Academic literature on the topic 'Властивості системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Властивості системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Властивості системи"

1

Бричук, Б. В. "Автоматизація пастеризації яблучного соку." Automation of technological and business processes 13, no. 1 (April 19, 2021): 58–63. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i1.2002.

Full text
Abstract:
Здоров'я - безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. Для підтримки здоров`я людини на певному рівні, необхідно включати в раціон харчування фруктові та овочеві соки, зокрема яблучний сок, який має високі споживні властивості. Збереження цих властивостей можна забезпечити лише за рахунок автоматичного керування технологічним процесом виробництва яблучного соку. Автоматичне керування процесом пастеризації яблучного соку – одне з найбільш складних та важливих завдань, оскільки забезпечує дотримання технологічного регламенту термічної обробки яблучного соку. Процес пастеризації яблучного соку, як об'єкт керування являє собою складну динамічну систему. Аналіз існуючих систем автоматичного керування пастеризацією яблучного соку демонструє певні недоліки і ставить задачі наступної розробки. В Одеській національній академії харчових технологій, на кафедрі автоматизація технологічних процесів і робототехнічних систем розроблено новий спосіб пастеризації яблучного соку, з використанням каскадної системи автоматичного регулювання, яка зменшує запізнення в контурі регулювання температури пастеризації, що підвищує якість готового продукту, продуктивність процесу та знижує його енергоємність. Результати структурно-параметричного синтезу і аналізу розробленої системи автоматичного керування підтверджують переваги запропонованого підходу. Побудована каскадна система автоматичного регулювання забезпечує високу динамічну точність керування розглянутим технологічним процесом. Розроблене автоматизоване робоче місце оператора-технолога і наладчика системи автоматичного керування в SCADA-системі дозволяє зручно і ефективно спостерігати та керувати ходом процесу пастеризації яблучного соку. Подальший розвиток питання автоматизації керування процесом пастеризації яблучного соку знайде в магістерській випускній роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Smetanin, K. "ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ В ЕКОЛОГІЧНОМУ МОНІТОРИНГУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 22–25. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.022.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є розгляд особливостей використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) при проведенні екологічного моніторингу для оптимізації проведення спостережень техногенних об’єктів та виконання екологічних завдань в системі екологічного моніторингу. Це можливо здійснити за допомогою висвітлення позитивних та врахування негативних властивостей при застосуванні БПЛА в системі екологічного моніторингу. Метою є розкриття особливостей використання БПЛА в екологічному моніторингу та визначення напрямків їх застосування для проведення контролю за параметрами стану навколишнього природного середовища заданих територій. Завдання: провести аналіз можливості використання БПЛА в системі екологічного моніторингу; висвітлити особливі властивості застосування БПЛА в системі спостереження; визначити можливості БПЛА для формування процедури проведення екологічного моніторингу та визначити коло екологічних завдань для їх вирішення за допомогою БПЛА; розглянути можливості застосування БПЛА в системі спостереження та знімання параметрів навколишнього середовища, що є підґрунтям для проведення робіт, що пов’язані з проведенням екологічного моніторингу. Використовуваними методами є: системний підхід до розробки складних систем, проведення порівняльного аналізу параметрів та властивостей БПЛА, математичні моделі оптимізації для побудови складних систем. Отримані такі результати. Проведено порівняльний аналіз властивостей БПЛА, висвітлення процесу обробки інформації в системі екологічного моніторингу при здійсненні вибору оптимальної структури системи екологічного моніторингу за допомогою використання БПЛА. На основі системного аналізу різних технічних показників та властивостей БПЛА можливо здійснити вивчення структурно-параметричних характеристик та дослідити режими роботи літальних апаратів в різних умовах при побудові системи екологічного моніторингу. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: проведено аналіз властивостей БПЛА, визначено характеристики та параметри, що впливають на спостереження в системі екологічного моніторингу, також висвітлено коло питань, які необхідно враховувати при побудові системи екологічного моніторингу з використанням дистанційно керованих літальних апаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mykytenko, Viktoriya, Peter Rogov, and Mykola Chomik. "Забезпечення стійкості економічних систем в умовах ринкової мінливості та нарощення загроз і ризиків." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 4 (August 31, 2021): 39–59. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.4.4.

Full text
Abstract:
Розроблено комплексне методологічне підґрунтя для дослідження й опису гомеостатичних механізмів забезпечення стійкості економічних систем, що полягає у обґрунтуванні й удосконаленні понятійно-категоріального апарату теорії сталого господарювання, за використання якого структуровано й ідентифіковано чотири види гомеостазу (еволюційний, структурний, резистентний, системний). Розкрито їхній ієрархічний замкнений взаємозв’язок та взаємозалежність між чотирма підсистема управління гомеостазом; стабілізаційні, інерційні, адаптаційні, організаційно-економічні, кінематичні, кібернетичні, алармові, когнітивно-інформаційні, репаративні, регенеративні, бінарні, специфічні й прогностичні управлінські властивості економічних систем, якими мають володіти останні задля досягнення певного виду гомеостазу. Обґрунтовано комплекс умов і механізмів забезпечення оберненого взаємозв’язку між елементами саморегулюючої економічної системи та її адаптації до зовнішніх і внутрішніх трансформацій задля досягнення певного виду гомеостазу. Це стало основою побудови схеми замкненого взаємозв’язку і взаємозалежності між чотирьохрівневою ієрархією гомеостатичних властивостей, яка убезпечує проектування регуляторів і важелів консолідації за пріоритетними об’єктами внаслідок набування утвореннями системних ознак за чотирма видами гомеостазу. Доведено, що вказане уможливлює: формування матричної управлінської структури щодо забезпеченням стійкості економічних систем; створення конгруентного інституційного середовища на кожному етапі досягнення системного гомеостазу; ефективне подолання інституційних обмежень, поряд, із елімінуванням різної природи найгостріших загроз і ризиків сталому розвитку. Сформульовано методологічні висновки за наслідками проєктної реалізації (в турбулентних умовах) чотирьох етапів управління забезпеченням стійкості економічних систем за домінантами гомеостазу. Підтверджено, що в наслідок досягнення гомеостазу: система не лише зберігає головні життєво важливі параметри в процесі адаптації до умов функціонування і критичних зрушень, а й забезпечує стабілізацію діяльності; системні гомеостатичні властивості та її стабілізаційні параметри залежать від набутих системою на попередніх етапах генерування еволюційних, структурних та резистентних ознак; для системи та її елементів чи процесів (економічної, виробничої, природно-ресурсної, соцієтальної природи) у кожний момент часу має визначатися стан за узагальненими результатами оцінювання п’яти властивостей і стабілізаційних параметрів (самовирівнювання, інерційності, запізнення, вимірів галузевої та структурно-логічної побудови) та задаватися концепт зміни цих параметрів і властивостей у часі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Smirnova, T., О. Drieiev, and O. Smirnov. "ЕКСПЕРТНА СИСТЕМА ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ ТИПУ «ВАЛ» ЕЛЕКТРОДУГОВИМ НАПИЛЕННЯМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 149–54. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.149.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення у статті є побудова експертної системи оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «ВАЛ» електродуговим напиленням. Метою роботи є побудова експертної системи оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням у вигляді хмарної рекомендаційної системи як сервісу (SaaS) з отримання поверхонь валів зі сталі 45 із заданими характеристиками на основі комбінації декількох технологічних процесів. Задачі: синтезувати абстрактний технологічний процес, визначити його властивості та методи переходу до конкретного технологічного процесу; сформулювати інформаційну модель технологічного процесу та методи її отримання; побудувати абстрактні експертні системи та їх складові для оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням. Результатами роботи є експертна система, яка включає у себе: базу знань, що містить дані експериментів, допустимі діапазони вхідних даних, список вхідних параметрів, список вихідних параметрів, методи та математичне забезпечення розрахунків витрат на процес; систему отримання вимог до результатів відновлення та критерій (або критерії) оптимізації; система пошуку екстремумів в багатовимірному просторі; систему перевірки на досягнення результату; систему виявлення “зацикленості” пошуку розв’язків, у випадках недосяжності поставлених вимог; систему введення неконтрольованих вхідних параметрів (в вказаній системі не використано, тому що устаткування має контрольоване середовище обробки); систему забезпечення інформаційного потоку між компонентами експертної системи з урахуванням синхронізації та взаємних блокувань. Висновки: наукова новизна полягає у сукупності синтезованого абстрактного технологічного процесу, визначення його властивостей та методів переходу до конкретного технологічного процесу; сформульованої інформаційної моделі технологічного процесу та методів її отримання, що дозволило побудувати абстрактні експертні системи та їх складові для оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням у вигляді хмарної рекомендаційної системи як сервісу (SaaS).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Tokovenko, Oleksandr Sergijovich, and Юрій Олександрович Ніколенко. "СИНЕРГЕТИЧНА ПОЛІТИКО-ЕПІСТЕМОЛОГІЧНА ПЕРСПЕКТИВА У КОНТЕКСТІ АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНОГО СЕПАРАТИЗМУ." Epistemological Studies in Philosophy, Social and Political Sciences 2, no. 1 (July 12, 2019): 141–48. http://dx.doi.org/10.15421/341915.

Full text
Abstract:
Розглядаються біфуркація як протяжний у часі процес, в ході якого відбувається якісна перебудова властивостей політичної системи. Вивчаються напрямки виникнення, підтримки стійкості і розпаду політичних структур (систем) різної природи, які перебувають в динаміці і постійній зміні, яким притаманні властивості самоорганізованості та самокерованості. Розкриваються особливості експертизи істинності результатів та новизни дослідної методології, яка формує вихідні положення вивчення сепаратизму. Встановлюються особливості нелінійних зворотних зв'язків, жорсткі причинно-наслідкові залежності (жорсткий детермінізм) у політичному процесі. Обговорюється вплив випадкових факторів на вибір системою шляху розвитку в період біфуркації та непередбачуваність даного процесу з точки зору синергетики. Вивчаються властивості політичної кризи, які ведуть до самознищення: за порогом біфуркації дана політична система вже не може існувати, на її місці виникає щось принципово нове. Досліджується досягнення політичними системами критичних параметрів (точки біфуркації), зі стану сильної нестійкості, яка «звалюється» в один з багатьох можливих, нових для неї стійких станів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Yermilovа, N. V., E. V. Gavrilko, and S. G. Kyslytsia. "МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ПОВОРОТНОЇ ПЛАТФОРМИ ОДНОКІВШЕВИХ ЕКСКАВАТОРІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 47 (February 8, 2018): 48–51. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.1.048.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан і напрямки розвитку електроприводу механізму повороту одноківшевих екскаваторів. Розроблені комп’ютерні моделі систем автоматичного керування для двох випадків: без урахування та з урахуванням пружних властивостей об’єкту. Проведене моделювання системи дало змогу проаналізувати динамічні властивості електроприводу екскаватора разом з його механічною частиною та отримати висновки про шляхи досягнення найкращої динаміки системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ruda, M. V., A. M. Hyvlyud, and V. V. Lentyakov. "Застосуванння компартментного аналізу для моделювання екологічного впливу консорційних екотонів захисного типу." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 6 (June 27, 2018): 60–67. http://dx.doi.org/10.15421/40280612.

Full text
Abstract:
Встановлено, що консорційні екотони захисного типу – природні дискретні структурні одиниці рослинного покриву, які мають специфічні властивості. Запропоновано дослідження консорційних екотонів захисного типу за допомогою компартментального аналізу, при цьому ступінь керованості консорційних екотонів захисного типу за допомогою системи блоків-компартментів залежить передусім від вибраних критеріїв оптимізації. Система критеріїв і субкритеріїв виявляє мету будь-якого блоку в системі моделей та основні стратегічні критерії, через які досягають кінцевої мети управлінського процесу. Якщо разом з лінійними типами опису потоків у консорційних екотонах захисного типу кругообіг речовини і/або енергії в досліджуваній екосистемі допустити і найпростіший з нелінійних – вольтерівський, то різноманітність можливих режимів поведінки траєкторій у відповідної динамічної моделі природно збільшується. Аналіз таких загальних властивостей цих моделей, як інваріантність невід'ємного конуса, диссипативність системи і стійкість рівноваги в лінійному наближенні, показує, що результати істотно залежать від типу опису. Досліджено, що вихідні потоки енергії можуть бути як відходами досліджуваної системи, так і слугувати ресурсами (вхідними потоками) в іншу систему. На всіх стадіях функціонування консорційних екотонів захисного типу відбувається певне забруднення, використовуються енергія та матеріали. Визначено Есо-індикатор консорційних екотонів захисного типу як замкненої системи матеріальних потоків, відображених у дереві процесів. Есо-індикатор є одним із методів, який дає змогу прийняти одну оцінку для всієї системи, враховуючи вхідні та вихідні потоки, а також природно-кліматичні умови – так званий екологічний індекс. Це сума всіх окремих есо-точок, або часткових індексів для всіх процесів, що відбуваються у системі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карадобрій, Т. А., Олександр Бойко, Олена Анатоліївна Дакі, and Олена Миколаївна Тимощук. "АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД АДАПТИВНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ СУДНОМ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОБУДОВИ." Vodnij transport, no. 3(31) (December 10, 2020): 120–25. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.13.

Full text
Abstract:
В статті відображаються основні результати аналізу джерел інформації що стосується побудови адаптивних систем щодо управління судном. На ряду з аналітичним оглядом технічних рішень систем керування судном висвітлюються позитивні та негативні властивості при побудові адаптивних систем автоматизації судном. Також в праці розкриваються особливістю побудови адаптації авторульових систем судна та можливості покращення якості судноводіння в складних умовах. Пропонується розглядати судноводіння як єдиний процес керування судном з врахуванням всіх підсистем що впливають на управління в цілому за рахунок підвищення достовірності інформації від різних енерготехнічних систем та навігаційних пристроїв що надають додаткові дані в систему керування судном. Ключові слова: адаптивні системи, судноводіння, керування судном, автоматизована система керування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Смірнова, Тетяна Віталіївна, Роман Миколайович Минайленко, Олександр Павлович Доренський, Світлана Володимирівна Сисоєнко, and Сергій Анатолійович Смірнов. "ХМАРНА АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 4 (January 21, 2021): 84–92. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2020.223736.

Full text
Abstract:
Праця присвячена вирішенню завдання оптимізації технологічного процесу відновлення й зміцнення поверхонь валів зі сталі шляхом реалізації методу й узагальненої моделі ланцюга абстрактних технологічних процесів у вигляді хмарної автоматизованої системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень. Означене дає можливість розв’язати задачу побудови оптимізованого ланцюга технологічного процесу відновлення й зміцнення поверхонь валів із вибором раціонального процесу серед альтернативних згідно з завданням. У роботі проаналізовано абстрактний технологічний процес, його властивості, методи переходу до конкретного технологічного процесу, інформаційну модель та методи її одержання, абстрактні експертні системи, формалізацію підмножини абстрактних експертних систем, рекомендаційних систем, а також розглянуто технологічні аспекти реалізації інтелектуальної підтримки прийняття рішень технологічного процесу як хмарного сервісу, перевірки відповідності реальних характеристик, властивостей, поведінки автоматизованої системи очікуваним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кучерук, Галіна, Віталій Ткаченко, and Г. В. Шапіро. "РОЗРОБКА АДАПТИВНОЇ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ СУДНА." Vodnij transport, no. 3(31) (December 10, 2020): 116–19. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.12.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано підхід руху судна на основні оцінювання результатів текучих параметрів руху та аналізу інформації про стан містоположення за допомогою адаптивних систем керування. На ряду з описом технічного рішення системи керування судном висвітлюються позитивні та негативні властивості при побудові адаптивної системи. Також в праці висвітлюється умови роботи адаптивної системи керування судном. Метою даної статті є розглянути можливість побудови адаптивних систем керування судном в складних умовах для забезпечення безпеки судноводіння В статті обґрунтовано схема адаптивної системи керування судном для безпосередньої експлуатації в умовах тривалого морського плавання та інтенсивної роботи. Особливістю запропонованої схеми є ведення моделі руху судна та блоків оцінювання і адаптації до зовнішніх впливів для визначення та ведення поправки. Ключові слова: автоматизована система керування, адаптивна система, керування судном, безпека судноводіння
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Властивості системи"

1

Бабкін, Ю. "Тензорезистивні властивості плівкових систем." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41211.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вятчанінов, О. В. "Властивості розв"язків дискретної системи Вольтерри." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гричановська, Тетяна Михайлівна, Татьяна Михайловна Гричановская, Tetiana Mykhailivna Hrychanovska, and В. Устименко. "Магніторезистивні властивості плівкової системи Ni/V/Ni." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20986.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Затулій, О. А., and Т. М. Гричановська. "Магніторезистивні властивості плівкових систем на основі Ni та V." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14052.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дегтярьов, Д. О., С. В. Пустовіт, and З. М. Макуха. "Тензорезистивні властивості плівкових систем на основі Ag та Co." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27667.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гричановська, Тетяна Михайлівна, Татьяна Михайловна Гричановская, Tetiana Mykhailivna Hrychanovska, and Є. В. Стельмах. "Магніторезистивні властивості плівкової системи Fe (40)/V(10)/Fe (20)." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29275.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Однодворець, Лариса Валентинівна, Лариса Валентиновна Однодворец, Larysa Valentynivna Odnodvorets, Олександр Володимирович Власенко, Александр Владимирович Власенко, Oleksandr Volodymyrovych Vlasenko, and Ю. С. Удод. "Магніторезистивні властивості приладових плівкових систем на основі Fe та Ge." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27687.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Біттер, Я. В. "Електрофізичні властивості системи феромагнітних наночастинок у парамагнітній матриці." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82024.

Full text
Abstract:
Темою даної роботи являється проаналізувати літературні данні повз’язані за наночастинками та методами їх отримання. Практичною частиною роботи є отримання зразків для системи Ag/NiFe2O4/підкладка, дослідження мікрознімків та дифракційних картин, розрахунок параметрів решітки. Також потрібно побудувати та проаналізувати графіки температурних залежностей питомого опору. На основі нанотехнологій вчені розробили такі типи наноматеріалів, як консолідований НМ, нанопровідники,, нанобіоматеріали, нанополімери, фулерени та нанотрубки, наночастинки та нанопорошки, нанопористі матеріали, наноструктуровані рідини (колоїди, міцели, міцели, міцели). Здатність розумно проектувати, маніпулювати та управляти нанооб'єктами відкриває двері в інший світ - таємничий і потужний, світ важких та надлегких матеріалів, мікроскопічних ("наноскопічних") електронних пристроїв та роботів, медицини майбутнього і багато іншого. Наночастинки (НЧ) - це найдрібніші частинки, розмір яких дозволяє виявлятися квантовим ефектам. Наночастинки або маніпуляції з ними складають основу нанотехнологій [3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рокицька, Г. В., М. О. Рокицький, А. Д. Шевченко, and М. І. Шутилєва. "Магнітні властивості полімерних композиційних матеріалів системи пентапласт - AgI." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64031.

Full text
Abstract:
Розвиток науки і техніки потребує неперервного вдосконалення та мініатюризації обладнання. В зв’язку з цим виникає потреба у вивченні та використанні нових конструкційних матеріалів із новими наперед заданними властивостями. Яскравими представниками таких матеріалів є полімерні композиційні матеріали (ПКМ) наповнені дисперсними частинками твердих електролітів. Серед них на особливу увагу заслуговують ПКМ системи пентапласт – AgI.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кисла, Г. П., М. О. Сисоєв, and В. Ю. Зерник. "Структура та властивості композиційних матеріалів системи TiC - ZrB2." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66597.

Full text
Abstract:
На даний час велика увага приділяється розробці матеріалів, що забезпечують реалізацію «екстремальних» технологій, коли мова йде про високі температури, механічні навантаження, корозійну, ерозійну стійкість. Для створення подібних матеріалів найбільші перспективи мають тугоплавкі сполуки, які визначають прогрес в техніці. Особливий інтерес викликають системи тугоплавких сполук, що описуються діаграмами стану евтектичного типу. Перевагами евтектичних композиційних матеріалів є термодинамічна стабільність їх складу та когерентність ґраток контактуючих фаз на міжфазних границях. Все це забезпечує композиту високий рівень структурно-чутливих властивостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Властивості системи"

1

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Властивості системи"

1

С.Л., Шаповал, and Форостяна Н.П. "Діагностика структурно-механічних властивостей м’ясних систем." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.68.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Адаменко, Анатолій, and Олекcандр Порохончук. "ДОСЛІДЖЕННЯ СИНЕРГЕТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СЛАБКО СТРУКТУРОВАНИХ СИСТЕМ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЛІНІЙНИХ КОГНІТИВНИХ МОДЕЛЕЙ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v3.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Властивості системи"

1

Соловйов, Володимир Миколайович, and Вікторія Володимирівна Соловйова. Кореляційні, спектральні і структурні властивості фондового ринку України. КНЕУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1051.

Full text
Abstract:
Останнім часом відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. Виявилось, що економічні системи відносяться до класу актуальних сьогодні складних мережеподібних структур, проявляють універсальні емерджентні властивості, які не знаходять адекватного розуміння у рамках традиційних парадигм. Тому для їх аналізу все активніше використовуються відносно нові методи та моделі, які вдало поєднують раціональні доробки фундаментальних наук, сучасні досягнення в галузі інформаційних технологій та досить ємні бази даних глобальної мережі. Саме завдяки останнім значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем відмічається у міждисциплінарних науках - математичній економіці, фізичній економіці, еконофізиці та ін. Дана робота продовжує цикл наших досліджень фондового ринку України еконофізичними методами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ганчук, А. А., Володимир Миколайович Соловйов, and Вікторія Володимирівна Соловйова. Порівняльний аналіз фондових ринків Росії і України за індексами РТС і ПФТС. ДНУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1066.

Full text
Abstract:
Проведено порівняльний аналіз структурних і динамічних властивостей фондових ринків України і Росії. Показана можливість оцінки ефективності функціонування фондового ринку шляхом розрахунку спектру сингулярності відповідного часового ряду. Досліджено мультифрактальні властивості фондових ринків України (за індексом Першої Фондової Торгівельної Системи – ПФТС) і Росії (за індексом РТС). Встановлено, що ширина спектру сингулярності РТС більша від ПФТС, що забезпечує певні переваги російському ринку, зокрема, при управлінні портфельним ризиком
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович. Економічна кібернетика: з досвіду моделювання складних фінансово-економічних систем. КЕІ КНЕУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1052.

Full text
Abstract:
Складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні - проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Поряд з класичними економетричними підходами все ширше використовуються моделі і методи теорії складних систем, яка, являючись по суті міждисциплінарною наукою, використовує як відомі моделі, так і принципово нові. У даній оглядовій статті ми демонструємо деякі можливості такого підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сердюк, О. А., and Володимир Миколайович Соловйов. Віконна графодинаміка кризових явищ на фондових ринках. Герда, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1170.

Full text
Abstract:
У даній роботі обговорюються основні методологічні і методичні особливості нового мережного підходу до побудови індикаторів кризових явищ. На сучасному етапі розвитку складних систем домінує так звана мережна парадигма складності, в основу якої покладена ключова ідея щодо можливості представлення будь-якої складної системи у вигляді мережі (і відповідного їй графа). Подальший аналіз зміни з часом віконних мережних мір складності (графодинаміка) дає можливість встановити універсальні топологічні і спектральні властивості складних систем в різні періоди функціонування, зокрема, і в періоди криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович. Еконофізика як засіб фундаменталізації економічних дисциплін. Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1042.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. З’ясувалось, що складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні – проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Виявилось, що індивідуальні агенти цих систем (наприклад, спіни в деяких фізичних системах, атоми і молекули в біологічних, ідеї в соціальних, значення індексів в фінансово-економічних) проявляють свою сутність через взаємодію як правило невідомої природи. Так, в економічних системах адаптивна поведінка людини, компанії, країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінного паперу, валютного курсу. Більш того, з метою адекватного аналізу та ефективного менеджменту на фінансово-економічні ринки все активніше проникають методи та моделі природничих наук, які в поєднанні з сучасними досягненнями в галузі інформаційних технологій та досить ємними базами даних (мільйони записів навіть в базах некомерційного призначення) забезпечили значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем. З’явились нові “кількісні” напрямки економіки: математична та фізична економіки, еконофізика тощо. Особливо значних успіхів досягнуто в еконофізиці [2], яка вдало використовує потужний багаж фізичних методів і моделей.У якості прикладів такого використання в даній роботі приведені результати досліджень і порівняльний аналіз структурних та динамічних властивостей світових фінансово-економічних ринків з аналогічними для України у випадку, коли для останніх є відповідні репрезентативні бази даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соловйов, Володимир Миколайович. Методи вимірювання складності. НТУУ «КПІ», May 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1120.

Full text
Abstract:
Дослiдження останнiх рокiв переконливо довели, що фiнансово-економiчнi системи вiдносяться до складних мережеподiбних систем i мають ряд унiверсальних властивостей, якi мало чим вiдрiзняються вiд аналогiчних систем iншої природи: технiчних (Iнтернет, силовi електромережi), соцiальних (граф акторських зв’язкiв, граф цитування), бiологiчних (системи реакцiй, нейрозв’язки) та iн.. Проблема зводиться до кiлькiсних мiр визначення складностi системи, аналiз яких дозволив би судити вiдносно процесiв, що контролюють системнi властивостi. Обговорюються проблеми i перспективи квантифiкацiї складних фiнансово-економiчних систем, використання мiр складностi для побудови передвiсникiв кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, В. М. Мережні міри складності економічних систем. [б. в.], April 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1280.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Козаченко, Надія Павлівна. Логическое моделирование динамики знаний. КНУ, March 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1654.

Full text
Abstract:
Спираючись на переконання у якості основного об’єкту дослідження, системи динамічної епістемічної логіки ставлять перед собою низку завдань: дослідити процес отримання і функціонування переконань; дослідити властивості переконань, що проявляються в процесі їхнього функціонування; встановити основні принципи, за якими здійснюється процес зміни переконань; розглянути основні пізнавальні операції, за допомогою яких відбувається процес зміни переконань; прояснити роль суб’єкта в процесі зміни переконань та інші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Василенко, І. М. Специфіка літературного портрета як жанру сучасної української мемуарної прози. Дніпропетровський державний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3646.

Full text
Abstract:
У дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук з спеціальності 10.01.06 – Теорія літератури, – досліджено теоретичну концепцію жанрової специфіки літературного портрета в українській мемуаристиці. Доведено, що літературний портрет, будучи невід'ємною частиною жанрової системи мемуаристики, що підпорядковується загальним законам мемуарної літератури та йому властиві суб'єктивність, ретроспективність, документальність, асоціативність, концептуальність. Літературний портрет має також специфічні властивості, зумовлені природою жанру: портретність, лаконізм, емоційність, психологізм, авторська концепція людини, художня виразність, драматична насиченість тощо. Специфіка літературного портрета відбиває гуманізм, національна своєрідність, складність та величезний творчий потенціал жанрів як сучасної української мемуаристики, так і всієї художньо-документальної прози.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Базько, А. М., А. С. Базько, and Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості складних систем в катастрофічних і шокових умовах. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, April 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1046.

Full text
Abstract:
Один із методів виявлення економічної інформації, присутньої в матриці кореляційних коефіцієнтів, полягає в використанні процедури фільтрації. Вона основана на оцінці субдомінантної ультраметрики, пов’язаної з метричною відстанню, яку можна отримати виходячи з матриці кореляційних коефіцієнтів. Маючи дану відстань, будують граф мінімального зв’язного дерева (МЗД) та ієрархічне дерево. Іншими словами, геометричні (через МЗД) та таксономічні (через ієрархічне дерево) аспекти кореляції, які присутні між парами акцій в портфелі акцій, можна класифікувати, використовуючи інформацію з матриці кореляційних коефіцієнтів. Надзвичайно важливо відслідкувати зміни кореляційної структури фінансово-економічних систем в умовах критичних змін, які відбуваються в період шокових, або кризових явищ. Нашою метою є дослідження структури мінімального зв’язного та ієрархічного дерев до та після вересневих подій 2001 року в Америці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography