To see the other types of publications on this topic, follow the link: Випари.

Journal articles on the topic 'Випари'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Випари.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Проказа, О. І., and О. В. Кузнецова. "Побудова математичних моделей випарної установки експериментально-статистичним методом." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(271) (February 8, 2022): 36–40. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2022-271-1-36-40.

Full text
Abstract:
Для вирішення задач оптимального управління процесом упарювання у виробництві аміачної селітри необхідно мати математичний опис технологічних процесів, які протікають в окремих випарних апаратах. Кінцевою метою дослідження є отримання адекватної математичної моделі процесу випарювання і знаходження оптимального технологічного режиму. Досліджувалась випарна установка, до якої входить випарний апарат з сепаратором для випарювання свіжого розчину аміачної селітри і доупарюючий апарат з падаючою плівкою. Аналіз випарної установки як об’єкта керування дозволив визначити вхідні і вихідні параметри, які характеризують особливості процесу упарювання у різних випарних апаратах. На підставі проведеного аналізу встановлена необхідність розробки моделей для кожного випарного апарату. Для отримання експериментально-статистичних моделей випарної установки був зібраний статистичний матеріал з реального об’єкту управління. Обробка даних проводилась методами кореляційного і регресійного аналізу. На підставі отриманих експериментальних даних проведений багатофакторний кореляційно-регресійний аналіз для отримання якнайкращих залежностей для оцінки вихідних величин випарних апаратів. Для параметрів, статистичний опис яких гарантує задану надійність, виконаний однофакторний регресійний аналіз. Окрімлінійних моделей аналізувались експоненціальні, гіперболічні, логарифмічні моделі. За підсумками дослідження, встановлено, що не всі дані вхідні параметри мають сильну кореляцію з вихідними параметрами, враховуючи вибраний рівень надійності моделі. Таким чином, частина інформації, отриманої експериментально, виявилася недоступною для аналізу класичними статистичними методами. В результаті порівняння критеріїв адекватності моделей на різних етапах дослідження отримані моделі з високими показниками критеріїв адекватності. При перевірці адекватності отриманих моделей для всіх залежностей відносна похибка результатів не перевищила 2%, що підтверджує значущість отриманих моделей і можливість їх застосування для прогнозуючого управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

КОРОЛЬ, Ярослав, and Юрій ЛІСНІЧЕНКО. "ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ШКІРИ ФІЛЬТРУЮЧОГО ТИПУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 17, 2020): 358–75. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.481.

Full text
Abstract:
Досвід локальних війн та збройних конфліктів останніх десятирічь підтверджує те, що загальновійськовий бій може вестись як із застосуванням звичайної зброї, так і зброї масового ураження. Також як в мирний, так і в воєнний час залишається загроза руйнування потенційно-небезпечних об’єктів ядерної енергетики та хімічної промисловості, а існуючий рівень технологій дозволив ряду країн вже зараз прийняти на озброєння різні зразки зброї на нетрадиційних принципах дії. Тому в умовах сучасності, коли асиметричні загрози суттєво відрізняються від небезпек кінця ХХ століття, змінюються вимоги до захисних властивостей та часу захисної дії засобів індивідуального захисту, які на даному етапі повинні продовжувати забезпечувати не тільки ефективний комплексний захист від небезпечних хімічних речовин і біологічних агентів, але і від негативних для здоров’я та життя людини процесів та явищ, які виникають при застосуванні зброї на нетрадиційних принципах дії. У статті на основі аналізу характеристик та базових технологій у сфері розробки і виробництва основних зразків засобів індивідуального захисту шкіри фільтруючого типу прийнятих на озброєння Збройними Силами України та арміями провідних країн світу розглянуто проблемні питання подальшого удосконалення засобів індивідуального захисту та визначено підходи до їх розв’язання. Для цього розглянуто світові технології отримання захисних матеріалів зі спеціальними властивостями, які використовуються при створенні сучасних засобів захисту шкіри фільтруючого типу. Встановлено, що функціональні властивості сучасного захисного одягу багато в чому залежать від вибору тканини та її здатності протистояти зовнішній дії та відводити випари з поверхні тіла. Визначено, що підвищення універсальності засобів індивідуального захисту шкіри фільтруючого типу може бути досягнуто за рахунок створення багатошарових матеріалів зі спеціальними властивостями, впровадження нанотехнологій та використання оксидів алюмінію, цинку, магнію, титану або комплексних солей тих же металів при створенні матеріалів з самодегазуючими властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shchukina, L. P. "Прогнозна оцінка кольору будівельної кераміки на основі легкотопких глинистих порід." Кераміка: наука і життя, no. 3(40) (October 16, 2018): 6–13. http://dx.doi.org/10.26909/csl.3.2018.1.

Full text
Abstract:
Проаналізована коректність існуючих кількісних показників хімічного складу легкотопких глин для прогнозу кольорової гами продуктів їх випалу. Експериментально досліджені випалювальні властивості та колір 52 проб сировини, яка відноситься до сучасних родовищ легкотопких глин. Встановлено, що запропоновані ще у 20-сторіччі кількісні критерії Соколова Я.І. і Калантар Г.А. мають невисокий процент збігу реального кольору з прогнозованим і вузькі області використання. Критерій Соколова Я.І. певною мірою може бути застосований до карбонатвмісних клінкерних глин з температурою випалу 1100 – 1150 oC, критерій Калантар Г.А. – до штучних сировинних сумішей з температурою випалу не вище 1000 oC при отриманні лицьової кераміки світлих кольорів із застосуванням карбонатів кальцію. Запропоновано новий критерій кольорності Fe2O3/(СаО+MgO+Al2O3), який базується на статистичному аналізі мінерального складу легкотопких глин сучасного періоду, вивченні їх випалювальних властивостей і закономірностях зміни кольору продуктів випалу залежно від хіміко-мінерального складу глин і фазового складу матеріалів. Даний критерій враховує функціональну роль оксидів, що входять до складу термічно активних глинистих і домішкових мінералів і беруть участь в процесах фазо- і кольороутворення при випалі глинистих порід. Встановлені межі зміни значень цього критерію у взаємозв’язку з кольором випалених глин, що змінюється від бежевого до темно-брунатного. Розроблений критерій адаптований до сучасної сировинної бази стінової і фасадної кераміки і не менше ніж на 80 % узгоджується з реально отримуваним кольором матеріалів. Даний критерій має ширші межі використання і дозволяє прогнозувати колір випалених легкотопких глин різного типу (кислі, напівкислі, цегельно-черепичні і клінкерні супіски і суглинки). Розроблений критерій рекомендується до використання під час геолого-промислових і технологічних досліджень родовищ легкотопких глин для оцінки їх технологічної якості і є корисним для прогнозу кольорової гами керамічних матеріалів, який потребує визначення вмісту в глинах лише чотирьох оксидів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Євдокимова, Валентина. "АРХЕТИПИ ПРИНЦИПІВ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ НА ПРИКЛАДІ УДОСКОНАЛЕННЯ АДРЕСНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ." Public management 21, no. 1 (May 29, 2020): 97–107. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-1(21)-97-106.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні підходи до призначення та виплати адрес- ної соціальної допомоги в Україні. Звернено увагу на те, що незважаючи на удосконалення надання адресної соціальної допомоги, ефективність їх виплати залишається проблемою. Розглянуто принцип удосконалення соціальної справедливості при наданні адресної соціальної допомоги з точки зору морально-етичних підходів. Особливої уваги надано принципу практичного впровадження адресно- сті, якими керується українська держава при наданні соціальної допомоги. Визначено з соціологічної точки зору недоліки і переваги впровадження першої адресної соціальної програми в Україні, а саме, впровадження про- грами надання субсидій на житлово-комунальні послуги, яка почала діяти з 1995 р. Окреслено, що в Україні вже існують випадки повернення соціальних ви- плат у бюджет за недобросовісний характер їх отримання. Наведено одностайну думку науковців щодо удосконалення системи со- ціальних виплат і допомог в Україні задля досягнення соціальної ефектив- ності суспільства. Розглянуто позитивні приклади морально-етичних та культурних підхо- дів самовизначення щодо оформлення адресної соціальної допомоги. Обґрунтовано необхідність застосування морально-етичного підходу до громадян, які претендують на отримання адресних соціальних допомог, зо- крема, за запитом до правоохоронних органів. Якщо соціальна поведінка не відповідає загальноприйнятим стандартам поведінки, пропонується заміни- ти адресну соціальну допомогу непривабливими для суспільства роботами з виховною метою, метою дотримання принципу соціальної справедливості і надання засобів до існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Урупа, М. "Чорнобильські виплати та компенсації." Людина і праця, no. 8 (2007): 11–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дичко, С., and В. Барбашин. "Ліквідація наслідків радіоактивного зараження на нових фізичних принципах." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 1(15) (October 27, 2020): 125–30. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).125-130.

Full text
Abstract:
Радіаційний вплив джерел іонізуючого випромінювання, які сьогодні широко застосовуються у світі, можна вважати одним із небезпечних техногенних факторів, якій може мати негативний вплив на людину та навколишнє середовище. Лазерний метод дезактивації базується на випаро-вуванні оксидних плівок під впливом випромінювання. Під дією випарювального механізму лазерне випромінювання повинно за час імпульсу нагріти верхній шар плівки до температури кипіння та випарити його. Даний метод є актуальним тому, що у світі зростають вимоги до екологічної безпеки, це дає можливість створення компактної, енергоефективної лазерної установки. На відміну від існуючих лазерних енергоефективних установок, детонаційна лазерна система надасть можливість суттєво впливати та швидко здійснювати дезактивацію забруднених поверхонь радіоактивними ізотопами за рахунок випаровування оксидних плівок під дією випромінювання. Детонаційні технології відносяться до критичних технологій, на основі яких можуть бути реалізовані пульсуючі детонаційні системи, наприклад, пульсуючі детонаційні двигуни, детонаційні лазери, магнітогідродинамічні генератори з детонаційним згоранням палива, системи ініціювання об’ємного вибуху, тощо. Впровадження цих систем на озброєнні та військовій техніці може суттєво змінити сферу їх застосування. Середня потужність лазера може досягати 100 кВт і вище. При цьомузастосування суміші як джерела енергії, робить систему не тільки компактною, але і малою по масі у відношенні до існуючих подібних систем. Довжина хвилі за рахунок формування випромінювання в далекій інфрачервоній області становитиме 10,6 мкм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vovk, Serhii. "Граничні випадки критерію мінімуму протяжності." System technologies 1, no. 126 (March 27, 2020): 37–45. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-1-126-2020-04.

Full text
Abstract:
Представлені граничні випадки критерію мінімуму протяжності, які відбивають його зв'язок з вiдомими критерiями обробки даних. Установленi вiдповiдностi мiж критерієм мiнiмуму протяжностi й критерiями найменших квадратiв, найменших модулiв, максимуму правдоподiбностi в задачi оцiнювання параметра зсуву за умови фiксованого параметра масштабу для незалежних однаково розподiлених випадкових величин iз законами розподiлу Гаусса, Лапласа, Кошi, "гостровершинним" меридiанним законом розподiлу, законами узагальнених розподiлiв Гаусса й Кошi, критерієм узагальненої максимальної правдоподібності з вартісними функціями Мішалкіна й Демиденка, а також критеріїм максимуму гістограми. Крім цього, у рамках концепції функціонала протяжності представлено кілька варіантів граничного переходу від критерію мінімуму квазіпротяжності до критерію мінімуму строгої протяжності, де останній критерій для дискретного випадку дає постановку NP-складної задачі мінімізації квазінорми простору l0. Підкреслено, що більшість із зазначених критеріїв приводить до постановки задач оптимізації з неопуклою та неунімодальною цільовою функцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кулаков, С. "Правові підстави для виплати роялті." Інтелектуальна власність, no. 1/2 (2001): 36–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Стариченко, Л. "Договори про виплати авторської винагороди." Інтелектуальна власність, no. 7/8 (2002): 46–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Міняйло, В. "Притчі на всі випадки життя." Дзвін, no. 5/6 (2003): 66–82.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Дем"яненко, С. ""Мушу випити келих до краю... "." Дивослово, no. 12 (693) (2014): 14–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Венцківський, Б. М., І. Б. Венцківська, and О. С. Загородня. "Два клінічні випадки синдрому гіперстимульованих яєчників." Clinical endocrinology and endocrine surgery, no. 4(64) (November 30, 2018): 79. http://dx.doi.org/10.24026/1818-1384.4(64).2018.150032.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

ШАБАНОВ, Р. І. "ЩОДО ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ПЕНСІЙНІ ВИПЛАТИ." Law and Society 6, no. 1 (2019): 165–70. http://dx.doi.org/10.32842/2078-3736-2019-6-1-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Manzii, Z. P., and O. Ye Samohalska. "КЛІНІЧНІ ВИПАДКИ ХВОРОБИ ГОШЕ У ДОРОСЛИХ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (January 30, 2020): 176–80. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v.i4.10818.

Full text
Abstract:
Хвороба Гоше є рідкісною патологією, яка, однак, трапляється у практиці лікарів в Україні, тому інформація про це захворювання є актуальною. Основна частина. Згідно з класифікацією, хвороба Гоше є лізосомною патологією, в основі якої лежить спадковий дефіцит активності ферменту глюкоцереброзидази. Найтиповішими клінічними проявами хвороби Гоше є збільшення розмірів селезінки й печінки, розвиток анемії, тромбоцитопенії, рецидивні болі в кістках, розвиток раптових інтенсивних нападів осалгій тощо. Ураження кісток визначає прогноз захворювання, може призвести до тяжкої інвалідизації з порушенням рухової функції. З 1991 року з’явився перший медичний препарат для лікування цього захворювання – аглюцераза. Хвороба Гоше стала першою серед хвороб накопичення, яка піддалася впливу терапії з ферментозамінниками. У статті розглянуто клініко-морфологічні прояви захворювання, лікувальну тактику та прогноз. Проведено аналіз типового клінічного випадку хвороби Гоше I типу у двох дорослих пацієнтів, які перебували на стаціонарному лікуванні в гематологічному відділенні Тернопільської університетської лікарні, у яких вдалося домогтися регресування клінічних проявів цього захворювання. Висновки. Вчасна діагностика хвороби Гоше дає можливість призначити ферментозамісну терапію церезимом, що може продовжити хворому життя на багато років. При цьому пацієнт має перебувати під наглядом фахівців (педіатрів, гематологів). Тривале лікування хвороби Гоше церезимом повністю стабілізує патологічний процес, знижує виражені зміни в кістках і паренхіматозних органах, помітно покращує життя хворих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Малий, В. П., and В. С. Копча. "ПОВТОРНІ ВИПАДКИ ІНФІКУВАННЯ SARS-COV-2." Інфекційні хвороби, no. 3 (November 29, 2021): 63–67. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2021.3.12495.

Full text
Abstract:
Обговорюється проблема повторного інфікування SARS-CoV-2. Довести випадок реінфекції не просто, адже для цього потрібно не тільки отримати два позитивні ПЛР-тести до SARS-CoV-2 при двох випадках захворювання, а й довести, що в обох випадках це «живі» та різні штами вірусу. Основними причинами розвитку реінфекції SARS-CoV-2 є стан імунної системи на період повторного контакту зі збудником, тобто наявність імунодефіциту, а також кількість вірусу, що попав в організм людини в цей період. Це може бути пов’язано з надзвичайно високим рівнем вірусного навантаження новим штамом, який спричинив сильнішу реакцію макроорганізму, або більш вірулентним штамом вірусу. Повторно інфіковані SARS-CoV-2, як правило, переносять хворобу тяжче і майже завжди з пневмонією. Можливість повторного і, навіть, багаторазового інфікування створює ситуацію постійної циркуляції SARS-CoV-2 з багаторічною проблемою ліквідації цієї інфекції взагалі (нові мутації, нові вакцини тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

ЛІЩИНА, ІВАН. "Втручання у право власності фіскальними заходами. Підходи та практика Європейського суду з прав людини (продовження статті у наступному номері журналу)." Право України, no. 2020/05 (2020): 207. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-05-207.

Full text
Abstract:
Право власності, яке закріплене у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у разі визнання Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) його порушення, призводить до призначення найбільш значних розмірів справедливої компенсації. При цьому порушення цього права в фіскальній сфері призводять до значних виплат із державного бюджету на справедливу сатисфакцію постраждалим заявника, а в майбутньому несе ще небезпечніші фінансові ризики для держави. Стаття вивчає історичні та теоретичні засади виникнення і розвитку практики ЄСПЛ щодо втручання у право власності фіскальним законодавством і заходами на його реалізацію, випадки встановлення порушення цього права щодо України, а також можливості встановлення нових порушень такої категорії. Робиться висновок про те, що встановлені ЄСПЛ порушення здебільшого пов’язані з еклектичним застосуванням норм законодавства фіскальними органами. Причому ЄСПЛ встановлював порушення і в тих випадках, коли суди ставали на бік фіскальних органів, і коли підтримували платників податків, але органи продовжували свою практику щодо заявників. Таким чином, найбільш ефективними заходами загального характеру, спрямованими на запобігання порушень цього типу в майбутньому, мають бути підвищення якості податкового законодавства, покращення юридичної грамотності та правосвідомості працівників фіскальних органів і взаємодії між ними та судами. Крім того, група справ, що стосується безпідставної конфіскації незадекларованої при перетині кордону валюти, може потенційно призвести до значних витрат із державного бюджету на виплати справедливої сатисфакції та вимагає термінових змін до ст. 472 Митного кодексу України. Право власності, яке закріплене у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у разі визнання Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) його порушення, призводить до призначення найбільш значних розмірів справедливої компенсації. При цьому порушення цього права в фіскальній сфері призводять до значних виплат із державного бюджету на справедливу сатисфакцію постраждалим заявника, а в майбутньому несе ще небезпечніші фінансові ризики для держави. Стаття вивчає історичні та теоретичні засади виникнення і розвитку практики ЄСПЛ щодо втручання у право власності фіскальним законодавством і заходами на його реалізацію, випадки встановлення порушення цього права щодо України, а також можливості встановлення нових порушень такої категорії. Робиться висновок про те, що встановлені ЄСПЛ порушення здебільшого пов’язані з еклектичним застосуванням норм законодавства фіскальними органами. Причому ЄСПЛ встановлював порушення і в тих випадках, коли суди ставали на бік фіскальних органів, і коли підтримували платників податків, але органи продовжували свою практику щодо заявників. Таким чином, найбільш ефективними заходами загального характеру, спрямованими на запобігання порушень цього типу в майбутньому, мають бути підвищення якості податкового законодавства, покращення юридичної грамотності та правосвідомості працівників фіскальних органів і взаємодії між ними та судами. Крім того, група справ, що стосується безпідставної конфіскації незадекларованої при перетині кордону валюти, може потенційно призвести до значних витрат із державного бюджету на виплати справедливої сатисфакції та вимагає термінових змін до ст. 472 Митного кодексу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Великоречанін, П. "Транснаціоналізація інституту громадянства та особливі випадки полігромадянства." Юридична Україна, no. 8 (116) (2012): 35–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Прудов, Ю. "Соціальні виплати та пільги в українському законодавстві." Юридична Україна, no. 1 (2006): 49–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Старченко, Н. М. "Виплати працівникам в бюджетних установах: теоретичні основи." Фінанси, облік і аудит, Вип. 19 (2012): 369–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Trykhlib, V. I., L. O. Palatna, and O. V. Vyhovska. "Ботулізм: особливості сучасного перебігу. Випадки з практики." ACTUAL INFECTOLOGY, no. 4.09 (February 2, 2016): 88–93. http://dx.doi.org/10.22141/2312-413x.4.09.2015.78847.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

ЛІЩИНА, ІВАН. "Втручання у право власності фіскальними заходами. Підходи та практика Європейського суду з прав людини (продовження статті, опублікованої у № 5/2020)." Право України, no. 2020/06 (2020): 210. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-06-210.

Full text
Abstract:
Право власності, яке закріплене у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, у разі визнання Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) його порушення призводить до призначення найбільш значних розмірів справедливої компенсації. При цьому порушення цього права в фіскальній сфері призводить до значних виплат із державного бюджету на справедливу сатисфакцію постраждалим заявника, а в майбутньому несе ще небезпечніші фінансові ризики для держави. Стаття вивчає історичні та теоретичні засади виникнення і розвитку практики ЄСПЛ щодо втручання у право власності фіскальним законодавством і заходами на його реалізацію, випадки встановлення порушення цього права щодо України, а також можливості встановлення нових порушень такої категорії. Робиться висновок про те, що встановлені ЄСПЛ порушення здебільшого пов’язані з еклектичним застосуванням норм законодавства фіскальними органами. Причому ЄСПЛ встановлював порушення і в тих випадках, коли суди ставали на бік фіскальних органів, і коли підтримували платників податків, але органи продовжували свою практику щодо заявників. Таким чином, найбільш ефективними заходами загального характеру, спрямованими на запобігання порушень цього типу, у майбутньому мають бути підвищення якості податкового законодавства, покращення юридичної грамотності та правосвідомості працівників фіскальних органів і взаємодії між ними та судами. Крім того, група справ, що стосується безпідставної конфіскації незадекларованої при перетині кордону валюти, може потенційно призвести до значних витрат із державного бюджету на виплати справедливої сатисфакції та вимагає термінових змін до ст. 472 Митного кодексу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Роганков, О. В. "Конденсаційна генерація тиску в літієвих контурних теплових трубах." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 100–113. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1950.

Full text
Abstract:
Звичайні і контурні теплові труби відносяться до найбільш ефективних способів передачі тепла від таких джерел, як активна зона ядерного реактора. Конвективні потоки маси і теплоти, утворені у випарнику, передаються конденсатору потоком пари робочої речовини, яка розширюється (v), і потім сконденсована рідина (l) повертається у випарник через вузькі пористі канали ґніту. Зміна капілярного тиску в ґноті вважається єдиним (крім опціонного впливу гравітації) рушійним фактором для повернення рідини і забезпечення стійкої роботи теплової труби. У даній статті обґрунтовується наявність додаткового рушійного фактора, так званого конденсаційного теплового насосу, у будь-яких реальних випарно-конденсаційних циклах при відносно невеликих перепадах температури і тиску. Це підтверджується детальним розглядом контурної теп­лової труби з літієвим теплоносієм та її термодинамічного циклу, який функціонує головним чином в області вологої та перегрітої пари. В роботі проведено аналіз способів передачі тепла від активної зони реактору, визначено обмежуючі фактори та наведено можливі шляхи їх усунення у реалізації малогабаритних потужних автономних джерел енергії. У згаданому контексті розглянуто особливості та переваги роботи контурних теплових труб у порівнянні з протиточними тепловими трубами і надана нова інтерпретація їх термодинамічного циклу. Вона заснована на результатах нещодавніх робіт [10-12], в яких обґрунтовується існування області гетерогенних станів перегрітої парової фази, так званої v-інтерфази. Показана асиметрія (незворотність) теплоти фазового переходу дозволяє ввести таке поняття, як конденсаційний тепловий насос в доповнення до капілярного насосу ґніту теплових труб. Запропоновано модифіковані способи оцінки оптимальних температур робочих циклів з урахуванням зазначених термодинамічних ефектів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Карлін, М. І. "Фіскальна політика і соціальні виплати в сучасній Україні." Демографія та соціальна економіка, no. 1 (17) (2012): 70–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Андрейцев, Андрей Юрьевич, Юлия Эдуардовна Вяла, Анастасия Вадимовна Гейлик, Татьяна Сергеевна Клецкая, and Ольга Викторовна Ляшко. "ПОРІВНЯННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ СТРАТЕГІЙ ПОЕТАПНОЇ ЗАМІНИ ОБЛАДНАННЯ: СПЕЦІАЛЬНІ ВИПАДКИ." Applied Questions of Mathematical Modeling 3, no. 1 (2020): 13–23. http://dx.doi.org/10.32782/2618-0340/2020.1-3.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Забродіна, О. "Актуальні питання зупинення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам." Юридичний вісник, no. 4 (February 5, 2020): 155–60. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.984.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним проблемам соціального захисту внутрішньо переміщених осіб при нарахуванні та виплаті пенсій, автором проаналізовано загальні підстави зупинення таких виплат та підстави їх поновлення, оскарження таких дій представників Пенсійного фонду України, а також досліджені найпоширеніші проблеми реалізації права внутрішньо переміщених осіб на отримання пенсії, як виплати, заслуженої попередньою працею, і яка є однією з форм соціального захисту. Відповідно до ч.4 ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» встановлення зв’язків та взаємодія органів державної вла- ди України, їх посадових осіб, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з незаконними органами (посадовими особами), створеними на тимчасово окупованій території, допускається виключно з метою забезпечення національних інтересів України, захисту прав і свобод громадян України, виконання міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, сприяння відновленню в межах тимчасово окупованої території конституційного ладу України. Отже, порядок обміну та підтвердження інформацією між державними органами з приводу встановлення зв’язків та взаємодії органів державної влади України, їх посадових осіб, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з незаконними органами (посадовими особами), створеними на тимчасово окупованій території, допускається виключно з метою забезпечення національних інтересів України, захисту прав і свобод громадян України, виконання міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, сприяння відновленню в межах тимчасово окупованої території конституційного ладу України, і є обовязком безпосередньо таких державних органів. Проаналізована відповідна судова практика з даної проблематики та зроблені пропозиції щодо спрощення здійснення та захисту соціальних прав вимушених переселенців. Згідно ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. При цьому, згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Отже, Пенсійний фонд України у своїй діяльності зобов’язаний діяти лише у встановлений законом спосіб, та суворо дотримуючись прав так законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, зокрема.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Бурлака, О. "Особливості призначення і виплати допомоги при народженні дитини." Наукові записки [Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка]. Серія: Право, вип. 2 (2017): 47–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Адамик, О. "Пенсійні виплати з держбюджету: проблеми класифікації та адміністрування." Бухгалтерський облік і аудит, no. 11 (2010): 13–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Татаренко, Г. В., І. В. Татаренко, and Ю. О. Попова. "ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ВИПЛАТИ ВИНАГОРОДИ ВИКРИВАЧАМ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 1 (41) (May 20, 2021): 136–41. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2021-41-1-136-141.

Full text
Abstract:
У статті окреслено існуючі проблеми чинного законодавства України, яке регламентує право викривачів корупції на отримання матеріальної винагороди, проаналізовано міжнародний досвід з цього питання. Зокрема досліджено проблему виплати винагороди анонімним викривачам та з урахуванням іноземного досвіду запропоновано шлях її вирішення. До того ж значну увагу приділено оптимальному мінімальному розміру предмета корупційного правопорушення, який є підставою для присудження викривачеві матеріального заохочення, наведені аргументи щодо обмеження суми винагороди з прив’язкою до основних соціально-економічних показників держави, розглянуто низку інших проблемних питань. Ключові слова: корупція, винагорода викривачам корупції, міжнародний досвід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Shapovalova, V. V., O. M. Trembovetska, and O. O. Chyzevska. "Peripartum cardiomyopathy (complex clinical cases)." PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA, no. 1(73) (March 29, 2018): 22–23. http://dx.doi.org/10.15574/pp.2018.73.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Tsybenko, M. Iu, N. O. Dorohan, and L. P. Cherniak. "ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДУ ТА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ ВИПАЛІ СПОНДИЛОВОЇ ГЛИНИ." Кераміка: наука і життя, no. 2(27) (July 1, 2015): 20. http://dx.doi.org/10.26909/csl.2.2015.4.

Full text
Abstract:
Наведені результати дослідження складу та властивостей спондилової глини як компоненту сировинної суміші для виготовлення керамічних і в’яжучих матеріалів при низькотемпературному випалі та відзначено особливості фазових перетворень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

І., Гніденко В. "ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИПЛАТИ СОЦІАЛЬНИХ СТИПЕНДІЙ В УКРАЇНІ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (38) (February 12, 2020): 74–83. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2019-38-2-74-83.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальні питання правового регулювання виплати соціальних стипендій. Було проаналізовано чинні нормативні документи, які регулюють це питання, зокрема Постанову КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення» та Постанову КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів». Під час дослідження виявлено низку проблем нормативного характеру, які стосуються неузгодженості переліку категорій осіб, які мають право на отримання соціальної стипендії; переліку необхідних документів, для підтвердження того, що здобувач належить до певної категорії; неоднозначності обов’язковості врахування академічної заборгованості при нарахуванні соціальної стипендії тощо. Було внесено пропозиції щодо приведення у відповідність чинних нормативних актів у цій сфер з метою більш ефективного забезпечення та реалізації прав здобувачів вищої освіти на отримання соціальної стипендії. Ключові слова: стипендіальне забезпечення, соціальні виплати, пільгові категорії населення, соціальна стипендія, соціальне забезпечення, Мінсоцполітики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Сербіна, А. "Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам: огляд змін до законодавства." Вісник Національної асоціації адвокатів України, no. 7/8 (25), серпень (2016): 44–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ахмедов, А. "Проблема виплати відшкодування при банкрутстві члена P@I клубу." Страхова справа, no. 3 (2010): 58–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Цыбенко, Марина, Лев Черняк, and Наталья Дорогань. "МИНЕРАЛЬНЫЙ ВЯЖУЩИЙ МАТЕРИАЛ С ПРИМЕНЕНИЕМ СПОНДИЛОВОЙ ГЛИНЫ." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(97) (April 16, 2018): 26–29. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2018-97-03.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз сировинних сумішей для виготовлення в’яжучого матеріалу низькотемпературного випалу типу романцементу на основі системи вапняк – спондилова глина. Показано особливості фазового складу матеріалу після випалу на 1150 °С при застосуванні спондилової глини та золи виносу як алюмо- та кремнеземвмісних компонентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Пилипенко, П. Д. "ПРАВО УЧАСНИКА ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НА УЧАСТЬ В РОЗПОДІЛІ ПРИБУТКУ ТОВАРИСТВА." Прикарпатський юридичний вісник, no. 6(41) (April 14, 2022): 40–45. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(41).964.

Full text
Abstract:
Пилипенко П. Д., Синчук С. М. Право учасникатовариства з обмеженою відповідальністю на участь врозподілі прибутку товариства. – Cтаття.Дана стаття присвячена розгляду питання щодоправа учасника товариства з обмеженою відповідальністю на участь в розподілі прибутку товариства.Обґрунтовано, що новим етапом розвитку даноїорганізаційно-правової форми господарських товариств стало прийняття Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».Відзначено, що дана форма організації юридичнихосіб широко використовується практично у всіх державах світу, а саме: Франції; Німеччині; Нідерландах;Польщі; в модифікованому вигляді у Великій Британії та США. На сьогодні, це одна із найбільш поширених організаційно-правових форм діяльності суб’єктівгосподарювання.Проаналізовано, що все майно, передане товариству з обмеженою відповідальністю, є його власністю.Учасники не відповідають за зобов’язаннями товариства, а товариство не відповідає за зобов’язаннямиучасників.Зазначається, що чистий прибуток товаристваз обмеженою відповідальністю може розподілятись міжучасниками товариства на підставі рішення загальнихзборів учасників, яке приймається простою більшістюголосів учасників. Рішення приймається або щокварталу, або що шість місяців, або щорічно. Прибуток розподіляється пропорційно часткам учасників. Однак,інший порядок розподілу прибутку може бути передбачений у статуті товариства.У випадку виплати частини прибутку учасникамтовариства майном, даний факт, на думку автора, маєбути відображений у рішенні товариства про розподілприбутку.Проаналізовано випадки обмеження щодо виплатидивідендів учасникам, передбачені законодавством.У статті зазначено, що в тих випадках, колизагальні збори учасників прийняли рішення проне виплату дивідендів, а на спрямування прибутку наінші цілі (скажімо на створення резервного фонду), тоза таких підстав дивіденди не виплачуються, на що ізвертається увага з боку суду.Аргументовано, що вимагати в товариства виплатидивідендів учасник зможе лише в тому разі, коли будерішення загальних зборів про розподіл прибутку істрок здійснення для виплат вважатиметься таким,що настав.Автором зроблено висновки та подано пропозиціїпри регулюванні права учасника на участь у розподіліприбутку товариства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Lykova, M. A. "HYPERSENSITIVITY TO DOG ALLERGENS (CLINICAL CASES)." Asthma and allergy 2021, no. 4 (2021): 64–68. http://dx.doi.org/10.31655/2307-3373-2021-4-64-68.

Full text
Abstract:
HYPERSENSITIVITY TO DOG ALLERGENS (CLINICAL CASES) M. A. Lykova Shupyk National Healthcare University of Ukraine, KIA «Forpost», Kyiv, Ukraine Abstract. The aim of the study: to analyze the clinical cases of sensitization to dog allergens and tactics of management of patients in accordance with the results of component allergodiagnostics. Materials and methods of research. Analysis of these case histories of three patients, the results of their clinical, laboratory and functional studies. Research results. In all clinical cases included in this study, patients had complaints of animal allergy symptoms, confirmed by skin prick tests. However, the results of component allergodiagnostics revealed differences in the profile of sensitization to the respective allergens. For example, patient №1 was sensitized to the canine allergen Can f5, a urinary kallikrein found only in male dogs, as well as the minor component Can f3, which may cross-react with serum albumin from mammalian meat and milk. Patient №2 showed primary sensitization to dog allergens and cross-hypersensitivity to cat allergens due to lipocalins. Treatment tactics were chosen for both patients — allergen-specific immunotherapy (ASIT) with dog allergens. In patient №3, primary sensitization to the main allergen of the dog was confirmed, which makes it possible to predict the high efficiency of ASIT. Conclusions. Component (molecular) allergodiagnostics is an important method of determining the sensitization profile of patients with hypersensitivity to dog allergens, which allows to establish a correct diagnosis, choose treatment tactics and predict the effectiveness of ASIT in each case. Key words: component allergodiagnostics, dog allergens, hypersensitivity, allergic rhinitis, bronchial asthma.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Самбор, М. А. "Додаткова доплата до грошового забезпечення як соціальна гарантія прав поліцейських під час карантину в Україні." Law and Safety 78, no. 3 (September 30, 2020): 64–79. http://dx.doi.org/10.32631/pb.2020.3.08.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості правового регулювання встановлення та виплати додаткової доплати до грошового забезпечення під час карантину для поліцейських. Проаналізовано нормативно визначені підстави для додаткової виплати фактичне обґрунтування застосування таких виплат для поліцейських. Обґрунтовано правову позицію щодо необхідності додаткових виплат для всіх поліцейських, враховуючи завдання, які стоять перед органами Національної поліції, та надання поліцейськими поліцейських послуг населенню України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Губар, Ю. "Часткові випадки застосування методу прямої капіталізації доходів в оцінці нерухомості." Геодезія, картографія і аерофотознімання, Вип. 83 (2016): 90–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Ворожбит, О. "Виплати розбрату (Чому в Польщі знову згадали про німецькі репорації ?)." Український тиждень, no. 45 (521), 10-16.11.2017 р. (2017): 50–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Стефанчук, М. "Категорія "виключні випадки" в контексті реалізації прокуратурою України функції представництва." Вісник Національної академії прокуратури України, no. 4 (46) (2016): 36–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Shtanheiev, K. "HYDROSTATIC DEPRESSIONS IN EVAPORATORS OF SUGAR PRODUCTION." Scientific Works of National University of Food Technologies 25, no. 3 (June 2019): 105–16. http://dx.doi.org/10.24263/2225-2924-2019-25-3-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Tsymbalista, O. L., B. M. Ziniak, O. O. Kurtash, V. P. Valchyshyn, and M. R. Shelest. "Prune Belly syndrome: a case report." Modern pediatrics. Ukraine, no. 6(110) (October 30, 2020): 51–56. http://dx.doi.org/10.15574/sp.2020.110.51.

Full text
Abstract:
Objective: to acquaint doctors of various specialties with clinical course, early diagnostics, and treatment strategy for a rare congenital anomaly — Prune Belly syndrome in children. Materials and methods. Inpatient medical records of municipal non-profit enterprise «Ivano-Frankivsk Regional Children's Clinical Hospital» of Ivano-Frankivsk Regional Council. Results. The paper presents the clinical course of a rare congenital anomaly — Prune Belly syndrome in two children. The disease occurs chiefly among boys manifesting itself as multiple congenital malformations including deficiency or aplasia of abdominal muscles, congenital anomalies of the kidneys and urinary tract (hydronephrosis, megaureter, hydroureter, megacystis, vesicoureteral reflux), bilateral cryptorchidism. In addition, Prune Belly syndrome can coexist with urethral pathology, as well as skeletal, cardiovascular, respiratory, gastrointestinal malformations. Conclusion. Modern views on the development, clinical course, and diagnosis of a rare congenital disease with multiple organ malformations — Prune Belly syndrome have been presented for doctors of various specialties. Prenatal diagnosis, detection of potential congenital malformations after birth allows selecting the correct algorithm for monitoring vital organ functions, syndromic treatment and making timely decision on internal organ transplantation. The study was carried out in accordance with the ethical principles of the Declaration of Helsinki. The study protocol was approved by the Local Ethics Committee of municipal non+profit enterprise «Ivano-Frankivsk Regional Children's Clinical Hospital» of Ivano-Frankivsk Regional Council. The informed consent to participate in the research study was obtained from all the children's parents. Conflict of Interest. The authors declare they have no conflict of interest. Key words: children, Prune Belly syndrome, diagnosis, therapy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Черняк, О., and А. Кірик. "Гарантії прав спадкоємців у випадку заповідального відказу." Юридичний вісник, no. 1 (July 31, 2020): 163–69. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.1575.

Full text
Abstract:
У статті досліджено один зі спеціальних видів заповідальних розпоряджень заповідача - заповідальний відказ. Визначено, що добре відомий українському законодавству заповідальний відказ широко застосовувався ще в Стародавньому Римі, де мав назву legatum. Доведено, що заповідальний відказ служить гарантією для тих родичів чи близьких спадкоємця, які в силу свого віку, життєвих позицій або інших обставин не можуть забезпечити себе житлом чи засобами для існування й у разі спадкування за заповітом можуть у подальшому втратити успадковане майно, матеріальні цінності та інше. Визначено, що до підстав утрати чинності заповідальним відказом належать: відмова відказоодержува-ча від заповідального відказу; випадки, коли відказоодержувач не скористався своїм правом витребування виконання заповідального відказу протягом трьох років з моменту прийняття спадщини спадкоємцем, а також втрата відказоодержува-чем права на одержання заповідального відказу, як негідного відказо-одержувача. Визначено, що спадкоємець, на якого покладений заповідальний відказ, зобов'язаний виконувати його лише в межах реальної вартості майна, що перейшло до нього у спадщину. Спочатку погашаються наявні в заповідача борги, потімзадовольняються інтереси осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині. Лише після виплати боргів і відрахування обов'язкової частки майно, яке залишилося, передається відказоодержувачу. Встановлено, що відказоодержувач не має право вселяти в житло членів своєї сім'ї. Проте коли у від-казоодержувача є неповнолітні діти, він має право вселитись у таке житло разом зі своїми дітьми. Таке положення найкращим чином забезпечує інтереси неповнолітніх. Визначено, що предметом заповідального відказу може бути передан-ня відказоодержувачеві у власність або за іншим речовим правом майнового права або речі, що входить або не входить до складу спадщини. Тобто фактично спадкодавець розпоряджається власністю, яка йому не належить, що суперечить правовим засадам права власності. Тому такий заповідальний відказ виходить за межі, встановлені в Цивільному кодексі України, тому може не виконуватися спадкоємцем. Також запропоновано норми, які покращать інститут заповідального відказу в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Адамова, О. "До питання про обов’язок батьків утримувати дитину." Юридичний вісник, no. 4 (February 5, 2020): 211–16. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.993.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу норм діючого законодавства та судової практики щодо питань аліментних зобов’язань, а саме обов’язку батьків утримувати дитину, зокрема, виплачувати аліменти. Проаналізовано порядок визначення розміру аліментів, порядок їх стягнення, випадки припинення обов’язку сплачувати аліменти на дитину. Окрема увага приділена можливості укладення договору між батьками на утримання неповнолітньої дитини, який може передбачати як грошову, так і натуральну форму виплати аліментів (або ж комбінацію цих двох форм). Той з батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. Встановлено, що мінімальний розмір утримання, визначений у законі, не достатньо виконує свою функцію забезпечення прав дітей - його слід підвищити у сучасних економічних умовах. Разом з тим, зайвим було б встановлення в законі утримання у частці від заробітку, адже у випадку надзвичайно маленького доходу дитина не буде отримувати необхід- них для існування коштів, а у випадку великих доходів є висока вірогідність того, що вони будуть йти не тільки на забезпечення дитини. Визнання аліментів, одержаних на дитину власністю дитини, що дає їй можливість брати участь у їх використанні або самостійно розпоряджуватися аліментами на її утримання є можна розцінювати як додаткову гарантію того, що кошти не будуть використані не за призначенням. Зроблено висновок про те, що відносини між батьками та дітьми щодо утримання останніх повинні підлягати більш ретельному регулюванню. На відміну від відносин подружжя, найважливіший суб’єкт цих відносин - дитина, що беззаперечно потребує підвищеного захисту та підтримки. З аналізу судової практики виходить, що суди у більшості випадків стають як раз на захист інтересів дітей, відмовляючи у позовних вимогах тільки у крайніх випадках, коли вони є абсолютно не обґрунтованими чи неможливими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Arakelian, R. S., Kh M. Halimzianov, R. D. Mustafin, S. F. Karpenko, A. R. Kurbanhaliieva, and A. S. Arakelian. "Клініко-епідеміологічні особливості ехінококозу людини в Астраханській області." ACTUAL INFECTOLOGY, no. 4.09 (February 2, 2016): 38–41. http://dx.doi.org/10.22141/2312-413x.4.09.2015.78825.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: охарактеризувати сучасну ситуацію з ехінококозу людини в Астраханській області. Матеріали і методи. На території Астраханської області з 2008 по 2015 р. зареєстровано 72 випадки ехінокока в людини. Найбільша кількість випадків зараження людини ехінококом відмічалася в 2014 р. — 17 випадків (23,6 ± 5,0 %), 2015 р. — 11 випадків (15,3 ± 4,2 %) та у 2011 р. — 10 випадків (13,9 ± 4,1 %). В інші роки ехінококоз реєструвався в жителів Астраханського регіону, але з меншою частотою. Так, у 2012 р. було зареєстровано 9 випадків (12,5 ± 3,9 %), у 2010 р. — 8 випадків (11,1 ± 3,7 %), в 2009 і 2013 роках — по 7 випадків (9,7 ± 3,5 %) і в 2008 р. — всього 3 випадки (4,2 ± 2,4 %). Результати дослідження. У статевому співвідношенні серед хворих переважали особи жіночої статі — 69,4 ± 5,4 % (50 випадків). Частка чоловіків дорівнювала 30,6 ± 5,4 % (22 випадки). Прийнято вважати, що в основному гельмінт уражає печінку та легені. Так, типовий ехінококоз (печінка, легені, печінка + легені) відмічався у 88,9 ± 3,7 % (64 особи), у т.ч. в області печінки у вигляді паразитарної кісти в 69,4 ± 5,4 % (50 осіб). У рідкісних випадках паразит уражав легеню (праву або ліву), а також одночасно і печінку, і одне з легенів — по 7 випадків (9,7 ± 3,5 %). Ехінококоз рідкісної локалізації відзначався в 11,1 ± 3,7 % (8 осіб). Так, були зареєстровані випадки ураження ехінококом нирки, піддіафрагмального простору, черевної порожнини — по 1,4 ± 1,4 % (1 випадок). В інших випадках у пацієнтів відзначалося поєднане ураження органів ехінококом: черевна порожнина + сечовий міхур, печінка + заочеревинний простір + малий таз, печінка + плече, печінка + поперековий м’яз + головний мозок, серце + головний мозок + селезінка + ліва нирка — по 1,4 ± 1,4 % (1 випадок). Висновки. В останні роки число випадків зараження людини ехінококом продовжує збільшуватися, про що свідчать місцеві випадки зараження. До захворювання в основному схильні особи, що мали постійний контакт з недегельмінтизованими собаками, оброблювали полеглих тварин і не дотримувались правил особистої гігієни. До захворювання схильні люди різного віку і професій. У діагностиці ехінококозу головну роль відіграють комплексні методи ІФА, КТ та УЗД.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Дем"яненко, С. ""Мушу випити келих до краю ..." (Вивчаємо життя і творчість Євгена Маланюка)." Дивослово, no. 11 (692) (2014): 27–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Безверхий, К. "Виплати працівникам підприємства за МСФЗ в контексті соціальної складової фінансової звітності." Бухгалтерський облік і аудит, no. 7 (2015): 34–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Буцко, Є. С., A. Г. Голяка, and М. В. Пономарьова. "Випадки діагностики та ендоваскулярного лікування радіо-індукованого стенозу внутрішніх сонних артерій." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 58, no. 2 (September 20, 2018): 5–12. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2018.58.5-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Rudkovska, O. D. "Випадки успішного лікування невриту зорового нерва із застосуванням циклоплегіків (попереднє повідомлення)." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 7.61 (October 1, 2013): 36–38. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.7.61.2013.86063.

Full text
Abstract:
Запропоновано лікувати неврит зорового нерва стандартною терапією на тлі двобічної циклоплегії. Попередні результати свідчать про більш швидке і повне відновлення зорових функцій у пацієнтів, лікованих за новим методом. Автор пропонує концепцію, згідно з якою тригером невриту зорового нерва може бути слабкість акомодації через різке та тривале звуження зіниці внаслідок дистресу. Відключення акомодації атропіном блокує тригер захворювання, що реалізується у підвищенні ефективності лікування хворих з невритом зорового нерва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Zborovska, N. V., N. S. Lukyanenko, and N. I. Kitsera. "Особливості соматичного і репродуктивного статусу у жінок, які народили дитину з природженими вадами розвитку, та їх визначення з використанням методу «випадок — контроль», за даними Львівського обласного клінічного перинатального центру за 2007–2009." CHILD`S HEALTH, no. 4.39 (April 1, 2012): 59–62. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.0.4.39.2012.100881.

Full text
Abstract:
Проведено збір та аналіз клініко-епідеміологічних і медико-статистичних даних із 162 джерел первинної документації (історії пологів (форма 096/о) і розвитку новонароджених (форма 097/о)) про дітей, які народились у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі в 2007–2009 роках із природженими вадами розвитку, з використанням методу «випадок — контроль», шляхом заповнення реєстраційних карт.При порівнянні спектра показників репродуктивного анамнезу відмічено більший відсоток померлих дітей, мертвонароджень, анемії при вагітності, гестозу першої половини вагітності, гестозу другої половини вагітності, патологічних пологів у матерів, які народили дитину з природженою вадою розвитку, ніж у жінок контрольної групи.Вроджені аномалії за даними ультразвукової діагностики під час вагітності виявлено у 31,6 %. Діагностовано 4 випадки синдрому Арнольда — Кіарі (spina bifida і внутрішня гідроцефалія); по 3 випадки гідроцефалії, гастрошизису, атрезії тонкого кишечника; по 2 випадки множинних природжених вад розвитку, синдрому гіпоплазії лівих відділів серця, синдрому Дауна, вродженої діафрагмальної кисти, омфалоцеле, вродженої атрезії прямої кишки; по одному випадку spina bifida, вродженої відсутності передпліччя та кисті, рабдоміоми лівого шлуночка, енцефалоцеле.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography