Academic literature on the topic 'Баланс матеріальний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Баланс матеріальний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Баланс матеріальний"

1

Ревенко, Світлана. "Соціально-психологічні особливості впливу зрілої ідентичності на психологічне благополуччя студентської молоді." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(50)T3 (2019): 277–88. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2019-50-3-3-277-288.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження впливу позитивної зрілої ідентичності на психологічне благополуччя студентської молоді. Методи. Для досягнення мети було проведене емпіричне дослідження ідентичності та психологічного благополуччя серед студентів перших курсів закладу вищої освіти. Для визначення зрілої ідентичності застосовано опитувальник «Особистісна і соціальна ідентичність» В. Урбанович, психологічне благополуччя досліджували за допомогою методики К. Ріфф «Шкала психологічного благополуччя» (адаптація Т. Шевеленкової і П. Фесенка). Отримані дані оброблено за допомогою кореляційного аналізу. Результати. Проведене дослідження показало, що для студентів перших курсів, на першому місці, за високими показникам зрілої ідентичності, має значення сім’я, на другому – соціальне оточення, на третьому місці – робота, на четвертому – майбутнє, на п’ятому – матеріальний стан, на шостому – внутрішній світ і здоровіє, на сьомому – суспільство, в якому проживають. Визначення рівнів психологічного благополуччя показало, що превалюють середні значення психологічного благополуччя за наступними шкалами: перше місце розподілили «автономія», «управління середовищем», «особистісне зростання», «само прийняття»; друге місце розподілили «позитивні стосунки з оточуючими», «цілі», «загальне психологічне благополуччя»; на третьому місці показники за шкалами «сенс життя» і «людини як відкрита система»; на четвертому місці показник за шкалою «баланс афекту». У процесі дослідження виявлено статистично значущі зв’язки між позитивною зрілою ідентичністю і шкалами психологічного благополуччя: автономія, цілі у житті, позитивні стосунки з оточуючими, особистісне зростання, самосприйняття, загальне психологічне благополуччя, баланс афекту. Висновки. Позитивна зріла ідентичність впливає на рівні психологічного благополуччя студентської молоді у нових соціальних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Касьян, А. І. "ГЕНДЕРНО-РОЛЬОВИЙ КОНФЛІКТ У ЖІНОК: РОЛЬОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ, БАЛАНС ТА РОЗПОДІЛ РОЛЕЙ." Problems of Modern Psychology, no. 3 (April 27, 2021): 62–67. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-3-7.

Full text
Abstract:
Специфіка рольової компетентності, структури та змісту ролей сучасної жінки, тих гендерно-рольових конфліктів, з якими стикаються жінки в актуальній повсякденній реальності, пов’язаною із розширенням рольового репертуару особистості, трансформацією ролей, – є важливими для вивчення – це стосується як рольового розподілу у сім’ї, так і можливості розподілити свій час між роботою та іншими сферами життя для жінок, які працюють і при цьому мають родину і дітей. У статті представлені результати емпіричного дослідження (n=204) рольової компетентності жінок, її взаємозв’язку із розподілом ролей у сім’ї та балансом «робота – життя». Метою статті є аналіз та обґрунтування результатів емпіричного дослідження взаємозв’язку рольової компетентності жінок із балансом «робота – життя» та ідеальними (бажаними) уявленнями про розподіл ролей у сім’ї. Гіпотеза емпіричної частини дослідження полягала у припущенні про те, що жінки відчувають гендерно-рольовий конфлікт, пов’язаний із стереотипним розподілом ролей, розбалансованістю «робота – життя» та низьким рівнем рольової компетентності. Дослідження показало, що в рольовому репертуарі рольова гнучкість більше пов’язана із загальним показником рольової компетентності, ніж рольова глибина. Розподіл ролей у сім’ї, на думку жінок, повинен в окремих сферах бути спільним для дружини і чоловіка (організація розваг, роль господаря / господині, сексуального партнера, організацію сімейної субкультури); належати чоловікові (матеріальне забезпечення сім’ї) або дружині (виховання дітей, емоційний клімат), що відповідає стереотипному традиційному розподілу ролей. Баланс між роботою та іншими сферами життя, можливість гармонійно розподіляти свій час у цілому знаходиться на рівні вище середнього, особливо у соціальних контактах. Однак має високий рівень балансу навантаження, який відповідає за можливість розподіляти час між різними сферами життя. Рольова компетентність пов’язана в окремих моментах як із розподілом ролей у сім’ї, так і з балансом «робота – життя», що частково підтверджує висунуту нами гіпотезу. Також у показниках рольової компетентності, розподілу ролей у сім’ї, балансі «робота – життя» були знайдені окремі статистичні відмінності за віком, рівнем освіти, сімейним статусом та кількістю дітей або їх наявністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Lys, S. S., M. M. Semerak, and O. H. Yurasova. "Розроблення методу розрахунку процесу газифікації низькосортного палива у суцільному шарі на основі експериментальних досліджень." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 1 (February 28, 2019): 87–92. http://dx.doi.org/10.15421/40290119.

Full text
Abstract:
Розроблено метод розрахунку процесу газифікації низькосортного палива, який дає змогу провести розрахунок параметрів робочого процесу в газифікаторі зі суцільним шаром, який є найбільш технологічно та конструктивно простим. Проаналізовано фізичні моделі процесу газифікації твердого палива, які дають змогу побудувати методику розрахунку параметрів робочого процесу у газифікаторі, засновану на рівняннях теплового і матеріального балансів, вигорання і газифікації вуглецю, що сприяє підвищенню екологічних показників та модернізації наявних інженерних методів розрахунку. Використано стандартизовані методи проведення досліджень процесу газифікації низькосортного палива. У процесі розроблення газогенераторної установки, що дає змогу виробляти синтез-газ, застосовано сучасні методи використання відповідних контрольно-вимірювальних пристроїв. Використано математичне планування експериментальних досліджень. Розроблено метод розрахунку процесу газифікації деревини, який дає змогу провести розрахунок параметрів робочого процесу в газифікаторі зі суцільним шаром, засновану на рівняннях теплового і матеріального балансів. На основі експериментальних досліджень складено матеріальний і тепловий баланси процесу газифікації деревини породи сосна (Pinus sylvestris). Показано, що під час газифікації соснової деревини невеликі втрати тепла виходять внаслідок винесення пилу і втрат вуглецю із золою і шлаком.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мішин, Сергій. "ТЕОРЕТИЧНО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ." Актуальні проблеми політики, no. 64 (January 23, 2020): 60–77. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i64.188.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто місцеве самоврядування, як комплексна галузь українського права, що є сукупністю правових норм, які закріплюють і ре-гулюють суспільні відносини, що виникають у процесі організації місцевого самоврядування і вирішення територіальною громадою безпосередньо через органи місцевого самоврядування питань місцевого значення, а також у процесі реалізації окремих державних повноважень, якими можуть наділятися органи місцевого самоврядування.Встановлено, що необхідною умовою динамічного розвитку України є інституційне реформування органів влади на місцях. Це дозволить подо-лати їхнє дублювання функцій і нестаток прозорості, а також призведе їх у відповідність до ринкових умов. Особливої уваги при цьому, як у теоретичному, так і у практичному сенсі заслуговує вивчення особливостей впливу посттоталітарної спадщини на розвиток владних інституцій, механізми досягнення балансу між легалізацією та легітимацією влади за допомогою ефективного розв’язання існуючих протиріч.У науково-теоретичному аспекті місцеве самоврядування характеризується як особливий інститут, який у своїй основі має не державу чидержавну владу, які засновані на матеріальній базі державної власності, а громадську спільноту, общину, матеріальною базою якої є зовсім інша формавласності – муніципальна.Місцеве самоврядування на практиці втілює інтереси територіальних громад. При цьому роль місцевого самоврядування для процесів просторовоїорганізації публічної влади пояснюється тим, що влада територіальних громад, будучи самостійним видом публічної влади, за своїм суб’єктно-об’єктним складом, своєю природою та сутністю, діапазоном здійснюваних нею функцій є найбільш соціально орієнтованою формою здійсненняпублічної влади, а також виступає потужним каталізатором формування громадянського суспільства, оскільки свідома участь жителів у процесіутворення гідних умов життя на певній території сприяє формуванню у них відповідальності за вирішення місцевих проблем і тим самим підвищує їх загальну соціальну та громадянську активність
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lievi, L., and O. Zyma. "СУЧАСНІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 49–53. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.049.

Full text
Abstract:
Одним з ключових питань синтезу систем автоматичного регулювання є розробка адекватних математичних моделей об'єктів керування. Розробка моделей фізичних систем - це дуже складна і трудомістка робота, яка займає від 80 до 90 % зусиль, необхідних для аналізу і синтезу систем керування, і включає такі етапи: визначення параметрів процесу, які впливають на об'єкт керування; визначення зв'язків між параметрами; складання матеріальних та енергетичних балансів об'єктів керування; лінеаризація цих балансів; одержання диференціального рівняння. Результатом моделювання майже всіх технологічних об'єктів є складне диференціальне рівняння великого порядку, яке надалі використовується для розрахунку систем автоматичного регулювання. Під математичною моделлю зазвичай розуміють сукупність співвідношень (рівнянь, логічних умов, операторів тощо), що визначають характеристики станів об'єкту моделювання. Сучасні наука й технологія як об'єкти дослідження розглядають матеріальні об'єкти навколишнього світу та їхні фізико-хімічні перетворення. Практична реалізація цих досліджень від лабораторних установок до промислових виробництв використовує моделювання як процес пізнання, а також для оптимальної організації, функціонування й керування виробництвом. Сучасним технологіям притаманна висока складність, яка виявляється у великій кількості й різноманітті параметрів, що визначають хід процесів, внутрішніх зв'язків між параметрами, у їхньому взаємному впливі, причому зміна одного параметра може викликати нелінійну зміну інших параметрів. Ця складність підсилюється при виникненні множинних зворотних зв'язків між параметрами, а також неконтрольованими збуреннями, випадковим чином розподіленими в часі. Інформаційний потенціал, генерований технологічними процесами, надзвичайно великий. При обмежених можливостях його сприйняття необхідно зменшувати цей потенціал, що остаточно призведе до скорочення альтернатив під час прийнятті керуючих рішень. Це досягається пізнанням процесу через моделі - спрощені системи, які відображають окремі, обмежені в потрібному напрямку, сторони процесу, що розглядається. Існує багато способів одержання моделей технологічних процесів. Кожен спосіб дає можливість побудувати модель, адекватну процесу в певному сенсі, що залежить від обраного критерію. Це означає, що існує деяка абстрактна відповідність між безліччю моделей і модельованим об'єктом. Моделювання, власне кажучи, засновано на використанні динамічної аналогії, яка означає нетотожну подобу властивостей або співвідношень
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лорія, М. Г., О. Б. Целіщев, O. A. Купіна, and Гома Ахмед Гезеві Абдалхалех. "Математична модель вузла охолодження та конденсації метанолу." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 7 (263) (December 10, 2020): 71–77. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-263-7-71-77.

Full text
Abstract:
У статті розроблено математичні моделі апаратів повітряного охолодження, що працюють в різних режимах: без включених вентиляторів, з включеними вентиляторами, з включеною системою зрошення. При розробці математичних моделей, враховуючи, що математична модель апарата повітряного охолодження має другий порядок, використано детермінований підхід до моделювання.Обраний тип математичних моделей – детерміновані моделі, що будуються на основі матеріальних та теплових балансів, що дозволяє вирішити задачу розробки динамічної математичної моделі процесу повітряного охолодження газометанольної суміші. При цьому умови охолодження змінюються у широкому діапазоні (повітряне охолодження без обдуву, з обдувом, з водяним зрошенням), а також змінюється агрегатний стан компонентів газометанольної суміші (конденсація парів метанолу). Для розробки динамічної математичної моделі апарата повітряного охолодження складені рівняння його теплового балансу першої та другої стадії. Отримані рівняння статичних та динамічних математичних моделей.Аналіз результатів дослідження математичної моделі апарата повітряного охолодження дозволяє зробити висновок, що включення вентилятору спричиняє зміну коефіцієнта математичної моделі в 4 раз, а включення системи зрошення – в 6 разів. Визначено залежність коефіцієнта передачі апарата повітряного охолодження від різниці температур між входом теплообмінника та його виходом. Визначено модель з мінімальними коефіцієнтами передачі апарата повітряного охолодження.Запропонований найбільш оптимальний розв`язок оптимізаційної задачі шляхом проведення прямого перерахунку значень температур при усіх можливих комбінаціях включення вентиляторів при поточних умовах.Визначена загальна чисельність комбінацій для чотирьох послідовно включених апаратів повітряного охолодження, яка дозволяє вирішити поставлену оптимізаційну задачу.Запропонована дискретна система управління з моделлю дозволяє стабілізувати температуру на виході вузла охолодження і конденсації метанолу. Дана система управління з моделлю дозволяє вирішити задачу щодо вдосконалення роботи циклу синтез метанолу, оптимізації роботи вузла охолодження і конденсації метанолу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гуйван, П. Д. "ОКРЕМІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ФАКТИЧНОГО ВОЛОДІННЯ. СУТНІСНІ ТА ТЕМПОРАЛЬНІ ЗАСАДИ ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРОТИ ВІНДИКАЦІЇ." Знання європейського права, no. 3 (February 2, 2021): 20–24. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.92.

Full text
Abstract:
Ця наукова стаття присвячена дослідженню актуального питання охорони прав нетитульного володільця в речових відносинах. Проаналізований генезис юридичного розуміння повноважень даної особи в контексті необхідності пожвавлення динаміки матеріального обороту як рушійної сили суспільного прогресу. Встановлено, що право на річ добросовісного володільця, попри те, що він протистоїть вимозі реального власника, захищаються нормативним положенням чинного цивільного законодавства. Адже окремі охоронні повноваження особи, що набула річ без титулу, стосуються інтересів громади та інших учасників матеріальних відносин, зацікавлених у зміцненні обороту. З іншого боку, з огляду на необхідність державної охорони права власності власник також потребує досить значних гарантій. Відтак, як постулюється у праці, протягом нетитульного володіння завжди існує певне протистояння між особою, що вважає себе власником, та тим, хто фактично утримує річ. При цьому закон не надає очевидних переваг жодному з цих суб'єктів. Навпаки, виходячи із суспільної зацікавленості в захисті як статики, так і динаміки речових взаємини, законодавець створив правовий інструментарій, який забезпечує баланс інтересів цих осіб. Зокрема, підтримувати даний баланс покликана правова конструкція обмеження віндикації. Згідно з даним підходом, тільки речі, що вибули від титульного володільця поза його волею, можуть віндикуватися. Якщо ж майно було передане таким суб'єктом іншій особі, воно втрачається безповоротно, а добросовісний набувач отримує на нього право власності. Звісно, подібне врахування інтересів добросовісного володільця може сприйматися як обмеження прав власника. Та, незважаючи не можливе ущемлення інтересів власника у разі обмеження віндикації, все ж визнано доцільним вчинити такий крок. Він перекриває вказані недоліки позитивними ефектами для цивільного обігу. По-перше, дане нормативне правило легітимізує довіру до зовнішньої видимості права, по-друге, цей інститут забезпечує стабільність обороту. На переконання автора, пріоритет обороту виглядає як доцільний та співрозмірний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

НЕЖИВА, Ольга, and Наталія ТЕСЛЕНКО. "РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОЇ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 42 (June 4, 2021): 197–213. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.42.13.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження спрямовано на здійснення комплексного аналізу розвитку людської особистості у гро- мадянському суспільстві та виявлення чинників, що вплива- ють на даний процес. Методологічні засади дослідження. Автор показує збільшення кризи та межових станів буття особистості в сучасному суспільстві. Ця ситуація потребує негайного вирішення, оскільки ХХІ століття – це етап системної трансформації суспільства. Науково-технічний про- грес створює умови для полегшення життя людини, обміну інформацією, спрощення побуту, цікавого дозвілля, водночас сприяє низці суперечливих з огляду на покращення умов «досяг- нень», як-от: удосконалення систем озброєння, процес «ство- рення людини», мінімізація людської активності у власному дозвіллі тощо. Це зумовило все більше поширення матеріальних та технічних цінностей, призвело до появи номінації «людина ХХІ століття». Це спричинило, що людина втратила баланс між усіма складовими частинами власної життєдіяльності та дезорієнтована в усьому універсумі людського буття. Авто- ром визначено, що через екзистенціальні постулати можна висвітлити принципи життєдіяльності пересічної людини, її долю. І саме представники цього напряму спроможні дати відповідь на запитання, які хвилюють сьогодення. Наукова новизна. Автором доведена необхідність визначення чинників, які впливають на розвиток людської особистості у громадянсь- кому суспільстві у ХХІ столітті. Адже кризове суспільство потребує термінового подолання деструктивних явищ у ньому, створення простору для особистісної самореалізації, повер- нення реальному процесові життєдіяльності тих ідеалів, які вироблялися протягом усієї історії людства і здатні здійснити всебічний вплив на духовний та інтелектуальний клімат сьо- годення. Висновки. Стаття визначає, що екзистенціал – це важливий чинник, який визначає буття конкретної людини, її ставлення до життя і смерті, до свого місця у світі. Саме цей чинник здійснює тотальний вплив на внутрішній стан, на став- лення людини до дійсності, її поведінку та самооцінку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Багорка, М. О., І. Г. Кадирус, and Н. І. Юрченко. "МАРКЕТИНГОВІ ПІДХОДИ В УПРАВЛІННІ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОПТОВИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Підприємництво і торгівля, no. 28 (February 5, 2021): 7–14. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-01.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено основні підходи до організації маркетингової діяльності оптових торговельних підприємств. Установлено, що в сучасних умовах ведення бізнесу відбуваються кардинальні зміни в підходах до збутової діяльності підприємства: орієнтація на запити споживача, жорстка конкуренція, суттєвий вплив науково-технічного прогресу на всі сфери життя визначили, що основою збутової діяльності оптових торговельних підприємств є маркетингова діяльність та маркетингове управління. Виокремлено проблеми, з якими стикаються оптові підприємства: проблеми формування товарної політики, дотримання балансу інтересів учасників ринку, недостатнє інформаційне забезпечення про ринки і нові технології, адаптація до динамічних змін зовнішнього середовища, ефективне управління матеріальними, людськими ресурсами і продажем товарів. Зазначено чинники ризику функціонування оптових підприємств в умовах із високим рівнем невизначеності майбутнього. Розроблено практичні рекомендації щодо організації збутової діяльності оптових торговельних підприємств на основі прийняття маркетингових управлінських рішень. Для забезпечення ефективності збутової діяльності запропоновано провести низку заходів: здійснити організаційні зміни всередині підприємства, забезпечити управління закупівельно-збутовою діяльністю підприємства, досягти відкритого діалогу між учасниками процесу, розвивати вертикальні, горизонтальні й інтегровані маркетингові системи. Установлено, що необхідним для підприємства є створення маркетингово-орієнтованої структури, до складу якої разом із менеджерами увійдуть фахівці-маркетологи, які посилять роботу відносно маркетингових досліджень, аналітичної роботи, використання маркетингових інструментів. Цей структурний підрозділ буде здатен оптимізувати й узгодити роботу між усіма підрозділами підприємства. Установлено, що впровадження маркетингового підходу у практичну діяльність оптових торговельних підприємств є резервом для підвищення ефективності використання наявного ресурсного потенціалу, а особливо маркетингового, для забезпечення його конкурентоспроможності та сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

РАДЗИВІЛЮК, ВАЛЕРІЯ. "Щодо особливостей провадження у справі про банкрутство окремих категорій боржників." Право України, no. 2018/07 (2018): 130. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-07-130.

Full text
Abstract:
Створення сучасного законодавства, такого, що відповідає реаліям сьогодення і покликане ефективно унормовувати відносини банкрутства в Україні, формування національної теорії права банкрутства пов’язано з нагальною необхідністю вирішення цілої низки питань, що випливають, зокрема, з особливостей правового регулювання як процесуальних, так і матеріальних відносин банкрутства, обумовлених наявністю специфічного суб’єктного складу. Специфіка правового становища цих суб’єктів визначається передусім особливостями їх місця в економіці нашої країни загалом, окремих її адміністративно-територіальних одиниць, сферою здійснення господарської діяльності, соціальними та іншими факторами зокрема. Метою статті є аналіз положень чинного законодавства, приписи якого регламентують процесуальні відносини банкрутства за участю окремих категорій боржників, дослідження вироблених догмою права банкрутства положень, присвячених проблемам унормування правового становища боржників, що мають суспільну й іншу цінність, а також викладення власного бачення напрямів удосконалення відповідних норм законодавства про банкрутство, що сприятиме подоланню існуючих у національному законодавстві проблем та реалізації його норм на практиці. Встановлено, що найбільш складним завданням є правильний вибір відповідного механізму, засобів правового регулювання, що спрямовані на збереження боржника та на підтримання балансу інтересів учасників провадження у справі про банкрутство і мають застосовуватися до конкретного боржника, залежно від його економічного становища, особливостей діяльності та відповідати цілям і завданням, які стоять перед законодавством про банкрутство. Саме тому ці питання потребують подальшого дослідження. З’ясовано, що в нинішній економічній ситуації в нашій країні важливі не лише наявність законодавчого закріплення норм, які регламентують особливості провадження стосовно окремих категорій боржників, а й їх відповідність реаліям сьогодення. Автор доходить висновку, що захищеність і стабільність вітчизняної економіки безпосередньо залежить від диференціації правового регулювання процесуальних відносин банкрутства, пов’язаних з існуванням особливостей їх унормування стосовно окремих категорій боржників. Створення та впровадження в українське законодавство про банкрутство положень, які унормовують здійснення застосування провадження у справі про банкрутство щодо особливих категорій боржників, нині є одним з основних, найбільш актуальних напрямів розвитку права про банкрутство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Баланс матеріальний"

1

Кухтін, Дмитро Ігорович, Олександр В'ячеславович Єфімов, and Олена Дмитрівна Меньшикова. "Математична модель для рішення задач управління розподілом навантажень між енергоблоками АЕС." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20489.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жадан, Тетяна Андріївна. "Формування матеріального балансу щодо забезпечення сировиними ресурсами олійно-жирової галузі України." Thesis, Хмельницький університет управління та права, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23367.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Микола Андрійович. "Комп’ютерне моделювання та автоматизація процесу випарювання у виробництві нітроамофоски." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/28373.

Full text
Abstract:
Темою даного проекту є комп’ютерне моделювання та автоматизація процесу випарювання у виробництві нітроамофоски. Метою даного проекту є комп’ютерне моделювання схеми виробництва нітроамофоски, розрахунок основних характеристик, проектний розрахунок випарного апарату, розробка обчислювального модуля для проектування, розробка схеми автоматизації. В проекті обґрунтовано норми технологічних режимів, наведена технологічна схема виробництва нітроамофоски. Розглянуті характеристики технологічної схеми процесу випарювання. Виконано комп’ютерний розрахунок матеріального балансу процесу в програмі — симуляторі Chemcad 7.1.2. Побудовано алгоритм проектного розрахунку однокорпусного випарного апарата плівкового типу із застосуванням ітераційних процедур щодо визначення параметрів процесу. Розроблено обчислювальний модуль для проведення розрахунку апарату за допомогою мови програмування C#. Розроблено схему автоматизації процесу. Обрані необхідні пристрої для контролю і регулювання. Проведено економіко-організаційні розрахунки основних техніко-економічних показників даного виробництва з урахуванням автоматизації виробництва. Розглянуто техніку безпеки проведення виробничого процесу. Наведено технічні рішення з техніки безпеки.
The project of computer simulation and automation of the evaporation process in the production of nitroamophos The purpose of this project is computer simulation of the production scheme of nitroamofoski, calculation of the main characteristics, design calculation of the evaporator, development of the computing module for design, development of the automation scheme. The project substantiates the norms of the technological regimes, gives a technological diagram of nitroamophos production. The characteristics of the technological scheme of the evaporation process are considered. Computer calculation of the material balance of the process in the program - simulator Chemcad 7.1.2. The algorithm of design calculation of a single-body evaporator of film type with the use of iterative procedures for determination of process parameters was constructed. A computational module for calculating the machine using a C # programming language has been developed. The scheme of process automation is developed. Selected devices for monitoring and regulation. The economic-organizational calculations of the main technical and economic indicators of this production taking into account the automation of production are carried out. The safety technology of the production process is considered. Technical safety solutions are given.
Темой данного проекта является компьютерное моделирование и автоматизация процесса выпаривания в производстве нитроаммофоски. Целью данного проекта является компьютерное моделирование схемы производства нитроаммофоски, расчет основных характеристик, проектный расчет испарительного аппарата, разработка вычислительного модуля для проектирования, разработка схемы автоматизации. В проекте обоснованно нормы технологических режимов, приведена технологическая схема производства нитроаммофоски. Рассмотрены характеристики технологической схемы процесса выпаривания. Выполнен компьютерный расчет материального баланса процесса в программе - симуляторе Chemcad 7.1.2. Построен алгоритм проектного расчета однокорпусного испарительного аппарата пленочного типа с применением итерационных процедур по определению параметров процесса. Разработан вычислительный модуль для проведения расчета аппарата с помощью языка программирования C #. Разработана схема автоматизации процесса. Избраны необходимые устройства для контроля и регулирования. Проведены экономико-организационные расчеты основных технико-экономических показателей данного производства с учетом автоматизации производства. Рассмотрена техника безопасности проведения производственного процесса. Приведены технические решения по технике безопасности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дзевочко, Альона Ігорівна, and Михайло Олексійович Подустов. "Алгоритм та програма розрахунку трубчастого реактора для сульфатування сумішей органічних продуктів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40019.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жадан, Тетяна Андріївна. "Прогнозування і державна підтримка розвитку олійно-жирової галузі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32180.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством. – Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, Харків. Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної задачі подальшого розвитку теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо прогнозування та державної підтримки розвитку олійно-жирової галузі в Україні. Визначено місце і роль олійно-жирової галузі в національній економіці України та обґрунтовано необхідність її державної підтримки. Уточнено сутність категорії «державна підтримка розвитку галузі». Проаналізовано сучасний стан сировинної бази та виробництва в олійно-жировій галузі України. Розроблено матеріальний баланс олійно-жирової галузі. Визначено основні тенденції у споживанні рослинної олії на внутрішньому та зовнішньому ринках. Удосконалено методичний підхід до оцінки та прогнозування внутрішнього споживання рослинної олії у короткостроковій перспективі. Узагальнено вітчизняний та світовий досвід державної підтримки розвитку олійно-жирової галузі. Запропоновано методичний підхід до прогнозування обсягів виробництва соняшникової олії у короткостроковій перспективі. Запропоновано склад заходів державної підтримки розвитку олійно-жирової галузі України на засадах програмно-цільового підходу.
Thesis for the candidate degree in economics by speciality 08.00.03 – Economics and Management of National Economy. – Research center of industrial problems of development of Ukraine national academy of science, Kharkiv, 2016. The thesis is aimed at solving applied scientific task of further developing the theoretical-methodical and practical recommendations for forecasting and state support of development of the fat-and-oil industry in Ukraine. The place and role of fat-and-oil industry in the national economy of Ukraine have been identified and the need of its state support it has been proven. The essence of the of "state support for development of fat-and-oil industry" category has been refined. The modern states of the raw material base and production in the fat-and-oil industry of Ukraine have been analyzed. The material balance of the fat-and-oil industry was constructed. The main trends of consumption of vegetable oil in the domestic and foreign markets have been identified. Methodical maintenance of the assessment and forecasting of domestic consumption of vegetable oil in the short term has been improved. Domestic and international experiences of state support for the development of fat-and-oil industry have been generalized. The methodical approach to forecasting the volume of sunflower oil production in the short term has been proposed. Complex of state support's measures of the development of fat-and-oil industry in Ukraine on the basis of program-oriented approach have been proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жадан, Тетяна Андріївна. "Прогнозування і державна підтримка розвитку олійно-жирової галузі." Thesis, Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30021.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством. – Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, Харків. Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної задачі подальшого розвитку теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо прогнозування та державної підтримки розвитку олійно-жирової галузі в Україні. Визначено місце і роль олійно-жирової галузі в національній економіці України та обґрунтовано необхідність її державної підтримки. Уточнено сутність категорії «державна підтримка розвитку галузі». Проаналізовано сучасний стан сировинної бази та виробництва в олійно-жировій галузі України. Розроблено матеріальний баланс олійно-жирової галузі. Визначено основні тенденції у споживанні рослинної олії на внутрішньому та зовнішньому ринках. Удосконалено методичний підхід до оцінки та прогнозування внутрішнього споживання рослинної олії у короткостроковій перспективі. Узагальнено вітчизняний та світовий досвід державної підтримки розвитку олійно-жирової галузі. Запропоновано методичний підхід до прогнозування обсягів виробництва соняшникової олії у короткостроковій перспективі. Запропоновано склад заходів державної підтримки розвитку олійно-жирової галузі України на засадах програмно-цільового підходу.
Thesis for the candidate degree in economics by speciality 08.00.03 – Economics and Management of National Economy. – Research center of industrial problems of development of Ukraine national academy of science, Kharkiv, 2016. The thesis is aimed at solving applied scientific task of further developing the theoretical-methodical and practical recommendations for forecasting and state support of development of the fat-and-oil industry in Ukraine. The place and role of fat-and-oil industry in the national economy of Ukraine have been identified and the need of its state support it has been proven. The essence of the of "state support for development of fat-and-oil industry" category has been refined. The modern states of the raw material base and production in the fat-and-oil industry of Ukraine have been analyzed. The material balance of the fat-and-oil industry was constructed. The main trends of consumption of vegetable oil in the domestic and foreign markets have been identified. Methodical maintenance of the assessment and forecasting of domestic consumption of vegetable oil in the short term has been improved. Domestic and international experiences of state support for the development of fat-and-oil industry have been generalized. The methodical approach to forecasting the volume of sunflower oil production in the short term has been proposed. Complex of state support's measures of the development of fat-and-oil industry in Ukraine on the basis of program-oriented approach have been proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гончаренко, О. С. "Еколого-економічне обгрунтування дематеріалізації процесів виробництва і споживання продукції." Thesis, Одеський національний політехнічний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73340.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено узагальненню теоретичних засад та удосконаленню науково-методичних підходів до еколого-економічного обгрунтування дематеріалізації процесів виробництва і споживання продукції. У роботі вперше запропоновані теоретико-концептуальні підходи до формування моделі ринку повторного використання товарів широкого вжитку. З метою забезпечення зниження деструктивного впливу матеріальних потоків на довкілля за рахунок дематеріалізації товарів та послуг у дисертації удосконалено методичні підходи до оцінки рівня дематеріалізації продукції та визначення соціо-еколого-економічних ефектів й ефективності дематеріалізаційних заходів на підприємстві. Запропоновано теоретико-концептуальний підхід до побудови моделі матеріального балансу національної економіки як соціально-економічної системи з урахуванням інформаційних факторів. Удосконалено теоретико-концептуальний підхід до формування еколого-економічного механізму управління дематеріалізацією на підприємстві. Розроблено теоретичні підходи до формування стратегії дематеріалізаційних змін на підприємстві.
Диссертация посвящена обобщению теоретических основ и совершенствованию научно-методических подходов к эколого-экономическому обоснованию дематериализации процессов производства и потребления продукции. В работе впервые предложены теоретико-концептуальные подходы к формированию модели рынка повторного использования товарной продукции широкого потребления, основанные на определении и управлении влиянием рыночных факторов на спрос и поведение потребителей для достижения целей дематериализации. Указанная модель учитывает взаимосвязи рынка товаров повторного использования с рынком новых товаров, с помощью которых можно влиять на объемы материальных потоков и дематериализации потребления продукции. Идентифицировано основные факторы влияния на спрос на рынке товаров повторного использования, а именно: срок полезной службы товара, цена на новые товары и товары повторного использования, цена утилизации товаров, экологическая эффективность товаров повторного использования, покупательная способность потребителей, трансакционные издержки, экологическая совершенство товаров (рецайклинг) и производительность товаров повторного использования. С целью осуществления дематериализационных сдвигов в сфере потребления в работе предложена система эколого-экономических инструментов в рамках управления каждым фактором, состоящая из фискальных и стимулирующих рычагов и направленная на поощрение экологически обусловленной деятельности субъектов хозяйствования. Определение приоритетных направлений внедрения дематериализационных трансформаций процессов производства и потребления продукции на макроэкономическом уровне автором предлагается осуществлять на основе применения усовершенствованных теоретико-концептуальных подходов к построению модели материального баланса национальной экономики как социально-экономической системы с учетом информационных факторов. В отличие от существующих модель представлена в работе в двух интерпретациях: физической – как модель материального баланса в натуральном измерении и экономической – как модель материального баланса на основе производственных функций Кобба-Дугласа. С целью обеспечения снижения деструктивного влияния материальных потоков на окружающую среду за счет дематериализации товаров и услуг в диссертации усовершенствован методический подход к оценке уровня дематериализации продукции предприятия. Его суть заключается в расчете материальных вложений (в натуральной и стоимостной форме) на единицу услуг, которые предоставляются потребителю с использованием произведенной продукции, на этапах жизненного цикла продукта. Данный подход оценивает потенциальные экономические потери и экономические последствия воздействия на окружающую среду хозяйственных процессов, происходящих на этапах жизненного цикла продукции. Для оценки потенциала дематериализационных трансформаций продукта как носителя конкретной потребительской функции диссертантом предложено рассчитывать индексы уровня дематериализации продукции. С целью учета как положительных, так и отрицательных последствий дематериализационных изменений в процессах производства и потребления продукции усовершенствован методический подход к оценке социо-эколого-экономических эффектов и эффективности дематериализации продукции на предприятии, который в отличие от существующих в дополннение к социальным и экономическим результатам дематериализации формализует комплексную характеристику последствий экодеструктивной деятельности, возникающей на стадиях жизненного цикла продукции. Для обеспечения дематериализационных сдвигов на предприятии автором усовершенствован теоретико-концептуальный подход к формированию эколого-экономического механизма управления дематериализацией на предприятии, отличительными чертами которого является поэтапность осуществления дематериализационных изменений и учет социо-эколого-экономических эффектов дематериализации в деятельности предприятия. С целью имплементации эколого-ориентированных управленческих решений по дематериализации в деятельность субъектов хозяйствования в диссертации разработаны теоретические подходы к формированию стратегии дематериализационных сдвигов на предприятии, в которых учтено расширенное число факторов дематериализации предприятия для предотвращения деструктивного влияния хозяйственных процессов на окружающую среду при соблюдении экономических интересов субъектов хозяйствования. В рамках обоснования микроэкономической стратегии дематериализации автором выделены две основные группы факторов по источнику их воздействия: факторы внешней и внутренней среды предприятия.
The thesis is devoted to the generalization of the theoretical foundations and the improvement of scientific and methodological approaches to the environmental and economic substantiation of the dematerialization of the processes of products production and consumption. For the first time, there are suggested theoretical conceptual approaches to the formation of model of the reusable consumer goods market. The methodical approaches to the assessment of the dematerialization level of products and determining social, environmental and economic effects and the effectiveness of the dematerialization measures at the enterprise are improved in order to ensure the reduction of the destructive impact of material flows on the environment due to the dematerialization of goods and service. Taking into account the information factors, a theoretical and conceptual approach to the formation of a model of the national economy material balance as a social and economic system is proposed. The theoretical and conceptual approach to the formation of the environmental and economic mechanism for managing dematerialization at the enterprise has been improved. Theoretical approaches to the strategy formation for the dematerialization changes at the enterprise are developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Авілова, Орина Сергіївна. "Організація вхідного контролю імпортної сировини ПАТ «Дніпроспецсталь»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3335.

Full text
Abstract:
Авілова О.С. Організація вхідного контролю імпортної сировини ПАТ «Дніпроспецсталь» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 "Менеджмент" / наук. керівник С. М. Григор’єв. Заппоріжжя : ЗНУ, 2020. 120 с.
UA : Кваліфікаційна робота магістра “Організація вхідного контролю імпортної сировини ПАТ «Дніпроспецсталь» зумовлена зростанням собівартості продукції у зв’язку із підвищенням ціни на основні складові елементи – металобрухт, феросплави, енергоносії, появою нових підприємств, які використовують іноваційні технології у виробництві легованої сталі. Мета дослідження – проаналізувати систему закупівель та поставок імпортної сировини на підприємстві ПАТ “Дніпроспецсталь” та рекомендувати належну систему контролю. Об’єкт дослідження в дипломній роботі – Публічне акціонерне товариство “Дніпроспецсталь”. Предмет дослідження – господарська та зовнішньоекономічна діяльність підприємства ПАТ “Дніпроспецсталь” за період з 2014 по 2018 роки. В роботі використовувались дані публічної звітності підприємства, які розміщені на Інтернет-порталі smida.gov.ua, інформацію, яка отримана під час практики на підприємстві в процесі спостережень та аналізу звітності. Висновки, які зроблені у результаті дослідження виробничого процесу, структури постачання сировини та матеріалів на підприємство, надають підставу запропонувати схему організації вхідного контролю на основі аутсорсінгу експертних послуг з Запорізькою торгово-промисловою палатою, яка забезпечуватиме експертизу кількості (перевірка відповідності товару документам) та якості (засвідчення даних профільної експертизи якості та вмісту основної діючої сировини).
EN : Master's qualification work “Organization of input control of imported raw materials of PJSC“ Dneprospetsstal ”is conditioned by the increase in the cost of production in connection with the increase of the price for the main components - scrap metal, ferroalloys, energy carriers, the emergence of new enterprises that use innovative technologies in steelmaking. The purpose of the study is to analyze the system of purchases and deliveries of imported raw materials at the enterprise of PJSC “Dniprospetsstal” and to recommend a proper control system. The object of research in the diploma work is the Public Joint Stock Company "Dneprospetsstal". The subject of the study is the economic and foreign economic activity of the enterprise of PJSC “Dniprospetsstal” for the period from 2014 to 2018. The work used the public reporting data of the company, which is posted on the smida.gov.ua web portal, information that was obtained during the practice at the enterprise in the process of observations and analysis of the reporting. The conclusions drawn from the study of the production process, the structure of supply of raw materials to the enterprise, provide the basis to offer a scheme of organization of input control based on outsourcing of expert services with the Zaporozhye Chamber of Commerce, which will provide expertise of quantity (checking the conformity of goods with documents) and quality (certification of the profile examination data of the quality and content of the main active raw material).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography