Academic literature on the topic 'АІШ'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'АІШ.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "АІШ"

1

Bobyryova, L. Ye, O. V. Muravlyova, and O. Yu Gorodynska. "Автоімунний тиреоїдит: особливості клінічного перебігу та принципи диференційованої терапії." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 1.57 (March 18, 2014): 17–24. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.1.57.2014.76398.

Full text
Abstract:
Постійне зростання захворюваності на автоімунний тиреоїдит (АІТ) у різних регіонах України ставить цю проблему в число актуальних, що визначає необхідність виявлення особливостей клінічного перебігу АІТ, принципів диференційованої терапії залежно від характеру метаболічних змін та з урахуванням регіональних відмінностей тиреоїдної патології, зокрема АІТ. У роботі наведені дані щодо вивчення особливостей клінічного перебігу та комплексного лікування АІТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шідловський, В. О., О. В. Шідловський, В. В. Кравців, Г. П. Гаплик, and О. Г. Нецюк. "ВПЛИВ АВТОІМУННОГО ТИРЕОЇДИТУ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ (огляд літератури та власні дані)." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (July 28, 2021): 178–83. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i2.12222.

Full text
Abstract:
Зниження гормональної функції ЩЗ – гіпотиреоз – є одним із основних і небезпечних для організму ускладнень автоімунного тиреоїдиту (АІТ). Одним із провідних негативних впливів гіпотиреозу на організм є високий ризик серцево-судинних захворювань. Мета – вивчити вплив АІТ із незміненою функцією ЩЗ та у випадках гіпотиреозу середньої тяжкості на показники артеріального тиску та структуру серця. Матеріал і методи. Обстежено 78 хворих на АІТ та 27 здорових осіб у якості контролю. Вивчали гормональну функцію щитоподібної залози, анатомічні особливості та функцію серцевого м᾽яза за даними ехокардіоскопії та показники артеріального тиску. Результати. У хворих на АІТ визначається діастолічний тиск достовірно вищий, ніж у групі контролю. Встановлені виражені і достовірні зміни структури і функції лівого шлуночка, які, з урахуванням показників артеріального тиску, можна розцінювати як прояви діастолічної гіпертензії. На її прояви вказують збільшення м᾽язової маси та індексу м᾽язової маси лівого шлуночка, товщини міжшлуночкової перегородки. При цьому відмічається зменшення показників фракції викиду. Висновки. У хворих на АІТ, порівняно зі здоровими, структура і функція лівого шлуночка порушені. Ці зміни є достовірними в усіх випадках АІТ, проте більш виражені і вагомі в разі АІТ з гіпотирезом середньої тяжкості. Питання впливу АІТ на серце і ССС до кінця не вивчені. Заслуговують на увагу механізми розвитку діастолічної гіпертензії при АІТ, її запобігання і лікування, особливо у випадках еутиреоїдної функції ЩЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дустов, Учкун. "Современные тренды в китайско-американских отношениях." Общество и инновации 2, no. 2/S (March 13, 2021): 23–38. http://dx.doi.org/10.47689/2181-1415-vol2-iss2/s-pp23-38.

Full text
Abstract:
Мақолада АҚШ-Хитой муносабатларининг 2017-2020 йиллардаги муҳим масалаларини атрофлича ўрганиш баробарида икки давлат ўртасидаги алоқалар ривожига таъсир кўрсатган асосий детерминантлар маълум бўлди. Хусусан, “Акс таъсир” стратегияси, “Савдо уруши”, халқаро хавфсизлик ва Осиё-Тинч океани минтақасидаги геосиёсий вазият сингари масалалар таҳлил қилинди. Хитой-Америка муносабатларининг асосий йўналишлари, сўнгги тенденциялари ва ҳамкорлик истиқболлари аниқланди. Республикачилар бошчилигидаги АҚШ ҳукумати Хитойга нисбатан ўзаро савдо балансидаги номутаносиблик, инсон ҳуқуқлари, Covid-19 пандемияси каби масалаларда босим ўтказиши, Тинч океани ва Ҳинд океанлари ҳавзаларида АҚШ мавқеъининг мустаҳкамланиб бориши каби масалаларнинг Хитой ташқи сиёсатига таъсири баҳоланди. Бунда ХХР Евроосиёни ўзаро боғловчи “Бир минтақа-бир йўл” лойиҳасига кўпроқ эътибор қаратиши ва натижада Хитой стратегиясида Марказий Осиёнинг аҳамияти янада ортиши аён бўлди. Содир бўлаётган ўзгаришларга қарамасдан АҚШ маъмуриятининг Хитойга нисбатан муносабати мўътадил ҳолда қолиб, азалий ўзаро манфаатли ҳамкорликка мойиллик тенденцияси мунтазамлик касб этмоқда. Мазкур даврда АҚШ маъмуриятининг Хитойга қўйган талаблари Конгресснинг ҳар икки палатаси томонидан якдиллик билан қўллаб-қувватланганлиги мавжуд зиддиятларнинг янада чуқурлашувига олиб келган бўлса, Хитойнинг тезкор иқтисодий тараққиёти ва халқаро мавқеининг ўсиб бориши нафақат Осиё-Тинч океани минтақасида, балки бутун дунё минтақаларида ҳам ўзаро рақобатни кучайтирди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Pushkarev, V. V., L. K. Sokolova, O. I. Kovzun, S. A. Cherviakova, T. S. Vatseba, V. M. Pushkarev, and M. D. Tronko. "Активація кінази, що регулюється позаклітинними сигналами-1/2 (ЕRК1/2), у мононуклеарах крові людини за діабету та автоімунного тиреоїдиту." Endokrynologia 25, no. 1 (March 20, 2020): 49–52. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2020.25-1.49.

Full text
Abstract:
До складу мононуклеарних клітин периферичної крові (PBМC) в основному входять моноцити і лімфоцити, які беруть участь у розвитку цукрового діабету (ЦД), та інших автоімунних захворювань. Ret/Ras/Raf/MEK/ERK є сигнальним каскадом, який контролює такі клітинні процеси, як проліферація, виживання, ангіогенез, ріст і рухливість клітин. Метою роботи було дослідження активації в PBМC головної ефекторної протеїнкінази цього каскаду — ERK1/2. Матеріал і методи. Матеріалом роботи була кров здорових осіб, пацієнтів із діабетом 2-го типу, з діабетом 2-го типу й автоімунним тиреоїдитом (АІТ), із діабетом 2-го типу та раком щитоподібної залози, із діабетом 1-го типу, із діабетом 1-го типу й АІТ. Для визначення кількості фосфо-ERK1/2 (ф-Thr202/Thr204 і Thr185/Tyr187 відповідно) використовували набори для імуноферментного аналізу 85-86012 («Invitrogen», СШA). Результати. Пацієнтів розподілили на 6 груп: 1 — контроль — здорові особи, репрезентативні за віком та ІМТ, 2 — пацієнти з діабетом 2-го типу,3 — пацієнти з діабетом 2-го типу й АІТ, 4 — пацієнти з діабетом 2-го типу та раком щитоподібної залози, 5 — пацієнти з діабетом 1-го типу,6 — пацієнти з діабетом 1-го типу і АІТ. Показано, що активації ЕRК1/2 у РВМС хворих на діабет 2-го типу та рак не спостерігалося, тоді як у хворих на діабет 1-го типу або з АІТ вона суттєво зростала. Натомість у хворих на діабет 1-го типу з АІТ активація ЕRК1/2 у РВМС знижувалася до контрольного рівня, що можна пояснити конкуренцією між двома автоімунними процесами за спільні сигнальні шляхи. Висновок. У пацієнтів з автоімунними захворюваннями (діабет 1-го типу або АІТ) у PBМC відбувається активація МАРК/ЕRК-каскаду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Турабоев, Ихтиёржон. "АҚШ ва баъзи Европа давлатларида тадбиркорлик фаолиятини тартибга солувчи қонун ҳужжатларини тизимлаштиришнинг ўзига хос хусусиятлари." Общество и инновации 2, no. 10/S (December 6, 2021): 317–22. http://dx.doi.org/10.47689/2181-1415-vol2-iss10/s-pp317-322.

Full text
Abstract:
Мақолада АҚШ ва баъзи Европа давлатларида тадбиркорлик соҳасини тартибга солувчи қонун ҳужжатларини кодификация қилиш тажрибаси ўрганилган. Муаллиф томонидан АҚШ, Германия ва Францияда амалга оширилган тадбиркорлик қонунчилигини тизимлаштиришнинг тадбиркорлик субъектлари учун бевосита таъсирлари таҳлил қилинган.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Yakovleva, L. M., and Ya O. Peremot. "Чинники, що впливають на віддалений прогноз у хворих на ішемічну хворобу серця, які перенесли аортокоронарне шунтування." EMERGENCY MEDICINE, no. 7.54 (November 1, 2013): 128–33. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.7.54.2013.88677.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: дослідити клініко-анамнестичні й генетичні фактори, що впливають на віддалений прогноз у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), які перенесли аортокоронарне шунтування (АКШ).Матеріали та методи досліджень. Обстежено 79 хворих на ІХС, яким було проведене АКШ не менше ніж за 3 місяці та не більше ніж за рік до початку спостереження. Період спостереження тривав 3,0 ± 0,2 року. 27 пацієнтів, у яких відбулися події, що відповідали критеріям кінцевих точок дослідження (серцево-судинна смертність, інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія, необхідність у повторній реваскуляризації міокарда (АКШ або стентування)), становили І групу. 52 хворих, у яких не було зареєстровано негативних серцево-судинних подій, склали ІІ групу.Результати. Встановлено, що розвиток несприятливих серцево-судинних подій у хворих на ІХС, які перенесли аортокоронарне шунтування, асоціюється з наявністю артеріальної гіпертензії, цукрового діабету ІІ типу, ожиріння, низькою фізичною активністю, поширеністю атеросклеротичного процесу на периферичні судинні басейни, фракцією викиду лівого шлуночка меншою за 35 %, а також високим ризиком несприятливих результатів АКШ за шкалою EuroSCORE і низькою прихильністю до стандартної медикаментозної терапії. При наявності алелі D та DD генотипу I/D поліморфізму гена АПФ вірогідність розвитку несприятливих серцево-судинних подій у хворих на ІХС, які перенесли АКШ, збільшується у 2,45 та 3,9 раза відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мikhnevych, К. G., М. V. Khartanovych, К. Yu Sharlai, and V. А. Naumenko. "Энергетическая оценка влияния левосимендана на кислородный бюджет при экстренном аортокоронарном шунтировании у больных с острым коронарным синдромом." Klinicheskaia khirurgiia, no. 2 (February 2, 2018): 62–64. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.02.62.

Full text
Abstract:
Цель. Оценка эффективности левосимендана как инотропного препарата в периоперационном периоде при выполнении аортокоронарного шунтирования (АКШ) в экстренном порядке у больных с острым коронарным синдромом (ОКС) на основе исследования энергетики кровообращения. Материалы и методы. АКШ в экстренном порядке выполнено 80 пациентам с ОКС. В 1–й группе (40 больных) использовали локальный протокол анестезии и интенсивной терапии, больным 2–й группы (40) дополнительно вводили левосимендан. Фиксировали фракцию выброса (ФВ) левого желудочка, сердечный выброс (СВ), уровень лактата, доставку, потребление и потребность в добутамине. Рассчитывали предложенный энергетический индекс, отражающий степень удовлетворения тканей в кислороде. Результаты. Левосимендан способствует более быстрому восстановлению СВ и транспорта кислорода без повышения энергозатрат, энергетический индекс при этом достоверно выше – 10,73 ± 3,50 по сравнению с 8,74 ± 2,47 (p < 0,05). Выводы. Кальциевый сенситизатор левосимендан при экстренном АКШ у больных с ОКС способствует более быстрому восстановлению насосной функции миокарда и снижает потребность в добутамине. Применение левосимендана у больных с ОКС при выполнении экстренного АКШ позволяет повысить энергетическую эффективность транспорта кислорода и обеспечивает антигипоксический эффект.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pasiieshvili, T. M. "РОЛЬ ЦИТОКІНОВОЇ ЛАНКИ У РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАПАЛЬНОЇ РЕАКЦІЇ В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ З ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОЮ РЕФЛЮКСНОЮ ХВОРОБОЮ Й АВТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (August 18, 2020): 133–39. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i2.10974.

Full text
Abstract:
До захворювань внутрішніх органів, при яких запальна реакція запускає патогенетичну ланку формування та хронізації нозології, належать гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) та автоімунний тиреоїдит (АІТ). Їх поєднання в осіб молодого віку, незважаючи на доброякісний характер перебігу на початковому етапі, в подальшому може провокувати хронізацію процесу та формування ускладнень. Означені негаразди можуть бути наслідком змін імунної системи, а саме її цитокінової ланки. Мета – дослідити стан та вивчити роль прозапальної ланки імунітету за вмістом каспази-1, ІЛ-1b і ІЛ-18 при ГЕРХ у осіб молодого віку з автоімунним тиреоїдитом. Матеріал і методи. В обстеженні взяли участь 120 пацієнтів з ГЕРХ і АІТ та 45 осіб з ізольованою ГЕРХ, віком від 18 до 25 років. Діагноз АІТ підтверджували підвищеним вмістом антитіл до тиреопероксидази і тиреоглобуліну, а стан залози – дослідженням її гормонів. Наявність ГЕРХ, поряд з клінічною симптоматикою, доводили проведенням ЕФГДС з визначенням характеру ураження слизової оболонки. Вміст каспази-1, інтерлейкіну 1b та інтерлейкіну 18 визначали в сироватці крові хворих імуноферментним методом. Результати. Встановлено, що вміст каспази-1 у сироватці крові хворих на ізольовану ГЕРХ у 2,1 раза перевищував показник норми, та при приєднанні АІТ збільшувався у 2,7 раза. Вміст ІЛ-1b також перевищував показники контролю у 3,9 та 6,5 раза відповідно. Вміст означених цитокінів залежав від стану слизової оболонки та був максимально збільшеним при наявності ерозивного процесу. Середній вміст IЛ-18 у групі з коморбідною патологією перевищував показники норми майже у 8 разів (р<0,05) проти трикратного збільшення у хворих на ізольовану ГЕРХ. Висновки. Перебіг ГЕРХ та АІТ супроводжується підвищенням синтезу каспази-1, інтерлейкіну 1b та інтерлейкіну 18, вміст яких залежить від морфологічних змін у слизовій оболонці стравоходу та не корелює з функцією щитоподібної залози. Підвищення інтерлейкіну 18 окрім участі у прозапальному процесі забезпечує автоімунний компонент АІТ, що сприяє прогресуванню хвороби та формуванню ускладнень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Юсупов, Сардорбек, and Ҳилал Лале Айҳан Измирли. "Бюджет ижроси тўғрисидаги ҳисоботларни парламент томонидан кўриб чиқишнинг ўзига хос хусусиятлари." Общество и инновации 3, no. 2 (April 1, 2022): 19–24. http://dx.doi.org/10.47689/2181-1415-vol3-iss2-pp19-24.

Full text
Abstract:
Мақолада бюджет ижроси тўғрисида хисоботларни парламент томонидан кўриб чиқишнинг назарий ва қонунчилик асослари таҳлил қилинган. Жумладан, айрим манбаларда қонунларнинг бажарилиши устидан назорат тури сифатида кўрсатилса, бошқа манбаларда парламентнинг қонунчилик фаолияти деб таҳлил қилинган. Шунингдек, МДҲ мамлакатлари билан ривожланган давлатлар тажрибаси баён қилинган. МДҲга аъзо мамлакатлар, шу жумладан, Ўзбекистонда Давлат бюджети тўғрисидаги парламентга тақдим этилаётган ҳисоботлар оддий аҳборот ҳатларига ўҳшайди ва хеч қандай ҳуқуқий оқибатларни юзага чиқармаслиги таҳлил қилинган. АҚШ, Канада, Европа Иттифоқи мамлакатларида давлат бюджетинг ижроси етарли самарали деб баҳолаб, хукуматга огоҳлантириш эълон қилиши мумкинлиги, АҚШ ва Буюк Британияда қайсидир лойиҳаларини молиялаштиришни тўҳтатиши мумкинлиги ва АҚШ, Бразилия, Япония давлат бюджетининг асосий параметрларига ўзгартишларни киритиши мумкинлиги таҳлил қилинган. Ўз навбатида, мамлакатимизда мазкур жараён билан боғлиқ муаммолар очиб берилган.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зубченко, Світлана, Ігор Гайдучок, Сергій Юр’єв, and Валентина Чопяк. "ОЦІНКА КЛІНІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ АЛЕРГЕНІМУНОТЕРАПІЇ У ПАЦІЄНТІВ З АЛЕРГІЧНИМИ ХВОРОБАМИ." Immunology and Allergy: Science and Practice, no. 3-4 (December 24, 2020): 71–78. http://dx.doi.org/10.37321/immunology.2020.3-4-08.

Full text
Abstract:
Патогенетично обумовленим методом лікування алергічних захворювань є специфічна алергенімуно-терапія (АІТ). Існують різні способи введення алерговакцини: від традиційних – субкутанних (СКІТ), до порівняно нових – сублінгвальних (СЛІТ). Ефективність алергенімунотерапії і безпека для пацієнта є метою багатьох досліджень.Мета. Аналіз клінічної ефективності АІТ з використанням різних способів введення алерговакцини (СЛІТ і СКІТ) у пацієнтів з алергічними хворобами.Матеріали і методи. Групу спостереження склали 165 хворих на різні алергічні хвороби, з них 73 (44,2%) жінок і 92 (55,8%) чоловіків, віком 32,6±2,4 років. Виконували загальні клінічні, лабораторні, інструментальні, специфічні алергологічні, в т.ч. молекулярні дослідження. Для АІТ використовували АЛКСОЇД (суміш полімеризованих екстрактів алергенів), для СЛІТ – спрей сублінгвальний ОРАЛТЕК, виробництва «Inmunotek», Іспанія. Оцінку клінічної ефективності на різних етапах трьохрічного періоду лікування проводили за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ).Результати дослідження. Оцінку проводили у трьох групах: 87 (52,7%) осіб (група СЛІТ), 78 (47,3%) осіб (група СКІТ) і 42 пацієнтів з алергічними хворобами (контрольна група). Визначили, що у пацієнтів на АІТ незалежно від способу введення алерговакцини спостерігалось достовірне зниження оцінки за ВАШ верхніх носових, верхніх неносових і нижніх симптомів через 36 місяців терапії порівняно з контрольноюгрупою. Натомість, достовірної різниці оцінки симптомів між групами на СЛІТ і СКІТ на усіх етапах спостереження (р>0,05) не виявлено.Висновок. Проведений трьохрічний курс АІТ вакциною виробництва «Inmunotek», Іспанія, незалежно від способів її введення (сублінгвального чи субкутанного), продемонстрував точність персоніфікованого вибору алерговакцини на підставі молекулярних досліджень і високу клінічну ефективність у пацієнтів з різними типами алергічних хвороб, що підтверджувалось критеріями ВАШ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "АІШ"

1

Шевченко, Світлана Михайлівна, and О. В. Руднєв. "Аналіз умов зміцнення поверхні сталевих виробів в процесі алмазно-іскрового шліфування." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45355.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гаврилюк, Дар'я Дмитрівна. "АІС торгової точки з роздрібного продажу харчових товарів." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10353.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коряков, С. В. "Оптичні спектри і дисперсія елементарних збуджень у тетрагональних гіротропних кристалах таформування наночастинок сполук АІІ ВV2 та АІІ ВV4 в цеолітних матрицях." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лабунська, А. В. "Інтелектуальна система управління продажами комерційного підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82634.

Full text
Abstract:
Розроблено автоматизовану систему інформаційної (АІС) підтримки клієнтів. Для досягнення поставленої мети було виконано такі задачі: проведено аналіз предметної області, розроблено концептуальну модель даних АІС, розроблено логічну модель даних АІС, розроблено інфологічну модель даних АІС, визначено архітектуру АІС, виконано програмну реалізацію та тестування АІС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мазур, Віта Миколаївна. "Удосконалення процесів проєктування жіночого костюма у спортивному стилі в умовах ПП «АІД» м. Хмельницький." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11383.

Full text
Abstract:
У результаті ситуаційного аналізу інформаційно-комунікативних технологій композиційної проробки художньої системи «сім’я» для проєктування обрано костюм у спортивному стилі, для жінок молодшої вікової групи, І повнотної групи. На основі проведеного опитування споживачів розроблено моделі пропозиції жіночих костюмів у спортивному стилі, що складаються із куртки та штанів. Під час проєктно-конструкторської проробки здійснено побудову базової та модельних конструкцій куртки та штанів у спортивному стилі на вихідний розмір 170-100-104 за методикою розробленою ВБМТВ. Розроблено комплект лекал на базову модель куртки та штанів, виконано його градацію та представлено технічний опис на базову модель костюма у спортивному стилі. У ході технологічної проробки обґрунтовано вибір матеріалів для виготовлення костюму у спортивному стилі, обрано обладнання для його виготовлення, режими технологічної обробки та запропоновано технологію виготовлення основних вузлів куртки та штанів. Також охарактеризовано умови праці на ПП «АІД» та підтверджено їх відповідність нормативній документації з охорони праці. На основі розрахунків підтверджено економічну ефективність прийнятих у роботі проєктних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Перекрестов, Вячеслав Іванович, Вячеслав Иванович Перекрестов, Viacheslav Ivanovych Perekrestov, Юлія Олександрівна Космінська, Юлия Александровна Косминская, Yuliia Oleksandrivna Kosminska, Ганна Сергіївна Корнющенко, Анна Сергеевна Корнющенко, and Hanna Serhiivna Korniushchenko. "Формирование высокопористых слоев АІ при помощи самоорганизованных ионных распылителей." Thesis, Издательство СумГУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15273.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козлов, Ю. О. "Web-застосунок інформаційної підтримки освітньої програми університету." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23041.

Full text
Abstract:
Козлов, Ю. О. Web-застосунок інформаційної підтримки освітньої програми університету : випускна кваліфікаційна робота : 123 "Кoмп’ютepнa iнжeнepiя" / Ю. О. Козлов ; керівник роботи В. В. Казимир ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра iнфopмaцiйниx тa кoмп’ютepниx cиcтeм. – Чернігів, 2021. – 72 с.
Об’єктом дослідження даної роботи є Web-застосунок інформаційної підтримки освітньої програми університету. Предмет дослідження – засоби розробки веб-орієнтованих програмних додатків обліку даних. Мета дослідження полягає в розробці Web-застосунку інформаційної підтримки освітньої програми університету з будь-якого підключеного до інтернету пристрою з системою авторизації. Матеріали, методи та технічні засоби: об’єктно-орієнтоване програмування, мова програмування Python, Django web framework, персональний комп’ютер з процесором IntelCore i7 7700k під управлінням операційної системи Microsoft Windows 10. Результати. Створено програмний web-додаток для інформаційної підтримки освітньої програми університету. Висновки. Розроблено програмну інформаційно-облікову систему для освітньої програми університету. Галузь використання – інформаційна система університету, системи обліку.
The object of research of this work is the Web-application of information support of the educational program of the university. The subject of research – tools for developing web-based software applications for data accounting. The purpose of the study is to develop a Web-application of information support of the educational program of the university from any device connected to the Internet with an authorization system. Materials, method sand technical means: object-oriented programming, Python programming language, Django web framework, personal computer with IntelCore i7 7700k processor running Microsoft Windows 10 operating system. Results. A software web-application has been created for information suppor to the university's educational program. Conclusions. A software information and accounting system for the university educational program has been developed. Field of use – university information system, accounting systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Степаненко, Андрій Олександрович, Андрей Александрович Степаненко, Andrii Oleksandrovych Stepanenko, Б. М. Петруша, and О. В. Григоренко. "Взаємозв'язок між фазовим складом та електрофізичними властивостями двокомпонентних плівок на основі АІ і Ті." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18690.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гутник, Марина Валеріївна, and К. Л. Хжан. "Миколай Копернік. Суперечки навколо пріоритету відкриття геліоцентричної моделі." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38893.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Жежеря, В. А. "Співіснуючі форми та розподіл АІ (ІІІ) між абіотичними компонентами у поверхневих водних об"єктах різного типу." Diss. of Candidate of Geogrpahic Sciences, Ін-т гідробіології, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "АІШ"

1

"ЕТИЧНІСТЬ АІ У СФЕРІ КОМУНІКАЦІЙ." In ЖУРНАЛІСТИКА ТА РЕКЛАМА: ВЕКТОРИ ВЗАЄМОДІЇ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-03-19.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рымбай, Ақбота. "Халықаралық тәжірибе бойынша Ресей мен АҚШ-тың инфляциямен күрес әдістерін салыстырмалы талдау." In Materials of International Practical Internet Conference “Challenges of Science”. Institute of Metallury and Ore Beneficiation, 2019. http://dx.doi.org/10.31643/2019.014.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography