Academic literature on the topic 'Вивчення історії'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вивчення історії.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вивчення історії"

1

Мєдвєдєва, Ольга, and Дар'я Лікарчук. "РОЛЬ ООН У ВРЕГУЛЮВАННІ МІЖНАРОДНИХ КОНФЛІКТІВ." Молодий вчений, no. 4 (92) (April 30, 2021): 245–47. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-4-92-52.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є ознайомлення та визначення сутності історії створення перших міжнародних організації, вивчення специфіки їхнього розвитку та співпраці на міжнародній політичній арені. Детальне вивчення та розглядання найбільшої та найвпливовішої міжнародної організації сучасності, такої як Організація Об'єднаних Націй (ООН). Історія міжнародних організацій їхні суть, принципи створення та робота, а також, цілі є важливими компонентами для вивчення у світі міжнародних відносин. Вивчення даної теми дає змогу дипломату зрозуміти структури міжнародних відносин у світі. Протягом усієї історії людство шукало шляхи вирішення тих чи інших питань та протиріч, які стосуються міжнародних характеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Оvdiichuk, Lilia. "ІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ B ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ." Mountain School of Ukrainian Carpaty, no. 23 (November 24, 2020): 111–15. http://dx.doi.org/10.15330/msuc.2020.23.111-115.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано на важливому аспекті літературознавчої підготовки студентів спеціальності українська мова та літератури – вивченні курсу «Історія української літератури». Мета дослідження – визначити теоретико-методичні засади інтеграційного вивчення історії української літератури та репрезентувати формування на цій основі інтеграційно-літературознавчої компетентності майбутніх учителів української мови та літератури. У процесі роботи було використано теоретичні та емпіричні методи наукового дослідження. Аналітико-синтетичний та порівняльний методи застосовувалися в процесі вивчення наукових джерел. Емпіричний метод було використано під час вивчення питання в реальних умовах навчання. У науковому дослідженні репрезентовано зміст та методичне забезпечення інтеграційного вивчення історії української літератури. Розкрито різні види інтеграції: зовнішньопредметну, внутрішньопредметну, міжмистецьку, які реалізуються на змістовому рівні. Висвітлено взаємозв’язок із суміжними гуманітарними науками. Внутрішньопредметну інтеграцію між розділами літературознавчої науки про художню літературу, біографістику, компаративістику та між літературознавчими дисциплінами проілюстровано на прикладі опрацювання біографії та творчості письменників.Можливості міжмистецької інтеграції розкрито в процесі сприймання і розуміння художньої літератури з іншими видами мистецтв. У статті окреслено інтеграцію на діяльнісному рівні, яка відбувається шляхом упровадження в традиційний навчальний процес інновацій: технології критичного мислення, інформаційно-комунікаційних технологій; поєднання різних форм навчання: аудиторної та позааудиторної; навчальної та науково-дослідницької діяльності. У дослідженні представлено засоби (мультимедійні презентації лекцій, аудіо та відеозаписи), методи (проблемний, евристичний, ілюстрування), які застосовуються під час інтеграційного вивчення курсу «Історія української літератури». Доведено, що в процесі такого навчання формується інтеграційно-літературознавча компетентність, що виявляється через мотиваційно-ціннісний, когнітивно-рефлексивний, креативно-діяльнісний складники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жулковський, Б. "До історії вивчення кондакарів." Українська музика, Число 1 (3) (2012): 134–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Зайцева, В. В. "З історії вивчення метонімії." Український смисл, no. 2014 (2014): 196–210.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зайцева, В. В. "З історії вивчення метонімії." Український смисл, no. 2014 (2014): 196–210.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зайцева, В. В. "З історії вивчення метонімії." Український смисл, no. 2014 (2014): 196–210.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ГРИЦЕНКО, Андрій. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 241–47. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-241-247.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню психолого-педагогічних аспектів використання мультимедійних технологій у процесі навчання майбутніх учителів історії. Автором висвітлені актуальність дослідження, представлені основні напрямки вивчення проблеми, виділені не досліджені раніше питання, зокрема вплив різних психолого-педагогічних аспектів (кольору, звуку) на використання мультимедійних технологій у процесі навчання історії. Розкрито значення виявлення основного каналу надходження інформації до людини від навколишнього середовища (зір, нюх, тактильні відчуття, слух і смакові відчуття) на його освітню діяльність. Доведено роль ефективного використання мультимедіа людьми з будь-якими типами сприйняття (аудіали, візуали або кінестетики). Також було обґрунтовано доцільність застосування вузькопредметних принципів вивчення історії та інших суспільно-гуманітарних предметів з використанням мультимедійних технологій. Описано ряд психологічних переваг використання засобів мультимедіа та визначено роль мотивації та позитивної установки до використання мультимедійних технологій у процесі навчання майбутніх учителів історії. Автор, дослідивши теоретичні аспекти цього питання та маючи певний практичний досвід упровадження мультимедійних навчальних засобів у освітній процес, дійшов висновку в тому, що використання засобів мультимедіа в процесі навчання історії призводить до збільшення можливостей і свободи дій при пошуку й обробці інформації. Також зростає вплив візуалізації на активізацію образного мислення при роботі з графічною інформацією. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що було запропоновано перелік вузькопредметних принципів вивчення історії та інших суспільно-гуманітарних предметів з використанням мультимедійних технологій, а також доведена однакова ефективність використання мультимедійних технологій людьми з різними типами надходження інформації до людини від навколишнього середовища. Отримані дані можуть бути використані в педагогічній діяльності викладачів історії закладів вищої педагогічної освіти. Ключові слова: мультимедійні технології, історія, навчання, майбутні вчителі історії, інформація, психолого-педагогічні аспекти, мотивація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Біла, Світлана, Ірина Лозинська, and Лілія Вовк. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ПОВСЯКДЕННЯ ДРОГОБИЧЧИНИ (1944–1953 рр.) У СТАРШІЙ ШКОЛІ." Problems of humanities. History, no. 7/49 (July 20, 2021): 13–53. http://dx.doi.org/10.24919/2312-2595.7/49.234430.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета дослідження розгляд ефективних форм, засобів і методичних прийомів вивчення історії повсякдення Дрогобиччини у 30–50-і рр. ХХ ст. Методологія дослідження базується на загальнонаукових методах (аналізу, синтезу, верифікації та узагальнення), а також на методологічних підходах мікроісторії, зокрема методі усної історії. Наукова новизна полягає у тому, що вперше висвітлено теоретико-методичні засади вивчення історії повсякдення післявоєнного Дрогобича у школі. Висновки. Для вивчення історії повсякдення Дрогобиччини у 30–50-і рр. ХХ ст. необхідно під час практичних занять або роботи історико-краєзнавчого факультативу і гуртка організовувати самостійну роботу учнів з писемними та візуальними джерелами. Найбільш доступні й водночас найбільш ефективні візуальні засоби для вивчення повсякденної історії регіону – фотографії. Провідними методами вивчення старшокласниками повсякденної історії є творчо-пошукові проєкти та застосування методу усної історії. Саме спогади тогочасних мешканців Дрогобиччини відображають найбільш повно ментальну мікроісторію регіону, мрії, потреби, переживання, емоції, побут, традиції, особливості дозвілля та відпочинку пересічних людей. Учні, беручи інтерв’ю, мимовільно емпатійно переживають за родичів та знайомих, які жили у недалекому минулому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Айтов, С. "Новітні історично-антропологічні студії як сучасна філософія історії." Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 2 (December 16, 2020): 25–32. http://dx.doi.org/10.15421/272018.

Full text
Abstract:
Стаття дослiджує складну проблематику впливу новітніх наукових розвідок історичної антропології на утворення парадигми сучасної фiлософії icторії. Методологiя даної праці заснована на реалізації принципів комплементарностi, структурностi, дiалогiчностi. У студії зазначеної проблематики були залучені методи: філософської герменевтики, системноструктурний, мiждисциплiнарний. Новітні студії з історичної антропології проявляють теоретичну сутність сучасної філософії історії. Вона реалізується через такі пізнавальні площини осмислення історично-антропологічними розвідками змісту і значущості багатоаспектної історичної динаміки, як «історія ментальностей», «мікроісторія», «історія жінок», «нова культурна історія», «історія ідентичності», «історія пам’яті», історія ментальних аспектів політичних процесів. Сутність філософсько-історичної основи студій з «історії ментальностей» полягає в осмисленні психологічного і культурного впливу на соціуми минулого магічних уявлень, легенд та вірувань та їх ролі у суспільному розвитку. Вона проявляється також у аналізі сприймання суспільcтвами різних історичних епох феномена дитинства та їх ставлення до дітей. Наукові розвідки з «мікроісторії» розподіляються на дослідження життєвого шляху окремих людей, сімей та історії мешканців локальних громад, які існували й діяли у різні часи минулого. Вони включають і реконструкцію, й осмислення значущості великих сімей у соціокультурному розвиткові минулих епох. Новітні історично-антропологічні студії з «історії жінок» утворюють три теоретичні піднапрями. Відповідно до них належить аналіз соціокультурної специфіки шлюбних стосунків у минулі епохи, вивчення ролі жінок у соціально-економічному розвиткові суспільства, загальні дослідження, які орієнтовані на розуміння різноманітних ментальних аспектів участі жінок у історичній динаміці. Дослідження у царині «нової культурної історії» вивчають психологічно-культурний горизонт історично-культурних процесів та їх вплив на динаміку суспільств минулого. Аналіз кола наукових проблем, пов’язаних з реконструкцією і осмисленням уявлень про власні соціокультурні особливості різноманітних соціальних груп і соціумів минулих епох, складає основу напряму «історії ідентичності» новітніх історично-антропологічних студій. Дослідження у проблемному полі «історії пам’яті» реалізуються за трьома когнітивними рівнями. На мікрорівні відбувається аналіз пам’яті про минуле окремих особистостей та невеликих спільнот. На мезорівні здійснюється вивчення матеріальних об’єктів, котрі виступають символами історичних подій та генерують і підтримують пам’ять про них у певних соціумах. На мегарівні реалізуються студії напрямів функціонування історичної пам’яті та її складових (культурних міфів) і їх вплив на динаміку «локальних цивілізацій». Наукові розвідки з історії ментальних аспектів політичних процесів осмислюють вплив бачення суспільством політичних процесів та їх емоційного сприймання на особливості і розвиток політики минулого. Новітні студії історичної антропології як сучасної філософії історії суттєво сприяють розумінню ментально-культурних причин і чинників динаміки минулого, реконструкції і релевантному аналізу людського виміру складних історичних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Казьмирчук, Г. Д. "Родовід Казимерчуків: до історії вивчення." Сіверщина в історії України, Вип. 5 (2012): 220–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Вивчення історії"

1

Адамович, П. "Краєзнавство як спосіб вивчення історії регіону. На прикладі історії Славова." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21174.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дегтярьов, Сергій Іванович, Сергей Иванович Дегтярев, Serhii Ivanovych Dehtiarov, and О. Рондик. "Матеріали до вивчення історії підприємств Сумської області." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24830.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дегтярьов, Сергій Іванович, Сергей Иванович Дегтярев, and Serhii Ivanovych Dehtiarov. "Роботи М.В. Варадінова як джерело до вивчення історії медицини." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24668.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дементієнко, Д. С. "Інтерактивний квест додаток для вивчення історії Воскресенської церкви м.Лебедин." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81418.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено розробці ігрового квест додатку для ознайомлення з історією архітектурної пам’ятки - Воскресенської церкви. В роботі проведено огляд методологій для створення квест завдань та досліджено інноваційність ігрових квест додатків у сучасному освітньому процесі. Проведено аналіз схожих за функціоналом додатків, для усунення слабких частин проекту та удосконалення сильних сторін, Визначені етапи виконання проекту, проведено структурно-функціональний аналіз, створено діаграму використання, проведено планування робіт проєкту. Створено ігрову локацію для реалізації квесту із необхідними моделями. Розроблено зручний інтерфейс квест додатку та керування ігровим персонажем, логіку роботи додатку, запрограмовані необхідні реакції додатку на дії користувача. Результатом проведеної роботи є ігровий квест додаток, який дозволяє перевірити та покращити свої знання щодо історії Воскресенської церкви. Практичне значення роботи полягає у використанні квест додатку під час навчальних заходів з краєзнавства в освітніх закладів міста Лебедин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яременко, Людмила Миколаївна, Людмила Николаевна Яременко, Liudmyla Mykolaivna Yaremenko, and Д. Шишов. "Вивчення історії артилерії як засіб створення професійного мовного середовища." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23045.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Харченко, О. М. "Сучасні підходи у дослідженнях з урбаністики: до вивчення українського міста XIX ст." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21320.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сідлецька, Т. І., Т. І. Sidletska, and Т. И. Сидлецкая. "Монографія Тетяни Кароєвої «Історія має право сподіватися від міста Вінниці блискучого майбуття…» - важливе джерело вивчення історії Вінниці." Thesis, ВНТУ, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24257.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз монографії Тетяни Кароєвої «Історія має право сподіватися від міста Вінниці блискучого майбуття…» як важливого джерела вивчення історії Вінниці.
The article analyzes the monograph of Tetyana Karojeva «History has the right to hope for a brilliant future from the city of Vinnytsia…» as an important source of studying the history of Vinnytsia.
В статье проанализирована монография Татьяны Кароевой "История вправе ожидать от города Винницы блестящего будущего..." как важного источника изучения истории Винницы
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мандрик-Мельничук, Анжела Степанівна. "Проблема вивчення історії медицини як невід’ємного компоненту у формуванні особистості лікаря." Thesis, Актуальні питання вищої медичної та фармацевтичної освіти: досвід, проблеми, інновації та сучасні технології: матеріали навчально-методичної конференції (Чернівці, 19 квітня 2017 р.). – Чернівці, 2017. – 581 с, 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12484.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Антонченко, Т. В. "Періодична преса Києва як джерело вивчення суспільно-політичної історії України (1905-1914 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Процек, О. Г., І. В. Олійник, В. Л. Пилипчук, and В. С. Василик. "Вивчення історії медицини як відповідальний крок кожного студента до розуміння своєї майбутньої професії." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24217.

Full text
Abstract:
Оновлення навчального процесу є важливим заходом щодо підвищення якості університетської освіти, але реформування має обов'язково враховувати та зберігати для подальшого використання найбільш успішні навчально-методичні напрацювання вітчизняної вищої школи, її самобутність, яка може забезпечити підготовку якісних медичних кадрів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24217
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Вивчення історії"

1

Вивчення історії обласної бібліотеки. К., 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Паранько, Ігор Степанович, and Володимир Леонідович Казаков. Загальні відомості з історії вивчення природи краю. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5031.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано три етапи пізнання природи краю, що відрізняються змістом і ступенем наукової глибини робіт. І етап – це етап переважно геологічних досліджень (80-ті рр XVIII ст. – початок XX ст.) II етап (з початку XX ст. й до 60-х років XX ст.) – відзначається розширенням кола природничо-географічних досліджень і здійснюється переважно погеокомпонентне вивчення природи Кривбасу: геологічної будови і рельєфу. ІІІ етап (60-ті роки – початок XXI ст.) – епоха синтезних ландшафтних досліджень. Його відзнакою є звернення географів до ландшафтної проблематики – проводиться районування та індентифікація ландшафтів Кривбасу, вивчається територіальна (горизонтальна) структура ландшафтів, складаються класифікації та карти ландшафтів, дається системний природничо-географічний опис основних груп ландшафтів, їх геокомпонентів і природи Кривбасу в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Галлагер, К. Викладання історії в контексті сприяння демократичним цінностям і терпимості (Викладання і вивчення історії в школі). Київ, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Методичні рекомендації до вивчення теми " Україна в період імперіалізму: соціально-економічний розвиток" з курсу історії України. Київ: Київський університет, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малюга, Н. М., and Н. М. Шарманова. Сучасна українська літературна мова: Лексикологія, фразеологія, лексикографія. ДВНЗ «Криворізький національний університет» Криворізький педагогічний інститут, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/373.

Full text
Abstract:
Посібник з дисципліни «Сучасна українська літературна мова» (розділи «Лексикологія», «Фразеологія», «Лексикографія») укладено з урахуванням вимог, що висуваються до практики викладання профілюючих дисциплін у вищій школі. Велику увагу приділено аналізу парадигматичних відношень лексико-семантичної системи української мови, національним особливостям формування лексичного і фразеологічного фонду. У навчальному посібнику подано завдання і вправи, систематизовані відповідно до кожної теми з розділів «Лексикологія», «Фразеологія», «Лексикографія» курсу «Сучасна українська літературна мова». Розроблено плани проведення практичних занять, подано списки основної (на початку) і додаткової(до кожного заняття) літератури, запропоновано вправи різної складності і характеру (аналітичні, дослідницькі, творчі), подано завдання до самостійної роботи, наведено питання до екзамену. Матеріали до практичних занять спрямовують роботу студентів на поглиблене опрацювання спеціальної літератури, зокрема з історії формування лексичного шару, з історії укладання словників, на вивчення дискусійних питань, що має вагоме значення в підготовці вчителя-словесника. Для студентів факультету української філології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Паранько, Ігор Степанович, Володимир Леонідович Казаков, and М. Г. Сметана. Історія вивчення природи краю. КДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5032.

Full text
Abstract:
Висвітлено три етапи пізнання природи краю, що відрізняються змістом і ступенем наукової глибини робіт. І етап – це етап переважно геологічних досліджень (80-ті рр XVIII ст. – початок XX ст.) II етап (з початку XX ст. й до 60-х років XX ст.) – відзначається розширенням кола природничо-географічних досліджень і здійснюється переважно погеокомпонентне вивчення природи Кривбасу: геологічної будови і рельєфу. ІІІ етап (60-ті роки – початок XXI ст.) – епоха синтезних ландшафтних досліджень. Його відзнакою є звернення географів до ландшафтної проблематики – проводиться районування та індентифікація ландшафтів Кривбасу, вивчається територіальна (горизонтальна) структура ландшафтів, складаються класифікації та карти ландшафтів, дається системний природничо-географічний опис основних груп ландшафтів, їх геокомпонентів і природи Кривбасу в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Любар, Олександр Опанасович, and Дмитро Тимофійович Федоренко. Історія педагогічної думки і освіти в Україні : навч. посібник. Ч. 1. Дохристиянський період. Київ, 1993. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4704.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник «Історія педагогічної думки і освіти в Україні (Частина перша: Дохристиянський період)» в історії віт¬ чизняної і світової педагогіки вперше досліджує розвиток можливого змісту і форм виховання і освіти народів, що населяли землі України, праукраїнців від найдавніших часів до прийняття християнства в Київській Україні-Русі 988 року. Це період найменш розроблений і досліджений, хоча насиче¬ний важливими подіями, які зумовили постановку оригінального суспільного та родинного виховання наших давніх пращурів. Посібник розрахований на студентів університетів, педаго¬ гічних інститутів, слухачів інститутів підвищення кваліфікації учителів, учнів та викладачів педагогічних училищ при вивченні вітчизняної історії школи і педагогіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Любар, Олександр Опанасович, and Дмитро Тимофійович Федоренко. Історія педагогічної думки і освіти в Україні.Ч. 1. Дохристиянський період. Київ, 1993. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/47054.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник «Історія педагогічної думки і освіти в Україні (Частина перша: Дохристиянський період)» в історії віт¬ чизняної і світової педагогіки вперше досліджує розвиток можливого змісту і форм виховання і освіти народів, що населяли землі України, праукраїнців від найдавніших часів до прийняття християнства в Київській Україні-Русі 988 року. Це період найменш розроблений і досліджений, хоча насиче¬ний важливими подіями, які зумовили постановку оригінального суспільного та родинного виховання наших давніх пращурів. Посібник розрахований на студентів університетів, педаго¬ гічних інститутів, слухачів інститутів підвищення кваліфікації учителів, учнів та викладачів педагогічних училищ при вивченні вітчизняної історії школи і педагогіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Паранько, Ігор Степанович. Геологічний нарис Криворіжжя. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5030.

Full text
Abstract:
Розкрито геологічний нарис Криворіжжя. Охарактеризовано Криворізьку структуру, яка належить до одного з найцікавіших геологічних об’єктів Українського щита. Це пояснюється не тільки локалізацією в її надрах унікальних запасів залізних руд, але й своєрідною будовою, визначеною історією геологічного розвитку регіону. Завдяки значним покладам залізних руд історія геологічного вивчення Криворізької структури бере свій початок із кінця XVII століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Паранько, Ігор Степанович. Геологічна будова криворізького регіону. КДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5029.

Full text
Abstract:
З’ясовано особливості геологічної будови Криворізького регіону. Охарактеризовано Криворізьку структуру, яка належить до одного з найцікавіших геологічних об’єктів Українського щита. Це пояснюється не тільки локалізацією в її надрах унікальних запасів залізних руд, але й своєрідною будовою, визначеною історією геологічного розвитку регіону. Завдяки значним покладам залізних руд історія геологічного вивчення Криворізької структури бере свій початок із кінця XVII століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Вивчення історії"

1

Mykhailiuk, Vitalii, and Olena Volovyk. "ІННОВАЦІЙНІ КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ (ІКТ) ЯК ДІЄВІ ІНСТРУМЕНТИ ВИКЛАДЕННЯ ТА ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ В ШКОЛІ." In Pedagogy and Psychology in the Modern World: Theoretical and Practical Aspects, 81–90. LLC "Publishing house "Internauka", 2020. http://dx.doi.org/10.25313/pp2020-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Вивчення історії"

1

Огородник, Тарас. "ЩОДЕННИКИ ВОЛОДИМИРА СТАРОСОЛЬСЬКОГО В КОНТЕКСТІ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ." In WISSENSCHAFTLICHE ERGEBNISSE UND ERRUNGENSCHAFTEN: 2020. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.12.2020.v3.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Роман, Лілія Анатоліївна. "Вивчення української мови на матеріалах культурної спадщини України як потужний чинник у збагаченні світогляду та покращенні адаптації іноземних студентів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-65-67.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено необхідність володіння державною мовою іноземними студентами для їх успішної адаптації та подальшої соціалізації в українському суспільстві в процесі навчання в ЗВО України. Показано переваги при залученні студентівіноземців до феномену української національної культури через вивчення історії, звичаїв та традицій, ментальності українського народу. Підсумовано, що такий підхід сприятиме самоосвіті, професійному самовдосконаленню та оперативній орієнтації іноземних студентів в культурному, науковому та політичному житті українського суспільства. Ключові слова: методика викладання іноземних мов, українська мова як іноземна, іноземні студенти, українські звичаї та традиції, культурна спадщина України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Захарків, Ірина Мирославівна. "Переваги застосування лінгвокраїнознавчого підходу у викладанні української мови як іноземної." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-34-36.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена короткому огляду переваг застосування лінгвокраїнознавчого підходу у викладанні української мови як іноземної. Висвітлено, що знання іноземними студентами культури, історії, соціально-політичного устрою, традицій і звичаїв України, формують у них лінгвокраїнознавчу компетенцію, яка генерує комунікативну компетенцію мовця, що сприяє зближенню, розумінню та залученню до діалогу представників різних культур. Підсумовано, що застосування лінгвокраїнознавчого підходу у процесі викладання української мови як іноземної сприяє підвищенню мотивації вивчення мови студентами, активізує та полегшує навчальний процес, формує позитивне ставлення до іншої культури, мови та звичаїв, що значно покращує міжкультурну комунікацію. Ключові слова: лінгвокраїнознавчий підхід, українська мова як іноземна, методика викладання іноземної мови, комунікативна компетенція, студенти-іноземні громадяни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Вивчення історії"

1

Комаров, Володимир Олексійови. Проблемні ситуації і вивчення історії Росії. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4878.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Khamedova, Olha. ІДЕОЛОГІЯ, ГЕНДЕР, ДИСКУРС: НОВІ ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ПРЕСИ. Ivan Franko National University of Lviv, June 2019. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2019.46.10029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комаров, Володимир Олексійови. Історичні теорії як вершина піраміди повноцінної шкільної освіти (на прикладі вивчення історії Великої Британії). Всесвітня історія. 9 клас. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4863.

Full text
Abstract:
Розкрито особливості застосування вчителем у процесі навчання відповідних методичних форм опрацювання навчального матеріалу та системи запитань різного пізнавального спрямування в умовах поступового переходу від фактологічного рівня до теоретичного, що дозволяє формувати повноцінні історичні знання учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комаров, Володимир Олексійович. Історичні теорії як вершина піраміди повноцінної шкільної історичної освіти (на прикладі вивчення історії Великої Британії). Всесвітня історія. 9 клас. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4818.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Комаров, Володимир Олексійович. Глибше проникати в суть (Педагогічні технології поглибленого вивчення історії на прикладі тем, присвячених об’єднавчим процесам в Італії та Німеччині у середині ХІХ ст.). Всесвітня історія. 9 клас. КДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4815.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комаров, Володимир Олексійови. Методика розвитку логічного мислення шестикласників на уроках історії Стародавнього світу. КДПУ, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4819.

Full text
Abstract:
Досліджено методику розвитку логічного мислення шестикласників на уроках історії Стародавнього світу. Одним з найважливіших завдань вивчення історії в школі є розвиток розумових здібностей учнів узагалі й формально-логічного мислення зокрема та, насамперед, формування вміння учнів встановлювати різнобічні зв’язки суспільного життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Красюк, Ірина Олександрівна. З досвіду викладання історії методів малювання в Україні на художньо-графічних факультетах. КДПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5071.

Full text
Abstract:
У статті розкривається зміст фахового спецкурсу з історії методів малювання в Україні для магістрантів художньо-графічних факультетів. Подаються цілі й завдання, вимоги до знань і умінь студентів, описується зміст навчального матеріалу, логіка його вивчення, окреслюються основні методи і підходи, що забезпечують засвоєння студентами найважливіших тенденцій розвитку художньої освіти, методик навчання образотворчого мистецтва, усвідомлення цінності здобутків художніх шкіл минулого й сьогодення. Робиться висновок щодо необхідності при побудові змісту фахових спецкурсів урахування найкращих традицій вітчизняної художньо-педагогічної освіти та можливостей новітніх педагогічних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Комаров, Володимир Олексійович. Давній Китай (з досвіду самостійної роботи учнів 6 класу з підручником). КДПУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4752.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Комаров, Володимир Олексійови. Від вибору цілей до перевірки результатів. КДПУ, 1994. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4868.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Березовська-Савчук, Н. А. Дистрибуція як інтегральна синтагматична характеристика предикатів. Транзит-ИКС, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1518.

Full text
Abstract:
У пропонованій статті розглядаються питання історії вивчення поняття дистрибуції у вітчизняній і зарубіжній лінгвістиці, здійснена спроба сформулювати основи розуміння дистрибуції як основного способу вираження синтагматичних особливостей мовних одиниць, обгрунтована потреба поділу понять «сполучуваність», «валентність», «дистрибуція».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography