Academic literature on the topic 'Визначені інтеграли'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Визначені інтеграли.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Визначені інтеграли"

1

Самойленко, В., В. Григор’єва, О. Гнєдкова, and О. Котова. "ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАМІНИ ЗМІННИХ В ІНТЕГРАЛІ РІМАНА В КУРСІ МАТЕМАТИЧНОГО АНАЛІЗУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ." Physical and Mathematical Education 27, no. 1 (April 26, 2021): 82–88. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-027-1-013.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються особливості введення заміни змінних в інтегралі Рімана у процесі викладання курсу математичного аналізу на педагогічних спеціальностях вищих навчальних закладів. Формулювання проблеми. У зв’язку з тим, що на даний час середня загальноосвітня та професійна освіта вступили у принципово новий етап свого розвитку, характерними рисами якого є розбудова освіти на основі нових прогресивних концепцій, запровадження у навчально-виховний процес сучасних педагогічних та інформаційних технологій, науково-методичних досягнень, особливо актуальною постає проблема вдосконалення професійної підготовки вчителів математики. Математичний аналіз має провідне значення у підготовці майбутніх вчителів математики. В статті на прикладі розгляду конкретного питання даного курсу визначені математичні аспекти, які стосуються особливостей викладання матеріалу з урахуванням тих вимог, що висуваються нині до процесу підготовки фахівців у галузі освіти. Розглянуто питання заміни змінних в інтегралі Рімана для функцій, заданих на метричних просторах з мірою, зокрема, і в кратних інтегралах. Матеріали і методи. Загальні методи математичного аналізу та аналіз математичної літератури щодо обчислення кратних інтегралів та інтегралу Рімана із застосуванням методу заміни змінних, аналіз та узагальнення власного педагогічного досвіду та педагогічного досвіду провідних вчителів та науковців. Результати. В роботі розглянуто авторський підхід щодо здійснення заміни змінних в інтегралі в загальному випадку, заміни змінних в інтегралі Рімана по відрізку, а також для кратних інтегралів від функцій, заданих на метричних просторах з мірою. Висновки. Підхід, розглянутий в статті, має певні переваги, які пояснюються тим, що кратні, поверхневі та криволінійні інтеграли вписуються в дану схему та одержуються в якості прикладів при відповідному виборі простору та міри. Саме тому такий підхід при підготовці майбутніх вчителів математики сприяє професійній орієнтації навчання математичного аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ольшанський, В., В. Бурлака, and М. Сліпченко. "Вільні коливання осцилятора Дуффінгу з сухим тертям." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 1(15) (October 26, 2020): 82–88. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).82-88.

Full text
Abstract:
Описано вільні затухаючі коливання осцилятора з сухим тертям Кулона при наявності лінійного та кубічного доданків у виразі відновлюючої сили, яка залежить від переміщення системи. Використовуючи перший інтеграл нелінійного диференціального рівняння руху, визначення точних значень амплітуд розмахів зведено до обчислення відповідних дійсних коренів кубічного рівняння, що має аналітичну реалізацію. Для наближеного обчислення значень амплітуд запропонована також додаткова компактна ітераційна формула. Задовільна збіжність ітерацій по ній підтверджена чисельними розрахунками. Розв’язана також задача визначення тривалостей розмахів. Для цього переходом до нових змінних інтегрування невласний інтеграл другого роду зведено до суми двох власних інтегралів, що виражають тривалість розмаху в часі. Їх доводиться інтегрувати чисельними методами на комп’ютері. Тому додатково подано нерівності для двобічної оцінки тривалостей розмахів та запропонована компактна формула, що дає можливість наближено обчислити цю тривалість. Проведено порівняння числових результатів, одержаних різними способами. Показано, що затухання амплітуд коливань, тривалості розмахів у часі їх кількість до повної зупинки осцилятора залежать від характеристик нелінійності. Встановлено, що у зв’язку з нелінійною пружністю, тривалості розмахів осцилятора Дуффінга залежать від амплітуд коливань. Від характеристик нелінійності також залежить і ширина області застою осцилятора, визначення якої зведено до обчислення дійсного кореня кубічного рівняння за формулами Кардано. Виведені формули дають можливість без використання другого інтегралу нелінійного рівняння коливань осцилятора обчислити його основні кінематичні характеристики, які змінюються в ході руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

СЕМЕНЕЦЬ, Сергій, and Сергій ДАВИДЧУК. "КОМПЕТЕНТНІСНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИВЧЕННЯ ВИЗНАЧЕНОГО ІНТЕГРАЛА В КУРСІ МАТЕМАТИЧНОГО АНАЛІЗУ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 326–35. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-326-335.

Full text
Abstract:
У статті студіюється проблема реалізації компетентнісного підходу в підготовці майбутніх фахівців, акцентується увага на необхідності дидактично виваженого переходу від теорії до практики компетентнісної математичної освіти. Дослідження зумовлене гострим протиріччям між розвинутою теорією компетентнісної математичної освіти та браком дидактичного, а потому й методичного препарування, що враховувало б структуру та феноменологічні характеристики математичної компетентності. Мета статті – послуговуючись теорією й методологією компетентнісної математичної освіти, розкрити специфіку компетентнісно орієнтованого вивчення визначеного інтеграла в курсі математичного аналізу закладів вищої освіти. Для досягнення мети застосовано методи змістово-теоретичного аналізу, структурно-системного аналізу, сходження від абстрактного до конкретного, змістово-теоретичного узагальнення. Обґрунтовано, що компетентнісно орієнтоване вивчення визначеного інтеграла має забезпечувати розвиток як зовнішніх вимірів математичної компетентності здобувачів вищої освіти (змістово-теоретичного, процесуально-діяльного, референтно-комунікативного), так і внутрішніх (ціннісно-мотиваційного, рефлексивно-оцінного, особистісно-психологічного). Розроблено логіко-дидактичну модель компетентнісно орієнтованого вивчення визначеного інтеграла, що має дворівневу структуру. Вона, з одного боку, розкриває етапність процесу розв’язування прикладних задач за допомого визначеного інтеграла, а з іншого – встановлює шлях навчального пізнання, що забезпечує її розроблення й усвідомлене засвоєння. З’ясовано, що наріжним каменем компетентнісно орієнтованого вивчення визначеного інтеграла є формулювання та розв’язування навчально-теоретичної компетентнісної задачі, яку відносимо до категорії рефлексивних задач. У такий спосіб забезпечується формування узагальненого способу дій у процесі розв’язування типових задач, а також виконується рефлексія процесу учіння (самоаналіз, самоконтроль, самокорекція та самооцінка). Доведено, що компетентнісні задачі актуалізують зовнішні та внутрішні виміри математичної компетентності, а їх розв’язування передбачає виконання окресленого в статті способу дій. Ключові слова: математична компетентність, компетентнісні задачі, математичний аналіз, визначений інтеграл, компетентнісно орієнтоване вивчення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ботузова, Юлія Володимирівна. "Методичні особливості вивчення теми «Визначений інтеграл» у старшій школі з використанням онлайн-сервісів і програмних продуктів." Освітній вимір 46 (December 10, 2015): 100–107. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v46i0.2507.

Full text
Abstract:
Ботузова Ю. В. Методичні особливості вивчення теми «Визначений інтеграл» у старшій школі з використанням онлайн-сервісів і програмних продуктів. У статті порушується питання вибору навчального матеріалу та педагогічних програмних засобів, які дозволяють ефективно використовувати ІКТ під час навчанняматематики у старшій школі. Розкриваються особливості методики викладання теми «Визначений інтеграл» із застосуванням комп’ютерних математичних програм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чеканович, М. Г. "НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН КІЛЬЦЕВОГО ПЕРЕРІЗУ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЕЛЕМЕНТІВ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 37 (January 30, 2020): 248–54. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i37.308.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналітичному визначенню параметрів напружень та деформацій залізобетонних елементів кільцевого перерізу, серед яких колони, стояки опор, труби, палі. Точне вирішення рівнянь напружено-деформованого стану поперечних перерізів конструкцій в межах передумов виконано на основі рекурентної формули для інтегралу від диференційного біному.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чеканович, М. Г. "ТЕОРЕТИЧНЕ ВИРІШЕННЯ РІВНЯНЬ РІВНОВАГИ ДЛЯ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЕЛЕМЕНТІВ КРУГЛОГО ПЕРЕРІЗУ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 37 (January 30, 2020): 255–61. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i37.307.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена теоретичному визначенню параметрів напружено-деформованого стану залізобетонних елементів круглого перерізу, до яких відносяться колони, стояки опор, палі. На основі рекурентної формули для інтегралу від диференційного біному одержане теоретичне вирішення рівнянь рівноваги нормального круглого поперечного перерізу залізобетонних конструкцій в межах загальноприйнятих передумов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ponomarenko, P., and V. Tyapkina. "Теоретичні основи експериментального визначення динамічного спектра швидких нейтронів." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(46) (June 18, 2010): 50–52. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.2(46).09.

Full text
Abstract:
Для оцінки роботи реактора та його експлуатації велике значення має отримання точних відомостей про потоки і спектри швидких нейтронів. Розглянуто основи методу отримання динамічного спектра швидких нейтронів, суть якого полягає у визначенні для порогових індикаторів активаційних інтегралів за наслідками вимірювань наведеної активності в цих детекторах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Havrysh, V. I., O. S. Korol, O. M. Ukhanska, I. G. Kozak, and O. V. Kuspysh. "Математична модель визначення температурних режимів у біпластині, зумовлених точковим джерелом тепла." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 3 (April 25, 2019): 104–7. http://dx.doi.org/10.15421/40290322.

Full text
Abstract:
Розроблено математичну модель визначення температурних режимів у ізотропній двошаровій пластині, яка нагрівається точковим джерелом тепла, зосередженим на поверхнях спряження шарів. Для цього з використанням теорії узагальнених функцій коефіцієнт теплопровідності матеріалів шарів пластини зображено як єдине ціле для всієї системи. З огляду на це, замість двох рівнянь теплопровідності для кожного із шарів пластини та умов ідеального теплового контакту, між ними отримано одне рівняння теплопровідності в узагальнених похідних із сингулярними коефіцієнтами. Для розв'язування крайової задачі теплопровідності, що містить це рівняння та крайові умови на межових поверхнях пластини, використано інтегральне перетворення Фур'є, внаслідок чого отримано аналітичний розв'язок задачі в зображеннях. До цього розв'язку застосовано обернене інтегральне перетворення Фур'є, яке дало змогу отримати остаточний аналітичний розв'язок вихідної задачі. Отриманий аналітичний розв'язок подано у вигляді невласного збіжного інтегралу. За методом Сімпсона отримано числові значення цього інтегралу з певною точністю для заданих значень товщини шарів, просторових координат, питомої потужності точкового джерела тепла і коефіцієнта теплопровідності конструкційних матеріалів пластини. Матеріалом першого шару пластини є мідь, а другого – алюміній. Для визначення числових значень температури в наведеній конструкції, а також аналізу температурних режимів, що виникають через нагрівання точковим джерелом тепла, зосередженим на поверхнях спряження шарів пластини, розроблено обчислювальні програми. Із використанням цих програм наведено графіки, що відображають поведінку кривих, побудованих із використанням числових значень розподілу температури залежно від просторових координат. Отримані числові значення температури свідчать про відповідність розробленої математичної моделі аналізу температурних режимів у двошаровій пластині з точковим джерелом тепла, зосередженим на поверхнях спряження її шарів, реальному фізичному процесу. Програмні засоби також дають змогу аналізувати такого роду неоднорідні середовища щодо їх термостійкості. Як наслідок, можливо її підвищити і цим самим захистити від перегрівання, яке може спричинити руйнування як окремих елементів, так і всієї конструкції загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kovbasa, V. P., A. A. Kadem, and D. Yu Kalinichenko. "РОЗВ'ЯЗОК КОНТАКТНОЇ ЗАДАЧІ ПРО ВЗАЄМОДІЮ ДЕФОРМІВНОГО ПРИВІДНОГО КОЛЕСА З ДЕФОРМІВНОЮ ПОВЕРХНЕЮ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 10 (December 29, 2015): 260–68. http://dx.doi.org/10.15421/40251040.

Full text
Abstract:
Наведено аналітичні залежності для визначення розподілу тиску у зоні контакту деформівного колеса з деформівною поверхнею (ґрунтом), які отримано з використанням криволінійних інтегралів першого роду, та аналітичні залежності визначення границь контакту, отримані на основі врахування сумарних зміщень тіл, що контактують на границях контакту, які є вихідними для розв'язання контактної задачі взаємодії колеса з поверхнею (ґрунтом). Отримані функції границь контакту залежать як від прикладених до колеса зусиль, так і від механічних властивостей самого колеса та поверхні. Отримані залежності можуть бути використані у розв’язуванні задач, пов'язаних з експлуатацією, зокрема у проектуванні рушіїв мобільних енергозасобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Левченко, Сергій Андрійович, Віктор Леонідович Коваленко, Віктор Васильович Артемчук, Сергій Вікторович Башлій, and Аліна Анатоліївна Єрофєєва. "ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕМІШУВАННЯ МЕТАЛУ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 2 (February 22, 2022): 80–86. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-09.

Full text
Abstract:
Запропоновано методику виконання теоретичних досліджень за допомогою конформних відображень щодо визначення дії сил на розплав металу в електросталеплавильних печах з урахуванням цілеспрямованої дії магнітного поля. Проаналізовано вид магнітного поля з двофазним статором. На підставі запропонованої методики використання конформного відображення є можливим визначити тягове зусилля у кожній точці розплаву. Запропоновані функції конформних відображень, використання яких дозволяє перейти від нерівномірного магнітного поля до сукупності взаємоперпендикулярних прямих. Запропоновано функції переходу від нерівномірного магнітного поля до рівномірного. Вказано на складнощі за підбирання функцій перетворення та застосування інтегралу Кристоффеля-Шварца. Заміна інтегральних рівнянь для визначення загальної сили, яка створює рух розплаву металу, на алгебраїчні функції конформних відображень дає можливість розробити відповідні комп’ютерні програми для автоматичного регулювання потужності індукційно-дугових сталеплавильних печей, що є підґрунтям для проектування сучасних електрометалургійних комплексів з покращеними техніко-економічними показниками, які спроможні забезпечити конкурентоздатність вітчизняного металургійного виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Визначені інтеграли"

1

Самченко, А. Г. "Наближене обчислення визначеного інтеграла з використанням комп’ютерної техніки." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59958.

Full text
Abstract:
Багато задач науки і техніки приводять до проблеми обчисл ення інтегралів, але не всі інтеграли піддаються обчисленню. В даній роб о ті розглядається питання наближеного обчислення визначених інте г ралів, що не беруться через елементарні функції. Зокрема, виводяться формули наближеного обчислення прямокутників, форм у ла трапецій , а також формула Сімпсона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мартиненко, М. П., and Д. О. Пашкевич. "Застосування визначеного інтегралу для знаходження центру мас фігури." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8612.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бурим, А. С., and М. С. Присяжнюк. "Застосування визначеного інтегралу для задач про витікання рідини з резервуару при малому отворі." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8610.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коропець, Л. В. "Зв'язок з прикладною направленістю математики при вивченні теми "визначений інтеграл"." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21288.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Головченко, Г. С. "Застосування еліптичних інтегралів 2-го роду в формі Лежандра для визначення довжини дуги різання робочими органами ротаційних ґрунтообробних машин." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18115.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Куць, Н. М. "Розробка програмного забезпечення для чисельного інтегрування довільної функції методом прямокутників." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8358.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

М, Неборак П. "Зв'язок вищої математики та архітектури через інтегрування." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50728.

Full text
Abstract:
1. Дубініна О. Визначений інтеграл і система комп’ютерної математики MathCad: навч. посібник / О. Дубініна – Харків: НТУ «ХПІ», 2017. – 225 с. 2. Дубовик В. Вища математика: навч. посібник. / В. Дубовик, І. Юрик – К.: А.С.К., 2001. – 681 с. 3. Застосування інтеграла [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://naurok.com.ua/geometriya-na-odnogo-cholovika-199183.html.
Не існує таких явищ, процесів, які вивчаються математикою, і при цьому не стосуються біологічної, фізичної, соціальної, хімічної та інженерної сфери. Математика пов’язана з усіма сферами існування людини. Прикладом такої сфери може бути архітектура. Велика кількість творців використовують свої знання з математики для створення шедеврів. Вони проявляються в різних формах їхніх робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography