Academic literature on the topic 'Бійці'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Бійці.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Бійці"

1

Віхров, М. "Бійці третього сектору." Український тиждень, no. 22 (654), 28.05-4.06.2020 (2020): 10–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кулінська, Яніна. "МОДИФІКАЦІЇ КОМІЧНОГО У СУЧАСНІЙ ЩОДЕННИКОВІЙ ПРОЗІ (НА МАТЕРІАЛІ АРМІЙСЬКИХ ЩОДЕННИКІВ)." KELM (Knowledge, Education, Law, Management) 1, no. 8 (July 13, 2021): 83–88. http://dx.doi.org/10.51647/kelm.2020.8.1.12.

Full text
Abstract:
У статті визначено різновиди комічного в сучасній щоденниковій прозі, проаналізовано особливос- ті їх функціонування в армійських текстах. Розповідаючи про своє перебування на фронті, автори-бійці подеколи вдаються до гумористичного зображення дійсності. Використовують також й інші різновиди комічного – найбіль- ше іронію на відміну від художніх текстів про російсько-українську війну. Такі прийоми дають змогу авторам- військовикам подати новий кількарівневий щоденниковий текст, поглибити та художньо урізноманітнити його провідними, актуальними для них концептами. Нова наративна структура потребує й нового реципієнта-читача, підготовленого до постмодерністських алюзій та гри. Формальні ознаки щоденникового жанру: щоденні записи подій, календарне датування, ведення оповіді від першої особи у тексті дотримані.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тягур, Р. С., Б. П. Лісовський, І. М. Ткачівська, and Я. М. Яців. "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ У АНТИЧНОМУ КИТАЇ, ЯПОНІЇ І КОРЕЇ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 9 (March 21, 2022): 205–16. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2021.9.28.

Full text
Abstract:
Досліджено маловідомий у вітчизняній науці пласт знань про розвиток фізичної культури і спорту у країнах Стародавнього Сходу – Китаї, Японії, Кореї. Звертається увага на участь давніх китайців у різних спортивних змаганнях, пов’язаних із ритуалами, військовою підготовкою, соціальними традиціями, здоров’ям та медициною. Мета дослідження – аналіз становлення та розвитку фізичної культури і спорту в Китаї, Японії та Кореї. Методи дослідження: робота ґрунтується на використанні історичного аналізу наукової літератури та джерел і системного аналізу. Результати дослідження та їх обговорення: становлення спортивних видів діяльності у Стародавньому Китаї було пов’язане із самозахистом, тому китайські бійці опанували техніку ушу, яка і стала основою тренування для військових та гімнастикою для оздоровлення. Великий вплив на розвиток фізичного виховання та спорту у Китаї мала система військової підготовки: стрільба з лука, їзда верхи, фехтування, бокс, командні ігри, які переросли у показові виступи. Дослідження вчених показують, що популярна гра «чжу-ке» є прародичкою сучасного футболу і набула особливого значення в китайському суспільстві. Великою популярністю користувалися такі ігри, як «джи-жду» (кінне поло) і «чівуан» (аналог гольфу). У Давній Японії розвивалися такі види спорту, як: сумо, «кемарі» («копаний мяч»), «дака» (поло), стрільба з лука верхи, скачки, зароджувалися джиу-джитсу і японське дзюдо. Для Кореї властиво було зародження боротьби тхеквондо, «сірум» і стрільба з лука. Корейці грали в гру з м’ячем – «чиккук», схожу на китайський «суджа», а також грали в поло та «чанг чиги» (сучасний хокей).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гоцуляк, Наталія. "ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ БІЙЦІВ-УЧАСНИКІВ ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: психологічні науки 13, no. 2 (February 20, 2020): 81–93. http://dx.doi.org/10.32453/5.v13i2.167.

Full text
Abstract:
Дослідження спрямовано на аналіз емоційно-вольової сфери бійців, які були задіяні в проведенні операції Об’єднаних сил. Встановлено, що ця категорія належить до осіб, в яких спостерігається підвищений рівень розвитку психогенних відхилень. У більшості випадків психіка військовослужбовця зазнає впливу в бойовій обстановці; навантаження, жорстокість, страх за власне життя та життя своїх товаришів надовго накладають відбиток на фізичне та емоційне здоров’я, відносини з рідними та близькими, власну роль у соціумі. Для обґрунтування теоретичних положень було проведено емпіричне дослідження, що передбачало виявлення особливостей емоційно-вольової сфери бійців, які повернулися із зони проведення операції Об’єднаних сил: визначення рівня стресостійкості до соціальних умов, наявність схильності до нав’язливих думок про саморуйнування (суїцидальна поведінка), розвиток чи інволюція можливостей життєдіяльності на момент виявлення розладів нервово-психічного характеру. Комплекс запропонованих методик дозволив оцінити ступінь впливу бойових чинників на процес адаптації людини до мирних умов. Під час експериментального дослідження було встановлено, що після повернення військового з поля бою в його психіці відбуваються зміни процесів: не лише сповільнюються когнітивні процеси, але й виникають симптоми психоневрологічного характеру, які без психологічної корекції можуть модифікуватись у важку патологію. Аналіз результатів емпіричного дослідження дозволив зробити висновок про важливість здійснення реабілітаційних заходів та оптимізації соціальних умов для швидшого повернення бійця до здорового життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Knyr, Aleksandr, Natalia Filimonova, Mukola Makarchuk, Ihor Zyma, Valentyn Kalnysh, and Alisa Cheburkova. "Особливості міжрегіональної мозкової взаємодії в зоровій оперативній пам’яті в бійців із черепно-мозковими травмами." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 8(381) (February 18, 2019): 68–76. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2018-381-68-76.

Full text
Abstract:
Оскільки вербальна пам’ять є більш збереженою при ураженнях головного мозку, ніж візуальна оперативна пам’ять (ВОП), то мета нашої роботи – визначити особливості міжрегіональної взаємодії в головному мозку військовослужбовців ЗСУ, які отримали черепно-мозкові травми (ЧМТ) під час бойових дій на сході України, у подальшому – бійців із ЧМТ, під час тестування візуальної оперативної пам’яті. В обстеженні взяли участь 16 студентів КНУ імені Тараса Шевченка (контрольна група) та 16 бійців із ЧМТ – пацієнтів Інституту медицини праці ім. Ю. І. Кундієва НАМН України. Виявлено, що у тестуванні ВОП час реакції в групі бійців із ЧМТ був значуще більшим, ніж у контрольній групі, хоча значущих відмінностей між відносною кількістю помилок не знайдено. У групі бійців із ЧМТ виявлено міжпівкульний взаємозв’язок у соматосенсорній корі, у той час як у контрольній – виявлено складну фронто-парієтальну систему міжпівкульних взаємозв’язків. При запам’ятовуванні візуальних стимулів у бійців із ЧМТ, замість вищого контролю за процесами кодування, утримання та відновлення інформації з фронтальної кори, контроль за процесами візуальної оперативної пам’яті, можливо, беруть на себе вищі асоціативні зони парієтальної кори, які більшою мірою спираються на пошук і використання як нових, так і знайомих стимулів за їхніми ознаками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рева, І. "Підприємництво в особистому житті та родинній пам"яті дніпрян - бійців АТО." Roxolania historica, Вип. 2 (17) (2019): 266–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зайцев, Сергій. "БОЙОВИЙ ВИШКІЛ БІЙЦІВ ПОВСТАНСЬКО-ПАРТИЗАНСЬКИХ ФОРМУВАНЬ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ ПЕРІОДУ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (1917–1921)." Воєнно-історичний вісник 39, no. 1 (July 10, 2021): 128–39. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-39-1-128-139.

Full text
Abstract:
У статті на основі архівних та опублікованих матеріалів здійснено спробу дослідити особливості бойового вишколу, котрий, як процес військового навчання, був характерним явищем у середовищі учасників більшовицьких, проукраїнських і анархістських повстансько-партизанських формувань, що діяли на території Катеринославщини в період Української революції 1917–1921 рр. Значну увагу приділено його головним принципам. Наведено приклади напрямків бойових тренувань і навичок, які здобувалися бійцями внаслідок них. Ключові слова: бойовий вишкіл, Українська революція, повстансько-партизанський рух, Катеринославщина, більшовизм, проукраїнські сили, анархізм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Khatsaiuk, A., K. Ananchenko, O. Khurtenko, S. Dmytrenko, and N. Boychenko. "Researching the technical arsenal of high-skill MMA fighters." Єдиноборства, no. 3(17) (June 1, 2020): 92–105. http://dx.doi.org/10.15391/ed.2020-3.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дрогобицька, Оксана. "ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ ПІД ЧАС ЗЕЛЕНИХ СВЯТ У ГАЛИЧИНІ (20-ті – 30-ті рр. ХХ ст.)." Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", no. 32 (December 27, 2019): 175–85. http://dx.doi.org/10.15330/gal.32.175-185.

Full text
Abstract:
У статті на основі широкого кола джерел проаналізовано процес вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань 1914–1921 рр. під час Зелених свят (Трійці) у Галичині (20-ті – 30-ті рр. ХХ ст.). Поминальні заходи включали урочисті богослужіння за участю членів усіх громадських това- риств, щорічні походи до місць бойової слави (г. Маківка, г. Лисоня), встановлення пам’ятників та меморіальних таблиць. У міжвоєнний період масового характеру набуло також насипання символічних могил на честь полеглих бійців. Відзначено, що такі акції впливали на формування національної свідо- мості, викликали патріотичне піднесення і сприяли гуртуванню молоді навколо ідеї національно- визвольної боротьби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Borovyk, М. О. "Вивчення деяких особливостей діяльності підрозділів поліції спеціального призначення зарубіжних країн." Law and Safety 83, no. 4 (December 1, 2021): 167–77. http://dx.doi.org/10.32631/pb.2021.4.17.

Full text
Abstract:
Проаналізовано діяльність спеціальних підрозділів поліції таких країн, як Польща, Німеччина та США, аналіз здійснено з метою визначення пріоритетних напрямів формування особистості бійця вітчизняних підрозділів поліції особливого призначення. Під час дослідження було визначено базові принципи та змістові елементи підготовки поліцейських у зазначених країнах. Охарактеризовано поліцейські функції спеціальних підрозділів поліції, розглянуто умови створення та визначено чинники їх реорганізації. Подано відомості щодо етапів відбору, організаційної структури і матеріально-технічного забезпечення, виокремлено загальні тенденції, характерні для спеціальних підрозділів поліції зазначених країн. Установлено спільні особистісні якості, вдосконалення яких дасть змогу підрозділам поліції особливого призначення ефективно виконувати завдання, що на них покладаються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Бійці"

1

Зінов'єва, А. С. "До питання про роль українських жінок у Другій світовій війні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5947.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білоус, Олеся Валеріївна, and Артемій Васильович Сіверчук. "Особливості проведення змагань зі змішаних єдиноборств в Україні." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40714.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дядечко, Г. В., Марія Вікторівна Колеснікова, Мария Викторовна Колесникова, and Mariia Viktorivna Kolesnikova. "Проблемні питання отримання статусу учасника АТО." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41496.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гвоздова, О. О. "Особливості нервово-психічної стійкості бійців груп загарбання." Thesis, Національний авіаційний університет, 2010. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49381.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гвоздова, О. О. "Особливості нервово-психічної стійкості бійців груп загарбання." Thesis, Національний авіаційний університет, 2010. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30185.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Карвацька, Наталія Семенівна. "Особливості посттравматичного стресового розладу у бійців антитерористичної операції." Thesis, ВДНЗ України "Буковинський державний медичний уніврситет", 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/14053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Карвацька, Наталія Семенівна. "Особливості посттравматичного стресового розладу у бійців антитерористичної операції." Thesis, ВДНЗ України "Буковинський державний медичний уніврситет", 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/14080.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карвацька, Н. С. "Особливості посттравматичного стресового розладу у бійців антитерористичної операції (АТО)." Thesis, БДМУ, 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/17033.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чернявський, Олег Юрійович, and Олександр Олександрович Кумпан. "Вплив впровадження бойової армійської системи (БАРС) на ефективність військово-професійної діяльності особового складу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45080.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Заговайло, Ольга Олександрівна, and Olha Oleksandrivna Zahovailo. "Фізична терапія бійців АТО з посттравматичним стресовим розладом із застосуванням арт-технологій." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/9867.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена проблемі фізичної терапії бійців АТО з посттравматичним стресовим розладом із застосуванням арт-технологій. Мета магістерського дослідження полягає в тому, щоб теоретично обґрунтувати та розробити комплексну програму фізичної терапії учасників антитерористичної операції з посттравматичним стресовим розладом із застосуванням арт−технологій, експериментально перевірити її ефективність. Практична значущість роботи полягає у можливості застосування розробленої комплексної програми фізичної терапії учасників антитерористичної операції з посттравматичним стресовим розладом із застосуванням арт−технологій – фізичними терапевтами, ерготерапевтами, інструкторами ЛФК, психологами. Для забезпечення успіху процесу реабілітації учасників антитерористичної операції з ПТСР в основній групі було використано наступні засоби фізичної терапії: масаж із ароматерапією, кінезіотерапія та арт-терапію (музикотерапію, пісочну терапію, терапію образотворчим мистецтвом). Коли для групи порівняння було запропоновано тільки масаж, та комплекс вправ. Результати нашого дослідження дозволяють вважати виділені симптоми найбільш суттєвими у психологічній діагностиці посттравматичних стресових розладів для даного контингенту обстежених. Так, в основній групі показники проходження психологічних тестів вказують на те, що симптоми наявні для посттравматичного стресового розладу відсутні, на відміну від групи порівняння, у яких ще тривалий час спостерігалися дані симптоми ПТСР.
The master's thesis is devoted to the problem of physical therapy of ATO fighters with post-traumatic stress disorder using art technologies. The purpose of the master's study is to theoretically justify and develop a comprehensive program of physical therapy for participants of the anti−terrorist operation with post-traumatic stress disorder using art technologies, and experimentally test its effectiveness. The practical significance of the work lies in the possibility of applying the developed comprehensive program of physical therapy for participants of the anti−terrorist operation with post – traumatic stress disorder using art technologies-physical therapists, occupational therapists, physical therapy instructors, psychologists. To ensure the success of the rehabilitation process of participants in the anti-terrorist operation with PTSD in the main group, the following means of physical therapy were used: massage with aromatherapy, kinesiotherapy and art therapy (music therapy, sand therapy, fine arts therapy). When only massage and a set of exercises were offered for the comparison group. The results of our study allow us to consider the identified symptoms as the most significant in the psychological diagnosis of post-traumatic stress disorders for this contingent of examined patients. So, in the main group, indicators of passing psychological tests indicate that there are no symptoms available for post-traumatic stress disorder, in contrast to the comparison group, which still had these symptoms of PTSD for a long time.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Бійці"

1

Партії вірні бійці. Київ: Політвидав України, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Бійці"

1

Корчагін, М., О. Мартиненко, and С. Гомонюк. "РОЗВИТОК СИЛОВИХ ЯКОСТЕЙ БІЙЦІВ РУКОПАШНОГО БОЮ У БАЗОВОМУ ПЕРІОДІ ПІДГОТОВКИ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМПЛЕКСІВ СИСТЕМИ КРОСФИТ." In Актуальні проблеми розвитку традиційних і східних єдиноборств. European Scientific Platform, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/01.11.2019.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography