Journal articles on the topic 'Ведення документації'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Ведення документації.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Ведення документації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бакалюк, Т. Г., Г. О. Стельмах, and Н. Р. Макарчук. "ВАЖЛИВІСТЬ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ «МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ В РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАКЛАДАХ» ПРИ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ." Медична освіта, no. 4 (February 2, 2022): 5–9. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.4.12685.

Full text
Abstract:
Правильне ведення медичної документації є важливою складовою діяльності всіх закладів охорони здоров’я. Під час клінічної практики фізичний терапевт може проводити оцінювання, діагностування та втручання в межах своєї компетенції, тому виникає необхідність у документуванні цих дій. У статті представлений досвід викладання вибіркової дисципліни «Медична документація в реабілітаційних закладах» для бакалаврів зі спеціальності «Фізична терапія. Ерготерапія». Мета статті – акцентувати увагу викладачів та студентів на важливості отримання знань про значення медичної документації в роботі реабілітаційних закладів у сучасній системі професійної підготовки фахівців з фізичної терапії. Фізичний терапевт повинен вести чітку й добре організовану документацію результатів діагностики та оцінки і розробляти план подальших дій. Ці записи вносяться до медичної карти пацієнта фізичним терапевтом для надання доказів контакту з пацієнтом, інформування процесу клінічного обґрунтування та передачі інформації іншим фахівцям. Важливим завданням при підготовці спеціалістів з фізичної терапії є вивчення основ ведення документації, що дозволяє ідентифікувати, реєструвати, вимірювати та оцінювати реабілітацію, також визначати ефективність реабілітації, аналізувати стан пацієнта в наступні періоди реабілітації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Братанич, Н. "Правила оформлення та ведення службової документації." Праця і закон, no. 6 (126) (2010): 23–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стецюк, В. З., Л. Ю. Бабінцева, Т. П. Іванова, Г. М. Федушка, Ю. М. Чиж, and І. П. Муха. "СИСТЕМА ОБЛІКУ ТА СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ ДАНИХ ПРО ПАЦІЄНТІВ ІЗ ДІАГНОЗОМ ЕПІЛЕПСІЯ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (June 22, 2020): 66–70. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.1.11130.

Full text
Abstract:
Представлено опис основні компоненти комп'ютерного десктопного програмного забезпечення для автоматизації ведення обліку пацієнтів і статистичної періодичної звітності «Облік даних про пацієнтів із діагнозом епілепсія». Об'єктом дослідження стала база даних електронної медичної облікової документації відділення неврології НДСЛ «ОХМАТДИТ», способи оброблення інформації, спрямовані на отримання оперативної та періодичної статистичної звітності з використанням основних елементів архітектури Microsoft SQL Server. Програмне забезпечення розроблено для оптимізації процесу реєстрації пацієнтів із діагнозом епілепсія у відділені дитячої неврології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кондратюк, Ю. "Діяльність духовенства у сфері ведення фінансової документації церков Волинської єпархії кінця XVIII – початку XX століть." Наукові записки Національного університету "Острозька академія". Серія "Історичне релігієзнавство", вип. 1 (2009): 102–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

KOLOMIIETS, Olena, and Liudmyla PAKUSHYNA. "TRAINING OF FUTURE SPECIALISTS OF SOCIAL WORK TO PROFESSIONAL DOCUMENTATION." Cherkasy University Bulletin: Pedagogical Sciences 15 (2018): 37–41. http://dx.doi.org/10.31651/2524-2660-2018-15-37-41.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шестерікова, Людмила. "НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ХУДОЖНИКІВ-ВИКОНАВЦІВ У ФАХОВИХ КОЛЕДЖАХ." Professional Pedagogics 1, no. 24 (February 10, 2022): 27–32. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2022.24.27-32.

Full text
Abstract:
Актуальність статті зумовлена підвищенням інтересу суспільства до креативних індустрій та зростанням запитів майбутніх художників-виконавців щодо набуття у фахових коледжах таких компетентностей, які б давали змогу майбутнім фахівцям здійснювати підприємницьку діяльність у цій галузі. Мета: обґрунтування наукових підходів до розвитку підприємницької компетентності майбутніх художників-виконавців у фахових коледжах. Методи: вивчення наукових джерел і педагогічної документації – для аналізу наукових праць і виявлення стану досліджуваної проблеми. аналіз і синтез, узагальнення – для обґрунтування наукових підходів до розвитку підприємницької компетентності майбутніх художників-виконавців у фахових коледжах. Результати: виокремлено й охарактеризовано основні наукові підходи до розвитку підприємницької компетентності майбутніх художників-виконавців у фахових коледжах, покликані забезпечити методологічну цілісність досліджуваного феномену (системний, компетентнісний, особистісно-орієнтований, суб’єктно-діяльнісний, інтегративний, екзистенційний, аксіологічний). Висновки: обґрунтовано призначення кожного з виокремлених наукових підходів до розвитку підприємницької компетентності майбутніх художників-виконавців у фахових коледжах: системний (спрямований на визначення закономірностей, структурування змісту освітнього процесу); компетентнісний (забезпечує здатність майбутніх художників-виконавців до бізнес-діяльності, їхню готовність удосконалювати професійну діяльність упродовж життя); особистісно-орієнтований (зосереджений на створенні педагогічних умов для розкриття і розвитку особистісних якостей митців, необхідних для відкриття і ведення власної справи в галузі креативних індустрій); суб’єктно-діяльнісний (орієнтований на створення належних умов для набуття майбутніми художниками-виконавцями досвіду реалізації власних бізнес-ідей); інтегративний (зумовлює взаємозв’язок усіх освітніх компонентів для досягнення синергетичного ефекту від опанування освітньої програми); екзистенційний (сприяє формуванню і розвитку потреби вдосконалювати життя (своє, родини, суспільства) шляхом відкриття і ведення власної справи); аксіологічний (спрямований на формування системи цінностей і ціннісних відносин у майбутніх художників-виконавців для ведення бізнесу з урахуванням потреб та інтересів особистості, родини, суспільства, держави).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ШЕЙНІЧ, Л. О., В. М. ОРЛОВСЬКИЙ, and С. М. ЧУДНОВСЬКИЙ. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ ДОБАВОК ДЛЯ БЕТОНІВ І БУДІВЕЛЬНИХ РОЗЧИНІВ." Наука та будівництво 18, no. 4 (May 9, 2019): 65–68. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v18i4.59.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються нормативно-правові аспекти застосування добавок в бетонах і розчинах вітчизняного і зарубіжного виробництва, що з'явилися на ринку України, не тільки з метою підвищення їх технологічних властивостей та економічної ефективності, але і для забезпечення надійності і довговічності роботи конструкцій.Порушено ряд проблем щодо призначення обов'язкових нормативних показників властивостей добавок і закріплення їх у відповідних нормативних документах, в тому числі можливості їх легітимного застосування у будівельній індустрії. Особливо важливим аспектом стає застосування добавок в бетонах, що експлуатуються в агресивному середовищі. Це важливо для надійності роботи попередньонапружених залізобетонних конструкцій і при застосуванні термічно зміцненої арматури.Обумовлюється обов'язковість отримання санітарно-гігієнічних висновків, сертифікатів на вміст радіонуклідів, оксидів лужних металів та іонів хлору.Контроль якості застосовуваних добавок, наявність технічної документації, що підтверджує відповідність їх властивостей і характеристик нормативним показникам є необхідною умовою забезпечення якості та ефективності ведення робіт у будівництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сакало, Віктор Миколайович, Антоніна Володимирівна Калініченко, and Юлія Валентинівна Шмиголь. "Викладання комп’ютерних наук в аграрному ВНЗ." New computer technology 4 (November 1, 2013): 52. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v4i1.27.

Full text
Abstract:
Сучасні інформаційні системи та технології широко впроваджуються в господарську діяльність сільгоспвиробників. Основними напрямками їх застосування є: по-перше, інформаційне забезпечення АПК – доведення до кінцевого користувача поточного стану цін, пропозицій щодо новітніх технологій, наукових розробок тощо; по-друге, обслуговування технологічних процесів і допомога в прийнятті рішень – підвищення ефективності використання і збалансованості ресурсного потенціалу, методики управління та прогнозування станів розвитку та функціонування сільськогосподарських підприємств, селекційно-насінницька робота, сортооновлення та інше; по-третє, ведення документації, фінансового та бухгалтерського обліку – створення АРМ спеціаліста сільськогосподарського виробництва, спрощення ведення звітності, накопичення інформації для її подальшого використання.Саме тому викладання комп’ютерних дисциплін у аграрному ВНЗ займає важливе місце в системі підготовки майбутніх спеціалістів: інженерів, агрономів, менеджментів та економістів.Важлива увага приділяється закладанню основ користування персональними комп'ютерами, як на рівні роботи з операційною системою, так і з пакетами прикладних програм. Адже з розповсюдженням ПК та розширенням їх можливостей набуває актуальності можливість формалізації технологічних процесів та розв’язання практичних задач аграрного виробництва у середовищі стандартних офісних та прикладних програм, в тому числі й таких, як Excel, Access та ін.Наявність спеціального програмного забезпечення для визначення агроекологічних та агрокліматичних потенціалів територій, складу та структури баз даних рослинництва та тваринництва, планування структури посівних площ, сівозмін, внесення добрив, проведення обробітку ґрунту, визначення кормових раціонів призводить до необхідності впровадження у навчальні плани підготовки фахівців спеціальних курсів або вивчення їх як частини прикладних спеціалізованих дисциплін.Важливу роль у викладанні комп’ютерних технологій для спеціалістів-аграріїв відіграють курси підвищення кваліфікації. Розроблено спеціальну методику опанування окремих прикладних програм у різних галузях сільського господарства, що дозволяє суттєво вдосконалити господарську діяльність аграрних підприємств та управління виробництвом продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шпортун, Оксана. "ОСОБЛИВОСТІ ДІЛОВОДСТВА КАЗЕННИХ ПАЛАТ НАДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ XVIII – ПОЧАТКУ ХІХ СТ." Society. Document. Communication, no. 8 (February 10, 2020): 351–66. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-8-351-366.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена характеристиці діловодства губернських адміністративно-фінансових органів Російської імперії – казенних палат. Здійснено пошук наукових публікацій за темою дослідження та встановлено, що організація діловодства казенних палат не знайшла комплексного відображення у працях сучасних науковців. Визначено, що казенна палата мала широкий спектр діяльності та задач, які виконувалися відділами палати. Встановлено, що кожен відділ палати мав певні функції, зокрема й діловодні, адже управлінська діяльність установи певною мірою відображена в документах. Також визначено основні етапи документообігу в установі. Охарактеризовано діловодні функції за відділами палати, а також загальної присутності.. Здійснено загальний огляд вхідної та вихідної документації на основі архівних матеріалів Київської казенної палати. Доведено, що організація роботи з документами здійснювалася за загальноімперськими ініціативами, про що свідчить чітке виконання законодавчих діловодних правил Російської імперії. Для здійснення контролю над документами кожного відділу велися відповідні журнали реєстрації, які допомагали інспектувати діяльність чиновників та місцезнаходження справ в організації – це слугувало певним орієнтиром у значному масиві документів. Надано опис настільних журналів реєстрації, як елементу довідкового апарату та контролю над роботою з документами. Визначено перелік реквізитів бланків документів із кутовим розташуванням, мету запровадження ведення діловодства та звітності. Описані етапи життєвого циклу документа та основні аспекти запровадження уніфікації діловодних процесів Російської імперії, з метою підвищення ефективності державного управління. Установлено, що казенні палати були установами, в яких зосереджувався значний різноплановий документальний масив, зокрема документи з кадрових питань, протоколи, укази, рахунки, кошториси, листи, рапорти, приписи, довідки, звіти та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Саранча, І. Г. "СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА ЗА БЮДЖЕТНИЙ КОШТ ЯК ЕЛЕМЕНТ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 1 (September 7, 2021): 236–41. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-1-36.

Full text
Abstract:
Пропонований науковий огляд стосується питань підготовки спеціалістів соціальної та освітньої сфер. Зокрема, це стосується питання підготовки соціальних працівників, що має відбуватися в умовах зміни підходів до надання послуг, анонсованих державою. Так, окремо розкривається питання передачі повноважень органів виконавчої влади з числа надавачів послуг недержавним організаціям, об’єднанням громадян та приватним особам для здійснення обслуговування населення певної територіальної громади на засадах доступності та відкритості через механізм реалізації соціальної послуги за бюджетний кошт. Основна увага приділяється питанню використання пропонованого державою механізму для практичної підготовки студентської молоді до професійного самовизначення. Оскільки основне завдання вищої освіти – підготувати компетентного фахівця в певній сфері, ми розглядаємо дане питання в рамках психолого-педагогічної, психологічної, соціально-педагогічної та/чи соціально-реабілітаційної практики, а також у межах волонтерської діяльності в позанавчальному процесі. Так, через включення в процеси надання соціальних послуг за бюджетний кошт та в рамках співпраці вищих навчальних закладів із громадськими організаціями відбувається якісна підготовка спеціалістів. У таких умовах соціальний працівник, майбутній соціальний педагог, фахівець із соціальної роботи тощо знайомляться безпосередньо з практикою використання набутих знань під час надання послуг населенню відповідно до державних стандартів і включаються в усі процеси роботи – від ведення документації, розуміння супутніх юридичних питань, соціально-економічного та соціокультурного ефекту, співпраці з відповідними органами виконавчої влади, комунальними закладами та іншими установами і до питання власне алгоритму співпраці з отримувачами послуг. Усе це сприяє глибокому розумінню майбутнім фахівцем власних можливостей та відповідальності, які належатимуть до його компетенції у разі вибору того чи іншого професійного напряму: власне роботи в закладах освіти, соціальних установах чи громадських організаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Шестерікова, Людмила. "РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМАХ ПІДГОТОВКИ ХУДОЖНИКІВ-ВИКОНАВЦІВ." Professional Pedagogics 2, no. 23 (December 20, 2021): 63–70. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2021.23.63-70.

Full text
Abstract:
Актуальність статті зумовлена розвитком молодіжного підприємництва у сфері культурних і креативних індустрій та необхідністю вивчення стану підготовки молоді до підприємницької діяльності у закладах фахової передвищої освіти мистецького напряму. Мета: проаналізувати діючі освітньо-професійні програми (далі: ОПП) закладів фахової передвищої освіти з підготовки фахівців за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», щоб з’ясувати наскільки вони забезпечують розвиток підприємницької компетентності фахових молодших бакалаврів за кваліфікацією «художник-виконавець». Методи: вивчення наукових джерел і педагогічної документації – для аналізу наукових праць та освітньо-професійних програм. Результати: з’ясовано ступінь наукової розробленості проблеми; проаналізовано чинні освітньо-професійні програми (далі: ОПП) підготовки майбутніх художників-виконавців, оприлюднені на сайтах закладів фахової передвищої освіти; охарактеризовано їх можливості щодо розвитку у здобувачів освіти підприємницької компетентності. Висновки: доведено перспективність дослідження проблеми розвитку підприємницької компетентності майбутніх художників-виконавців; з’ясовано, що підготовка фахівців до підприємницької діяльності повинна бути системною (розвивати правові, економічні, психолого-педагогічні й цифрові навички, мати цілісну програму розвитку підприємницької компетентності, поєднувати аудиторні й позаурочні, теоретичні і практичні види діяльності, самостійну і групову роботу); виявлено проблему доступу здобувачів освіти до інформації щодо очікуваних програмних результатів навчання (на офіційних сайтах закладів освіти оприлюднено лише 70% від усіх діючих ОПП з підготовки майбутніх фахових молодших бакалаврів за кваліфікацією «художник-виконавець»); з’ясовано, що формуванню програмних результатів, важливих для відкриття і ведення власної справи, сприяють такі освітні компоненти як «Основи підприємництва і менеджменту», «Основи економічної теорії», «Економічна теорія», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Основи менеджменту соціокультурної діяльності», проте здебільшого вони мають статус вибіркових і тому лише частково забезпечують розвиток у майбутніх художників-виконавців підприємницької компетентності; це зумовлює потребу обґрунтування певних організаційно-педагогічних умов, що мають бути створені в закладах освіти для розвитку в майбутніх художників-виконавців підприємницької компетентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Данилевич, М. В., О. В. Романчук, Р. С. Коваль, and Н. О. Федчишин. "РОЗВИТОК КІНЕЗІТЕРАПІЇ У ФРАНЦІЇ (1970–2020)." Медична освіта, no. 1 (April 20, 2021): 23–28. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.1.11967.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано розвиток кінезітерапії у Франції з 1970 до 2020 р. Наукову новизну роботи пояснюємо фактором того, що до сьогодні історія кінезітерапії у Франції не привертала уваги українських науковців, навіть не зважаючи на той факт, що якість надання медичних та реабілітаційних послуг у системі охорони здоровʼя цієї держави вважають однією з найвищих у світі. У результаті проведеного аналізу виявлено, що у 80-х та 90-х роках ХХ століття відбувалося вдосконалення системи підготовки фахівців з кінезітерапії. У цей час було уточнено понятійно-категоріальний апарат, запропоновано визначення професійних дій, технік, методик; окреслено повноваження й обовʼязки кінезітерапевтів; запроваджено диплом працівника медичної сфери, спільний для багатьох парамедичних професій. Зазначено, що у 2002 р. спеціальною постановою пацієнтам був наданий доступ до їхньої історії хвороби. У 2006 р. регламентовано перелік медичних засобів, які масажисти-кінезітерапевти можуть використовувати, засновано Національне обʼєднання масажистів-кінезітерапевтів. У 2008 р. був прийнятий, а у 2020 р. доповнений Кодекс деонтології у кінезітерапії. Реформа системи підготовки масажистів-кінезітерапевтів розпочинається з 2015 р. зміною тривалості навчання з трьох на чотири роки, не враховуючи однорічний курс, спільний для всіх, хто навчається на медичних спеціальностях, а оцінка частини модулів здійснюється в університетах. Інститути, які провадять підготовку фахівців галузі, сьогодні вводять доказову практику, що має на меті набуття необхідних компетенцій для пошуку теоретичної та клінічної інформації, її оцінювання щодо доцільності подальшого використання у професійній діяльності. У галузі починають активно застосовуватися цифрові технології. Політика у сфері охорони здоровʼя і новітні технології зумовили обовʼязкове ведення професійної документації, зокрема інформаційної картки пацієнта, яка вважається параметром якості та безпеки, і дозволяє повністю відслідковувати всі надані пацієнту медичні послуги. На сьогодні у Франції функціонує ціла низка організацій, робота яких стосується професійної діяльності масажистів-кінезі­терапевтів. У 2016 р. запропоновано нове визначення галузі, однак тривають дискусії стосовно найменування самої сфери, ролі масажиста-кінезітерапевта, його співпраці з іншими фахівцями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

СУББОТИН, Артем Сергеевич, and Диана Валерьевна ЖАРКОВА. "Автоматизационные процессы для оформления исполнительной документации." Promyshlennoe i Grazhdanskoe Stroitel'stvo, no. 10 (December 22, 2021): 67–71. http://dx.doi.org/10.33622/0869-7019.2021.10.67-71.

Full text
Abstract:
Рассмотрен вопрос автоматизации исполнительной документации в промышленном и гражданском строительстве. Цифровизация исполнительно-технической документации - это инновация, которая положительно повлияет на строительный процесс. Применение цифрового программного обеспечения не только повысит эффективность ведения исполнительной документации, но и поможет решению экологических проблем, так как значительно сократится использование бумажных носителей. Перечислены основные составляющие исполнительной документации. Приведены примеры уже существующих за рубежом программных комплексов, которые значительно облегчают работу над исполнительной документацией. Продемонстрирована инновационная программа, созданная для организации строительного процесса в России. Показаны положительные изменения, которые могут произойти в строительном процессе при полной его автоматизации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Plaksiieva, K. D. "ДОСВІД ВЕДЕННЯ ПОСТЕМБОЛІЗАЦІЙНОГО СИНДРОМУ У ПАЦІЄНТОК ІЗ МІОМОЮ МАТКИ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 2 (March 4, 2021): 125–28. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2020.2.11850.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – оптимізувати ведення післяопераційного періоду у пацієнток із міомою матки після емболізації маткових артерій (ЕМА). Матеріали та методи. Проаналізовано клінічну документацію 32 пацієнток із міомою матки, які зазнали ЕМА в одній із приватних клінік Києва та перебували під нашим спостереженням у післяопераційному періоді. Середній вік пацієнток склав (39,75±2,19) року. Знеболювання відбувалось за вибором пацієнтки: 28,125 % (n=9) пацієнток обрали епідуральну анестезію (ЕДА), 21,875 % (n=7) – внутрішньовенну седацію та у 50 % (n=16) ЕМА виконували під внутрішньовенним наркозом зі спонтанним диханням. Усі пацієнтки у стаціонарі в післяопераційному періоді з метою знеболювання отримували тримеперидин, парацетамол, декскетопрофен, для антибактеріальної терапії призначали метронідазол та цефуроксим. Для амбулаторного лікування усім пацієнткам призначали таблетовані метронідазол та цефуроксим, тривалість приймання складала 10 днів. Із метою знеболювання пацієнткам пропонували ректальні супозиторії з диклофенаком або таблетований лорноксикам чи ібупрофен, залежно від проявів больового синдрому. Для профілактики висхідної інфекції пацієнтки отримували вагінальні супозиторії з Lactobacillus acidophilus 2 рази на тиждень протягом 1 місяця. Результати дослідження та їх обговорення. Після ЕМА середній показник болю за числовою рейтинговою шкалою болю (від 1 до 10) на 2-гу добу після ЕМА склав (4,06±0,59) бала. Середня тривалість госпіталізації після ЕМА склала (2,5±0,25) дня, а 28,12 % (n=9) пацієнток вимушені були провести вдома до 3 додаткових днів з метою реабілітації. Висновки. ЕМА має гарні показники переносимості та короткі терміни реабілітації. Тривалість госпіталізації та реабілітації після ЕМА співмірна з такою при лапароскопічній операції. Задовільний рівень больового синдрому досягається проведенням ЕМА під загальним внутрішньовенним наркозом або епідуральною анестезією, а амбулаторна антибіотикотерапія (до 10 днів), протизапальна терапія з використанням вагінальних та пероральних пробіотичних препаратів забезпечують профілактику септичних ускладнень після ЕМА та адекватне знеболювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Чайковська, А. "Особливості надання проектно-кошторисної документації за запитами на інформацію в аспекті захисту прав на комерційну таємницю." Юридичний вісник, no. 1 (April 12, 2021): 159–65. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.2094.

Full text
Abstract:
У статті досліджені особли-вості надання проектно-кошто-рисної документації, яка містить комерційну таємницю, за запи-тами на інформацію, поданими в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації». Наведено нормативно-правовий аналіз підстав надання проек-тно-кошторисної документації, яка містить комерційну таємницю, за запитами на інформацію. Про-ведено аналіз судової практики у справах про оскарження відмови в задоволенні запиту на інформацію в частині ненадання копій проек-тно-кошторисної документації та зобов’язання розглянути запит із дотриманням Закону України «Про доступ до публічної інформації» і надати запитувану інформацію. У результаті проведеного дослі-дження виявлена наявність неод-накової судової практики під час вирішення справ про оскарження відмови в задоволенні запиту на інформацію в частині ненадання копій проектно-кошторисної доку-ментації. Зроблені висновки про необхідність під час розгляду справ про оскарження рішень розпоряд-ників інформації про відмову у її наданні, в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», досліджу-вати таку інформацію в судовому засіданні, для з’ясування даних про те, яка інформація дійсно міститься у проектно-кошторис-ній документації і чи може така інформація вважатися інформа-цією з обмеженим доступом. Крім того, визначено, що у випадку надходження запиту, поданого в порядку Закону України «Про доступ до публічної інфор-мації», про надання документів, в яких міститься комерційна таєм-ниця, розпоряднику інформації слід виходити з того, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Комерційна інформація має бути вилучена з документа, у спосіб, який унеможливлює її з’ясування, та документ підлягає наданню за виключенням такої інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Tsopa, N. V., and A. S. Karpushkin. "AS-BUILT DOCUMENTATION IN CONSTRUCTION: COMPOSITION AND PROCEDURE." Construction economic and environmental management 77, no. 4 (2021): 56–65. http://dx.doi.org/10.37279/2519-4453-2020-4-56-65.

Full text
Abstract:
The article systematizes information on as-built documentation, highlights its structure, procedure and principles of maintenance. The analysis of the goals and functions of the Executive documentation at all stages of construction, control and commissioning of the facility was made. Problems and their possible causes related to compliance with the requirements of the legislation and regulatory framework of the Russian Federation regarding the maintenance, configuration, storage and delivery of as-built documentation are identified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Серегина, Ирина, Irina Seregina, Антон Колоколов, and Anton Kolokolov. "Medical records management in electronic format." Vestnik Roszdravnadzora 2019, no. 4 (August 22, 2019): 77–80. http://dx.doi.org/10.35576/article_5d651dbc7aa259.48167277.

Full text
Abstract:
The article deals with the legal significance of medical records management in the form of electronic document flow. Proper medical records management, which is necessary for the registration of the diagnostic and treatment process at all stages and for control of the quality of medical care delivery, is basis for evaluating of the organization of medical care and quality of its delivery.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Серегина, Ирина, Irina Seregina, Антон Колоколов, Anton Kolokolov, Ирина Сон, Irina Son, Людмила Руголь, and Lyudmila Rugol'. "About the legal value of medical records in medical organizations." Vestnik Roszdravnadzora 2019, no. 5 (October 23, 2019): 88–94. http://dx.doi.org/10.35576/article_5db03843660953.69594693.

Full text
Abstract:
The article deals with the legal value of medical records management in organizations engaged in medical activities. An understanding of the legal status of medical documentation in court proceedings, both in civil and criminal proceedings, is given. Attention is focused on bringing to criminal responsibility of medical workers for inadequate management of medical documentation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Улибін, В. М. "Автоматизація процесу керування підготовкою води для технологічних потреб при виготовленні лік." Automation of technological and business processes 13, no. 4 (February 3, 2022): 12–18. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i4.2199.

Full text
Abstract:
Вода - основа всього живого на планеті. Водні розчини необхідні для забезпечення потреб промисловості, сільського господарства, побутових потреб. Вода при виготовленні лік повинна відповідати певним нормам, має бути дистильованою. Мета ведення процесу підготовки води при виготовленні лік – отримання готової очищеної води із заданими показниками якості. Високої ефективності процесу підготовки води можна досягти лише при автоматизації цього процесу. Всі існуючі розробки в сфері автоматизації підготовки води не задовольняють сучасним вимогам до якості готового продукту. В ОНАХТ, на кафедрі АТПіРС розроблено новий підхід до автоматизації підготовки води з метою забезпечення її високої якості. Результати структурно-параметричного синтезу і аналізу розробленої САУ підтверджують переваги запропонованого підходу, а саме високу динамічну точність управління процесом. Побудована автономна САР забезпечує високу якість готового продукту. Розроблена проектна документація відображає всі особливості і переваги запропонованого способу управління. Розроблене АРМ оператора-технолога і наладчика САУ в SCADA-системі дозволяє зручно і ефективно спостерігати та керувати ходом процесом підготовки води. Подальший розвиток питання автоматизації управління процесом підготовки води знайде в магістерській випускній роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Фільо, Ірина Євгенівна. "Методичні засади технології е-портфоліо в професійній підготовці інженерних фахівців." Theory and methods of e-learning 3 (February 13, 2014): 314–18. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v3i1.355.

Full text
Abstract:
Модель методичної системи навчання будь-якого курсу у вищій школі має відображати специфіку діяльності майбутнього фахівця. Спрямованість підготовки майбутніх фахівців інженерного профілю має своє відображення у змісті навчання курсу інформатики, який має бути побудований таким чином, аби студент під час проходження курсу міг розвинути уміння творчо розв’язувати навчальні та реальні задачі професійного характеру науковими методами, використовуючи можливості персонального комп’ютера. Навчальний вплив здійснюється шляхом різнопрофільного добору змісту навчального матеріалу; визначення рівнів вимог до знань та вмінь, пред’явлення їх студентам через відповідні теоретичні завдання (лекції) та практичні вправи (лабораторні, практикуми); вибору таких форм організації навчального процесу, які б стимулювали активність студентів, раціонально поєднували фронтальне, групове та індивідуальне навчання і при цьому визначали б рівень діяльності студентів.Однією з перспективних технологій активізації навчального процесу та творчого розвитку студентів можна назвати технологію Е-портфоліо. Проблемам використання технології портфоліо в навчальному процесі вищих навчальних закладів присвятили свої праці Я. Бельмаз, О. Бояринцева, С. Блинова, І. Возвишаєва, О. Григор’єва, Ю. Зоря, В. Завіна, М. Кадемія, О. Насирова, Т. Ніфонтова, Т. Новікова, О. Свєт та ін. Проте проблема використання технології електронного портфоліо, зокрема під час професійної підготовки майбутніх інженерів, залишається актуальною та не вивченою у вітчизняній педагогічній науці.Враховуючи актуальність проблеми, метою статті є розгляд методичних засад технології Е-портфоліо та її реалізації в професійній підготовці інженерних фахівців.Аналіз науково-педагогічної літератури та електронних ресурсів стверджує, що єдиного розуміння поняття «електронне портфоліо» ще не існує. В публікаціях та матеріалах мережі Інтернет можна зустріти такі терміни пов’язані з електронним портфоліо як: «digital portfolio», «electronic portfolio», «e-portfolio», «web-portfolio», «web based portfolio», «eFolio» [1; 2]. Ми спробували проаналізувати різноманітні підходи до визначень сутності поняття «електронне портфоліо» та уточнити його [3].Таким чином, нами була виведена формула, яка допомагає зрозуміти зміст поняття Е-портфоліо: Е-портфоліо = Електронне портфоліо + Веб-портфоліо.Метою ведення портфоліо є: систематизація досвіду; чітке визначення напрямів розвитку студента, що полегшує самоосвіту або консультування з боку науково-педагогічних працівників; об’єктивніша оцінка рівня сформованості професійних умінь; допомога в написанні курсових та дипломних робіт, студентських наукових досліджень.До принципів запропонованої технології належать [3]: самооцінка результатів (проміжних, кінцевих) – вміння приймати самостійні рішення в процесі пізнання, прогнозувати наслідки цих рішень, проводити відповідну корекцію; здатність до комунікації (участь у дискусії, вміння аргументувати свою позицію, докладно, грамотно, лаконічно пояснювати матеріал іншим); систематичність та регулярність самомоніторингу; структуризація матеріалів портфоліо, логічність та грамотність ведення всіх супроводжуючих матеріалів; культура ведення документації, естетичність оформлення; цілісність, тематична завершеність поданих у портфоліо матеріалів; наочність, обґрунтованість презентації портфоліо студентом.Використання технології Е-портфоліо під час професійної підготовки майбутніх інженерів допомагає розв’язувати важливі педагогічні завдання:• підтримувати високу навчальну мотивацію студентів;• заохочувати активність і самостійність студентів, розширювати можливості навчання й самонавчання;• розвивати навички рефлексивної й оцінної (самооцінної) діяльності студентів;• формувати вміння вчитися — ставити цілі, планувати й організовувати власну навчальну діяльність [4].Варто зазначити, що порівняно зі звичайним паперовим портфоліо, Е-портфоліо має значні переваги, до яких слід віднести [5]:– мобільність і гнучкість (у разі електронного оформлення легко вносити зміни до структури і змісту матеріалів);– широкі можливості для оформлення портфоліо;– розширює можливості для вибору засобів роботи з текстовою та числовою інформацією (це можуть бути текстові документи, електронні таблиці, діаграми тощо);– може бути мультимедійним, тобто до складу Е-портфоліо входять анімація, аудіо- і відеокліпи, що знайдені студентом в мережі Інтернет або створені самостійно;– Е-портфоліо окремих студентів можуть бути легко об’єднані в групи, студенти можуть обмінюватися створеними порт фоліо або окремими матеріалами;– у складі Е-портфоліо можуть бути презентовані матеріали з Інтернету, що представляють альтернативні точки зору.Окреслимо основні функції Е-портфоліо, застосовуючи пропозиції Т. Г. Новикової [6]: діагностична – фіксує зміни і зростання за певний період часу; цільова – підтримує навчальні цілі; змістова – розкриває весь спектр виконуваних робіт та інтересів; розвивальна – забезпечує неперервність розвитку у процесі всього навчання; мотиваційна – заохочує студентів до підвищення результатів; рейтингова – показує діапазон навичок і вмінь студента.Е-портфоліо – сучасна освітня технологія, в основі якої використовується метод автентичного оцінювання результатів освітньої та професійної діяльності. Автентичне оцінювання – це вид оцінювання, який застосовується, перш за все, у практико-орієнтованій діяльності і передбачає оцінювання сформованості вмінь та навичок особистості в умовах поміщення її у ситуацію, максимально наближену до вимог реального життя – повсякденного чи професійного.Л. В. Шелехова вважає, що технологія роботи з портфоліо передбачає такі етапи [7]:1. Мотивація: кожен студент повинен усвідомлювати, що портфоліо: 1) виконує накопичувальну і модельну функції, відображаючи динаміку розвитку студента і результатів його самореалізації; 2) допомагає студенту проводити рефлексію власної навчальної роботи та встановити зв’язки між попередніми і новими знаннями; 3) є критерієм підготовленості до здійснення майбутньої професійної діяльності; 4) служить предметом обговорення і чинником самооцінки (оцінкою) результатів роботи студента на заліку або підсумковому занятті.2. Визначення виду портфоліо.3. Терміни здачі і час роботи над портфоліо: на заняттях, під час самостійної роботи, під час домашньої підготовки.4. Розділи та рубрики. Кількість розділів і рубрик (а також їх тематика) може бути різним і визначається в кожному окремому випадку. Зміст рубрики визначається її назвою, об’єм – призначенням матеріалу, який у неї включається; структура та оформлення – індивідуальними особливостями студента. Усередині розділів можуть бути виділені рубрики, які допомагають систематизувати матеріал, і формують структуру розділу. Рубрики можуть бути обов’язковими і необов’язковими.5. Критерії оцінювання: обговорюються і визначаються спільно зі студентами. Механізм оцінки портфоліо може бути реалізований таким чином: а) оцінюється тільки процес і характер роботи над портфоліо; б) оцінюються за заданими критеріями тільки окремі частини портфоліо (наприклад, обов’язкові рубрики); в) оцінюються всі рубрики, загальна оцінка виводиться як середнє арифметичне; г) оцінюється остаточний варіант портфоліо; оцінюється не тільки сам портфоліо, але й якість його презентації; д) портфоліо не оцінюється, а студент вибирає окремі частини для презентації на підсумковому занятті, що є допуском до заліку або іспиту. Як критерії можна розглядати: а) наявність обов’язко­вих рубрик та висновків; б) використання дослідницьких методів; в) креативний характер портфоліо; г) наявність особистісного компонента; д) якість оформлення; е) аналіз корисності портфоліо для самого студента, ж) наявність рефлексії власної діяльності (самооцінка роботи над портфоліо).Аналіз існуючих у літературі поглядів на структуру студентських портфоліо доводить, що в мінімізованому варіанті Е-портфоліо повинно містити такі пункти: професійно складене резюме, що відповідає сучасним вимогам, і автобіографію; список засвоєних навчальних курсів за основною сферою діяльності й пов’язаних із нею галузей знань, враховуючи додаткову спеціалізацію, тренінги, спеціалізовані семінари й майстер-класи провідних викладачів; список позанавчальних заходів і посад, де на практиці застосовуються навички лідерства (наприклад, староста групи, керівник наукової студентської групи тощо); опис кар’єрного потенціалу й готовності до кар’єри в межах надбання навичок і досвіду; рекомендації провідних викладачів, керівників курсових проектів, дипломних робіт, виробничих практик.Портфоліо може складатися з інваріантної частини (комплекту документів, розробленого викладачем) й варіативної частини (комплекту документів, розробленого самостійно студентом й узгодженого з експертною групою). Інваріантна частина портфоліо містить такі документи: домашні роботи; результати поточних письмових робіт, підсумкових контрольних робіт, тестів; результати групової роботи: опис навчально-дослідницького завдання, у розв’язанні якого брав участь студент, чернетки, схеми; обов’язкові індивідуальні роботи; блок-схеми, таблиці; коментарі з кожного виду роботи; рефлексія своєї діяльності; заповнені студентом анкети; оцінка експертів [8]. Варіативна частина портфоліо може бути одним документом, запропонованим студентом самостійно або дібраним ним із такого переліку документів: питання, що виникають під час роботи; формулювання й обґрунтування цілей майбутнього навчання; робота над помилками; індивідуальний проект.Висновок. Аналіз науково-методичної літератури та електронних ресурсів мережі Інтернет свідчить, що створення Е-портфоліо майбутніми фахівцями інженерних спеціальностей дозволяє: відобразити ступінь творчої активності студента під час вивчення різноманітних тем, розділів або дисциплін; простежити індивідуальний прогрес студента, що відбувався під час навчання; підтримувати і стимулювати навчальну мотивацію студента; заохочувати активність і самостійність; розширювати можливості навчання й самоосвіти; розвивати навички рефлексивної діяльності й здатність до антиципації; здійснювати інтеграцію кількісної та якісної оцінок; переносити акцент з оцінки на самооцінку; формувати вміння вчитися; активізувати пізнавальну, інформаційно-пошукову та дослідницьку діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Гевчук А.В. "КЛАСИФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ І ХАРАКТЕРИСТИКА ПОМИЛОК В ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ І ЗВІТНОСТІ." Економічний форум 1, no. 4 (December 1, 2019): 225–37. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-4-35.

Full text
Abstract:
В статті розглядається одна із самих вагомих проблем забезпечення якості обліку та захисту бухгалтерської звітності від помилок та інших спотворень. Безліч помилок виникає із-за неправильного застосування законодавства про бухгалтерський облік, неточностей в обчисленнях, недобросовісні дії працівників обліку, неправильна оцінка фактів господарської діяльності. Безліч прийомів і способів, які використовуються в процесі контролю за первинною документацією та правильністю ведення бухгалтерського обліку не вирішує проблеми дійового захисту від помилок. В сучасних умовах виникають суб’єктивні, але й об’єктивні причини тому, що безліч операцій виконується методом копіювання, що ускладнює їх пошук, а також відставання з часом зміни технології облікового процесу від зміни господарської діяльності підприємства, галузевої специфіки, класифікаційних ознак помилок та низької культури обліковців і топ-менеджерів. В статті розглядається також процедура виявлення помилок і надаються рекомендації зниження економічного ризику від запобігання істотних помилок і застосування методологічних прийомів в процесі експертних перевірок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Ховпей, Л. М., В. Л. Фенцик, С. С. Боднар, and Є. Я. Костенко. "Результати аналізу комісійних судово-медичних експертиз із приводу неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками, проведених у Закарпатському обласному бюро судово-медичної експертизи впродовж 2015–2019 років." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 62, no. 2 (December 31, 2020): 40–43. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2020.62.40-43.

Full text
Abstract:
Вступ. Якісна медична допомога має надаватися в повній відповідності до стандартів діагностики та лікування тієї чи іншої хвороби. Найбільш вагомим доказом наявності чи відсутності дефектів у наданні медичної допомоги є судово-медична експертиза [1]. При цьому кваліфікувати наслідки непрофесійних дій медичних працівників вкрай складно, навіть якщо ці наслідки фатальні [2]. Мета дослідження. Провести аналіз комісійних судово-медичних експертиз у справах щодо неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками за даними відділу комісійних експертиз Закарпатського обласного бюро судово-медичної експертизи упродовж 2015–2019 років. Матеріали та методи. У роботі проаналізовано архівний матеріал комісійних судово-медичних експертиз з приводу неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками, проведених протягом 2015–2019 років у Закарпатському обласному бюро судово-медичної експертизи. Результати досліджень та їх обговорення. Протягом 2015–2019 років у Закарпатському обласному бюро судово-медичної експертизи було проведено 74 комісійні експертизи з приводу неналежного виконання медичними працівниками професійних обов’язків, що становить 20,5% від загальної кількості (361) комісійних експертиз. У діях акушерів-гінекологів дефекти у наданні медичної допомоги виявлено у 62,5 % випадків, педіатрів – у 60%, хірургів – у 50%, ортопедів-травматологів – у 71,4%, терапевтів – у 80%, лікарів із медицини невідкладних станів та анестезіологів – по 40%, стоматологів – у 33,3% випадків. У експертизах стосовно надання медичної допомоги одночасно лікарями кількох спеціальностей недоліки виявлено у 75% випадків; у кожній з проведених судово-медичних експертиз щодо урологів та лікарів-інфекціоністів було виявлено діагностичні помилки. При проведенні комісійних судово-медичних експертизи щодо дій нейрохірургів (5), кардіологів (3), офтальмологів (1), лікаря загальної практики (1) та фтизіатра (1) яких-небудь порушень не виявлено. Серед 74 комісійних судово-медичних експертиз «лікарських справ», проведених упродовж 2015–2019 років, дефекти у наданні медичної допомоги виявлено у 39 випадках (що становить 52,7%), з яких у 30 випадках (40,5%) відзначено діагностичні помилки, у 8 (10,8%) – лікувальні і в одному випадку (1,4%) – організаційні помилки та недоліки у веденні медичної документації. Висновки. Протягом 2015–2019 років у Закарпатському обласному бюро судово-медичної експертизи проведено 74 експертизи з приводу неналежного виконання медичними працівниками професійних обов’язків. За 2015–2019 роки найчастіше комісійні експертизи призначалися з приводу надання медичної допомоги акушерами-гінекологами, дещо меша кількість – педіатрами. Поодинокими є експертизи стосовно надання медичної допомоги лікарями загальної практики – сімейними лікарями, інфекціоністами, фтизіатрами, урологами, офтальмологами. Дефекти у наданні медичної допомоги виявлено у 39 випадках, з яких найчастішими їх видами є діагностичні помилки, значно рідше – лікувальні; організаційні помилки та недоліки у веденні медичної документації є рідкісним явищем. Ключові слова: комісійна судово-медична експертиза, аналіз, помилки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Topolnytska, Y. A. "Державна політика щодо зниження дитячої смертності в УРСР (1965 – 1985 рр.)." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 7 (September 21, 2017): 45. http://dx.doi.org/10.15421/171795.

Full text
Abstract:
В статті на основі аналізу нормативної бази, внутрішньої документації державних органів влади і офіційної статистики з приводу роботи системи охорони здоров’я в УРСР досліджено основні напрямки державної політики щодо зменшення рівня дитячої смертності в другій половині 1960-х – першій половині 1980 рр. Охарактеризовано певні кроки державної влади щодо покращення демографічної ситуації в республіці і зниження дитячої смертності. Встановлено, що здійснювані державою заходи передбачали будівництво і відкриття мережі жіночих консультацій, лікарських стаціонарів, пологових будинків і дитячих лікарень із максимальним забезпеченням жінок і дітей лікарняними ліжками. Виявлено ряд недоліків у веденні державної політики з охорони здоров’я і з’ясовано їх причини. Так, органи державної влади фактично не звернули увагу на проблему укомплектування лікарняних закладів спеціалізованим обладнанням, діагностичним устаткуванням, медикаментами, а в першу чергу - кваліфікованими кадрами, робота яких, при наявності сучасного обладнання і належного медикаментозного забезпечення могла б попередити дитячі захворювання і знизити показники смертності дітей. Головними причинами провалу реформ у системі охорони здоров’я був недостатній рівень державного фінансування, а також нарощування кількісних показників. Оскільки в СРСР вважалося, що це вирішить ряд проблем у системі охорони здоров’я. В статті доведено, що питання ранньої дитячої смертності не було вирішено в УРСР і, на жаль, для сучасної України також залишається актуальним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Rakhymberdina, Marzhan, and Ruslan Uteyev. "TO THE QUESTION OF THE DEVELOPMENT AND MAINTENANCE OF EXECUTIVE GEODETIC DOCUMENTATION FOR CONSTRUCTION IN KAZAKHSTAN." Interexpo GEO-Siberia 6, no. 2 (2019): 230–34. http://dx.doi.org/10.33764/2618-981x-2019-6-2-230-234.

Full text
Abstract:
The article reflects the need to improve the Executive geodetic documentation in for construction projects in Kazakhstan. The article analyzes the main points of the role of geodesy in the implementation of the state program "Digital Kazakhstan". The need to improve modern regulatory documentation are identified and justified, based on the modernization of geodetic support.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Шишанов, Михайло, Ігор Кондратюк, and Андрій Веретнов. "МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСНОГО ОБҐРУНТУВАННЯ ВИМОГ ДО ВІДНОВЛЮВАЛЬНОСТІ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 40, no. 1 (June 9, 2021): 85–94. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-40-1-85-94.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті методичні основи комплексного обґрунтування вимог до відновлювальності складних технічних систем військового призначення. Запропоновано порядок проведення комплексної оцінки можливості відновлення складних технічних систем військового призначення. Показано, що з метою вирішення цього завдання необхідно вирішити цілий комплекс задач. До основних з яких відносяться: аналіз виходу з ладу (втрата працездатності) складних технічних систем військового призначення. Для чого необхідно провести декомпозицію; аналіз ураження складних технічних систем військового призначення при використанні за призначенням в ході ведення бойових дій; аналіз особливостей відновлювального ремонту та можливостей ремонтних органів; обґрунтування взаємозв’язку між ураженістю, живучістю складних технічних систем військового призначення та їх відновлюваністю; обґрунтувати необхідність внесення змін у нормативну документацію при обґрунтуванні вимог до відновлювальності складних технічних систем військового призначення. Вирішення цих задач, як показано у статті, може бути на основі системного підходу, який і покладений в основу статті, результатами якої є: запропонована класифікація можливих пошкоджень складних технічних систем військового призначення в процесі експлуатації; розглянута методика функціонально-морфологічної декомпозиції складних технічних систем військового призначення; розглянуті основні особливості відновлювального ремонту складних технічних систем військового призначення; визначено взаємозв’язок відновлювальності та живучості складних технічних систем військового призначення. Показано, що розглянуті методичні основи являються основою для обґрунтування вимог до ремонтопридатності складних технічних систем військового призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Дубынин, Николай, Екатерина Кочешкова, Михаил Граник, and Антон Родимов. "Цифровая архитектура." Scientific journal “ACADEMIA. ARCHITECTURE AND CONSTRUCTION”, no. 1 (March 30, 2022): 19–28. http://dx.doi.org/10.22337/2077-9038-2022-1-19-28.

Full text
Abstract:
Внедрение технологий информационного моделирования (ТИМ) является одной из современных тенденций развития архитектурного проектирования, определяющей вопросы разработки и оформления проектной документации, посте­пенно становясь обязательным условием её реализации в виде строительной информационной модели - БИМ (BIM). Процесс перехода к новым методам ведения проектирования формально стал важным показателем в официальной оценке эффективности работы строительной отрасли в целом и архи­тектуры в частности. Однако активное применение новых ин­струментов проектирования требует обоснования таких важных показателей их применения на практике, как эффективность, безопасность,технические и этические ограничения. В целях выявления реальной картины в данной обла­сти проанализирована информация, содержащая мнения исследователей и специалистов и экспертные оценки по проблемным вопросам внедрения ТИМ. При этом выявлена тенденция искусственного стимулирования данного процесса на разных уровнях управления строительством на основе оптимистичных оценок его эффективности. Проблема за­ключается в организации широкомасштабного эксперимента по внедрению цифровых технологий при отсутствии опыта апробации достаточного для обоснованной оценки предпо­лагаемых результатов. Анализ существующих возможностей, проблем и пер­спектив развития новых методов в архитектурном проек­тировании позволяет определить целесообразную степень их внедрения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Бердникова, Анастасія Євгенівна. "Упрощение расчета заработной платы на предприятии с использованием компетентностного подхода." New computer technology 11 (November 22, 2013): 116–18. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v11i1.163.

Full text
Abstract:
Автоматизация медицинских учреждений – это создание единого информационного пространства лечебно-профилактических учреждений (ЛПУ), что, в свою очередь, позволяет создавать автоматизированные рабочие места врачей, организовывать работу отдела медицинской статистики, создавать базы данных, вести электронные истории болезней и объединять в единое целое все лечебные, диагностические, административные, хозяйственные и финансовые процессы. Автоматизация поликлиники или стационара значительно упрощает ряд рабочих процессов и повышает их эффективность. Контроль, учет и планирование в единой системе в результате приведут к улучшению условий работы и качества предоставляемых услуг, а также повышению конкурентоспособности ЛПУ на рынке.Современные тенденции модернизации российской системы здравоохранения обусловили необходимость создания и широкого применения специализированных медицинских информационных систем (МИС). Этому направлению уделяется очень пристальное внимание, как со стороны практического звена и науки, так и со стороны государства.Всю отечественную историю информатизации медицины можно условно разделить на 3 периода:1. Период зарождения идеи и первичного опыта (1960 – 1980). В это время информатизации уделяли внимание единичные ЛПУ и научно-исследовательские институты.2. Период начального роста (1980 – 2009). В это время развились множество отдельных небольших разработчиков медицинских информационных систем, которые своими программными продуктами и отдельными проектами популяризировали идею информатизации здравоохранения.3. Настоящее время. На информатизацию выделяются средства из бюджета Российской Федерации и уже можно наблюдать формирование серьезного рынка МИС.Важнейшую роль в развитии информационных технологий в здравоохранении играют Федеральные законы «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации» [2] и Федеральный закон «Об обязательном медицинском страховании» [3], которые впервые определили следующие основные правовые нормы:– порядок организации системы документооборота в сфере охраны здоровья в электронном виде – впервые появилась законодательная возможность ведения медицинской документации в электронном виде, при этом в [3] вводится норма подписания медицинских документов электронной подписью;– вводится обязанность ведения медицинскими организациями информационных ресурсов в сети Интернет;– вводится право медицинских организаций создавать локальные информационные системы;– вводится понятие персонифицированного учета при осуществлении медицинской деятельности и то, что в информационном обмене участвуют медицинские организации государственной и частной системы здравоохранения;– вводится состав данных персонифицированного учета о специалисте и о пациенте.В будущем, на наш взгляд, наиболее конкурентными окажутся системы, позволяющие обеспечить дополнительные функции для врачей различных специальностей, участвующих в оказании медицинской услуги конкретному пациенту.В большинстве случаев медицинские организации и органы управления здравоохранением являются бюджетными учреждениями. В настоящее время в учреждениях медицинского профиля существует проблема распределения дохода от оказанных услуг по приносящей доход деятельности по статьям затрат с условием ограниченности полученных средств. Т. е. себестоимость оказанных услуг, заработная плата медицинского персонала, налоговые отчисления не должны превышать полученный доход. Также некоторые учреждения принимают решение о вводе постоянной надбавки к заработной плате врачей, проводивших в течение месяца операции за счет бюджетных средств, или средств обязательного медицинского страхования (ОМС). При этом в основе расчета заработной платы находится компетентностный подход.Проведенный нами анализ существующих программных продуктов по расчету заработной платы показал, что на данный момент отсутствует программный продукт, который рассчитывает заработную плату на основе компетенций сотрудников с учетом особенностей медицинского учреждения.Все выше изложенное и определило цель нашей работы: создать программный продукт, который позволяет автоматизировать управление персоналом, планирование занятости персонала, расчет надбавок к заработной плате от услуг, оказанных в рамках приносящей доход деятельности с учетом компетенций сотрудников, а также ведение электронной записи на прием к врачу с возможностью обмена с порталом Государственных услуг. И помимо этого, доработать типовую конфигурацию «1С: Медицина. Больничная аптека» для решения обозначенной выше проблемы.Для достижения поставленной цели была доработана типовая конфигурация «1С: Медицина. Больничная аптека» фирмы «1С». Мы выбрали эту конфигурацию, поскольку она поддерживает ведение учета как в государственных учреждениях, так и в коммерческих и, кроме этого, позволяет вести учет медикаментов с детализацией по пациентам.Доработанная конфигурация имеет следующий функционал:– составление операционных бригад;– расчет себестоимости операции, включающий стоимость затраченных материалов, стоимость анализов, сделанных пациенту;– расчет заработной платы с учетом компетенций сотрудников, а также с учетом количества проведенных операций и состояния пациента;– проверка соответствия себестоимости операции и прочих платных услуг плану финансово-хозяйственной деятельности или лимитам бюджетных обязательств учреждения;– обмен с конфигурацией «1С: Зарплата и кадры бюджетного учреждения», «1С: Медицина. Зарплата и кадры бюджетного учреждения».Практическое внедрение доработанной конфигурации «1С: Медицина. Больничная аптека» позволило значительно сократить временные затраты для расчета заработной платы, эффективно распределить доход от услуг, оказанных в рамках приносящей доход деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ШЕПОВАЛОВ, Денис Павлович. "КОЛЛИЗИИ АВТОРСКОГО ПРАВА ПРИ ВВЕДЕНИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО БАНКА ПРОЕКТОВ СТРОИТЕЛЬСТВА В РЕСПУБЛИКЕ КАЗАХСТАН." Труды по Интеллектуальной Собственности 39, no. 4 (December 13, 2021): 88–102. http://dx.doi.org/10.17323/tis.2021.13519.

Full text
Abstract:
При введении Правил формирования и ведения государственного банка проектов строительства в Республике Казахстан возникают коллизии с действующим законодательством Республики Казахстан, часть которых разбирает автор в целях защиты прав субъектов, участвующих в данной отрасли. При проектировании и строительстве объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора возникает множество вопросов касательно удорожания сметной стоимости строительства, в связи с чем в Республике Казахстан вводят государственный банк проектов строительства для целей повторного применения проектов, хранящихся в электронном архиве. Встает задача определения, что необходимо для реализации проектно-сметной документации для повторного применения и какие законодательные акты имеются по данному вопросу. На данный момент в Республике Казахстан заканчивается переход к параметрическому проектированию с возможностью добровольного и рекомендательного использования нормативно-правовых актов в сфере строительства. Введение государственного банка проектов строительства задает немного другой вектор действия в данной сфере и усложняет переход к параметрическому проектированию. Основной фактор, препятствующий полноценному переходу на параметрическое проектирование, — предпочтение традиционного типового метода проектирования, который не способствует полноценному внедрению новых научных разработок, технических решений и инноваций в проектировании и строительстве. Несмотря на высокую цель создания государственного банка проектов строительства, это привносит в практику неудобства, которые описаны в данной статье. В статье приведены краткая статистика в строительной отрасли и историческая справка о применении типовых решений во времена Советского Союза. Анализируется и интерпретируется практика на территории стран СНГ. Сравниваются выводы анализа и интерпретации с практикой на территории Республики Казахстан. На основании данного анализа коллизий и интерпретации законодательной базы и судебной практики приведены предложения по защите прав субъектов отрасли и совершенствованию данной системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Рубан, А. П. "Heart and Vascular Lesions in Children in the COVID-19 Era." Рецепт, no. 2 (May 5, 2022): 209–24. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2022.25.2.003.

Full text
Abstract:
Статья посвящена проблеме кардиоваскулярных нарушений у педиатрических пациентов в эпоху COVID-19. Автор дает характеристику наиболее частым вариантам поражений сердца и сосудов, ассоциированных с COVID-19, у детей. В статье обозначены возможные патогенетические механизмы и соответствующие им проявления кардиоваскулярных поражений при COVID-19. Автором представлены основные алгоритмы диагностического поиска, а также подходы к профилактике осложнений коронавирусной инфекции со стороны сердечно-сосудистой системы. Перечислены ургентные кардиологические состояния и обозначены подходы к их коррекции. В материале сделан акцент на практических моментах, основанных на собственных клинических наблюдениях. Продемонстрированы результаты инструментальных исследований при различных вариантах кардиоваскулярных поражений. Автор обобщает отечественную нормативную документацию по ведению пациентов с COVID-19. The article is devoted to the problem of cardiovascular disorders in pediatric patients in the era of COVID-19. The author characterizes the most frequent variants of heart and vascular lesions in children associated with COVID-19. Possible pathogenetic mechanisms and their corresponding manifestations of cardiovascular lesions in COVID-19 are outlined in the article. The author presents the main algorithms of diagnostic search, as well as approaches to the prevention of cardiovascular complications of coronavirus infection. Urgent cardiac conditions are listed and approaches to their correction are outlined. The article focuses on practical points based on our own clinical observations. The results of instrumental investigations for different variants of cardiovascular lesions are demonstrated. The author summarizes national regulatory documentation on the management of patients with COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Сартакова, Е. С., and Е. Е. Куликова. "The Saint Petersburg Conservatory in 1866–1868 (Based on the Report of the Russian Musical Society)." OPERA MUSICOLOGICA, no. 2022 (May 11, 2022): 102–15. http://dx.doi.org/10.26156/om.2022.14.2.004.

Full text
Abstract:
В статье впервые публикуются архивные материалы, относящиеся к начальному периоду становления Санкт-Петербургской консерватории. Отчет Русского музыкального общества за 1866–1868 годы содержит информацию по всем направлениям деятельности консерватории: разработка учебных и экзаменационных программ, принятие решений по вопросам организации концертов, по ведению документации, управлению штатом преподавателей и другие вопросы. Значение данного документа заключается в том, что он позволяет осмыслить изменения, благодаря которым консерватория вышла на новый уровень своего развития. В нем приводятся сведения о педагогическом составе, проведении Совета и общего Собрания профессоров, организации процедуры итоговых экзаменов, выпускниках. Таким образом, публикация данных материалов о разных аспектах деятельности консерватории представляет очевидную ценность для исследования истории отечественного музыкального образования в целом. The article presents previously unknown archival materials relating to the early stage of development of the St. Petersburg Conservatory. The report of the Russian Musical Society of 1866–1868 contains information on all areas of the conservatory's activities: elaboration of the curriculum and exam programs, concert, documentation, staff management and othes. The significance of this document is explained by the fact that it allows us to comprehend the changes that brought the conservatory to a new level of development. It provides information about the faculty, meetings of the Council and the General Meeting of the professors, the final exams procedure, and the graduates. Therefore, publication of these materials on various aspects of the conservatory’s activities is of obvious value for studying the history of Russian music education in general.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Latysheva, Natalya A. "New GOST R 7.0.97-2016 System of Standards on Information, Librarianship and Publishing. Organizational and Administrative Documentation. Requirements for Document Preparation and Court Record Maintenance." Jurist 8 (August 8, 2018): 52–58. http://dx.doi.org/10.18572/1812-3929-2018-8-52-58.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Грабовський, Петро Петрович. "Hot potatoes як засіб створення освітніх електронних ресурсів." Theory and methods of e-learning 4 (February 13, 2014): 40–44. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v4i1.367.

Full text
Abstract:
Сучасність характеризується інтенсивним розвитком інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що обумовлює зростаючу активність впровадження цих технологій у процес навчання, як у вищій школі так і в загальноосвітніх навчальних закладах. Разом з цим, значна кількість вчених виявляють підвищений інтерес до використання ІКТ в навчальній діяльності педагога. Зокрема, розробляються методики впровадження ІКТ у навчальний процес, виділяються позитивні і негативні сторони їх використання тощо. Крім того, аналізуючи відповідні праці вчених можна виділити чітку тенденцію зміни ролі ІКТ: від простих технічних засобів підтримки навчального процесу, які полегшують ведення документації (текстові редактори), створення мультимедійних матеріалів (презентацій), здійснення взаємозв’язку між вчителями, учнями та їх батьками (використання електронної пошти, онлайн зв’язку), надання інформаційних послуг (сайт навчального закладу), до створення на базі ІКТ електронних освітніх ресурсів (ЕОР) та комп’ютерно орієнтованого навчального середовища (КОНС) – «особистісно-орієнтоване навчальне середовище, в складі якого присутні, в міру необхідності, апаратно-програмні засоби ІКТ (АПС ІКТ)» (Ю. О. Жук) [1]. При цьому необхідність присутності ІКТ визначається педагогічною доцільністю їх використання в конкретних навчальних умовах з урахуванням наступних критеріїв: відповідність можливостей використання специфічних можливостей АПС ІКТ змістовно-смисловим наповненням фрагмента навчального процесу; орієнтація використання АПС ІКТ для формування цілісного навчального процесу (для досягнення цілей навчання); можливості реалізації засобами АПС ІКТ особистісно-орієнтованого процесу навчальної діяльності [1].Поряд із цим, електронні освітні ресурси є основним компонентом у процесі організації та плануванні професійної діяльності педагога в умовах комп’ютерно орієнтованого навчального середовища.Відповідно до «Положення про освітні електронні ресурси», під ЕОР розуміють навчальні, наукові, інформаційні, довідкові матеріали та засоби, розроблені в електронній формі та представлені на носіях будь-якого типу або розміщені у комп’ютерних мережах, які відтворюються за допомогою електронних цифрових технічних засобів і необхідні для ефективної організації навчально-виховного процесу, в частині, що стосується його наповнення якісними навчально-методичними матеріалами [2].Електронні освітні ресурси класифікуються за роллю в навчальному процесі: навчальні (електронні підручники і навчальні посібники), методичні (методичні посібники, методичні рекомендації для вивчення окремого курсу та керівництва з виконання проектних робіт, тематичні плани і т. д.), навчально-методичні (навчальні плани, робочі програми навчальних дисциплін, розроблені у відповідності з навчальними планами), допоміжні (електронні довідники, словники, енциклопедії, наукові публікації, матеріали конференцій), контролюючі (ресурси, що забезпечують контроль знань).Виділяють наступні види ЕОР [2]:– електронний документ – документ, представлений в електронній формі та для використання якого необхідні технічні засоби;– електронне видання – електронний документ, який пройшов редакційно-видавничу обробку, має вихідні відомості і призначений для розповсюдження в незмінному вигляді;– електронний аналог друкованого видання – електронне видання, що в основному відтворює відповідне друковане видання: зберігає розташування на сторінці тексту, ілюстрацій, посилань, приміток і т. п.;– електронні дидактичні демонстраційні матеріали – електронні матеріали (презентації, схеми, відео-і аудіозаписи тощо), призначені для супроводу навчально-виховного процесу;– інформаційна система – організаційно впорядкована сукупність документів (масивів документів) та інформаційних технологій, у тому числі з використанням технічних засобів, що реалізують інформаційні процеси і призначені для зберігання, обробки, пошуку, розповсюдження, передачі та надання інформації;– депозитарій електронних ресурсів – інформаційна система, що забезпечує зосередження в одному місці сучасних ЕОР з можливістю надання доступу до них через технічні засоби, в тому числі в інформаційних мережах (як локальних, так і глобальних);– електронний словник – електронне довідкове видання упорядкованого переліку мовних одиниць (слів, словосполучень, фраз, термінів, імен, знаків), доповнених відповідними довідковими даними;– електронний довідник – електронне довідкове видання прикладного характеру, в якому назви статей розташовані за алфавітом або в систематичному порядку;– електронна бібліотека цифрових об’єктів – набір ЕОР різних форматів, в якому передбачена можливість для їх автоматизованого створення, пошуку і використання;– електронний навчальний посібник – навчальне електронне видання, використання якого доповнює або частково замінює підручник;– електронний підручник – електронне навчальне видання з систематизованим викладом дисципліни (її розділу, частини), що відповідає навчальній програмі;– електронні методичні матеріали – електронне навчальне або виробничо-практичне видання, роз’яснень з певної теми, розділу або питання навчальної дисципліни з викладом методики виконання окремих завдань, певного виду робіт;– курс дистанційного навчання – інформаційна система, призначена для навчання окремим навчальним дисциплінам віддалених один від одного учасників навчального процесу в спеціалізованому середовищі, функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних технологій та ІКТ;– електронний лабораторний практикум – інформаційна система, що є інтерактивною демонстраційною моделлю природних і штучних об’єктів, процесів і їхніх властивостей із застосуванням засобів комп’ютерної візуалізації;– комп’ютерний тест – стандартизовані завдання, подані в електронній формі, призначені для вхідного, проміжного та підсумкового контролю рівня знань, а також самоконтролю і (або) такі, що забезпечують визначення психофізіологічних і особистісних характеристик випробуваного, обробка результатів яких здійснюється за допомогою відповідних програм.Сьогодні існує значна кількість спеціалізованих інструментальних середовищ і програм, що дозволяють створювати комп’ютерні тести. При цьому, розробник тесту формує його структуру, здійснює наповнення (текстом, графікою тощо), модифікує без безпосереднього використання мов програмування.До такого типу спеціалізованих інструментальних середовищ належить Hot Potatoes. Програма розповсюджуються безкоштовно (можна завантажити с сайту http://www.hotpot.uvic.ca) та дозволяє зручно і швидко для вчителя створити дидактичні матеріали контролюючого характеру, що опрацьовуються стандартними Інтернет-браузерами.Пропонований програмний продукт працює на найбільш розповсюджених у закладах освіти платформах операційних систем, Має простий у користуванні та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, з підтримкою двадцяти шести мов, у тому числі і російської. Крім того, робоче середовище певного підготовленого тестового завдання можна українізувати.Інструментальне середовище Hot Potatoes включає в себе п’ять окремих модулів: JClose, JQuiz, JCross, JMatch, JMix.JClose дозволяє створити тест, що передбачає заповнення учнем «пробілів» у реченнях тексту. Під час перевірки, є можливість «розрізняти» вписані учнем слова з великої чи малої літери.JMix дозволяє учню конструювати речення, розташовуючи в правильній послідовності його окремі складові частини, запропоновані проектувальником тесту.JQuiz надає можливість створення тесту з вибором однієї або декількох вірних відповідей серед можливих, а також шляхом вписуванням у відповідне поле. Крім цього передбачається створення тесту зі змішаним типом можливості відповіді: спочатку учень може вписати вірну відповідь, у разі помилки, йому надається можливість вибору правильної серед пропонованих варіантів.JMatch передбачає створення тесту для встановлення відповідності. Наприклад, маючи перелік назв держав та столиць, учень має встановити між ними вірну відповідність.JCross дозволяє проектувальнику швидко та зручно створити кросворд. Для цього необхідно лише вести відповідні слова та означення до них.Крім того, при створенні тесту за допомогою одного із описаних вище модулів є можливість використання широкого спектру медіа об’єктів (малюнків, аудіозаписів, відеофрагментів тощо), що знаходяться на певному фізичному носії або в мережі Інтернет.Кожна із перерахованих утиліт дозволяє здійснити широкий спектр налаштувань:можливості використання учнем під час тестування підказок;встановлення вчителем обмеження по часу рішення тесту учнем;програмного пересортування питань та відповідей до них, для зменшення можливості списування у випадку тестування під час класних занять;встановлення індивідуальної «ваги» кожного питання або відповідей (розрізняються повні та часткові) у підрахунку загальної успішності проходження тесту;ідентифікації учня (шляхом введення прізвища, імені та по-батькові, навчального класу);можливості пересилання результатів тестування учня на електронну адресу вчителя тощо.Результат тестування визначається у відсотках, що надає можливість педагогу використовувати різні системи оцінювання.Сам тест подається у вигляді автоматично генерованих HTML сторінок, які можуть бути продемонстровані широко розповсюдженими Інтернет-браузерами. Таким чином, для проходження тестів створених за допомогою Нot Potatoes на робочих місцях учнів (персональних комп’ютерах) не вимагається наявності специфічного програмного забезпечення. Це дозволяє використовувати розроблені контролюючі освітні ресурси не лише під час класних занять, а і в довільний зручний час для учня, шляхом розміщення відповідних веб-сторінок на доступних ресурсах в Інтернеті, наприклад, на сайті розробника програмного продукту – hotpotatoes.net або власному ресурсі вчителя (відповідний сайт можна створити за допомогою CMS-систем). Це надає можливість педагогу розв’язувати певні дидактичні завдання під час навчання учня, який перебуває тривалий час поза школою або має індивідуальний режим навчання.Крім того, вчитель може використовувати друкований варіант розробленого тесту (достатньо виконати операцію експортування на друк та скористатися довільним текстовим редактором).Вище викладений матеріла обумовлює актуальність та високу ефективність використання вільно розповсюджуваного програмного пакету Hot Potatoes вчителем загальноосвітнього закладу для підготовки авторських контролюючих електронних освітніх ресурсів.Тому доцільно ознайомити педагогів з цим програмним продуктом під час підвищення кваліфікації у системі післядипломної педагогічної освіти, що дозволить забезпечити розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності вчителя – підтвердженої здатності особистості застосовувати на практиці ІКТ для задоволення власних потреб і розв’язування суспільно-значущих, зокрема, професійних, задач у певній предметній галузі або виді діяльності [3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Самиулина, Яна Валерьевна. "WAYS OF OPTIMIZING WORKING (OFFICE) TIME OF PRISON UNIT SENIOR OFFICER." Vestnik Samarskogo iuridicheskogo instituta, no. 3(44) (October 11, 2021): 80–84. http://dx.doi.org/10.37523/sui.2021.44.3.013.

Full text
Abstract:
В статье анализируется вопрос, связанный с оптимизацией рабочего времени начальника отряда отдела по воспитательной работе с осужденными ИУ. В качестве цели исследования автор ставит перед собой разработку рекомендаций, содержащих конкретные меры, влияющие на эффективность служебной деятельности начальника отряда, оптимизации его рабочего (служебного) времени. Проблема совершенствования служебной деятельности начальника отряда является достаточно перспективной темой научного исследования, поскольку вызывает немало вопросов у правоприменителя. Специфика его работы заключается в многофункциональности возложенных задач. В компетенцию начальника отряда ИУ помимо воспитательной работы входят также оперативные, режимные, социальные и организационные мероприятия, касающиеся закрепленного за ним отряда осужденных, а также ведение документации. Исполнение возложенных служебных (трудовых) обязанностей он осуществляет в определенный промежуток времени, который относительно служебных отношений в УИС именуется как рабочее (служебное). В статье автором анализируются организационные аспекты служебной деятельности начальника отряда ИУ, в заключительной части исследования предложены способы оптимизации его рабочего (служебного) времени с учетом специфики служебных отношений в отечественной пенитенциарной системе в современных условиях. The article analyzes the issue related to the working time optimization of the prison unit senior officer of the educational work with convicted prisoners department. As the goal of the study, the author sets himself the development of recommendations containing specific measures that affect the efficiency of the service of the chief of the detachment, optimization of his working (service) time. The problem of improving the performance of the prison unit senior officer is a rather promising topic of scientific research, since it raises many questions from the law enforcement officer. The specificity of his work lies in the multifunctionality of the assigned tasks. In addition to educational work, the competence of the prison unit senior officer also includes operational, security, social and organizational measures concerning the detachment of convicts assigned to him, as well as maintaining documentation. He performs the assigned official (labor) duties within a certain period of time, which is referred to in the correctional institution as working (official) in relation to official relations. In the article, the author analyzes the organizational aspects of the service activities of the prison unit senior officer, in the final part of the study, methods of optimizing his working (service) time are proposed, taking into account the specifics of service relations in the domestic penitentiary system in modern conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Бородин, О. И., Е. С. Васильева, М. В. Вдовина, И. В. Долгорукова, А. П. Каитов, И. В. Королев, И. В. Лескова, И. А. Медведева, Т. В. Романова, and С. Г. Цапко. "Provision of educational literature, employment of graduates and registration of approximate basic educational programs: current directions of automation of secondary vocational education management processes." Management of Education, no. 1(41) (May 23, 2021): 95–107. http://dx.doi.org/10.25726/i3870-1985-1730-e.

Full text
Abstract:
В современном мире процессы автоматизации проникли во все сферы деятельности человека. Управление образовательными процессами обусловлено разными архитектурами программного обеспечения для поддержки обучения в образовательной организации, практическим применением информационных технологий, которые используются для сетевого доступа к защищенным образовательным ресурсам. Внедрение автоматизации в процессы управления сложными системами значительно сокращают объем вложенных ресурсов, не только финансовых, но и ресурсов времени. Использование информационных компьютерных технологий (далее – ИКТ) в процессах для автоматизации управления образовательными организациями является одной из первоочередных задач современной системы образования. Автоматизация управления средним профессиональным образованием (далее – СПО) в Российской Федерации является актуальной темой, поскольку внедрение информационных технологий в процесс управления деятельностью СПО позволит существенно снизить затраты времени для руководящего и педагогического состава на делопроизводство, планирование и ведение документации учебного процесса за счет снижения доли рутинного труда. В статье рассмотрены особенности таких актуальных направлений в управлении СПО как анализ обеспеченности учебной литературой, занятости выпускников и учет примерных основных образовательных программ. Подчеркнута необходимость автоматизации указанных направлений в управлении СПО. In the modern world, automation processes have penetrated into all spheres of human activity. The management of educational processes is due to different software architectures to support training in an educational organization, the practical use of information technologies that are used for network access to protected educational resources. The introduction of automation in complex systems management processes significantly reduces the amount of invested resources, not only financial, but also time resources. The use of information computer technologies in processes to automate the management of educational organizations is one of the priority tasks of the modern education system. Automation of the management of secondary vocational education in the Russian Federation is a topical topic, since the introduction of information technologies in the process of managing the activities of secondary professional education will significantly reduce the time spent for the leadership and pedagogical staff on office work, planning and maintaining the documentation of the educational process by reducing the share of routine labor. The article considers the peculiarities of such topical areas in the management of srekak analysis of the availability of educational literature, the employment of graduates and the accounting of approximate basic educational programs. The need to automate these areas in the management of secondary vocational education was emphasized.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Дмитриева, Е. Ю., В. А. Терещенко, and А. С. Шляхтун. "Experience and prospects of using the laboratory information system in testing laboratories of municipal water utilities." Vodosnabzhenie i sanitarnaia tehnika, no. 1 (January 18, 2021): 12–20. http://dx.doi.org/10.35776/vst.2021.01.02.

Full text
Abstract:
Задача подтверждения высокого уровня качества проводимых исследований ставит аналитические лаборатории водоканалов перед необходимостью прохождения периодических аттестаций на соответствие требованиям государственных и международных стандартов (обновленный ГОСТ ИСО/МЭК 17025-2019 и др.), предполагающих внедрение в аналитическую практику внутрилабораторного контроля (ВЛК), системы менеджмента качества (СМК), прохождение процедур межлабораторных сличительных испытаний (МСИ). Как следствие, существенно увеличивается нагрузка на персонал лаборатории, снижается эффективность труда инженеров и лаборантов, возрастают затраты на лабораторную деятельность. В качестве пути оптимизации деятельности лаборатории рассматривается использование лабораторных информационных систем (ЛИС, ЛИМС) – программных средств автоматизации бизнес-процессов, позволяющих комплексно решать задачи аккредитованных лабораторий и повышать эффективность их работы просто и прозрачно. Примером таких информационных систем является ЛИС «Химик-Аналитик», уже более 20 лет успешно применяемая в лабораториях водоканалов по всей России. На сегодняшний день ЛИС удовлетворяет практически все потребности аккредитованных лабораторий: внесение результатов анализа (в том числе напрямую с оборудования) и их метрологическая обработка в соответствии с требованиями нормативной документации, формирование отчетных документов, учет товарно-материальных ценностей с возможностью интеграции с бухгалтерскими системами учета, ведение журналов СМК, составление рабочих планов и формирование заданий. Доступ к документам ЛИС и построение градуировочных характеристик возможен через web-сервисы. ЛИС доступна в различных вариантах комплектации, минимальным из которых является программный продукт «ЛИС для ВЛК». The task of confirming the high level of quality of the conducted research places analytical laboratories of water utilities before the need of being certified for compliance with the requirements of the state and international standards (updated GOST ISO/IEC 17025-2019, etc.), involving the introduction of an intralaboratory control (IC), a quality management system (QMS), passing the procedures of interlaboratory comparative tests (ICT). As a result, the workload on the laboratory personnel significantly increases, the efficiency of the work of engineers and laboratory assistants declines, the costs of the laboratory activities increase. The use of laboratory information systems (LIS, LIMS), i. e. software tools for the automation of business processes that provide for the comprehensive solution of the tasks of accredited laboratories is considered as a way to optimize the laboratory's activities; and it is simple and transparent to increase the efficiency of their activities. An example of such information systems is LIS «Khimik-Analitik» that has been successfully cooperating with the laboratories of water utilities throughout Russia for more than 20 years. Today, LIS meets almost all the requirements to the accredited laboratories, i. e. entering the results of analysis (including directly from the equipment) and their metrological processing in accordance with the requirements of the regulatory documents, compiling report documents, accounting of inventory items with possible integration with accounting systems, maintaining QMS journals, drawing up route plans and job setup. The access to LIS documents and development of calibration characteristics is possible through web services. LIS is available in various configuration options, the minimum of which is LIS for IC software product.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Слободин, Ю. В., М. П. Руденков, and М. И. Климович. "Artificial Intelligence in Medicine. Experience of Work of the Center with IT-Company." Евразийский онкологический журнал, no. 3-4 (January 13, 2022): 291–300. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2021.9.3.026.

Full text
Abstract:
Введение. IT-технологии сегодня все больше и больше внедряются в нашу жизнь, во все ее сферы. И конечно же, медицина не остается в стороне. Современная медицина на сегодняшний день не представляется без IT-технологий, которые уже используются при ведении медицинской документации, формировании баз данных, в диагностике, лечении и т. д. Стремлению к точности диагностики и безопасности хирургии помогает внедрение в медицинскую практику искусственного интеллекта (ИИ).Цель исследования. Показать эффективность и успехи совместной работы IT-компании и специалистов ГУ «Республиканский клинический медицинский центр» Управления делами Президента Республики Беларусь (ГУ «РКМЦ» УдПРБ) во внедрении ИИ в клиническую практику.Материалы и методы. IT-компания Aibolit Technologies разработала и создала хирургическую систему Aibolit для помощи хирургам до, во время и после операции.Главная цель Aibolit – помочь уменьшить возможные осложнения и облегчить работу хирургов, используя возможности ИИ и других инноваций. На этапах «обучения» различных направлений данной системы активное участие приняли специалисты ГУ «РКМЦ» УдПРБ. Результаты. На базе ГУ «РКМЦ» УдПРБ начато тестирование и клиническое использование хирургической системы Aibolit по различным направлениям. На сегодняшний день имеется продукт, позволяющий работать по заданным темам.Выводы. Развитие современных IT-технологий и внедрение их в хирургическую практику с активным применением ИИ является новым шагом в высокотехнологической хирургии. Необходимо продолжение и углубление совместной работы IТ-компаний с профессиональным медицинским миром с целью разработки и более значимого внедрения ИИ во всех отраслях медицины. Introduction. Today, IT technologies are being introduced more and more into our life and in all its spheres. In addition, of course, medicine does not remain on the sidelines. Modern medicine todayis not possible without IT technologies that are already used in the management of medical records, formation of databases, diagnostics, treatment, etc. The introduction of artificial intelligence (AI) into medical practice helps to strive for the accuracy of diagnostics and safety of surgery.Purpose. To show the effectiveness and success of the joint work of the IT company and specialists of the "Republican Clinical Medical Center" of the Presidential Administration of the Republic of Belarus ("RKMC") in the implementation of AI in clinical practice.Materials and methods. IT Company "Aibolit Technologies" has developed the surgical system "Aibolit" to help surgeons before, during and after surgery. The main goal of Aibolit is to help to reduce possible complications and facilitate the work of surgeons, using the capabilities of AI and other innovations. At the stages of "training" in various areas of this system, the specialists of the "RKMC" took an active part.Results. On the base of the "RKMC", the testing and clinical use of the Aibolit surgical system in various areas has begun. Today, the product allows you to work on specified topics.Conclusion. The development of modern IT technologies and their introduction into surgicalpractice with the active use of AI is a new step in high-tech surgery. It is necessary to continue and deepen the joint work of IT companies with the professional medical world in order to develop and more significantly implement AI in all branches of medicine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Попов, Виктор Константинович, Елена Юрьевна Пасечник, Лилия Наримановна Чилингер, Евгений Ильич Аврунев, and Вероника Игоревна Редькина. "МОНИТОРИНГ ХОЗЯЙСТВЕННОГО ОСВОЕНИЯ ТЕРРИТОРИИ В ПРЕДЕЛАХ ЗОН САНИТАРНОЙ ОХРАНЫ ПОДЗЕМНЫХ ВОДОЗАБОРОВ (НА ПРИМЕРЕ ПЕРВОЙ ЛИНИИ ТОМСКОГО ПОДЗЕМНОГО ВОДОЗАБОРА)." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 3 (March 10, 2020): 7–21. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/3/2527.

Full text
Abstract:
Актуальность работы. Зоны санитарной охраны подземных водозаборов устанавливаются с целью защиты подземных вод эксплуатационных водоносных горизонтов от различных видов загрязнения на расчётный амортизационный срок его эксплуатации. По истечении этого периода или при существенном изменении интенсивности водоотбора производится переоценка запасов и, в случае необходимости, корректировка границ зоны санитарной охраны. На основании проектной документации зоны санитарной охраны источников подземного питьевого водоснабжения вносятся в Единый государственный реестр недвижимости, причем определяемые расчетные границы согласовываются с центром государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Несмотря на то, что водозабор является стратегически важным объектом, необходимость учета в реестре границ появилась только в связи с вступлением в силу в 2007 г. Федерального закона № 221-ФЗ. В настоящее время в отношении всех видов зон с особыми условиями использования территории установлен срок внесения необходимых сведений в Единый государственный реестр недвижимости – до 1 января 2022 г. Таким образом, с момента расчета границ зон санитарной охраны до их установления и внесения сведений проходит длительный период времени, в течение которого зачастую может измениться антропогенная нагрузка (увеличивается площадь населенных пунктов, появляются новые объекты инженерной инфраструктуры) на участках с ограниченным режимом землепользования. В связи с этим возникает необходимость организации мониторинга хозяйственной деятельности в пределах зон санитарной охраны подземных водозаборов. На таких территориях необходимо оценивать и прогнозировать изменения компонентов природной среды под воздействием антропогенной нагрузки для получения достоверной информации о состоянии земель и способах обеспечения рационального землепользования. Цель: раскрыть возможности мониторинга динамики хозяйственного освоения территории в пределах зон санитарной охраны первой очереди Томского подземного водозабора. Методы: картометрические исследования на основе геоинформационных технологий, статистический и корреляционно-регрессионный анализы, геоинформационный анализ, метод ландшафтного анализа. Результаты. Приводятся результаты исследований динамики и характера изменений антропогенной нагрузки в пределах зоны санитарной охраны центральной части первой очереди Томского подземного водозабора. Основу фактического материала составляют данные Федеральной службы государственной регистрации, кадастра и картографии по Томской области, банки пространственных данных internet-ресурса Esri maps, положенные в основу картометрического анализа лесопокрытых территорий и границ селитебных территорий. Выявлены тенденции к изменению площади различных видов ландшафтов и границ населенных пунктов в пределах района исследования. Ландшафты данной территории подвергаются изменениям при развитии землепользования и водопользования. Селитебная нагрузка в 2018 г. относительно невелика, ее увеличение происходит, преимущественно, за счет индивидуального жилищного и дачного строительства, а не многоэтажной застройки. Выполнена оценка современной численности населения и дан прогноз её изменения на ближайшую перспективу. Выявлен прирост селитебных территорий по отдельным населенным пунктам. Выводы. Установлено, что в пределах третьего пояса зоны санитарной охраны первой линии Томского подземного водозабора и на прилегающей территории за исследуемый период существенно возросла антропогенная нагрузка на природную среду за счет увеличения площади населенных пунктов. Рост произошел за счет освоения участков для индивидуального жилищного строительства, что может повлечь загрязнение водоносных горизонтов из-за неправильно оборудованных индивидуальных систем водоотведения. Показано, что вблизи существующей границы ЗСО активно ведется многоэтажная застройка, что может в целом оказать негативное влияние на состояние отдельных элементов ландшафта, в том числе и на подземные воды. Таким образом, на примере Томского подземного водозабора сделан главный вывод о том, что необходима организация и проведение мониторинга хозяйственного освоения территории в пределах зон санитарной охраны подземных водозаборов. Требуется отрегулировать процедурные вопросы внесения сведений в Единый государственный реестр недвижимости в кратчайшие сроки после выполнения работ по оценке и переоценке запасов подземных вод для установления границ зон санитарной охраны и вступления в юридическую силу ограничений хозяйственной деятельности на данной территории.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Zaporozhchenko, M. B., D. Yu Parubina, and A. V. Sidorenko. "ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ АЛГОРИТМ ВЕДЕННЯ ПАЦІЄНТОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ, ХВОРИХ НА ЛЕЙОМІОМУ МАТКИ З РІЗНИМ ТИПОМ БІОЦЕНОЗУ ПІХВИ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (May 3, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2018.1.8793.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – розробити алгоритм профілактики та терапії порушень біоценозу піхви жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки.Матеріали та методи. Обстежено 216 жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки. Бактеріологічно досліджено матеріал із піхви, цервікального каналу, уретри, тканин лейоматозних вузлів.Результати дослідження та їх обговорення. У хворих на лейоміому матки переважав ІІ ступінь «чистоти» піхви – «проміжний тип» мазка (46,8 %). Бактеріальний вагіноз діагностовано у 42,6 % випадках, вагініт – у 10,2 %. Встановлена достовірна різниця між частотою визначення Mycoplasma hominis у піхвовому вмісті, цервікальному каналі та тканинах лейоматозних вузлів, де частота визначення була на 28,9 % та 27,6 % вища, Ureaplasma urealyticum – на 30,2 % та 28,4 %,Virus papilloma homynis онкогенні типи – на 18,8 % та 18,2 % відповідно. Розроблено, удосконалено та застосовано алгоритми діагностики, профілактики та терапії порушень біоценозу піхви у жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки.Висновки. Диференційований алгоритм ведення жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки, полягав у проведенні моніторингу біоценозу піхви 2–3 рази на рік, профілактичному застосуванні пробіотиків. Етіотропну терапію дисбіозу піхви, вагініту слід розпочинати з 5-ї доби терапії пробіотиками. Перспективами подальших розробок будуть дослідження ретроспективного аналізу медичної документації жінок репродуктивного віку, хворих на лейоміому матки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Bibyk, Yuliya, Olena Belska, and Ivan Rakovych. "УСЕРЕДНЕНІ ПОКАЗНИКИ ВАРТОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ДОРОЖНІХ МАШИН ТА МЕХАНІЗМІВ. ПРОБЛЕМИ ТЕХНІЧНОГО ОСНАЩЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ДОРОЖНІХ ПІДПРИЄМСТВ." International Journal of Innovative Technologies in Economy, no. 3(35) (September 23, 2021). http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_ijite/30092021/7681.

Full text
Abstract:
Важко переоцінити значення дорожньо-будівельної галузі для економічного розвитку будь-якої країни. Зокрема, за даними Київської школи економіки (KSE), довгострокові ефекти в результаті реалізації інфрастуктурної програми «Велике будівництво», велика частка якої припадає на проекти в дорожній галузі, призведе до збільшення ВВП у найближчі 5 років на 2,2 % [1].В цих умовах необхідно ефективно використовувати фінансові ресурси, направлені на відновлення транспортно-експлуатаційних характеристик мережі автомобільних доріг України. Для цього надзвичайно важливим є об’єктивне визначення вартості дорожніх робіт на перших етапах інвестиційного процесу, що можливо досягнути за рахунок використання актуальних та достовірних даних щодо вартості всіх складових.Вартість експлуатації дорожньо-будівельної техніки - один з найбільш значущих чинників, що впливають на собівартість робіт та підвищенню рентабельності підприємств. Для достовірного визначення вартості експлуатації дорожньої техніки на етапі складання інвесторської кошторисної документації необхідно застосовувати рекомендовані Укравтодором Усереднені показники вартості експлуатації дорожніх машин і механізмів (далі - УПВЕМ), які відображають усереднену фактичну вартість експлуатації дорожньої техніки, а об’єктивність розрахунків забезпечується актуальною нормативною базою, систематичним оновленням вартості трудових та матеріальних ресурсів та отриманням інформації про фактичні витрати підрядних організацій.При розрахунку інвесторської кошторисної документації вартість машин і механізмів розраховується на підставі Усереднених показників вартості експлуатації машин і механізмів, які в свою чергу розраховуються шляхом усереднення даних по складових вартості, отриманих від учасників дорожнього ринку. Таким чином підприємства, які мають фактичні витрати, що перевищують усереднені, упускатимуть конкуренту перевагу та отримуватимуть погіршення економічної ефективності ведення їх діяльності за рахунок перевитрат на експлуатацію машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Голод, Н. Р., and І. К. Чурпій. "МІЖНАРОДНА КЛАСИФІКАЦІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ФОРМУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ." Art of Medicine, October 6, 2020, 38–42. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2020.3.15.38.

Full text
Abstract:
Резюме. Згідно з рекомендаціями ВООЗ сучасне реабілітаційне втручання повинне мати міждисциплінарний підхід. Останній підхід у реабілітації поступово впроваджується в систему охорони здоров`я введенням таких посад як лікар фізичної реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, а із впровадженням у практику проблемно-орієнтованого підходу поки що складніше. Зустрічаються проблеми міждисциплінарної взаємодії спеціалістів. Відсутній пацієнтоцентричний, індивідуальний підхід у реабілітації. Не враховуються всі контекстуальні чинники пацієнта для встановлення цілей реабілітаційного втручання. Відсутня об’єктивна оцінка ефективності проведеного реабілітаційного втручання. Така ситуація не може сприяти покращенню реабілітаційної допомоги, у тому числі після лапароскопічної холецистектомії. У жодній стаціонарній карті немає шифр МКФ. Мета дослідження. Розглянути МКФ як інструмент формування цілей фізичної терапії хворих після лапароскопічної холецистектомії на різних етапах реабілітації та впровадження їх у хірургічну практику. Висновки: Проаналізовано чинну практику організації реабілітаційної допомоги на різних етапах (гострому, підгострому та довготривалому). У хворих після лапароскопічної холецистектомії виявлено повну відсутність використання класифікації МКФ. Спільне використання МКХ-10 та МКФ у хірургічній практиці дозволить доповнити одна одну, що підвищить якість надання послуг у галузі охорони здоров’я. Впровадження схем кодування полегшить роботу мультидисциплінарних команд, які займаються реабілітацією хірургічних пацієнтів. Починати потрібно із забезпечення інформаційними системами в охороні здоров'я з автоматизованими схемами кодування (для зменшення навантаження на медичний персонал та полегшення ведення медичної документації), оскільки практично таке кодування займає багато часу та потребує спеціальної підготовки медичного персоналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Solodovnikov, A. S., O. V. Zaitseva, V. G. Knigavko, M. A. Bondarenko, and E. B. Radzishevsky. "ОБ одном ПОДХОДЕ К СИНТЕЗУ МЕДИЦИНСКИХ ИНФОРМАЦИОННЫХ СИСТЕМ ВЕДЕНИЯ ЭЛЕКТРОННОЙ ДОКУМЕНТАЦИИ." Medical Informatics and Engineering, no. 4 (December 28, 2015). http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2015.4.5481.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

"СОВРЕМЕННЫЕ ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ СИСТЕМ АВТОМАТИЗИРОВАННОГО БУХГАЛТЕРСКОГО УЧЕТА." Science and Innovative Technologies, no. 15 (May 1, 2020): 242–49. http://dx.doi.org/10.33942/sit.ssh014.

Full text
Abstract:
Современное развитие информационных технологий и широкое применение их в экономической практике позволяют решить эту проблему путем автоматизации бухгалтерского учета. Автоматизация бухгалтерского учета имеет массу преимуществ перед традиционным способом ведения бухгалтерского учета. Бухгалтерские информационные системы позволяют повысить производительность труда сотрудников бухгалтерии, снизить влияние «человеческого фактора», повысить скорость составления отчетов и ведения документации, предоставляют возможность параллельного ведения учета в нескольких стандартах. В работе рассмотрены современные тенденции развития систем автоматизированного бухгалтерского учета. Основной упор сделан на возможности ведения бухгалтерии через Интернет, организацию безопасности учетных данных. Проведена сравнительная оценка предложений отечественных компаний, занимающихся автоматизированным бухгалтерским учетом в КР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Krepkyi, Yuriy O., and Dmytro A. Pokryshen. "ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ І СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ." Information Technologies and Learning Tools 28, no. 2 (May 3, 2012). http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v28i2.623.

Full text
Abstract:
Нині веденням ділової документації з використанням засобів комп’ютерної техніки нікого не здивувати. Але питання проведення обробки і переміщення даних, відомостей, а також формування необхідних звітів для подання документів на ліцензування й акредитацію ВНЗ залишаються актуальними. У статті наведено приклад реалізації інформаційної системи "Штатний формуляр" для обліку педагогічних працівників вищого навчального закладу. Наведено її структурний і функціональний аналіз, показано можливості використання для формування звітів, що подаються на ліцензійну або акредитаційну експертизу. Сформовані дані з ІС "Штатний формуляр", можна експортувати у Microsoft Word або Excel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Париева, Л. Р. "The documentation system of anti-Bolshevist government’s military departments during the Russian Civil War." Istoricheskii vestnik, no. 37(2021) (June 2, 2021). http://dx.doi.org/10.35549/hr.2021.2021.37.002.

Full text
Abstract:
Статья посвящена вопросам документирования деятельности органов военного управления антибольшевистских правительств и системе военной документации, сложившейся в период Гражданской войны в России. На основании изучения нормативных документов дореволюционной России, регламентировавших ведение письмоводства и делопроизводства в царской армии, и архивных документов, находящихся на хранении в Российском государственном военном архиве, автором сделаны выводы о попытке сохранения имперских традиций в этой области, точном соблюдении установленных правил составления и оформления служебных документов, относящихся к системе военной документации в Белой армии. Система военной документации в статье разделена на группы: организационные документы, распорядительные, служебная переписка, документы оперативного характера. Особое внимание уделено видам документов, их функциям, стилистике написания текстов документов. Приведены примеры различных видов документов, относящихся к системе военной документации и использовавшихся в период Гражданской войны в России. This article is devoted to the issues of documenting the operations of military authorities of anti-Bolshevik governments and the system of military documentation that developed during the Russian Civil War. The author studied pre-revolutionary Russian documents that regulated clerical work in the Tsar's army, and archival documents stored in the Russian State Military Archive. Based on those documents, the author draws conclusions about attempts to preserve Imperial traditions in that area, as well as strict adherence to existing rules for drafting and formalising official documentation related to the White Army. The article divides the military documentation system into several groups: organisational documents, executive documents, official correspondence, operational documents. The author focuses on the types of documents, their functions and the language used. The article provides examples of different types of documents related to the military documentation system and used during the Russian Civil War.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Toziuk, O. Yu. "КОМПЕТЕНТНІСНО-ІНТЕГРАТИВНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ПРОВІЗОРІВ." Медична освіта, no. 4 (January 18, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2017.4.7873.

Full text
Abstract:
Мета роботи – охарактеризувати сучасні методи викладання дисциплін циклу професійної підготовки студентам фармацевтичного факультету та розкрити особливості їх впровадження у навчальний процес.Основна частина. У статті наведено аналіз даних наукової та методичної літератури і власний досвід використання компетентнісного та інтегративного підходів у навчальному процесі на кафедрі фармації Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова. Використання міждисциплінарної інтеграції в освітній діяльності передбачає побудову логічних узагальнень при послідовному вивченні програмних дисциплін. Таким чином, інтегративний підхід є важливим елементом закріплення умінь і навичок студентів. Наведено шляхи формування найбільш важливих професійних компетентностей майбутніх провізорів: пізнавальної, аналітичної та комунікативної. Представлено види роботи та можливі методичні підходи, використання яких під час навчального процесу дозволяє підготувати висококваліфікованого фахівця. Важливим елементом є робота з ситуаційними задачами та моделювання елементів професійної діяльності. При цьому велике значення приділяється практичній підготовці студентів, що полягає у виготовленні лікарських форм за прописами, веденні документації фінансово-господарської діяльності, складанні матеріальних балансів та технологічних схем.Формуванню фахових компетентностей сприяє також індивідуальна самостійна робота студентів. Виконання наукових робіт під наглядом наукового керівника поглиблює знання з дисципліни, інтенсифікує творчий та дослідницький потенціал.Висновок. Використання інноваційних освітніх методик у навчальному процесі підвищує якісний рівень знань студентів і зацікавленість в обраній професії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Franchuk, V. V. "Експертно-правові особливості несприятливого лікарювання в хірургії." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 4 (February 9, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2016.4.7198.

Full text
Abstract:
У статті вивчено поширеність, особливості, причини та наслідки неналеж­ного надання медичної допомоги на підставі дослідження матеріалів судово-слідчих справ, порушених проти лікарів-хірургів, і виконаних відповідно до цих справ комісійних експертиз у Тернопільському обласному бюро судово-медичної експертизи за 2007–2016 рр. Недоліки у наданні медичної допомоги хірургічним хворим виявлено в 90,6 % експертиз за “лікарськими справами”. Неналежне виконання професійних обов’язків допускали зазвичай хірурги районних і міських лікарень та поліклінічних відділень, під час надання медичної допомоги хворим з ургентною хірургічною патологією, серед якої переважали пацієнти з травмою органів грудної і черевної порожнин. Частіше за все хірурги припускались діагностичних помилок, питома вага яких серед інших дефектів медичної допомоги склала 35,4 %, помилок у веденні медичної документації (23,5 %), лікувально-тактичних помилок (20,6 %), організаційних (17,6 %), деонтологічних (2,9 %). Помилкові дії лікарів рідко були одиничними, зазвичай асоціюючись між собою. Недостатній обсяг хірургічної допомоги встановлено серед 47,7 % справ, неправильність її надання – у 33,3 %, несвоєчасність медичної допомоги констатовано у 19,0 % випадків. Дефекти стосовно якості медичної допомоги лікарями-хірургами зустрічались як поодиноко, так і комбіновано. Недоліки у наданні медичної допомоги хірургічним хворим майже завжди (93,7 %) супроводжувались тяжкими для пацієнтів наслідками: смертю, тяжким тілесним ушкодженням або тілесним ушкодженням середнього ступеня тяжкості. Неналежні дії хірургів, які перебували у причинно-наслідковому зв’язку із несприятливими наслідками, констатовано в 40,6 % випадків експертиз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Franchuk, V. V. "ЛІКАРСЬКА ПОМИЛКА: СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМУ З ПОЗИЦІЇ СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ ПРАКТИКИ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (August 2, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2018.v0.i2.9010.

Full text
Abstract:
Випадки судових позовів, пов’язаних із неналежним наданням медичної допомоги, стали помітною проблемою сучасної України. Разом з тим, особливості невдалого виконання медичними працівниками різних фахів власних професійних обов’язків залишаються сьогодні в країні практично не дослідженими.Мета – з’ясування медико-правових особливостей лікарських помилок в Україні.Матеріал і методи. Досліджено матеріали судово-слідчих справ, порушених проти медичних працівників різних регіонів України, і виконаних відповідно до цих справ комісійних експертиз в Тернопільському, Чернівець­кому та Житомирському обласних бюро судово-медичної експертизи за 2007–2016 рр. (загалом вивчено 350 таких справ).Результати. Вивчені поширеність, особливості, причини та наслідки лікарських помилок. Недоліки у наданні медичної допомоги виявлені в 72,0 % експертиз за «лікарськими справами». Неналежне виконання професійних обов’язків допускали зазвичай лікарі стаціонарних відділень районних і міських лікарень. Найчастіше медичні працівники припускались діагностичних помилок, питома вага яких серед інших дефектів медичної допомоги склала 29,7 %, лікувально-тактичні помилки мали місце у 27,9 % випадків, помилки у веденні медичної документації – у 21,3 %, організаційні – у 14,6 %, деонтологічні – 7,5 %. Помилкові дії лікарів рідко були одиничними, зазвичай асоціюючись між собою. Структура лікарських помилок за якісною характеристикою була наступною: недос­татній обсяг медичної допомоги (54,3 %), несвоєчасність медичної допомоги (27,0 %), неправильність її надання (14,4 %), ненадання (4,3 %). Дефекти якості медичної допомоги зустрічались як поодиноко, так і комбіновано. Недоліки у наданні медичної допомоги майже завжди (97,0 %) супроводжувались тяжкими наслідками – смертю пацієнтів. Неналежні дії медичних працівників, які мали причинно-наслідковий зв’язок із несприятливими наслідками, констатовані в 12,9 % випадків експертиз.Висновки. Різноманітні дефекти у наданні медичної допомоги констатовані судово-медичними експертними комісіями серед 3/4 «лікарських справ». Медичні працівники найчастіше припускались діагностичних та лікувально-тактичних помилок. Майже кожен п’ятий випадок неналежної медичної допомоги був викликаний некваліфікованими діями лікарів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Franchuk, V. V., and М. V. Franchuk. "ОСОБЛИВОСТІ НЕДОЛІКІВ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ, ЯКУ НАДАЮТЬ ЛІКАРІ-ТЕРАПЕВТИ (за матеріалами судово-слідчих справ)." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (January 26, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2017.v0.i4.8400.

Full text
Abstract:
Вступ. Випадки судових позовів, пов’язаних з неналежним наданням медичної допомоги, стали помітною проблемою сучасної України, разом з тим особливості невдалого виконання власних професійних обов’язків медичними працівниками різних фахів сьогодні залишаються в країні практично не дослідженими.Мета. Мета роботи полягає у з’ясуванні медико-правових особливостей несприятливого лікарювання, яке стається у практичній діяльності лікарів-терапевтів.Матеріали і методи. Досліджено матеріали судово-слідчих справ, порушених проти лікарів-терапевтів, і виконаних відповідно до цих справ комісійних експертиз в Тернопільському, Чернівецькому та Житомирському обласних бюро судово-медичної експертизи за 2007 – 2016 рр. (загалом вивчено 350 таких справ).Результати дослідження. Вивчені поширеність, особливості, причини та наслідки неналеж­ного надання медичної допомоги лікарями-терапевтами. Недоліки у наданні медичної допомоги терапевтичним хворим виявлені в 85,9% експертиз за «лікарськими справами». Неналежне виконання професійних обов’язків допускали зазвичай лікарі-терапевти районних і міських лікарень та поліклінічних відділень, під час надання медичної допомоги хворим з патологією органів дихання і серцево-судинної системи. Частіше за все терапевти припускались діагностичних помилок, питома вага яких серед інших дефектів медичної допомоги склала 36,5%, лікувально-тактичні помилки мали місце у 27,7% випадків, помилки у веденні медичної документації (20,1 %), організаційні (13,2 %), деонтологічні (2,5%). Помилкові дії лікарів рідко були одиничними, зазвичай асоціюючись між собою. Недостатній обсяг медичної допомоги терапевтичним хворим встановлено серед 83,6% справ, несвоєчасність медичної допомоги констатована у 44,8% випадків, неправильність її надання – у 4,5%. Дефекти стосовно якості медичної допомоги лікарями-терапевтами зустрічались як поодиноко, так і комбіновано. Недоліки у наданні медичної допомоги терапевтичним хворим майже завжди (97,0%) супроводжувались тяжкими наслідками – смертю пацієнтів. Неналежні дії лікарів-терапевтичного фаху, які знаходились у причинно-наслідковому зв’язку із несприятливими наслідками, констатовані в 49,2% випадків експертиз.Висновки. Лікарі-терапевти входять до топ-листа найбільш ризикованих лікарських спеціальностей з точки зору юридичної відповідальності. Найбільш поширеними серед лікарів-терапевтів недоліками є діагностичні і лікувально-тактичні помилки. Більшість дефектів медичної допомоги стається внаслідок об’єктивних причин, однак, майже кожна п’ята «лікарська справа» (19,4%) пов’язана з низькою професійною кваліфікацією лікарів-терапевтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Добровольский, А. А. "The features of designing on forest lands in Russian Federation." Известия СПбЛТА, no. 215(215) (June 28, 2016). http://dx.doi.org/10.21266/2079-4304.2016.215.55-63.

Full text
Abstract:
В работе проанализирована современная ситуация с проектированием на землях лесного фонда, переданных в пользование под различные цели. Действующее лесное законодательство Российской Федерации предусматривает широкий список возможных видов использования лесов, многие из которых не имеют отношения к ведению лесного хозяйства. При этом существует ограниченный перечень договоров на основании которых лесные участки могут быть переданы в пользование. Исходя из трактовки действующего законодательства, использование лесов должно осуществляться в соответствии с лесным планом субъекта Российской Федерации, лесохозяйственными регламентами лесничеств (лесопарков), а также на основании договоров, на основании которых лесные участки передаются в пользование, и заключенных соглашений. Анализ нормативно-правовой базы, а также существующей практики позволил выявить проблемы, связанные с практическим применением ряда документов, регламентирующих разработку проектной документации на лесные участки. По результатам проведенного анализа предложено внести ряд изменений в нормативно-правовые акты Российской Федерации, регламентирующие использование лесов. Предлагаемые изменения касаются в первую очередь использования лесов, переданных по договорам безвозмездного пользования и по договорам постоянного (бессрочного) пользования. Также в работе проанализированы особенности разработки проектной документации на лесные участки, используемые для целей, не связанных с заготовкой древесины и ведением лесного хозяйства. По результатам выявленных пробелов в законодательстве предложено внести изменения в подзаконные нормативно-правовые акты, регламентирующие особенности создания объектов лесной инфраструктуры и особенности создания объектов не связанных с созданием лесной инфраструктуры. The article present results of analysis of current situation with the designing on forest lands. The paper analyzed the current situation with the design on forest land transferred for use under different objectives. Current forestry legislation of the Russian Federation provides a list of possible uses of forests, many of which are not related to forest management. At the same time there is a limited list of contracts under which forest land may be leased out. Based on the interpretation of existing legislation, the use of forests should be managed in accordance with forest plans of the Russian Federation, forest management regulations of forest districts (or parks), as well as on the basis of contracts under which forest areas are used. Analysis of the legal acts as well as current practices revealed problems with the practical application of a number of documents regulating the development of projecting and planning in forest sector. According to the results of the analysis suggested a number of changes in the regulatory legal acts of the Russian Federation governing the use of forests. The proposed changes relate primarily to the use of forests on the base of contracts of gratuitous use and contracts of permanent (perpetual) use. Also we analyze the features of the development of design documentation for the forest areas to be used for purposes not related to timber harvesting and forest management. As a result it is proposed to amend the normative acts governing the features of creation of forest infrastructure objects, and especially the creation of objects not related to forest infrastructure on forest lands.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Грибов, С. Е., А. В. Грязькин, and С. А. Корчагов. "To a question of use of the woods and wild-growing berries in the Vologda region." Известия СПбЛТА, no. 216(216) (September 19, 2016). http://dx.doi.org/10.21266/2079-4304.2016.216.33-42.

Full text
Abstract:
В современных условиях устойчивого управления лесами лесной сектор должен развиваться на принципах многоцелевого пользования лесными ресурсами, о чем свидетельствуют и общемировые тенденции. Анализ специальной литературы позволяет говорить о том, что Вологодская область обладает значительным потенциалом для заготовки и переработки недревесных ресурсов леса. Областным департаментом лесного комплекса на 1 октября 2015 г. заключено 915 договоров аренды лесных участков на общую площадь 6348 тыс. га, из них в целях заготовки и сбора недревесных лесных ресурсов заключен лишь один договор аренды на площадь 2,5 тыс. га. Этим договором предусматривается заготовка новогодних елей. Сложившаяся ситуация является результатом действия нескольких факторов, главный из которых - отсутствие соответствующей структуры для заготовки и переработки основных видов недревесных ресурсов леса. Использованы материалы лесоустройства различной давности, отчетная документация предприятий лесного комплекса, начиная с 1970-х гг., и коммерческих структур, занимающихся закупкой и переработкой недревесной продукции леса. Урожайность и запасы основных видов ягодных растений заимствованы из Лесного плана Вологодской области и лесохозяйственных регламентов лесничеств. В недавнем прошлом на территории Вологодской области лесхозами заготавливались грибы, ягоды, лекарственное и техническое сырье в значительных количествах. В отдельные годы объем заготовки только лесных ягод достигал 1400 т. Сегодня, несмотря на значительные запасы лесных ягод, грибов, лекарственного сырья и иных видов ресурсов, промышленная заготовка не ведется, отсутствуют договоры аренды на их заготовку. Сбор некоторых видов недревесной продукции проводится, как правило, местным населением для собственного потребления или на продажу представителям частных фирм, осуществляющих свою деятельность за пределами области. Все это вызвано недостаточным вниманием со стороны государства к этому виду деятельности. Рациональное использование многообразной экологически чистой продукции лесного фонда позволяет решать вопросы продовольственной и экологической безопасности страны. In modern conditions of sustainable forest management, the forest sector must develop on the principles of multipurpose use of forest resources, as evidenced by global trends. Analysis of literature suggests that the Vologda oblast has significant potential for the harvesting and processing of non wood forest resources. The regional Department of forest complex on October 1, 2015 915 concluded lease contracts of forest plots in the total area is 6348 thousand hectares, from them, to harvesting and collection of non wood forest resources concluded only one agreement on a rental area of 2.5 thousand hectares. The contract covers the procurement of Christmas trees. This situation is the result of several factors, chief among which is the lack of framework for the preparation and processing of the main types of non wood forest resources. During the research there were used the materials of forest inventory at different stages. Accounting documentation of the enterprises of a forest complex, since the 70-ies of the last century and commercial structures, involved in the purchase and processing of non wood forest products. The productivity and reserves of the main types of berry plants were derived from the Forest plan of the Vologda region and the forestry regulations of forestry. In the recent past on the territory of the Vologda region forestry harvests mushrooms, berries, medicinal and technical raw materials fall in quantities. In some years the amount of harvesting only wild berries reached 1400 t currently, despite significant stocks of wild berries, mushrooms, medicinal raw materials and other resources, commercial harvesting is not conducted, there are no lease contracts for their harvest. Collect certain types of non wood forest products produced, usually by local population for own consumption or for sale to representatives of private firms, operating outside the area. All of this caused by lack of attention by the state to this activity. Rational use of diverse environmentally friendly products of the forest Fund allows you to address issues of food and environmental security of the country.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography