Academic literature on the topic 'Базові знання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Базові знання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Базові знання"

1

Царинний, Євгеній, and Павло Канівець. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КЛАСИФІКАЦІЇ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ." Молодий вчений, no. 6 (94) (June 30, 2021): 76–78. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-17.

Full text
Abstract:
У статті вивчено актуальні проблеми класифікації судових експертиз. Акцент зроблено на проблематиці визначення базових критеріїв та підстав формування класифікацій. Вивчено значення поняття «спеціальні знання» у процесі формування класифікації на різних рівнях. Виявлено базові дефініції процесу класифікації в сучасній науці. Проаналізовано триланкову систему ознак-підстав класифікації судових експертиз на основі поєднання предмету, об’єкту та методу дослідження. Виявлено проблему недосконалості поділу судових експертиз відповідно до загальної класифікації наук. Визначено необхідність комбінування спеціальних знань та поєднання методу, предмету та об’єкту дослідження як базових критеріїв та підстав формування класифікації удових експертиз. Запропоновано базову класифікацію судових експертиз відповідно до цих критеріїв. Визначено потенційні можливості її застосування для подальшого формування класифікацій судових експертиз, які можна було б застосовувати на практиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Potapchuk, T. V. "ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 93, no. 6 (November 29, 2019): 202–9. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-93-6-202-209.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються наукові дослідження з проблеми формування естетичної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва. Зазначено, що автори сучасних психолого-педагогічних досліджень розподіляють компетентності на базові (провідні, ключові, універсальні) і спеціальні (специфічні, предметно-професійні), хоча межі між ними досить умовні. Окрім предметних конкретних знань і способів дій у вузькоспеціальній діяльності, будь-який тип компетентності обов’язково включає універсальні людські якості й здібності, які не залежать від сфери їх вияву. Такими є, наприклад, ініціативність, здатність організувати діяльність (власну або інших людей), уміння адаптуватись у нових нестандартних ситуаціях, готовність критично аналізувати та адекватно оцінувати результати діяльності не лише як значущі для себе, а як такі, що матимуть наслідки для інших. Перелічені вище ознаки загальної компетентності ґрунтуються не просто на знаннях і вміннях у тій чи іншій галузі, а на ціннісних пріоритетах особистості та особливостях її ментального досвіду. Поняття «компетентність» у широкому розумінні цього слова означає досконале знання своєї справи, характеру роботи, що виконується, складних взаємозв'язків, явищ та процесів, можливих шляхів та засобів досягнення поставлених цілей. Зміст компетентності включає рівень базової та спеціальної освіти, досвід роботи, здатність накопичувати широкий життєвий та професійний досвід, знання можливих наслідків конкретного способу впливу на індивіда. Науковцями доведено, що систематичне та цілеспрямоване ознайомлення з основами аналізу творів образотворчого мистецтва сприятиме формуванню в естетичній компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва розкривати у доступній формі своє бачення змісту та ідей, а також збагатити свої уявлення про різноманітний розвиток найрізноманітнішої естетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Родіонова, Л. "Інституціональна економічна теорія: базові концепції та сучасний стан інституціонального знання." Вісник Тернопільського національного економічного університету. Економічні науки, вип. 3, липень - вересень (2014): 161–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Щолокова, Ольга, and Олена Нагорна. "Синергетична детермінанта фахової підготовки вчителя музичного мистецтва." Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 27 (December 27, 2019): 3–9. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2019.27.01.

Full text
Abstract:
Особливістю музично-педагогічної реальності сьогодні є співіснування різних педагогічних парадигм і підходів. З’явилися нові концепти педагогічного знання, серед яких такі поняття як «синергетична педагогіка» і «синергетичний підхід». Аналіз їх теоретичного пошуку і практичного досвіду дозволив виокремити базові ідеї, які становлять підґрунтя для викладання музично-педагогічних дисциплін майбутнім фахівцям мистецької освіти. Обґрунтовуються принципи практичної реалізації синергетичного підходу на заняттях з фахових дисциплін та практичної діяльності студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shevchenko, Viktor, Bohdan Treiko, Oleksandr Husev, Bohdan Pakhaliuk, and Khomenko Oleg. "ОГЛЯД І ПОРІВНЯННЯ БАЗОВИХ ТОПОЛОГІЙ КОМПЕНСАЦІЇ ДЛЯ БЕЗДРОТОВОЇ ПЕРЕДАЧІ ЕНЕРГІЇ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 3(13) (2018): 209–18. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-3(13)-209-218.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Проведення аналізу й порівняння популярних базових класичних топологій компенсації систем з індуктивною передачею енергії (ІПЕ), дасть змогу дослідникам обрати потрібну топологію компенсації при розробці високоефективних систем індуктивної передачі енергії, зокрема для бездротових зарядних пристроїв, акумуляторних батарей електротранспорту та інших приладів. Постановка проблеми. Зацікавленість щодо використання технологій бездротової передачі енергії (БПЕ) зростає, що зумовлено безпекою та зручністю бездротових побутових пристроїв, простотою використання електричних приладів та електротранспорту. З огляду на те, що будь-яка топологія компенсації базується на основі базових чотирьох класичних топологій, знання їхніх фізичних особливостей і роботи допоможе зрозуміти взаємодію більш складних комбінацій топологій. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті статті на тему бездротової передачі енергії, які описують математичні моделі топології компенсації. Більшість існуючих статей висвітлюють різні питання реалізації конкретної топології, не відображаючи проблему загалом. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Узагальнено інформацію по кожній топології, виділено їхні особливості й недоліки, а також приклади їх використання в конкретних випадках. Постановка завдання. Основними завданнями є аналіз і порівняння найбільш поширених базових класичних топологій компенсації систем з індуктивною передачею енергії та рекомендації щодо їх вибору й застосування. Викладення основного матеріалу. Розглянуто загальні відомості про чотири базові класичні топології схеми. Так само розглянуті вимоги до схем компенсації, яких треба дотримуватися для ефективної роботи схеми ІПЕ. Проведено аналіз та порівняльна характеристика базових топологій компенсації для ІПЕ. Були наведені переваги і недоліки кожної топології і сфери їх застосування. Висновки відповідно до статті. Результатом огляду є виділення особливостей кожної базової топології, їхні переваги й недоліки, за допомогою яких можна вибрати необхідну топологію залежно від поставленого завдання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Козлова, Ю. В., Н. С. Трясак, and А. Ю. Ляліна. "ЗНАЧЕННЯ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ СТУДЕНТА МЕДИЧНОГО ВИЩОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ У НАУКОВО-ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ З ДИСЦИПЛІНИ «ПАТОФІЗІОЛОГІЯ»." Медична освіта, no. 2 (August 5, 2021): 87–93. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.12057.

Full text
Abstract:
У статті сформульовано сучасну концепцію компетентностей із патологічної фізіології для більш ефективної імпле­ментації в науково-освітній процес вищих медичних закладів освіти України, а також для уніфікації навчання на кафедрах патологічної фізіології. Усі компетентності поділяються на інтегральні, загальні та спеціальні. Окремо виділено особливості кожної групи компетентностей, їх значення для успішного навчання, зокрема на кафедрі патологічної фізіології. Наведено шляхи формування спеціальних компетентностей студентів, що навчаються на кафедрі патологічної фізіології ДДМУ, в тому числі за умов пандемії COVID-19. Успішне оволодіння компетентностями протягом навчання з дисципліни «Патофізіологія» сприяє формуванню високо­кваліфікованого лікаря, оскільки формує навички клінічного мислення, аналізу, комунікації, дедукції та інші, які є необхідними в роботі лікаря будь-якої спеціальності. Адже саме патологічна фізіологія «відчиняє двері» студентам до понять «хвороба», «етіологія», «патогенез», формує загальні базові знання про різні захворювання систем і органів. Самостійна робота студентів є важливою для формування навичок самоосвіти. Це вкрай необхідно для конкурентоспроможності та відповідності сучасним вимогам. Тому лікар повинен постійно вдосконалювати свої навички, доповнювати знання новими даними, розробляти новітні заходи профілактики та лікування. Залучення студентів до наукового гуртка є важливою ланкою навчання, адже під керівництвом викладача студент опановує складну медичну літературу, написання наукових робіт, доповіді на засіданнях гуртка, участь в експериментальних дослідженнях, що проводяться згідно з запланованими кафедральними науково-дослідними роботами. Усе це в комплексі створює оригінальне та концептуальне медичне мислення, критичне осмислення проблем. Компетентнісний підхід враховано при розробці навчальної програми з патологічної фізіології для магістрів медицини та впроваджено в лекції, практичні заняття та самостійну роботу студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Куліш, Владислава, and Олена Гарах. "ТРУДНОЩІ ПЕРЕКЛАДУ КУЛЬТУРНО МАРКОВАНОЇ ЛЕКСИКИ." Young Scientist, no. 12 (88) (December 30, 2020): 64–68. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-14.

Full text
Abstract:
Проблеми значення культурно маркованої лексики є важливим елементом міжкультурних та міжмовних контактів. У статті відтворюються питання, пов’язані зі способами перекладу культурно маркованої лексики, особлива увага приділяється основним труднощам під час перекладу. Вивчення способів передачі реалій при перекладі визначається зростаючим інтересом до дослідження мов на різних рівнях, тенденцією до вивчення взаємозв’язку мови і культури, так як саме в культурно маркованій лексиці відображається специфіка мислення кожного народу. Сучасні літературні твори містять безліч слів, описів традицій, звичаїв і явищ, незрозумілих носіям інших культур. Переклад текстів, що містять такого роду одиниці викликає ряд проблем. Так, переклад культурно маркованої лексики ускладнений тим, що референт реалії може відсутні в мові, що, або ж бути дещо відмінним від мови оригіналу. Актуальність даної статті обумовлена недостатнім вивченням ролі культурно маркованої лексики при перекладі, що часто призводить до зниження цінності сприйняття перекладеного тексту. При перекладі текстів важливо зберігати культурно-історичну своєрідність оригіналу. У тому випадку, якщо текст, що перекладається відноситься до певної епохи, написаний мовою, що нині не вживається, і співвідноситься з архаїчними культурними традиціями, то перекладач повинен володіти не тільки винятковими лінгвістичними навичками, але і великими філологічними та історичними знаннями. В цьому випадку для перекладача незамінними будуть не тільки базові знання теорії перекладу, а й приклади практичної реалізації тих чи інших методів, шляхів передачі реалій на іншу мову. Адже читач повинен не замислюватися в процесі читання про точність значення того чи іншого слова, а сприймати значення як факт. У статті дано теоретичне обгрунтування культурно маркованої лексики, розроблено класифікацію культурно маркованої лексики за різними критеріями, проаналізовано основні прагматичні функції національно маркованих лексичних одиниць, запропоновано основні шляхи розв’язання проблем адекватного відтворення культурно маркованої лексики при перекладі текстів українською мовою. Для передачі специфічної лексики в практиці перекладу використовується безліч способів і прийомів, які стали результатом багатовікових мовних контактів і які призвели до накопичення знань про лексико-граматичні відповідності. В цілому, можна зробити висновок, що при передачі національно маркованої лексики найчастіше використовується прийом калькування, що допомагає адекватно передати текст мовою оригіналу без смислових спотворень; зберегти національний і історичний колорит; зробити прагматичний та естетичний вплив на реципієнта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Величко, В. І., Д. О. Лагода, and Я. І. Венгер. "ВПРОВАДЖЕННЯ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ У НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ." Медична освіта, no. 2 (August 5, 2021): 11–16. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.11944.

Full text
Abstract:
Доказова медицина використовує докази найбільш ефективних та дієвих методів чи заходів для підтримки прийняття рішень, що стосуються здоровʼя пацієнтів. Ефективне застосування доказової медицини буде повʼязано зі зменшенням кількості медичних помилок, використанням у клінічній практиці індивідуального догляду та більш широким застосуванням передової практики. Метою нашого дослідження було оцінити базові знання щодо принципів доказової медицини у студентів-медиків, що навчаються на 6 курсі. При аналізі віку студентів було встановлено, що більшість із них молодше 25 років. Ми встановили, що 40 (66,7 %) студентів працюють у закладах, що пов’язані з медичною сферою. Лише 17 студентів із 60 мали знання щодо ресурсів доказової медицини. Встановлено, що 64,5 % опитаних, а це 40 студентів, знайомі з принципами доказової медицини, та вже розбирали це питання у ході навчання. Проте це не свідчить про те, що студенти обізнані в цьому питанні та мають на меті застосовувати принципи доказової медицини у своїй роботі. 37 % працюючих студентів відповіли, що в тому медичному закладі, де вони працюють, користуються принципами доказової медицини. Тобто більшість лікарських призначень та діагностичних заходів не має відношення до доказової медицини. Імплементація принципів доказової медицини у навчання студентів-медиків є необхідним завданням медичних вузів країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Khlamanova, L. I., and Yu B. Chaikovsky. "ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНЕ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ." Медична освіта, no. 1 (April 24, 2019): 41–47. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.1.10057.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз літератури про метод проблемно-орієнтованого навчання (PBL – Problem Based Learning), його впровадження в медичну освіту. Основна частина. Окреслено недоліки та переваги цієї навчальної технології. PBL сприяє появі навичок активного навчання, що є важливим для постійного процесу післядипломного навчання лікарів; навчає вирішувати клінічні ситуації. Але студенти, що навчалися за методом PBL, іноді мали нижчі показники іспитів з фундаментальних дисциплін, ніж ті, хто навчався за традиційною методикою. Оскільки для навчальної моделі PBL надзвичайно важливим є засвоєння фундаментальних дисциплін, ми пропонуємо на доклінічних кафедрах застосовувати активні методи викладання знань шляхом їх інтеграції по горизонталі та вертикалі, практикувати проведення міждисциплінарних занять за сценарієм PBL. Проведення таких занять допоможе поширити ефективність навчання за моделлю PBL на викладання морфологічних дисциплін та фізіології й закріпити базові знання у студентів клінічних кафедр та лікарів під час післядипломної освіти. Висновок. Переваги PBL та зазначені особливості деяких шляхів можливого впровадження цієї інноваційної технології в додипломне та післядипломне навчання спрямовані на підвищення якості медичної освіти та узгоджуються з логіко-змістовою моделлю галузевих стандартів підготовки фахівців, здатних до безперервного професійного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Паласюк, Б. М. "ФОРМУВАННЯ САМООСВІТНЬОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАРМАЦЕВТІВ У СВІТЛІ ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Медична освіта, no. 2 (October 13, 2021): 83–87. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.12417.

Full text
Abstract:
Анотація. Вища освіта є одним із визначальних чинників, що впливають на професійне становлення людини. Формування самоосвітньої компетентності студентів сприятиме підвищенню якості підготовки майбутніх фахівців у контексті глобалізації освіти і підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці. Однією з форм самоосвітньої діяльності є самостійна робота. Біофізику студенти-фармацевти медичних закладів вищої освіти ІV рівня акредитації вивчають на першому році навчання. Основна частина навчального навантаження для студентів фармацевтичного факультету заочної форми навчання при­падає на самостійну роботу. У загальній системі організації самостійної роботи студентів заочної форми навчання особливе місце займає контрольна робота з навчальної дисципліни. Перед виконанням контрольної роботи студенти заочної форми навчання самостійно вивчають теоретичний матеріал, розміщений на сайті університету. Обсяг інформації, який міститься в ньому, оптимізований та адаптований для студентів заочної форми навчання. Під час вивчення дисципліни майбутні провізори повинні опанувати базові знання для блоку дисциплін, що забезпечують професійно-практичну підготовку. Виконання контрольної роботи вимагає формування вмінь самостійно працювати з навчальною літературою. Для підвищення ефективності самостійної роботи і для допомоги студентам-заочникам у виконанні контрольної роботи розроблено варіанти контрольних завдань із біофізики. Завдання контрольної роботи побудовані так, що дозволяють не тільки об’єктивно перевірити рівень знань студентів, а й активізувати їх пізнавальну активність, забезпечити повторення раніше засвоєних знань, застосувати сформовані уміння і навички для активного сприйняття нового матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Базові знання"

1

Снігурова, Тетяна Олексіївна, and Іван Вікторович Міхньов. "Розробка дистанційних курсів для викладання російської мови як іноземної." Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42196.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельничин, Андрій, and Ольга Біляковська. "Система тестування знань на базі інтернет-підходу." Thesis, ВНТУ, 2014. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/5093.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлюється актуальне питання вимірювання якості знань студентів використовуючи засоби тестування. Пропонується модель системи тестування знань на базі соціального Інтернет-підходу та розглядаються особливості її програмної реалізації.
The authors describe a problem of student academic achievements’ measurement by means of testing. They suggest a new model of testing based on social Internet approach and examine the features of its software implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Штовба, С. Д., А. В. Нагорна, S. D. Shtovba, and A. V. Nagorna. "Логічне виведення по нечіткій базі знань з різнорідними правилами." Thesis, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, 2013. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/2112.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Харченко, Є. С., and Анатолій Іванович Поворознюк. "Система медичної діагностики, базована на нечіткій логіці та базі знань." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45761.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дзевочко, Олександр Михайлович, and Яна Олегівна Кравченко. "Підвищення сприйняття, інтерпретації та засвоєння знань на базі наочного 3D-моделювання." Thesis, Харківський національний університет будівництва та архітектури, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29432.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бондарук, Богдан Васильович. "Дослідження структури і алгоритмів компютерної системи організації даних і знань на базі моделі "клієнт-сервер"." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2014. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/3124.

Full text
Abstract:
Розроблено структуру й алгоритми взаємодії програмних блоків інтелектуальної системи для оцінки складних об'єктів, побудованої за принципом “клієнт/сервер. Designed pattern and algorithms for software blocks the interaction of intelligent system for the assessment of complex objects built according to the principle of "Client / Server.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Городецький, Сергій Юрійович, and Horodetskiy Serhiy Yuriyovych. "Автоматизована система організації та моніторингу якості навчального процесу на базі системи управління навчанням ATutor." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19013.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автоматизації технологічних процесів і виробництв Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 24 лютого 2017 р. о 9.00 годині на засіданні екзаменаційної комісії у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56, навчальний корпус №1, ауд. 401
У кваліфікаційній роботі запропоновано вирішення науково-технічної задачі створення та реалізації методики оцінювання ступеня впровадження навчальних курсів та моніторингу їх якості у системі електронного навчання. Запропоновано трирівневу архітектуру системи резервного копіювання даних для забезпечення безперебійності роботи системи електронного навчання. На основі створеної архітектури розроблено програмні засоби та проведено їх оптимізацію. Розроблені підходи та програмне забезпечення успішно впроваджено в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.
In qualifying paper the solution of scientific and technical tasks of creating and implementing methods of evaluating the extent to courses and monitoring their quality in e-learning system. A three-tier system architecture data backup to ensure uninterrupted operation of the system of e-learning. Based on the established architecture software was developed and conducted optimization. The approaches and software has been successfully implemented in the Ternopil Ivan Pul’uj National Technical University.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Захаров, Артем Володимирович. "Розвиток критичного мислення учнів базової школи на основі інтеграції фізико-математичних знань." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5159.

Full text
Abstract:
Захаров А. В. Розвиток критичного мислення учнів базової школи на основі інтеграції фізико-математичних знань : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 014 "Середня освіта. Фізика" / наук. керівник Ю. П. Мінаєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 82 с.
UA : Кваліфікаційна робота магістра «Розвиток критичного мислення учнів базової школи на основі інтеграції фізико-математичних знань»: 82 с., 10 рис., 1 табл., 51 джерело та 1 додаток. Об’єктом дослідження став процес розвитку критичного мислення учнів базової школи. Мета роботи полягала в обґрунтуванні доцільності застосування засобів інтеграції фізико-математичних знань задля розвитку критичного мислення учнів базової школи. Методи дослідження – аналіз та узагальнення даних за проблемою дослідження на основі вивчення навчальних програм з фізики та математики базової школи; аналіз методичної літератури; апробація методів розвитку критичного мислення, якісний і кількісний аналіз отриманих результатів. Практичне значення роботи полягає у розробці та впровадженні у навчальний процес базової школи методики критичного мислення учнів.
EN : Master's Qualification Thesis «Development of Critical Thinking of Elementary School Students Based on the Integration of Physical and Mathematical Knowledge»: 82 pp., 10 fig., 1 table, 51 sources and 1 appendice. The object of the research was the process of critical thinking development of basic school students. The Objective of the project was to substantiate the feasibility of using the means of integration of physical and mathematical knowledge for the critical thinking development of basic school students. The Methods of research are analysis, comparison, generalization of data on the research problem based on the study of psychological, pedagogical and methodological literature; approbation of methods of development of critical thinking, qualitative and quantitative analysis of the results. The Practical meaning of the project is the development and implement in the educational process of basic school methods of critical thinking of elementary school students.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лилик, Андрій Любомирович. "Удосконалення засобів автоматизованого тестування знань та загального моніторингу освітнього процесу у системі електронного навчання ATUTOR на базіІ ЦЕН ТНТУ." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26387.

Full text
Abstract:
При запровадженні технологій електронного навчання як базове програмне забезпечення зазвичай застосовують спеціалізовані програмні оболонки – системи керування навчанням (Learning management system, LMS). Такі платформи призначені для об'єднання усіх учасників процесу навчання (педагогів-тьюторів, адміністраторів, учнів чи студентів) в одну надійну, безпечну та зручну систему, яка стає основою для розбудови персоналізованого віртуального навчального середовища. У цих системах одну з провідних ролей виконують засоби автоматизованого контролю знань, що подаються у вигляді тестувальних підсистем. Взявши на себе функції навчальну, діагностичну та виховну, завдяки сучасним інформаційним технологіям, засоби тестування перетворились на потужний інструмент в освітній діяльності, ефективність якого у значній мірі визначається не лише інтелектуальною складовою самого тестувального матеріалу, але й критеріями та алгоритмами оцінювання, закладеними розробниками у них. Завданням даної роботи є опис та узагальнення практичного досвіду розбудови та запровадження засобів тестування в освітньому процесі на базі LMS ATutor у Тернопільскому національному технічному університеті ім. Івана Пулюя (ТНТУ). У даній роботі систематизовано та розглянуто результати інноваційних розробок, пов’язаних з удосконаленням системи тестування для потреб вищого закладу освіти. Впровадження розглянутих у роботі підходів дозволить забезпечити нарощування ефективності використання засобів автоматизованого контролю знань. Передбачено заходи з охорони праці та проведено розрахунок собівартості проведення робіт з розробки програмного забезпечення.
This project behaves to industry of automation of educational technologies and can be used for development of the system of testing of knowledge. 7 In the work on the basis of models of student and subject domain the analysis of answers is conducted in the systems of testing and estimation of probability of random selection of right answer for answers to the type is done great number, list, list of great numbers and great numbers of lists. Project performances can be used for development of test tasks and enable to choose an answer necessary and sufficient and provide objectivity of estimation of knowledge.
У вступі дано характеристику сучасного стану використання засобів тестування знань у системах управління навчанням та охарактеризовано перспективні напрямки розвитку цього напрямку. В аналітичній частині розглянуто історію і тенденції розвитку засобів електронного навчання, проведено класифікацію комп’ютерних засобів навчального призначення. У науково-дослідницькій частині сформульовано статистичні моделі різних типів тестових запитань (множина, список, список множин, множина списків) та моделі випадкового уведення правильних відповідей. У технологічній частині розглянуто основні технології розподілених автоматизованих навчальних систем та вимоги до них. Описано особливості роботи підсистеми контролю знань та проаналізовано існуючі системи контролю знань. Розглянуто основні типи тестових запитань та проведено їх статистичний аналіз. У конструкторській частині проведено формування структурної схеми розподіленої автоматизованої навчальної системи. Розроблено логічну структуру навчальної системи. Сформульовано вимоги до функійних можливостей підсистеми управління начанням. Розроблено модель предметної області. Розроблено структурну схему системи контролю знань та блок-схему алгоритму адаптивного контролю знань. 5 У спеціальній частині описано розроблену комплексну систему контролю знань на базі електронного начального курсу. У системі передбачено такі види контролю: вхідний, нульовий, самоконтроль за темою, рубіжний контроль за змістовним модулем, модульний і підсумковий контроль а також, ректорський контроль. У частині «Обґрунтування економічної ефективності» проведено розрахунок трудомісткості створення програмного продукту, визначено планову собівартість проведення робіт та обгрунтовано формування договірної ціни. У частині «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» розглянуто проблему організації охорони праці на підприємстві з питань освітлення робочих місць та стану повітря у виробничих приміщеннях. У частині «Екологія» розглянуто питання охорони довкілля та мінімізації шкідливих викидів при опаленні виробничих приміщень. У загальних висновках до дипломної роботи відзначено, що проведена систематизація та узагальнення результатів розвитку засобів тестового контролю на базі LMS ATutor у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя дає можливість скласти чітке уявлення про напрям розвитку цієї важливої складової частини системи електронного навчання в університеті. Подані технічні рішення можуть бути легко впроваджені і в інших системах електронного навчання, що використовуються закладами освіти, таких наприклад, як Moodle, Learning Blackboard System тощо. Це дасть можливість підвищити з одного боку якість тестового матеріалу, з іншого - ефективність використання систем тестування знань у цілому. У графічній частині приведено структурні схеми та алгоритми роботи підсистем розподіленої автоматизованої навчальної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Базові знання"

1

Кнут, Д. Э. Все про TEX. Москва;Санкт-Петербург;Киев: Вильямс, издательский дом, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мамедов, А. К., Э. Д. Коркия, И. Н. Чудновская, Г. В. Денисова, Р. А. Матасов, А. В. Багаева, and Л. О. Терновая. Герменевтика как метод социального познания: учебное пособие / Ред. Э.Д. Коркия, И.Н. Чудновская / А.К. Мамедов, Э.Д. Коркия, И.Н. Чудновская, Г.В. Денисова, Р.А. Матасов, А.В. Багаева, Л.О. Терновая. – М.: «КДУ», «Университетская книга», 2021. – 220 с. KDU, Moscow, 2021. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru91304.0165.

Full text
Abstract:
Учебное пособие системно раскрывает базовые классические и новые актуальные сведения о герменевтике как методе социального познания. Последовательно рассматриваются исторические аспекты становления герменевтических идей в системе научного знания, особенности герменевтического метода исследования социума, социологическая рефлексия современной культуры с позиции герменевтики. Приводится обширный список соответствующей литературы. Особый акцент делается на прикладных методических аспектах и выработке навыков герменевтического анализа. Предлагается большой ряд проблемных вопросов и тем для обсуждения. Пособие адресовано студентам, аспирантам, преподавателям, профессионально связанным с проблемами интерпретации текстов в целях получения социального знания, а также тем, кто заинтересован изучением социальной коммуникации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новоселецький, Микола, Богдан Нечипорук, Олександр Новоселецький, and Віктор Стрельчук. Основи фізики. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-07-6.

Full text
Abstract:
Підвищена активність у сфері створення кіберфізичних систем спрямована на пошук нових напрямів розвитку інформаційно-обчислювальних технологій, що сприятиме об’єднанню та інтегруванню різних за призначенням підсистем в єдину децентралізовану гнучку систему. Ця проблематика набуває актуальності з огляду на значне збільшення можливостей щодо практичної реалізації вимірювальних, обчислювальних та комунікаційних компонентів таких систем на основі сучасних технологічних досягнень у виготовленні інтегральних схем та засобів бездротового зв’язку. Передбачаються проекти взаємодії кібернетичних засобів (вимірювально-обчислювальних, комунікаційних, керуючих, вимірних) з фізичними процесами навколишнього світу. Розв’язання відповідних проблем потребує висококваліфікованих фахівців, які розуміються на сутності фізичних явищ та процесів. Цьому сприятиме пропонований навчальний посібник, в якому викладені базові положення фізичної науки з акцентуванням уваги на питаннях електромагнетизму та мікроелектроніки. Це дозволить майбутнім спеціалістам орієнтуватися в особливостях взаємодії фізичних процесів навколишнього світу з кібернетичними засобами (швидкість перебігу фізичних процесів порівняно з обчислювальними та комунікаційними можливостями кібернетичних засобів), питаннях фізичних процесів (лінійних, нелінійних, синергетичних), наявних можливостях визначити стан фізичного процесу (повнота інформації, точність) та можливого впливу на нього тощо. Наведений додатковий матеріал в розділах підкреслює єдність неживої і живої природи та прояву фізичних закономірностей в ній. Кожний розділ містить вимоги до знань та вмінь та питання для поточного комп’ютерного тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ткаченко, Олена Андріївна. Основи самостійного вивчення курсу «Психологія» : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Хореографія». КПІ ДВНЗ «КНУ»; ТОВ ВНП «Інтерсервіс», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2041.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник призначений для ґрунтовного самостійного оволодіння навчальним курсом «Психологія» студентами вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю «Хореографія». У посібнику наведено питання для підготовки, рекомендована література, загальні дані про зміст базових тем, вправи та практичні задачі для самостійної роботи, завдання для підготовки до тестового контролю. Зміст переважної більшості представлених вправ і практичних задач мають пряме професійне спрямування, що дозволить студентам при їх виконанні не тільки систематизувати й поглибити теоретичні знання, сформувати практичні прийоми та навички, а й усвідомити важливість їх засвоєння для успішного виконання професійної діяльності. Запропоновані завдання відповідають різним рівням складності, що надає студентам можливість вибору, у відповідності до їхнього рівня інтелектуальної активності (репродуктивного, продуктивного, творчого), пізнавальних здібностей, інтересів та потреб. Навчальний посібник буде корисним для викладачів і студентів вищих навчальних закладів, хореографів різного професійного спрямування, практичних психологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кульчин, Ю. Н. Ускорители заряженных частиц и синхротронное излучение. В двух частях. Часть 1. Publishing House of Far Eastern Federal University, 2021. http://dx.doi.org/10.24866/7444-5133-2.

Full text
Abstract:
Основные цели данного пособия - представить в доступной форме базовые знания об ускорителях заряженных частиц и источниках синхротронного излучения, сформировать качественное представление и понимание о протекающих в них процессах. Рассмотрены основные элементы синхротронных ускорителей, встраиваемые в накопительные кольца синхротронов источники электромагнитного излучения: поворотные магниты, ондуляторы, вигглеры и лазеры на свободных электронах, а также приведены обсуждения ряда физических явлений, лежащих в основе принципов их функционирования. Рассмотрены общие принципы организации центров синхротронных исследований. На примере синхротрона НИЦ «Курчатовский институт» показаны примеры использования синхротронного излучения для изучения объектов живой и неживой природы. Предназначено для студентов и исследователей, ставящих своей задачей повышение общего уровня образования и планирующих использование синхротронное излучение в своей работе.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Малюга, Н. М. Мовознавство: упровадження результатів пізнання у практику сучасної школи. КПІ ДВНЗ "КНУ", 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/36.

Full text
Abstract:
Посібник укладено з урахуванням вимог, що висуваються до практики викладання базових дисциплін середньої школи. Запропоновані матеріали покликані розширити і поглибити фахову мовознавчу підготовку, виробити загальнолінгвістичну перспективу, уміння розумітися на складних дражливих питаннях функціонування мови в суспільстві, застосовувати результати мовознавчих досліджень у практиці проведення вступних уроків з української мови. Автор скеровує роботу суб’єктів навчального процесу на поглиблене опрацювання спеціальної літератури, на вивчення дискусійних питань, що має вагоме значення в успішній соціалізації учнів і випускників навчальних закладів. Для учителів загальноосвітніх шкіл і закладів нового типу, методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів, учнівської молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Халік, Олена Олександрівна. Практика в педагогічному ВНЗ: завдання з психології. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/304.

Full text
Abstract:
У посібнику представлені завдання з психології, передбачені програмою навчальної психолого-педагогічної практики та виробничої педагогічної практики студентів у школі й вузі для 2-го, 4-го та 5-го курсів за освітньокваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Запропоновані завдання спираються на систему знань, отриману студентами при вивченні базових психологічних курсів, враховують сучасні вимоги до психологічної підготовки вчителя. В посібнику описано критерії оцінки результатів діяльності студентів - практикантів, запропоновано інструктивно-методичні матеріали та зразки звітних документів. Посібник призначений для студентів педагогічних вузів різних спеціальностей, викладачів, вчителів, шкільних психологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Barinova, Ekaterina. e-learning manual "History of everyday life". Moscow City Pedagogical University, Samara Branch, 2020. http://dx.doi.org/10.12731/barinova_istoriya_povsednevnosti.

Full text
Abstract:
Учебно-методическое пособие является вспомогательным материалом для активной формы изучения дисциплины «История повседневности». В нем изложены узловые вопросы и наиболее важный материал курса, представлены методические рекомендации по решению практических исторических задач, кейсов, тестов, с помощью которых обучающиеся подготовятся к зачету, в увлекательной форме используют теоретические знания в решении практических задач. В пособии представлены взгляды исследователей на место повседневности в социокультурной истории, формах ее анализа в исторической науке; дана характеристика основных исторических типов повседневности. Выделены базовые понятия истории повседневности, проанализирована специфика повседневной жизни на различных этапах российской истории. В учебно-методическом пособии представлены материалы для подготовки к практическим занятиям; творческим проектам; необходимые для описания презентации предметов повседневности; подготовки сообщения, доклада, мультимедийного продукта. В пособии представлены тестовые и творческие задания. Приведены примерные вопросы к зачету, а также учебники и учебные пособия, рекомендуемые для изучения курса и подготовки к итоговой аттестации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ogui, Victor. CLASSIC RUSSIAN MASSAGE IN 15 DAYS. IKTs MarT, 2004. http://dx.doi.org/10.12731/5-241-00392-1.

Full text
Abstract:
Данная книга предназначена для всех, кто так или иначе связан с областью массажных технологий или интересуется данными вопросами. Каждый - и новичок, и профессионал - найдет в ней для себя что-то, что позволит ему отметить или освоить еще одну грань искусства массажа! Срок 15 дней не случайно отмечен в заголовке. Используя данную книгу и дополнительную литературу, приведенную в ней, можно получить представление о теории и практике массажа, освоить базовую технику классического русского массажа, что позволит использовать массаж в домашних условиях, при работе в фитнес-клубах, кабинетах и салонах красоты. Книга рассчитана на лиц, изучающих массаж самостоятельно или на курсах повышения квалификации, специалистов индустрии красоты и фитнес-услуг, на врачей, медицинских сестер по массажу, инструкторов лечебной физкультуры, персональных тренеров по фитнесу и бодибилдингу, преподавателей физической культуры и т.д. Т.е. всех тех, кто использует массаж в повседневной жизни, профессиональной деятельности, лечебной практике или только собирается освоить и применять это искусство. Богатые иллюстрации позволят не только освоить технику выполнения приемов массажа, но и получить основные знания об анатомии и физиологии жизнедеятельности человека.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мавродиева, Иванка, Стефан Серезлиев, Йовка Тишева, Георги Петков, Тодор Симеонов, and Иглика Касабова. Онлайн курс по реторика. Institute of Rhetoric and Comunications, 2021. http://dx.doi.org/10.55206/iqnd6987.

Full text
Abstract:
Представяне на работата по О2 ‒ Online Course in Rhetoric ‒ „Онлайн курс по реторика“ Онлайн курсът по реторика представя накратко теоретичното и методическо наследство на реториката и някои съвременни ораторски и комуникативни практики. Курсът е предназначен за студенти, преподаватели и обучители, които изучават реторика и които биха могли да преподават този предмет в средните училища, по време на обучителни курсове или консултации за подобряване на ораторските умения. Курсът е с практическа и методическа насоченост и няма за цел да представи широкия спектър от реторични знания и многобройните практики през хилядолетията. Курсът има за цел да представи някои от основните тематични области в реториката, както и методи за преподаване на ораторско майсторство. Курсът е разделен на 4 части. Теоретичен модул. В него накратко са представени основните понятия. Дадени са дефиниции. Изведени са линкове към речника (терминологичен речник, включващ термини и дефиниции, обединени по различни теми и области от реториката), където са включени дефиниции на над 90 термина. Представени са възможности за усвояване на допълнителна информация от онлайн ресурси. Изследователски модул. В него е направен опит синтезирано да се изведат видове анализи относно оратори, реторични жанрове, ролята на реториката в обществото, реторични аргументи и др. Приложно-практически модул. В него информацията е насочена към формиране и усъвършенстване на умения за участие в различни жанрове и формати и придобиване на практически опит. Дадени са реторични канони и етапи. Изведени са възможни структури на речта. Обучителен модул. Обучението е част от реторичното наследство и в този модул са дадени варианти как може да се организира формиране, развиване и усъвършенстване на умения по ораторско изкуство, в частност произнасяне на речи и реализиране на презентации. Целта на това издание е изграждането на базови умения, които съчетават критичен анализ на теоретичното реторично наследство, аналитични умения, умения за провеждане на тренинги за произношение от ораторска гледна точка и произнасяне на речи, за създаване на текстове на различни реторични жанрове и формати и за подготовка на аргументи при участие в дебати и дискусии. Онлайн курсът по реторика е организиран така, че да има възможност за самоорганизация и самостоятелна подготовка при наличие на ресурси; дефиниции за някои жанрове са дадени в речника. Читателят вероятно ще успее да намери отговори на редица въпроси, сред които са и тези: - Как да преодолее притеснението, преди да говори публично или да участва в дебат? - Как да контролира поведението си при говорене? - Как да се подготви за участие в диалогични формати? - Кои неезикови средства правят речта въздействаща? - Какви грешки не трябва да допуска ораторът? - Как да привлече вниманието на аудиторията в увода? - Как да направи ефективно заключение?
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Базові знання"

1

Косулина, Л. Г. "Social movements in Russia of the XIX century: studying at school and university. Succession and innovations." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.34.25.051.

Full text
Abstract:
в статье содержится сравнительный анализ освещения проблем становления и эволюции общественных движений России в XIX в. в школьных учебниках, разработанных в соответствии с требованиями Концепции нового УМК по отечественной истории, историко-культурного стандарта и включенных в федеральный перечень учебников. Автор выявляет базовые для всех учебников проблемы и специфику их освещения каждым авторским коллективом. При этом представленный в школьных учебниках материал рассматривается с точки зрения базовых знаний для дальнейшего изучения данной темы в вузовском курсе «История», на основе которых предлагаются авторские рекомендации, как содержательного, так и методического характера по усовершенствованию вузовского курса истории. the article provides a comparative analysis of the coverage of the formation and evolution of social movements in Russia in the XIX century in the school textbooks, designed in accordance with the requirements of the concept of a new textbook on national history and historical and cultural standards, included in the federal list of textbooks. The author identifies the basic issues for all textbooks and the specifics of their coverage by each author's team. The material given in school textbooks is examined from the point of view of basic knowledge for further study of this subject in a high school course of "History". Based on these recommendations the author offers both substantial and methodical recommendations for the improvement of the university course of history.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Биллиг, Владимир Арнольдович, and Николай Васильевич Звягинцев. "Комплекс алгоритмов Data Mining в исследовании процесса протекания химических реакций." In Математические основы информатики и информационно-коммуникационных систем. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.26456/mfcsics-21-19.

Full text
Abstract:
В настоящее время накоплено значительное количество экспериментальных данных, фиксирующих процесс протекания химических реакций. Анализ этих данных комплексом алгоритмов Data Mining дает важную практическую информацию для поиска эффективных условий проведения реакций, при которых получается максимальное количество целевого продукта при минимальных затратах. В данной работе на примере работы с базой, содержащей данные о протекании реакции карбонилирования различных олефинов, показано, как разработанный нами программный комплекс, позволяет извлечь полезные знания, способствующие повышению эффективности протекания химических реакций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Chernyshov, M. P. "PRIORITIES AND QUALITY OF UNIVERSITY FORESTRY EDUCATION UNDER CONDITIONS OF FORESTRY LEGISLATION AND FOREST MANAGEMENT REFORMS IN RUSSIA." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.472.478.

Full text
Abstract:
В настоящее время в лесной отрасли экономики России существует много проблем. Но одной из важнейших социальных проблем страны и отрасли является падение престижа лесных профессий, приведшее к прогрессирующему дефициту и острой нехватке высококвалифицированных специалистов для всех уровней управления лесами, желающих посвятить свою деятельность на благо российского леса. Причин много, и объективных, и субъективных. Одна их них — продолжающееся более 14 лет реформирование лесного законодательства и системы управления лесами, определяющее низкую эффективность всей лесной отрасли. Вторая — низкий уровень заработной платы, предопределяющий нестабильность занятости трудовых ресурсов и, как следствие этого, высокую текучесть кадров. Для улучшения сложившейся ситуации в системе подготовки кадров для лесного хозяйства следует разработать и ввести в действие единую систему оценки качества знаний студентов в форме ежегодного электронного тестирования знаний по изученным дисциплинам базовой части примерного Учебного плана по направлению подготовки «Лесное дело». Для укрепления связей лесных вузов с производством и коренного перелома в трудоустройстве выпускников, обучавшихся на бюджетной основе, необходимо возродить практику их предварительного распределения по заявкам предприятий отрасли. Необходимо также возродить существовавшее ранее, обязательное (не реже одного раза в 5 лет) повышение квалификации специалистов, в том числе кадрового резерва, лесничеств, НИИ, других организаций, подведомственных Министерству природных ресурсов и экологии РФ и Федеральному агентству лесного хозяйства
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Васильева, Ж. В. "Vestimental Fashion-Trends in the Context of Culture of the late XIX – early XX century: Experience of Inclusion in the Process of Teaching the History of World Culture." In Современное образование: векторы развития. Роль социально-гуманитарного знания в подготовке педагога: материалы V международной конференции (г. Москва, МПГУ, 27 апреля – 25 мая 2020 г.). Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2020.75.60.051.

Full text
Abstract:
вопросы взаимодействия моды и сферы искусства, аспекты сближения их позиций в области репрезентации базовых эстетических установок конца XIX – начала XX вв. долгое время оставались вне поля исследовательского внимания культурологов и искусствоведов. Между тем, для преподавания курса мировой художественной культуры (МХК) анализ динамики взаимопроникновения моды и искусства в период модерна, выявление параллелей в развитии фэшн-трендов и художественных направлений конца XIX – начала ХХ в. имеет принципиальное значение. Обосновать необходимость включения учебного материала по вестиментарным фэшн-трендам в курс МХК – наша задача. questions of interaction between fashion and art, aspects of convergence of their positions in the field of representation of basic aesthetic attitudes of the late XIX – early XX centuries for a long time remained out of the field of attention of researchers. Meanwhile, for teaching the history of world culture, the analysis of the dynamics of the interpenetration of fashion and art in the modern period, the identification of parallels in the development of fashion trends and artistic trends of the late XIX – early XX century is of fundamental importance. Our task is to justify the need to include educational material on vestigial fashion trends in the course of world art culture.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Левикова, С. И. "Modern Teacher: Subject Specialist or Universal Specialist?" In Современное образование: векторы развития. Роль социально-гуманитарного знания в подготовке педагога: материалы V международной конференции (г. Москва, МПГУ, 27 апреля – 25 мая 2020 г.). Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2020.59.11.012.

Full text
Abstract:
проблема, каким быть современному педагогу: предметником или универсальным специалистом, в определенном смысле традиционна, но ее решение зависит от нескольких факторов: каковы цели образования; что предполагается получить в результате образования; какими будут ученики, получившие данное образование. Для различных ступеней школьного образования нужны различные модели педагогов: в начальной школе педагог должен быть универсальным специалистом, а на этапе средней и старшей общеобразовательной школы – предметником, но с широким кругозором и знаниями в других областях науки. При этом школа должна давать ученикам базовое образование. the problem of what to be a modern teacher: a subject specialist or a universal specialist, is in a certain sense traditional, but its decision depends on several factors: what are the goals of education; what is supposed to be obtained as a result of education; what will be the students who received this education. The author comes to the conclusion that different models of teachers are needed for different levels of school education: in elementary school, the teacher should be a universal specialist, and at the stage of secondary and senior secondary school – a subject specialist, but with a broad outlook and knowledge in other fields of science. At the same time, the school should provide students with basic education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Талина, Г. В. "Historical Comparative Studies as Method of Investigating of Political History Problems (on the Example of Medieval and New History)." In Современное образование: векторы развития. Роль социально-гуманитарного знания в подготовке педагога: материалы V международной конференции (г. Москва, МПГУ, 27 апреля – 25 мая 2020 г.). Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2020.63.83.002.

Full text
Abstract:
статья посвящена применению метода сравнительного анализа при преподавании двух базовых модулей дисциплины «Истории» для студентов неисторических направлений подготовки – истории России и всеобщей истории. Политические процессы, характерные для мира, и в первую очередь, для стран Европы, сопоставимы с процессами, происходившими в России, и являются перспективным объектом анализа. Политогенез, раннефеодальные монархии, сословно-представительные монархии, абсолютные монархии, монархии в условиях просвещенного абсолютизма, конституционные монархии, революции, республиканские государства и др. – дидактические единицы, в равной степени значимые для понимания эволюции своего и иных государств, ключ к анализу общего и особенного в развитии разных стран мира. the article is devoted to using of comparative analysis method in teaching two basic modules of the subject “History” for the students of non-history training directions – History of Russia and World History. Political processes typical for the world and firstly for the European countries can be compared with ones that took place in Russia and are promising objects for the analysis. Political genesis, early feudal monarchies, estate-representative monarchies, absolute monarchies, monarchies of enlightened absolutism, constitutional monarchies, revolutions, republic states an etc. are didactical units equally important for understanding of evolution in native country and other states, clue to the analysis of common and special in the development of different countries in the world.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Демченкова, П. А. "Application of the Questionnaire Method as an Effective Tool for Determining the Problems of Organizing Non-formal Education." In Современное образование: векторы развития. Роль социально-гуманитарного знания в подготовке педагога: материалы V международной конференции (г. Москва, МПГУ, 27 апреля – 25 мая 2020 г.). Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2020.85.33.034.

Full text
Abstract:
статья посвящена применению метода анкетирования как эффективного инструмента определения проблем в организациях дополнительного образования с точки зрения родителей. Описана роль дополнительного образования детей в современном мире и работа с семьями, чьи дети посещают данные организации, основные (базовые) принципы сотрудничества с семьей. Представлены основные направления применения метода анкетирования относительно организаций, предоставляющих услуги дополнительного образования. Для выявления проблем представлен план проведения качественного анализа руководителями, рассмотрены основные вопросы, которые необходимо внести при составлении анкеты для родителей. Обоснованы положительные стороны внедрения социологического исследования в организациях дополнительного образования. the article is devoted to the application of the questionnaire method as an effective tool for determining the problems of organizing additional education from the point of view of parents whose children attend this organization. It describes the place of additional education and development of children in the modern world, participation and work with families, whose children attend these organizations, basic principles of cooperation with the family. The main directions of applying the questionnaire method with respect to these organizations are presented. To identify the problems of organizing further education, the article defines the main stages for the leader, as well as the points in the questionnaire that must be considered when compiling it for effectiveness. There are also presented positive aspects of how this method can help the heads of organizations of additional education of children, subject to the introduction of all the points indicated in the article.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Казаков, В. В., К. Б. Жумадилов, Л. В. Лбова, and А. И. Панкина. "«ДРЕВНЕЙШЕЕ ИСКУССТВО СИБИРИ И ДАЛЬНЕГО ВОСТОКА» – ИНФОРМАЦИОННАЯ СИСТЕМА МОБИЛЬНОГО ИСКУССТВА КАМЕННОГО ВЕКА." In Знаки и образы в искусстве каменного века. Международная конференция. Тезисы докладов [Электронный ресурс]. Crossref, 2019. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.2019.978-5-94375-308-4.61-62.

Full text
Abstract:
Древнейшее искусство Сибири и Дальнего Востока представляет собой уникальный пласт историко-культурного наследия, начало формирования которого датируется около 4050 тыс. л.н. Особенности сибирских материалов отражают длительное сохранение культурных форм среднего палеолита и сближение их с новыми элементами, характерными для культур верхнего палеолита. До сих пор материалы этого исторического среза не публиковались в веб в виде единой систематизированной коллекции, объединенной по территориальному и хронологическому принципу. В то же время важной задачей современного знания является формирование систематизированных тематических сведений и представление материалов для обмена, использования в научной и образовательной среде посредством инфокоммуникационных технологий. В рамках работ, проводимых в лаборатории мультидисциплинарных исследований первобытного искусства Евразии Новосибирского государственного университета, был создан научно-образовательный ресурс в Интернете Древнейшее искусство Сибири и Дальнего Востока . Основной контент отражает общую картину мозаичного сочетания технологий расщепления камня, обработки кости и рога, а также удивительное разнообразие ископаемых антропологических материалов, представляющих различные виды и подвиды рода Homo в эпоху трансформаций среднего и верхнего палеолита в Евразии. В системе представлены виды изделий, сырье, технологии, утилизация разнообразных предметов палеоискусства из коллекций более 20 археологических памятников, изученных в Монголии, на Алтае, в Прибайкалье и Забайкалье, а также в Арктической Сибири. Впервые тематически систематизированные и наглядно представленные предметы палеолитических коллекций способствуют целостному восприятию у обучающихся исторического материала с точки зрения развития технологий обработки различного материала, использования предметов, их значения для реконструкции различных сторон исторического прошлого. Сопровождающие фотоматериалы в высоком разрешении позволяют изучать предметы с высокой степенью детализации, включая орнаментацию, следы утилизации и методику изготовления. Контент представлен одновременно на двух языках русском и английском. Таким образом, информационная система может быть использована для преподавания гуманитарных дисциплин (археологии) в иностранных вузах и в российских вузах иностранным студентам. Информационная система выполнена как классическое веб-приложение с базой данных и интерфейсами просмотра и редактирования данных. На данный момент коллекция предметов мобильного искусства в информационной системе пока насчитывает всего около 20 экспонатов, однако контент активно наполняется. В том числе привлекаются студенты, занимающиеся исследованием материалов различных форм искусства каменного века. Каждый объект атрибутирован и представлен полями аннотация , описание , техника изготовления , следы утилизации , место хранения , инвентарный номер , музейная КАМИС , размеры , материал , датировка , культура , автор раскопок , год раскопок , публикации , фотография , материалы макрофотосъемки . Отдельным элементом является 3D- модель, которая подгружается из 3D-галереи НГУ (3d.nsu.ru).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Базові знання"

1

Комарова, Олена Володимирівна. Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2197.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на тому, у зв’язку з трансформаційними процесами, що відбуваються в суспільстві та в системі загальної середньої освіти, а саме впровадженням положень Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на старшому ступені навчання, потребують перегляду теоретико-методологічні засади його організації. Стверджується, що реалізація компетентнісного підходу до навчання має балансувати із засвоєнням учнями фундаментальної основи змісту навчального предмета. Автором підкреслюється те, що нею є методологічні знання учнів, які водночас розглядаються центральним елементом системи знань старшокласників, засобом фундаменталізації змісту сучасної біологічної освіти та ефективним засобом посилення аксіологічної та культурологічної спрямованості змісту біології в старшій школі. Схарактеризований авторський підхід до виділення принципів формування системи знань старшокласників із біології. Стверджується, що такими є принципи генералізації, діяльності, еволюціонізму, екологічності, міждисциплінарності, наступності, науковості, системності, фундаментальності. Перспективи подальшого дослідження автор вбачає у розробці методичних шляхів формування системи знань учнів із біології, ґрунтуючись на виділених принципах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Комарова, Олена Володимирівна. Біологічна наука та навчальний предмет: проблеми взаємозв’язку. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1862.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі відображення базової науки в навчальному предметі. Виділені риси біологічного наукового і навчального знання і пізнання, встановлені зв'язки між ними. Розглядається питання про динаміку встановлених зв'язків на прикладі курсів біології тварин і біології людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комарова, Олена Володимирівна. Аксіологізація шкільної біологічної освіти як фактор формування системи знань старшокласників. Вінниця, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2324.

Full text
Abstract:
Стверджується, що в сучасних умовах конструювання змісту біологічної освіти в старшій школі аксіологічний принцип є одним із основоположних. Його суть полягає у відборі змісту навчального матеріалу з наукових положень базової науки, які мають ціннісний потенціал та здатні набути особистісно значимого сенсу для школяра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков, Я. В. Шрамко, В. І. Хорольський, О. А. Учитель, І. О. Теплицький, and С. О. Семеріков, eds. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/621.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики інформатики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання інформатики та впровадження нових інформаційних технологій у викладання базових дисциплін. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков, О. В. Сергеєв, В. І. Клочко, О. Д. Учитель, Я. В. Шрамко, І. О. Теплицький, and С. О. Семеріков, eds. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ НацМетАУ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/628.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики інформатики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання інформатики та впровадження нових інформаційних технологій у викладання базових дисциплін. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семеріков, Сергій Олексійович. Побудова системи дистанційного тестування знань засобами FTN-технологій. [б.в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/790.

Full text
Abstract:
Сучасні телекомунікаційні технології підтримки дистанційного навчання базуються, як правило, на протоколах мережі Internet, проте її комерціалізованість та поки що висока вартість доступу до неї вимагають пошуку альтернативних програмно-апаратних рішень реалізації системи дистанційного навчання. Так, існують системи електронної пошти, що базуються на основі некомерційної мережі FidoNet, заснованої 20 років тому Томом Дженнінгсом. Поштові процедури мережі Fidonet стандартизовані у вигляді FTN-протоколу, на базі якого можна побудувати будь-яку кількість FTN-мереж. Простота організації, мінімум технічних і програмних засобів, необхідних для створення і функціонування таких мереж, невисока вартість зробили їх дуже популярними в усьому світі. Враховуючи некомерційність систем, побудованих на принципах FTN-технологій, гнучкість структури та присутність в рамках такої мережі багатьох можливостей технологій, присутніх мережам, побудованим на принципам Internet, групою працівників криворізьких вузів була створена освітня мережа EduNet, що об’єднує викладачiв, студентiв та учнiв. Позитивною якiстю цiєї мережi є можливiсть одночасного поєднання робочих станцiй, що працюють пiд UNIX та Windows, iз застарiлою технiкою пiд управлiнням DOS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Карпюк, В. А. Інноваційні технології у викладанні німецької мови в старшій школі. ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2207.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється проблема застосування і використання інноваційних технологій у процесі вивчення німецької мови у старшій школі. Розглядається питання інтерактивного вивчення мови, що полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні вміння, сформовані на основі мовних знань і навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пилипенко, О. С. STEM-компетентності: сутність та структура. [б. в.], 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4535.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблеми моделювання структури та змісту математичної компетентності та компетентності у галузі науки, технологій та інженерії (STEM-компетентностей) учнів. Автором зазначено, що для України сьогодні актуальною постає проблема активного творчого розвитку учнів, які вміють мобілізувати знання на практиці та швидко адаптуватися до нестандартних ситуацій. Це зумовлює пошук забезпечення високої якості освіти на всіх рівнях. Можливим рішенням цієї проблеми є організація STEM-навчання, що вимагає формування в учнів STEM-компетентностей. Автором здійснено аналіз існуючих в наукових публікаціях та офіційних документах означень понять компетенція, компетентність, STEM-компетентності. З’ясовано компоненти STEM-компетентності, серед яких когнітивна, рефлексивно-аналітична, операційно-діяльнісна, ціннісно-мотиваційна. У статті визначено основні складові STEM-компетентності, яка складається зі здатності визначити проблему, умінні логічно розмірковувати, обґрунтовувати свої дії, розуміти та аналізувати різні точки зору у вирішенні проблем, вмінні нетрадиційно вирішувати проблему, здійснювати аналіз та оцінку отриманих результатів, формулювати дослідницьке завдання та визначати шляхи його вирішення, застосовувати знання в різних життєвих ситуаціях. З’ясовано, що методики, які спрямовані на формування STEM-компетентності учнів мають ґрунтуватися на застосуванні компетентнісного, діяльнісного та системного підходів до організації навчання. У роботі наголошується, що ключові компетентності за державний стандарт базової середньої освіти в Україні ґрунтуються на рекомендаціях Ради Європейського Союзу. Автором здійснено порівняння ключових компетентностей для навчання протягом усього життя в Україні та в Європейського Союзі, детально розглянуто уміння та ставлення пов’язані з STEM-компетентністю. Виявлено, що математичну компетентність та компетентність у галузі науки, технологій та інженерії в Європейському Союзі виділяють як єдине ціле, на відмінну від України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Холошин, Ігор Віталійович. Використання супутникової навігації у процессі формування геоінформаційної компетентності учнів на уроках географії. КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3936.

Full text
Abstract:
Супутникова навігація як один з базових елементів геоінформаційних технологій, стає невід'ємною частиною життя сучасного суспільства. У цьому зв'язку ми повинні готувати підростаюче покоління до необхідності і доцільності практичного використання супутникової навігації. Крім того, даний напрямок у геоінформатиці має стати важливим елементом освітнього процесу, оскільки відкриває перед учителем необмежені можливості завдяки використанню навігатора в якості освітнього технічного пристрою, а технології глобального позиціонування − в якості одного з педагогічних елементів. У статті розглянуто теоретичні засади використання супутникового навігатора при формуванні геоінформаційної компетентності учнів на уроках географії:освітні функції пристрою, які він може виконувати у навчальному процесі; закономірності формування вмінь в учнів та педагогічні результати, зумовлені властивостями інформації, одержуваної за допомогою навігатора; головні принципи використання супутникової навігації в навчальному процесі; рівні компетентності знань школярами технологій глобального позиціонування та ін. На конкретних прикладах проаналізовано педагогічні технології запровадження супутникової навігації у практику сучасної школи в різних формах організації навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Перерва, Вікторія Вікторівна. Методические основы формирования терминологической компетентности в процессе профессиональной подготовки учителя биологии. Издательство ЕГУ YSU Press, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4394.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования обусловлена отсутствием наработок в области методики терминологической подготовки будущего учителя биологии как основы его профессионально-терминологической компетентности. Так как биологическая терминологическая система интегрирована с номенклатурной системой, формирование индивидуального терминологического словаря будущего учителя биологии будет служить основой становления его терминологической компетентности, послужит основанием грамотной коммуникации в процессе профессиональной деятельности. Терминология имеет прежде всего базовые (общеязыковые) функции: номинативную, коммуникативную, когнитивную (гносеологическую, познавательную), экспрессивную, нормативную и прочие. Понимание и активное использование профессиональной терминологии является определяющим фактором усвоения программного материала, расширения словарного запаса, понимания языка определенной отрасли науки посредством усвоения специальных терминов. Процесс терминологической подготовки будущих специалистов должен быть последовательным и связным. Исходным этапом формирования терминологической компетентности считаем освоение терминоэлементов греко-латинского происхождения, которые являются общими при словообразовании как терминов, так и номенов. Этот этап характеризуется направленностью на формирование, расширение, усовершенствование и применение как в устной, так и в письменной речи индивидуального терминологического словаря. Исходя из специфики и предназначения разных форм организации познавательной деятельности, выделены общие этапы и соответствующие им методы терминологической подготовки будущих учителей биологии: І. Актуализация знаний: 1) составление тезауруса, 2) методы выявления принципов словообразования и контекстного содержания термина, 3) методы геймификации, 4) терминологические диктанты; ІІ. Мотивация учебной деятельности: 5) анализ терминоэлементов, 6) задание системы «синоним-акроним-пароним»; ІІІ. Изложение нового материала: 7) использование визуально-логических схем; IV. Обобщение и подведение итогов: 8) задания проблемного творческого характера. Овладение комплексом знаний семантики и этимологии греко-латинских терминоэлементов развивает логическое мышление, повышает языковую культуру и способствует расширению мировоззрения студента-биолога.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography