To see the other types of publications on this topic, follow the link: Внутрішні аудити.

Journal articles on the topic 'Внутрішні аудити'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Внутрішні аудити.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Топчій, Н. В. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ У ВИПРОБУВАЛЬНІЙ ЛАБОРАТОРІЇ ОРГАНУ ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 12 (May 23, 2022): 59–63. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.12.8.

Full text
Abstract:
Розгляд та аналізування процесів проведення внутрішніх аудитів в випробувальній лабораторії органу оцінки відповідності далеко не нове питання. Всі випробувальні лабораторії стурбовані питанням управління ризиками та підвищенням ефективності діяльності організації. За останні роки процес проведення внутрішнього аудиту пройшов великий шлях у своєму розвитку та досяг значних успіхів в частині визнання їх необхідності з боку вищого керівництва випробувальній лабораторії органу оцінки відповідності. Внутрішній аудит має здатність допомогти лабораторії досягти поставленої мети за допомогою використання систематизованого та послідовного підходу до оцінки процесів управління ризиками та до підвищення ефективності контролю якості. Розподіл відповідальності у випробувальних лабораторіях полягає в тому, що повну відповідальність за діяльність усієї організації несе її керівник. Це означає, що саме він є основною зацікавленою особою та замовником результатів внутрішнього аудиту, які необхідні для прийняття обґрунтованих рішень. Тому головним результатом внутрішнього аудиту є отримання надійної, достовірної, перевіреної та придатної для прийняття обґрунтованих управлінських рішень інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Клюс, Ю. І., and А. В. Іжболдіна. "Визначення місця і ролі внутрішнього аудиту в системі внутрішнього контролю підприємств в умовах конкуренції." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(257) (February 10, 2020): 40–48. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-257-1-40-48.

Full text
Abstract:
В статті наведено приклади із економічної літератури, нормативно-правової законодавчої бази щодо визначення категорії «аудит», надане власне визначення аудиту. Розкриті основні спільні та відмінні риси між внутрішнім та зовнішнім аудитом. Проаналізовано та проілюстровано зв'язок залежності внутрішнього аудиту, контролю та управління на підприємстві. Визначено критерії оцінювання діяльності відділу аудиту в цілому. Також відокремлено критерії визначення для вищого керівництва так і для інших працівників. В статті відображення значимість створення служби внутрішнього аудиту, на підприємстві як і для рівня вищого керівництва та і для рівня діяльності структурних підрозділів підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карпачова, Ольга. "ЗАСТОСУВАННЯ АНАЛІТИЧНИХ ПРОЦЕДУР ПРИ АУДИТІ МСФЗ ЗВІТНОСТІ." Вісник Університету банківської справи, no. 3(42) (December 23, 2021): 75–80. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253528.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є дослідження практичного застосування аналітичних процедур при аудитіМСФЗ звітності підприємств. Досліджено актуальність застосування аналітичних процедур при аудитіфінансової звітності за вимогами МСФЗ. Сформовано основні джерела отримання інформації для про-ведення аналітичних процедур. Проаналізовано методи здійснення аналітичних процедур. Установлено,що застосування аналітичних процедур доцільно наприкінці аудиту. Виконуються як загальний оглядфінансової звітності наприкінці аудиту, щоб оцінити, чи відповідають вони аудиторському розуміннюпідприємства. Тобто аналітичні процедури на завершальному етапі потрібні аудиторові для остаточ-ного оцінювання суттєвих викривлень і допомагають йому здійснити узагальнювальний «об’єктивнийпогляд» на фінансову звітність. Важливим фактором для виконання аналітичних процедур наприкінціаудиту є те, що під час аудиту аудитор надає рекомендації управлінському персоналові щодо виправлен-ня помилок і викривлень у фінансовій звітності. Тому якщо управлінський персонал виправляє ці по-милки, то фінансова звітність буде вже іншою, тобто матиме правильну фінансову інформацію. Дове-дено, що аналітичні процедури наприкінці аудиту допомагають оцінити заяву управлінського персо-налу щодо здатності здійснювати діяльність свого підприємства на безперервній основі. Застосуванняаналітичних процедур при плануванні допомагає аудитові зрозуміти внутрішнє і зовнішнє середовищепідприємства, оцінити попередні ризики, визначити показники фінансової звітності для аудиторськогопідходу, спланувати бюджет і кількість потрібних ресурсів для здійснення аудиту. Застосування аналі-тичних процедур при виконанні аудиту допомагає аудиторові зібрати обґрунтовану доказову базу. Вониможуть застосовуватись як додатково до тестів деталей, так і як окремі аналітичні процедури по суті.Метою здійснення аналітичних процедур наприкінці аудиту є узагальнення висновків, сформованиху ході проведення аудиту фінансової звітності за МСФЗ.Ключові слова: аудит, аналітичні процедури, МСА, МСФЗ, виконання аудиту, аудиторські процедури,аудит МСФЗ звітності.Формул: 0; рис.: 0; табл.: 0; бібл.: 12.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кравченко, Юлія, and Олександр Ружанський. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЕЛЕМЕНТ ПУБЛІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ." Науковий вісник: Державне управління, no. 1(11) (March 31, 2022): 260–75. http://dx.doi.org/10.33269/2618-0065-2022-1(11)-260-275.

Full text
Abstract:
Для виконання функцій держави, зокрема таких як соціальна, створюються бюджетні установи. Джерелом фінансування таких організацій є Державний бюджет України. Важливо, щоб народ як джерело влади в Україні був упевнений, що керівники бюджетної установи здійснюють публічний менеджмент у такий спосіб, який забезпечує досягнення цілей діяльності організації, ефективне, економічне та законне використання бюджетних коштів. Для встановлення рівня належного управління цими коштами застосовуються різні форми контролю. Метою статті є дослідження поняття державного фінансового аудиту, місця внутрішнього аудиту в класифікації державного фінансового аудиту та результатів здійснення такого аудиту в системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій як елементу ефективного публічного менеджменту. У статті досліджено внутрішній аудит як форму контролю, його місце в класифікації державного фінансового аудиту. Запропоновано авторське визначення державного фінансового аудиту як дослідження напрямів та підстав використання бюджетних ресурсів, перевірку бухгалтерського обліку, фінансової звітності бюджетних установ та надання впевненості стосовно рівня її достовірності й рекомендацій щодо удосконалення функціонування системи внутрішнього контролю в аудиторському звіті та контроль відповідності діяльності бюджетної установи вітчизняним нормативно-правовим актам. Внутрішній аудит класифікується в системі державного фінансового аудиту поряд із зовнішнім залежно від інституцій, якими проводиться аудит. На підставі аналізу визначень поняття «внутрішній аудит» змодельовано цей термін. Зазначено, що об’єктом внутрішнього аудиту, зокрема, є система внутрішнього контролю щодо побудови якої підрозділ внутрішнього аудиту надає методичну допомогу. В цьому науковому доробку досліджено фактичний стан справ із запровадженням внутрішнього контролю в системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС). Представлено результати здійснення внутрішнього аудиту в системі ДСНС як елементу ефективного публічного менеджменту. В підсумку встановлено, що система внутрішнього контролю в системі ДСНС потребує доопрацювання в частині розроблення адміністративних регламентів окремих процесів, їх гармонізацію з метою запобігання ризикам прийняття нерезультативних управлінських рішень під час здійснення повсякденної діяльності та недопущення порушень вимог чинного законодавства надалі. Напрямами подальших наукових розвідок є дослідження видів ризиків діяльності організацій в системі ДСНС та шляхів їх нейтралізації відповідними заходами контролю, які мають бути обраними публічними менеджерами різних ланок управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яремчук, І. В. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 5 (July 4, 2020): 180–89. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.5.2020.180-189.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретичну платформу, проблеми внутрішнього аудиту ефективності використання бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я, проведено аналіз зарубіжного досвіду та можливість впровадження його в Україні. Встановлено, що на сьогодні аудит ефективності на шляху покращення фінансового контролю в медичній сфері є засобом удосконалення процесів, які відбуваються в економіці внаслідок реалізації медичної реформи. Таким чином, розроблено рекомендації щодо покращення функціонування аудиту ефективності використання бюджетних коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зюман, Сергій, and Тетяна Яковлєва. "АУДИТ ЯК СИСТЕМА НАДІЙНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 85, no. 2-3 (April 11, 2022): 105–22. http://dx.doi.org/10.32453/3.v85i2-3.861.

Full text
Abstract:
У статті досліджено наявний нормативно-правовий стан внутрішнього аудиту в органах державного сектору України та проаналізовано функціонування системи внутрішнього контролю загалом. Внутрішній контроль представлено комплексом заходів, що застосовуються керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності розпорядника бюджетних коштів і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління. Внутрішній аудит передбачає діяльність, що спрямована на удосконалення системи управління, внутрішнього контролю, запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, виникненню помилок чи інших недоліків у діяльності розпорядника бюджетних коштів і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, та ка передбачає надання незалежних висновків і рекомендацій. Для здійснення внутрішнього аудиту розпорядник бюджетних коштів в особі керівника утворює самостійний структурний підрозділ внутрішнього аудиту, що є підпорядкованим і підзвітним безпосередньо такому керівникові. У роботі автор розкриває сутність національних стандартів: стандартів якісних характеристик та стандартів діяльності, які описують сутність діяльності внутрішнього аудиту та відповідають міжнародним стандартам. Цими стандартами визначено, що під час проведення внутрішнього аудиту здійснюються дослідження та оцінка системи управління та внутрішнього контролю, у тому числі управління ризиками з питань та в обсязі, що відповідають об’єкту, темі та цілям внутрішнього аудиту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Івашко, Л. Ю. "Внутрішній аудит." Фінансовий контроль, no. 5 (2006): 50–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Galіuk, I. B. "РОЛЬ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ КОМУНІКАЦІЙ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ СУЧАСНОГО БІЗНЕСУ." Actual problems of regional economy development 2, no. 15 (November 4, 2019): 41–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.15.41-46.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті подано визначення внутрішніх комунікацій, які покликані дати можливість працівникові зрозуміти корпоративну культуру, цілі і цінності організації. В статті виділено основні ознаки ефективних внутрішніх комунікацій: інформативність; ясність; своєчасність; незалежність і неупередженість; лаконічність. Водночас, визначено якості працівників, які займаються формуванням внутрішніх комунікацій, а саме: відкритість, чесність, здатність до діалогу. У роботі розглянуто канали внутрішніх комунікацій: вертикальні, горизонтальні та внутрішні. Особливу увагу приділено системі внутрішніх комунікацій, яка є комплексом інформаційних каналів, що дають можливість надавати дані ділового, інтелектуального і емоційного характеру всередині організації між співробітниками. Розглянуто основні інструменти внутрішніх комунікацій: інформаційні, комунікативні, аналітичні і організаційні. Виділено основні аспекти оцінки дієвості системи внутрішніх комунікацій, а саме кількість комунікаційних каналів; якість виконання робіт, які вимагають одночасної замученості різних підрозділів; кількість проміжних ланок при передачі інформації; своєчасність розповсюдження інформації; наявність балансу між вертикальними і горизонтальними комунікаціями всередині компанії, між документованими і формальними засобами; стан соціально-психологічного клімату в колективі; кількість неформальних комунікацій. Висвітлено питання аудиту внутрішніх комунікацій, ефективність якого і ставлення до якого персоналу всіх категорій багато в чому залежить від того, які дії зроблять менеджери за його підсумками, а також від ступеня прозорості і доступності результатів.Дане питання потребує подальшого вивчення з метою деталізації процесу побудови організаційних комунікацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Spitsyna, N. V., and S. V. Kravtsova. "Internal Audit: Approaches to Definition, Differences from External Audit." Business Inform 5, no. 508 (2020): 342–48. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-5-342-348.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мац, Т. П., and З. М. Левченко. "ОРГАНІЗАЦІЯ АУДИТУ В СЕРЕДОВИЩІ УПРАВЛІНСЬКИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2014): 135–38. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2014.03.28.

Full text
Abstract:
Узагальнено й систематизовано підходи вітчизня-них і зарубіжних вчених щодо організації аудиту.Запропоновано визначення організації аудиту на ос-нові аналізу основних складових організаційної діяль-ності, що здійснюється на основі управлінських ін-формаційних систем і технологій. Враховуючи спе-цифічні ознаки аудиту, його види та цілі здійснення,авторами запропоновано складові організації ауди-торського процесу. До того ж внутрішні й зовнішніпроцеси, пов’язані з організацією аудиту, можутьбути реалізовані різними електронними методами. Generalized and systematic approach of localscientists and foreign scientists on the organizationof the audit. The definition of audit based on theanalysis of the main components of organizationalperformance that is based on managementinformation systems and technologies. Taking intoaccount the specific features of the audit, its typesand purposes of implementation, we proposedcomponents of the audit process. In this case, theinternal and external processes related to theorganization of the audit can be implemented byvarious electronic means.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Сонін, О. "Навіщо компанії внутрішній аудит?" Податкове планування, no. 8 (2006): 29–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Каменська, Т. "Внутрішній аудит системи управління ризиками." Бухгалтерський облік і аудит, no. 8 (2010): 49–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Каменська, Т. О. "Внутрішній аудит: виникнення та розвиток." Статистика України, no. 4 (71) (2015): 60–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Шендригоренко, Марина, and Юлія Ротозєєнко. "ОБЛІК І ВНУТРІШНІЙ АУДИТ РОЗРАХУНКІВ З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ ТА ПІДРЯДНИКАМИ." ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, no. 8 (December 10, 2019): 26–30. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.08.005.

Full text
Abstract:
У статті наведені основні проблеми з організаційно-методичнимаспектом обліку та внутрішнього аудиту розрахунків з постачальникамита підрядниками на вітчизняних підприємствах та запропоновано шляхищодо їх удосконалення. Теоретико - методологічною основою дослідженнявиступають досягнення зарубіжних та вітчизняних вчених в області обліку іконтролю (державного, незалежного). Для визначення сутності кредиторськоїзаборгованості були використані методи групування, порівняння. Методиконкретизації і абстрагування були використані для виявлення ключової ролібухгалтерського обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками.Метод класифікації використаний для визначення методів оцінки зобов'язаньв операціях пов'язаних сторін. Метод індукції використаний при виявленніпроблемних питань з організації та методики обліку і аудиту розрахунківз постачальниками та підрядниками. У статті авторами обґрунтованонеобхідність подальшого дослідження системи розрахунків з постачальникамита підрядниками. Наведені пропозиції повинні сприяти вдосконаленнюметодики обліку і аудиту кредиторської заборгованості за товари, роботи,послуги та поліпшення розрахункової дисципліни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Бессонова, С. І., and О. В. Кленін. "РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО АУДИТУ В СИСТЕМІ КОНТРОЛЮ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ." Підприємництво і торгівля, no. 29 (April 16, 2021): 15–19. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-03.

Full text
Abstract:
У статті розкрито контрольну функцію державного фінансового контролю, визначено основні завдання аудиту, такі як: відповідність ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності на основі національних стандартів державного сектору; контроль над використанням бюджетних коштів згідно з кошторисом та нормативно-законодавчою базою; перевірка держзакупівель; перевірка доцільності використання матеріальних ресурсів бюджетного закладу; виявлення фактів неефективного витрачання ресурсів та нецільового їх використання; визначення ефективності управління внутрішнім фінансовим контролем. Проаналізовано діяльність Державної фінансової служби аудиту за останні п’ять років. Спостерігається поступове зниження тиску на розпорядників бюджетних коштів. Перевірки державного фінансового контролю замінюють аудитом, який спрямований на попередження порушень та їх недопущення у діяльності бюджетної установи, надання рекомендацій щодо організації ефективного внутрішньогосподарського контролю. Зростання правопорушень також може свідчити про різне трактування та нечітке розуміння нормативних документів, тому саме вдосконалення законодавчої бази державної аудиторської служби, розвиток методичного інструментарію, стандартизація державного фінансового аудиту повинні сприяти усуненню цих недоліків. Для оцінки ефективності фінансово-бюджетного контролю може бути використано низку показників ефективності роботи інспекторського складу органу фінансово-бюджетного контролю. Вирішення основних проблем може бути досягнуте лише завдяки розробленій стратегії вдосконалення, яка має відповідати вимогам сучасності та спиратися на прийняті у всьому світі норми. Необхідність упровадження норм міжнародних стандартів у національні стандарти зумовлена необхідністю підвищення ефективності діяльності державного фінансового аудиту, підвищення його результативності, прозорості, формування довіри суб’єктів аудиторської перевірки. Особливо це стає актуальним в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальних органів виконавчої влади. Фінансовий контроль бюджетної сфери, що здійснюється державою, служить інструментом виявлення неефективного використання нефінансових та фінансових ресурсів бюджетної організації, недотримання або неправильного трактування законодавчої бази, нецільового використання грошових коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Савчук, В. "Внутрішній аудит у системі корпоративного управління підприємством." Економіка України, no. 5 (2004): 50–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Крівцова, Т. О. "Внутрішній аудит державних фінансів: перспективні напрями розвитку." Управління розвитком, no. 4 (186) (2016): 38–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Гринь, В. П. "Внутрішній аудит в системі управління сільськогосподарського підприємства." Науковий вісник Академії муніципального управління. Серія "Економіка", вип. 1/2 (2016): 59–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сиротюк, Г. "Екологічні витрати сільськогосподарських підприємств: облік і внутрішній аудит." Вісник Львівського національного аграрного університету. Економіка АПК, no. 24 (1) (2017): 64–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Сиротюк, Г. "Екологічні витрати сільськогосподарських підприємств: облік і внутрішній аудит." Вісник Львівського національного аграрного університету. Економіка АПК, no. 24 (1) (2017): 64–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Маліков, В. В. "Внутрішній аудит: аналіз проблематики та організація на підприємстві." Проблеми економіки, no. 2 (2015): 147–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Терещенко, О. "Внутрішній аудит і контролінг ризиків у системі ризик-менеджменту." Вісник Національного банку України, no. 7 (2005): 45–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Kotelenets, V. "Деякі практичні підходи до організації проведення внутрішніх аудитів на АЕС." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(61) (March 17, 2014): 58–61. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2014.1(61).10.

Full text
Abstract:
Забезпечення безпечної експлуатації ядерних установок АЕС великою мірою залежить від ефективності системи управління, що діє в експлуатуючій організації. Керівництвом ДП «НАЕК “Енергоатом”» поставлено й успішно розв’язано задачу підготовки та сертифікації інтегрованої системи управління на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004. У зв’язку з цим актуалізується питання підняття на більш високий рівень результативності проведення внутрішніх аудитів як невід’ємної складової процесу постійного вдосконалення діяльності підприємств. Запропоновано кілька підходів до планування проведення внутрішніх аудитів і збереження практичного досвіду персоналу, які використовуються на Южно-Українській АЕС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Чубай, Володимир, and Ольга Грицеляк. "ОЦІНЮВАННЯ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ПІДПРИЄМСТВА В ПРОЦЕСІ АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ: МЕХАНІЗМ, КРИТЕРІЇ, ПРОБЛЕМИ ТА СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ." Молодий вчений, no. 9 (97) (September 30, 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-9-97-15.

Full text
Abstract:
У статті розглядається механізм оцінювання системи внутрішнього контролю підприємства під час аудиту його фінансової звітності, а також аналізуються проблеми, пов’язані з процесом оцінювання. Досліджено методи оцінювання системи внутрішнього контролю, які грунтуються на використанні як кількісних, так і якісних показників. Розглянуто переваги та недоліки методів оцінювання системи внутрішнього контролю, а також наведено критерії, які доцільно застосовувати під час оцінювання. Узагальнено етапи оцінювання системи внутрішнього контролю підприємства під час аудиту фінансової звітності, а також структуровано елементи цієї системи для комплексного оцінювання. Крім того досліджено зовнішні та внутрішні чинники, які впливають на оптимальність організування системи внутрішнього контролю підприємства, а також на ефективність та надійність її функціонування. Запропоновано способи усунення низки проблем, що існують на сьогодні в процесі оцінювання системи внутрішнього контролю під час аудиторської перевірки фінансової звітності підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Семенець, А., Г. Даценко, О. Панфілов, Є. Кузькін, and О. Панкратова. "УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ ШЛЯХОМ ПІДВИЩЕННЯ ДІЄВОСТІ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 173–84. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3459.

Full text
Abstract:
Анотація. Успішний вихід національного підприємства на світовий ринок, зайняття ним місця у світовій системі поділу праці, міжнародного бізнесу з великою ймовірністю гарантує підприємству, а під час масштабної тенденції, у рамках національної економіки й всієї цієї економіки в цілому — стійкий, стабільний розвиток. Це підтверджується досвідом низки країн як незаперечних історичних лідерів: США, ЄС, Японія, так і нових економічних лідерів: Китай, Південна Корея, Сінгапур, Тайвань. Цей досвід, на наш погляд, може бути корисний і Україні. На основі обробки й аналізу статистичного матеріалу, наукових джерел були досліджені питання розвитку світового ринку, перш за все ринку машинобудівної продукції, деякі тенденції, що превалюють на цих ринках, позначені основні ризики, пов’язані з виходом і функціонуванням на цих ринках, деякі можливі напрями їхнього розвитку, а також підприємств, суб’єктів господарювання, що функціонують на них. Визначено деякі вимоги до підприємств, що функціонують у досліджуваному середовищі, насамперед у питаннях: продуктивності праці; завантаження потужностей; технічного рівня, якості, собівартості продукції, яку випускає; рівня, якості, змісту та обсягів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт; усього комплексу питань, пов’язаних із розробленням, виробництвом і просуванням продукції на національному і світовому ринках. Визначено деякі пріоритетні напрями, сегменти, у яких машинобудівні підприємства України можуть досягти успіхів на світовому ринку. Досліджено роль і місце бухгалтерського обліку, внутрішнього контролю, внутрішнього аудиту в системі управління підприємством, їхній вплив на результати фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання і успішність оперування на світовому ринку в системі міжнародного бізнесу. Досліджено деякі найбільш істотні, на нашу думку, реалії, в яких доведеться функціонувати підприємствам України, їхнім менеджменту, системам управління в сучасних умовах. На наш погляд, результати дослідження за певної адаптації можуть бути поширені й на підприємства інших галузей економіки. Ключові слова: міжнародний бізнес, управління підприємством, внутрішній контроль, внутрішній аудит, машинобудування, продуктивність праці, інновації, міжнародна торгівля. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 1; бібл.: 17.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Чиж, Б. І. "Внутрішній аудит вищого навчального закладу, як інструмент системи управління якістю." Бухгалтерський облік, аналіз та аудит: проблеми теорії, методології, організації, Вип. 1 (14) (2015): 208–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Чумакова, І. "Державний внутрішній аудит в Україні: на шляху до підвищення іміджу." Бухгалтерський облік і аудит, no. 7 (2014): 31–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Potopalska, H. G. "Outside and inside audit in Ukraine." Ukrainian Society 2005, no. 1 (April 11, 2005): 92–99. http://dx.doi.org/10.15407/socium2005.01.092.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Дуліна, Оксана. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ ЯК ОСНОВА СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ КАНАДИ: АДАПТИВНІ АСПЕКТИ ДЛЯ УКРАЇНИ." Актуальні проблеми державного управління 1, no. 77 (June 19, 2019): 44–48. http://dx.doi.org/10.35432/1993-8330appa1772019170491.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Чумакова, І. Ю. "Внутрішній аудит в Україні: організаційні засади створення в центральних органах виконавчої влади." Фінанси України, no. 9 (190) (2011): 95–109.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Krykliy, Olena, and Liudmyla Pavlenko. "Internal Audit as a Preventive Component in the Bank’s Cybersecurity System." Accounting and Finance, no. 2(84) (2019): 124–33. http://dx.doi.org/10.33146/2307-9878-2019-2(84)-124-133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Kobelieva, Tatyana. "RESEARCH OF COMMUNICATION CONTROL WITH INTERNAL AUDIT AND INTERNAL CONTROL ON INDUSTRIAL ENTERPRISE." Economical, no. 2(21) (2019): 81–91. http://dx.doi.org/10.31474/1680-0044-2019-2(21)-81-91.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Даценко, Г. В., and О. М. Кудирко. "МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ Й ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ НА ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 12 (May 23, 2022): 84–90. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.12.12.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено необхідність проведення внутрішньогосподарського контролю та залучення зовнішнього аудитора у процесі здійснення діяльності у напрямку закупівлі, збереження та реалізації товарних запасів. Вони є найважливішою ланкою обліку торговельних підприємств, оскільки є об’єктом операційної діяльності, на яку припадає найбільший відсоток отриманих доходів та здійснених витрат. Здійснення внутрішньогосподарського контролю допоможе створити підприємству ефективну систему обліку товарних запасів, забезпечить 100-відсоткову реалізацію товарних залишків упродовж терміну їх придатності, сприятиме вчасному знаходженню помилок під час здійснення операцій, що пов’язані із надходженням, внутрішнім переміщенням та реалізацією наявних товарів. Залучення аудитора дозволить виявити зроблені помилки під час складання фінансової звітності, встановити доречність використання того чи іншого шляху складання собівартості, використання обраного методу нарахування амортизації, а також методу списання товарних запасів із складу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Науменко, М. О. "Розробка інформаційної підтримки процесів управління внутрішнім аудитом військових підрозділів національної гвардії України." Вісник економіки транспорту і промисловості, no. 69 (2020): 28–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Григораш В. В., Хлєбнікова Т. М., and Гречаник О. Є. "ВНУТРІШНІЙ ОСВІТНІЙ АУДИТ ЯК ЧИННИК ВПЛИВУ НА ЯКІСТЬ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ." World Science 3, no. 8(36) (August 30, 2018): 7–13. http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_ws/30082018/6071.

Full text
Abstract:
The article outlines the main approaches to creating an internal audit system of general secondary education institution. Functions, objects and subjects of the internal audit system are generalized. Particular attention is paid to the creation of special structural subdivisions of the system of internal audit of the institution of general secondary education. In particular, the organizational principles of the establishment of a quality audit center are described. A new model of internal audit is presented: a school quality management system. The process of designing and algorithm of the school system of quality management education is described. The results of researches about readiness of heads of educational establishments for updating of system of internal audit are presented. The criteria for evaluating the readiness of the educational institution and its management for the implementation of the programs of internal audit are proposed. Qualimetric model of internal audit quality assessment in the institution of general secondary education is provided.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Svirko, S. V., and V. M. Parshakov. "Internal and external audit of mining enterprises: contradictions and points of intersection." BULLETIN OF KHARKIV NATION AGRARIAN UNIVERSITY NAMED AFTER V.V.DOKUCHAYEVA. SERIES "ECONOMIC SCIENCES" 1, no. 4 (2020): 14–32. http://dx.doi.org/10.31359/2312-3427-2020-4-1-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Kotvitska, A. A., A. I. Fedosov, and O. I. Nazarco. "СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НФаУ: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ." Медична освіта, no. 3 (May 13, 2019): 74–77. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10130.

Full text
Abstract:
Мета роботи – висвітлити значення створення системи управління якістю, враховуючи досвід НфаУ, та окреслити її перспективи. Основна частина. Для підтримки функціонування внутрішньої системи управління якістю у НФаУ створено абсолютно новий для університету структурний підрозділ – відділ управління якістю. До функцій ВУЯ належать планування діяльності університету, організаційно-методичний супровід внутрішніх і зовнішніх аудитів, проведення процедури рейтингування кафедр та НПП, моніторинг результативності процесів СУЯ, впровадження ризик-орієнтованих підходів до функціонування процесів СУЯ, навчання персоналу, координація документообігу тощо. Змістовна модель СУЯ НФаУ представлена каскадною системою планування, яка передбачає поступову деталізацію планів від Місії й Політики університету до планів окремих виконавців. Висновки. Керівництво університету вважає запроваджену систему управління якістю дієвим механізмом, що попереджає виникнення внутрішніх та зменшує вплив зовнішніх ризиків. Створена система управління якістю Національного фармацевтичного університету є змістовним підґрунтям для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої фармацевтичної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Наконечна, Альона. "Сучасний стан контролю в сфері банківської діяльності: проблеми та шляхи вдосконалення." Проблеми сучасних трансформацій. Серія: право, публічне управління та адміністрування, no. 1 (October 20, 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.54929/pmtl-issue1-2021-10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан контролю у сфері банківської діяльності в Україні. Доведено, що його правова база в загальних рисах відповідає європейським стандартам і вдосконалюється з урахуванням вимог Базельського комітету за сприяння міжнародних організацій. Проблеми банківського контролю в Україні лежать в площині недостатнього розроблення нормативних документів і практичної реалізації їхніх положень. В статті розглянуто такі види контролю як банківський нагляд, внутрішній банківський контроль та незалежний аудит. Запропоновано застосування в Україні моделі банківського нагляду, яка передбачає його здійснення Національним банком України спільно з іншими контролюючими органами. Обґрунтовано необхідність подальшого вдосконалення систем діагностики фінансового стану банку, контролю за наявністю та ефективністю систем управління ризиками, методики обчислення значень обов’язкових економічних нормативів та процедур банківського нагляду, заходів щодо протидії відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, розкриття інформації у фінансовій звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Аль-Абабне, Х. А., А. Осмонова, І. Думанська, П. Матковський, and А. Калиновський. "ВИКОНАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА В КОНТЕКСТІ ЗАГОСТРЕННЯ СВІТОВОЇ КРИЗИ ПРОДУКТІВ." Financial and credit activity problems of theory and practice 6, no. 41 (January 10, 2022): 469–85. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251504.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою дослідження є вивчення сутності, основних тенденцій і проблемних аспектів реалізації експортного потенціалу сільськогосподарського виробництва в умовах загострення продовольчої кризи. Використовуються теоретичні та емпіричні методи пізнання в їхньому діалектичному поєднанні. Основними методами, що використовуються в цьому дослідженні, є статистичний аналіз, індексні, графічні та аналітичні методи, методи оцінки структурних динамічних зрушень, порівняння і монографічний метод. Дослідження також включало загальні методи економічних досліджень, зокрема: у розкритті змісту експортного потенціалу сільськогосподарського виробництва, формулюванні висновків використовувалися теоретичні узагальнення та порівняння, індукція та дедукція; за допомогою синтезу та економічного аналізу проводиться оцінка сучасного стану та тенденцій розвитку експорту сільськогосподарської продукції; для аналізу експорту сільськогосподарської продукції використовувалися графічні, економічні, статистичні та міждержавні порівняння; для оцінки внутрішнього і зовнішнього експортного потенціалу сільськогосподарської продукції в регіональному контексті були впроваджені статистичні методи (групування). Вплив зовнішнього і внутрішнього експортного потенціалу на експорт пшениці вивчався шляхом регресійного аналізу. Необхідність забезпечення продовольчої безпеки країнами в усьому світі наголошує на важливості аграрного сектору як каталізатора економічного розвитку, джерел валютних надходжень, напрямів інвестицій тощо. Вивчення спеціалізації сільського господарства привело до висновку, що пшениця і цукор — товари з найбільшим експортним потенціалом. Обґрунтовано, що країни Південної Америки, ОЕСР, Північної Америки та Європи мають найвищий рівень реалізації експортного потенціалу сільськогосподарського виробництва, а африканські країни залежать від імпорту. Крім того, низька експортна орієнтація Африки та Азії через особливості їх природних і кліматичних умов установлюється на основі оцінки експортно-імпортних операцій у регіональному контексті. Проаналізовано внутрішній і зовнішній експортний потенціал кожного з регіонів. Було застосовано економіко-математичне моделювання оцінки впливу найважливіших факторів на обсяги експорту пшениці, що дозволило передбачити обсяги експорту пшениці й ухвалити обґрунтовані управлінські рішення щодо реалізації експортного потенціалу агрокомпаній. Обернена пропорційність обсягу експорту споживанню пшениці на душу населення і пряма пропорційність ефективності та площі земель, що використовуються для вирощування пшениці, була встановлена шляхом кореляційного і регресійного аналізу. Наукова новизна результатів дослідження полягає в тому, що вперше проводиться цілісний аналіз потенційних можливостей і можливостей експорту наявної та збільшення експорту сільськогосподарської продукції у світі та за групами продуктів. Визначено сутність та особливості економічного представлення експортного потенціалу сільськогосподарської продукції на міжнародному і національному рівнях. Окреслено основні чинники, що впливають на розвиток експортного потенціалу сільськогосподарської продукції в регіональному контексті та досліджують їхній вплив шляхом проведення відповідного аналізу агресії. Додатковий розвиток отримало дослідження внутрішнього і зовнішнього експортного потенціалу за регіонами світу. Проведено аудит внутрішнього і зовнішнього експортного потенціалу сільськогосподарського виробництва у регіональному контексті, у результаті якого були визначені основні рекомендації щодо підвищення їхнього рівня з метою активізації розвитку агропромислового сектору економіки. Ключові слова: експортний потенціал, сільськогосподарське виробництво, експорт, інтеграція, продовольча безпека. Формул: 1; рис.: 7; табл.: 5; бібл.: 26.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Loishyn, Anatolii, Oleksandr Shpytal, and Ivan Tkach. "Обгрунтування доцільності розробки індикаторів внутрішнього контролю в Міністерстві оборони України та Збройних силах України." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 8, no. 6 (January 14, 2019). http://dx.doi.org/10.33445/sds.2018.8.6.3.

Full text
Abstract:
Стаття може викликати цікавість у представників аудиторської служби, учасників внутрішнього контролю та керівників усіх рівнів у системі Міністерства оборони України та Збройних Сил України. В процесі дослідження проводиться частковий аналіз керівних документів, що регламентують питання організації та функціонування систем внутрішнього аудиту та внутрішнього контролю в оборонному відомстві. Визначено взаємозв’язок вказаних систем. Встановлено, що внутрішній аудит є елементом вітчизняної системи державного внутрішнього фінансового контролю, яка розглядається як трирівнева модель. Проведений у статті аналіз доводить, що аудит не бере участі у прийнятті управлінських рішень щодо управління фінансовими, матеріальними та іншими ресурсами і не несе відповідальності за внутрішній контроль, а здійснює оцінку ефективності функціонування систем внутрішнього контролю, запроваджених керівниками організацій. У статті підкреслюється важливість застосування в оборонному відомстві моделі “Трьох ліній оборони”. Незалежна функція внутрішнього аудиту за допомогою ризик-орієнтованого підходу до її виконання має забезпечити достатню впевненість (гарантії) для вищого керівництва. В процесі дослідження проведено не лише аналіз нормативно-правових актів, які регламентують його діяльність, а й аналіз результативних показників діяльності підрозділів внутрішнього аудиту. Доводиться висока ефективність та результативність діяльності підрозділів внутрішнього аудиту. У статті проаналізовано підходи до організації та функціонування внутрішнього контролю в оборонному відомстві. Визначено основні елементи внутрішнього контролю та його учасників. Встановлено відсутність у учасників внутрішнього контролю відповідних компетентностей, здатності до розуміння процесів, що можуть призвести до порушення функціонування системи суб’єкту внутрішнього контролю якими володіють представники аудиторської служби. Вироблено рішення стосовно розроблення певних рекомендацій учасникам внутрішнього контролю у вигляді розробки певної системи індикаторів, які можуть сигналізувати та попереджувати про збій у функціонуванні системи стосовно управління фінансовими, матеріальними та іншими ресурсами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

"Гейєр Е.С., Шендригоренко М.Т., Шевченко Л.Я. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ТА НАПРЯМИ ЇХ ВИРІШЕННЯ." TRADE AND MARKET OF UKRAINE, no. 47 (1) 2020 (July 2, 2020): 88–96. http://dx.doi.org/10.33274/2079-4762-2020-47-1-88-96.

Full text
Abstract:
Мета — визначити актуальні питання внутрішнього контролю власного капіталу підприємства та напрями їх вирішення. Методи. У процесі дослідження використано такі загальнонаукові методи та прийоми пізнання: теоретичне узагальнення, аналіз і синтез, індукція та дедукція, групування та класифікація, логічного узагальнення й порівняльного зіставлення. Для уточнення економічної сутності власного капіталу як об’єкта внутрішнього контролю (аудиту) використано методи теоретичного узагальнення, групування та порівняння. Для дослідження методики внутрішньої перевірки власного капіталу працівниками відділку внутрішнього аудиту використано метод спостереження і конкретизації. Пропозиції з удосконалення робочих документів внутрішнього перевіряючого розроблено із застосуванням методу систематизації. Результати. Проаналізовано варіативні авторські підходи до розуміння сутності поняття «власний капітал» та надано узагальнене його визначення. Доповнено перелік характеристик, притаманних власному капіталу як індикатору відносин власності. Обґрунтовано, що внутрішньогосподарський контроль, який здійснює керівник підприємства безпосередньо або через уповноважені ним органи, відповідно до статуту передбачає дотримання відповідних контрольних заходів, які було систематизовано з дотриманням відповідної послідовності. Узагальнено і схематично наведено перелік інформаційного забезпечення процесу перевірки власного капіталу підприємства (това- риства). Під час проведення внутрішньої перевірки складових власного капіталу виокремлено основні її напрями із зазначенням процедур контролю, які необхідно використовувати внутрішньому перевіряючому на підприємстві. Розроблено макети робочих документів внутрішнього перевіряючого за результатами перевірки правильності формування, зміни та відображення у бухгалтерському обліку і фінансовій звітності власного капіталу підприємства. Практичне використання результатів проведеного дослідження дозволить підвищити ефективність внутрішнього контролю та запобігти виникненню порушень. Ключові слова: власний капітал, внутрішній контроль (аудит), звіт внутрішнього аудитора, перевірка, підприємство, робочий документ аудитора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Korkushko, Oleg, and Liudmyla Kushnir. "INTERNAL AUDIT IN A PANDEMIC." Eastern Europe: economy, business and management, no. 3(30) (2021). http://dx.doi.org/10.32782/easterneurope.30-15.

Full text
Abstract:
Until recently, internal audit staff performed three key tasks: monitoring the internal control system, advising management on various issues, and detecting fraud in the company. But the Covid-19 pandemic has made its adjustments. From the beginning of the pandemic, the focus of their work has shifted towards resource saving and risk assessment. Thus, internal auditors began to play more the role of consultants than auditors. But any new tasks require new approaches. Those who are accustomed to working in stable conditions, according to standard procedures, are forced to restructure, learn new audit techniques, expand the set of skills. And all in order to remain effective for business, and therefore - in demand professionals. Undoubtedly, the pandemic has taught the internal audit services a lot. Despite the obstacles, they can carry out almost any inspections remotely. Internal auditors have been creative in finding ways to continue their work during the constraints caused by the coronavirus, and have adopted alternative audit methods, technologies and tools. In addition, the internal auditors focused on the advisory function, which allows for an independent assessment of the response to the crisis, as well as the implementation of anti-crisis measures. Internal audit services have proven their worth to businesses by demonstrating flexibility and the ability to apply digital technology in responding to emerging issues. However, what to expect in the next stage, which will probably be accompanied by a change in business models and accelerated digital transformation, no one knows enough. That is why, today in a crisis, the work of internal auditors is somewhat different, because they act more quickly and use a wider range of skills. Traditional inspection methods such as site visits, sample testing, and documentation review are giving way to remote auditing, analytics-driven testing and digital methods. The Covid-19 pandemic is accelerating the transformation of internal audit by requiring it to take on the role of a flexible, forward-thinking and technological business partner that offers management a strategic vision of risk across the company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Френзель, Валерія, and Тетяна Слюніна. "ОПТИМІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВОГО СЕКТОРУ ЧЕРЕЗ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ." Економіка та суспільство, no. 31 (September 28, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-31-32.

Full text
Abstract:
В дослідженні пропонується визначення місця та ролі внутрішнього ау-диту в системі ефективного управління страховою компанією для використання потенціалу страхових компаній і створення позитивного впливу на фінансовий ринок України. Страхова галузь розглядається як невід’ємна частина ринкової економіки в аспекті акумуляції вільних коштів споживачів страхового продукту та створенні фінансового резерву від непередбачуваних подій. Автор розглядає внутрішній аудит страхових компаній як специфічний напрям аудиторської діяльності, оскільки фінансова неспроможність страхової компанії стосується інтересів значної кількості осіб – страхувальників і застрахованих. В дослідженні пропонуються шляхи підвищення ефективності страхової діяльності в контексті цифровізації галузі та впровадженні новітніх технологій аналізу даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Korkushko, Oleg, and Liudmyla Kushnir. "INTERNAL AUDIT ON ENTERPRISES: THE ESSENCE AND FEATURES OF THE ORGANIZATION." Market Infrastructure, no. 42 (April 2020). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct42-61.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Lytvynchuk, Iryna, and Natalya Khas. "INTERNAL CONTROL AND AUDIT IN THE BUDGET MANAGEMENT SYSTEM." Market Infrastructure, no. 44 (2020). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct44-31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Volkova, Alona, Natalia Danik, and Alona Kolevatova. "INTERNAL AUDIT AS A MEANS OF COUNTERACTION FRAUD IN BANKS." Economic scope, 2020. http://dx.doi.org/10.32782/2224-6282/162-18.

Full text
Abstract:
The article provides a thorough analysis of theoretical and practical aspects of banking fraud. Banking is one of the important elements of the system of social and economic relations in the country. The study of the existing system of banking operations revealed opportunities for financial fraud and the lack of measures to prevent them. Since the main structural elements of the banking system are banks, it is necessary to be very meticulous about the efficiency of their activities and to exercise both external and internal control over the performance of their inherent functions. This category is manifested in banking supervision carried out by the regulator – the National Bank of Ukraine. But internal control over the illegal actions of bank employees and insiders is no less effective means of detecting violations and preventing internal bank risks. Such control can be carried out by means of internal audit of the bank’s activity, by means of special procedures and methods of detection of elements of financial fraud. Bank fraud is a topic that is often ignored and the perpetrators are not punished at all, and, of course, information about such cases is not made public, because in the first place - it will affect the reputation of the bank. The main attention is paid to the analysis of possible schemes of banking fraud and their impact on the activities of a commercial bank, the material well-being of customers and the national economy in general. The problems of concealing the facts of participation in the internal fraud of bank employees in order to prevent deterioration or damage to the reputation of such a structure are emphasized. It is proposed to involve internal audit mechanisms to detect and prevent such criminal acts, using the provided proposals. However, researchers and researchers are still trying to investigate banking fraud and the possibility of preventing it through internal audit. Thus, after studying the regulations, periodicals and scientific publications on this topic, we can say that internal audit in modern conditions of banking development is thus an effective means of combating banking fraud, as external audit cannot guarantee users of financial statements of the bank or clients of the reliability of the internal control system, which is manifested in the fact that only internal audit, so to speak, within the bank, can detect certain crimes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Babich, Lyudmila, Irina Karlova, and Svitlana Nakonechna. "INTERNAL AUDIT OF FIXED ASSETS IN MODERN ECONOMIC CONDITIONS." Black Sea Economic Studies, no. 49 (January 2020). http://dx.doi.org/10.32843/bses.49-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Gavrylychenko, Ievgeniia, and Olena Andrenko. "INTERNAL AUDIT IN UKRAINE: EVOLUTION, PROBLEM ASPECTS AND DEVELOPMENT PROSPECTS." Market Infrastructure, no. 55 (2021). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct55-30.

Full text
Abstract:
The purpose of the article is to summarize the views on the current state of internal audit in Ukraine and identify general promising areas for its development. The evolution, current state and prospects of internal audit development in Ukraine are revealed. The history of internal audit is covered, the stages of development of internal audit in the world and in Ukraine are considered. It is determined that the development of internal audit in Ukraine takes place with the adoption of relevant legislation governing its implementation in a particular area. The current state of internal audit in Ukraine is characterized, the current legal framework for internal audit is analyzed. The level of legislative regulation of internal audit of enterprises of various spheres of activity is revealed. It was found that the establishment of an internal audit function at the legislative level is not mandatory for the private sector, while such companies have all the necessary legal framework that can be used in the process of implementing and conducting internal audit. Views on modern problematic aspects of internal audit development in Ukraine are generalized. It is determined that the most acute issues hindering the implementation of internal audit in enterprises are the lack of methodological and organizational support for internal audit, the low level of development of corporate governance culture, as well as the lack of qualified internal auditors. The actual directions of further improvement of the process of introduction of internal audit in the practice of domestic enterprises are formulated. The necessity of further improvement of normative-legal provision of internal audit regulation, development of methodical recommendations on organizational-technological schemes and procedures of internal audit and improvement of the system of professional training of specialists in internal audit is substantiated. It is concluded that the development of internal audit in Ukraine at the present stage is due to the need to understand internal audit as a potential tool to improve the efficiency of the enterprise, as well as the existing regulatory requirements. Prospects for the development of internal audit in Ukraine must have all the prerequisites to meet modern global trends.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Науменко, М. О. "РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНІМ АУДИТОМ ВІЙСЬКОВИХ ПІДРОЗДІЛІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ." Вісник економіки транспорту і промисловості, no. 69 (March 6, 2020). http://dx.doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i69.200537.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Єльникова, Галина, and Костянтин Герасименко. "Стратегічний кадровий менеджмент в організації, що розвивається." Adaptive Management Theory and Practice Economics 8, no. 16 (September 15, 2020). http://dx.doi.org/10.33296/2707-0654-8(16)-04.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті розглядаються умови зростання організації, що полягають у створенні іміджу підприємства, залученні нових споживачів, формуванні і вирощуванні кадрового складу. Розкривається зміст функціонального циклу роботи з кадрами. Зазначається, що завдання кадрової служби – це здійснення контролю за взаємовідповідність кадрового складу і виробничих завдань. Розглядаються зовнішні і внутрішні джерела комплектування кадрів. Описується досвід японських і французьких фірм щодо організації зовнішнього і внутрішнього конкурсів набору персоналу. З’ясовується потреба в матрицях переміщень для здійснення індивідуальної горизонтальної або вертикальної кар’єри. Зазначається, що важливою складовою стратегічного кадрового менеджменту є оцінка персоналу. Це має велике значення для організації конкурсного прийому на роботу кадрів. Описується конкурсна процедура. Розглядається декілька підходів до проведення конкурсів; загальні вибори; підбір кадровою комісією; відбір як демократичний спосіб конкурсної процедури. Зазначається, що в умовах стратегічного кадрового менеджменту підбір здійснюється на основі аналізу робочих місць та встановлення їх вимог до претендентів. Приділяється увага професіографічному аналізу діяльності та структурі професіограми. Розглядаються етапи процесу адаптації нових працівників до професійної діяльності: оцінка рівня підготовки, орієнтація на нові обов’язки, пристосування до соціуму, завершальний етап. Розкривається кадровий аудит як спосіб установлення зворотного зв’язку в стратегічному кадровому менеджменті. Акцентується увага на подальшому дослідженні особливостей стратегічного кадрового менеджменту в організації, що розвивається. Ключові слова: стратегічний кадровий менеджмент; організація, що розвивається; професіографічний аналіз; професіограма; джерела комплектування кадрів; конкурс набору персоналу; аналіз робочих місць; кадровий аудит.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography