Academic literature on the topic 'Аудит в Україні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Аудит в Україні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Аудит в Україні"

1

Лісовий, А. В. "УНІФІКАЦІЯ ТЕРМІНОЛОГІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО АУДИТУ В СИСТЕМІ КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 1 (May 25, 2017): 85–91. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.1.2017.85-91.

Full text
Abstract:
Метою статті є удосконалення системи державного фінансового аудиту в контексті досягнення найбільш ефективного результату здійснення державного фінансового контролю в Україні. У роботі з’ясовано сутність понять «контроль», «фінансовий контроль», «державний фінансовий контроль» та «державний фінансовий аудит», запропоновано розширення поняття «державний фінансовий аудит» до форми державного фінансового контролю всієї сукупності операцій з державними фінансами, тобто пропонується включити в нього, крім бюджетного аудиту (який здійснюватиме Державна аудиторська служба України), ще й податковий та митний аудит, які проводитиме Державна фіскальна служба України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кравченко, Юлія, and Олександр Ружанський. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЕЛЕМЕНТ ПУБЛІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ." Науковий вісник: Державне управління, no. 1(11) (March 31, 2022): 260–75. http://dx.doi.org/10.33269/2618-0065-2022-1(11)-260-275.

Full text
Abstract:
Для виконання функцій держави, зокрема таких як соціальна, створюються бюджетні установи. Джерелом фінансування таких організацій є Державний бюджет України. Важливо, щоб народ як джерело влади в Україні був упевнений, що керівники бюджетної установи здійснюють публічний менеджмент у такий спосіб, який забезпечує досягнення цілей діяльності організації, ефективне, економічне та законне використання бюджетних коштів. Для встановлення рівня належного управління цими коштами застосовуються різні форми контролю. Метою статті є дослідження поняття державного фінансового аудиту, місця внутрішнього аудиту в класифікації державного фінансового аудиту та результатів здійснення такого аудиту в системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій як елементу ефективного публічного менеджменту. У статті досліджено внутрішній аудит як форму контролю, його місце в класифікації державного фінансового аудиту. Запропоновано авторське визначення державного фінансового аудиту як дослідження напрямів та підстав використання бюджетних ресурсів, перевірку бухгалтерського обліку, фінансової звітності бюджетних установ та надання впевненості стосовно рівня її достовірності й рекомендацій щодо удосконалення функціонування системи внутрішнього контролю в аудиторському звіті та контроль відповідності діяльності бюджетної установи вітчизняним нормативно-правовим актам. Внутрішній аудит класифікується в системі державного фінансового аудиту поряд із зовнішнім залежно від інституцій, якими проводиться аудит. На підставі аналізу визначень поняття «внутрішній аудит» змодельовано цей термін. Зазначено, що об’єктом внутрішнього аудиту, зокрема, є система внутрішнього контролю щодо побудови якої підрозділ внутрішнього аудиту надає методичну допомогу. В цьому науковому доробку досліджено фактичний стан справ із запровадженням внутрішнього контролю в системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС). Представлено результати здійснення внутрішнього аудиту в системі ДСНС як елементу ефективного публічного менеджменту. В підсумку встановлено, що система внутрішнього контролю в системі ДСНС потребує доопрацювання в частині розроблення адміністративних регламентів окремих процесів, їх гармонізацію з метою запобігання ризикам прийняття нерезультативних управлінських рішень під час здійснення повсякденної діяльності та недопущення порушень вимог чинного законодавства надалі. Напрямами подальших наукових розвідок є дослідження видів ризиків діяльності організацій в системі ДСНС та шляхів їх нейтралізації відповідними заходами контролю, які мають бути обраними публічними менеджерами різних ланок управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яремчук, І. В. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 5 (July 4, 2020): 180–89. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.5.2020.180-189.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретичну платформу, проблеми внутрішнього аудиту ефективності використання бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я, проведено аналіз зарубіжного досвіду та можливість впровадження його в Україні. Встановлено, що на сьогодні аудит ефективності на шляху покращення фінансового контролю в медичній сфері є засобом удосконалення процесів, які відбуваються в економіці внаслідок реалізації медичної реформи. Таким чином, розроблено рекомендації щодо покращення функціонування аудиту ефективності використання бюджетних коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Редько, О. "Професійний аудит в Україні. Інтродукція." Бухгалтерський облік і аудит, no. 7 (2009): 33–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Doroshenko, O. O. "ЗОВНІШНІЙ ДЕРЖАВНИЙ АУДИТ В УКРАЇНІ: ЗНАЧЕННЯ ТА НАПРЯМКИ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, no. 90 (October 2, 2020): 39. http://dx.doi.org/10.31713/ve220205.

Full text
Abstract:
У статті розглядається значення та необхідність впровадження міжнародних стандартів зовнішнього аудиту державних фінансів у практику контрольних органів України. У статті наведено передумови здійснення аудиту вищими органами фінансового контролю згідно з основоположними міжнародними документами. Визначено перешкоди законодавчого та організаційного характеру щодо здійснення такого аудиту в Україні. Охарактеризовано чинну структуру стандартів INTOSAI відповідно до Системи професійної документації INTOSAI. Визначено положення, які слід враховувати керівництву і аудиторам ВОФК при імплементації міжнародних стандартів згідно з зарубіжним досвідом. Означено ряд кроків, які слід здійснити в Україні в процесі впровадження стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кравченко, Ю. "Державний фінансовий аудит: реалії застосування в Україні." Бухгалтерський облік і аудит, no. 10 (2013): 46–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Наконечна, Альона. "Сучасний стан контролю в сфері банківської діяльності: проблеми та шляхи вдосконалення." Проблеми сучасних трансформацій. Серія: право, публічне управління та адміністрування, no. 1 (October 20, 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.54929/pmtl-issue1-2021-10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан контролю у сфері банківської діяльності в Україні. Доведено, що його правова база в загальних рисах відповідає європейським стандартам і вдосконалюється з урахуванням вимог Базельського комітету за сприяння міжнародних організацій. Проблеми банківського контролю в Україні лежать в площині недостатнього розроблення нормативних документів і практичної реалізації їхніх положень. В статті розглянуто такі види контролю як банківський нагляд, внутрішній банківський контроль та незалежний аудит. Запропоновано застосування в Україні моделі банківського нагляду, яка передбачає його здійснення Національним банком України спільно з іншими контролюючими органами. Обґрунтовано необхідність подальшого вдосконалення систем діагностики фінансового стану банку, контролю за наявністю та ефективністю систем управління ризиками, методики обчислення значень обов’язкових економічних нормативів та процедур банківського нагляду, заходів щодо протидії відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, розкриття інформації у фінансовій звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Олійник, Євгенія Валеріївна. "АУДИТ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 1(51) (April 13, 2018): 430–35. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2018.1(51).430-435.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жолобчук, І. "Екологічний аудит в Україні проблеми та актуальність впровадження." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 144 (2013): 60–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Стрельник, В. В. "Проблеми вдосконалення законодавства про екологічний аудит в Україні." Держава і право, Вип. 52 (2011): 400–404.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Аудит в Україні"

1

Слободяник, Ю. Б., Ю. Б. Слободяник, and Y. Slobodyanik. "Державний аудит в Україні: теорія, методологія, організація." Diss., Одеський національний економічний університет, 2014. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3711.

Full text
Abstract:
Дисертаційне дослідження спрямоване на вирішення проблеми формування теоретико-методологічних і організаційних засад, методичного забезпечення та практичних рекомендацій щодо становлення і розвитку державного аудиту в Україні. Проведено ретроспективу контролю державних фінансів для з’ясування місця і ролі в ньому державного аудиту; конкретизовано сутність поняття “державний аудит”, уточнено його функції, предмет, об’єкти та суб’єкти. Обґрунтовано класифікацію видів і форм державного аудиту; сформульовано постулати державного аудиту, розкрито його основоположні принципи. Внесено пропозиції щодо удосконалення законодавчого і нормативного забезпечення державного аудиту; проаналізовано ефективність чинної системи контролю державних фінансів, визначено основні фактори, що впливають на якість контролю; розкрито передумови становлення і розвитку державного аудиту в Україні; обґрунтовано критерії ефективності системи державного аудиту. Запропоновано організаційну структуру системи державного аудиту з визначенням функціональних взаємозв’язків і закріпленням статусу вищого органу державного аудиту за Рахунковою палатою України. Сформульовано і охарактеризовано методологічні засади організації і проведення основних форм державного аудиту. Обґрунтовано напрями розвитку методичних основ організації і проведення державного аудиту ефективності.
Диссертационное исследование направлено на решение проблемы разработки теоретических, методологических и организационных основ формирования целостной системы государственного аудита в Украине с учетом требований Международных стандартов высших органов государственного аудита (ISSAI). Объектом исследования является система государственного аудита как взаимосвязанная совокупность субъектов, контрольных действий, подконтрольных объектов и результатов государственного аудита. Предмет исследования – теоретические, методологические, организационные основы и методы реализации государственного аудита в Украине. Предложенная в диссертации концепция построения целостной системы государственного аудита в Украине имеет практическое значение в контексте разработки стратегии развития национальной экономики, основанной на принципах общественной ответственности. Основные научные положения диссертации доведены до уровня методических разработок и практических рекомендаций, которые могут применяться государственными учреждениями и организациями в зависимости от их полномочий, общественными организациями, другими субъектами хозяйствования различных форм собственности, а также высшими учебными заведениями. Наиболее значимые результаты исследования состоят в следующем. Проведена периодизация становления и развития государственного аудита. Обосновано выделение последнего этапа, который характеризуется изменением подходов к организации государственного аудита, сопровождающимся обновлением полномочий высших контрольных органов зарубежных стран, разработкой стандартов государственного аудита с учетом глобальных потребностей развития цивилизации, расширением круга подконтрольных субъектов. Получили развитие теоретические основы государственного аудита, включающие его определение, уточнение функций, предмета, задач, объектов и субъектов. Сформулированы общественно-экономические, институциональные, организационные, информационно-технические и научные предпосылки, достаточные для становления и необходимые для развития государственного аудита, что позволило определить направление системного усовершенствования института государственного аудита в Украине в соответствии с требованиями мировых стандартов и внутренних национальных потребностей повышения эффективности государственного управления. Научно обоснованы классические постулаты аудита, сохраняющие свою истинность для сферы государственного аудита, предложены три авторских постулата, учитывающих особенности целей и задач государственного аудита. Усовершенствован порядок определения эффективности системы государственного аудита. Разработаны организационно-правовые мероприятия повышения качества функционирования Счетной палаты Украины, как высшего органа государственного аудита, на современном этапе её институционального развития с учетом результатов проведенного анализа соблюдения требований стандартов ISSAI. Усовершенствован инструментарий реализации принципа независимости государственного аудита в Украине, что позволит гарантировать сбалансированность, надежность и объективность заключений государственных аудиторов, будет способствовать достижению гласности и поддерживать эффективность системы государственного аудита. Аргументирована целесообразность принятия национальных стандартов государственного аудита, основанных на третьем уровне стандартов ISSAI. Такой подход учитывает степень готовности системы государственного аудита в Украине к внедрению международных стандартов и обеспечивает методологическую основу проведения государственных аудитов. Предложена комплексная система контроля качества государственного аудита, внедрение которой обеспечит достижение цели государственного аудита и повышение степени доверия общественности к результатам деятельности высшего органа государственного аудита. Разработано методическое обеспечение организации и проведения различных форм государственного аудита с учетом обновленных требований стандартов ISSAI. Обоснована необходимость привлечения к проведению государственного аудита независимых аудиторов. Получили развитие методические основы организации и проведения государственного аудита эффективности. Обоснован алгоритм контроля выполнения рекомендаций Счетной палаты Украины.
Thesis research solves a problem of theoretic and methodological bases forming, methodological support and practical recommendations as to establishing and developing of public audit in Ukraine. The retrospect of public finance control is conducted to explore the position and the role of public audit; the essence of the concept of public audit is specified, its functions, subjects and objects are also concretized. Classification of public audit kinds and forms is justified; postulates of public audit as well as its basic principles are formulated. The offers are made as to improving public audit legislative and standard supporting; the effectiveness of modern control of public finances is analyzed, the main factors impacting the control quality are determined; the background of establishing and developing public audit in Ukraine are disclosed; criteria of public audit effectiveness are proved. The organizational structure of public audit system along with the defining the operating interrelations and assigning the status of the supreme body of the state audit to Accounting Chamber of Ukraine is proposed. Methodological bases of organization and realization of main forms of public audit are formulated and characterized. The directions of developing methodical bases of performance public audit organization and realization are justified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мардус, Наталія Юріївна. "Вивчення перспектив розвитку аудиту в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33212.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пімоненко, Тетяна Володимирівна, Татьяна Владимировна Пимоненко, Tetiana Volodymyrivna Pimonenko, Т. В. Руденко, and К. О. Терещенко. "Обгрунтування впровадження екологічного аудиту в Україні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15533.

Full text
Abstract:
Для того, щоб екологічний аудит став одним з реальних механізмів покращення вкрай несприятливої екологічної ситуації в Україні, необхідно, по-перше, забезпечити обов'язковість проведення екологічного аудиту на всіх підприємствах, яеі становлять екологічну небезпеку незалежно від їх форм власності. Закріпити законодавчо обов'язковість виконання рекомендацій екологічного аудиту. Також розширити сферу екологічного аудиту і на об'єкти, які вже вийшли з виробничої діяльності, але становлять загрозу для навколишнього середовища - нафтосховища і накопичувачі токсичних відходів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15533
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Слободяник, Ю. Б. "Проблеми становлення державного аудиту в Україні." Thesis, Поліський державний університет, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62855.

Full text
Abstract:
В ринкових умовах фінансова діяльність держави ускладнюється взаємозв’язком з діяльністю недержавних комерційних організацій, іноземних інвесторів тощо. Відповідно ускладнюється і державний фінансовий контроль, який з метою дотримання законності в сфері фінансів охоплює не лише фінансову діяльність державних організацій, але й, опосередковано, інших організацій і фізичних осіб. Державний фінансовий контроль є інструментом державного регулювання соціально-економічних процесів, забезпечує здійснення нормального функціонування фінансової системи в цілому. Наявність зовнішнього і внутрішнього державного фінансового контролю є ознакою правової демократичної держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Слободяник, Ю. Б. "Перспективи розвитку державного аудиту в Україні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62792.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Артеменко, Наталія Вікторівна. "Внутрішній аудит: основи та перспективи розвитку в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26034.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дроздова, Олена Юріївна, Елена Юрьевна Дроздова, and Olena Yuriivna Drozdova. "Актуальні питання впровадження та розвитку екологічного аудиту в Україні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8323.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шипунова, О. В. "Проблемні аспекти комп’ютеризації аудиту в Україні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62901.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Слободяник, Ю. Б. "Пріоритетні напрямки розвитку державного фінансового контролю в Україні." Thesis, Сімферополь : ЦРОНІ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62575.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Олексіч, Жанна Анатоліївна, Жанна Анатольевна Олексич, and Zhanna Anatoliivna Oleksich. "Парадигма поетапного становлення системи державного аудиту в Україні." Thesis, Видавець Сочинський, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63980.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Аудит в Україні"

1

Усач, Б. Ф. Аудит. Київ: Знання-Пресс, 2002.

Find full text
Abstract:
У навчальному посібнику вперше розкривається система організації і проведення аудиту в умовах застосування в Україні нового Плану рахунків, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку і фінансової звітності, національних нормативів аудиту.Розглядаються види, об’єкти, методи й організація аудиту, етапи і процедури аудиту. Значна увага приділяється аудиторському звіту (висновку), аудиту активів і пасивів, оцінюванню фінансової звітності, показуються особливості аудиту в комп’ютерному середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондар, В. П. Концепція розвитку аудиту в Україні: теорія, методологія, організація. Житомир: ЖДТУ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павлюк, І. М. Бухгалтерський облік основних господарських операцій на підприємствах і в організаціях. Київ: Центр навчальної літератури, 2004.

Find full text
Abstract:
Викладено актуальні питання застосування на виробничих і торговельних підприємствах України Плану рахунків бухгалтерського обліку та ведення обліку основних господарських операцій на підприємствах. Для студентів спеціальності "Облік і аудит"
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/xmnpk-22.

Full text
Abstract:
У збірнику представлено тези наукових докладів Х Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн»: Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Дніпро, 29-30 березня 2022р.). На конференції розглянуті проблеми ефективного управління економічними системами, запровадження нових бізнес-стратегій та роль інформаційних технологій у сфері економіки. Особиста увага приділена аспектам альтернативної енергетики в Україні та підвищенню ефективності відновлювальних джерел енергії. Проаналізовано вплив пандемії COVID-19 на економіку України. Матеріал супроводжується необхідними статистичними аналітичними даними, ілюстраціями. Даний збірник доповідей має науково-практичне значення й розраховано на магістрів, аспірантів економічних, технічних спеціальностей, викладачів, наукових працівників та менеджерів, які займаються дослідженнями проблем розвитку статистики, обліку, оподатування та аудиту в умовах глобалізації й енергозбереження в Україні та світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography