Academic literature on the topic 'Вимірювання частоти'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вимірювання частоти.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вимірювання частоти"

1

Зубков, С., and М. Козій. "ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІВ З ПІДВИЩЕНОЮ РОЗДІЛЬНОЮ ЗДАТНІСТЮ." Біомедична інженерія і технологія, no. 6 (December 18, 2021): 130–37. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.247776.

Full text
Abstract:
Метод електрокардіографії високої роздільної здатності (ВРЗ) дає можливість відокремити і проаналізувати низько- амплітудні (5-20мкВ з частотами від 20Гц) сигнали, які недоступні для аналізу з використанням традиційних методів і містять важливу діагностичну інформацію. Смуга частот, що займає кардіокомплекс, охоплює діапазон від 0,05 до 800Гц. Звуження цього частотного діапазону з боку нижніх частот призводить до спотворення сегмента ST, T і U хвиль, а з боку високих - до згладжування QRS-комплексу і зниження крутизни його схилів і амплітуди R-хвилі. Використання потужних математичних методів для статистичної обробки зашумлених сигналів принципово поступається в точності прямій реєстрації. Метою статті є дослідження впливу частоти квантування, оптимального розподілу підсилення по каскадах, формування АЧХ та фільтрації для покращення реєстрації слабких сигналів. Верхня частота смуги пропускання більшості сучасних вітчизняних електрокардіографів дорівнює 1-2Гц. В іншому діапазоні частот він не відповідає вимогам стандартів з точки зору похибки вимірювання напруги. Зі збільшенням кількості активних розрядів АЦП частота верхньої межі смуги катастрофічно падає. Задача формулюється наступним чином: вибрати частоту дискретизації, яка забезпечує перетворення вхідного сигналу в цифрову форму з потрібною похибкою дискретизації верхньої гармоніки вхідного сигналу. Складність полягає у тому, що з ростом частоти збільшується можлива похибка, тим більше, що амплітуда цих компонентів зменшується з ростом частоти в силу природнього обмеження потужності джерела сигналу. Тому впровадили в програмне забезпечення всіх електрокардіографів підсилений режим, Це дозволяє метрологічно правильно вимірювати цей параметр. Важливим є правильне проектування цифрових фільтрів, частотні характеристики яких є періодичними. Моделювання введення аналогового фільтру перед АЦП показало суттєве зменшення амплітуди періодичних смуг пропускання цифрового фільтру. Ключові слова: частота квантування, похибка вимірювання, смуга пропускання, придушення мережевої перешкоди, фільтрація
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондарєв, А., Ю. Бударецький, and М. Олійник. "Дослідження та моделювання стежних траєкторних вимірювачів." Information and communication technologies, electronic engineering 1, no. 1 (July 2021): 105–11. http://dx.doi.org/10.23939/ictee2021.01.105.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему траєкторних вимірювань повітряних цілей. У статті виконано імітаційне моделювання вимірювачів двох типів – класичного та модифікованого, наведено та описано їх структурні схеми та аналітичні математичні моделі. Числові випробування моделей проведено для двох тестових траєкторій, які імітують рівноприскорений рух повітряної цілі. За результатами моделювання визначено діапазон схоплення і супроводу частоти вхідного сигналу та похибки її вимірювання у широкому діапазоні зміни енергетичного потенціалу, показано можливість істотного зменшення часу схоплення частоти та розширення діапазону стеження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Karlov, V., O. Kuznietsov, A. Artemenko, and А. Karlov. "ЗНИЖЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСТОТИ ПАЧКИ РАДІОІМПУЛЬСІВ ВНАСЛІДОК ВПЛИВУ УМОВ ЇЇ ПОШИРЕННЯ І ВІДБИТТЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 56 (September 11, 2019): 130–34. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.4.130.

Full text
Abstract:
У статті оцінюється точність вимірювання частоти пачки для випадку узгодженої обробки без врахування фазових флуктуацій. Наведено результати експерименту по визначенню статистичних характеристик радіолокаційних сигналів, відбитих від місцевих предметів, розташованих за межами дальності прямої видимості, при поширенні радіохвиль в умовах аномальної рефракції над морем. Отримані гістограми розподілу початкової фази відбитого сигналу РЛС апроксимовані кривою, що відповідає нормальному закону розподілу, а нормована кореляційна функція має осцилюючий характер. Оцінювання частоти радіолокаційного сигналу здійснюється за критерієм максимуму натурального логарифма відношення правдоподібності. В явному вигляді отримано достатню статистику за наявністю фазових флуктуацій. Результати вказують на те, що для сучасних РЛС в умовах регулярного вимірювання, на точність оцінювання частоти пачки радіоімпульсів в значно більшому ступені впливають статистичні характеристики флуктуації фаз ніж відношення сигнал-шум.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Glyva, V., K. Nikolaiev, O. Tykhenko, and O. Tymoshenko. "ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНІВ ФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ У ПРИМІЩЕННЯХ ДИСПЕТЧЕРСЬКИХ СЛУЖБ АЕРОПОРТІВ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 32–35. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.032.

Full text
Abstract:
Предметом представленої роботи є процеси формування комплексу фізичних факторів у приміщеннях диспетчерських служб аеродромів цивільної авіації. Мета дослідження – натурні вимірювання кількісних значень найбільш критичних фізичних факторів та надання науково обґрунтованих рекомендацій з їх нормалізації та підтримання на нормативному рівні. Для досягнення поставленої мети визначені наступні задачі: вимірювання напруженостей магнітного та електричного полів промислової частоти, індукції стаціонарного магнітного поля, густини потоків енергії електричних полів, радіочастот, напруженостей електростатичних полів та концентрації аероіонів обох знаків у повітрі робочої зони. На основі отриманих даних розроблені рекомендації з управління та підтримки стандартного рівня виміряних фізичних факторів. Методами досліджень є інструментальні вимірювання рівнів фізичних факторів, розрахунковий та графоаналітичний методи. У результаті вимірювань рівнів фізичних факторів у диспетчерських вежах аеропортів встановлено наступне. Напруженості магнітного та електричного полів промислової частоти, густини потоків енергії електромагнітних випромінювань радіочастот, стаціонарних магнітних полів перебувають на нормативному рівні та не потребують коригування. Повітря робочої зони є повністю деіонізованим. Це обумовлене наявністю ненормативних рівнів електризації полімерних поверхонь. Цей висновок зроблено на основі виконаного моделювання відповідних процесів та підтверджено експериментально. Для нормалізації аероіонного складу повітря рекомендовано використовувати спеціально розроблений ультразвуковий іонізатор повітря. Його перевагою є відсутність генерації озону та оксидів азоту у процесах коронних розрядів. Досліджено ефективність розробленого іонізатора повітря. Показано, що зона впливу іонізатора задовільна, при цьому відбувається підвищення відносної вологості. Це сприяє зниженню електризації поверхонь. Зроблено висновки про фактичний стан рівнів фізичних факторів. У приміщеннях диспетчерських служб аеропортів доведено необхідність нормалізації аероіонного складу повітря і надано спосіб її реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Satukov, Anatoliy, Anatoliy Prystupa, and Mykola Moshel. "РЕЗУЛЬТАТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВПЛИВУ ВОЛОГОСТІ ДЕРЕВ’ЯНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ПРОХОДЖЕННЯ СИГНАЛІВ НВЧ ДІАПАЗОНУ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 156–67. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-156-167.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження. Постійний розвиток НВЧ систем зумовлює появу новітніх пристроїв та методів вимірювання параметрів різноманітних матеріалів. Сфера застосування техніки, що працює в діапазоні надвисоких частот, стрімко розширюється. Велика кількість сучасних систем працюють у діапазоні 2-8 ГГц в межах приміщення та між різними інженерними спорудами. Ефективність їхньої роботи пов’язана з проходженням високочастотних сигналів через різні навколишні перешкоди – стіни, двері, перекриття тощо. Тому актуальним завданням є детальне дослідження взаємодії НВЧ сигналів із різними матеріалами. Серед них особливе місце посідає деревина, що має високу здатність до поглинання вологи, а вміст води в матеріалі навіть у незначних кількостях суттєво впливає на його фізико-хімічні й електричні властивості. Постановка проблеми. Поширення радіохвиль у приміщенні має складний характер, оскільки сучасна будова являє собою неоднорідний простір, заповнений хаотично розташованими напівпровідними перешкодами. Здебільшого в точку прийому потрапляє не одна хвиля, а кілька – за рахунок віддзеркалень від різних поверхонь і дифракції на перешкодах. Розуміння впливу різних факторів на поширення радіохвиль має безліч практичних застосувань, від вибору частот для міжнародного короткохвильового телерадіомовлення до проєктування надійних мобільних телефонних систем, радіонавігації та експлуатації радіолокаційних систем та систем моніторингу. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Питання розповсюдження радіохвиль у повітрі вивчені дуже ретельно й повно. Визначено затухання сигналів залежно від частоти. Це дозволило створити надійні і оптимально структуровані канали бездротового зв’язку, що працюють на частотах, для яких затухання сигналу найменше. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Останніми роками дедалі більше розвиваються системи радіозв’язку, які працюють в умовах розповсюдження радіохвиль за наявності різноманітних перешкод. Наприклад, мобільний зв’язок чи бездротовий Інтернет, які працюють зокрема в приміщеннях і будівлях. Такі параметри каналів радіозв’язку, як потужність передавачів, конструкція та розміщення антен тісно пов’язані з взаємодією радіохвиль з різноманітними перешкодами. Такими перешкодами, зокрема, можуть бути різні будівельні конструкції – стіни, перекриття та ін. Вони послаблюють потужність радіохвиль, що проходять крізь них. Значення такого послаблення може суттєво залежати від рівня вологості матеріалу перешкоди. Наведені в різних літературних джерелах дані здебільшого не враховують цього аспекту. Мета дослідження полягає у вивченні впливу вологості дерев’яних матеріалів на рівень послаблення НВЧ сигналів та визначення частот, на яких спостерігається мінімальний рівень послаблення. Виклад основного матеріалу. У статті проведено експериментальні дослідження з визначення ступеня послаблення НВЧ сигналів дерев’яними матеріалами при різному рівню вологості речовини. Отримані результати порівнювались із проходженням радіохвиль через сухий зразок. Це дало змогу з’ясувати саме вплив зміни вологості на послаблення радіосигналу. Вимірювання проводились в діапазоні частот 2–8 ГГц та зміні вологості зразків від 0 до 8 %. Проведено аналіз послаблення сигналу від ступеня вологості на окремих частотах. Здійснено порівняння послаблення радіохвиль різними матеріалами з однаковим рівнем вологості. Висновки відповідно до статті. За результатами експериментальних досліджень було побудовано графічні залежності затухання сигналу від рівня вологості зі збільшенням частоти для обраних порід дерева: дуба, сосни, верби та берези. Отримані дані дозволяють виділити частотні інтервали для оптимальної роботи апаратури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Karlov, V., O. Kuznietsov, A. Artemenko, and A. Karlov. "ТОЧНІСТЬ ОПТИМАЛЬНОГО ВИМІРЮВАННЯ РАДІАЛЬНОЇ ШВИДКОСТІ ЦІЛІ ПРИ ВРАХУВАННІ ФЛУКТУАЦІЙ ПОЧАТКОВИХФАЗ РАДІОІМПУЛЬСІВ ПАЧКИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 57 (October 30, 2019): 118–23. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.5.118.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання оцінювання радіальної швидкості при використанні когерентної пачки радіоімпульсів стосовно випадку наявності у відбитих від цілі радіоімпульсах корельованих флуктуацій початкових фаз. Оцінюється точність вимірювання частоти пачки для випадку оптимальної обробки з врахуванням фазових флуктуацій її радіоімпульсів. Розгляд проводиться у припущенні, що на вхід приймального пристрою РЛС надходить адитивна суміш відбитих від цілей сигналів й некорельованого гаусівського шуму. Оптимальне оцінювання доплеровського зміщення частоти відбитого від цілі сигналу здійснюється за критерієм максимуму натурального логарифма відношення правдоподібності усередненого по усім можливим значенням випадкових неінформативних параметрів. Вважається, що фазові флуктуації радіоімпульсів прийнятої пачки розподілені за нормальним законом с нульовим середнім, а кореляція фазових флуктуацій зі збільшенням інтервалу між радіоімпульсами пачки убуває за експоненціальним або знакозмінним законами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Goroshko, A., and M. Demydenko. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС ПО ВИМІРЮВАННЮ ЗОРОВОЇ ВТОМИ ЛЮДИНИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 52 (December 13, 2018): 93–97. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.6.093.

Full text
Abstract:
Метою роботи є створення програмно-апаратного комплексу по визначенню функціонального стану та втомлюваності людини Предмет дослідження: програмно-апаратний комплекс по визначенню зорової втомлюваності людини. У статті розглядається новий програмно-апаратний комплекс по визначенню втомлюваності людини, який забезпечує високу точність та гнучкість проведення діагностичної операції по визначенню зорової втоми людини, характеризується зручністю та простотою у своєму користуванні, має можливість дистанційно змінювати частотно-імпульсну та кольорово-світлову характеристику, складається з простої електронно-компонентної бази. Наукова новизна і теоретичне значення: в основу корисної моделі закладений принцип створення програмно-апаратного комплексу по визначенню зорової втоми на основі показників критичної частоти злиття миготінь, який має можливість дистанційно змінювати частотно-імпульсну та кольорово-світлову характеристику, складається з простої електронно-компонентної бази. Практичне значення. Заявлена корисна модель може бути використана в сфері безпеки життєдіяльності людини, виробничої санітарії, зокрема в системі визначення рівня втомлюваності програмістів, операторів персональних комп'ютерів, диспансерних спостережень за станом зору школярів, студентів. Висновки: 1. Залучення мікроконтролерної техніки з бездротовими інтерфейсом дає змогу суттєвим чином спростити компонентну базу електронної частини розробленого комплексу та розширити функціонал засобу діагностики втомлюваності людини. 2. Залучення мобільних smart-засобів сприяє запровадженню дистанційного способу контролю та плавності регулювання ключових параметрів процесу діагностування 3. Точність вимірювання збільшилась на 67% порівняно з попередньою моделлю. 4. Запропоноване програмне забезпечення робить дану процедуру доступною та легкою для більшості операторів-діагностів. Запропонований комплекс по визначенню зорової втоми людини пройшов випробування і рекомендований до промислового впровадження. Заявлене технічне рішення може бути використано в області безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, зокрема в системі визначення рівня втомлюваності програмістів, операторів персональних комп'ютерів, диспансерних спостережень за станом зору школярів, студентів, спортсменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Горошко, Вікторія. "Функціональна діагностика стану здоров’я молоді за допомогою експрес-тесту заміру критичної частоти злиття мерехтінь." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (September 18, 2021): 14–20. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.1.14-20.

Full text
Abstract:
Резюме. У статті розглянуто новий програмно-апаратний комплекс для визначення втоми людини, який забезпечує високу точність і гнучкість проведення діагностичної операції. Цей комплекс характеризується зручністю та простотою у використанні, має можливість дистан-ційно змінювати частотно-імпульсні та кольоро-світлові характеристики і складається з простої електронної бази компонентів. Мета. Створення програмно-апаратної системи для визначення функціонального стану та втоми людини. Методи. Аналіз науково-методичної літератури, тестування. Результати. Залучення технології мікроконтролера з бездротовим ін-терфейсом дозволяє значно спростити компонентну базу електронної частини розробленого комплексу та розширити функціональність інструменту для діагностики втоми людини. Вико-ристання мобільних смарт-інструментів сприяє впровадженню методу дистанційного управ-ління та плавності регулювання ключових параметрів діагностичного процесу. Встановлено, що вимірювання точності зросло на 67 % порівняно з попередньою моделлю. Пропоноване програмне забезпечення робить цю процедуру доступною та простою для більшості опера-торів діагностики. Комплекс для визначення зорової втоми людини протестовано і рекомен-довано для промислового впровадження. Заявлене технічне рішення може бути використане в галузі безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, зокрема в системі визначення рівня втоми програмістів, операторів персональних комп’ютерів, диспансерного спостереження за станом зору школярів, студентів, спортсменів.Ключові слова: програмно-апаратний комплекс, електронно-компонентна основа, програм-ний продукт, частота пульсацій, мерехтiння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Микитюк, З., Г. Барило, В. Блавт, І. Кремер, and Ю. Кочурак. "Функціональна діагностика стану серцево-судинної системи в контексті сучасних інформаційних систем." Information and communication technologies, electronic engineering 1, no. 1 (July 2021): 120–27. http://dx.doi.org/10.23939/ictee2021.01.120.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює проблему забезпечення якості та достовірності функціональної діагностики стану серцево-судинної системи на основі контролю частоти серцевих скорочень. Викладено новий підхід до реалізації діагностичних процедур у режимі реального часу із застосуванням сучасних інформаційних систем, який уможливлює істотне підвищення їхньої ефективності. Запропоновано багатоканальну систему реєстрації частоти серцевих скорочень, призначену для неперервного вимірювання пульсу в режимі реального часу. Передбачено використання в складі багатоканальної системи сучасного інформаційного комплексу засобів електронно-обчислювальної техніки, що не тільки забезпечує отримання кількісних значень окремих параметрів, а й дає змогу вирішити широке коло діагностичних завдань під час дослідження серцево-судинної системи із високим рівнем достовірності. Обґрунтовано, що цим забезпечується усунення низки проблемних чинників процесу діагностики на основі технології інтегрування множинних функцій у єдину багатоканальну систему, що дає змогу підвищити ефективність процесу функціональної діагностики серцево-судинної системи, її оперативність та якість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

PETRUSHAK, V. S., and A. O. POLISHCHUK. "ANALYSIS OF METHODS AND MEANS OF MEASUREMENT OF RADIOSIGNAL FREQUENCY." Measuring and computing devices in technological processes 63, no. 1 (January 2019): 22–25. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2019-63-1-22-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Вимірювання частоти"

1

Єрмаков, М. С. "Біноміальний пристрій для вимірювання частоти." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81491.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка містить: сторінок 81, рисунка 36, таблиць 21, джерел літератури 12. Об’єктом дослідження роботи є біноміальний пристрій для вимірювання частоти. Мета роботи розробити цифровий частотомір на основі завадостійкого лічильника біноміальних кодів, який здатен працювати в умовах з високим рівнем завад. Вимірювання частоти сигналів дуже часто використовується у виробництві. На результати вимірювання цифрових частотомірів, впливають завади які діють на внутрішні компоненти пристрою, через їх вплив може бути отримане значення яке не відповідає дійсному. Тому актуальним завданням є підвищення завадостійкості компонентів і приладів в цілому. В цифрових частотомірах основним вузлом, що відповідає за точність є лічильник. В більшості випадках в якості лічильника використовують двійкові лічильники, які мають досить прості за будовою, але вони зазвичай не мають пристрою контролю, який здатен виявляти і виправляти помилки, які виникають під впливом електромагнітного випромінювання. Для зменшення впливу завад на результати роботи електронних пристроїв використовують різноманітні методи, серед них: застосування індивідуальних згладжуючих конденсаторів, використання фільтрів, екранування. В даній роботі запропоновано використання лічильника біноміальних кодів, який здатен працювати в умовах з високим рівнем завад. Ключові слова: завадостійкість, біноміальний, лічильники, частота, перешкоди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пилипенко, В. М., М. О. Аргунов, and Л. Ф. Сайківська. "Підключення приладу для вимірювання критичної частоти злиття миготінь до персонального комп’ютера." Thesis, ФОП Вишемирський В. С, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12538.

Full text
Abstract:
В даний час дуже актуальною є проблема сенсорного стомлення зорової системи, адже велика кількість населення для роботи, навчання чи відпочинку використовують ПК. Для оцінки ступеня стомлюваності зорової системи часто використовується критична частота злиття миготінь (КЧЗМ). Для полегшення перенесення результатів вимірювання КЧЗМ до ПК необхідно забезпечити можливість його підключення. Тому при виборі мікроконтролера (МК) необхідно звертати увагу на можливості використання стандартних інтерфейсів введення-виведення: підключення по LPT, підключення за допомогою COM-порту або підключення по USB.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кузнєцов, О. Л., Олексій Володимирович Коломійцев, В. В. Бєлоусов, and І. А. Черепньов. "Оптимізація вимірювання частоти та її похідних за часом когерентної пачки радіоімпульсів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45016.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пастух, Ростислав Сергійович. "Частотомір коінциденції на ПЛІС." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10325.

Full text
Abstract:
Об’єкт розробки – частотомір коінциденції, який дає можливість проводити вимірювання частоти в електричних колах в частотному діапазоні до 150 МГц, в автоматичному режимі. Мета розробки - конструкторсько-технологічне проектування частотоміра коінциденції із метою подальшого виготовлення. Методи дослідження - застосування сучасних САПР, порівняльний аналіз, використання існуючих баз даних для створення конструкції частотоміра коінциденції. В кваліфікаційному проекті розглядається принцип роботи частотоміра коінциденції, аналіз елементної бази, аналіз конструкторських аналогів, розробка просторової структури частотоміра, аналіз умов електромагнітної сумісності, захист від дестабілізуючих факторів, проводяться розрахунки теплового режиму корпусу частотоміра коінциденції. Розглянуті питання проектування і конструювання частотоміра коінциденції. Наводиться аналіз існуючих технічних рішень. Обґрунтовано застосування частотоміра коінциденції в галузі сучасної електронно-вимірювальної техніки. Крім того обґрунтовано вибір елементної бази та розглянуті питання конструювання двосторонньої печатної плати, конструювання печатного вузла частотоміра з застосуванням технології поверхневого монтажу. Разом з тим розглянуто питання вибору несучої конструкції, захисту від зовнішніх дестабілізуючих факторів та ін. Частотомір коінциденції рекомендується до застосування в якості завершеного пристрою в сфері радіовимірювань, досліджень в даній галузі та спеціалізованого збору інформації в галузі захисту інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Воропай, В. Г., and Д. В. Фоменко. "Вплив нестабільності частоти мережі на якість електроенергії." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25959.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кучерак, Р. Я., and О. М. Кваша. "Метод фотоплетизмографії у вимірюванні частоти серцевих скорочень." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/27151.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рубцова, Алла Олексіївна. "Метод квадратурного вимірювання гармонійного сигналу." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9628.

Full text
Abstract:
Метою роботи є дᴏслідження відᴏмих метᴏдів вимірювання напруги та рᴏзрᴏбити висᴏкᴏшвидкісний метᴏд вимірювання середньᴏквадратичнᴏї напруги гармᴏнійних сигналів. Завдання дᴏслідження: дᴏслідити метᴏди вимірювання напруги сигналів; рᴏзрᴏбити метᴏд квадратурнᴏгᴏ вимірювання діючᴏгᴏ значення напруги гармᴏнійнᴏгᴏ сигналу; прᴏвести аналіз пᴏхибᴏк перетвᴏрення сигналів; рᴏзрᴏбити структурні схеми вимірювальних приладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кондратенко, Наталія Олександрівна. "Система для неінвазивного вимірювання рівня глюкози в крові людини." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/38614.

Full text
Abstract:
Обсяг пояснювальної записки становить 74 сторінки, міститься 31 ілюстрацію, 17 таблицю. Загалом опрацьовано 20 джерел. Актуальність: Для ефективного лікування цукрового діабету, потрібен регулярний, а бажано безперервний аналіз рівня цукру в крові пацієнта. Для такого аналізу частіше всього використовуються глюкометри і монітори рівня цукру. Перший прилад дає дискретне значення, непридатне для ефективного лікування, а другий – хоча дає якісні неперервні значення, але як і перший є інвазивним. Можливість визначати рівень глюкози в крові хворих на цукровий діабет без інвазивного втручання, є перспективним направленням. Мета: Знайти закономірність між рівнем глюкози в крові і голосовим спектром; побудувати модель для визначення рівня глюкози в крові людини. Завдання: Аналіз вимог; Проектування; Вибір обладнання та методів аналізу; Збір даних; Фільтрування і сортування даних; Первинний аналіз даних; Вибір методу машинного навчання; Побудова моделі; Створення стартап проекту.
The volume of the explanatory note is 74 pages, contains 31 illustrations, 17 tables. In total, 20 sources were processed. Actuality: To effectively treat diabetes mellitus, a regular, and preferably continuous, blood sugar test is required. For this analysis, blood glucose meters and blood sugar monitors are most often used. The first device gives a discrete value, unsuitable for effective treatment, and the second - although it gives qualitative continuous values, but like the first one is invasive. The ability to determine the blood glucose level of diabetic patients without invasive intervention is a promising direction. Aim: To find a pattern between blood glucose level and vocal range; build a model to determine human blood glucose levels. Objective: Analysis of requirements; Design; Selection of equipment and methods of analysis; Data collection; Filtering and sorting data; Primary data analysis; Selection of machine learning method; Building a model; Create a startup project.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Магола, Дмитро Сергійович. "Фазочастотний перетворювач на ПЛІС." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10338.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Куц, Юрій Вікторович, and Yurii Kuts. "Метод підвищення точності вимірювань радіосигналів при адаптивній фільтрації." Master's thesis, ТНТУ ім. І. Пулюя, Факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії, кафедра біотехнічних систем, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36525.

Full text
Abstract:
В кваліфікаційній роботі розроблено алгоритм адаптивного пошуку оптимальних параметрів фільтра, зокрема, проведений аналіз досліджуваної системи на основі трьох вхідних сигналів: синусоїдальний, функція Хевісайду, імпульсний, та визначено що найбільш якісно та ефективно фільтрує сигнал фільтр Чебишева. Динамічна похибка із застосуванням цього фільтру зменшилася до 2 разів.
The qualification work developed an algorithm for adaptive search of optimal filter parameters, in particular, the analysis of the studied system based on three input signals: sinusoidal, Heaviside function, pulse, and determined that the most efficient and effective filtering signal Chebyshev filter. The dynamic error with this filter has been reduced up to 2 times.
ВСТУП 9 РОЗДІ 1. ОСНОВНА ЧАСТИНА 11 1.1. Загальна характеристика та визначення динамічної похибки 11 1.2. Спектральні методи фільтрації вимірювальних сигналів 15 1.2.1. Фільтрація вимірювальних сигналів методом поліноміальної ортогоналізації 15 1.2.2. Фільтрація вимірювальних сигналів формуванням рядів Фур'є 15 1.3. Екстремальний метод фільтрації вимірювальних сигналів 21 1.4. Метод введення в структуру коригувальних ланок 22 1.5. Висновки до розділу 1 23 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 24 2.1. Загальні уявлення про фільтри 24 2.2. Необхідність дискретних фільтрів 29 2.3. Обмеження точності дискретних фільтрів 30 2.4. КІХ-фільтри з лінійною фазово-частотною характеристикою 31 2.5. Проектування КІХ-фільтрів 31 2.6. Типи дискретних фільтрів 32 2.7. Порівняння між КІХ- та БІХ-фільтрами 34 2.8 Порівняння аналогових та дискретних фільтрів 34 2.9 Висновки до розділу 2 35 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 36 3.1. Постановка задачі 36 3.2. Використання програмного середовища MATLAB 37 3.3. Поняття адаптивного фільтра 38 3.4. Алгоритм корекції динамічної похибки 39 3.5. Розрахунок СКВ 39 3.6. Критерій мінімуму СКВ 41 3.7. Безперервна модель 42 3.8. Фільтрація сигналів 43 3.9. Математичне моделювання системи 47 3.10. Прямокутне вікно 48 3.10.1. Перевірка роботи вимірювальної системи на основі функції Хевісайду на вході ВП 48 3.10.2. Перевірка роботи вимірювальної системи на основі імпульсного сигналу на вході ВП 54 3.11. Трикутне вікно 60 3.11.1. Перевірка роботи вимірювальної системи на основі функції Хевісайду на вході ВП 60 3.11.2. Перевірка роботи вимірювальної системи на основі імпульсного сигналу на вході ВП 65 3.12. Висновки до розділу 3 73 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 74 4.1. Охорона праці 74 4.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях 76 4.3. Висновки до розділу 4 80 ВИСНОВКИ 81 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 82 Додаток А. Лістинг програми прямокутного вікна 84 Додаток Б. Лістинг програми трикутного вікна 86 Додаток В. Лістинг програми прямокутного вікна 88 Додаток Г. Копія тези конференції 90
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Вимірювання частоти"

1

Мінтій, Ірина Сергіївна, and Сергій Олексійович Семеріков. Компетентнісний підхід: надбання та напрямки подальшої розробки. Видавничий центр КТУ, November 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/919.

Full text
Abstract:
Перехід системи освіти України до зовнішнього незалежного оцінювання загострив питання оцінки результатів освіти – очікуваних та вимірюваних конкретних досягнення випускників, які визначають, що вони здатні робити по завершенні всієї освітньої програми (або її частини). Іншими словами, ЗНО оцінює, наскільки випускник є компетентним, визначаючи це через сформованість компетенцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography