Academic literature on the topic 'Використання методів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Використання методів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Використання методів"

1

Shamuratov, O. Yu, and N. B. Shakhovska. "Алгоритми контурного аналізу зображень." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 6 (June 27, 2019): 123–27. http://dx.doi.org/10.15421/40290624.

Full text
Abstract:
Порівняно основні властивості нелінійних методів контурного аналізу за вимогами у використанні обмеженості обчислювальних ресурсів апаратних засобів. Для цього було проаналізовано загальні поняття про нелінійні алгоритми пошуку контурів на зображеннях та було обрано 4 методи для проведення подальшого аналізу. З них 3 методи з ковзною маскою 3´3, а саме: оператор Прюітта; оператор Собеля; оператор Кірша та метод з маскою 5´5 – оператор Лапласа. Усі методи протестовано на однаковому зображенні роздільною здатністю 6016´4000 пікселів. Під час порівняння методів особливу увагу приділено використанню обчислювальних ресурсів апаратних засобів, тобто оперативної пам'яті та завантаженості процесора, а також швидкості виконання алгоритму. Оператор Кірша є найбільш ресурсно-витратним методом серед розглянутих, але при цьому його перевага в дуже чутливій масці, що виділяє цей метод для використання навіть за найнижчій загальній яскравості зображення. Оптимальним методом щодо обчислювальної потужності та знаходження контурів є оператор Собеля, це зумовлено використанням маски з коефіцієнтами тільки для середніх значень. Окремо можна виділити оператор Лапласа. Цей метод виконано швидше і має він меншу обчислювальну вартість. При цьому дає не набагато гірший за інші методи результат. Цей метод добре використовувати, якщо обчислювальні потужності є не високими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kobylin, O. A., S. O. Vyskrebentseva, and R. V. Petrova. "ОБРОБКА ДАНИХ, ЩО МІСТЯТЬ ПРОПУСКИ В ЗАДАЧАХ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 57 (October 30, 2019): 45–50. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.5.045.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень є методи підготовки та обробки вхідних даних, що містять пропущені значення, для їх подальшого аналізу та кластеризації. Метою дослідження є розгляд існуючих методів позбавлення від пропусків у даних в задачах кластеризації та доцільність їх використання у реальних задачах. Завдання: аналіз переваг та недоліків кожного з методів, що направлені на відновлення даних, для визначення доцільності використання їх в задачах кластеризації та виділення оптимального методу, порівняльний аналіз методів, оцінка результативності за наслідками порівняння кластеризації відновлених даних з результатами кластеризації еталонних даних. Методи: FCM - для проведення безпосередньо кластеризації даних, метод видалення всіх рядків, що містять пропуски, заповнення пропусків вибірковими статистиками, заповнення пропусків з урахуванням структури зв’язків. Результати: ефективність застосування методів при підготовці даних для подальшої кластеризації залежить від кількості наявних пропусків в похідному наборі. Якщо таких рядків досить мало, то кожен, з розглянутих методів, може бути використаний і дати необхідні результати. Але, якщо рядків з пропусками досить багато, наприклад 30%, тоді найбільш прийнятними для використання можна назвати методи, що пов’язані з заміною значень, однак слід враховувати, що така заміна може призвести до спотворення даних, а з рештою і результатів. Висновки. Наукова новизна – дослідження проблеми кластеризації даних, що містять пропущені значення та розгляд методів, які дозволяють розв’язати цю задачу. Проведення експериментів та порівняння результатів кожного з методів, висновки про доцільність використання того чи іншого методу та побічні ефекти. Практична значущість роботи полягає у визначені можливості використання в реальних задачах, що зазвичай не є ідеальними і з великою ймовірністю міститимуть пропуски, методів обробки даних для використання їх в задачах кластеризації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Голубєв, Л. П., І. Л. Ківа, and О. В. Матяш. "Дослідження методів Computer Vision для використання в автоматизованих системах." Automation of technological and business processes 12, no. 4 (December 30, 2020): 30–35. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i4.1932.

Full text
Abstract:
У статті виконано дослідження методів комп'ютерного стерео-зору за допомогою засобів бібліотеки OpenCV. Розглянуто також методи калібрування камер стерео-зору і побудови карти глибин дальності. На виробництві в технологічних процесах, в процесах контролю якості виробів, а також в роботизованих системах часто виникають завдання визначення відстані до об'єкта. Традиційні методи визначення відстані побудовані на базі використання ультразвукових і інфрачервоних датчиків. Однак, застосування цих пристроїв не забезпечує можливості розпізнавання образів. Тому в статті використано новий підхід до вирішення завдання визначення відстані до об'єкта на основі застосування стерео-зору. В якості візуальних елементів стерео-зору були використані WEB-камери Logitech C-170. Для визначення відстані до об'єкта за допомогою стерео-зору необхідно з початку виконати побудова карти глибини об'єктів. В якості програмних засобів, що забезпечують побудову карти глибини була обрана бібліотека з відкритим програмним кодом OpenCV. Використання цієї бібліотеки в некомерційних цілях є безкоштовною, проте при її використанні у розробників часто виникають труднощі у зв'язку неповним описом використовуваних функцій. Алгоритм побудови карти глибини складається з наступних кроків: калібрування камер відео-пари, усунення дисторсії зображень, ректифікація зображень і побудова карти глибини, на основі зображення з лівої і правої камер стерео-пари. Розроблена на базі міні-комп'ютера Orange-PI з використанням методів Computer Vision система побудови карти глибини сцени показала високу ефективність і дозволяє визначити відстань до об'єктів сцени.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Fedorov, A., H. Khudov, and O. Sova. "МЕТОД ЮСТУВАННЯ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ СТАНЦІЇРАДІОТЕХНІЧНИХ ВІЙСЬК З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЧНОГО ЗАЛЕЖНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 155–58. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.155.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є метод юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ. Метою є розробка методу юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ з використанням технології автоматичного залежного спостереження ADS-B. Завдання: аналіз відомих методів юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ, аналіз факторів, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів, стислий аналіз можливостей технології ADS-B, Розробка методу юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ з використанням технології ADS-B. Використовуваними методами є: методи пасивної радіолокації, методи визначення координат повітряних об’єктів, методи математичного аналізу та диференційного числення, методи теорії ймовірності та математичної статистики. Отримані такі результати. Визначені основні недоліки відомих методів юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ. Визначено фактори, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено можливість застосування технології автоматичного залежного спостереження для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Розроблено метод юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ з використанням технології ADS-B. Визначено основні переваги запропонованого методу юстування у порівнянні з існуючими. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Підвищення точності юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ досягнуто за рахунок використання технології ADS-B. Перевагами використання запропонованого методу юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ в порівнянні з існуючими є спрощення процесу юстування, визначення поправок без виведення радіолокаційної станції з режиму нормального функціонування, можливість використання в якості контрольних об’єктів випадкові повітряні об’єкти, що оснащені транспондерами ADS-B та знаходяться в зоні виявлення радіолокаційної станції радіотехнічних військ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Dzhuman, Bohdan, and Fedir Zablotskyi. "ЗАСТОСУВАННЯ КВАДРАТУРНИХ ФОРМУЛ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ГРАВІТАЦІЙНОГО ПОЛЯ STHA-ФУНКЦІЯМИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(21) (2020): 293–300. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-293-300.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. На сьогодні при побудові висотних мереж найточнішими залишаються традиційні методи геометричного нівелювання. Попри те, що застосування супутникових технологій є значно економічно вигіднішим і дозволяє отримати координати субміліметрового рівня точності, відсутність високоточних моделей геоїда не дозволяє повноцінно замінити ними традиційні методи. Тому дослідження і покращення методів і алгоритмів побудови поверхні геоїда є актуальною задачею. Постановка проблеми. Є чимало методів побудови поверхні геоїда. Останнім часом дедалі більшу популярність набирають параметричні методи, в основі яких лежить використання сферичних функцій Лежандра дійсного ступеня. До основних недоліків такого роду методів можна віднести те, що вони не є ортогональними у своїй області визначення. Виняток становлять STHA-функції. Відповідно при їх використанні можна застосувати квадратурні формули (напр., другий метод Неймана). Основна проблема полягає в тому, що такі квадратури мають дуже погану збіжність, і необхідно розробити модифіковані методи, які дозволятимуть обчислювати невідомі коефіцієнти мо-делі з меншими витратами часу. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Розглянуто публікації, в яких висвітлено основні етапи побудови потенціальних полів з використанням сферичних функцій дійсного ступеня. Виділення недосліджених раніше частин загальної проблеми. Використання STHA-функцій для побудови високоточного регіонального гравітаційного поля є практично надзвичайно складною задачею через повільну збіжність квадратурних рядів.Постановка завдання. Розробити алгоритми, які дозволять покращити збіжність квадратурних рядів при використанні STHA-функцій для побудови високоточного регіонального гравітаційного поля.Виклад основного матеріалу. Розроблено модифікований метод застосування квадратурних формул Гаусса при моделюванні регіонального гравітаційного поля Землі STHA-функціями. Це дозволить будувати високоточні регіональні поверхні геоїда без надмірного використання ресурсів і часу. Висновки відповідно до статті. Запропоновано та апробовано методику для оптимізації обчислення невідомих гармонічних коефіцієнтів моделі регіонального гравітаційного поля з використанням квадратурних формул Гаусса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Efremov, O., and О. Korshets. "МЕТОДИКА ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНОГО ТИПУ І ВАРІАНТА ОБЛАДНАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 51 (October 30, 2018): 3–7. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.003.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вирішенню проблем, пов'язаних з вибором оптимального типу та варіанту безпілотних літальних апаратів. В основному, сучасні одиниці безпілотних авіаційних комплексів озброєні декількома видами безпілотних літальних апаратів. У кожного з них є кілька можливих варіантів обладнання для різних завдань. Кожного разу при плануванні стадії застосування командир безпілотних літальних апаратів комплексу повинен вирішити проблему про обґрунтований вибір раціонального типу та варіанту обладнання БпЛА для забезпечення ефективного виконання завдання. Ефективність використання безпілотних літальних апаратів оцінюється численними показниками. Тому тип і варіант вибору обладнання для безпілотних літальних апаратів повинні базуватися на використанні математичних методів багатокритеріальної оцінки, що визначає проблему та актуальність дослідження. Метою статті є вдосконалення існуючої методики вибору раціонального типу і обладнання безпілотних авіаційних комплексів з використанням методів багатокритеріального оцінювання з метою забезпечення ефективного виконання завдань підрозділами безпілотних авіаційних комплексів. Результати. У статті розглянуті існуючі математичні методи багатокритеріальної оцінки та запропоновано вдосконалену техніку вибору раціонального типу та обладнання для безпілотних літальних апаратів, що базується на аналізі часткових методів та використання комбінації методу аналізу ієрархії і методу медіан Кемені. Запропонована практична реалізація вдосконаленої методології базується на використанні методу аналізу ієрархії для підтримки та прийняття рішення в інформаційно-автоматизованій системі. Це забезпечить ефективне виконання завдань безпілотними літальними апаратами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kovalyshyn, O. S. "Аналіз методів оптимізації розкладів у контексті відновлювальної терапії." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 8 (October 25, 2018): 136–40. http://dx.doi.org/10.15421/40280827.

Full text
Abstract:
Проаналізовано існуючі способи вирішення задач багатокритеріальної оптимізації в контексті побудови розкладів, а саме: метод логічного програмування з обмеженнями, метод імітації відпалу, метод розфарбовування графу, метод імітаційного моделювання, метод генетичного алгоритму. Досліджено чинні методи побудови та оптимізації планів відновлювальної терапії пацієнтів медичних закладів. Окреслено переваги генетичних алгоритмів відносно інших методів та обґрунтовано доцільність їх використання в задачі багатокритеріальної оптимізації розкладу функціонування медичних установ. на підстаі проведеного дослідження побудовано модель представлення розкладу медичних закладів у вигляді, придатному для використання алгоритмом; визначено структуру хромосоми для задачі; розроблено методи побудови опорного розкладу для подальшої оптимізації з використанням скінченного автомата; наведено еволюційні оператори перетворення розкладу для збільшення його відповідності поставленим критеріям якості. Для оцінки прогресу процесу оптимізації запропоновано використати агрегований критерій, заснований на штрафах за порушення обмежень, накладених на розклад. Подано критерії зупинки роботи алгоритму за умови досягнення глобального оптимального рішення. Розроблено метод багатокритеріальної оптимізації розкладів функціонування медичних установ, заснований на використанні генетичних алгоритмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Vasylyshyn, V., V. Luniaka, and V. Kotsiuba. "СПЕКТРАЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕТОДОМ ESPRIT З ВИКОРИСТАННЯМ ОЦІНКИ ТЕПЛІЦЕВОЇ КОРЕЛЯЦІЙНОЇ МАТРИЦІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 56 (September 11, 2019): 126–29. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.4.126.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є – методи спектрального аналізу, методи оцінювання тепліцевих кореляційних матриць. Мета даної статті – підвищення ефективності спектрального аналізу (зменшення середньоквадратичної похибки (СКП) оцінювання кутових координат джерел випромінювання) в умовах порогового відношення сигналшум (ВСШ) зі збереженням заданої ефективності при високих та середніх ВСШ. Використовуваними методами є: методи спектрального аналізу, методи цифрового статистичного моделювання. Результати. Для забезпечення високої точності оцінювання кутових координат джерел випромінювання при використанні лінійної антенної решітки та сучасних методів спектрального аналізу пропонується в умовах порогового ВСШ використовувати оцінку тепліцевої кореляційної матриці (КМ), що отримується методом LRA. З метою уникнення ефекту постійності середньоквадратичної похибки оцінювання кутових координат при середніх та високих ВСШ запропоновано використовувати традиційну оцінку КМ. Висновки. Проведене дослідження показало, що використання запропонованого підходу дозволяє підвищити точність оцінювання кутових координат джерел випромінювання в умовах порогового ВСШ та уникнути ефекту постійності СКП оцінювання при середніх та високих ВСШ за рахунок використання традиційної оцінки КМ, яка при пеленгації джерел шумового випромінювання є максимально правдоподібною оцінкою невідомої КМ. Зазначені результати окрім розглянутого випадку пеленгації джерел випромінювання можуть бути використані при оцінюванні стану каналу зв’язку та в ряді інших випадків. Напрямком подальших досліджень є використання інших методів оцінювання тепліцевої КМ, пошук шляхів зменшення різниці в точності оцінювання запропонованим методом від випадку використання тепліцевої оцінки КМ в умовах середніх ВСШ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Bilynsky, Y. Y., O. I. Nikolskyy, A. B. Huralnyk, and V. V. Pogoriliy. "ОГЛЯД МЕТОДІВ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ ДИСПЛАЗІЇ КУЛЬШОВОГО СУГЛОБУ ТА ВИЗНАЧЕННЯ НАЙБІЛЬШ ПРИЙНЯТНИХ ІЗ НИХ ДЛЯ КОМП'ЮТЕРНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ." Medical Informatics and Engineering, no. 3 (September 30, 2019): 49–58. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2019.3.10432.

Full text
Abstract:
Зроблено огляд методів ультразвукової діагностики дисплазії кульшового суглобу (ДКС) та визначення найбільш прийнятних із них для комп'ютерного прогнозування захворювання. Основними методами ультразвукового дослідження для діагностики кульшового суглобу є методи Графа, Розендаля, Харке й Моріна, Терьєсена, Дальстрьома. Окрім наведених методів, успішно розвиваються динамічні методи ДКС, засновані на вже відомих методах. Показано, що використання комп'ютерних технологій має перспективи в діагностиці дисплазії кульшового суглобу. Система діагностики та класифікації ДКС, заснована на суб'єктивному оцінюванні кісткового трикутника вертлюжної западини і даху хряща, а також на вимірах кута даху вертлюжного хряща (в кута) та кута нахилу вертлюжної западини (а кута), метод Графа. Крім того, діагностика ДКС може бути зроблена іншими методами. Описано вимірювання охоплення головки стегнової кістки, як в методі Моріна. Для комп'ютерного аналізу найбільш прийнятні методи, що використовують вимірювання геометрії елементів кульшового суглобу. Методи Графа з модифікацією методом Розендаль, метод Харке-Моріна, метод Терьесена, на думку авторів, найбільше підходять із розглянутих, для комп'ютерного оброблення, вимірювання та комп'ютерного розпізнавання ДКС немовляти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Фіалко, Наталія Михайлівна, Алла Ісаївна Степанова, Раїса Олександрівна Навродська, Георгій Олександрович Гнєдаш, and Світлана Іванівна Шевчук. "КОМПЛЕКСНІ МЕТОДИКИ АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ТЕПЛОУТИЛІЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ." Science and Innovation 17, no. 4 (August 9, 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.15407/scine17.04.011.

Full text
Abstract:
Вступ. Вирішення загальної проблеми енергозбереження в Україні пов'язано з необхідністю підвищення ефективності енергетичних установок. На сьогодні можливими є дослідження окресленого питання для систем утилізації теплоти відхідних газів паливоспоживальних теплових установок різного призначення з позицій сучасних комплексних підходів.Проблематика. Однією з причин, що гальмує широке використання теплоутилізаційних систем для зазначених енергетичних установок, є низька ефективність цих систем через недосконалість наявних методів їхнього аналізу та обладнання, що застосовується.Мета. Створення комплексних методик аналізу ефективності та оптимізації теплоутилізаційних систем простої структури та їхніх окремих елементів.Матеріали й методи. Використано комплексні підходи на основі методів ексергетичного аналізу, статистичних методів планування експерименту та сучасних методів теплового розрахунку теплообмінного обладнання систем теплоутилізації.Результати. Розроблено методики аналізу ефективності та оптимізації для теплоутилізаційних систем газоспоживальних теплових установок із застосуванням двох способів отримання функціональних залежностей для оптимізації простих теплоутилізаційних систем або їхніх окремих елементів. Наведено приклади використання запропонованих методик для вдосконалення водо- та повітрогрійних теплоутилізаторів у системах утилізації теплоти відхіднихгазів скловарної печі.Висновки. На основі методів ексергетичного аналізу, статистичних методів планування експерименту та сучасних методів теплового розрахунку теплообмінного обладнання систем теплоутилізації розроблено комплексні підходищодо аналізу ефективності та оптимізації теплоутилізаційних систем простої структури та їхніх окремих елементів. Отримані результати вирішення оптимізаційних завдань дозволяють підвищувати ефективність теплоутилізаційних систем газоспоживальних енергетичних установок різного типу і будуть використані при проектуванні цих систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Використання методів"

1

Виризуб, О. І., and О. М. Левченко. "Використання методів адміністративного менеджменту на підприємстві." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3974.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маслюк, Л. Л., and Т. Є. Воронкова. "Використання методів оцінювання ефективності маркетингової діяльності." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4076.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальов, Ігор Олександрович, Игорь Александрович Ковалев, Ihor Oleksandrovych Kovalov, and Т. І. Єрмоленко. "Приклади використання математичних методів у гідроаеромеханіці." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45585.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Краснокутська, Наталія Станіславівна, and Ганна Миколаївна Фадєєва. "Використання статистичних методів планування податкових надходжень." Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Александрова, Вікторія Олександрівна. "Використання статистичних методів в економічному аналізі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22530.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шевченко, І. М. "Оздоровлення сортів картоплі за використання біотехнологічних методів." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25194.

Full text
Abstract:
Шевченко, І. М. Оздоровлення сортів картоплі за використання біотехнологічних методів : випускна кваліфікаційна робота : 201 «Агрономія» / І. М. Шевченко ; керівник роботи О. Ю. Локоть ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства . – Чернігів, 2021. – 70 с.
Об’єктом досліджень є процеси оздоровлення картоплі від вірусної інфекції та прискореного розмноження безвірусного матеріалу в умовах гідропонної теплиці. Предметом дослідження є використання біотехнологічних методів в технології оздоровлення картоплі від вірусних хвороб. На сьогодні відомо про новітні технології отримання першого покоління міні бульб картоплі за використання гідропоніки. Гідропонне вирощування, є альтернативою більш традиційному процесу вирощування рослин у ґрунті. Використовуючи системи, засновані на вирощуванні рослин шляхом подачі води наповненої поживними речовинами, значно прискорює виробництво продукції. В господарстві ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» успішно працює „Промислова гідропонна технологiя виробництва міні бульбоздоровленої картоплi”, яка закоефiцiєнтом розмноження перевищує iснуючi технологiї прискоренного розмноження в 5 – 10 разiв і забезпечує одержання від однієї оздоровленої пробіркової рослини, висадженої у гідропонну установку, за вегетаційний період 50 – 100 мінібульб масою 3 – 5 грамів. Це дозволяє відтворювати еліту за скороченою трьохрічною схемою, до того ж без добору клонів.
The object of research is the processes of recovery of potatoes from viral infection and accelerated reproduction of virus-free material in a hydroponic greenhouse. The subject of research is the use of biotechnological methods in the technology of recovery of potatoes from viral diseases. Today we know about the latest technologies for obtaining the first generation of mini potato tubers using hydroponics. Hydroponic cultivation is an alternative to the more traditional process of growing plants in the soil. Using systems based on growing plants by supplying water filled with nutrients, significantly accelerates production. In the economy of PJSC NPO "Chernigivelitkartoplya" successfully works "Industrial hydroponic technology for the production of mini-bulb potatoes", which by the coefficient of reproduction exceeds the existing technologies of accelerated reproduction in 5 - 10 times and provides from one healthy, - 100 minibulbs weighing 3 - 5 grams. This allows you to reproduce the elite on a shortened three-year scheme, in addition, without the selection of clones.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Денисюк, Е. О., and М. С. Шкода. "Використання інноваційних методів в управлінні персоналом організації." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9581.

Full text
Abstract:
У статті досліджується процес використання інноваційних методів в управлінні персоналом організації. Запропоновано застосування партисипативного управління як процесу поширення власності на способи виготовлення і управління на співробітників фірми. Апробація впровадження партисипативного управління персоналом проведена за даними ТОВ «Чорнобай-побуткомбінат». Запропоновано сформувати мотиваційну модель ТОВ «Чорнобай-побуткомбінат» як комплексну цільову систему, що забезпечує поєднання інтересів компанії та її співробітників.
В статье исследуется процесс использования инновационных методов в управлении персоналом организации. Предложено применение партисипативного управления как процесса распространения собственности на способы изготовления и управления на сотрудников фирмы. Апробация внедрения партисипативного управления персоналом проведена по данным ООО «Чернобай-быткомбинат». Предложено сформировать мотивационную модель ООО «Чернобай-быткомбинат» как комплексную целевую систему, обеспечивающую сочетание интересов компании и ее сотрудников.
The article examines the process of using innovative methods in the management of personnel of the organization. The author proposes the use of participative management as a process of distributing ownership of the methods of manufacturing and management of employees of the company. Approbation of implementation of participatory personnel management was carried out according to LLC "Chornobay-Pumps". It is suggested to form a motivational model of "Chornobay-Pumps" Commodity Company as a complex target system, which provides a combination of interests of the company and its employees.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сичов, Д. О. "Використання нових методів просування в мережі інтернет." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11081.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Серватнюк, Максим Миколайович, and Maksym Servantiuk. "Дослідження використання методів OSINT при розслідувані кіберінцендентів." Master's thesis, ТНТУ, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36799.

Full text
Abstract:
Дослідження використання методів OSINT при розслідувані кіберінцендентів // Дипломна робота ОР «Магістр» // Серватнюк Максим Миколайович // Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, факультет комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії, кафедра кібербезпеки, група СБмз-61 // Тернопіль, 2021 // С. 65 , рис. - 7 , додат. - 1.
Дана магістерська робота присвячена висвітленню питання щодо застосування методів OSINT при розслідуванні кіберінцидентів. Проведено аналіз наявних методів OSINT та можливість їх використання у різних сферах діяльності. Розглянуто варіанти використання методів OSINT при розслідувані кіберінцидентів та можливість імплементації засобів OSINT в систему управління інформаційною безпекою. У першому розділі було досліджено основні аспекти технології OSINT, її визначення, міжнародний досвіт застосування та розглянуто OSINT з юридичної точки зору. У другому розділі здійснено аналіз можливостей методів OSINT та ефективність їх використання при розслідувані кіберінцидентів. У третьому розділі розглянуто варіанти використання методів OSINT при розслідувані кіберзлочинів та можливість імплементації OSINT у системи інформаційної безпеки у різних сферах людської діяльності.
This master's thesis is devoted to the issue of the application of OSINT methods in the investigation of cyber incidents. An analysis of existing OSINT methods and the possibility of their use in various fields of activity. Options for using OSINT methods in the investigation of cyber incidents and the possibility of implementing OSINT tools in the information security management system are considered. The first section examines the main aspects of OSINT technology, its definition, international experience and considers OSINT from a legal point of view. The second section analyzes the possibilities of OSINT methods and the effectiveness of their use in the investigation of cyber incidents. The third section discusses the options for using OSINT methods in the investigation of cybercrime and the possibility of implementing OSINT in information security systems in various fields of human activity.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ,СИМВОЛІВ ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ...7 ВСТУП... 8 РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ OSINT.....10 1.1. Аналітичний огляд методів OSINT ... 10 1.2. Міжнародний досвід використання методів OSINT...12 1.3. Правові підстави використання методів OSINT...14 Висновки до першого розділу... 20 РОЗДІЛ 2. ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ OSINT ПРИ РОЗСЛІДУВАНІ КІБЕРІНЦИНДЕНТА … 21 2.1. Основні джерела та можливості OSINT...21 2.2. OSINT як превентивні заходи...24 2.3. OSINT як першочергові заходи при розслідувані кіберінциндентів...25 Висновки до другого розділу...30 РОЗДІЛ 3. ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИ РОЗСЛІДУВАНІ КІБЕРІНЦИНДЕНТА ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТОДІВ OSINT...31 3.1. Використання методів OSINT при розслідувані кіберінциндентів...31 3.1.1. Пошук інформації за деталями електронного листа...31 3.1.2. Пошук інформації по url адресі...34 3.1.3. Пошук інформації за адресою крипто-гаманця….36 3.2. Імплементація засобів OSINT в СУІБ...38 Висновок до третього розділу... 44 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ... 48 4.1. Охорона праці при роботі на персональному комп’ютері... 48 4.2. Єдина державна система запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру та захист інформації в сучасному інформаційному суспільств ... 52 ВИСНОВКИ... 61 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ... 62 ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

М, Станко С., and Станко Світлана Михайлівна. "Використання інтервальних методів для оптимізації інвестиційного планування." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2009. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/14942.

Full text
Abstract:
Критеріями оптимізації інвестиційного планування виступають показники чистого приведеного прибутку NPV та внутрішньої норми прибутковості IRR. Вхідні дані інвестиційного планування являють собою нечіткі множини. Для подальшого розрахунку вони розбиваються на складові α-рівні, представлені чіткими інтервалами. Далі всі операції ведуться засобами інтервальної алгебри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Використання методів"

1

Марценюк, В. П. Медична інформатика. Проектування та використання баз даних. Тернопіль: Укрмедкнига, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Козьменко, О. В. Рейтингування страхових компаній і розрахунок страхових тарифів на базі використання економіко-математичних методів. Суми: УАБС НБУ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондарчук, О. І. Експериментальна психологія. Київ: МАУП, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бондарчук, О. І. Експериментальна психологія. Київ: МАУП, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бондарчук, О. І. Експериментальна психологія. Київ: МАУП, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бондарчук, О. І. Експериментальна психологія. Київ: МАУП, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mamanazarov, Abdukhakim, Andrii Shaikan, Volodymyr Kulishov, and Serhii Hushko. Макроекономіка: теорія і практика. OKTAN PRINT, 2021. http://dx.doi.org/10.46489/mtipu-03.

Full text
Abstract:
В підручнику викладені основні теоретичні проблеми макроекономічного аналізу. Підручник має системний характер, він укладений за нормативною програмою курсу «Макроекономіка», яка викладається студентам економічних спеціальностей, забезпечує використання повного комплексу основних методів навчання: словесного, наочного та практичного. Розділи підручника містять схеми, таблиці, термінологічний словник, формули, розрахунки, тести, проблемні ситуації, практичні задачі та методику їх вирішення. Це дозволяє студентам краще засвоїти навчальний матеріал чи самостійно оволодіти ним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Борзих, Олександр, Тетяна Панченко, and Лариса Черв'якова. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИЗНАЧЕННЯ ФЛУТРІАФОЛУ І ТІАБЕНДАЗОЛУ В ПРОТРУЄНОМУ НАСІННІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (ПШЕНИЦЯ, ЯЧМІНЬ, ЖИТО, ОВЕС, РИС). Інститут захисту рослин НААН, 2020. http://dx.doi.org/10.36495/udc631.95flutriafol/izr2020.

Full text
Abstract:
У методичних рекомендаціях наведено методику визначення флутріафолу і тіабендазолу в протруєному насінні зернових культур методом тонкошарової хроматографії після екстракції їх з матриці, ідентифікації за величиною Rf, кількісного визначення розрахунковим методом за площами зон локалізації діючих речовин. Рекомендовано для використання в наукових дослідженнях аналітичними та токсикологічними лабораторіями; науковими установами, що проводять контроль вмісту пестицидів у навколишньому середовищі; спеціалістів із захисту рослин, студентів вищих і середніх спеціальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Панченко, Тетяна, Лариса Черв'якова, and Людмила Гаврилюк. Методичні рекомендації з визначення імідаклоприду, клотіанідину, протіоконазолу, тебуконазолу в протруєному насінні і препаративних формах протруйників. Інститут захисту рослин НААН, 2021. http://dx.doi.org/10.36495/udc632.95vyznachenniaizr.2021.

Full text
Abstract:
Наведено методику визначення імідаклоприду, клотіанідину, протіоконазолу, тебуконазолу в протруєному насінні і препаративних формах протруйників методом ТШХ після: екстракції їх з матриці або розчинення препаративної форми; ідентифікації за величиною Rf, кількісного визначення розрахунковим методом за площами зон локалізації діючих речовин. Рекомендовано для використання в наукових дослідженнях аналітичними та токсикологічними лабораторіями; науковими установами, що проводять контроль вмісту пестицидів в навколишньому середовищі; спеціалістів із захисту рослин, студентів вищих і середніх спеціальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa, Ukraine: Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.

Full text
Abstract:
В монографії узагальнено результати багаторічних мікробіологічних досліджень Чорного моря, які були здійснені науковцями Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. З використанням класичних методів і метагеномного аналізу визначено таксономічний склад мікробіомів прибережних вод Одеської затоки, акваторії острова Зміїний та причорноморських лиманів і охарактеризовано біологічну різноманітність прокаріот основних відділів доменів Bacteria та Archаea. Наведено характеристику представників окремих таксономічних і фізіологічних груп мікроорганізмів чорноморської мікробіоти. Значну увагу приділено актинобактеріям, ізольованим з води Одеської затоки та факультативно-анаеробним споротвірним бактеріям, виявленим вперше в глибоководних осадах Чорного моря, характеристиці геномів, екзометаболомів та їх біотехнологічному потенціалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Використання методів"

1

Кунда, Неоніла. "КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ВИБОРУ ПЕРЕВІЗНИКА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.04.

Full text
Abstract:
На ефективність роботи підприємства, що виконує перевезення вантажів, значний вплив справляє вибір перевізника. Проаналізовано критерії вибору, що набули найбільшого поширення – вартість послуги, час та швидкість доставки, надійність перевезення, провізна спроможність та ін. Описано процедуру вибору перевізника, етапи якої включають формування переліку критеріїв, ранжування, оцінювання претендентів, використання додаткових параметрів вибору. Надано стислу характеристику ряду методів вибору перевізника (метод рейтингових оцінок, метод матриць, метод ієрархій, метод елімінування, метод домінуючих характеристик, метод оцінки витрат, метод врахування технологічних параметрів. Наведено приклад оцінювання перевізника з використанням методу експертних оцінок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Адаменко, Анатолій. "УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЗАЦІЇ НЕЧІТКИХ КОГНІТИВНИХ МОДЕЛЕЙ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.02.

Full text
Abstract:
Запропоновано підхід щодо удосконалення методів параметризації нечітких когнітивних моделей з метою підвищення їх адекватності. Підхід базується на перетворенні причинно-наслідної когнітивної карти в мережу логічних (з використання булевої алгебри) зв'язків між концептами, формалізації станів концептів та логічних зв'язків між ними методами логіки антонімів, введені єдиних шкал для оцінки станів концептів і формалізації характеру зв'язків між ними, що в комплексі забезпечують підвищення адекватності моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Приймак, В. І., С. М. Вишневська, and А. І. Трач. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ І ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-23.

Full text
Abstract:
Досліджено економічну сутність інтелектуального капіталу в сучасну епоху постіндустріального суспільства. Висвітлено його суспільне значення як визначального чинника економічного зростання та конкурентоспроможності держави. Обґрунтовано, що становлення економіки знань впливає на розвиток інтелектуального капіталу. Розглянуто системоутворюючі складові частини інтелектуального капіталу. Аргументовано необхідність застосування інтелектуального аналізу для оцінювання людського, організаційного, соціального та інформаційного складників інтелектуального капіталу. Узагальнено науково-методичні підходи до кластеризації регіонів України за оцінкою основних складників інтелектуального капіталу. За допомогою розробленої математичної моделі, основою якої є штучна нейронна мережа карт самоорганізації Кохонена, запропоновано підхід до поділу цих регіонів на кластери. Використання розглянутих у роботі методів аналізу рівня розвитку інтелектуального капіталу дасть змогу точніше вибрати напрями підвищення ефективності державного управління в умовах цифрової економіки для сталого розвитку держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бутко, Ігор, and Ірина Хижняк. "МЕТОД ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЗЕМЕЛЬНО-КАДАСТРОВИХ РОБІТ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ ТЕОРІЇ КАТЕГОРІЙ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.), 146–55. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.09.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано використання даних дистанційного зондування Землі щодо підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях у Донецькій, Луганській областях та в Криму на основі використання теорії категорій. Надані пропозиції щодо підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях. Запропоновано обрати методи теорії категорій, які дозволяють у вигляді об'єктів категорії використовувати такі математичні конструкції, як висловлювання, предикати тощо. Розроблено метод підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях з використанням даних дистанційного зондування Землі, математичні конструкції теорії категорій та логіки предикатів, які відображають відношення в структурованому та логічному вигляді. Запропоновано додатково використовувати методи ройового інтелекту, які представлено модулем в системі підтримки прийняття рішень, при обробці вхідних даних. Наведено послідовність дій розробленого методу. Напрямком подальших досліджень є перевірка реалізуємості запропонованих варіантів управлінських рішень при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвиненко, В. М., and Р. О. Бабушкіна. "Покращення параметрів кремнієвих діодів за рахунок використання операцій гетерування та методів запобігання впливу поверхневих ефектів." In СУЧАСНА ТРАЄКТОРІЯ РОЗВИТКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ, 26–79. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-247-3-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Осієвський, Сергій, and Вячеслав Третяк. "МОДЕЛЬ ІНФОРМАЦІЙНО–АНАЛІТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПРОЦЕСІВ РОЗРОБКИ ЗНАННЯ–ОРІЄНТОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.03.

Full text
Abstract:
Розвиток онтологічного інжинірингу, а також знання-орієнтованих інформаційних систем (ЗОІС), пов'язане з вдосконаленням методів комп'ютерної обробки предметно-орієнтованих знань. Зрозуміло, що добре опрацьовані методи і засоби обробки інформації для вирішення прикладних завдань в вузькоспеціалізованих предметних областях (ПрО) недостатні для вирішення комплексних завдань, пов'язаних з пошуком релевантної інформації, її лінгвістичним аналізом, формально-логічним поданням в рамках відповідної теорії, вибіркою предметних знань та їх подальшим використанням для вирішення прикладних завдань в довільних ПрО. Звідси випливає актуальність і важливість розробки нових наукових методів і підходів до побудови ЗОІС, відповідних технологій і, нарешті, інструментальних засобів автоматизованої побудови баз знань ПрО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ярошенко, Ярослав, and Олександр Олексенко. "РОЗРОБКА МЕТОДУ ОПТИМАЛЬНОГО МАРШРУТУ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.), 156–67. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.10.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів розвідки (удару). В алгоритмі рішення будується в ітераційному процесі багатьма агентами (мурахами), які взаємодіють між собою через стігмержі – шляхом внесення змін в навколишнє середовище, а саме, відкладенням феромонів на маршрутах, причому вищий рівень феромону відкладається на кращих маршрутах. Прокладання маршрутів польоту буде здійснюватись з урахуванням наявності на маршруті перешкод "зон небезпеки". Досліджена робота макс-мінного мурашиного алгоритму при наявності на можливих маршрутах польоту таких перешкод. Результати досліджень в цілому позитивні і вказують на можливість вирішення поставленого завдання з використанням мурашиного алгоритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Олексенко, Олександр, and Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Використання методів"

1

Білостоцька, О. В. "Використання арт-терапевичних методів у викладанні мистецтва." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-79.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мойко, Оксана. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ." In IMPATTO DELL'INNOVAZIONE SULLA SCIENZA: ASPETTI FONDAMENTALI E APPLICATI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/26.06.2020.v2.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Луцик, Наталія. "ВИКОРИСТАННЯ АКТИВНИХ ТА ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ У ДИСТАНЦІЙНІЙ ОСВІТІ ЗВО." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v3.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Назаров, Олексій. "ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА МЕТОДІВ CI/CD ДЛЯ РОЗГОРТАННЯ КОДУ В ХМАРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ." In THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH, chair Олександр Вечур. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-30.04.2021.v1.54.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шуваєв, Антон. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ ТА ПРИНЦИПІВ ЛОГІСТИКИ В СИСТЕМІ КОМПЛЕКСНОГО УПРАВЛІННЯ ПОТОКАМИ ВТОРИННИХ РЕСУРСІВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v2.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гордієнко, Поліна, Єлизавета Лісова, Анна Стоян, and Олена Скорбач. "ВИЗНАЧЕННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ АСПЕКТІВ ВИКОРИСТАННЯ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЯК ОДНОГО З МЕТОДІВ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ВРОДЖЕНИХ ВАД РОЗВИТКУ ПЛОДУ." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v3.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Плахотнюк, Н. П. "Використання ефективних форм і методів он-лайн навчання у викладанні дисципліни «Практичний курс основної іноземної мови»." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-039-1-99.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Димань, Наталія Олегівна. "Метод «синквейн» у практиці викладання української мови як іноземної." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-32-34.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про можливість використання інтерактивного методу «синквейн» під час викладання української мови як іноземної. Наведено алгоритм застосування методу і приклади робіт, виконаних слухачами курсу мовної підготовки – представниками різних країн. Зроблено висновок про ефективність методу синквейну як засобу формування україномовної комунікативної компетентності іноземних студентів. Ключові слова: інтерактивні методи, «синквейн», комунікативна компетентність, українська мова як іноземна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горчинський, Ігор. "АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ЗЕРНОВОГО ТЕРМІНАЛУ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ ІМІТАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ." In PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v1.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, В. І., О. В. Ананьєва, and О. Л. Яценко. "Використання кейс-методу у професійній підготовці правників." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-105.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Використання методів"

1

Волощук, І. А., and І. Д. Мошков. Можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій. Молодий вчений, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3066.

Full text
Abstract:
У статті розглядається типізація уроків з використанням ІКТ як ефективного шляху у виборі методів та форм подання навчального матеріалу вчителем, спрямованого на підвищення якості освітнього процесу при вивченні шкільного курсу інформатики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Міненко, Павло Олександрович, Євген Костянтинович Варакута, Анварджан Бекмурадов, and Роман Вадимович Міненко. Використання рішень СЛАР із функціональними коефіцієнтами. ЧДТУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1560.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мінтій, І. С., and С. В. Шокалюк. Засоби реалізації чисельних методів розв’язування нелінійних рівнянь з однією змінною. Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1362.

Full text
Abstract:
У статті наведено методичні вказівки до лабораторного заняття на тему «Розв’язування нелінійних рівнянь з однією змінною» курсу «Обчислювальна математика» для студентів фізико-математичного та природничого факультетів педагогічних ВНЗ з використанням хмаро орієнтованих засобів. Проаналізовано етапи відокремлення коренів рівняння та уточнення методами половинного ділення, хорд і дотичних з визначеною точністю. Описано сутність методів та наведено зразки виконання всіх етапів завдання за допомогою обраних засобів ІКТ – електронних таблиць (ЕТ) Google та системи комп’ютерної математики (СКМ) Sage. Так, для графічного відокремлення коренів і обчислення значення функції та її другої похідної (у методі дотичних) пропонується використання інструментарію СКМ Sage, для уточнення наближених значень коренів – ЕТ Google. Розв’язування одного рівняння трьома способами сприяє порівнянню швидкості збіжності, а використання декількох засобів ІКТ, у тому числі й хмаро орієнтованих, – розвитку інформатичної компетентності (як предметної, так і ключової). І, як результат, для вирішення конкретної прикладної задачі, моделлю якої є нелінійне рівняння з однією змінною, студент здійснює вибір методу і засобу з урахуванням їх переваг і недоліків за певних умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Турінов, А. М., and О. М. Галдіна. Використання комп’ютерного моделювання при розв’язанні квантовомеханічних задач. Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2320.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено одному з актуальних питань сучасної педагогіки – застосуванню методу комп’ютерного моделювання в навчальному процесі, зокрема при розв’язанні розрахункових задач загальної та теоретичної фізики в середовищі Mathematica. Сучасна фізична картина світу є квантово-польовою і потребує специфічного понятійного й математичного апарату. Практично кожне поняття подається за допомогою деякої математичної конструкції з розділів математичного й функціонального аналізу, для якісного розуміння якої необхідно самостійне розв’язання студентом на практиці конкретної фізичної задачі. Проектування інформаційних моделей фізичних процесів дозволяє осмислити задачу як об’єкт або явище фізичної реальності, проаналізувати її з використанням різних математичних методів, розробити алгоритм і програму розв’язку на комп’ютері. Як приклад, у статті розглядається типова квантовомеханічна задача про електрон у потенційній ямі. Для перших трьох стаціонарних станів за допомогою математичного пакету Wolfram Mathematica знайдено енергії та хвильові функції, побудовано відповідні графіки. Проведено детальний аналіз отриманих результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шарапов, О. Д., and В. М. Соловйов. Використання вейвлет-ентропії для аналізу складних економічних систем. КНЕУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1322.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто методи розрахунку значень вейвлет-ентропії на основі дискретного та неперервного вейвлет-перетворення. За допомогою описаних методів проведено аналіз трьох економічних криз минулого сторіччя та зроблено висновки щодо можливості використання вейвлет-ентропії для дослідження економічних систем з точки зору наявності в їх функціонуванні критичних та кризових явищ. This paper Is devoted to the methods of calculation of values wavelet entropy based on discrete and continuous wavelet-transformation. By the described methods the analysis of three economic crises of past century is conducted and done conclusions in relation to possibility of the use of wavelet entropy for research of the economic systems from the point of view a presence in their functioning of the critical and crises phenomena
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Щербина, С. М., and І. Ю. Щербина. Формування активної професійної позиції майбутніх педагогів засобом використання інтерактивних методів навчання у процесі вивчення педагогічних дисциплін. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3085.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, В. М., and О. С. Лук’янчук. Фінансова безпека банків як основа стійкості економічної системи. Львівська комерційна академія, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1205.

Full text
Abstract:
Остання світова фінансово-економічна криза показала неефективність діючої парадигми. Актуальним постав процес розробки мережної парадигми та трансформації методів дослідження складних систем для вивчення економічних процесів. На часі розробка новітніх кількісних методів, котрі описують топологічні особливості між елементами, їх використання для моніторингу та передбачення несприятливих явищ, як основи для забезпечення фінансової безпеки та стійкості системи. У роботі використано потужний еконофізичний метод – теорію випадкових матриць, котра при поєднанні з мережними топологічними мірами центральності є прогресивним інструментом дослідження складник корельованих систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шишкіна, Марія Павлівна, Світлана Вікторівна Шокалюк, and Майя Володимирівна Попель. Використання сервісів SageMathCloud для організації і підтримування спільної роботи студентів. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1071.

Full text
Abstract:
Висвітлено актуальні питання застосування хмаро орієнтованих систем для організації і інформаційно-технологічного підтримування спільної діяльності студентів у процесі опанування математичних дисциплін, що є суттєвою умовою підвищення ефективності навчальної взаємодії. Обґрунтовано доцільність запровадження методики використання SageMathCloud у навчанні наукових і науково-педагогічних кадрів з метою більш активного поширення інноваційних підходів, форм і методів навчання у сучасному інформаційно-освітньому середовищі вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хараджян, Наталя Анатоліївна, and Микола Анатолійович Слюсаренко. Використання web-сервісу Wolfram|Alpha при вивченні фізики. Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1544.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є аналіз можливостей використання web-орієнтованої системи Wolfram|Alpha при вивченні фізики. Задачі: розглянути можливості використання web-орієнтованої системи Wolfram|Alpha при вивченні фізики. Об’єктом дослідження є використання систем комп’ютерної математики при вивченні фізики. Предметом дослідження є використання web-орієнтованих систем комп’ютерної математики в процесі вивчення фізики. Для досягнення цілей дослідження використовувалось кілька методів дослідження: аналіз науково-методичної літератури, присвяченій системам комп’ютерної математики, візуалізації отриманих результатів. Результатами дослідження є проаналізовані можливості використання web-орієнтованої системи Wolfram|Alpha при вивченні фізики. Висновки: Web-орієнтовану систему Wolfram|Alpha доцільно використовувати при вивченні фізики в якості допоміжного інструменту при розв’язанні задач, знаходження довідникових відомостей, візуалізації отриманих розв’язків і т.д.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соловйов, Володимир Миколайович, and Г. Б. Данильчук. Використання ентропійних показників для вимірювання складності економічних систем. КЕІ КНЕУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1122.

Full text
Abstract:
Останніми роками було використано кілька підходів для ідентифікації механізмів, що лежать в основі розвитку та функціонування складних систем. Особливо корисні результати було отримано при їх дослідженні методами теорії випадкових матриць, моно- та мультифрактального аналізу, теорії хаосу з реконструкцією траєкторії системи у фазовому просторі та визначення її параметрів, таких як кореляційна розмірність, спектр показників Ляпунова, рекурентні карти. Однак, застосування деяких із методів висуває вимоги до стаціонарності досліджуваних даних, потребує довгих часових рядів та комплексного обчислення кількох параметрів. Іншим підходом до розгляду питання вивчення особливостей складних систем є обчислення характеристик ентропії. Метою даної роботи є аналіз сучасних тенденцій використання ентропійних характеристик системи для вимірювання динамічних властивостей складних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography