Academic literature on the topic 'Варіант'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Варіант.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Варіант"

1

Шмілик, І. Д. "КРИТЕРІЇ ВИЗНАЧЕННЯ МОРФОЛОГІЧНОЇ ВАРІАНТНОСТИ В УКРАЇНСЬКОМУ МОВОЗНАВСТВІ." Nova fìlologìâ, no. 83 (November 10, 2021): 282–87. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-83-41.

Full text
Abstract:
У статті подано різні погляди щодо тлумачення терміна «варіант» і трактування термін сполуки «варіант слова». Описано різні класифікації варіантів слів (акцентуаційні, фонетичні, орфоепічні, орфографічні, словотвірні, граматичні, останні з яких мовознавці ототожнюють із морфологічними або поділяють на морфологічні й синтаксичні). Серед різноманітної класифікації варіантів слів ґрунтовно проаналізовано морфологічні варіанти й виокремлено такі особливості: форми того самого слова; тотожність лексичного й граматичного значення; наявність спільної або варіантної словозмінної основи (братові/брату – спільна, золотому/золотім – варіантна); наявність варіантних флексій (нова – новая); наявність формотворчих суфіксів (ім’ям – іменем); неоднакове поширення в стилях літературної мови; взаємозамінність у тій самій позиції. Вказано на інші чинники, якими може бути зумовлена морфологічна варіантність, зокрема: зміною і словозмінної основи, і флексій (сльозами – слізьми), акцентуаційними змінами (стола–столу), фонетичними й акцентуаційними змінами (на тоці – на току), зміною лексичного значення слова (духу – духа, каменю – каменя), варіюванням граматичної категорії роду при змінній або незмінній формі слова (зал ч.р. – зала ж.р. – не потребує контексту, купіль – ч.р. і ж.р. – потребує контексту), варіюванням форм того самого роду (вовкулак ч.р. – вовкулака ч.р., постіль ж.р. – постеля ж.р.). Зазначено, що мовознавці другої половини ХХ ст. використовували різні терміни на позначення спільнокореневих утворень із тотожним змістом і деякими видозмінами форми, а саме: паралельні форми, варіантні закінчення, паралельні закінчення, паралельні граматичні форми, морфологічні варіанти, варіантні утворення, варіантні форми тощо. Також вказано на дискусійне питання в українській лінгвістиці про розмежування понять «паралельна форма», «дублет» і «варіант» і на доречність використання терміна «варіант», який найбільш повно виражає суть явища варіювання мовних засобів. Зазначено доцільність вживання терміносполуки «варіанти форм слова», якщо йдеться про морфологічну варіантність, а також поняття «морфологічна варіантність», «словозмінна варіантність», «варіанти форм слова» потрактовано як синоніми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Polishchuk, L., O. K. Klymovych, S. M. Bohutskyi, and A. D. Pashchetnyk. "Процес прийняття рішення на ведення бойових дій в сухопутних військах збройних сил країн НАТО." Озброєння та військова техніка 20, no. 4 (December 25, 2018): 3–8. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2018.4(20).3-8.

Full text
Abstract:
У статті представлено порядок прийняття військових рішень у Сухопутних військах Збройних Сил країн НАТО за їх стандартами. Для детального аналізу варіантів бойових дій розглянута воєнна гра, в ході якої проводиться візуалізація ходу операцій, враховуючи сильні сторони своїх військ і їх розташування, можливості противника та можливі його варіанти бойових дій, вплив і потреби цивільного населення в районі операції, а також інші аспекти обстановки. Результатом воєнної гри є уточнений варіант бойових дій, заповнена матриця синхронізації, а також шаблон підтримки прийняття рішення і матриця підтримки рішення для кожного варіанту бойових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mysula, Yu I. "СУЧАСНІ ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОЇ ФЕНОМЕНОЛОГІЇ ПЕРВИННОГО ЕПІЗОДУ БІПОЛЯРНОГО АФЕКТИВНОГО РОЗЛАДУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (January 29, 2020): 94–99. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v.i4.10807.

Full text
Abstract:
Проблема біполярного афективного розладу (БАР) є однією з найактуальних проблем сучасної психіатрії. Мета – вивчити клінічну феноменологію первинного епізоду біполярного афективного розладу з урахуванням гендерного фактора і клінічного варіанту дебюту БАР. Матеріал і методи. Проаналізовано особливості перебігу первинного епізоду БАР на підставі даних клінічного обстеження 153 хворих. Результати. Встановлено, що депресивному і змішаному варіантам дебюту ПЕ БАР притаманний раптовий початок (відповідно у 84,1 % чоловіків та у 72,0 % жінок, і у 83,3 % чоловіків та у 80,0 % жінок); а маніакальному – поступовий (66,7 % чоловіків і 62,5 % жінок). У структурі депресивного варіанта ПЕ БАР домінував знижений настрій (40,9 % і 54,7 %), рідше виявлялися прояви дратівливості (25,0 % і 25,3 %), притуплення емоцій (13,6 % і 18,7 %) та емоційна лабільність (15,9 % і 12,0 %). При маніакальному варіанті найпоширенішими симптомами були гіпертимність (у всіх хворих), ейфорія (86,7 % і 25,0 %, р<0,01) та дратівливість (66,7 % і 62,5 %); рідше – емоційна лабільність (40,0 % і 25,0 %), сенситивність (0,0 % і 12,5 %). Змішаний варіант дебюту характеризувався поєднанням депресивної і маніакальної симптоматики: зниженого настрою (83,3 % і 80,0 %), емоційної лабільності (100,0 %), дратівливості (66,7 % і 40,0 %), притуплення емоцій (16,7 % і 0,0 %), сенситивності (66,7 % і 80,0 %), гіпертимності (66,7 % і 60,0 %), ейфорії (50,0 % і 20,0 %). Висновки. Хворим з первинним епізодом БАР притаманні відмінності у клінічній феноменології, зумовлені переважно клінічним варіантом дебюту захворювання при другорядній ролі гендерного фактора. У чоловіків поширеніші ейфорійна симптоматика і емоційна лабільність, а у жінок – сенситивність. Виявлені закономірності можуть бути використані при розробці лікувально-реабілітаційних і профілактичних заходів при БАР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Herasymenko, L. O. "Особливості психосоціальної дезадаптації у жінок з клінічно визначеними розладами адаптації." Likarska sprava, no. 3-4 (December 5, 2018): 87–92. http://dx.doi.org/10.31640/3-4.2018(13).

Full text
Abstract:
Вивчали структурні особливості психосоціальної дезадаптації у жінок з клінічно окресленими розладами адаптації. Проведено аналіз їх анамнестичних даних, клініко-психопатологічне обстеження. За допомогою методів діагностики структури психосоціальної дезадаптації отримано дані про домінування в обстежених жінок її сімейного варіанта. Другим за поширенням був виробничий (службовий) варіант дезадаптації. При цьому у більшості жінок сімейний і виробничий варіанти поєднувались і діагностовано змішаний варіант дезадаптації. До найбільш поширених факторів формування дезадаптації в обстежених жінок належать внутрішньо- і міжособистісні конфлікти, порушення сексуальної і комунікативної функцій, а також високий рівень особистісної тривожності, інтравертованості більшості з них. Отримані дані можуть бути використані для розробки ефективної системи психотерапевтичної корекції проявів психосоціальної дезадаптації у жінок та реабілітаційної роботи з ними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bury, M., G. Hury, A. Dawidowski, N. Opatowicz, M. Sobolewska, M. Swiderska-Ostapiak, and U. Bashutska. "ВРОЖАЙНІСТЬ СОРГО ЗВИЧАЙНОГО СОРТУ "БІОМАС 150" ЗАЛЕЖНО ВІД УДОБРЕННЯ СІРКОЮ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 9 (November 25, 2015): 117–24. http://dx.doi.org/10.15421/40250917.

Full text
Abstract:
Польовий експеримент проведено протягом вегетаційного періоду 2014 р. на ґрунті комплексу "житній добрий" у сільськогосподарській дослідній станції в Ліпніку біля Штаргарда. Розглянуто три варіанти удобрення: 0 – контрольний (PK), N – PK+N і S – PK+N+S Сорго звичайне сорту "Біомас 150" розвивалося дуже добре і позитивно реагувало на вплив мінеральних добрив. Мінеральне удобрення азотом і сірчано-вапняною сумішшю, отриманою від промислової десульфуризації димових газів (варіант S), що містить сірку (17 % S = 42,5 % SO3), позитивно вплинуло на біометричні характеристики рослин сорго (висоту й товщину стебел) і фізіологічні параметри (індекс вмісту хлорофілу SPAD і асиміляційну площу рослин – LAI). Підтверджено значний вплив комбінованого мінерального удобрення азотом та сіркою, що міститься в сульфаті кальцію (варіант S) на вихід сирої маси. Відбулося його збільшення близько 49 %, з 73,6 на контрольному об'єкті до 109,4 т·га-1 (варіант S). Також вихід сухої речовини збільшився із 23,5 т·га-1 до 30,8 т·га-1 або близько 31% стосовно контрольного варіанта (0).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ляшенко, В. В., І. І. Лотиш, А. О. Тараненко, В. Ю. Крикунова, and К. О. Кундиус. "ВПЛИВ АЗОТНИХ ДОБРИВ НА УРОЖАЙНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ НАСІННЯ СОЇ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 58–65. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.07.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про поєднання в системі удобрення фосфорно-калійних та азотних добрив, що необхідно для реалізації генетичного потенціалу сої. Визначено, що головним чинником, який впливає на реалізацію генетичного потенціалу продуктивності сої, є застосування азотних добрив, що також зменшує витрати вологи на формування одиниці врожаю. Доведено, що внесення азотних доб-рив (N60) та (N90) на фосфорно-калійному фоні (Р60К60) дає змогу зменшити на 34–39 % витрати во-логи на формування одиниці врожаю порівняно з варіантом без добрив. Показано збільшення вмісту нітратного й амонійного азоту в шарах ґрунту від 0 до 20 см – 1,1 % і від 20 до 40 см – 4,7 % при внесенні азотних добрив (N30-90 на фоні Р60К60). Виявлено позитивний вплив мінеральних добрив на біометричні показники рослин сої. За результатами досліджень визначено, що найкращими виявили-ся ті варіанти, на яких азотні добрива застосовувалися на фосфорно-калійному фоні. Доцільно за-значити, що за умови збільшення доз азотних добрив спостерігається покращення відповідних пока-зників. Встановлено, що найвища врожайність насіння сої в середньому за роки проведення дослі-джень – 25,3 ц/га, формується на варіанті з внесенням азоту в дозі N90. Перевищення порівняно з варіантом без добрив становить 7,3 ц/га або 42 %. Розбіжність за цим показником на варіантах, де вносили N30 і N60, становить 1,6 ц/га. Доведено позитивний вплив внесення мінеральних добрив на по-казник якості носіння сої. Під час проведення наших досліджень максимальний вміст білка в зерні сої (38,2 %) виявлено у варіанті з внесення по фону азотних добрив у дозі 90 кг/га д. р. Цей же варіант характеризувався і найвищим його виходом з одиниці площі – 9,7 ц/га. Найбільший вміст жиру в зер-ні був виявлений у варіанті без добрив і становив 22,0 %. З’ясовано, що за рахунок внесення азотних добрив покращення умов мінерального живлення сприяло зниженню його вмісту до 20,1 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козар, С. Ф., and О. М. Білоконська. "ВПЛИВ АZOTOBACTER CHROOCOCCUM IMB B-7836 СУМІСНО З ПОЛІСАХАРИДНО-БІЛКОВИМ КОМПЛЕКСОМ НА УРОЖАЙНІСТЬ ОГІРКА." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 31, 2021): 79–84. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.04.09.

Full text
Abstract:
Сьогодні актуальним напрямом досліджень є вивчення впливу мікробних препаратів на основі агрономічно корисних мікроорганізмів на продуктивність овочевих культур. Одним із видів бактерій, які здатні вступати у взаємовідносини з рослинами, є Azotobacter chroococcum. Цей діазотроф за рахунок фіксації атмосферного азоту і продукування фізіологічно активних сполук позитивно впливає на сільськогосподарські культури, зокрема овочеві. Інтродукція азотобактера в ризосферу рослин відбувається шляхом обробки насіння, але в період часу від бактеризації до висіву насіння у ґрунт під впливом факторів зовнішнього середовища більшість клітин бактерій гине. Підвищити життєздатність мікроорганізмів можна за рахунок використання сполук різної хімічної природи. Метою нашої роботи було вивчення ефективності штаму A. chroococcum ІМВ В-7836 за дії полісахаридно-білкового комплексу (ПБК). Завдання – визначити вплив бактеризації штамом A. chroococcum ІМВ В-7836 сумісно з ПБК на врожайність та структуру врожаю огірка. Результати досліджень свідчать, що бактеризація з одночасним застосуванням полісахаридно-білкового комплексу сприяє підвищенню до 50,8 т/га врожайності огірка, яка перевищує як контрольний варіант, так і варіанти без застосування ПБК. Завчасна бактеризація з додаванням ПБК сприяла врожайності в 47,7 т/га, що на 29,6 % вище, ніж контрольний варіант та на 12,9 % за бактеризацію огірка без використання ПБК. Аналіз структури врожаю показав, що більшу частину становлять корнішони другої фракції, за рахунок якої й відбувається збільшення продуктивності огірка. Корнішонів першої фракції менше, ніж другої (22,7 %), а найменше – зеленців (7,7 %). Використання ПБК дозволяє здійснювати завчасну обробку насіння огірка азотобактером без зменшення ефективності бактеризації. Так, найбільша частка корнішонів другої фракції була у варіанті з передпосівною бактеризацією A. chroococcum ІМВ В-7836 із сумісним застосуванням ПБК, і становила 75,5 %. Урожайність корнішонів другої фракції у разі завчасної бактеризації насіння огірка A. chroococcum ІМВ В-7836 із сумісним використанням ПБК становила 35,54 т/га, що більше на 12,7 % за варіант із завчасною бактеризацією насіння огірка A. chroococcum ІМВ В-7836 без використання ПБК, але менше на 8,5 % щодо варіанту з передпосівною бактеризацію з використанням ПБК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бараболя, О. В., М. Ю. Найдьон, С. М. Кононенко, and С. Г. Коровніченко. "ВПЛИВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОЇ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2020): 35–44. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.04.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано актуальність поєднання в системі удобрення сої фосфорно-калійних та азотних добрив для реалізації її генетичного потенціалу. Метою дослідження є встановити оптима-льно обґрунтовані дози застосування азотних добрив. Дослідження з вивчення ефективності різних доз азотних добрив під час вирощування сої проводили в тимчасовому досліді з триразовим рендомізова-ним розміщенням варіантів. Використовувалися такі форми мінеральних добрив: аміачна селітра, суперфосфат гранульований і калій хлористий. Фосфорні та калійні добрива вносили під основний обробіток ґрунту, а азотні – навесні під передпосівну культивацію. Закладання польових дослідів, відбір рослинних і ґрунтових зразків, спостереження та дослідження проводили згідно з рекоменда-ціями і методичними вказівками останніх років. Результати досліджень показали, що застосування азотних добрив є головним чинником, що впливає на реалізацію генетичного потенціалу продуктив-ності сої та дає змогу зменшити витрати вологи на формування одиниці врожаю. Внесення азотних добрив (N60) та (N90) на фосфорно-калійному фоні (Р60К60) дозволяє зменшити на 34–39 % витрати вологи на формування одиниці врожаю порівняно з варіантом без добрив. Внесення азотних добрив (N30-90 на фоні Р60К60) збільшує вміст нітратного і амонійного азоту в шарах ґрунту 0–20 і 20–40 см у межах від 1,1 до 4,7 % відповідно. Мінеральні добрива досить позитивно вплинули на біометричні показники рослин сої. Найкращими виявилися варіанти, де азотні добрива застосовувалися на фоні фосфорно-калійних. Спостерігається тенденція до покращення відповідних показників за умови збі-льшення дози азотних добрив. Найвища врожайність насіння сої, в середньому за роки проведення досліджень 25,5 ц/га, формується на варіанті із внесенням азоту в дозі N90. Перевищення порівняно з варіантом без добрив становить 7,6 ц/га або 42 %. Розбіжність за цим показником на варіантах, де вносили N30 і N60, становить 1,6 ц/га. Виявлено позитивний вплив внесення мінеральних добрив на по-казники якості насіння сої. Максимальний вміст білка в зерні сої (38,2 %) виявлено на варіанті із вне-сенням по фону азотних добрив у дозі 90 кг/га д. р. Цей же варіант характеризувався і найвищим його виходом з одиниці площі – 9,7 ц/га. Найвищий вміст жиру (22,0 %) у зерні сої встановлено у ва-ріанті без внесення добрив. Покращення умов мінерального живлення шляхом внесення азотних доб-рив сприяло зниженню його вмісту до 20,1 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ulianych, O. I., Z. I. Kovtunyuk, N. V. Vorobiova, I. A. Didenko, and V. V. Yatsenko. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ СЕЛЕРИ ЧЕРЕШКОВОЇ ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОГЕЛЮ." Vegetable and Melon Growing, no. 65 (July 30, 2019): 50–57. http://dx.doi.org/10.32717/0131-0062-2019-65-50-57.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити вплив різних форм гідрогелю на ріст, розвиток розсадних рослин, а також на якість черешків та загальну врожайність селери черешкової у відкритому ґрунті; встановити найбільш оптимальні умови для росту та розвитку розсади селери черешкової; визначити морфологічні та біологічні ознаки продуктових органів селери черешкової, які визначають її товарну якість; встановити сумарну продуктивність селери черешкової залежно від способу вирощування розсади; підбір оптимальних форм гідрогелю для вирощування розсади селери черешкової. Методи. Польові, лабораторно-польові, статистичні. Результати. Уперше в умовах Правобережного Лісостепу України було проведено дослідження з визначення впливу застосування гідрогелю під час вирощування розсади селери черешкової. Виявлено, що використання різних форм гідрогелю позитивно впливає на ріст, розвиток, швидкість проходження основних фенологічних фаз, загальну та товарну врожайність селери черешкової. Висновки. Доведено, що варіанти з використанням усіх форм гідрогелю мали кращі показники висоти (+0,2–6,0 см до контролю), товщини кореневої шийки (+2,0–3,8 мм до контролю) та маси надземної частини (+0,5–1,6 г до контролю), ніж контрольний варіант без використання гідрогелю. Установлено, що застосування гідрогелю під час вирощування селери черешкової позитивно впливає на біометричні показники рослини та рівень її врожайності. Так, використання гідрогелю у формі гелю в сорту Аніта допомогло отримати 23,7 т/га якісної товарної продукції, а це додатково 6,9 т/га до контролю. Урожайність рослин селери сорту Аніта була більшою у варіантах із застосуванням гелю (23,7 т/га) та таблеток (21,9 т/га), що на 6,9 та 5,1 т/га більше за контрольний варіант, а нижчою у варіанті без внесення гідрогелю – 17,5 т/га. Крім того, показник рівня врожайності має сильну пряму кореляційну залежність з довжиною та товщиною черешка, загальною та товарною масою. Виявлено, що використання гідрогелю є економічно ефективним та рентабельним. Кращою рентабельністю можна відмітити варіант із використанням гелю у сорту Аніта – 55,3 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Давиденко, С. Ю., and А. О. Рожков. "УРОЖАЙНІСТЬ ЗЕРНА СОРГО ЗА РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ЗАСТОСУВАННЯ СТИМУЛЯТОРУ РОСТУ ВЕГЕСТИМ У ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 25, 2022): 18–28. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.01.02.

Full text
Abstract:
Мета досліджень полягала у визначенні впливу різних варіантів застосування інноваційного стимулятору росту Вегестим на врожайність сучасних гібридів сорго зернового різних груп стиглості. Дослідження проводили протягом 2019–2021 рр. на полях ФГ «Дюніс» Кремінського району Луганської області за загальноприйнятою методикою. Двохфакторний дослід закладено методом розщеплених ділянок у трьох повтореннях. У досліді вивчали чотири гібриди сорго зернового різних груп стиглості: Іггор, Флагг, Юкі і Сват та шість варіантів застосування стимулятору росту Вегестим: 1 – абсолютний контроль; 2 – другий контроль (обробка насіння водою); 3 – передпосівна обробка насіння Вегестимом; 4 – обробка насіння + фоліарне підживлення на початку фази трубкування; 5 – обробка насіння + фоліарне підживлення на початку викидання волоті; 6 – передпосівна обробка насіння + два фоліарні підживлення на початку трубкування та викидання волоті. Площа посівної і облікової ділянки становила 100,0 і 80,0 м2 відповідно. Агротехніка в дослідах була загальноприйнятою для району досліджень, за виключенням елементів поставлених на вивчення. Проведені дослідження довели доцільність застосування стимулятору росту Вегестим під час вирощування сорго зернового. З точки зору агрономічної ефективності кращим був варіант у якому цим препаратом обробляли насіння перед сівбою та проводили два фоліарні підживлення – на початку трубкування та викидання волотей. У середньому за роками та досліджуваними гібридами сорго зернового, врожайність зерна сорго в цьому варіанті була найвищою в досліді – 5,28 т/га. Також високу ефективність показав варіант у якому Вегестим застосовували для обробки насіння та фоліарного підживлення на початку трубкування. У більш сприятливому за погодними умовами вегетації 2021 р. урожайність зерна сорго на цих варіантах істотно не відрізнялася. Серед досліджуваних ранньостиглих гібридів істотну перевагу за врожайністю зерна в усі роки мав гібрид вітчизняної селекції Сват, а серед середньоранніх – гібрид французької селекції Флагг. У середньому за роками та варіантами застосування стимулятору росту Вегестим урожайність зерна цих гібридів становила 5,37 і 4,76 т/га відповідно. Таким чином, ці гібриди можна рекомендувати до вирощування, включаючи в технологію запропонований варіант застосування стимулятору росту Вегестим, а саме – передпосівну обробку насіння та два фоліарні підживлення – на початку фаз трубкування та викидання волоті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Варіант"

1

Стрелец, Володимир Васильович, Владимир Васильевич Стрелец, Volodymyr Vasylovych Strelets, and А. В. Подлєсний. "Варіант модернізації картоплесаджалки." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40266.

Full text
Abstract:
Машини, які використовують для посадки картопляних бульб, називають картоплесаджалки. Така техніка може також одночасно вносити добрива в ґрунт. Принцип роботи картоплесаджалки такий: за допомогою спеціального плуга робляться борозни на задану глибину, при цьому одночасно в землю засипається картопля за певним кроком, а слідом за цим спеціальні підгортальники прикривають картоплю землею. Картоплесаджалки бувають чотирьох-, дво- і однорядні. Залежно від цього їх можна використовувати для посадки картоплі як на невеликих підсобних ділянках, так і у великих фермерських господарствах. Використання картоплесаджалки забезпечує також гарні умови для подальшого швидкого і якісного механізованого розпушування, підгортання, викопування ділянки і т.д.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павленко, Володимир Петрович, Владимир Петрович Павленко, Volodymyr Petrovych Pavlenko, Ніна Дмитрівна Світайло, Нина Дмитриевна Свитайло, and Nina Dmytrivna Svitailo. "Альтернативний варіант політичного гуманізму." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31256.

Full text
Abstract:
Гуманістичною може називатись діяльність, яка скерована на збереження і розвиток людського капіталу. Тобто все, що сприяє підтриманню рівня та якості життя більшості людей у суспільстві, може вважатись діяльністю, яка відповідає гуманістичним цінностям. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31256
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павленко, Є. В., Дмитро Олексійович Жигилій, Дмитрий Алексеевич Жигилий, and Dmytro Oleksiiovych Zhyhylii. "Варіант механізму трансформації меблів." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46155.

Full text
Abstract:
Механізми трансформації диванів і крісел дуже різноманітні. Для вибору найбільш зручного для себе дивану, потрібно знати, що з себе уособлюють механізми трансформації м’яких меблів. Часто при виборі м’яких меблів більша увага приділяється вартості, дизайну та іншим зовнішнім факторам, забуваючи, що основним критерієм вибору повинні бути механізми трансформації, на основі яких виготовляються м’які меблі. Термін служби розкладних механізмів трансформації залежить від простоти конструкції, матеріалів з яких виготовлений сам механізм, а також від тривалості використання і дотримання правил експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Василів, І. О. "Економічний варіант електролітів нанесення золота." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11738.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Проняєв, Д. В. "Рідкісний варіант зовнішньої будови яєчників плода." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32084.

Full text
Abstract:
У плода 110,0 мм ТДК правий яєчник складається із трьох часток: матковий, двох проміжних і трубної. Назви часток визначені за топографічним принципом, а саме: маткова формує матковий кінець яєчника, трубна – трубний кінець яєчника, а частки розміщенні між останніми названі проміжними. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32084
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тополов, Ігор Іванович, К. О. Нагула, and Тетяна Віталіївна Чуніхіна. "Варіант розширення часового діапазону контролю витратомірів зважування." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45228.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Руденко, Олександр Борисович, Александр Борисович Руденко, Oleksandr Borysovych Rudenko, and Д. О. Іванов. "Електронний варіант навчально-довідкової літератури в навчальному процесі." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5481.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Романюк, Анатолій Миколайович, Анатолий Николаевич Романюк, Anatolii Mykolaiovych Romaniuk, Людмила Іванівна Карпенко, Людмила Ивановна Карпенко, Liudmyla Ivanivna Karpenko, Ганна Юріївна Будко, et al. "Навчальний відеофільм «Аутопсійне дослідження людини» - варіант віртуального практичного заняття." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18254.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Барабаш, О. Ю. "Лексико-семантичні особливості австрійського та швейцарського варіантів німецької мови." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17703.

Full text
Abstract:
Утворення варіантів мови є одним із часткових проявів загальної фундаментальної властивості мов – їх варіативності, що уможливлює функціонування мови як засобу людського спілкування, мислення, вираження і об'єктивації проявів життя .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, М. О. "Проривні інновації як безальтернативний варіант інноваційного розвитку підприємств машинобудівної галузі в післякризовий період." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17467.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Варіант"

1

Кармазіна, М. С. Президентство: український варіант. Київ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кашин, Р. Г. Американський варіант "коричневої чуми". К., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кашин, Р. Г. Американський варіант "коричневої чуми". К., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прогноз науково-технологічного та інноваційного розвитку України (попередній варіант). Київ: Фенікс, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лов'янова, Ірина Василівна. Методика навчання математики у запитаннях і відповідях. Криворізький державний педагогічний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2493.

Full text
Abstract:
Посібник містить матеріали для повторення, узагальнення і систематизації знань студентів з дисципліни «Методика навчання математики» і підготовки до атестації здобувачів вищої освіти. Весь зміст курсу представлено питаннями, до кожного питання подано розширений план відповіді і варіант відповіді на базовому рівні підготовки. Посібник призначений для викладачів і студентів вищих педагогічних навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Завдання до контрольної роботи з курсу коректури /варіант 1/ для студентів заочної форми навчання фак-ту журналістики. К., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Завдання до контрольної роботи з курсу коректури /варіант 2/ для студентів заочної форми навчання фак-ту журналістики. К., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Завдання до контрольної роботи з курсу коректури /варіант 3/ для студентів заочної форми навчання фак-ту журналістики. К., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Завдання до контрольної роботи з курсу коректури /варіант 2/ для студентів заочної форми навчання фак-ту журналістики. К., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Завдання до контрольної роботи з курсу коректури /варіант 3/ для студентів заочної форми навчання фак-ту журналістики. К., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Варіант"

1

Гладишев, Д., Г. Гладишев, М. Бродський, and Л. Вознюк. "ВАРІАНТ УЛАШТУВАННЯ ПРОХІДНОЇ ПІДВІСНОЇ СТЕЛІ В МЕЖАХ МІЖФЕРМОВОГО ПРОСТОРУ." In Scientific foundations of solving engineering tasks and problems, 152–59. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.tech.ii-152-159.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кудлаєва, Наталія, and Світлана Скрипник. "ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ПОВ`ЯЗАНИХ ІЗ НЕЮ ВИПЛАТ В УМОВАХ КАРАНТИНУ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.09.

Full text
Abstract:
Заробітна плата виступає ключовим джерелом доходів громадян, основою їх фінансової стабільності та забезпечення необхідного рівня благополуччя. Відтак, закономірно, що будь-які процеси, які впливають на оплату праці, особливо в частині її зменшення, формують потребу негайного прийняття заходів по відновленню усталених балансів. Карантин, запроваджений по всьому світу через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 став значним ударом по економіці не лише України, а й усіх країн світу. Відтак, на законодавчому рівні започаткувався процес внесення змін у порядок оплати працівників для формування стабільного джерела фінансування їхніх життєвих потреб, а також підтримки роботодавців для захисту їх від закриття діяльності. З метою встановлення особливостей нарахування та обліку заробітної плати та пов’язаних з нею виплат в умовах карантину нами встановлено сутність та складові заробітної плати. Визначено, що на час карантину із структури заробітної плати виключаються додаткові та заохочувальні виплати. Досліджено варіанти оплати праці працівникам у разі прийняття рішення роботодавцями про продовження діяльності в умовах карантину, а саме: введення простою із оплатою 2/3 тарифної ставки працівника, переведення працівників у відпустку без збереження заробітної плати, на неповний робочий час або на віддалену (надомну) роботу. Встановлено особливості нарахування та обліку заробітної плати в кожному із описаних варіантів. Проаналізовано вплив карантинних обмежень на рівень безробіття, середню та мінімальну заробітну плату, а також середню заробітну плату в розрізі галузей економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шіковець, К. О., and Г. М. Квіта. "МЕТОДИ НЕЙРОМАРКЕТИНГУ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-13.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто концепцію сталого розвитку та її складові частини: економічну, соціальну та екологічну з погляду системного підходу. Оскільки сталий розвиток – системно керований розвиток і основою його керованості є системний підхід, та сучасні інформаційні технології, які дають змогу дуже швидко моделювати різні варіанти напрямів розвитку, то пропонується застосувати «Кібернетичну концепцію управління граничними ресурсами і станами об’єкта розвитку (КУРСОР+)» до моделювання станів сталого розвитку. Інтегрована модель концепції сталого розвитку та системно-ситуаційної моделі розвитку дала змогу описати складники системно-ситуаційної моделі розвитку, визначити поточний, цільовий та прогнозний стан сталого розвитку та дослідити етапи досягнення однієї із цілей сталого розвитку, а саме «відповідальне споживання та виробництво». Для досягнення цільових орієнтирів, відповідального споживання запропоновано застосовувати сучасні методи маркетингу, а саме нейромаркетинг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бондаренко, О. М., О. В. Попович, and Н. М. Задерака. "ОБЛІК І ФІНАНСУВАННЯ ВИПЛАТ ІЗ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ В СИСТЕМІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-21.

Full text
Abstract:
Із червня 2021 р. Україна поступово переходить до цифровізації соціальної відповідальності держави шляхом уведення по всій території видачі електронних листків непрацездатності (е-лікарняні). Потреба в зазначеному переході є актуальною, адже це призведе до зменшення витрат держави щодо друку бланків суворої звітності (листок непрацездатності) і можливості проведення постійного контролю медичних закладів та підприємств із боку фонду соціального страхування. Щоб дана новація відбулася більш якісно, було прийнято рішення цей процес проводити поступово. Але з 1 жовтня 2021 р. українські медичні заклади обов’язково замість виписки паперового листка непрацездатності переходять на оформлення його електронного варіанта. Хоча до 1 лютого за деяких умов усе ж буде продовжено видачу паперових листків непрацездатності. На жаль, проблема проведення автоматизованого обліку електронних листків непрацездатності є актуальною в умовах сьогодення. Це пов’язано з тим, що електронні послуги Пенсійного фонду постійно потребують оновлення та поліпшення щодо оформлення е-лікарняного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Перетятко, Л. А. "МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ В ОРГАНІЗАЦІЇ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-18.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено виявленню проблем та перспектив розвитку ризик-менеджменту як соціально-економічної та управлінської категорії сучасного бізнесу. Стверджується, що актуальним сьогодні є формування нового підходу до аналітичного забезпечення управління ризиками на основі вдосконалення концепції ризик-менеджменту, що враховує динамічність змін чинників зовнішнього та внутрішнього середовища організації. Процес управління ризиками є багатоаспектним і багатозадачним, до якого належать процеси ідентифікації, аналізу ризиків та прийняття рішень щодо виявлення позитивних та мінімізації негативних наслідків ризикових подій. Головне завдання аналізу та оцінки ризиків в організації полягає у систематизації та розробленні комплексного підходу до визначення ступеня ризику, що впливає на діяльність підприємця. Досліджено праці вітчизняних та зарубіжних учених, присвячених розвитку методології системи ризик-менеджменту та проблемам ефективного управління ризиками в організації. Запропоновано методичні підходи до вдосконалення системи ризик-менеджменту в організаціях на основі впровадження послідовного алгоритму дій, починаючи від раннього виявлення ризику аж до реалізації заходів щодо його зниження у тривалій перспективі. Головна роль у процесі організації ризик-менеджменту належить фінансовому менеджеру, саме він несе відповідальність за ведення ризик-менеджменту в організації. Під час вибору оптимального варіанта керування ризиком він повинен спиратися на теоретичні знання та практичний досвід, а також сучасні економічні та виробничо-технологічні концепції, йому необхідно розглядати безліч моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Олексенко, Олександр, and Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бутко, Ігор, and Ірина Хижняк. "МЕТОД ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЗЕМЕЛЬНО-КАДАСТРОВИХ РОБІТ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ ТЕОРІЇ КАТЕГОРІЙ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.), 146–55. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.09.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано використання даних дистанційного зондування Землі щодо підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях у Донецькій, Луганській областях та в Криму на основі використання теорії категорій. Надані пропозиції щодо підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях. Запропоновано обрати методи теорії категорій, які дозволяють у вигляді об'єктів категорії використовувати такі математичні конструкції, як висловлювання, предикати тощо. Розроблено метод підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях з використанням даних дистанційного зондування Землі, математичні конструкції теорії категорій та логіки предикатів, які відображають відношення в структурованому та логічному вигляді. Запропоновано додатково використовувати методи ройового інтелекту, які представлено модулем в системі підтримки прийняття рішень, при обробці вхідних даних. Наведено послідовність дій розробленого методу. Напрямком подальших досліджень є перевірка реалізуємості запропонованих варіантів управлінських рішень при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Омельчук, С. А., and Т. М. Мандич. "Контекстний аналіз абревіатури COVID-19 та лексичних варіантів її на перетині лексикології, словотвору й синтаксису." In CHALLENGES AND ACHIEVEMENTS OF EUROPEAN COUNTRIES IN THE AREA OF PHILOLOGICAL RESEARCHES, 112–31. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-027-8-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гурін, Олександр, and Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Варіант"

1

Євтушенко, С., and Анна Хаджи. "ДІАЛЕКТИ БРИТАНСЬКОГО ВАРІАНТУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v6.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пересада, Є. І. "Варіанти української латиниці: історія формування." In PHILOLOGICAL SCIENCES AND TRANSLATION STUDIES: EUROPEAN POTENTIAL. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-110-7-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лукаш, Н. М. "Морфологічні варіанти суб’єктної синтаксеми в реченнях із квантитативними предикатами." In CHALLENGES OF PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-90-7-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Стрікаленко, Т. В., А. К. Д'яконова, and О. М. Коротич. "ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ЗАКЛАДІВ: ПРОБЛЕМИ, ВАРІАНТИ РІШЕНЬ, ОСВІТА." In Proceedings of the XXVI International Scientific and Practical Conference. RS Global Sp. z O.O., 2021. http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_conf/25022021/7425.

Full text
Abstract:
Development of the concept «health for healthy» in sanatoria of Ukraine, and also programs of sanatorium prevention, recovery treatment and medical rehabilitation, creation and introduction of regional programs of development of resorts demand introduction of innovative methods of conducting recreational business of rest and improvement. In this article questions are considered of introduction of some innovative methods which underline relevance of a problem of continuous training of experts of the industry of hospitality, corrections of programs of teaching some subjects for future workers of hotel and restaurant business are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Горяйнов, С. В. "Можливі варіанти закриття окраїнних морів у еволюції орогенів новогвінейського типу." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145044.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петрушка, Тетяна, Олександр Ємельянов, and Катерина Петрушка. "УРАХУВАННЯ ЧИННИКА РИЗИКУ ПРИ ВИБОРІ НАЙКРАЩОГО ВАРІАНТУ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.07.2020.v1.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Семченко, Наталія, Ольга Холодова, and Марина Бугайова. "ЕГОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВАРІАНТІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ЗА ВИТРАТАМИ ПАЛИВА." In THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-30.04.2021.v1.64.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лесик, Лілія, Анастасія Симак, and Олена Вовк. "ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОКАЗНИКА РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРИ ВИБОРІ НАЙКРАЩИХ ВАРІАНТІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗМІН." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v1.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Варіант"

1

Дороніна, Т. О. Російський варіант гендерної освіти: корисний досвід і неминучі прорахунки. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2169.

Full text
Abstract:
Стаття торкається питання доцільності беззаперечного запозичення досвіду вчених Росії щодо тлумачення поняття ґендерного підходу та визначаються проблеми, які потребують свого вирішення у освітній теорії та практиці України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дороніна, Т. Про дистанційний курс “Теоретико-методичні засади ґендерної освіти” (структура та зміст) для студентів педагогічних спеціальностей. [б. в.], 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дороніна, Т. О. Можливості імплементації ґендерної теорії у підготовку спеціалістів педагогічних спеціальностей. Національний університет "Острозька академія", 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2129.

Full text
Abstract:
У публікації описується варіант навчальної програми (дистанційна форма) з ґендерної проблематики, призначеної для студентів педагогічних спеціальностей. Визначаються структура й зміст програми, особливості організації навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Психодіагностика ставлення підлітків до ризикованої поведінки: модифікація колірного тесту ставлень. Херсонський державний університет, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/197.

Full text
Abstract:
У статті представлено модифікований авторкою варіант Колірного тесту ставлень, який дозволяє діагностувати та відстежувати зміни у ставленні підлітків до ризикованої поведінки. Матеріал ілюстровано емпіричним дослідженням зміни ставлення до ризикованої поведінки у підлітків групи ризику в ході проходження психокорекційної програми за методикою Street Smart.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Білоус, Олена Сергіївна, and Олександр Анатольович Пермяков. Тема 15. Закономірності, принципи й правила навчання; Тема 18. Види навчання. Сучасні технології навчання. КДПУ, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3362.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику представлений зміст різних розділів педагогіки (загальні основи педагогіки, теорія виховання і навчання, питання школознавства). Це стислий варіант посібника з курсу педагогіка. Його мета – полегшити підготовку студентів до модульного контролю, заліку, екзамену. За змістом посібник відповідає програмі курсу «Педагогіка», що викладається студентам педагогічних навчальних закладів. Посібник буде корисний студентам та викладачам педагогічних навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Категорія інтеграції як методологічна передумова класифікації принципів навчання та виховання в професійній підготовці вчителя музики. КДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4998.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми смислоутворення поняття “категорія інтеграції” в контексті глобалізації та диференціації професійної підготовки учителя музики поліхудожнього профілю. Аналізуються механізми інтеграції з урахуванням проективних технологій діагностування індивідуальних можливостей вчителя музики. Інтегративні механізми розглядаються в контексті взаємодії принципів концентрованого множинного впливу, сумісництва, заміни функцій з філософської, культурологічної, психолого-педагогічно'і, мистецтвознавчої точок зору. Пропонується варіант інтегративної семантичної моделі, яка синтезує первинні образи із сучасними науково-художніми уявленнями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Дослідження ґендерної ідентичності особистості: модифікація опитувальника BSRI. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/201.

Full text
Abstract:
У статті подано авторську модифікацію одного з найпопулярніших інструментів дослідження ґендерних особливостей людини — Статево-рольового опитувальника С. Бем, яка дозволяє досліджувати когнітивну складову ґендерної ідентичності особистості, ґрунтуючись на позиціях інтегральної індивідуальності, а не на типажах “маскулінності-фемінінності”. В тексті статті представлено ґендерно чутливі інструкції до методики для чоловіків та жінок, текст опитувальника, адаптований для дітей (молодших школярів та молодших підлітків), і класичний варіант тексту, розрахований на дорослих (від підліткового віку і старше), а також способи математичної обробки отриманих даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, В. М., and І. Є. Федорішин. Особливості застосування стохастичних динамічних моделей загальної економічної рівноваги. КПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1308.

Full text
Abstract:
Економіко-математичне моделювання є важливим інструментом для вивчення і прогнозування економічних систем, процесів і явищ. У макроекономічному моделюванні найбільш відомим і розповсюдженим є підхід, пов’язаний з динамічними стохастичними моделями загальної рівноваги (DSGE). В останнє десятиріччя досягнутий значний прогрес, як в специфікації, так і в оцінці DSGE, зокрема, при дослідженні економічних циклів. На відміну від векторних авторегресій, DSGE моделі є теоретично обґрунтованими, пропонують використання конкретних економіко-математичних моделей. При цьому їхнім недоліком можна вважати сильну залежність від теоретичних передумов та слабкий зв’язок з реальними даними. DSGE моделі можуть бути представлені в двух формах. Аналітична форма містить опис моделей поведінки економічних агентів у вигляді рішення оптимі- заційних задач, а також аналіз рівноважного напрямку розвитку економіки. Наведений варіант містить в собі тільки лінійні рівняння динаміки ключових макроекономічних змінних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шанда, Володимир Іванович, Євген Давидович Ющук, and С. Г. Удод. Стереоекологічні варіанти лабораторно-польових дослідів за культурними рослинами. КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5194.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Формування мистецтвознавчих понять як умова професійної підготовки вчителя мистецьких дисциплін. КДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5287.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography