Academic literature on the topic 'Випромінювання електромагнітне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Випромінювання електромагнітне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Випромінювання електромагнітне"

1

Яненко, Олексій Пилипович, Сергій Миколайович Перегудов, Костянтин Леонідович Шевченко, and Борис Петрович Грубник. "Особливості мікрохвильових випромінювань матеріалів для фізіотерапії." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 126–31. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-126-131.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто особливості мікрохвильових випромінювань матеріалів для фізіотерапії. На прикладі озокерито-парафінових аплікацій досліджено наявність та зміни рівня випромінювання в міліметровому діапазоні протягом технологічного циклу процедури. Показано, що важливою складовою фізіотерапевтичних процедур є мікрохвильове електромагнітне випромінювання, утворюване нагрітою озокерито-парафіновою сумішшю. З використанням розробленої авторами експериментальної установки проведено дослідження випромінювальної здатності озокериту, парафіну та їх сумішей у мікрохвильовому діапазоні. Проведено порівняння потужності випромінювання матеріалів з рівнем випромінювання тіла людини. Показано, що в процесі проведення процедури зміна температури призводить до появи позитивних та від’ємних потоків мікрохвильового випромінювання, які по-різному впливають на тіло людини. Отримані результати експериментальних досліджень дозволили оцінити взаємодію електромагнітного випромінювання озокерито-парафінових сумішей з власним електромагнітним випромінюванням людини та більш зважено підходити до вибору режимів лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Брижик, Л. С. "Зумовлене солітонами електромагнітне випромінювання та саморегуляція метаболічних процесів." Фізика живого (Біофізика і далі) 9, no. 1 (2001): 5–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Брижик, Л. С. "Зумовлене солітонами електромагнітне випромінювання та саморегуляція метаболічних процесів." Фізика живого (Біофізика і далі) 9, no. 1 (2001): 5–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Khmil, S. V., O. Yu Mayorova, and I. V. Dudchuk. "ПРИЧИНИ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ: ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 2 (March 5, 2020): 91–97. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2019.2.10819.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – розглянути основні причини погіршення якості еякуляту чоловіків, а саме: негативний вплив навколишнього середовища, стиль життя та генетичні фактори. Матеріали та методи. У дослідженні використано бібліосемантичний та аналітичний методи. Результати дослідження та їх обговорення. Під час виконання дослідження було проаналізовано 65 джерел сучасної вітчизняної та зарубіжної літератури щодо причин погіршення якості еякуляту в чоловіків. Висновки. Аналіз літературних джерел показав погіршення якісних та кількісних показників еякуляту чоловіків протягом останніх років: зниження концентрації та загальної кількості сперматозоїдів, зменшення частки рухомих та морфологічно нормальних сперматозоїдів. Основними причинами таких змін є генетичні фактори; вплив негативних екологічних факторів (хімічне та радіоактивне забруднення, електромагнітне випромінювання); спосіб життя (шкідливі звички, неправильне харчування, професійна діяльність).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Найденко, Виктор Иванович. "Швидкість енергетичних характеристик електромагнітних хвиль, випромінених диполем Герца, збудженим імпульсом Гауса." Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника 64, no. 7 (July 26, 2021): 411–21. http://dx.doi.org/10.20535/s0021347021070025.

Full text
Abstract:
Шляхом аналізу руху каузальних і екстремальних поверхонь виконано аналіз швидкості вектора Пойнтінга і густини енергії електромагнітних хвиль, випромінених диполем Герца, збудженим імпульсом Гауса. Дослідження цих характеристик відкриває можливості визначення швидкості окремих частин імпульсів, наприклад, схилів, а не тільки каузальних поверхонь. Спираючись на відсутність передачі енергії через каузальну поверхню, сформульовано математично підтверджений погляд на звуження або розширення імпульсу, зміну його форми, співвідношення швидкості частин імпульсу зі швидкістю світла с. Показано, що електромагнітна хвиля диполя Герца рухається зі швидкістю світла с лише на великих відстанях від джерела випромінювання, наближаючись до с асимптотично. Це дослідження дає право говорити, що «швидкість світла с — є швидкість електромагнітної хвилі у вакуумі на далеких відстанях від джерела випромінювання. Ця добавка «на далеких відстанях від джерела випромінювання» не важлива на світлових хвилях з довжиною хвилі в мікрометри, але є важливою з природної і понятійної точок зору і на радіохвилях. Отримані результати проливають світло на фізичні процеси поблизу диполя Герца, які не мали пояснення через відсутність інформації про напрями і швидкості вектора Пойнтінга і густини енергії електромагнітних хвиль поблизу диполя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Panova, E., O. Tykhenko, O. Khodakovsky, and O. Sapelnikova. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАХИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЕТАЛЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ЕКРАНІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ УМОВ ЇХ МАКСИМАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 57 (October 30, 2019): 103–7. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.5.103.

Full text
Abstract:
Захисні властивості сплавів у різних частотних діапазонах екрануючих матеріалів мають складний характер. Предмет дослідження даної роботи – визначення амплітудно-частотних залежностей коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними металевими сплавами. Досліджено: традиційні матеріали; електротехнічні сталі різного класу та алюмінієвого сплаву, які мають різну ширину захисного екрану; металовмісні шнури різного (двошарового та тришарового) сплетіння. Досліджено залежності захисних екранувальних властивостей магнітного поля за рахунок відбиття для електротехнічної сталі класу 121 та сплаву з дюралюмінію та електротехнічної сталі. Мета роботи – визначення коефіцієнтів екранування у низькочастотній та середньо-частотній областях електромагнітного спектра на основі вимірювання коефіцієнтів екранування найбільш поширених металевих захисних матеріалів та надати обґрунтовані рекомендації щодо їх найбільш ефективного використання у робітничих умовах для захисту від електромагнітних полів та випромінювань працюючих та сумісності електричного та електронного технічного обладнання. Розроблено амплітудно-частотні залежності коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними стандартними металевими сплавами для захисту людей і для забезпечення електромагнітної сумісності електричного та електронного технологічного обладнання. Запропоновано захисні заходи захисту від впливу від електромагнітних полів та випромінювань, що засновані на принципах розумної достатності, з урахуванням мінімальних витрат. Доведено експериментально та економічно обґрунтовано, що найбільш ефективним засобом захисту від електромагнітної безпеки на підприємствах в умовах складної дії різноманітних електромагнітних полів, є електротехнічні сталі. В результаті отриманих співвідношень захисних властивостей (за рахунок електромагнітної енергії та відбиття електромагнітних хвиль) раціоналізовано захисні модифікаційні конструкції з мінімальним коефіцієнтом відбиття електромагнітних хвиль у небажаному напрямку в різному частотному діапазоні. Такі висновки надали змогу запропонувати методологію розрахунку щодо необхідної оптимальної товщини захисного магнітного екрана найбільш сприятливої ефективності у даних умовах. Це дозволяє мінімізувати обсяг довідникових та експериментальних даних та однозначно визначити товщину екрана необхідної ефективності, а також зменшує загальну вартість захисної конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Glyva, V., I. Matvieieva, L. Levchenko, and N. Kichata. "ПРОЕКТУВАННЯ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ДРІБНОДИСПЕРСНОЇ ЗАЛІЗОВМІСНОЇ СУБСТАНЦІЇ ДЛЯ ЕКРАНУВАННЯ ІОНІЗУЮЧИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 110–13. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.110.

Full text
Abstract:
На основі аналізу механізмів розсіювання іонізуючих електромагнітних випромінювань та залежності ослаблення випромінювання від порядкового номера елемента та його густини зроблено висновок про можливість їх екранування матеріалами з вмістом заліза. Запропоновано засади проектування композиційного металополімерного матеріалу для зниження інтенсивності рентгенівського та гама-випромінювань. Показано, що зміна поглинання іонізуючого випромінювання зі зміною довжини хвилі випромінювання відбувається немонотонно. Тому для проектування матеріалу необхідно з’ясувати переважні довжини хвиль (частоти) випромінювання, яке потребує екранування. Встановлено, що для ефективного екранування випромінювання існує критична концентрація металевих частинок у полімерній матриці. Це відбувається на порозі протікання електричного струму за вмісту екрануючої субстанції 11−12 % (за вагою). Це добре узгоджується зі співвідношеннями електродинаміки суцільних середовищ. При проектуванні матеріалу з використанням залізорудного концентрату слід враховувати його різні властивості у залежності від виробника. Проектуванню захисного матеріалу повинні передувати лабораторні дослідження з визначення переважної фракції залізорудних частинок за розмірами та вмісту заліза і його сполук у вихідній сировині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Vasyliuk, Y., Y. Zinchenko, S. Gnatiuk, I. Sofiienko, and D. Petrova. "Use of Modern Shielding Properties Materials for Technical Protection of Infor-Mation." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 1 (February 1, 2021): 81–96. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.01.081.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні матеріали для екранів електромагнітного випромінювання і методи їх виготовлення. Проаналізовано екрануючі властивості та електрофізичні характеристи­ки: будівельних матеріалів на основі шунгітових порід; наноструктурованих вуглеце­во­вмісних екранів електромагнітного випромінювання; екрануючих матеріалів на основі синтезу композиційних металоорганічних волокон, а також застосування трикотажно-в'язальної технології для виготовлення екранів і поглиначів електромагнітного випро­мінювання. Описано властивості матеріалів, отриманих на основі синтетичних та натуральних воло­кон, що містять нанорозмірні включення металів і сплавів. Означено перспективи та можливості технічного захисту інформації із застосуванням нових мате­ріалів і конструк­цій для екранування побічних електромагнітних випромінювань інфор­маційних прист­роїв й виробів електронної техніки та придушення негативного впливу електромаг­ніт­ного поля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дакі, О. А., В. М. Іваненко, В. М. Федунов, and О. В. Бажак. "Електромагнітна сумісність систем зв’язку та оповіщення у надзвичайних ситуаціях на морі." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(66) (May 21, 2021): 37–43. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.66.05.

Full text
Abstract:
Аналіз небезпек та ризиків, пов'язаних із впливом ненавмисних електромагнітних перешкод на функціонування систем зв'язку й оповіщення в системі управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті потребує детального та точного аналізу ряду факторів та визначення найбільш вразливих каналів прийому та найбільш небезпечних джерел радіоперешкод на рівні окремих випромінювань радіопередавачів. З метою удосконалення методів та моделей оцінювання електромагнітної сумісності систем зв’язку та оповіщення у надзвичайних ситуаціях на морі в статті розроблено підхід до оцінки електромагнітної сумісності, заснований на частотно-обмежених моделях характеристик радіоелектронних засобів. Розроблено алгоритми оцінки електромагнітної сумісності, оцінювання електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів в системі управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті здійснене завдяки аналізу послідовності трьох етапів – етапу частотної оцінки перешкод, етапу детальної оцінки перешкод та етапу комплексної оцінки перешкод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дакі, О. А., В. М. Іваненко, В. М. Федунов, and О. В. Бажак. "Електромагнітна сумісність систем зв’язку та оповіщення у надзвичайних ситуаціях на морі." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(68) (April 21, 2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.05.

Full text
Abstract:
Аналіз небезпек та ризиків, пов'язаних із впливом ненавмисних електромагнітних перешкод на функціонування систем зв'язку й оповіщення в системі управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті потребує детального та точного аналізу ряду факторів та визначення найбільш вразливих каналів прийому та найбільш небезпечних джерел радіоперешкод на рівні окремих випромінювань радіопередавачів. З метою удосконалення методів та моделей оцінювання електромагнітної сумісності систем зв’язку та оповіщення у надзвичайних ситуаціях на морі в статті розроблено підхід до оцінки електромагнітної сумісності, заснований на частотно-обмежених моделях характеристик радіоелектронних засобів. Розроблено алгоритми оцінки електромагнітної сумісності, оцінювання електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів в системі управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті здійснене завдяки аналізу послідовності трьох етапів - етапу частотної оцінки перешкод, етапу детальної оцінки перешкод та етапу комплексної оцінки перешкод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Випромінювання електромагнітне"

1

Медвідь, С. А., Н. М. Підопригора, Ірина Юріївна Аблєєва, Ирина Юрьевна Аблеева, and Iryna Yuriivna Ablieieva. "Електромагнітне випромінювання та його вплив на організм людини." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63108.

Full text
Abstract:
У зв'язку зі стрімким розвитком технологій уникнути впливу електромагнітного випромінювання (ЕМВ) практично неможливо. На сьогодні рівень електромагнітного фону Землі перевищує природній у 200000 разів. Внаслідок дії ЕМВ на організм людини можливі як гострі, так і хронічні ураження, порушення в системах і органах, функціональні зміни в діяльності нервово-психічної, серцево-судинної, ендокринної, кровоносної та інших систем. Мета роботи – підвищити рівень безпеки для людини при впливі електромагнітного випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семич, О. Б., and О. С. Опарій. "Вплив електромагнітного випромінювання на організм людини." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41052.

Full text
Abstract:
Електромагнітне випромінювання — це випромінювання заряджених частинок вільним електромагнітним полем. Джерелами такого випромінювання є радіолокаційні станції, пристрої стільникового та інших типів радіозв`язку, комп`ютери, високовольтні мережі електропередачі тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полозов, І. О. "Вплив електромагнітного випромінювання на тимус." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53466.

Full text
Abstract:
Каждый современный человек обладает портативными устройствами связи: смартфонами, планшетами, ноутбуками, которые, с физической точки зрения, являются излучателями электромагнитного излучения (дальше ЭМИ). Сегодняшнее повсеместное их использование создает резонансное волновое поле, изучение влияния которого на организм в целом и на отдельные его структуры является важным вопросом. Нам известны общие тенденции влияния излучения на организм, однако в связи с физиологическими и гистологическими особенностями иммунной системы, тимуса в частности, необходимо обособленное их изучение. Тимус от рождения и до подросткового возраста обладает высокой митотической активностью, как следствие сильно подвержен влиянию ЭМИ. В ходе данного исследования был также проанализировано общее иммунологическое состояние организма матери, так как в период вскармливания именно через молоко передается основная часть антител.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, Вікторія Володимирівна, Валентин Анатолійович Глива, and Оксана Миколаївна Тихенко. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАХИСТУ ВІД ВИПРОМІНЮВАНЬ УЛЬТРАВИСОКИХ ЧАСТОТ." Thesis, Безпека життя і діяльності на транспорті та виробництві – освіта наука, практика: зб. наук. праць ІІІ міжнар. наук.-практ. конф., м. Херсон, 13-15 вересня 2016 р, 2016. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28805.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано проблеми захисту від електромагнітних випромінювань ультрависоких частот для забезпечення безпеки людей та прийнятної якості зв’язку. Доведено, що найбільш ефективним методом зниження електромагнітного фону є екранування зовнішніх випромінювань та зниження рівнів випромінювань внутрішніх джерел.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Поникла, І. І. "Вплив електромагнітного випромінювання на здоров’я людини." Thesis, Севастопольський інститут банківської справи української академії банківської справи НБУ, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семочко, О. М., and Д. І. Санагурський. "Глутатіонпероксидазна активність зародків в'юна за впливу електромагнітного випромінювання зеленого діапазону." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32151.

Full text
Abstract:
Різні ділянки видимого спектра світла проявляють різноплановий вплив на клітинні процеси, що знаходить застосування у багатьох галузях біології та медицини, зокрема завжди були актуальними лікувальні технології та новації, що не супроводжуються інтоксикацією організму. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32151
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дячок, Т. М. "Аналіз та систематизація чинників навколишнього середовища, та їх вплив на здоров'я людини." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7502.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Koval, Vitalii Viktorovych, Виталий Викторович Коваль, Віталій Вікторович Коваль, and С. В. Чернов. "Кубически-нелинейная теория плазма-пучковых супергетеродинных лазеров на свободных электронах с Н-убитронной накачкой." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4227.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ивашина, В. В. "Анализ влияния электромагнитного излучения на организм человека." Thesis, Издательство СумГУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25625.

Full text
Abstract:
На сегодняшний день во всем мире передовыми научными центрами проводятся исследования влияния электромагнитных полей на организм человека. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25625
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Щербань, Ростислав Романович. "Дослідження впливу низькоенергетичного електромагнітного випромінювання на стан здоров’я людини та біотичні компоненти природних екосистем." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45290.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник проекту: професор, д. б. н. Міхєєв Олександр Миколайович.
В дипломній роботі охарактеризовано особливості електромагнітного забруднення навколишнього середовища, визначені основні показники, за якими нормується електромагнітне забруднення, проаналізовано чинну нормативну базу з електромагнітної безпеки, охарактеризовано основні методи і засоби захисту від електромагнітного випромінювання, проведено дослідження рівнів електромагнітного випромінювання мобільних засобів зв’язку, та надані рекомендації щодо підвищення електромагнітної безпеки мобільних засобів зв’язку. Досліджено рівні електромагнітного випромінювання мобільних засобів зв’язку. Предметом дослідження є відповідність рівнів електромагнітного випромінювання мобільних засобів зв’язку встановленим нормативам. Метою роботи є дослідити рівень електромагнітної безпеки мобільних засобів зв’язку. Методи дослідження: аналіз, синтез, систематизація, узагальнення теоретичних, наукових і дослідних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Випромінювання електромагнітне"

1

Шуман, В. Н., В. П. Коболев, Ю. О. Богданов, І. Г. Захаров, and Д. А. Яцюта. "Спонтанне електромагнітне випромінювання на акваторіях: новий експеримент та використання." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145076.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography