Academic literature on the topic 'Аудитивні уміння'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Аудитивні уміння.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Аудитивні уміння"

1

Задорожна І.П. "СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ АУДИТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 30, 2021): 84–92. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.259.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасні підходи до формування іншомовної аудитивної компетентності учнів/студентів та визначено можливості оптимізації процесу навчання. Зроблено висновок про доцільність диференційованого розвитку психічних процесів (сприйняття, мислення, пам’ять, увага), психологічних механізмів (мовленнєвий слух, внутрішнє промовляння, ймовірнісне прогнозування, осмислення, оперативна пам’ять, механізм розрізнення та ідентифікації), а також механізмів смислової обробки інформації (механізм еквівалентних замін, перекодування, компресія, розширення (використання фонових знань), трансформації (заміна граматичних чи синтаксичних структур)); формування відповідних аудитивних навичок (особливо лексичних і фонетичних) та вмінь, а також інтегрованого їх розвитку, в тому числі у взаємозв’язку з іншими мовленнєвими уміннями та уміннями використовувати компенсаторні, когнітивні та метакогнітивні стратегії; розвитку рефлексивної самооцінки учнів/студентів, у тому числі із використанням листів для самооцінювання, розроблених на основі сучасних джерел, які допомагають визначити причини помилок в аудіюванні, пов’язані з процесами декодування, конструювання змісту аудіо чи відеофрагменту, некоректного вживання компенсаторних і метакогнітивних стратегій, з подальшим їх усуненням, а отже й автономії учнів/студентів від часткової до умовно повної залежно від віку та індивідуальних особливостей; зосередження уваги на інтенсивному, інтерактивному та особливо на екстенсивному та автономному аудіюванні з метою розвитку автономії учнів/студентів, яка є необхідною умовою формування готовності навчатися впродовж життя. Встановлено, що перспективними напрямами подальших досліджень є аналіз можливостей реалізації різних видів аудіювання в умовах змішаного та дистанційного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

УШАКОВА, Наталія, and Ольга АРТЬОМОВА. "АУДІЮВАННЯ ЯК ОДИН ІЗ СПОСОБІВ НАВЧАННЯ НЕРІДНОЇ МОВИ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 395–404. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-395-404.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ У статті на основі аналізу наукової літератури визначено діяльнісні та психологічні компоненти процесу аудіювання, які обумовлюють успішність навчання нерідної мови іноземних студентів. Актуальність наукових пошуків підвищення результативності навчання іноземців обумовлюється чисельними труднощами лінгвістичного та екстралінгвістичного характеру, з якими стикається студент-початківець під час включення в нове освітнє середовище. Формування комунікативної компетенції аудіювання до рівня адекватного сприйняття та розуміння навчальної лекції є однією з нагальних потреб та умов успішності професійної підготовки іноземців. У статті розглядаються особливості функціонування процесів, за допомогою яких забезпечується успішність усного сприйняття інформації, та труднощі, що викликаються недостатнім рівнем сформованості цих механізмів для сприйняття повідомлення нерідною мовою. Авторами обґрунтовується виникнення найбільшої у порівнянні з іншими видами мовленнєвої діяльності психічної напруги та активної розумової діяльності студента під час аудіювання. На думку авторів, виокремлення складових процесу сприйняття усного повідомлення визначає вибір ефективної системи завдань та вправ для усунення невідповідності розвитку механізмів аудіювання та формування необхідних навичок та вмінь, враховуючи індивідуальні особливості та потреби студентів-іноземців. Автори також приходять до висновку, що побудова мовної підготовки повинна враховувати минулий особистий досвід мовних мігрантів та особистісні вподобання, які вони застосовують для набуття комунікативних компетенцій зокрема в аудіюванні. Зазначено, що завданням викладача є організація та управління навчальною діяльністю студента, орієнтація його діяльності на досягнення бажаного результату під час вирішення студентом спеціально організованих навчальних завдань різного ступеню складності, метою яких є засвоєння студентом предметних знань, практичних умінь, навичок, розвиток його особистості в цій діяльності та спілкуванні з іншими людьми. У статті наголошується, що послідовне формування аудитивних навичок та вмінь у відповідності до основ особистісно-діяльнісного підходу побудови процесу мовної підготовки є одним з ефективних способів досягнення необхідного рівня комунікативної компетенції в області аудіювання. Ключові слова: іноземні студенти, мовна підготовка, мовленнєва діяльність, аудіювання, аудитивні вміння, особистісно-діяльнісний підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Hupka-Makohin, Nadiya. "Методологічні засади формування англомовної професійно орієнтованої аудитивної компетентності студентів економічних спеціальностей." Педагогічний дискурс, no. 28 (June 22, 2020): 69–74. http://dx.doi.org/10.31475/ped.dys.2020.28.09.

Full text
Abstract:
У статті теоретично проаналізовано та науково обґрунтовано зміст формування англомовної професійно орієнтованої компетентності в аудіюванні студентів економічних спеціальностей. Встановлено закономірності структури та компонентного складу системи навчально-виховного процесу в немовному вищому закладі освіти. Представлені результати контрольних зрізів навчання майбутніх економістів англомовного професійно орієнтованого аудіювання на основі яких виокремлено вимоги до англомовного професійно орієнтованого аудіювання у відповідності до видів аудіювання, а саме: розуміння основного змісту аудіотексту, що передбачає передусім розуміння майбутнім працівником сфери економіки теми й найсуттєвіших деталей аудіотексту; аудіювання з метою пошуку необхідної інформації чи інформації, яка цікавить, передбачає розуміння студентом конкретної інформації; аудіювання з повним розумінням аудіотексту передбачає розуміння студентом максимально повної і точної його інформації. Здійснено порівняльний аналіз професійно спрямованих умінь в аудіюванні, які виступають складовою комунікативно-професійної компетенції студентів економічних спеціальностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Аудитивні уміння"

1

Грушкевич, Вікторія Леонідівна. "Використання подкастів для розвитку аудитивних умінь учнів старшої школи на уроках англійської мови." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11174.

Full text
Abstract:
Дипломна робота магістра присвячена дослідженню процесу формування аудитивних умінь учнів старшої школи засобами англомовних навчальних подкастів. У роботі розглянуто зміст, етапи та систему вправ для навчання аудіювання учнів старшої школи на уроках іноземної мови. Обгрунтувано технологію роботи з англомовними навчальними подкастами. Розроблено комплекс вправ для розвитку аудитивних умінь учнів старшої коли засобами англомовних навчальних подкастів. Здійснено експериментальну перевірку ефективності розробленого комплекс вправ для розвитку аудитивних умінь учнів старшої школи засобами англомовних навчальних подкастів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кузьмук, А. В. "Розвиток аудитивних умінь учнів 8-го класу засобами екстенсивного аудіювання на уроках англійської мови." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10756.

Full text
Abstract:
Дипломна робота магістра присвячена дослідженню проблеми застосування засобу екстенсивного аудіювання для розвитку аудитивних умінь учнів 8-го класу. У роботі описані теоретичні та практичні положення використання засобів екстенсивного аудіювання для розвитку аудитивних умінь учнів 8-го класу. З’ясовано особливості розвитку іншомовних аудитивних умінь учнів 8-го класу. Висвітлено переваги та недоліки використання засобів екстенсивного аудіювання. Досліджено методики застосування екстенсивного аудіювання та розроблено авторський комплекс вправ для розвитку аудитивних вмінь учнів 8-го класу засобами екстенсивного аудіювання на уроках англійської мови. Експериментально перевірено ефективність авторського комплексу вправ для розвитку аудитивних вмінь учнів 8-го класу засобами екстенсивного аудіювання на уроках англійської мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Левентова, Юлія Сергіївна. "Організація самостійної роботи студентів-філологів з формування аудитивної англомовної компетентності." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5629.

Full text
Abstract:
Левентова Ю. С. Організація самостійної роботи студентів-філологів з формування аудитивної англомовної компетентності : кваліфікаційна робота мгістра спеціальності 035 "Філологія" / наук. керівник Т. О. Пахомова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 60 с.
EN : The work is presented on 60 pages of printed text. The list of references includes 53 sources. The presented article is devoted to listening. The topic of the work allows you to determine the teaching methodology for future teachers using authentic materials. The main goal of the study is: 1) consider the theoretical foundations of teaching listening as a component of the communicative competence of future English teachers; 2) study the methodology for the formation of English-speaking competence in listening to future English teachers; 3) to develop a system of exercises for the formation of auditory completeness and to investigate the effectiveness of the experimental methodology for the formation of listening competence. When choosing authentic materials for teaching listening, we took into account the following criteria: clarity of pronunciation, subject of audio text, its correspondence to the level of listeners. Authentic materials from the Internet resource "TED Talks" were chosen as educational material. The success of listening depends on the level of formation of the students' lexical, grammatical and phonetic skills. The formation of competence in listening occurs in stages in the exercises and involves the acquisition of speech skills by students, the formation of auditory skills and the development of auditory skills. The main task of developing competence in listening is to teach students to understand messages, which are both familiar and unfamiliar language material, as well as the ability to holistically understand it have their own structure.
UA : Робота викладена на 60 сторінках друкованого тексту. Перелік посилань включає 53 джерела. Об’єкт дослідження: процес вивчення аудіювання з англійської мови, з застосуванням автентичних матеріалів. Мета роботи: розглянути теоретичні засади навчання аудіювання, як складової комунікативної компетентності майбутніх вчителів англійської мови. Отримані результати: в результаті проведеного дослідження теоретично обґрунтовано, практично розроблено та практично опробовано метод навчання слухання студентів 2 курсу мовних спеціальностей із використанням автентичних матеріалів TED Talks. Формування компетентності в аудіюванні відбувається поетапно у вправах і передбачає набуття учнями мовних навиків, формування слухових умінь та розвиток слухових умінь. Основне завдання формування компетентності в аудіюванні – навчити учнів розуміти повідомлення, які є як знайомий, так і незнайомий мовний матеріал, а також здатність цілісно його розуміти мають свою власну структуру. Перевірка ефективності розробленої методики навчання аудіюванню з використанням автентичних матеріалів проводилася під час пробного навчання. Отримані результати свідчать про ефективність розробленої методології, що свідчить про доцільність подальших теоретичних та практичних досліджень у напрямку використання автентичних матеріалів для формування слухових умінь учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Аудитивні уміння"

1

Черчата, Л. М. "Тестовий контроль аудитивних умінь студентів немовних спеціальностей ЗВО у процесі вивчення дисципліни «Іноземна мова (за професійним спрямуванням»)." In THE ISSUES OF MODERN PHILOLOGY AND CREATIVE METHODS OF TEACHING A FOREIGN LANGUAGE IN THE EUROPEAN EDUCATION SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-180-0-54.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography