Academic literature on the topic 'Вал електричний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вал електричний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вал електричний"

1

Кобрін, Ю., Т. Васильченко, Ю. Бондаренко, and І. Шевченко. "Аналіз дії незбалансованості ротора молоткової дробарки на його опори." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 17 (March 18, 2020): 5–13. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.17.5-13.

Full text
Abstract:
Молоткові дробарки – один з поширених видів дробильного обладнання яке виконує дії по дробленню та подрібненні, переважно крихких, матеріалів.Одним з вагомих факторів який впливає на надійність та довговічність роботи як елементів механічного обладнання так й усього технологічного комплексу виявляється технічний, що впливає на продуктивність і затрачену потужність – це високочастотні динамічні коливання, а саме – вібрація, воно ж – неврівноваженість.Вібрація ротора з часом збільшується й негативно впливає на вальниці, електричний двигун та на саму конструкцію дробарки в цілому що призводить до зменшення надійності, а відповідно – до ризику поламки, що в свою чергу призводить до збільшення вірогідності аварійної відмови обладнання.Одним із завдань цього дослідження є представлення способу аналізу та візуалізація, визначення та виявлення значень негативного технологічного фактора – вібрації обертових елементів, яка може бути викликана: невдалою конструкцією як ротора то й дробарки взагалі; похибки при виготовленні й монтажі ротора й молотків; нерівномірним зносом робочих чи опорних елементів.Для аналізу й розуміння дій вібрації на опорні елементи (вальниці) молоткової дробарки необхідно було спрогнозувати величину дії сили викликану незбалансованістю ротора та розрахувати масу вантажу для балансування, що й будо досягнене через дослідження, які проводилися на основі стенду для дослідження процесу роботи молоткової дробарки для розуміння й оптимізації параметрів й режимів дроблення дробильного обладнання необхідного для подрібнення інтерметалідів Ni-Al.Оскільки відцентрова сила змінює напрямок під час обертання на 3600 було визначено максимальну і мінімальну сили, а відповідно й реакції. Максимальні реакції виникають в ті моменти коли центр ваги і вісь обертання знаходяться на одній горизонталі.Провівши розрахунки – побудовані графіки візуалізації реакцій опор в вертикальній площині та горизонтальній, які дозволяють побачити циклічність процесу динамічного навантаження на опори ротора й те що вал прагне описати овальну траєкторію. Також встановлені: максимальні значеня навантаження під час обертання ротора дробарки розрахунковим шляхом: при існуючих розмірах, технічних можливостях та габаритах ротора максимальне навантаження яке будуть відчувати опори становить 49,64 Н в площині XOZ й 27,64 Н в площині XOY; та це без урахування додаткового навантаження яке буде додаватися при дробленні від зіткнення шматків матеріалу для дроблення з молотками ротора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дегода, В. Я., В. Т. Весна, Б. В. Кожушко, and Г. П. Подуст. "Аномальна провідність у монокристалах селеніду цинку під рентґенівським опроміненням." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 9 (September 30, 2012): 929. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.9.929.

Full text
Abstract:
Експериментально досліджено здатність монокристалів селеніду цинку забезпечити роботу напівпровідникового детектора в режимі прямого перетворення енергії йонізуючого випромінювання на електричний сигнал. Встановлено, що для зразка ZnSe n-типу (Ed = 0,26 еВ) з питомим опором ρ ~ 109 Ом · см за кімнатної температури спостерігається зменшення провідності під дією рентґенівського опромінення, на відміну від високоомних монокристалів з ρ > 1012 Ом · см. Виявлено, що вольт-амперна характеристика (ВАХ) таких зразків для темнової провідності вища за ВАХ рентґенопровідності, при цьому форми цих кривих помітно відрізняються. Очевидно, що характер рентґенопровідності ZnSe, за якої генеруються вільні носії обох знаків, суттєво відрізняється від характеру темнової провідності, коли в зразку є лише вільні електрони. Відповідно, для струму рентґенопровідності одержано спадаючу люкс-амперну характеристику (ЛАХ). Досі згадок про таку нетипову поведінку зазначених вище фізичних величин і характеристик у науково-технічній літературі не було. Це аномальне явище може бути зумовлене неоднорідноюперезарядкою глибоких центрів біля електричних контактів і, відповідно, появою об’ємних зарядів, які зменшують рентґенопровідність монокристалічного ZnSe.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Semyonov, Andrej Aleksandrovich. "ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ ДЛЯ ОПТИМИЗАЦИИ ПОСТРОЕНИЯ ГЕНЕРАТОРОВ ПЕРИОДИЧЕСКИХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ КОЛЕБАНИЙ НА ОСНОВЕ ТРАНЗИСТОРНОЙ СТРУКТУРЫ С ОТРИЦАТЕЛЬНЫМ СОПРОТИВЛЕНИЕМ." Научный взгляд в будущее, no. 10-01 (June 30, 2018): 20–26. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2018-10-01-041.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто теоретичні засади для оптимізації побудови генераторів електричних коливань на основі транзисторних схем і структур з від’ємним опором. Наведено модифіковану математичну модель ван дер Поля, яка описує динамічні процеси осциляторного т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гаєвський, О. Ю., В. Ю. Іванчук, І. О. Корнієнко, and В. В. Бодняк. "АЛГОРИТМ І ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ARDUINO-СИСТЕМИ ТЕСТУВАННЯ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ МОДУЛІВ." Vidnovluvana energetika, no. 1(64) (March 30, 2021): 42–49. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.1(64).42-49.

Full text
Abstract:
В роботі представлено реалізацію програмного забезпечення та алгоритмів роботи для вимірювально-обчислювальної системи, що призначена для визначення в реальних умовах електричних характеристик фотоелектричних модулів методом змінного активного навантаження. Описано програмне забезпечення для пакета MATLAB, яке включає в себе користувацький інтерфейс та алгоритми управління процесом вимірювання вольт-амперних характеристик. Користувацький інтерфейс розроблений за допомогою пакета розширення MATLAB Support Package for Arduino Hardware. Це програмне забезпечення дозволяє проводити велику кількість вимірів у різних режимах з опціональним підключенням піранометра та заданням необхідної затримки між відліками, відображати ВАХ і потужнісну характеристику та основні параметри ФМ, зберігати дані та здійснювати менеджмент уже збережених даних, контролювати процес поточного виміру, проводити діагностику системи. Використання цієї системи актуально для тестування та діагностики поточного стану фотомодулів у польових умовах, визначення фактичних електричних параметрів фотомодулів. Слід зазначити, що ці параметри не надаються в повному обсязі виробниками, але вони суттєві для задач діагностики фотомодулів у складі фотоелектричних станцій, і перш за все – для оцінювання електричних втрат, обумовлених процесами деградації модулів. Вимірювальна схема вольт-амперних характеристик фотомодулів реалізована на базі мікроконтролерної плати Arduino Mega 2560, яка здійснює комутацію резисторів навантаження електронними реле, збір та передачу експериментальних даних на ПК через послідовний порт. Елементи схеми заміщення фотоелектричних модулів розраховуються за допомогою оригінального методу розв'язання системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами. Бібл. 7, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ващишак, І. Р. "Проєктування гравітаційно-коловоротних гес для малих річок Прикарпаття." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 2 (April 29, 2021): 93–97. http://dx.doi.org/10.36930/40310215.

Full text
Abstract:
Розглянуто ефективність використання малої гідроенергетики у світі та перспективи її розвитку в Україні. Зазначено, що гідропотенціал великої частини річок Прикарпаття через незначні напори вздовж їх русел для виробництва електроенергії використовують рідко. Для генерації електроенергії малими річками Прикарпаття пропонуємо застосувати гравітаційно-коловоротну ГЕС, яка працює за допомогою водяного виру. Така ГЕС може генерувати електроенергію значної потужності на ділянках річки з незначними напорами. Перевагами гравітаційно-коловоротних ГЕС також є їх мінімальний вплив на живі організми річки через низьку частоту обертів турбін і відсутність замерзання води взимку. Обґрунтовано вибір оптимального способу розміщення гідротурбіни у вирі гравітаційно-коловоротної ГЕС, шляхом встановлення колеса гідротурбіни в нижній частині виру. Електрогенератор і редуктор розміщуються на зовнішній поверхні ГЕС і з'єднуються з гідротурбіною за допомогою валу. Перевагою цього способу встановлення гідротурбіни є те, що вона практично не впливає на формування виру. За таких умов вся енергія виру використовується для обертання гідротурбіни, бо практично весь об'єм води контактує з її лопатками. Запропонований спосіб дає змогу зменшити до мінімуму розміри робочого колеса гідротурбіни та отримати високий ККД. Наведено методику розрахунку гідравлічних характеристик гравітаційно-коловоротної ГЕС для отримання електричних (потужність, частота) параметрів її генератора відповідно до заданих витрати та напору водяного потоку ділянки річки. Наведено умови для утворення виру. Для зменшення негативного впливу на стік річки запропоновано використовувати для роботи малої ГЕС не більше 25 % її середнього багаторічного стоку. За наведеною методикою розраховано каскад з 5-ти малих ГЕС для ділянки річки Бистриця Надвірнянська (м. Івано-Франківськ). Розраховано ступінь редукції редукторів для генераторів ГЕС. Місця для встановлення ГЕС вибирали з найбільшим перепадом висот вздовж русла річки та в місцях зливання русла з меншими річками. Довжина ділянки ріки для розміщення цих ГЕС становить 6 км. Підібрано гідротурбіни з генераторами та системами автоматики для використання їх у складі розрахованих малих гравітаційно-коловоротних ГЕС. Об'єднання гравітаційно-коловоротних ГЕС у загальну енергетичну систему дасть змогу отримати значну електричну генерацію з ділянок річок, гідроенергетичний потенціал яких раніше не використовувався.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Панченко, А. М., Є. М. Зарічняк, А. О. Теличко, І. С. Огар, and Д. С. Швець. "Високовольтний пусковий пристрій дизель генератора." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(66) (May 21, 2021): 97–103. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.66.12.

Full text
Abstract:
Відомі ускладнення, що мають місце при запуску дизель генераторів, при низьких температурах, та незадовільному стані акумуляторів. З одного боку, ускладнення виникають за рахунок того, що при низьких температурах істотно збільшується момент опору на валу дизеля. Це обумовлено загуслим мастилом, зниженням температури в камері згорання. Як наслідок пускові оберти колінчатого валу збільшуються на 15-20%. З іншого боку, при низьких температурах заряджений акумулятор може втрачати до 60% своєї ємності. Обидва фактори об’єднуються і гарантований запуск дизель генератора не відбувається. Пропонується застосування пересувного пристрою, що здатен за 3-10 хв зарядити іоністор від мережі 220 В, та забезпечити живленням стартер дизель генератора. Перетворення електричної енергії відбувається без використання індуктивних елементів, що дало змогу істотно покращити його ваго габаритні показники. Найбільш ефективним пристрій стає при наявності декількох дизель генераторів. У випадку невдалого запуску, пристрій почергово доставляється до кожного дизель генератора, вихідними клемами приєднується безпосередньо до клем акумуляторів і виконується запуск. Перетоки енергії від іоністора до акумулятора, на цьому етапі не відбуваються, оскільки внутрішній опір іоністора та стартера, на порядок менші від опору акумулятора. По необхідності підзарядка пристрою виконується від малопотужної мережі 220В. Процеси пуску дизель генератора описуються системою диференційних рівнянь, що дає змогу отримати оптимальні співвідношення в залежності від типу дизель генератора. Отримані математичні залежності дозволяють оптимізувати процес пуску, шляхом використання магнітної енергії, що накопичується в індуктивних елементах стартера. Враховуючи малі значення внутрішнього опору стартера, акумулятора, іоністора та порівняно велику індуктивність стартера (якірна обмотка та обмотка збудження), можна досягти коливального процесу пуску. В такому разі, енергія накопичена в індуктивних елементах стартера на початковому етапі, буде додатково підтримувати його обертання. Подібна технологія пуску дозволить покращити ваго габаритні показники мобільного зарядного пристрою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Sokolovskyi, О., Y. Yarosh, N. Tsyvenkova, and S. Kukharets. "ОБҐРУНТУВАННЯ КАНАЛУ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ НА ОСНОВІ ГАЗОГЕНЕРАТОРНОЇ УСТАНОВКИ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 9, 2019): 72–82. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).72-82.

Full text
Abstract:
Сучасною тенденцією розвитку енергетики є прагнення до збалансованості енергетичного комплексу, підвищення надійності електропостачання споживачів. Важливе місце в стратегії розвитку електроенергетики займають автономні системи електропостачання. Вони використовуються на підприємствах, в аеро-, морських і річкових портах, в енергоблоках лікарень, у фермерських господарствах, в системах аварійного енергопостачання, на об'єктах оборонного комплексу – скрізь, де потрібна електроенергія, в той час як мережа або віддалена, або працює з перебоями. Представлено автономну систему енергопостачання з двигунами внутрішнього згорання. Основним перетворювачем механічної енергії приводних двигунів в електричну є електромеханічний перетворювач змінного струму з обмоткою збудження, яка розташована на роторі. Представлено алгоритм, згідно з яким на початку циклу контролер визначає добову норму споживання електроенергії та, відповідно до типу дня і часу доби, виконує дії за коротким чи розгалуженим алгоритмом. У разі використання добової норми електроенергії може виникнути ситуація, за якої увімкнутою залишиться тільки частина світильників, що спричинить дискомфорт для персоналу та впливатиме на продуктивність праці співробітників. Пропонується впровадження другого незалежного каналу електропостачання з використанням газогенераторних технологій. Вироблений газ забезпечує роботу двигуна внутрішнього згорання, який обертає вал генератора. Представлено графік прогнозованого вироблення енергії фотоелектричною системою встановленою потужністю 3,5 кВт на основі даних сонячної інсоляції на широті м. Житомира. Також представлено графік продуктивності газогенераторної установки потужністю 5 кВт за однозмінної роботи. Розраховано прогнозоване споживання електроенергії освітлювальною установкою протягом першого місяця року для корпусів Житомирського національного агроекологічного університету. Представлено графік різниці між спожитою та виробленою енергією за днями тижня. Величина спожитої електрики за місяць становила 767,8 кВт·год за встановленої норми 251 кВт·год. Фотоелектричними панелями та газогенераторною установкою вироблено відповідно 184,8 кВт·год та 493,2 кВт·год. Другий резервний канал живлення забезпечив більше половини потреб на освітлення навчального корпусу. Розроблено структурну схему контролера, що реалізує спеціалізований алгоритм. Представлено графік регульованих змінних під час роботи контролера. Застосування спеціалізованого алгоритму дозволяє зменшити енергоспоживання установки, забезпечує можливість повноцінного використання глибокого резервування на базі фотоелектричної системи та газогенераторної установки. Подальші дослідження спрямовані на встановлення впливу продуктивності газогенераторної установки на стійкість роботи системи двигун-генератор в умовах мінливого попиту на електроенергію та з врахуванням нестабільного значення коефіцієнта потужності. Бібл. 10, рис. 9.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ГРИЩУК, Олександр, Олексій ТІМКОВ, and Володимир ГЛАДЧЕНКО. "ПОШУК ПАРАМЕТРІВ СИЛОВОЇ УСТАНОВКИ ПЕРЕОБЛАДНАНОГО АВТОМОБІЛЯ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 71–80. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.636.

Full text
Abstract:
Сьогодні зростає потреба у використанні колісних транспортних засобів (КТЗ) з нульовими викидами, частка таких КТЗ стрімко зростає в розвинених країнах. При цьому, існуючи звичайні автомобілі з ДВЗ, мають значну кількість по всьому світу, створюють велику екологічну проблему. Одним з шляхів вирішення цієї проблеми є їх переобладнання в гібридні або електричні КТЗ, які мають менший рівень викидів. В Україні дуже часто таке переобладнання роблять власники старих автомобілів, при цьому відсутні будь-які рекомендації, щодо його доцільності. Відсутність методики розрахунку експлуатаційних властивостей переобладнаних КТЗ ускладнює цей процес, тому розробка такої методики є актуальною задачею. Методика передбачає складання математичної моделі руху КТЗ з різними типами силових установок та різними компонувальними схемами. В роботі розглянута компонувальна схема гібридної силової установки (ГСУ) паралельного типу. Передня вісь приводиться в дію від ДВЗ, задня від електродвигуна (ЕД). Для складання рівнянь руху використана методика рівнянь Лагранжу. В якості узагальненої координати розглянуте кутове переміщення валу електродвигуна, до якого приведені параметри всіх механічних елементів КТЗ, у відповідності до його компонувальної схеми. Проведено теоретичне дослідження енергетичних властивостей переобладнаного КТЗ в умовах руху м.Києва. За результатами обробки величини швидкості руху встановлений закон її розподілі та його параметри. Отримані данні були використані при розрахунках за запропонованою методикою та визначена величина швидкості для переходу на рух від ДВЗ та встановлений розподіл потужності між енергетичними елементами силової установки. Ключові слова: гібридний автомобіль, електромобіль, переобладнання, ефективність, математична модель, силова установка, експеримент.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Головко, В. М., М. А. Коваленко, І. Я. Коваленко, and І. Р. Галасун. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ АВТОНОМНОЇ ВІТРОУСТАНОВКИ З СИНХРОННИМ ГЕНЕРАТОРОМ МАГНІТОЕЛЕКТРИЧНОГО ТИПУ." Vidnovluvana energetika, no. 4(63) (December 27, 2020): 50–58. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.4(63).50-58.

Full text
Abstract:
Одним із напрямків підвищення ефективності перетворення енергії вітру є удосконалення конструкції відомих генераторів або розробка принципово нових типів генераторів. Природа вітру носить мінливий характер, тому актуальною задачею є використання максимально можливого потенціалу вітру при електромеханічному перетворенні енергії. Жорстка залежність потужності на валу ротора вітроустановки від аеродинамічних характеристик лопаті відомі і втілені в інженерні рішення, проте узгодження отриманої потужності з потужністю електричної машини, що під’єднана до ротора, вимагає додаткових досліджень. Розроблено чисельну математичну модель для дослідження параметрів та характеристик синхронного генератора із постійними магнітами, що враховує двосторонню активну зону статора та аеродинамічні параметри ротора вітроустановки.При низьких швидкостях вітру (3-5 м/с) напруга генератора знаходиться на половинних значеннях свого максимуму, що пояснюється аеродинамічними параметрами ротора та параметрами електрогенератора. При більших значеннях швидкості вітру (6-7 м/с) мінімальне значення напруги на виході генератора становить досягає свого максимуму у 18 В та 26 В при збільшенні швидкості обертання генератора, що пояснюється зростанням ЕРС обертання, з подальшим падіння напруги до 6 В та 16 В відповідно із зростанням аеродинамічних втрат в роторі вітроустановки. Відповідні максимуми на кривих напруги відповідають максимумам вихідної активної потужності 45 Вт.При більших значеннях швидкості вітру (6-7 м/с) мінімальне значення напруги на виході генератора становить досягає свого максимуму у 18 В та 26 В при збільшенні швидкості обертання генератора, що пояснюється зростанням ЕРС обертання, з подальшим падіння напруги до 6 В та 16 В відповідно із зростанням аеродинамічних втрат в роторі вітроустановки. Відповідні максимуми на кривих напруги відповідають максимумам вихідної активної потужності 45 Вт.При більших значеннях швидкості вітру (6-7 м/с) мінімальне значення напруги на виході генератора становить досягає свого максимуму у 18 В та 26 В при збільшенні швидкості обертання генератора, що пояснюється зростанням ЕРС обертання, з подальшим падіння напруги до 6 В та 16 В відповідно із зростанням аеродинамічних втрат в роторі вітроустановки. Відповідні максимуми на кривих напруги відповідають максимумам вихідної активної потужності 45 Вт. Результати моделювання механічних характеристик вітрової турбіни та генератора підтверджують адекватність розробленої моделі та достовірність отриманих результатів, що дозволяє використовувати дану модель для подальших досліджень та оцінки ефективності методів та засобів підвищення ефективності перетворення енергії вітру. Бібл. 6, табл.1, рис. 8.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Vozna, K. I. "ПОШИРЕНІСТЬ ТА ФАКТОРИ РИЗИКУ СИНДРОМУ ТРИВАЛОГО QTс ІНТЕРВАЛУ У ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ ПАЦІЄНТІВ." Інфекційні хвороби, no. 4 (January 11, 2016). http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2015.4.5513.

Full text
Abstract:
<p><em>Обстежено 136 хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Внаслідок прогресування ВІЛ-інфекції, на фоні високого вірусного навантаження та низького рівня імунного захисту проявлялась кардіотропна дія вірусу імунодефіциту людини, і, відповідно, достовірно частіше реєструвалися різноманітні прояви порушення біоелектричної активності серця.</em></p><p><em>Ризик аномального </em><em>QTc</em><em> інтервалу статистично вищий серед ВІЛ-інфікованих жінок, він зростав у міру поглиблення імунодефіциту та тривалості ВІЛ-інфекції (понад 5 років). Збільшення тривалості електричної систоли шлуночків також достовірно частіше реєстрували у ВІЛ-інфікованих пацієнтів з блокадою правої ніжки пучка Гіса та у хворих з ішемічними змінами міокарда. Пацієнти з пролонгацією інтервалу </em><em>QTc</em><em> порівняно з хворими із нормальною тривалістю цього інтервалу мали значно вищу частоту ко-інфекції з гепатитом С.</em></p><p><em>ВІЛ-інфіковані пацієнти мають значний ризик розвитку медикаментозної QT пролонгації, проте зв’язок між застосуванням інгібіторів протеаз та пролонгацією </em><em>QT</em><em>с все ж незначний.</em></p><p><strong><em>Ключові слова:</em></strong><em> ВІЛ-інфекція, серцево-судинні захворювання, інтервал QT, QTc пролонгація.</em></p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Вал електричний"

1

Павлюк, Б. С., and Віктор Васильович Офій. "Шляхи усунення перекосів коліс мостових кранів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25284.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кобець, О. О., Віктор Васильович Офій, and Галина Оттівна Аніщенко. "Методи усунення перекосу ходових коліс кранів мостового типу." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25230.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павлюк, Б. С., and Віктор Васильович Офій. "Методи зменшення перекосів коліс мостових кранів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25183.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

О, Дехтяр М. "Застосування рівняння ван дер Поля в електротехніці." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50715.

Full text
Abstract:
1. Феномен уравнения Ван дер Поля / Кузнецов А.П., Селиверстова Е.С., Трубецков Д.И., Тюрюкина Л.В. - Изв. вузов «ПНД», т. 22, № 4, 2014. - 42 c. 2. Рабинович М.И., Трубецков Д.И. Введение в теорию колебаний и волн. - НИЦ «Регулярная и хаотическая динамика», 2010. - 560 с. (глава 14).
Рівняння ван дер Поля було не першим рівнянням, що описувало автоколивальні процеси, але першим нелінійним диференціальним рівнянням, що мало реальний фізичний зміст та періодичний розв’язок. Цю властивість було виявлено видатним голландським вченим Балтазаром ван дер Полем у результаті дослідів з вивчення коливань в електричних ланцюгах і в зв’язку з дослідженням електричної моделі биття серця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Головачук, Володимир Ярославович, and Volodymyr Holovachuk. "Підвищення ефективності функціонування електричних мереж 35/10 кВ Бережанського РЕМ ВАТ “Тернопільобленерго”." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29564.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі подана характеристика мережі ВАТ “Тернопільобленерго”, проведено розрахунок навантажень підстанції. Розроблено 4 варіанти розвитку електричної мережі 35 кВ, вибрано два трансформатори типу ТМ-1600 кВА, вибрано марку проводу АС-70/11. Проведено вибір головної схеми електричних з’єднань. Проведено вибір вимикачів та роз’єднувачів, вибір вимірювальної апаратури, проведено вибір обмежувачів перенапруг, шин підстанції, ізоляторів, трансформаторів власних потреб і акумуляторної батареї. Складено електричну принципову схему підстанції 35/10 кВ.
In diploma paper submitted characteristics of network of JSC “Ternopiloblenergo”, carried out calculation of loads substation. Developed four variants of the electricity of network 35 kV, two types of transformers TM-1600 kVA are selected, and the brand of wires AC-70/11 is chosen. Selected main circuit of electrical connections. A range of circuit breakers and disconnectors and choice of devices are carried out, based on which the layout scheme of control and measuring devices in the substation is composed. Selections of limiters of overvoltages, tire plants, insulators, transformers and their needs, batteries are conducted. Drafted electrical schematics of the substation of 35/10 kV.
ВСТУП…………………………………………………………………………… 8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА………………………………………………….. 11 1.1 Надійність електропостачання та засоби для підвищення її рівня… 11 1.2 Класифікація споживачів електроенергії по надійності системи електропостачання…………………………………………………………. 14 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА …………………………….................. 16 2.1 Характеристика електричної мережі 110 кВ ВАТ «Тернопільобленерго»………………………………………………………….. 16 2.2 Розрахунок навантаження ПС «Літятин»……..………........................ 21 2.3 Висновки до розділу 2…………………………………………………. 22 3. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА……………………………………………… 23 3.1 Розробка варіантів розвитку електричної мережі 35 кВ Бережанського району ……………………………………………………. 23 3.2 Вибір трансформаторів підстанції 35/10 кВ «Літятин»………………. 27 3.3 Вибір проводів ПЛ ……………………………………………………. 31 3.4 Аналіз усталених режимів роботи ЕМ 110 кВ ……………………… 32 3.4.1 Визначення параметрів елементів та формування СЗ ЕМ 110 кВ …………………………………………………………………. 32 3.5 Висновки до розділу 3…………………………………………………. 36 4. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА………………………….. 37 4.1 Вибір схеми електричних з'єднань ПС 35/10 кВ ……………………. 37 4.2 Розрахунок струмів КЗ ……………………………………………….. 41 4.2.1 Розрахунок ударного струму КЗ ………………………………. 41 4.2.2 Розрахунок складових струму КЗ ……………………………… 42 4.2.3 Розрахунок теплового імпульсу струму КЗ ……………………. 43 4.3 Вибір вимикачів та роз’єднувачів ……………………………………... 43 4.3.1 Вибір вимикачів та роз’єднувачів на 35 кВ …………………… 44 4.3.2 Вибір вимикачів на 10 кВ ………………………………………. 45 4.3.3 Вибір роз’єднувачів на 10 кВ …………………………………... 45 4.4 Вибір вимірювальної апаратури ………………………………………. 46 4.4.1 Вибір ТН ………………………………………………………… 47 4.4.1.1 Вибір ТН на 35 кВ ………………………………………. 47 4.4.1.2 Вибір ТН на 10 кВ ……………………………………… 48 4.4.2 Вибір ТС ………………………………………………………… 49 4.4.2.1 Вибір ТС на 35 кВ …………………………………………. 50 4.4.2.2 Вибір ТС на 10 кВ ………………………………………. 51 4.5 Вибір обмежувачів перенапруг ……………………………………….. 53 4.5.1 Вибір ОПН на 35 кВ ……………………………………………. 53 4.5.2 Вибір ОПН на 10 кВ……………………………………………. 55 4.6 Вибір шин ПС ………………………………………………………….. 56 4.6.1 Вибір гнучких шин 35 кВ………………………………………. 56 4.6.2 Вибір жорстких шин 10 кВ……………………………………. 57 4.7 Вибір ізоляторів……………………………………………………….. 58 4.8 Вибір ТВП………………………………………………………………. 59 4.9 Вибір акумуляторних батарей…………………………………………. 61 4.10 Вибір запобіжників……………………………………………………. 62 4.11 Висновки до розділу 4…………………………………………………. 65 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…………………………………………………… 66 5.1 Вимоги до заземлення станції та підстанції …………………………. 66 5.2 Конструктивне виконання та розрахунок заземлюючих пристроїв … 69 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ………………….. 73 6.1 Техніко-економічне порівняння варіантів мережі ………………….. 73 6.2 Оцінка економічної ефективності вибору масляного трансформатора .. 77 7. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…. 79 7.1 Питання пожежної безпеки на підстанції 35/10 кВ …………………. 79 7.2 Заходи щодо техніки безпеки при монтажі електроустаткування …. 82 7.3 Дія електричного струму на персонал, що експлуатує об’єкти енергетики …..……………………………………………………………… 87 8.ЕКОЛОГІЯ……………………………………………………………………… 91 8.1 Значення охорони навколишнього середовища ……………………… 91 8.2 Тенденції розвитку енергопостачання міст і селищ …………………. 93 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ …………….................. 96 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ…………………………………………………............... 97 ДОДАТКИ………………………………………………………………………… 1 Додаток А. Однолінійна схема нормального режиму ВАТ “Тернопільобленерго”……………………………………………………… 2 Додаток Б. Карта електричних мереж (750-35 кВ) Тернопільської області............................................................................................................... 3 Додаток В. Карта населених пунктів Бережанського району…………..... 4 Додаток Д. Порівняльний розрахунок трансформаторів ТМ-1000 і ТМ-1600………………………………………………………………………….. 5 Додаток Е. Перелік і сфера застосування схем 10 – 750 кВ…………...... 8
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Копил, Сергій Васильович, and Serhii Kopyl. "Підвищення ефективності функціонування електричних мереж 35/10 кВ Гусятинського РЕМ ВАТ “Тернопільобленерго”." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29566.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі подана характеристика мережі ВАТ “Тернопільобленерго”, проведено розрахунок навантажень підстанції. Розроблено 4 варіанти розвитку електричної мережі 35 кВ, вибрано два трансформатори типу ТМ-2500 кВА, вибрано марку проводу АС-70/11. Проведено вибір головної схеми електричних з’єднань. Проведено вибір вимикачів та роз’єднувачів, вибір вимірювальної апаратури, проведено вибір обмежувачів перенапруг, шин підстанції, ізоляторів, трансформаторів власних потреб і акумуляторної батареї. Складено електричну принципову схему підстанції 35/10 кВ.
In diploma paper submitted characteristics of network of JSC “Ternopiloblenergo”, carried out calculation of loads substation. Developed four variants of the electricity of network 35 kV, two types of transformers TM-2500 kVA are selected, and the brand of wires AC-70/11 is chosen. Selected main circuit of electrical connections. A range of circuit breakers and disconnectors and choice of devices are carried out, based on which the layout scheme of control and measuring devices in the substation is composed. Selections of limiters of overvoltages, tire plants, insulators, transformers and their needs, batteries are conducted. Drafted electrical schematics of the substation of 35/10 kV.
ВСТУП…………………………………………………………………………… 8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА………………………………………………….. 11 1.1 Вимоги ПУЕ до надійності електропостачання електроспоживачів.. 11 1.2 Надійність електропостачання та засоби для підвищення її рівня…. 13 1.3 Оцінка збитків від перерв в електропостачанні……………………… 16 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА …………………………….................. 18 2.1 Характеристика електричної мережі 110 кВ ВАТ «Тернопільобленерго»………………………………………………………….. 18 2.2 Розрахунок навантажень ПС «Самолусківці»……………………… 23 2.3 Висновки до розділу 2………………………………………………… 24 3. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА……………………………………………… 25 3.1 Розробка варіантів розвитку електричної мережі 35 кВ Гусятинського району……………………………………………………... 25 3.2 Вибір трансформаторів підстанції 35/10 кВ «Самолусківці»…………… 29 3.3 Вибір проводів ПЛ 35 кВ………………………………………………. 33 3.4 Аналіз усталених режимів роботи ЕМ 110 кВ………………………. 34 3.4.1 Визначення параметрів елементів та формування СЗ ЕМ 110 кВ………………………………………………………………………. 34 3.5 Висновки до розділу 3………………………………………………… 38 4. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА………………………….. 39 4.1 Вибір схеми електричних з'єднань ПС 35/10 кВ…………………….. 39 4.2 Розрахунок струмів КЗ………………………………………………… 43 4.2.1 Розрахунок ударного струму КЗ……………………………….. 43 4.2.2 Розрахунок складових струму КЗ……………………………… 44 4.2.3 Розрахунок теплового імпульсу струму КЗ……………………. 45 4.3 Вибір вимикачів та роз’єднувачів……………………………………… 45 4.3.1 Вибір вимикачів та роз’єднувачів на 35 кВ……………………. 46 4.3.2 Вибір вимикачів на 10 кВ………………………………………. 47 4.3.3 Вибір роз’єднувачів на 10 кВ…………………………………… 47 4.4 Вибір вимірювальної апаратури………………………………………. 48 4.4.1 Вибір ТН…………………………………………………………. 49 4.4.1.1 Вибір ТН на 35 кВ……………………………………….. 49 4.4.1.2 Вибір ТН на 10 кВ……………………………………… 51 4.4.2 Вибір ТС…………………………………………………………. 52 4.4.2.1 Вибір ТС на 35 кВ…………………………………………. 52 4.4.2.2 Вибір ТС на 10 кВ……………………………………… 54 4.5 Вибір обмежувачів перенапруг………………………………………. 56 4.5.1 Вибір ОПН на 35 кВ…………………………………………… 56 4.5.2 Вибір ОПН на 10 кВ…………………………………………… 57 4.6 Вибір шин ПС…………………………………………………………. 59 4.6.1 Вибір гнучких шин 35 кВ………………………………………. 59 4.6.2 Вибір жорстких шин 10 кВ…………………………………….. 60 4.7 Вибір ізоляторів……………………………………………………….. 61 4.8 Вибір ТВП………………………………………………………………. 61 4.9 Вибір акумуляторних батарей…………………………………………. 63 4.10 Вибір запобіжників……………………………………………………. 64 4.11 Висновки до розділу 4……………………………………………….. 68 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…………………………………………………….. 69 5.1 Захист підстанцій від прямих ударів блискавки……………………… 69 5.2 Розробка та конструктивне виконання пристроїв грозозахисту……... 70 5.3 Принцип захисту електрообладнання ПС від імпульсів грозових перенапруг………………………………………………………………….. 72 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ…………………… 74 6.1 Техніко-економічне порівняння варіантів мережі……………………. 74 6.2 Оцінка економічної ефективності вибору масляного трансформатора… 78   7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ….. 81 7.1 Основні заходи щодо попередження та усунення причин виробничого травматизму………………………………………………….. 81 7.2 Технічні рішення з безпечної експлуатації……………………………. 82 7.3 Загальні вимоги до електроустановок та їх обслуговування………… 84 7.4 Оцінка технологічного процесу щодо умов електробезпеки, безпеки на обладнанні, що проектується…………………………………………… 85 7.5 Методи захисту великих розгалужених електротехнічних систем та електронної апаратури від дії ЕМІ під час НС воєнного часу…………… 87 8 ЕКОЛОГІЯ……………………………………………………………………… 90 8.1 Проблеми енергозбереження в Україні……………………………….. 90 8.2 Екологічні проблеми при передачі енергії ЛЕП та шляхи їх вирішення……………………………………………………………………. 92 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ………………………… 95 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ…………………………………………………………... 96 ДОДАТКИ………………………………………………………………………… 1 Додаток А. Однолінійна схема нормального режиму ВАТ “Тернопільобленерго”……………………………………………………… 2 Додаток Б. Карта електричних мереж (750-35 кВ) Тернопільської області............................................................................................................... 3 Додаток В. Карта населених пунктів Гусятинського району…………..... 4 Додаток Д. Порівняльний розрахунок трансформаторів ТМ-2500 і ТМ-1600………………………………………………………………………….. 5 Додаток Е. Перелік і сфера застосування схем 35 – 750 кВ…………...... 8
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Денисенко, Максим Юрійович, and Maksym Denysenko. "Підвищення ефективності функціонування електричних мереж 35/10 кВ Бучацького РЕМ ВАТ “Тернопільобленерго”." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29600.

Full text
Abstract:
In diploma paper submitted characteristics of network of JSC “Ternopiloblenergo”, carried out calculation of loads substation. Developed three variants of the electricity of network 35 kV, two types of transformers TM-1600 kVA are selected, and the brand of wires AC-70/11 is chosen. Selected main circuit of electrical connections. A range of circuit breakers and disconnectors and choice of devices are carried out, based on which the layout scheme of control and measuring devices in the substation is composed. Selections of limiters of overvoltages, tire plants, insulators, transformers and their needs, batteries are conducted. Drafted electrical schematics of the substation of 35/10 kV.
В дипломній роботі подана характеристика мережі ВАТ “Тернопільобленерго”, проведено розрахунок навантажень підстанції. Розроблено 3 варіанти розвитку електричної мережі 35 кВ, вибрано два трансформатори типу ТМ-1600 кВА, вибрано марку проводу АС-70/11. Проведено вибір головної схеми електричних з’єднань. Проведено вибір вимикачів та роз’єднувачів, вибір вимірювальної апаратури, проведено вибір обмежувачів перенапруг, шин підстанції, ізоляторів, трансформаторів власних потреб і акумуляторної батареї. Складено електричну принципову схему підстанції 35/10 кВ.
ВСТУП…8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА…11 1.1 Поняття надійності електроенергетичної системи…11 1.2 Надійність електропостачання та засоби для підвищення її рівня..13 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА …17 2.1 Характеристика електричної мережі 110 кВ ВАТ «Тернопільобленерго»…17 2.2 Розрахунок навантажень ПС «Сновидів»…21 2.3 Висновки до розділу 2…22 3. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА…23 3.1 Розробка варіантів розвитку електричної мережі 35 кВ Бучацького району…23 3.2 Вибір трансформаторів підстанції 35/10 кВ «Сновидів»…26 3.3 Вибір проводів ПЛ…30 3.4 Аналіз усталених режимів роботи ЕМ 110 кВ…31 3.4.1 Визначення параметрів елементів та формування СЗ ЕМ 110 кВ....31 3.5 Висновки до розділу 3……35 4. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…36 4.1 Вибір схеми електричних з'єднань ПС 35/10 кВ «Сновидів»…36 4.2 Розрахунок струмів КЗ…40 4.2.1 Розрахунок ударного струму КЗ…40 4.2.2 Розрахунок складових струму КЗ…41 4.2.3 Розрахунок теплового імпульсу струму КЗ…42 4.3 Вибір ТВП…42 4.4 Вибір вимірювальної апаратури…44 4.4.1 Вибір ТН…45 4.4.1.1 Вибір ТН на 35 кВ…46 4.4.1.2 Вибір ТН на 10 кВ…47 4.4.2 Вибір ТС…48 4.4.2.1 Вибір ТС на 35 кВ…48 4.4.2.2 Вибір ТС на 10 кВ…50 4.5 Вибір вимикачів та роз’єднувачів…52 4.5.1 Вибір вимикачів та роз’єднувачів на 35 кВ…53 4.5.2 Вибір вимикачів на 10 кВ…54 4.5.3 Вибір роз’єднувачів на 10 кВ…54 4.6 Вибір обмежувачів перенапруг…55 4.6.1 Вибір ОПН на 35 кВ…55 4.6.2 Вибір ОПН на 10 кВ…56 4.7 Вибір запобіжників…58 4.8 Вибір ізоляторів…58 4.9 Вибір шин ПС…59 4.9.1 Вибір гнучких шин 35 кВ…59 4.9.2 Вибір жорстких шин 10 кВ…60 4.10 Вибір акумуляторних батарей…61 4.11 Висновки до розділу 4…65 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…66 5.1 Заходи по забезпеченню безпеки функціонування підстанції…66 5.1.1 Відкриті розподільчі пристрої підстанції…66 5.1.2 Захист від перенапруг…68 5.2. Закриті розподільчі пристрої…69 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ …71 6.1 Техніко-економічне порівняння варіантів мережі…71 6.2 Оцінка економічної ефективності вибору масляного трансформатора…75 7. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…77 7.1 Фактори, які визначають небезпеку ураження людини електричним струмом…77 7.2 Організація роботи з охорони праці на підприємстві і на робочому місці……78 7.3 Причини електротравматизму……80 7.4 Вплив електромагнітного поля на організм людини………82 7.5 Виникнення ЕМІ- обстановки та її вплив на роботу складних розгалужених електротехнічних систем……84 8.ЕКОЛОГІЯ……87 8.1 Енергетика й екологія……87 8.2. Енергетичні аспекти екологічної безпеки…………89 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ …93 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ……94 ДОДАТКИ……………………1 Додаток А. Однолінійна схема нормального режиму ВАТ “Тернопільобленерго”….....2 Додаток Б. Карта електричних мереж (750-35 кВ) Тернопільської області...........3 Додаток В. Карта населених пунктів Бучацького району……4 Додаток Д. Порівняльний розрахунок трансформаторів ТМ-1000 і ТМ-1600………5 Додаток Е. Перелік і сфера застосування схем 35 – 750 кВ……8
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Осипчук, Олександр Павлович, and Oleksandr Osypchuk. "Підвищення ефективності функціонування електричних мереж 110/10 кВ Чортківського РЕМ ВАТ “Тернопільобленерго“." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29646.

Full text
Abstract:
In diploma paper submitted characteristics of network of JSC “Ternopiloblenergo”, carried out calculation of loads substation. Developed four variants of the electricity of network 110 kV, two types of transformers TM-10000 kVA are selected, and the brand of wires AC-120/19 is chosen. Selected main circuit of electrical connections. A range of circuit breakers and disconnectors and choice of devices are carried out, based on which the layout scheme of control and measuring devices in the substation is composed. Selections of limiters of overvoltages, tire plants, insulators, transformers and their needs, batteries are conducted. Drafted electrical schematics of the substation of 110/10 kV.
В дипломній роботі подана характеристика мережі ВАТ “Тернопільобленерго”, проведено розрахунок навантажень підстанції. Розроблено 4 варіанти розвитку електричної мережі 110 кВ, вибрано два трансформатори типу ТМ-10000 кВА, вибрано марку проводу АС-120/19. Проведено вибір головної схеми електричних з’єднань. Проведено вибір вимикачів та роз’єднувачів, вибір вимірювальної апаратури, проведено вибір обмежувачів перенапруг, шин підстанції, ізоляторів, трансформаторів власних потреб і акумуляторної батареї. Складено електричну принципову схему підстанції 110/10 кВ.
ВСТУП...8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА…11 1.1 Категорії споживачів електричної енергії згідно надійності системи електропостачання...11 1.2 Надійність електропостачання та засоби для підвищення її рівня..15 1.3 Статистичні показники надійності елементів електричних мереж…18 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА ...20 2.1 Характеристика електричної мережі 110 кВ ВАТ «Тернопільобленерго»…20 2.2 Розрахунок навантажень ПС «Долина»...25 2.3 Висновки до розділу 2…26 3. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА…27 3.1 Розробка варіантів розвитку електричної мережі 110 кВ Чортківського РЕМ…27 3.2 Вибір трансформаторів ПС 110/10 кВ «Долина»…32 3.3 Вибір проводів ПЛ 110 кВ…36 3.4 Аналіз усталених режимів роботи ЕМ 110 кВ…37 3.4.1 Визначення параметрів елементів та формування СЗ ЕМ 110 кВ...37 3.5 Висновки до розділу 3…41 4. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…42 4.1 Вибір схеми електричних з'єднань ПС 110/10 кВ…42 4.2 Розрахунок струмів КЗ…53 4.2.1 Розрахунок ударного струму КЗ…53 4.2.2 Розрахунок складових струму КЗ…54 4.2.3 Розрахунок теплового імпульсу струму КЗ…55 4.3 Вибір шин ПС…56 4.3.1 Вибір гнучких шин на стороні ВН…56 4.3.2 Вибір жорстких шин на 10 кВ...57 4.4 Вибір ізоляторів…58 4.5 Вибір вимикачів і роз’єднувачів…59 4.6 Вибір обмежувачів перенапруг…60 4.7 Вибір вимірювальної апаратури…61 4.7.1 Вибір ТС…64 4.7.2 Вибір ТН…64 4.7.2.1. Вибір ТН на 110 кВ…65 4.7.2.2. Вибір ТН на 10 кВ…65 4.8 Вибір запобіжників…65 4.9 Вибір ТВП…66 4.10 Висновки до розділу 4…68 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…71 5.1 Розрахунок частоти відмов і кількості недовідпущеної електроенергії…71 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ …78 6.1 Техніко-економічне порівняння варіантів мережі…78 6.2 Оцінка економічної ефективності вибору масляного трансформатора...82 7. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…85 7.1 Забезпечення пожежної безпеки об’єкта…85 7.2 Заходи з техніки безпеки при експлуатації електрообладнання…86 7.3 Вплив вібрації на організм людини і розроблення заходів щодо зниження його рівня…90 7.4 Проведення аварійно-відновлювальних та інших невідкладних робіт на енергомережах в осередках ураження…91 8.ЕКОЛОГІЯ…97 8.1 Електромагнітне забруднення…97 8.2 Захист від електромагнітних випромінювань…98 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ …100 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ…101 ДОДАТКИ…1 Додаток А. Однолінійна схема нормального режиму ВАТ “Тернопільобленерго”…2 Додаток Б. Карта електричних мереж (750-35 кВ) Тернопільської області...3 Додаток В. Карта населених пунктів Чортківського району…4 Додаток Д. Порівняльний розрахунок трансформаторів ТДН-10000 і ТМН-6300...5 Додаток Е. Перелік і сфера застосування схем 35 – 750 кВ…8
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Царьова, Світлана Степанівна, and Svitlana Tsarova. "Підвищення ефективності функціонування електричних мереж 110/35/10 кВ Підволочиського РЕМ ВАТ “Тернопільобленерго"." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29728.

Full text
Abstract:
In diploma paper submitted characteristics of network of JSC “Ternopiloblenergo”, carried out calculation of loads substation. Developed three variants of the electricity of network 110 kV, two types of transformers TM-10000 kVA are selected, and the brand of wires AC-120/19 is chosen. Selected main circuit of electrical connections. A range of circuit breakers and disconnectors and choice of devices are carried out, based on which the layout scheme of control and measuring devices in the substation is composed. Selections of limiters of overvoltages, tire plants, insulators, transformers and their needs, batteries are conducted. Drafted electrical schematics of the substation of 110/35/10 kV.
В дипломній роботі подана характеристика мережі ВАТ “Тернопільобленерго”, проведено розрахунок навантажень підстанції. Розроблено 3 варіанти розвитку електричної мережі 110 кВ, вибрано два трансформатори типу ТМ-10000 кВА, вибрано марку проводу АС-120/19. Проведено вибір головної схеми електричних з’єднань. Проведено вибір вимикачів та роз’єднувачів, вибір вимірювальної апаратури, проведено вибір обмежувачів перенапруг, шин підстанції, ізоляторів, трансформаторів власних потреб і акумуляторної батареї. Складено електричну принципову схему підстанції 110/35/10 кВ.
ВСТУП…8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА…11 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА …23 2.1 Характеристика електричної мережі 110 кВ ВАТ «Тернопільобленерго»…23 2.2 Розрахунок навантажень ПС «Климківці»…29 2.3 Висновки до розділу 2…30 3. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА…31 3.1 Розробка варіантів розвитку електричної мережі 110 кВ Підволочиського району…31 3.2 Вибір трансформаторів ПС 110/35/10 кВ «Климківці»…34 3.3 Вибір проводів ПЛ...38 3.4 Аналіз усталених режимів роботи ЕМ 110 кВ…39 3.4.1 Визначення параметрів елементів та формування СЗ ЕМ 110 кВ…39 3.5 Висновки до розділу 3…44 4. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…45 4.1 Вибір схеми електричних з'єднань ПС 110/35/10 кВ…45 4.2 Розрахунок струмів КЗ…49 4.2.1 Розрахунок ударного струму КЗ…49 4.2.2 Розрахунок складових струму КЗ…51 4.2.3 Розрахунок теплового імпульсу струму КЗ…51 4.3 Вибір шин ПС…52 4.3.1 Вибір гнучких шин 110 кВ…53 4.3.2 Вибір гнучких шин 35 кВ…54 4.3.3 Вибір жорстких шин 10 кВ…54 4.4 Вибір ізоляторів…55 4.5 Вибір вимикачів та роз’єднувачів…56 4.6 Вибір ОПН…58 4.7 Вибір вимірювальної апаратури…58 4.7.1 Вибір ТС…59 4.7.2 Вибір ТН…62 4.7.2.1. Вибір ТН на 110 кВ…63 4.7.2.2. Вибір ТН на 35 кВ…63 4.7.2.3. Вибір ТН на 10 кВ…63 4.8 Вибір запобіжників…64 4.9 Вибір ТВП…65 4.10 Висновки до розділу 4…69 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…70 5.1 Конструкція елегазових вимикачів…71 5.2 Основні складові частини елегазового вимикача…72 5.2.1 Полюс вимикача…72 5.2.2 Дугогасильний пристрій…73 5.2.3 Газова система…73 5.2.4 Привід…74 5.3 Дугогасильний пристрій...74 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ …80 6.1 Техніко-економічне порівняння варіантів мережі…80 6.2 Оцінка економічної ефективності вибору масляного трансформатора...84 7. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…86 7.1 Технічна безпеки…86 7.2 Заходи з протипожежної безпеки при експлуатації електрообладнання…87 7.3 Заходи безпеки при експлуатації електроустановок, електрообладнання, на дільниці…89 7.4 Пожежна безпека…92 8.ЕКОЛОГІЯ…95 8.1 Вплив енергетичних об’єктів на довкілля...95 8.2 Енергопостачання та екологічна ситуація в Україні…97 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ …100 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ…100 ДОДАТКИ…1 Додаток А. Однолінійна схема нормального режиму ВАТ “Тернопільобленерго”…2 Додаток Б. Карта електричних мереж (750-35 кВ) Тернопільської області...3 Додаток В. Карта населених пунктів Підволочиського району…4 Додаток Д. Порівняльний розрахунок трансформаторів ТМТН-6300 і ТДТН-10000…5 Додаток Е. Перелік і сфера застосування схем 35 – 750 кВ…8
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зарічний, Андрій Олексійович, and A. O. Zarechniy. "Проект електротехнічної дільниці для технічного обслуговування та ремонту компонентів контактної системи запалювання автомобіля ВАЗ-2106 з дослідженням електричних характеристик." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19071.

Full text
Abstract:
Розроблено проект електротехнічної дільниці для технічного обслуговування та ремонту компонентів контактної системи запалювання автомобіля ВАЗ-2106, Досліджено електричні характеристики контактної системи запалювання. 8.07010601 «Автомобілі та автомобільне господарство»
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 22 лютого 2017 р. о 9 00 годині на засіданні екзаменаційної комісії No5 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28а, навчальний корпус № 9, ауд. 106
В роботі виконано проектування електротехнічної дільниці для ремонту контактної системи запалювання та досліджено її електричні характеристики.
This work presents the design of the electrical workshop for ignition contact system repair and researhes of its electrical characteristics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography