пригоду. Проаналізовано причини ДТП, бо їх вивчення дає змогу планувати і впроваджувати заходи щодо зниження кількості небезпечних умов, обставин і ситуацій у системі «водій – автомобіль – дорога – довкілля». Віднедавна в Україні основними причинами ДТП і пов’язаного з ними травматизму було перевищення безпечної швидкості (7586–9999 подій), проблеми під час маневрування (5201–5522), порушення на перехрестях (2959–2352), недостатня дистанція (2420–1445), порушення на пішохідних переходах (1683–1680), керування транспортом у нетверезому стані (911–1819) тощо. Згідно з оцінкою динаміки причин ДТП в Україні, найбільше зросла кількість таких небезпечних подій: порушення вимог безпеки пасажиром (+73 %), перевищення безпечної швидкості руху транспортного засобу (+31,8 %), порушення правил проїзду пішохідних переходів (+10,5 %) та ін. Динаміка травматизму під час дорожньо-транспортних пригод має негативну тенденцію зростання від 24294 до 26141 випадків за останні три роки, а прогнозування продемонструвало подальше їх збільшення. Тому потрібно планувати і створювати зовнішні впливи для нормалізації ситуації на дорогах України – законодавчі, управлінські, технічні, організаційні та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Миронов, Ю. Б., and О. Р. Сватюк. "ВИДИ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯКІ ФОРМУЮТЬ ПОПИТ НА ФАХІВЦІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ЛЬВІВЩИНИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 66 (April 15, 2022): 57–63. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-66-08.

Full text
Abstract:
Дана стаття є актуалізацією дослідження впливу чинників на тенденції розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на Львівщині, її ролі в економічному зростанні підприємництва регіону. Спеціалізацію робітників Львівщини формують чотири види економічної діяльності – промисловість (23 %), торгівля (15,5 %), сільське господарство (9,6 %), сфера інформаційних технологій (7 %). Регіон характеризується потужним науковим потенціалом, високим рівнем освіченості населення та розвинутою науково-освітньою інфраструктурою, проте рівень інтегрованості науки, освіти та реального сектору економіки залишається недостатнім за умов карантинних обмежень. Регіональний ринок праці визначає свої умови підприємництва. У центрах зайнятості більшість високоосвічених безробітних. Робітничі кадри натомість завжди знайдуть собі роботу. Активно розвивається будівельна галузь – житлові та торговельні центри, транспортні, вантажні та пасажирські перевезення, агрокомплекси. Харчова та легка промисловість також користується великим попитом на кваліфікованих працівників. На недостатню ефективність використання науково-технічного та виробничого інноваційного потенціалу закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області вказують: зниження рівня фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, що призводить до відтоку цінних кваліфікованих наукових і технічних кадрів за кордон; відсутність зв’язку в тріаді “освіта-виробництво-ринок”, коли спеціальності випускників є орієнтованими на вітчизняні підприємства, а не новий ринок праці, де присутні перспективні розробки, що призводить до їхнього знецінення. У статті розглядаються види економічної діяльності, які формують попит на фахівців робітничих професій, їхні проблеми з працевлаштуванням. Найбільшим попитом серед професій користуються кухар, кондитер, офіціант, водій, майстер з ремонту колісних автомобілів, електрозварювальник, різальник, перукар і стиліст. Підприємства зацікавлені в таких людях, тому що вони отримують добре підготовлених фахівців. Молодь є дуже ініціативна і часто відкриває власний бізнес, поєднуючи свої знання та вміння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

ГЛАДЧЕНКО, Володимир, and Юрій ОВЕРЧЕНКО. "МЕТОДИКА СКЛАДАННЯ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА РЕЗУЛЬТАТИ РОЗРАХУНКУ ПОКАЗНИКІВ РУХУ ПЕРЕОБЛАДНАНОГО ЕЛЕКТРИЧНОГО КТЗ КАТЕГОРІЇ М1 В ЇЗДОВОМУ ЦИКЛІ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 19, 2021): 46–53. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.507.

Full text
Abstract:
У роботі запропонована методика складання та результати розрахунку за математичною моделлю. Проблема математичного опису функціональних елементів електричних колісних транспортних засобів (ЕКТЗ) ускладнюється необхідністю опису електричних процесів що відбуваються та впливом системи керування на силову установку. Розроблена методика є оригінальною, розглядається система «Силова акумуляторна батарея – Тяговий електродвигун – Трансмісія» в умовах руху за їздовим циклом. Для складання математичної моделі був обраний математичний пакет OpenModelica, це відкрите середовище моделювання та моделювання на основі Modelica. Модель має блок «Водій», який представляє собою замкнений контур контролера керування. Він відслідковує фактичну швидкість електромобіля і порівнює її з необхідною, заданою їздовим циклом. Визначені тягово-швидкісні та енергетичні показники переобладнаного автомобіля категорії М1 в батарейний електромобіль. За допомогою розробленої методики, можливо прогнозувати експлуатаційні показники електричного колісного транспортного засобу до виконання переобладнання. В якості вихідних числових значень параметрів переобладнаного автомобіля для проведення числового експерименту з використанням ПК, було обрано серійний автомобіль категорії М1 ЗАЗ–965 «Запорожець». Методика проведення числового експерименту передбачає проведення великої кількості обчислень в різних поєднаннях вихідних параметрів. В подальшому на ньому передбачено проведення дорожніх та стендових випробовувань. Технічний рівень переобладнання визначається питомою масою та питомою вартістю як окремих агрегатів так і всього електронного обладнання в цілому. Однак, показник вартості обладнання має сильну волатильність, тож його важко оцінити об’єктивно. В роботі пропонується критерій можливості збереження величини повної маси переобладнаного ЕКТЗ, умова обмеження за габаритними розмірами, максимальної кутової швидкості ротора тягового електродвигуна, максимального струму та напруги в силових елементах системи керування. Ключові слова: електромобіль, переобладнання, ефективність, математична модель, контролер, числовий експеримент, енергетична ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

ГАНДЗЮК, Дмитро, Микола ГАНДЗЮК, and Валерій СТЕЛЬМАЩУК. "ВИЗНАЧЕННЯ НОРМАЛЬНИХ РЕАКЦІЙ ОПОРНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ РУСІ МОДУЛЬНОГО ТРИЛАНКОВОГО ПРИЧІПНОГО АВТОПОЇЗДА УСКЛАДІ «АВТОМОБІЛЬ-ТЯГАЧ – ДВОВІСНИЙ ПІДКАТНИЙ ВІЗОК – ТРИВІСНИЙ НАПІВПРИЧІП» У ГАЛЬМІВНОМУ РЕЖИМІ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 38–51. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.86.

Full text
Abstract:
Ефективним засобом скорочення чисельності транспортних засобів при збереженні обсягів вантажоперевезень є використання автопоїздів. У наш час автопоїзди застосовуються у багатьох країнах світу. Зважаючи на відносну конструктивну простоту та меншу довжину при однаковому рівні вантажопідйомності, та з урахуванням ряду інших переваг, сідельні автопоїзди отримали значне визнання й найбільш поширені у забезпеченні транспортних перевезень вантажів.З огляду на зростання інтенсивності руху на сучасних автомагістралях, необхідно підвищити безпеку транспортних засобів для уникнення аварійних ситуацій, що несуть за собою погіршення здоров’я людей та значні матеріальні втрати при пошкодженні транспортних засобів та вантажів. Особливо гостро це питання стосується автомобільних поїздів, процес руху та гальмування яких набагато складніший ніж в одиничних автомобілів. Необхідно щоб гальмівна система дозволяла регулювати швидкість руху автопоїзда у широкому діапазоні, протидіяла заносам, а також унеможливлювала складання ланок транспортного засобу та його зіткнення з іншими автомобілями, тобто забезпечувала відповідну стійкість. Водій повинен максимально контролювати поведінку транспортного засобу під часу руху, а за потреби швидко та безпечно зупинити його.Зважаючи на це, поліпшення експлуатаційних властивостей автопоїздів у сучасних умовах руху є одним із пріоритетних завдань для забезпечення високого рівня безпеки їх експлуатації з максимальною ефективністю використання. Досягнення даних вимог можливе лише за умови врахування можливих змін технічного стану автопоїздів у процесі експлуатації. Зокрема, значну увагу слід відвести змінам, які можуть відбутися у гальмівній системі ланок автопоїзда, що можуть спричинити порушення оптимальних показників регулювання й розподілу гальмівних сил по осях та бортах транспортного засобу, що неминуче призводить до втрати стійкості його руху навіть при незначних швидкостях, особливо при максимальному завантаженні.Вирішення цих проблем неможливе без розробки математичної моделі руху модульного триланкового причіпного автопоїзда, у якій були б враховані основні кінематичні та геометричні співвідношення, кути встановлення осей, нормальні реакції опорної поверхні та бічні сили на колесах осей ланок з урахуванням їх перерозподілу по осях та бортах при гальмуванні автопоїзда у криволінійному та прямолінійному русі а також кути відведення коліс автомобіля-тягача, підкатного візка та напівпричепа.Саме тому дана робота присвячена визначенню нормальних реакцій опорної поверхні при русі модульного триланкового причіпного автопоїзда у складі «автомобіль-тягач - двовісний підкатний візок - тривісний напівпричіп» у гальмівному режимі.Ключові слова: автопоїзд; модульний триланковий причіпний автопоїзд; компонувальна схема; причіпна ланка; причіп; напівпричіп; підкатний візок; математична модель; експлуатаційні властивості; стійкість; опорна поверхня; нормальні реакції; гальмівний режим
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Мережко, Анатолий. "Рождество под водой." GEO, no. 1 (2005): 16–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Аристархов, Александр. "Летящие под водой." Вокруг света. Украина. Геосфера, no. 12 (2005): 8–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Аристархов, Александр. "Летящие под водой." Вокруг света. Украина. Геосфера, no. 12 (2005): 8–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Метелкин, Николай. "Под водой - "Синяя торпеда"." Вокруг света. Украина. Геосфера, no. 1 (2005): 5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Треніна, А. С. "Судоми у воді." Безпека життєдіяльності, no. 6, червень (2018): 5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сидоренко, Віктор. "Мрії на воді." Міжнародний туризм, no. 6 (114), грудень - січень (2013): 34–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Констанцо, І. ""Написи на воді"." Київ, no. 3/4 (2020): 169–73.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Савельев, Владимир. "За водой живой и мертвой." Туризм: практика, проблемы, перспективы, no. 4 (2005): 46–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Савельев, Владимир. "За водой живой и мертвой." Туризм: практика, проблемы, перспективы, no. 4 (2005): 46–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Балагур, Л. В. "Безпека поведінки на воді." Безпека життєдіяльності, no. 6 (2009): 36–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Белый, Ю. И., and В. А. Капустин. "В воздухе, на земле, под водой." Journal of «Almaz – Antey» Air and Defence Corporation, no. 1 (June 30, 2012): 40–45. http://dx.doi.org/10.38013/2542-0542-2012-1-40-45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Треніна, А. С. "Сонце, спекотне літо, дорога - увага, водії." Безпека життєдіяльності, no. 8, серпень (2019): 19–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Шмелев, В. М., and С. В. Финяков. "Особенности горения смесей алюминия с водой." Химическая физика 32, no. 7 (2013): 53–64. http://dx.doi.org/10.7868/s0207401x13070108.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Ещенко, Ксения. "Все, что под водой, - государственная собственность!" Украинский туризм, no. 1 (2006): 28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Тытик, Д. Л., С. А. Бусев, В. В. Высоцкий, А. А. Ревина, О. В. Суворова, В. И. Кузьмин, and А. Ф. Гадзаов. "Эффект рассеяния ультрафиолетового излучения деионизованной водой." Журнал физической химии 93, no. 12 (2019): 1865–69. http://dx.doi.org/10.1134/s0044453719110335.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

НИКОЛАЕВ, В. М. "О ГОРЕНИИ ПОРОШКА МАГНИЯ С ВОДОЙ." Gorenie i vzryv (Moskva) - Combustion and Explosion 14, no. 2 (May 31, 2021): 63–69. http://dx.doi.org/10.30826/ce21140207.

Full text
Abstract:
Исследовано сгорание порошка магния с жидкой и гелеобразной водой. Найдены пределы и скорость распространения волны горения, а также степень превращения магния в зарядах цилиндрической формы. Предложен новый метод интенсификации сгорания - двухстадийный режим горения и разработан соответствующий ему разделенный заряд, позволяющий увеличить количество воды на 10%-18% в таком заряде по сравнению со сгоранием однородной смеси с высокой степенью превращения магния и без промотора горения. Эффект достигнут за счет специально организованного режима горения разделенного заряда. Данные исследования могут быть полезны при создании перспективных гидрореагирущих и водородогенерирующихсоставов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Shevchuk, Svitlana, and Lyudmyla Vasilieva. "Залежність чисельності гетеротрофних джгутикових центральної частини Українського Полісся від абіотичних факторів водного середовища." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 12 (November 23, 2018): 104–11. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2015-313-104-111.

Full text
Abstract:
Досліджено залежність чисельності гетеротрофних джгутикових центральної частини Українського Полісся від активної реакції водного середовища, умісту розчинених у воді кисню та органічних речовин. Установлено, що чисельність P. nitrophilus залежить від рН і розчинених у воді органічних речовин, A. tachyploon, B. globosus, G. truncata, P. apiculatus, R. nasuta – від розчиненого у воді кисню, а A. sigmoides, B. saltans, P. simplex – від розчинених у воді органічних речовин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Шайтура, Н. С., and М. Н. Ларичев. "Математическое моделирование процесса окисления дисперсного алюминия водой." Химическая физика 39, no. 9 (2020): 18–22. http://dx.doi.org/10.31857/s0207401x20090101.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Мейрманов, А. М., Г. В. Решетова, and В. А. Чеверда. "АНАЛИЗ МОДЕЛЕЙ ВЫТЕСНЕНИЯ НЕФТИ ВОДОЙ ЧЕРЕЗ МИКРОСТРУКТУРУ." Доклады Академии наук 470, no. 3 (2016): 340–43. http://dx.doi.org/10.7868/s0869565216270189.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ермолаев, Б. С., В. Е. Храповский, and В. М. Шмелев. "О конвективном горении смеси алюминия с водой." Химическая физика 33, no. 9 (2014): 44–51. http://dx.doi.org/10.7868/s0207401x14090040.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Тимочко, Степан. "50: чому українські водії ігнорують обмеження швидкості." Екологічний вісник, no. 1 (107), січень - лютий (2018): 10–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Кондратенко, М. С., С. А. Анисенко, И. В. Эльманович, А. И. Стаханов, М. О. Галлямов, and А. Р. Хохлов. "ГИДРОФОБНЫЕ СВОЙСТВА ТОНКИХ ПЛЕНОК ГРЕБНЕОБРАЗНЫХ СОПОЛИМЕРОВ ПЕРФТОРГЕКСИЛЭТИЛМЕТАКРИЛАТА С ПОЛИДИМЕТИЛСИЛОКСАНОМ, НАНОСИМЫХ ИЗ РАСТВОРОВ В СВЕРХКРИТИЧЕСКОМ ДИОКСИДЕ УГЛЕРОДА, "Высокомолекулярные соединения. Серия А"." Высокомолекулярные соединения А, no. 4 (2018): 275–83. http://dx.doi.org/10.7868/s2308112018040016.

Full text
Abstract:
Радикальной полимеризацией в среде сверхкритического диоксида углерода синтезированы гребнеобразные сополимеры перфторгексилэтилметакрилата и метакрилоксипропил-терминированного полидиметилсилоксана, исследована растворимость сополимеров в сверхкритическом диоксиде углерода, изучены гидрофобные свойства тонких пленок, получаемых осаждением сополимеров на подложки из растворов в трифтортрихлорэтане и сверхкритическом диоксиде углерода. По результатам измерения краевых углов смачивания водой и диметилсульфоксидом рассчитана удельная свободная поверхностная энергия формируемых пленок. Показано, что тонкие пленки сополимеров имеют более низкую поверхностную энергию и характеризуются меньшим гистерезисом краевого угла смачивания водой, чем пленки гомополимера поли(перфторгексилэтилметакрилата). Проведено сравнительное тестирование покрытий на основе гомополимера и сополимера, наносимых из растворов в сверхкритическом диоксиде углерода на поверхность нейлоновых тканей. Установлено, что ткани с покрытием на основе сополимера имеют в среднем более высокие краевые углы смачивания водой.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мамбетназаров, Амангелди Бисенбаевич, and Бахытгул Узакбергеновна Халмуратова. "Стабилизация развития сельскохозяйственных культур в низовьях Амударьи в условиях маловодья." Аграрная Россия, no. 2 (March 21, 2020): 21–23. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2020-2-21-23.

Full text
Abstract:
Установлены оптимальные варианты размещения сельскохозяйственных культур и режимов орошения, позволяющие устойчиво вести сельское хозяйство в экологически неблагополучных почвенно-климатических условиях Южного Приаралья. Определены поливные и оросительные нормы хлопчатника, подсолнечника, озимой пшеницы и люцерны в различных условиях обеспеченности водой. Наиболее требовательными к поливам оказались хлопчатник и озимая пшеница. Наибольший урожай хлопчатника и зерна озимой пшеницы отмечены в вариантах с обеспеченностью водой при поливах по схеме 1 – 3 – 0 (число поливов в фазу развития растений до бутонизации, в фазу цветения, в фазу спелости) при оросительной норме 3600 и 8000 м3/га соответственно. При низкой обеспеченности водой наивысшая урожайность наблюдалась у подсолнечника и люцерны при схеме полива 0 – 1 – 0 и оросительной норме 640 и 1000 м3/га соответственно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Yefimenko, T. M., H. V. Odnosum, O. A. Vorobiy, I. A. Kovalenko, Y. P. Tlusta, and А. I. Mishchenko. "THE EFFECT OF MELANIN FEEDING ON THE NATURAL BEE`S EXTINCTION." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 5 (September 20, 2020): 15–19. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2020.5.02.

Full text
Abstract:
Визначено вплив на відмирання бджіл згодовування цукрового сиропу, приготованого на артезіанській воді з розчиненим в ній меланіном, порівняно зі згодовуванням сиропу, приготованого на воді з водомережі без меланіну. Використано артезіанську воду, збагачену водорозчинним меланіном рослинного походження у кількості 0,1 мкг на 1 л води. Установлено, що за згодовування сиропу, приготованого на артезіанській воді з меланіном, уповільнюється природне відмирання бджіл (від 2,8 до 50,5%) порівняно зі згодовуванням сиропу, приготованого на воді з водомережі без меланіну. Оскільки меланін має антидегенеративну, антиоксидантну, імунопротекторну, сорбентну дію в організмі людей і тварин, то припускається, що його згодовування може позитивно вплинути на бджіл у стресових ситуаціях, зокрема в разі отруєння пестицидами. Ключові слова: бджоли, водорозчинний меланін, цукровий сироп, згодовування, відмирання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Rudakov, О. B., V. F. Selemenev, L. V. Rudakova, and E. A. Podolina. "Хроматографические и экстракционные свойства ацетонитрила и его смесей с водой." Сорбционные и хроматографические процессы 18, no. 4 (July 21, 2018): 458–78. http://dx.doi.org/10.17308/sorpchrom.2018.18/554.

Full text
Abstract:
В обзоре рассмотрены хроматографические и экстракционные свойства ацетонитрила и его смесей с водой. Обсуждено влияние состава смесей ацетонитрил – вода на такие свойства как плотность, вязкость, коэффициент проницаемости, показатель преломления, оптическая плотность, температура кипения. Рассмотрено применение обобщенного критерия полярности ацетонитрила в оценке элюирующей способности подвижных фаз на основе смесей ацетонитрила с водой. Показаны преимущества и проблемы применения ацетонитрила как модификатора подвижной фазы в обращенно-фазовой ВЭЖХ и как гидрофильного экстрагента в жидкостно-жидкостной экстракции.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Рябина, А. В., and В. Г. Шевченко. "Адсорбционное взаимодействие сплава Al–5%Pb с водой." Журнал физической химии 90, no. 10 (2016): 1528–33. http://dx.doi.org/10.7868/s004445371610023x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Шайтура, Н. С., О. О. Ларичева, and М. Н. Ларичев. "Изучение механизма низкотемпературного окисления микроразмерного порошка алюминия водой." Химическая физика 38, no. 3 (2019): 9–23. http://dx.doi.org/10.1134/s0207401x19030087.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

АКОПЯН, А. В., Б. В. АНДРЕЕВ, А. В. АНИСИМОВ, Е. А. ЕСЕВА, А. В. ТАРАКАНОВА, А. С. УСТИНОВ, А. В. КЛЕЙМЕНОВ, Д. О. КОНДРАШЕВ, Д. В. ХРАПОВ, and Р. В. ЕСИПЕНКО. "ЭКСТРАКЦИЯ МЕРКАПТАНОВ ИЗ ЛЕГКИХ УГЛЕВОДОРОДНЫХ СМЕСЕЙ АММИАЧНОЙ ВОДОЙ." Журнал прикладной химии 92, no. 6 (June 2019): 808–16. http://dx.doi.org/10.1134/s0044461819060148.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Tereshchuk, Oleksiy, and Victor Movenko. "ПРОБЛЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯ САДІВНИЧИХ ТОВАРИСТВ ЧЕРНІГІВЩИНИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 284–91. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-284-291.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. У зв’язку з введенням у дію Закону України № 1830 від 07.02.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержання документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» змінився порядок надання дозволів на спеціальне водокористування, що потребує досліджень та розрахунків водокористування та водовідведення відповідних водокористувачів. Постановка проблеми. Для отримання дозвільних документів щодо спеціального водокористування водокористувачі повинні виконати дослідження й розрахунки потреби у воді та оцінку обсягів водокористування відповідних садівничих товариств та надати технічну документацію в дозвільний центр. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, присвячені проблемам водокористування та водовідведення в сучасних умовах. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Потреби у воді та оцінка обсягів водокористування садівничих товариств, відповідно до сучасних нормативних документів, не досліджені й не визначені. Постановка завдання. Розглянуті дослідження і розрахунки потреб у воді та оцінка обсягів водокористування відповідних садівничих товариств та рекомендації щодо природоохоронних заходів. Виклад основного матеріалу. У статті розглянуто питання вирішення проблем спеціального водокористування садівничих товариств, дослідження й розрахунки їхніх потреб у воді та оцінка обсягів водокористування, запропоновані необхідні природоохоронні заходи. Висновки відповідно до статті. Проведені дослідження садівничих товариств дозволили визначити поливну площу, потреби у воді на поливання садівничих ділянок та обсяги їх водокористування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Gelmboldt, V. O., and I. O. Shyshkin. "РОЗЧИННІСТЬ 2-, 3-, 4-КАРБОКСИМЕТИЛПІРИДИНІЮ, 2-АМІНО-4,6-ДИГІДРОКСИПІРИМІДИНІЮ ТА ОКТЕНІДИНУ ГЕКСАФТОРОСИЛІКАТІВ." Фармацевтичний часопис, no. 1 (March 7, 2019): 5–10. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2019.1.9877.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Визначення розчинності 2-, 3-, 4-карбоксиметилпіридинію, 2-аміно-4,6-дигідроксипіримідинію та октенідину гексафторосилікатів як перспективних антикарієсних агентів. Матеріали і методи. 2-, 3-, 4-карбоксиметилпіридинію, 2-аміно-4,6-дигідроксипіримідинію та октенідину гексафторосилікати були синтезовані за описаними раніше методиками. Визначення розчинності гексафторосилікатів проводили відповідно до рекомендацій ДФУ. Ізотермічні умови експериментів за визначенням розчинності солей забезпечували за допомогою ультратермостату U15. Результати й обговорення. Визначена розчинність у воді, метанолі, етанолі та диметилсульфоксиді нових потенційних антикарієсних агентів – 2-, 3-, 4-карбоксиметилпіридінію, 2-аміно-4,6-дигідроксипіримідинію та октенідину гексафторосилікатів. Сіль 2-аміно-4,6-дигідроксипіримідинію характеризується низькою розчинністю у всіх використаних розчинниках. Встановлено взаємозв’язок між розчинністю у воді вивчених гексафторосилікатів і характеристиками будови відповідних амонієвих катіонів. Висновки. Встановлено, що 2-, 3-, 4-карбоксиметилпіридинію гексафторосилікати дуже легкорозчинні у воді, розчинні у ДМСО та малорозчинні у метанолі і етанолі. Сіль октенідину легкорозчинна у метанолі, розчинна у етанолі та дуже малорозчинна у ДМСО. Відповідна сіль 2-аміно-4,6-дигідроксипіримідинію малорозчинна у воді та дуже малорозчинна в органічних розчинниках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Шпонтак, І. М. "Заходи безпеки на воді в зимовий період." Безпека життєдіяльності, no. 12 (2012): 33–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Абрамов, Юрий, and Евгений Тищенко. "Определение частотных характеристик пожара класса В при его тушении распыленной водой." Journal of Civil Protection 1, no. 1 (February 17, 2017): 13–17. http://dx.doi.org/10.33408/2519-237x.2017.1-1.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Пількевич, Юлія, Георгій Розорінов, and Тетяна Ткаченко. "РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ РИБ І ВИМІРЮВАННЯ МАЛИХ ІНТЕНСИВНОСТЕЙ ІОНІЗУЮЧИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ." Молодий вчений, no. 5 (93) (May 31, 2021): 14–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-5-93-3.

Full text
Abstract:
Одним з важливих джерел забруднення риби є передача радіоактивних речовин через харчові ланцюги. Більшість риб харчуються планктоном, який здатний накопичувати радіонукліди до концентрацій в сотні і тисячі разів більше, ніж в навколишній воді. Тому при низькому вмісті радіоактивних речовин у воді їх споживання риби в першу чергу обумовлено зараженою їжею. При знаходженні у воді, що забруднена радіоактивними речовинами, риби отримають зовнішнє опромінення. Адсорбована на поверхні їх тіла активність створює опромінення організму. У свою чергу радіоактивні речовини, що накопичуються в органах і тканинах, створюють внутрішнє джерело опромінення. Накопичення радіоактивних речовин органами і тканинами риб, а також розподіл і виділення їх залежить від цілого ряду умов, основними з яких є: хімічна природа радіоізотопів і періоди їх напіврозпаду, концентрація радіоізотопів у воді, вид, вік і фізіологічний стан риб, екологічні умови. Кумуляція радіоізотопів органами і тканинами риб залежить від концентрації цих радіоізотопів у воді і часу перебування в ній риб. Чим вище ступінь радіоактивності води, тим більше ступінь забрудненості риб. Наведено деякі види риб, впорядковані за зростанням середнього рівня вмісту 137Cs. Запропоновано, обґрунтовано та експериментально перевірено методику вимірювання малих інтенсивностей іонізуючих випромінювань, засновану на вимірі –поточних характеристик –вимірних функцій розподілу ймовірностей часових інтервалів між імпульсами, що виробляються детекторами випромінювань. Показано, що розроблена методика дозволяє достовірно виявляти випромінювання з інтенсивностями в десятки разів нижче інтенсивності фонових випромінювань, при високих інтенсивностях фонового випромінювання. Застосування пропонованої методики в десятки разів зменшує час аналізу і знижує вимоги до екранування досліджуваних об'єктів від фонового випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Эркинбаева, Н. А., Э. М. Ысманов, and Ы. Ташполотов. "Физико-химические свойства и применение редкоземельных элементов." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 76, no. 1 (August 2021): 56–60. http://dx.doi.org/10.18411/lj-08-2021-13.

Full text
Abstract:
Полученный редкоземельный металл лантан в свободном состоянии представляет собой серебристо–белый, довольно мягкий металл. Из-за высокой активности к атмосферному кислороду и воде куски лантана следует сохранить в парафине. Металлический лантан очень хорошо проводит электрический ток. При обычной температуре реагирует с водой и кислотами неокислителями, выделяя водород, и образует щелочи. Металлический лантан сильно реагирует с йодом и серой. Во время горения данный металл в атмосфере кислорода выделяются большое количество тепла и образуют оксиды, этот процесс измеряли пирометром ДТ 8885 (пирометр инфракрасный от 50 до1300°С). Оксид лантана является твердым, крепким и тугоплавким соединением. Оксид лантана способны соединяться с водой и создавать основания.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Gerzhikova, Viktoriya, Nadezhda Anikina, Dmitry Pogorelov, Marianna Ermikhina, Lilia Mikheyeva, Antonina Vesyutova, Olga Riabinina, and Alexander Makarov. "Роль буферной емкости в системе идентификации разбавления вин водой." Magarach. Vinogradstvo i Vinodelie, no. 2(108) part: 21 (June 19, 2019): 153–57. http://dx.doi.org/10.35547/im.2019.21.2.015.

Full text
Abstract:
Результаты исследований последних лет показывают, что внесение воды в сусло или вино нарушает баланс ионов, изменяет значения физико-химических, органолептических и интегральных показателей. Одним из наиболее важных показателей, позволяющих установить добавку воды, является буферная емкость вина (БЕ). Буферная емкость вина представляет собой его способность противостоять изменениям рН после добавления сильной кислоты или основания. Сила кислоты характеризуется константой диссоциации. Её отрицательный логарифм pKa означает значение рН, при котором соотношение недиссоциированной и диссоциированной по I ступени форм кислоты составляет 1:1. Нами модифицирован метод определения буферной емкости, основанный на результатах ацидиметрического (БЕк) и алкалиметрического (БЕщ) титрования вина, с помощью которого можно оценить степень диссоциации органических кислот, соотношение их молекулярных и ионизированных форм, состояние ионов металлов, способность регулировать скорость химических реакций окисления и восстановления. В работе были использованы подлинные сухие белые и красные виноматериалы, полученные в условиях микровиноделия и производства в сезоны виноделия 2017-2018 гг. из винограда сортов Алиготе, Шардоне, Совиньон зеленый, Кокур белый, Каберне-Совиньон, Мерло, Санджовезе. Для изучения влияния разбавления виноматериалов водопроводной водой проводили ее добавку в количестве 10-70 %. Объем выборки составил 131 образец. Разбавление вина водой - это смешивание двух систем, одна из которых (вино) представляет собой раствор, содержащий органические кислоты и их кислые соли, обладающий рН и буферностью. Вода содержит соли жесткости, обусловливающие ее рН, но не обладает буферностью, соизмеримой по величине с той, которая встречается в винопродукции. Изучены некоторые характеристики смеси вина и воды: значение соотношений кислотной и щелочной составляющих буферной емкости, при которых буферные свойства системы меняют свой характер, что соответствует 70 % разбавлению; описаны математические модели процесса внесения воды в вино, позволяющие определить значения в любой точке разбавления, в том числе в контроле. Систематизация всей выборки позволила разделить образцы на два кластера, детерминирующие подлинные и разбавленные вина по показателю буферных свойств (ПБС), установлены значения показателя буферных свойств системы для подлинных (50-80) и разбавленных (80-100) вин.Studies of recent years demonstrate that introduction of water into must or wine upsets the balance of ions, changes the values of physico-chemical, organoleptic and integral indicators. One of the most important indicators to establish the addition of water is the buffering capacity of wine (BC). Buffering capacity of wine is its ability to resist changes in pH after addition of a strong acid or base. Acid strength is characterized by dissociation constant. Its negative pKa logarithm means pH value at which the non-dissociated and dissociated by stage I acid forms ratio is 1: 1. We have modified the method for buffer capacity determination based on acidimetric and alkalimetric wine titration results, which can be used to assess organic acids dissociation degree, the ratio between their molecular and ionized forms, the state of metal ions, the ability to control the chemical oxidation reactions and recovery rate. In our work we used genuine dry white and red base wines obtained in conditions of micro-winemaking and production during the wine-making seasons of 2017-2018 from grapevine cultivars ‘Aligote’, ‘Chardonnay’, ‘Sauvignon verde’, ‘Kokur Belyi’, ‘Cabernet Sauvignon’, ‘Merlot’, ‘Sangiovese’. To study the effect of base wines dilution with tap water, it was added in the amount of 10-70%. The sample size made 131 samples. Dilution of wine with water is the mixing of two systems, one of which (wine) is a solution containing organic acids and their acid salts, possessing a pH and buffering capacity. Water contains hardness salts that determine its pH, but does not possess buffering capacity comparable in quantity to that found in wine products. Certain characteristics of wine-water mixture were studied: the ratio between the acidic and alkaline components of the buffering capacity at which the buffering properties of the system change their nature, which corresponds to 70% dilution; mathematical models of the process of water introduction into wine were described, allowing to determine the values at any point of dilution, including the control. The entire sample systematization allowed dividing samples into two clusters, determining genuine and diluted wines by buffering property index (PBI); the system buffering property values for genuine (50-80) and diluted (80-100) wines were established.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Хасанов, Марат Камилович. "Математическая модель инжекции сероводорода в пласт, частично насыщенный водой." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 329, no. 9 (October 3, 2018): 6–15. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2018/9/2084.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования связана с разработкой теоретических основ технологий подземного захоронения, вырабатываемого промышленными объектами сероводорода с целью снижения его эмиссии в атмосферу. Рассматривается метод утилизации сероводорода в газогидратном состоянии, в котором одинаковое количество газа может храниться при значительно меньших значениях давления. Целью исследования является выяснение особенностей протекания процесса образования газового гидрата H 2 S при инжекции жидкого сероводорода в пористый резервуар. Объект: пористый пласт, насыщенный нефтью и водой, исходное давление которого ниже равновесного давления образования газогидрата сероводорода. Методы исследования. На основе уравнений механики сплошной среды построена математическая модель тепломассопереноса в природном пласте, сопровождающегося образованием газогидрата сероводорода. Принято, что в рассматриваемом случае в пласте возникают три характерные зоны и соответственно два подвижных межфазных фронта - между первой и второй зонами, где происходит полный переход воды в газогидратное состояние (фронт гидратообразования), и между второй и третьей зонами, где осуществляется вытеснение нефти сероводородом (фронт вытеснения). Методом сведения к автомодельной переменной построены аналитические решения для безразмерных значений давления и температуры в каждой из трех областей пласта. Исследованы зависимости координаты и температуры межфазных границ от температуры закачиваемого сероводорода и исходной температуры пласта. Результаты. Установлено, что с повышением начальной температуры пласта и температуры инжектируемого жидкого сероводорода координата фронта образования газогидрата H 2 S уменьшается, а температура фронта вытеснения нефти сероводородом увеличивается. Показано, что при достаточно низких значениях температуры пласта и инжектируемого сероводорода может происходить выравнивание координат фронтов гидратообразования и вытеснения. На плоскости параметров «температура инжекции - начальная температура пласта» построены карты решений, т. е. критические диаграммы, определяющие существование режима, при котором фронт вытеснения нефти сероводородом опережает фронт образования газогидрата H 2 S.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Гагарин, Юрий Александрович, Сергей Николаевич Пичков, Алексей Алексеевич Шумаев, and Эрнест Георгиевич Новинский. "ИССЛЕДОВАНИЯ ДЕФОРМАЦИЙ ЦИЛИНДРИЧЕСКИХ ОБОЛОЧЕК С ВОДОЙ ПРИ ЕЕ ЗАМЕРЗАНИИ." Transactions of NNSTU n.a. R.E. Alekseev, no. 4 (2018): 83–88. http://dx.doi.org/10.46960/1816-210x_2018_4_83.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography