Academic literature on the topic 'Вернадський В. І'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вернадський В. І.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вернадський В. І"

1

Бахмутов, Володимир Георгійович. "Про результати наукових досліджень українських учених в Антарктиці." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 4 (April 21, 2021): 48–59. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.04.048.

Full text
Abstract:
Доповідь приурочено до 25-ї річниці заснування української антарктичної станції «Академік Вернадський». Розглянуто історію розвитку антарктичних досліджень в Україні. Підкреслено, що фахівці Національної академії наук України відігравали і відіграють провідну роль у започаткуванні та виконанні різнопланових наукових досліджень на станції «Академік Вернадський». Наведено найвагоміші результати, отримані вченими установ НАН України в рамках їх участі у виконанні Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011–2023 роки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пустовіт, Григорій. "Володимир Вернадський і сучасність." New pedagogical thought 108, no. 4 (December 28, 2021): 3–10. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-108-4-3-10.

Full text
Abstract:
У змісті статті частково розкрито життєвий шлях і творчу спадщину В. І. Вернадського насамперед у період 1917–1921 років. Схарактеризовано його науковий внесок у розвиток української науки, освіти, культури, мови, а головне – у створення вчення про біосферу і ноосферу. На основі аналізу наукових праць і сторінок щоденника В. І. Вернадського здійснено спробу розкрити його реальне ставлення до багатьох як суто наукових проблем і напрямів, так і внутрішньополітичних питань, зокрема щодо усамостійнення України в різні періоди життя дослідника. Водночас актуалізовано думку про те, що будучи президентом Української академії наук у свідомості Володимира Вернадського переважала думка не лише про українське походження, а й українське самовизнання, а це – перший щабель на шляху до українства. Окреслено ставлення вченого до науки, яка в його розумінні є не стільки ментальною системою переконань суб’єкта, його вірувань, сподівань, скільки безпосередньою життєвою силою, укоріненою у свідомості й самосвідомості та суспільних діях. У зв’язку з цим стаття є певним науковим досвідом особистих відкриттів її автора, що відповідно вважаємо суб’єктивним розумінням досліджуваної проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Strishenets, Nikolai, Olena Pavlova, Kostiantyn Pavlov, and Volodymyr Kupchak. "І. В. ВЕРНАДСЬКИЙ – ВИДАТНИЙ ДОСЛІДНИК ІСТОРІЇ ЕКОНОМІЧНИХ УЧЕНЬ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, no. 19 (September 26, 2019): 7–14. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-03-7-14.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються наукові досягнення І. В. Вернадського у галузі історії економічних учень, починаючи від виникнення економічних знань, поглядів, теорій, концепцій, зародження економічної науки і до кінця XIX ст. Визначено два основні напрями розвитку економічної науки: позитивний і негативний. Розглянуто історію економічних учень як органічну складову всієї економічної науки у тісному взаємозв’язку з іншими конкретними економічними науками, встановлено країни та час, коли історико-економічні вчення з’явилися як самостійна галузь науки. Встановлено, що І. В. Вернадський започаткував наукову школу по вивченню історії економічних учень в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білоніжка, П. "Володимир Вернадський і національно-визвольний рух в Україні." Науково-інформаційний вісник Академії наук вищої освіти України, no. 4 (70) (2010): 34–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дубровіна, Л. А. "Академік В. І. Вернадський і заснування Української академії наук." Вісник Національної академії наук України, no. 5 (2018): 23–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дубровіна, Л. А. "Академік В. І. Вернадський і заснування Української академії наук." Вісник Національної академії наук України, no. 5 (2018): 23–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гордєєв, Антон Юрійович. "Роль державних органів у становленні антарктичної станції «Академік Вернадський»." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 9 (September 18, 2021): 40–53. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.09.040.

Full text
Abstract:
У статті наведено хроніку подій 1995–1996 рр., пов'язаних з офіційним переданням Україні британської антарктичної станції «Фарадей», організацією Першої української антарктичної експедиції та становленням української антарктичної станції «Академік Вернадський». Розглянуто науково-організаційні заходи державних органів щодо координації та забезпечення проведення антарктичних досліджень. Автор акцентує увагу на тому, що отримання Україною британської антарктичної станції «Фарадей» стало значущою геополітичною віхою в історії нашої країни, яка реалізувалася завдяки успішним діям багатьох учасників тих подій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищенко, Т. Р. "Академік В. Вернадський (1863-1945) - перший голова сільськогосподарського вченого комітету України." Гілея, Вип. 76 (№ 9) (2013): 57–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ОСЕЦЬКИЙ, В. Л., Д. В. ОСЕЦЬКА, and М. В. ГРАБІЛІНА. "ВНЕСОК ІВАНА ВЕРНАДСЬКОГО У РОЗРОБКУ ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКИ В КИЇВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ Св. ВОЛОДИМИРА." REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, no. 5 (21) (June 17, 2021): 5–14. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/242065.

Full text
Abstract:
Мета. У статті розкривається значення новаторських ідей І.В. Вернадського з історії економічної думки і політичної економії. Визначено два основні напрями розвитку економічної науки: позитивний і негативний. Проаналізовано основні теоретичні проблеми становлення політичної економії як науки, місце в системі економічних наук, єдність і відмінність складових політичної економії. Показано плідна діяльність І.В. Вернадського в організаціі науки в Київському університеті Св. Володимира. Методика. Для досягнення поставленої мети використано широкий спектр загальнонаукових та спеціальних методів наукового пізнання: наукового абстрагування, дедукції, аналізу та синтезу для визначення ідейно-теоретичних джерел І.В. Вернадського як прибічника історично-порівняльного аналізу різних економіко-теоретичних шкіл, окремих положень і гіпотез, висловлених їхніми представниками. Результати. У статті системно та комплексно проаналізовано в історико-еволюційному, ідейно-філософському, теоретичному та практичному контекстах економіко-політичні погляди І.В. Вернадського. Аргументовано, що вчений здійснював наукові розвідки та розробки на різних ділянках економічної науки і був у цьому унікальним і оригінальним, але переважна кількість його праць присвячена політичній економії. Виявлено, що у своїх політекономічних поглядах І.В. Вернадський стояв переважно на позиціях класичної політичної економії, передусім англійської класики. Наукова новизна. Теоретично обґрунтовано, що найвагомішими політико-економічними і методологічними імперативами І.В. Вернадського є порівняльний аналіз та протиставлення буржуазних відносин добуржуазним. Він вважав, що політична економія – це наука, що відкриває «природні закони» і допомагає прокласти шлях до їх здійснення. Практична значимість. Сформульовані та запропоновані результати та практичні висновки статті полягають у тому, що І.В. Вернадський у своїх дослідженнях і публікаціях відстоював вільний розвиток усіх сфер економіки. Такий підхід був і є властивим класичній політичній економії. Він орієнтував класичну економічну теорію на виявлення та дослідження найбільш фундаментальних і значимих основ економічної життєдіяльності суспільства, законів, що визначають функціонування та розвиток економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бедернічек, Т. Ю. "СУБАНТАРКТИЧНИЙ ОСТРІВ МАРІОН ЯК МОДЕЛЬ ДЛЯ БІОГЕОХІМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА СТАНЦІЇ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ»." Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія 1, no. 23 (2021): 76–81. http://dx.doi.org/10.34142/2708-5848.2021.23.1.10.

Full text
Abstract:
Екосистеми Арктичної, Антарктичної та альпійської тундри вразливі до глобальних та регіональних кліматичних змін, зокрема до підвищення літніх температур. У високогір’ях з метою проведення багаторічних спостережень за динамікою рослинних угруповань, а також температурним режимом ґрунтів, закладено мережу стаціонарних дослідних ділянок GLORIA. В Арктичній тундрі функціонує мережа Арктичних дослідних станцій INTERACT, багато із яких працює за уніфікованими методиками. В Антарктиці схожих мереж, де б строго за одним протоколом проводились тривалі дослідження значної кількості компонентів довкілля немає. Одним із найвдаліших прототипів для проведення таких досліджень є субантарктичний острів Маріон, де понад 50 років проводиться комплексний аналіз наземних екосистем і, зокрема, моніторинг біогеохімічних потоків у системі океан − суходіл. У 1978-1985 рр. було опубліковано цикл праць, присвячених кількісній оцінці основних зоогенних біогеохімічних потоків з океану на суходіл острова Маріон, які включали облік речовини та енергії, що надходили у складі гуано, пір’я та яєць різних видів морських птахів, трупів тварин, сечі та екскрементів морських слонів. На підставі отриманих даних у 1977 р. було сформульовано концептуальну модель потоків речовини та енергії для острова Маріон, а у 2008 р. її переглянуто і доповнено новими даними та визначено пріоритетні напрями для подальших досліджень. Крім того, там розпочато дослідження еолових процесів як чинника формування і розвитку наземних екосистем, що можуть помітно впливати на транспорт речовини з океану на суходіл і навпаки, а також забезпечувати перерозподіл речовини в межах суходолу. Підходи та принципи проведення детального багаторічного моніторингу різних компонентів екосистем на субантарктичному острові Маріон доцільно використати як методологічну основу для досліджень у морській Антарктиці, і, зокрема, в районі розташування станції Академік Вернадський (Аргентинські острови, Архіпелаг Вільгельма).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Вернадський В. І"

1

Миколаївна, Тимошенко Марія, Тимошенко Мария Николаевна, and Tymoshenko M. "Архітектура: кібернетика: ноосфера: В. Вернадський." Thesis, КНУБА, 2012. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37089.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Клок, Сергій Володимирович. "Зміни кліматичного режиму Антарктиди, Антарктичного півострова, в районі станції "Академік Вернадський"." Diss. of Candidate of Geogrpahic Sciences, Держ. служба України з надзв. ситуацій, Нац. акад. наук України, Укр. гідрометеорологічний ін-т, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Грищук, Дмитро Григорович, and Євген Васильвич Моісеєнко. "Дослідження взаємозв’язку змін у біоритмах головного мозку зимівників та ультрафіолетового випромінювання в умовах відкриття «озонової діри» в антарктиці." Thesis, «ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки–2018»:ХVІІІ Міжнародна науково– технічна конференція молодих учених і студентів, 2018. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/47945.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню впливу ультрафіолетового випромінювання на біоритми головного мозку людини. В роботі наведені результати обробки даних щодо перебудов церебрального електрогенезу людини у зв’язку з підвищенням рівня природного ультрафіолетового випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грищук, Дмитро Григорович, and Євген Васильвич Моісеєнко. "Дослідження взаємозв’язку змін у біоритмах головного мозку зимівників та ультрафіолетового випромінювання в умовах відкриття «озонової діри» в антарктиці." Thesis, «ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки–2018»:ХVІІІ Міжнародна науково– технічна конференція молодих учених і студентів, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38972.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню впливу ультрафіолетового випромінювання на біоритми головного мозку людини. В роботі наведені результати обробки даних щодо перебудов церебрального електрогенезу людини у зв’язку з підвищенням рівня природного ультрафіолетового випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Білецький, Володимир Стефанович, and Геннадій Іванович Гайко. "Музеєфікація гірничої справи і проблема дослідження історії гірництва в Україні." Thesis, 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49002.

Full text
Abstract:
Викладено світовий досвід збереження культурної спадщини гірників та історіографію розвитку гірництва й гірничої науки в Україні. Робиться висновок про необхідність розгортання вже сьогодні на державному рівні роботи по дослідженню та музеєфікації вітчизняних гірничих артефактів, доцільність введення для студентів гірничих спеціальностей дисципліни "Історія гірництва", видання друком лекцій з комплексу геолого-гірничих знань вчених Києво-Могилянської академії XVII ст. Інокентія Гізеля та Феофана Прокоповича.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography