Academic literature on the topic 'Виробнича собівартість продукції'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Виробнича собівартість продукції.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Виробнича собівартість продукції"

1

Prokopenko, Vasyl, Andrii Cherep, and Daria Pilova. "ТЕХНОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА МАРГАНЦЕВОРУДНОЇ СИРОВИНИ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 3-4 (November 27, 2019): 32–41. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2019-3-4-32-41.

Full text
Abstract:
Мета – узагальнення вихідних даних та науково-прикладне визначення технологічних факторів, які обумовлюють концептуальний підхід до поліпшення економічних результатів процесів видобування корисної копалини та її збагачення, а в підсумку ефективність виробничої діяльності гірничо-збагачувального підприємства.Методика полягає в обґрунтуванні факторів технологічного й економічного підходів до оцінювання виробничих процесів видобування й збагачення марганцеворудної сировини, що визначають собівартість концентрату, втрати запасів рудної сировини та металу у відходах збагачення, а також обсяг розкривних порід, які треба розробити для виготовлення заданого обсягу концентрату.Результати. Визначена невідповідність технологічної схеми гірничих робіт на марганцевих кар'єрах ПГЗК вимогам виробництва конкурентного концентрату у разі зниженого попиту, а також напрям її реконструкції. Обґрунтований вплив якості рудо-потоку на економічні результати гірничо-збагачувального виробництва й визначено раціональні умови усереднення якості рудної сировини різних кар’єрів. Розроблений науково-прикладний підхід до визначення раціонального обсягу розкривних порід, який забезпечує розкриття рудного пласта в обсязі, що дозволяє мінімізувати витрати кар’єру на розкривні роботи.Наукова новизна. Визначений принцип удосконалення технологічної схеми видобування горизонтального рудного пласта при зниженому попиті на продукцію. Узагальнений методичний підхід до оцінювання ефективності виробничої діяльності гірничо-збагачувального підприємства, ураховуючи собівартість концентрату, втрати запасів рудної сировини та металу у відходах збагачення, а також обсяг розкривних порід, що задовольняє ринковий попит на концентрат. Встановлена певна непрямолінійна залежність між якістю марганцевої руди та ступенем вилучення металу в концентрат, яку слід оцінювати при формуванні рудо-потоку, що збагачується.Практичне значущість. Оцінена технологія гірничих робіт на кар’єрах ПГЗК за собівартістю концентрату, що відображає їх адаптацію до ринкових умов господарювання. Визначений статистичний взаємозв’язок між технолого-економічними умовами видобування рудної сировини та якістю рудо-потоку (за вмістом металу). Запропонований методичний підхід до усереднення марганцевої руди по двох групах кар’єрів, що забезпечує найбільший обсяг вилученого металу та мінімізує витрати підприємства на розкривні роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Куцик, Петро, Василь Бачинський, Катерина Кузьмінська, and Одарка Чабанюк. "ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ ЦІЛЬОВОГО КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ У ПРОЦЕСНООРІЄНТОВАНОМУ ВИРОБНИЦТВІ." Financial and credit activity problems of theory and practice 2, no. 43 (April 29, 2022): 25–32. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3363.

Full text
Abstract:
Основною метою статті є дослідження наявних підходів до калькулювання собівартості продукції гірничозбагачувального підприємства в розрізі виробничих процесів і вдосконалення його методики на основі використання методу цільового калькулювання та принципів процесноорієнтованого управління.Як один із ефективних шляхів удосконалення методики калькулювання собівартості продукції гірничозбагачувальних підприємств, авторами передбачається поєднання чинних вітчизняних систем калькулювання (нормативний та попроцесний методи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції) і зарубіжних систем обліку і калькулювання (кайзен-костинг і діяльність за процесами). Механізм зниження собівартості продукції (робіт, послуг) охоплює стадії планування (бюджетування, нормування) безпосереднього виробництва, обліку та калькулювання собівартості продукції, ухвалення рішень і контролю їх виконання.У науковому дослідженні з комбінованої методики цільового калькулювання та процесної організації виробництва виділено такі етапи: розрахунок цільової собівартості продукції гірничозбагачувального підприємства на стадії розроблення проєктного завдання. На цьому етапі важливим є розподіл планової (нормативної) собівартості продукції за окремими статями калькуляції кожного виробничого процесу; визначення нормативної собівартості продукції, враховуючи кайзен-завдання, шляхом послідовного зменшення можливих витрат до базового рівня.Базовою величиною собівартості є цільова собівартість продукції, розрахована як різниця між вартістю випуску продукції за ринковими цінами та очікуваним розміром прибутку. Цільова собівартість продукції за кожною статтею витрат розраховуються як добуток коефіцієнта зниження собівартості продукції та нормативної величини витрат цієї ж статті. При цьому коефіцієнт цільового зниження витрат розраховують як відношення цільової собівартості продукції до нормативного показника.Наукова новизна одержаних результатів полягає в розробленні та теоретичному обґрунтуванні вдосконаленої методики цільового калькулювання собівартості продукції гірничозбагачувальних підприємств за виробничими процесами в контексті застосування концепції процесноорієнтованого управління.Практичне значення отриманих результатів полягає в розробленні пропозицій щодо вдосконалення методики цільового калькулювання собівартості продукції за процесами гірничозбагачувальних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Макуха, О. В. "Аналіз економічної ефективності застосування біопрепаратів при вирощуванні сортів ячменю ярого." Аграрні інновації, no. 7 (September 24, 2021): 73–78. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.7.12.

Full text
Abstract:
Мета наукових досліджень – оцінка зернової про- дуктивності ячменю ярого сортів Совіра й Ілот в умо- вах Півдня України під впливом передпосівної іноку- ляції насіння мікробними фосфатмобілізувальними препаратами альбобактерином, поліміксобактерином, проведення порівняльного аналізу економічної ефек- тивності досліджуваних технологічних заходів. Методи. Дослідження елементів агротехніки ячменю ярого вико- нували у 2016–2018 роках із дотриманням загальнови- знаних методик. До схеми двофакторного досліду було включено сорти Совіра й Ілот та три градації передпо- сівної інокуляції насіння біопрепаратами: без інокуляції (контроль), обробка препаратами альбобактерином і поліміксобактерином. Для оцінки варіантів досліду й обґрунтування вибору агротехнічних заходів прове- дено розрахунки показників економічної ефективності. Результати. Вартість виробленої продукції колива- лась у діапазоні від 16 620 до 20 280 гривень на гек- тар, виробничі витрати – від 14 719 до 16 112 гривень на гектар. Собівартість виробництва одиниці продукції ячменю ярого змінювалась залежно від взаємодії дослі- джуваних параметрів технологічних заходів від 4 767 до 5 314 гривень на тонну, чистий прибуток – від 1 901 до 4 168 гривень на гектар, рівень рентабельності – від 12,9 до 25,9%. Економічні показники вирощування ячменю ярого в досліді варіювали залежно від взаємо- дії елементів технології, що вивчались, та пов’язаних із ними додаткових витрат і змін урожайності. Висновки. Ефективні з економічного погляду під час вирощування ячменю ярого такі елементи посівного модуля: сорт Ілот, обробка насіння біопрепаратом поліміксобакте- рином. Виробничі витрати були найвищими в досліді, що зумовлено додатковими витратами на придбання мікробного препарату та проведення інокуляції насіння, а також збирання і доробку найбільшого врожаю зерна, але його величина у грошовому виразі компенсувала вкладені кошти та забезпечила їх раціональне викори- стання. У даному варіанті собівартість була мінімаль- ною в досліді (4 767 гривень за тонну), чистий прибуток досягав максимального значення (4 168 гривень на гек- тар), рівень рентабельності був найвищим (25,9%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tluchkevych N. and Nuzhna O. "ЗАСТОСУВАННЯ МАРЖИНАЛЬНОГО АНАЛІЗУ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ." Economic forum 1, no. 4 (November 24, 2021): 145–51. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-20.

Full text
Abstract:
В статті охарактеризовано значення маржинального аналізу при прийнятті управлінських рішень. Обгруновано, що витрати та маржинальний прибуток є ключовими показниками при прийнятті управлінських рішень. Встановлено, що витрати для аналізу беззбитковості поділяються на змінні і постійні, при цьому, ціна повинна покрити повну собівартість, яка визначається виключно для потреб управлінського обліку. Методика розрахунку собівартості в управлінському обліку має певні особливості, зокрема для потреб управління визначають різні види собівартості. Розглянуто методику формування собівартості виготовленої і реалізованої продукції за змінними і постійними виробничими витратами. Обґрунтовано необхідність розрахунку собівартості продукції за методом «директ-кост» для маржинального аналізу. Розглянуто методику маржинального аналізу та розрахунку точки беззбитковості. Запропоновано для потреб управлінського обліку та управління витратами, деталізувати і визначати маржинальний прибуток за джерелами його отримання: від реалізації продукції та загальний маржинальний прибуток. Для прийняття управлінських рішень рекомендовано здійснювати розрахунок точки беззбитковості послідовно за етапами та видами маржинального прибутку: розрахунок точки беззбитковості на основі постійних виробничих витрат і маржинального прибутку від реалізації продукції; розрахунок точки беззбитковості на основі загальних постійних витрат, загальних змінних витрат та маржинального прибутку підприємства. Це дозволить визначати верхню і нижню межу величини точки беззбитковості, ціни та обсягів реалізації продукції для покриття постійних витрат і не отримання збитків. Для більш детального маржинального аналізу та визначення прибутку за видами діяльності слід визначати маржинальний прибуток і за видами діяльності, при цьому розподіливши доходи, змінні і постійні витрати в розрізі видів діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Міленко, О. Г., І. С. Солод, П. Г. Могилат, М. Е. Гринь, and В. С. Вегеренко. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ПІСЛЯСХОДОВИХ ГЕРБІЦИДІВ У ПОСІВАХ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2020): 86–92. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.10.

Full text
Abstract:
Для забезпечення національних потреб та нарощування експорту зерна кукурудзи перед сучасним рослинництвом постає завдання суттєвого підвищення врожайності цієї культури. Не потребує доведення такий факт, що бур’яни – це той об’єкт, який негативно впливає на врожайність куль-турних рослин, якість отриманої продукції, сприяє поширенню шкідників та хвороб і врешті-решт підвищує собівартість продукції рослинництва. Тому актуальними є питання вивчення і впрова-дження ефективних заходів зменшення рівня забур’яненості посівів кукурудзи на зерно. Метою на-ших досліджень було встановити ефективність післясходових гербіцидів у посівах кукурудзи на зер-но. Для цього впродовж 2018–2020 рр. було закладено дослід у виробничих умовах із п’яти варіантів: Контроль (без гербіцидів і ручних прополювань); Пік, 20 г/га; Мілагро, 0,2 л/га; Елюміс, 2 л/га; Пріма Форте, 0,5 л/га. Обприскування посівів гербіцидами проводили у фазі 3-х листків у рослин кукурудзи. Програма досліджень передбачала розв’язати такі завдання: визначити видовий склад бур’янів, встановити вплив гербіцидів на чисельність бур’янів, провести підрахунок густоти рослин кукурудзи залежно від варіантів досліду, визначити вплив заходів боротьби з бур’янами на рівень урожайності зерна кукурудзи та встановити економічну ефективність застосування післясходових гербіцидів у посівах кукурудзи. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що лише деяка ча-стина гербіцидів ефективно діє на однодольні та дводольні види бур’янів. Втрати врожаю кукуру-дзи від дії бур’янів можуть становити понад 50 %. Серед досліджуваних препаратів до злакових бур’янів були ефективні тільки Мілагро та Елюміс. До препаратів Пік та Пріма Форте бур’яни ро-дини злакових виявилися стійкими. Загибель дводольних бур’янів була найвища після застосування препарату Пріма Форте. Найкращу біологічну та економічну ефективність у системі захисту посі-вів кукурудзи від бур’янів було отримано від застосування препарату Елюміс. Тому для виробничих умов рекомендовано в технології вирощування кукурудзи на зерно використовувати хімічний метод регулювання чисельності бур’янів із застосуванням препарату Елюміс у нормі 2 л/га, за умови зміша-ного типу забур’яненості поля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шиян, Н. І. "ОКУПНІСТЬ ВИТРАТ НА ВИРОБНИЦТВО МОЛОКА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ: СТАН ТА ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2012): 132–36. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.03.28.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлено актуальність проблеми підви-щення рівня окупності витрат у процесі виробниц-тва молока та можливі шляхи її вирішення. З вико-ристанням методу групувань визначено ступіньвпливу ціни реалізації та собівартості одиниці про-дукції на рівень окупності витрат у сільськогоспо-дарських підприємствах України, які у 2010 р. виро-бляли і реалізовували молоко. Підтверджено існу-вання тісного зворотнього зв’язку між показника-ми «продуктивність корів» та «собівартість оди-ниці продукції», виявлено в 2010 р. існування за-лежності між рівнем цін і продуктивності корів,які змінюються в одному напрямку – зростають. The actuality of the problem of increasing the expenditure coverlevel during the process of milk production and the possible ways tosolve it have been elucidated in the work. The influence level ofsale price and cost priceof a production item on the level ofexpenditure cover at Ukrainian agricultural enterprises whichproduced and sold milk in 2010 has been determined by usinggrouping methods. The existence of a close feedback betweenindicators of cows productivity and the unit cost of production hasbeen proved. Existence of dependence in 2010 between the priceand cows productivity, which vary in the same direction-areincreasing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Подригало, Михаил. "Оцінка питомої потужності двигуна при проектуванні автотранспортних засобів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 222–28. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.222-228.

Full text
Abstract:
Зростання динамічних властивостей автотранспортних засобів є об'єктивним і безперервним процесом. Запас потужності, потрібний для створення необхідного прискорення, повинен закладатися в конструкцію при проектуванні автомобіля. Для інтенсивного розгону автотранспортного засобу від мінімальної швидкості або з місця, а також для обгону транспорту, що йде попереду зі зниженою швидкістю, автотранспортному засобу, що виконує обгін дуже важливо підвищити свою швидкість за максимально короткий час з тим, щоб обійти цей транспорт по найкоротшому шляху. Слід зазначити також, що обгін необхідно забезпечити при мінімальному збільшенні потужності двигуна, оскільки резерв потужності двигуна, який закладається при проектуванні, обмежений такими факторами, як собівартість виробництва, собівартість транспортної роботи, запас паливних резервів і т.д. Правильний вибір значень динамічних властивостей сприяє підвищенню конкурентоспроможності автотранспортних засобів на світовому ринку. Слід зазначити, що той виробник, який здатний прогнозувати розвиток вимог суспільства до того чи іншого показника динамічних властивостей, має високі шанси на успіх. Тому, створюючи новий автотранспортний засіб, конструктори повинні враховувати експлуатаційні, споживчі та властивості безпеки, які будуть затребувані суспільством. Необхідно мати математичний апарат, який дозволяє на стадії проектування здійснювати раціональний вибір питомої потужності двигуна за умовою забезпечення необхідних динамічних характеристик автотранспортних засобів і від часу початку проектування продукції, і конкурентоспроможності його на ринку. Отримані залежності дозволяють здійснювати на стадії проектування раціональний вибір потужності двигуна за умовою забезпечення необхідних динамічних характеристик автотранспортного засобу. Для реалізації потенційних можливостей автотранспортних засобів необхідно встановлювати двигуни, потужність яких значно перевищує ті, що реально використовуються. Реалізація запропонованих рекомендацій забезпечить високий технічний рівень і конкурентоспроможність перспективних автотранспортних засобів на світовому ринку. Отримані результати можуть бути рекомендовані фахівцям для використання при проектуванні, виробництві, сертифікації та експлуатації автотранспортних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Вожегова, Р. А., and С. С. Сорокунський. "Економічна та енергетична ефективність вирощування насіння гороху посівного залежно від сортового складу, інокулянтів та захисту рослин." Аграрні інновації, no. 7 (September 24, 2021): 99–104. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.7.17.

Full text
Abstract:
Мета – визначити економічну та енергетичну ефек- тивність вирощування насіння гороху посівного залежно від сортового складу, інокулянтів та захисту рослин у неполивних умовах Південного Степу України. Методи. Польовий, економічний, енергетичний. Результати. Встановлено, що вартість валової продукції при вирощу- ванні насіння гороху посівного зросла до 33,3 тис. грн/ га у сорту Дарунок Степу, а на інших сортах зафіксували її зменшення, в середньому, на 5,1-24,6%. Собівартість виробництва насіння досліджуваної культури максималь- ного рівня набула у сорту Світ – 7,5 тис. грн/т. У варіанті без захисту рослин зафіксували зростання цього показ- ника, а за хімічного захисту він збільшився на 23,4%, а за біологічного – на 19,7%. Умовний чистий прибуток найбільшого рівня сягнув у варіанті з сортом Царевич, де він склав, у середньому, 21,8 тис. грн/га. а у сортів Оплот та Світ він істотно зменшився на 44,3-52,4%. Біологічний захист рослин обумовив зростання рентабельності до 147,2%, а хімічного – до 153,8%. Мінімальне над- ходження енергії з врожаєм насіння гороху посівного було у сортів Оплот (35,6 ГДж/га) та Світ (36,7 ГДж/га). Застосування біологічної системи захисту сприяло істот- ному зростанню даного показник, у середньому, на 61,5%, а за хімічного – на 82,7%. Висновки. Виробничі витрати мали тенденцію до зростання у сортів Отаман, Дарунок Степу та Царевич, а мінімальний показник – 12,8 тис. грн/ га, отримано у варіанті з сортом Оплот. Використання інокулянтів не мало впливу на даний показник. За хіміч- ного захисту одержали максимальний рівень виробни- чих витрат – 13,7 тис. грн/га. Хімічний захист рослин сприяв одержанню найбільшого прибутку (21,1 тис. грн/ га), що більше за контроль на 64,8%. Біологічний захист також був високоефективним і перевищував контроль на 50,8%. Максимальний рівень рентабельності вирощу- вання насіння гороху, в середньому, 163,9 і 153,4% забез- печили сорти Царевич і Дарунок Степу. Використання інокулянтів АКМ і Біогель сприяло зростанню цього показника на 18,6-33,3%. Приріст сягнув максимальних значень, у середньому, 23,8 і 25,8 ГДж/га за вирощування сортів Дарунок Степу та Царевич. Коефіцієнт енергетич- ної ефективності мав максимальних значень 2,18-2,28 за вирощування сортів Дарунок Степу й Царевич.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Скачков, Олександр, Ірина Скачкова, and Ольга Калініна. "МОДЕЛЮВАННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ ВПРОВАДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ TPM НА ПІДПРИЄМСТВІ." Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, no. 26 (June 26, 2021): 122. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.122.

Full text
Abstract:
УДК 658.18; JEL Classification: M21 Мета дослідження полягає в розробці рекомендацій щодо моделювання бізнес-процесів впровадження концепції загального догляду за обладнанням на виробничому підприємстві, так як ефективність роботи підприємства залежить від ефективності роботи обладнання, як ключового елемента виробництва. Методика дослідження. Для досягнення поставленої мети у науковій роботі були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: методи узагальнення та абстрагування; методологія “ощадливого виробництва”, методики візуалізації бізнес-процесів, методи моделювання бізнес-процесів за допомогою AllFusion Process Modeler. Результати дослідження. У статті проведений аналіз наукової літератури щодо особливостей методики «ощадливого виробництва». Досліджено особливості концепції загального догляду за обладнанням (Total Productive Maintenance). Проведено моделювання бізнес-процесів впровадження на виробничому підприємстві концепції TPM. Кожен виділений процес на підприємстві необхідно описати, щоб чітко уявляти порядок його здійснення і можливості оптимізації. Для найбільш детального і повного опису процесу розробки і впровадження концепції ТРМ на виробничому підприємстві було розроблено модель даного процесу на ЕОМ з використанням методології IDEF0 в програмі AllFusion Process Modeler. Процес «Впровадження концепції ТРМ на машинобудівному підприємстві» представлено одним з методів опису за допомогою паспорта процесу. Розроблено детальний алгоритм дій розглянутого процесу. Декомпозиція процесу «Впровадження концепції ТРМ на машинобудівному підприємстві» складається з наступних етапів: створити систему планово-попереджувальних робіт, відпрацювати акти на нове обладнання, організувати робоче місце. Моделювання бізнес-процесів впровадження концепції TPM є досить важливим, бо послідовне і ретельно продумане впровадження системи дозволить реалізувати весь потенціал обладнання та значно підвищити ефективність його роботи, так як ідеально працююче обладнання, яке ремонтується ще до того, як зламалося, економить час, знижує собівартість і мотивує робітників. Наукова новизна. З метою підвищення ефективності виробничої діяльності машинобудівного підприємства запропоновано моделювання процесу впровадження концепції загального догляду за обладнанням на ЕОМ з використанням методології IDEF0 в програмі AllFusion Process Modeler. Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що впровадження концепції TPM на виробничому підприємстві значно полегшиться за допомогою запропонованої моделі та дозволить вже через рік підвищити якість продукції на 20-25%; скоротити скарги від споживачів; зменшити витрати на технічне обслуговування верстатів на 10-50%; збільшити продуктивність обладнання; скоротити позаплановий ремонт; зменшити час простою; збільшити потужності заводу; знизити собівартість виробництва; зменшити запаси продукції на складах; знизити аварійність на виробництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вожегова, Р. А., and П. П. Забара. "Економічна оцінка вирощування ліній батьківських компонентів та гібридів кукурудзи різних груп ФАО в умовах Південного Степу України." Аграрні інновації, no. 10 (March 3, 2022): 115–21. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.10.18.

Full text
Abstract:
Мета – встановити економічну оцінку вирощуванняліній –батьківських компонентів та гібридів кукурудзирізних груп ФАО, визначити показники економічноїефективність у гібридів та ліній –батьківських компонентів залежно від густоти посіву та обробітку вітчизнянимибіопрепаратами. Методи. Дослідження проводилисьпротягом 2018–2020 рр. на дослідному полі Інститутузрошуваного землеробства НААН, що розташованев зоні Інгулецького зрошуваного масиву. Фактор А –різні за групами стиглості лінії–батьківські компонентита гібриди різних груп ФАО, Фактор В – густота рослин. Фактор С – обробка біологічними препаратами.Результати. Найбільша вартість валової продукції з 1 габула одержана на посівах лінії –батьківського компоненту ДК 445 за густоти 70 тис. рослин/га та обробіткупрепаратом Helafit®-combi – 182,70 т/га. У цьому варіантітакож була встановлена найменша собівартість однієїтонни зерна. Вартість валової продукції з 1 га за різнійгустоти та обробітку препаратами була максимальноюу ліній-батьківського компоненту ДК 445 і склала за варіантами досліду від 119,19 до 182,70 тис. грн/га, дещоменшою у батьківського компоненту у батьківськогокомпоненту ДК 247 – 122,96 – 141,81 тис. грн/га, меншеу батьківського ДК 411 – 114,55 – 133,11 тис. грн/га,найменшою вартість валової продукції була у лінії ДК281 – 102,08 – 121,22 тис. грн/га. Вартість валової продукції гібридів культури коливалась в дуже широкому діапазоні: від 83,28 тис. грн/га у гібриду Степовий наконтрольному варіанті без обробки препаратами загустоти рослин 70 тис. рослин/га до 141,20 тис. грн/гау гібриду Арабат за використання препарату Helafit®-combi та густоти рослин 70 тис. рослин/га. Висновки.Ураховуючи виробничі витрати на вирощування кукурудзи, слід відмітити, що найбільше прибутковим та найменше затратним агрозаходом виявився такий фактор,як густота рослин. За рахунок підвищення врожайностізерна кукурудзи і зниження технологічних витрат чистийприбуток складає 61,86 – 138,19 тис. гривень з гектара.Найбільший умовно чистий прибуток та рентабельністьу батьківського компоненту ДК 281 за густоти рослин90 тис./га та обробки Helafit®-combi – 79,83 тис. грн/га та 193% відповідно. Найбільший умовно чистийприбуток та рентабельність у батьківського компоненту ДК 247 за густоти рослин 80 тис./га та обробкиHelafit®-combi – 99,56 тис. грн/га та 236% відповідно.Найбільший умовно чистий прибуток та рентабельністьу лінії ДК 411 був за густоти рослин 70 тис./га та обробкиHelafit®-combi – 91,70 тис. грн/га та 212% відповідно.Найбільший умовно чистий прибуток та рентабельністьу лінії ДК 445 за густоти рослин 70 тис./га та обробкиHelafit®-combi – 138,19 тис.грн/га та 310% відповідно.За густоти 70 тис. рослин/га та обробітку препаратомHelafit®-combi на середньопізніх гібридах показникрівня рентабельності був максимальний – 373–375%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Виробнича собівартість продукції"

1

Шабалтас, М. М. "Аналіз собівартості продукції та витрат промислового підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68926.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз витрат промислового підприємства. В розділі 1 роботи „Характеристика аналізуємого підприємства” роз-глянуті основні фонди підприємства, базові технології підприємства та мате-ріально-технічне забезпечення виробництва, ринок збуту, група споживочів продукції, характеристика конкурентного середовища та кадровий потенціал підприємства. В розділі 2 роботи „Затрати підприємства” розглянута економічна полі-тика підприємства в сфері формування витрат, класифікація витрат, групування витрат за економічними елементами, витрати виробничої собівартості продук-ції та визначення собівартості реалізованої продукції, загальновиробничі вит-рати, адміністративні витрати та витрати на збут. В розділі 3 роботи „Аналіз витрат ВАТ „КЭМЗ” проведений аналіз виробничої собівартості; аналіз впливу факторів на рівень виробничих витрат на 1 грн. чистого доходу, валовий прибуток; аналіз структури витрат підприємства; аналіз структури витрат в сфері загальногос-подарської операційної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цибань, П. Ю., and Леонід Володимирович Кузьменко. "Методи обліку витрат на виробництво для цілей управлінського та бухгалтерського обліку." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18596.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єршова, Наталя Юріївна, Маргарита Сергіївна Бабкіна, and Юрій Миколайович Рева. "Розвинення змістовного підходу до аудиту витрат виробництва." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27775.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кобуз, Оксана Романівна. "Облік, аналіз та аудит виробничих запасів в системі управління собівартістю продукції (на прикладі ТзОВ «Мрія Центр»)." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2015. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5690.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі розкрито теоретичні аспекти обліку виробничих запасів. Розкрито економіко-облікову сутність та класифікацію виробничих запасів. Вивчено методи оцінки вибуття запасів. Опрацьовано особливості визнання запасів в обліку. Проведено огляд нормативно-правової бази з обліку виробничих запасів. Досліджено особливості організації синтетичного і аналітичного обліку та документального оформлення господарських операцій. Визначено необхідність аудиту виробничих запасів та систематизовано етапи його проведення. Сформульовано мету, завдання та джерела інформації аналізу виробничих запасів. Проаналізовано динаміку і структуру виробничих запасів, розраховано основні показники ефективності використання виробничих запасів. Здійснено детальний аналіз факторів, що впливають на матеріаломісткість та матеріаловіддачу продукції. Охарактеризовано стан охорони праці та цивільного захисту на досліджуваному підприємстві.
The theoretical aspects of account of productive supplies are exposed in master's degree work. Економіко-облікову essence and classification of productive supplies are exposed. The methods of estimation of leaving of supplies are studied. The features of confession of supplies are worked out in an account. The review of normatively-legal base is conducted from the account of productive supplies. The features of organization of synthetic and analytical account and documentary registration of economic operations are investigational. The necessity of audit of productive supplies is certain and the stages of his realization are systematized. An aim, task and information of analysis of productive supplies generators, is set forth. A dynamics and structure of productive supplies are analysed, the basic indexes of efficiency of the use of productive supplies are expected. The detailed analysis of factors that influence on resource-demanding and to the матеріаловіддачу products is carried out. The state of labour and civil securing protection is described for the investigated enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мередалиєв, Б. М., and Марія Владиславна Літвиненко. "Формування системи розвитку підприємства, що спрямована на зниження рівня виробничих витрат." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44659.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Брік, Світлана Володимирівна, and А. С. Пилипчук. "Вплив виробничих запасів на рентабельність." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27433.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Артеменко, Наталія Вікторівна, and М. В. Лагункова. "Особливості обліку витрат на виробництво продукції рослинництва." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27787.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Єршова, Наталя Юріївна, and Ю. Д. Майкова. "Удосконалення методичних засад обліку та аналізу виробничих витрат." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24383.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пілюсова, Аліна Сергіївна. "Організація обліку та аналіз собівартості продукції на ТОВ «Сільськогосподарський виробничий кооператив ФРУНЗЕ»." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5120.

Full text
Abstract:
Пілюсова А. С. Організація обліку та аналіз собівартості продукції на ТОВ «Сільськогосподарський виробничий кооператив ФРУНЗЕ» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 «Облік і оподаткування» / наук. керівник О. Г. Радєва. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 118 с.
UA : Кваліфікаційна робота містить: 118 с., 3 розділи, 24 табл., 3 рис., 82 джерела. Об’єктом дослідження є процес бухгалтерського обліку операцій, пов’язаних з витратами виробництва та контроль і аналіз собівартості продукції на сільськогосподарському підприємстві. Метою кваліфікаційної роботи є дослідження теоретичних та організаційно-методичних аспектів і розробка практичних рекомендацій щодо напрямів удосконалення обліку та аналізу собівартості продукції для забезпечення прийняття рішень на сільськогосподарському підприємстві. Для досягнення поставленої мети в процесі дослідження використано такі методи: дедукція та індукція; аналіз та синтез; історичний та логічний методи (для дослідженні економічної сутності собівартості); порівняльний аналіз (для визначення відповідності законодавчих актів України у галузі бухгалтерського обліку Міжнародним стандартам фінансової звітності, а також при порівнянні показників господарської діяльності фермерського господарства); моделювання (при досліджені методики аналізу собівартості продукції); економічний аналіз (при розгляді тенденцій, що склались на сільськогосподарському підприємстві); метод табличного подання (для подання інформації в таблицях); абстрактно-логічний метод використано в процесі теоретичних узагальнень і формулювання висновків. Наукова новизна одержаних результатів полягає в удосконаленні теоретичних, методичних і організаційних положень щодо удосконаленням обліку, а також розробка пропозиції щодо підвищення ефективності управління витратами на формування собівартості сільськогосподарської продукції. У процесі дослідження отримано такі наукові результати: – розвинуто понятійний апарат бухгалтерського обліку в частині визначення поняття «собівартість продукції» (вартісна оцінка використовуваних у процесі виробництва продукції (робіт, послуг), природних ресурсів, сировини, матеріалів, паливно-мастильних матеріалів, основних засобів, персоналу й інших витрат на її виробництво і реалізацію); – запропоновано побудову обліку та контролю витрат, яка дозволяє здійснювати оперативний контроль за витратами протягом технологічного процесу та виявити непередбачені відхилення та прийняти дієві оперативні рішення; – запропоновано методичні підходи до визнання та відображення втрат виробництва продукції рослинництва в обліку з метою посилення його контрольної функції, що дозволить забезпечити дотримання принципів обачності й повного висвітлення даних фактів в обліку та їх наслідків при визначенні результатів діяльності центрів відповідальності у рослинництві; – запропоновано інноваційний проект для підприємства в галузі молочного скотарства; – розроблено програму заходів щодо підвищення ефективності управління витратами на формування собівартості сільськогосподарської продукції. Отримані результати полягають в теоретико-методологічному обґрунтуванні та вирішенні комплексу питань, пов’язаних з обліком та аналізом собівартості продукції сільськогосподарського підприємства. Проведене дослідження спрямоване на підвищення достовірності обліку та аналізу собівартості продукції і дозволяє зробити висновок, що упровадження даних рекомендацій зможе забезпечити достовірне відображення операцій з обліку собівартості продукції та сприятиме ефективному управлінню на підприємстві «СВК ФРУНЗЕ».
EN : Qualifying work contains 118 pp., 3 sections, 2 fig., 23 tab., 82 references. The object of the study is the process of accounting for operations involved in the costs of production and control and analysis of own products in the agricultural enterprise. The purpose of the qualification work is to study the theoretical and organizational and methodological aspects and develop practical recommendations for improving the accounting and analysis of their own products to ensure decision-making in the agricultural enterprise. To achieve this goal in the study used the following methods: deduction and induction; analysis and synthesis; historical and logical methods (for the study of the economic essence of cost); comparative analysis (to determine the compliance of Ukrainian legislation in the field of accounting with International Financial Reporting Standards, as well as when comparing indicators of economic activity of the farm); modeling (when researching methods of cost analysis); economic analysis (when considering trends in the agricultural enterprise); tabular presentation method (for presenting information in tables); abstract-logical method is used in the process of theoretical generalizations and formulation of conclusions. The scientific novelty of the obtained results lies in the improvement of theoretical, methodological and organizational provisions for the improvement of accounting, as well as the development of a proposal to reduce costs in modern business conditions on the example of an agricultural enterprise. The following scientific results were obtained in the course of the research:  developed the conceptual framework of accounting in terms of defining the concept of «cost of production» (the cost estimate of products (works, services), natural resources, raw materials, materials, fuel and lubricants, fixed assets, personnel and other costs for its production and sale);  proposed construction of cost accounting and control, which allows for operational control of costs during the technological process and to identify unforeseen deviations and make effective operational decisions;  methodical approaches of recognition and reflection of losses of production of crop production in the account are offered;  an innovative project for an enterprise in the field of dairy farming is proposed;  a program of measures to reduce the cost of production at the enterprise has been developed. The results obtained consist in theoretical and methodological justification and solution of a set of issues related to accounting and analysis of the cost of production of an agricultural enterprise. The conducted research is aimed at improving the reliability of accounting and analysis of production costs and it allows us to conclude that the implementation of these recommendations will be able to provide a reliable reflection of operations for accounting for the cost of production and will contribute to effective management at the «Frunze».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Поляк, Вадим Валентинович. "Особливості обліку та аналізу собівартості продукції рослинництва сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агротех»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2435.

Full text
Abstract:
Поляк В. В. Особливості обліку та аналізу собівартості продукції рослинництва сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агротех» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 "Облік і оподаткування" / наук. керівник В. П. Гринь. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 125 с.
UA : Кваліфікаційна робота містить : 125 с., 12 рис., 15 табл., 6 додатків, 70 літературних джерел. Об’єктом роботи є система обліку та аналізу собівартості продукції. Мета роботи – є наукове обґрунтування теоретичних і методичних положень, а також розробка практичних рекомендацій щодо обліку та аналізу собівартості продукції рослинництва. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних положень обліку та аналізу формування собівартості продукції рослинництва на сільськогосподарських підприємствах. Методи дослідження: системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів. Під час виконання дослідження використано загальнонаукові методи пізнання: історичний метод, методи індукції та дедукції, метод факторного аналізу; теоретичного узагальнення і порівняння; методи причинно–наслідкового зв’язку та абстрактно–логічний метод. Наукова новизна одержаних результатів полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні та вирішенні комплексу питань, пов’язаних з удосконалення методичних підходів до обліку собівартості рослинництва, а саме в частині розподілення загальновиробничих витрат та формування достовірної фактичної собівартості, виявлення основних тенденцій динаміки показників собівартості серед культур рослинництва та їх детальний аналіз, знаходження резервів зменшення собівартості. У процесі дослідження отримано такі наукові результати, яким притаманна наукова новизна: удосконалено: – оптимальний склад статей калькуляції, що підвищить аналітичність їх обліку і контролю та оперативність обчислення собівартості продукції. набули подальшого розвитку: – понятійно-категоріальний апарат собівартості, суть якої в тому, що вона акумулює, шляхом калькулювання в грошовій формі всі фактичні витрати конкретного підприємства для забезпечення процесу простого відтворення. Під калькулюванням розуміємо комплексну систему у процесі управління, яка являє собою науково обґрунтований вибір методу обліку виробничих витрат, який враховує організаційно-технологічні особливості виготовлення продукції з метою визначення собівартості одиниці продукції, формування ціни та регулювання ефективності виробництва для визначення конкурентноздатності продукції; – організація обліку витрат та калькулювання собівартості продукції рослинництва та їх класифікація. У роботі наведена інформація про основні аспекти, напрями діяльності та організаційно-економічну структуру промислового підприємства, наведена інформація щодо системи бухгалтерського обліку та економічного аналізу, наведено основні показники аналізу собівартості. Та фінансових результатів товариства, розглянуто особливості організації обліку та аналізу формування собівартості продукції рослинництва на сільськогосподарських підприємствах.
EN : Qualifying work contains 125 p., 12 fig., 15 tab., 6 additions,70 references. The object of work is a system of accounting and analysis of production costs. The purpose of the work is the scientific substantiation of theoretical and methodological provisions, also to develop of practical recommendations for accounting and analysis of the cost of plant growing. The subject of the study is a set of theoretical, methodological and practical provisions for accounting and analysis of the formation of the cost plant growing at agricultural enterprises. Research methods: a systematic approach to the study of economic phenomena and processes. During the research, the general scientific methods of cognition were used: the historical method, induction and deduction methods, factor analysis method; theoretical generalization and comparison; methods of causation and abstract logical method. The scientific novelty of the study lies in the theoretical and methodological justification and the solution of a set of issues related to improving methodological approaches to accounting for crop production costs, namely in terms of the distribution of overhead costs and the formation of reliable actual costs, identifying the main trends in the dynamics of cost indicators among plant growing production and their detailed analysis, finding reserves to reduce costs. In the process of research, the following scientific results were obtained, which are inherent in scientific novelty: improved: – the optimal composition of calculation items will increase the analyticity of their accounting and control and the efficiency of calculating the cost of production. received further development: – conceptual and categorical apparatus of cost, the essence of which is that it accumulates by calculating in cash all the actual costs of a particular enterprise to ensure the process of simple reproduction. In the calculation we understand the complex system in the management process, it is a scientifically sound choice of the method of accounting for production costs, taking into account the organizational and technological features of manufacturing products in order to determine the unit cost of production, pricing and regulation of production efficiency for product competitiveness; – organization of cost accounting and costing of plant growing production and their classification. The paper provides information on the main aspects, areas of activity and the organizational and economic structure of an industrial enterprise, information on the accounting system and economic analysis, the main indicators of cost analysis. And the financial results of the company, the features of the organization of accounting and analysis of the formation of the cost of plant growing production at agricultural enterprises are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography