Academic literature on the topic 'Апаратна система'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Апаратна система.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Апаратна система"

1

Khalikov, Volodymyr, Anatolii Zhernosekov, Alexander Shatan, and Andrii Mukha. "ФОРМУВАННЯ ВОЛЬТ-АМПЕРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЖЕРЕЛ ЖИВЛЕННЯ ЗВАРЮВАЛЬНОЇ ДУГИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 78–84. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-78-84.

Full text
Abstract:
Актуальними є дослідження щодо поліпшення ефективності технології дугового зварювання та функціонування обладнання. Розглянута теоретична й апаратна реалізація зворотних зав’язків систем управління трифазними дуговими випрямлячами для належного формування їхніх вольтамперних характеристик і модифікацій зворотних зв’язків систем. Розроблена універсальна й компактна система управління дуговими випрямлячами з можливістю її застосування в установках для зварювання в середовищі інертних і активних газів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Gubarev, Vyacheslav, Viktor Volosov, Nikolay Salnikov, Vladimir Shevchenko, Sergiy Melnychuk, and Lyubov Maksymyuk. "СИСТЕМА ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВЗАЄМНОГО ПОЛОЖЕННЯ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ ПРИ ЗБЛИЖЕННІ ТА СТИКУВАННІ." Science and Innovation 17, no. 2 (April 27, 2021): 50–63. http://dx.doi.org/10.15407/scine17.02.050.

Full text
Abstract:
Вступ. У країнах-лідерах космічної галузі інтенсивно ведуться роботи зі створення сервісних космічних апаратів для інспекції та обслуговування некооперованих космічних апаратів, які не оснащено спеціальними засобами для стикування. Застосування оптичних систем, так званих систем технічного зору, визначення положення дозволяють здійснити автоматичне зближення і стикування з некооперованим космічним апаратом. Проблематика. На сьогодні проблема розпізнавання за відеозображенням взаємного положення космічних апаратів при зближенні і стикуванні, ще не має ефективного розв’язання. Під ефективністю розуміється виконання технічних вимог до бортової системи технічного зору за точністю та швидкодією при допустимих обсягах обчислень і збереження інформації. Тому актуальним є побудова системи технічного зору, створення відповідного математичного, алгоритмічного та програмного забезпечення з перевіркою запропонованих рішень у стендових випробуваннях. Систему призначено для автоматичного зближення і стикування з некооперованим космічним апаратом. Мета. Розробка науково-технічних основ побудови системи технічного зору та методів розв’язання задачі визначення положення космічного апарата відносно некооперованого космічного апарата, створення математичного опису процесу зближення та стиковки, а також програмно-алгоритмічного забезпечення системи технічного зору, що задовольняє задані вимоги. Матеріали й методи. Використано методи фільтрації та обробки цифрових зображень, комп’ютерної графіки, динаміки космічних апаратів, методи еліпсоїдального оцінювання стану нелінійних динамічних систем, методи розв’язування систем нелінійних рівнянь, методи теорії графів та навчання. Результати. Створено математичне, алгоритмічне та програмно-технічне забезпечення системи технічного зору для визначення положення та орієнтації космічного апарата відносно некооперованого космічного апарата, придатне для практичного застосування. Висновки. Проведені випробування системи технічного зору на стенді показали працездатність запропонованих науково-технічних рішень та можливість використання їх на практиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ozerchuk, І. "Принципи реалізації Bluetooth 5.2: апаратна реалізація." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 46 (March 31, 2022): 36–42. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2022-46-06.

Full text
Abstract:
У статті розкрито принципи реалізації Bluetooth 5.2 з точки зору апаратної реалізації. Описано еволюцію технології Bluetooth, наведено інноваційні функції Bluetooth 5.2, визначено основні переваги. Розкрито механізм встановлення зв’язку та описано етапи реалізації останнього. Запропоновано алгоритм формування з’єднання точка-точка за технологією Bluetooth з детальним описом процесу. Охарактеризовано стек протоколів Bluetooth. Визначено функціональну приналежність кожного протоколу та описано принцип взаємодії поміж протоколами. Наголошується, що в умовах сьогодення, низка сучасних компаній інтегрували основні функції широкої смуги Bluetooth в апаратне забезпечення, інші компанії, надають інтерфейс керування хостом. Підкреслено, що система на основі ARM для реалізації Bluetooth передачі у своєму складі має низку додаткових компонентів з’єднаних поміж собою шиною даних. Схематично представлено взаємодію апаратного забезпечення Bluetooth з встановленням функціональних зв’язків. Обґрунтовано принцип реалізації шифрування даних (функція потокового шифру) в апаратному забезпеченні. Наголошується, що застосування функції потокового шифру в апаратному забезпеченні знімає безперервне навантаження з процесора по бездротовому каналу під час передачі даних, а реалізація механізму генерації ключів та аутентифікації в апаратному (а не програмному) забезпеченні призводить до швидшого часу підключення та мінімізації споживання енергії. Запропонована архітектура системи для реалізації апаратного забезпечення Bluetooth 5.2 з урахуванням функції крипто захисту, описано потоки зв’язків на базі системи та описано кожен наявний функціональний блок з відокремленням власної приналежності та виконуваних завдань. Описано широту спектру застосування Bluetooth 5.2 з виділенням таких сфер як: розумні пристрої; засоби масової інформації (телебачення, радіомовлення); подвійна трансляція (функція подвійної трансляції, допомагає у передачі ідентичної інформації через обладнання LE Audio та дубль через гарнітуру Bluetooth або відповідний мобільний додаток, це може значно заощадити час та енергію); багатомовний переклад у режимі реального часу (дана функція зручна при спілкуванні на різних мовах, чи прослуховуванні інформації різними мовами).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Перегуда, О. М., А. В. Родіонов, and А. І. Бобунов. "Фасетна класифікація особливих випадків у польоті безпілотного літального апарату 1 класу." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(46) (February 17, 2022): 85–91. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2022.46.12.

Full text
Abstract:
У роботі запропоновано фасетну систему класифікації особливих випадків у польоті, характерних для безпілотного літального апарату І класу, яка усуває недоліки ієрархічних систем класифікації та дозволяє систематизувати особливі випадки у польоті за набором необхідних ознак (фасетів). Запропонована система дозволяє при ідентифікації особливого випадку у польоті бортовою інформаційною системою позначати його кодом та обробляти відповідні ознаки для вирішення різних завдань, зокрема пов'язаних з управлінням безпілотним літальним апаратом І класу в “конфліктних ситуаціях”, аналізом його стану як технічної системи та аналізом можливих наслідків небезпечних ситуацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Berezhnoj, A., and I. Kryzhanivskyi. "КОМПЛЕКС ЗАДАЧ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ НА ПЛАНУВАННЯ МАРШРУТІВ ПОЛЬОТІВ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 3–6. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.003.

Full text
Abstract:
Впровадження інформаційно-аналітичних систем у практику людської діяльності в умовах стрімкого розвитку інформаційних і телекомунікаційних технологій забезпечує рішення ключової для керівника задачі - здійснення ефективного управління в масштабах визначених повноважень. Використання в роботі сучасних технологій підтримки прийняття рішень дозволяє знизити ризики, які пов'язані з прийняттям необґрунтованих рішень, корегувати плани застосування безпілотних авіаційних комплексів в умовах мінливої обстановки і ситуаціях невизначеності. У статті доведено, що широке застосування безпілотних літальних апаратів дозволяє вирішувати різні задачі в умовах, у яких застосування пілотованої авіації недоцільно. Низька вартість, простота і доступність технології виробництва, тактико-технічні характеристики безпілотних літальних апаратів дозволяють використовувати їх для вирішення широкого спектру завдань, у тому числі з пошуку стаціонарних та динамічних об’єктів. Дані завдання вимагають ретельного планування маршрутів польотів безпілотних літальних апаратів для пошуку та моніторингу стану різних об’єктів, прийняття оптимальних рішень щодо дій з урахуванням різноманітних факторів впливу на безпілотний літальний апарат, формування управляючих рішень з високою оперативністю та обґрунтованістю, що може бути забезпечено створенням інтелектуальної системи підтримки прийняття рішення. Застосування безпілотних літальних апаратів передбачає виконання планування маршрутів польотів, що характеризується значною часовою та обчислювальною складністю. На теперішній час значна увага дослідників присвячена розробкам інтелектуальних систем підтримки прийняття рішення оператора безпілотного літального апарату по управлінню технічним засобом з урахуванням можливих впливів на апарат, однак моделі та задачі системи прийняття рішення на планування маршрутів безпілотних літальних апаратів не розкриті в у повній мірі. У статті розроблена структура комплексу задач планування маршрутів польоту безпілотного літального апарату, яку доцільно застосувати при створенні автоматизованої системи управління підрозділами безпілотних літальних апаратів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Грабова, Тетяна Леонідівна, О. Шматок, and Ніна Сильнягіна. "Розробка інноваційного тепломасообмінного обладнання для фармацевтичних технологій." Scientific Works 83, no. 1 (September 1, 2019): 67–73. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1420.

Full text
Abstract:
В роботі досліджено вплив комплексу гідродинамічних ефектів, які реалізуються у роторно-пульсаційних апаратах дисково-циліндричного типу, на реологічні, структурні та текстурні характеристики дисперсних систем зі структурами складного коагуляційного і конденсаційно-коагуляційного типу. Досліджувані системи мають міцну високорозвинену структуру з аномальною реологічною поведінкою, яка полягає в співіснуванні різних режимів течії в досліджуваному діапазоні швидкостей зсуву. Виявлено, що системи з коагуляційною структурою здатні до повного тиксотропного відновлення після зняття навантаження, а системи зі змішаною структурою - тільки частково. Останні є чутливими до зсувних деформацій, вплив яких різко зростає в процесі структуроутворення і призводять до втрати плинності системи, що ускладнює технологію отримання таких систем. Виявлено, що при гідродинамічній обробці, з одного боку зростає дисперсність, а з іншого - відбуваються текстурні перебудови, що призводить до зміни функціональних властивостей, в тому числі адсорбційної здатності. Часові і просторові фактори впливу на систему залежать від конструктивних особливостей апаратів та повинні бути узгоджені з фізичними і фізико-хімічними властивостями компонентів системи. Для отримання структурованих дисперсних систем було запропоновано проточні апарати з двома роторно-статорними парами у вертикальному виконанні і з трьома парами в горизонтальному виконанні, які можуть бути задіяні як в одному циркуляційному контурі, так і працювати в автономних режимах. За результатами досліджень запропоновано технологічне оболаднання для отримання структурно однорідних функціональних продуктів, зокрема ентеросорбційні пасти і аплікаційні гелі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kovalenko, Yu B., and I. O. Kozlyuk. "РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ РОЗРОБЛЕННЯ ДОДАТКА ІНТЕГРОВАНОЇ МОДУЛЬНОЇ АВІОНІКИ ЗА СТАНДАРТОМ ARINC653." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (March 12, 2021): 27–35. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-04.

Full text
Abstract:
Сучасні інтегровані модульні системи авіоніки привносять значну гнучкість у розроблення систем авіоніки, але з такою гнучкістю виникає більш складний процес проектування для точного налаштування програмно-апаратної платформи виконання. Це значно збільшує труднощі в проектуванні системи IMA порівняно з федеративними архітектурою, де прикладне програмне забезпечення статично розподіляється між її виконавчим обладнанням. Метою розроблення програмного комплексу є надання засобів розроблення прикладних програм ІМА і подальший їх запуск на цільовій платформі LynxOS-178 без зміни вихідного коду. Використання цього комплексу дозволить як формувати нові навички для розроблення сучасних модулів авіоніки, так і отримати більш глибокі знання для формування компетенцій у сфері новітніх технологій. У статті пропонується архітектура програмного комплексу розроблення прикладних програм інтегрованої модульної авіоніки (далі – ІМА) з інтерфейсом APEX за стандартом ARINC-653 в операційній системі Linux, особливості її реалізації, а також методи розроблення програмного комплексу. Запропонований підхід спрощує процес розроблення додатків ІМА і зменшує ціну розроблення, включаючи тестування і налагодження. Також використання як загальнодоступної операційної системи реального часу ОСРЧ Linux із відкритим вихідним кодом з інтерфейсом APEX за стандартом ARINC-653 під час розроблення прикладних програм ІМА є рішенням, що лежить у межах програми імпортозаміщення. Запропонований програмний комплекс можна використовувати для забезпечення дисциплін, пов’язаних із вбудованими обчислювальними системами як засіб для розроблення додатків ІМА, у межах освоєння таких компетенцій, як здатність освоювати методики використання програмних засобів для розв’язання практичних завдань, здатність розробляти компоненти апаратно-програмних комплексів і баз даних, використовуючи сучасні інструментальні засоби і технології програмування, здатність сполучати апаратні й програмні засоби в складі інформаційних і автоматизованих систем, готовність застосовувати основи інформатики та програмування до проектування, конструювання та тестування програмних продуктів, готовність застосовувати основні методи і інструменти розроблення програмного забезпечення, володіння навичками використання різних технологій розроблення програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Simak, D. M., V. M. Atamaniuk, V. I. Sklabinskyi, A. O. Nagurskiy, and Ya M. Gumnnitsky. "Методика розрахунку прямотечійнo-протитечійного розчинення калійної руди." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 6 (June 27, 2018): 117–21. http://dx.doi.org/10.15421/40280623.

Full text
Abstract:
Наведено результати теоретичного та експериментального дослідження процесу розчинення калійної руди, основу якої складають сполуки калій хлориду та калій сульфату. Подано результати експериментального дослідження розчинення калійної солі у реакторі з механічним та пневматичним перемішуванням, який імітував одну з комірок промислового апарата. Фізично змодельовано цей процес у реакторі з механічним перемішуванням. Процес розчинення проведено за низьких чисел обертів, які становили 80 об/хв, що імітувало розчинення у промисловому шнековому апараті-розчиннику, у якому тверда фаза переміщається шнеком по дну апарата, а рідина рухається над поверхнею твердої фази, при цьому тверда фаза не переходить у зважений стан. Транспортування твердої солі шнеком перемішує її та оновлює поверхню контакту солі з рідиною. Визначення коефіцієнта масовіддачі проведено під час розчинення калійної руди у насиченому розчині натрій хлориду за відсутності у ньому іонів калію, так і за їх наявності, що відповідає промисловим умовам розчинення і є необхідною умовою розчинення для кристалізації калійної солі. Наведено основні параметри процесу розчинення калійної солі у насиченому розчині натрій хлориду. На основі рівняння масовіддачі визначено коефіцієнт масовіддачі під час механічного перемішування та пневматичного барботування розчину. Досліджено розчинення калійної солі за умов механічного перемішування та додаткової подачі нагрітого повітря. Наведено методики розрахунку системи апаратів-розчинників у протитечійно-прямотечійній схемі розчинення. Для промислового розчинника на основі рівнянь матеріального балансу та кінетики складено математичну модель, яка описує процес розчинення. Розглянуто систему трьох апаратів-розчинників, кожен з яких розділений вертикальною перегородкою на дві комірки, що імітують реактор ідеального перемішування. У кожному апараті фази рухаються прямотечійно. У системі трьох апаратів рух твердої та рідкої фаз відбувається протитечійно. Рішення математичної моделі представлено у графічному вигляді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Петрова, А. Т. "ГЕОМЕТРИЧНІ АСПЕКТИ ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРОСТОРУ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 4 (November 26, 2021): 83–88. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.4.10.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання, пов’язані з вивченням можливостей деяких спеці- альних координатних систем, які можуть застосовуватися під час проєктування повер- хонь складної криволінійної форми. Криві поверхні застосовуються в багатьох галузях науки й техніки, зокрема машинобудуванні, будівництві, архітектурі та інших галузях знань, а також на виробництві. Конструювання складних кривих поверхонь може бути спрощеним, якщо під час проєктування застосовується геометричний апарат створення спеціальної координатної системи. У таких випадках геометричний апарат спеціальної координатної системи органічно зв’язується з геометрією та кінематикою поверхні, що конструюється. У практиці архітектурного проєктування є чимало прикладів застосування спеціаль- ної координатної системи під час проєктування оболонок і різних криволінійних варіантів покриттів будівельних об’єктів та інших споруд. У зв’язку із цим у роботі пропонується докладний опис геометричних перетворень прямокутної декартової системи координат на інші координатні системи. Будь-яку тривимірну систему координат представляємо у вигляді трьох умовних осей і трьох величин, що відкладаються на цих осях. Осі можуть бути прямолінійними чи криволінійними, а координати можуть бути лінійними величи- нами, кутовими, виражатися простим числом або взагалі бути якоюсь функцією деяких наперед заданих параметрів. Будь-яка точка, лінія або навіть поверхня може використовуватися як початок від- ліку вибраних координат. Таким чином, отриману безліч координатних систем можна назвати узагальненою координатною системою. Водночас сутність будь-якої просторо- вої координатної системи може бути представлена певною конгруенцією. Геометричним апаратом узагальненої координатної системи є будь-яка конгруенція прямих чи кривих ліній з урахуванням конкретних умов, що зв’язують параметри конгруенції. У визначення «узагальнена координатна система» включаються також відомі в математиці цилін- дрична та сферична координатні системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Timenko, A. V., V. V. Shkarupylo, and V. V. Smolii. "НЕЙРОМЕРЕЖЕВА МОДЕЛЬ КОНТРОЛЮ АПАРАТНОЇ СУМІСНОСТІ КОМПОНЕНТІВ IOT-СИСТЕМИ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (March 12, 2021): 52–59. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-07.

Full text
Abstract:
У наш час парадигма інтернету речей здобуває більш широке роз- повсюдження. Прикладна її реалізація в глобальному масштабі потребує залучення спеціалізованих технологій та засобів. Один із напрямів, що потребує опрацювання, є забезпечення сумісності компонентів відповідних систем. Цю роботу присвячено розвитку вказаного напряму. Для цього у роботі розв’язується завдання розроблення моделі контролю сумісності компонентів системи інтернету речей на рівні апаратного забезпечення, що дозволятиме своєчасно попереджувати відмови та/або виходи зі строю компонентів системи. У межах роботи розкривається складник представленого комплексного підходу до контролю сумісності компонентів системи інтернету речей на рівнях як програмного, так і апаратного забезпечень. При цьому акцент робиться саме на апаратній сумісності компонентів системи. Запропоновано модель контролю апаратної сумісності компонентів системи інтернету речей, що будується на основі математичного апарату нейронних мереж. Апаратна сумісність компонентів системи розглядається з позиції функціональної безпеки останньої. Компонентами розглянуто пристрої на базі мікроконтролерів ESP 8266 і ESP 8285, що набули значного поширення, зокрема, завдяки низькій вартості їх придбання. Практична значущість отриманих у роботі результатів полягає у такому: запропоновано засіб оцінювання актуального стану компонентів системи інтернету речей, що дозволяє своєчасно виявити й усунути загрозу функціональній безпеці системи в цілому на рівні окремого компонента системи; запропоновано засіб прогнозування кількості таких компонентів упродовж заданого інтервалу часу. Перевірку розробленої моделі побудовано на розв’язанні завдань апроксимації й екстраполяції. Показано, що прикладне використання запропонованої моделі дозволяє виявляти компоненти системи, що потребують налаштування або заміни, тобто порушують функціональну безпеку системи в цілому. Розв’язання задачі екстраполяції дозволяє прогнозувати кількість таких компонентів через заданий час.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Апаратна система"

1

Ягнюков, С. Ю., and Олександр Федорович Даниленко. "Реалізація модулю UDP/IP на FPGA з процесорним управлінням." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47163.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Красніков, Андрій Вікторович. "Комплекс користувацьких програм для комунікації FPGA з вбудованим процесорним ядром ARM Cortex A9." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/30792.

Full text
Abstract:
Робота складається із вступу та чотирьох розділів. Загальний обсяг роботи: 90 аркушів основного тексту, 37 ілюстрації, 26 таблиць. При підготовці використовувалася література з 32 різних джерел. Актуальність. На хвилі розвитку обчислювальних систем, все більшу популярність здобувають мікросхеми класу програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Сучасні ПЛІС FPGA інтегрують процесорні ядра, блоки RAM-пам'яті, блоки DSP-обчислень і багато іншого, що забезпечує велику потужність при незначному енергоспоживанні та компактних розмірах. З огляду на наявні на даний момент часу параметри ПЛІС і високі темпи розвитку технології їх створення, ПЛІС різних фірм-виробників стали використовувати в серійних виробах. Особливо привертає в ПЛІС їх можливість налаштування на вирішення певних класів задач з метою оптимізації їх конкретних параметрів. Мета і завдання дослідження. Метою магістерської роботи є дослідження реконфігурованих комп’ютерних систем та створення комплексу користувацьких програм для комунікації FPGA з вбудованим процесорним ядром ARM Cortex A9. Для досягнення мети дослідження поставлено і вирішено такі завдання: • дослідження архітектури FPGA; • дослідження апаратної процесорної системи; • дослідження взаємодії апаратної процесорної системи з реконфігурованою областю; • розробка програм на мові Асмблера та С. Об’єкт дослідження – процес взаємодії апаратно-убудованої процесорної системи з цифровими модулями на реконфігуровній області ПЛІС. Предмет дослідження – засоби комунікації FPGA з вбудованим процесорним ядром ARM Cortex A9, для забезпечення ефективного функціонування системи-на-кристалі. Особистий внесок здобувача. Магістерське дослідження є самостійно виконаною роботою, в якій відображено особистий авторський підхід та особисто отримані теоретичні та прикладні результати, що відносяться до вирішення задач взаємодії апаратної процесорної системи з реконфігурованою областю. Формулювання мети та завдань дослідження проводилось спільно з науковим керівником. Практична цінність. Отриманий комплекс програм може використовуватися для створення ефективних убудовних систем для різних галузей, іноваційних стартапів, а також навчання студентів в рамках курсів дисциплін «Архітектура компьютера», «Інтернет речей», «Убудовані системи».
The master's dissertation consists of an introduction and four sections. The total volume of the dissertation: 90 sheets of main text, 37 illustrations and 26 tables. In preparation, I was used literature from 32 different sources. Theme topicality. In the wake of the development of computing systems, the class of programmable logic integrated circuits (FPGAs) are gaining popularity. Modern FPGA integrate processor cores, RAM blocks, DSP computing units and more, providing great power with low power consumption and compact size. Given the current parameters of FPGAs and the high rate of development of technology for their creation, FPGAs of various manufacturing companies began to use in serial products. Particularly appealing to FPGAs is their ability to configure them to solve certain classes of problems in order to optimize their specific parameters. The purpose and tasks of the study. The aim of the master's dissertation is to study reconfigured computer systems and create a suite of custom FPGA communication applications with the built-in ARM Cortex A9 processor core. To achieve the goal of the study set and solved the following tasks: • FPGA architecture research; • Study of the hardware processor system; • Study of the interaction of the hardware processor system with the reconfigured area; • Developing programs in Assembler and C. The object of the research is process of communication of hardware-embedded processor system with digital modules on the reconfigured FPGA. The subject of the research is FPGA communication tools with ARM Cortex A9 integrated core to ensure efficient System-on-Chip operation. Personal contribution of the applicant. The master's degree research is a self-performed work that reflects the author's personal approach and personally obtained theoretical and applied results related to solving problems of interaction of the hardware processor system with the reconfigured area. The purpose and objectives of the study were formulated jointly with the scientific supervisor. Practical value. The resulting set of programs can be used to create effective embedded systems for various industries, innovative start-ups, as well as to educate students within the courses of Computer Architecture, Internet of Things, and Embedded Systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дубровський, Є. С., and Володимир Валерійович Лисенко. "Організація бездротового зв'язку з мікропроцесорними вимірювальними приладами." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48341.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прянічніков, Артем Дмитрович. "Цифрова система керування пневматичного промислового робота." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26201.

Full text
Abstract:
Магістерську дисертацію виконано на 80 аркушах, вона містить 3 додатка та перелік посилань на використані джерела з 2 найменувань. У роботі наведено 10 рисунків та 3 таблиці. Метою даної магістерської дисертації є створення цифрової системи керування промислового робота БРИГ-10 ЗАЗ та її модернізація. У роботі проведено аналіз існуючих рішень указаної задачі а саме, існуюча аналогова система керування призначення для заданої моделі промислового робота. Виконано розрахунок основний керуючий механізмів робота, а саме – схвату. Було запропоновано для використання цифровий багатопозиційний дискретний привід. Для розв’язання задачі в роботі обрано існуючу апаратну платформу на базі її розроблено алгоритм роботи програмного забезпечення, принципову електричну схему та написано код програми.
The master's dissertation is executed on 80 sheets, it contains 3 appendices and a list of references on the used sources from 2 names. In the work there are 10 figures and 3 tables. The purpose of this master's thesis is to create a digital control system BRIG-10 ZAZ industrial robot and its modernization. The paper analyzes the existing solutions of this problem, namely, the existing analogue destination management system for a given model of industrial robot. Calculation of the main manager of the mechanisms of work, namely - the grip. It was suggested to use a digital multipoint discrete drive. To solve the problem, an existing hardware platform has been selected. An algorithm for software work, a basic electrical circuit and a program code are written on the basis of it.
Магистерскую диссертацию выполнено на 80 листах, содержит 3 приложения и список ссылок на использованные источники из 2 наименований. В работе приведены 10 рисунков и 3 таблицы. Целью данной магистерской диссертации является создание цифровой системы управления промышленного робота БРИГ-10 ЗАЗ и его модернизация. В работе проведен анализ существующих решений указанной задачи а именно, существующая аналоговая система управления назначение для заданной модели промышленного робота. Выполнен расчет основной управляющий работа механизмов, а именно – схват. Было предложено для использования цифровой дискретный многопозиционный привод. Для решения задачи в работе выбрана существующая аппаратная платформа на базе ее разработан алгоритм работы программного обеспечения, принципиальная электрическая схема и написан код программы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Балакунець, Олег Володимирович, and Oleg Balakunets. "Методи та програмно-апаратне забезпечення системи резервного живлення в комп’ютерних системах." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36665.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню систем забезпечення резервного живлення для комп’ютерних систем. Було розглянуто системи забезпечення резервним живленням, коли вони використовуються, проаналізовано внутрішню структуру, принцип їхньої роботи, наведені основні типи пристроїв, проведено порівняння сучасних рішень та наведено стандарт із технічними характеристиками систем резервного живлення. Основним середовищем для розробки системи обрано IAR Embedded Workbench, завдяки широкій підтримці систем реального часу та великого спектру мікроконтролерів від різних виробників. Було докладно описано процеси встановлення та налаштування ядра RTOS ThreadX. Проведено підключення панелі управління FreeMaster. Також проаналізовано алгоритми обробки подій у середовищі Matlab та налаштовано процес фінального профілювання мікроконтролера.
The qualification work is devoted to the study of backup power supply systems for computer systems. Backup power supply systems were considered when they are used, the internal structure and principle of their operation were analyzed, the main types of devices were given, modern solutions were compared, and the standard with the technical characteristics of backup power systems was given. IAR Embedded Workbench is chosen as the main development environment, thanks to its extensive support for real-time systems and a wide range of microcontrollers from various manufacturers. The RTOS ThreadX kernel installation and configuration processes were described in detail. The FreeMaster control panel has been connected. Event processing algorithms in the Matlab environment are also analyzed and the final profiling microcontroller process is configured.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ ...6 ВСТУП ...9 РОЗДІЛ 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА. ОГЛЯД СИСТЕМ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ ...12 1.1. Системи резервного живлення. Загальні відомості ...12 1.2. Типи систем безперебійного живлення ...15 1.3. Аналіз сучасних пристроїв ...17 1.4. Висновки до розділу ...21 РОЗДІЛ 2 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРИСТРОЇВ ...22 2.1. Внутрішня структура систем резервного живлення ...22 2.2. Огляд за потужністю ...26 2.2.1. Пристрої малої потужності ...30 2.2.2. Пристрої середньої потужності ...31 2.2.3. Пристрої високої потужності...31 2.3. Технічні характеристики ...31 2.3.1. Системні показники ...35 2.4. Висновки до розділу ...36 РОЗДІЛ 3 ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА. РЕАЛІЗАЦІЯ МІКРОКОНТРОЛЕРА РЕЗЕРВНОГО ЖИВЛЕННЯ ...37 3.1. Принцип роботи пристрою ...37 3.1.1. Структурна схема та її особливості ...38 3.2. Встановлення та налаштування ядра Azure RTOS ...41 3.2.1. Конфігурування ThreadX ...44 3.2.2. Профілювання Real Time OS ...47 3.3. Інтерактивна панель управління FrееMаstеr ...497 3.3.1. Аналіз алгоритмів обробки даних у Matlab ...51 3.4. Висновки до розділу ...54 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ....55 4.1. Охорона праці ...55 4.2. Фактори ризику і можливі порушення здоров’я користувачів комп’ютерної мережі ...58 4.3. Висновки до розділу ...62 ВИСНОВКИ ...63 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...65 ДОДАТОК А. Тези конференції ...68
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Малахова, О. Ю., Т. В. Носова, and Т. В. Жемчужкіна. "Про необхідність розробки системи реабілітації ОРА." Thesis, ХНАДУ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11910.

Full text
Abstract:
З огляду на статистичні показники, високий відсоток людей щорічно зазнають проблем з руховою активністю через травмування, спричинені різноманітними факторами. Опорно-руховий апарат, як основний об’єкт реабілітації для відновлення повсякденної діяльності, має знаходитися під постійним наглядом під час усього періоду реабілітації. Оскільки існуючі апаратно-програмні комплекси діагностики опорно-рухового апарату зазвичай базуються на одному з методів досліджень, є необхідним розробити систему діагностики опорно-рухового апарату під час ходьби для всебічного вивчення порушення його роботи та вирішення виникаючих у процесі реабілітації проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яремик, Р. Я. "Програмно-апаратна реалізація інтелектуальної системи реєстрації концентрацій мікотоксинів." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31671.

Full text
Abstract:
Мікотоксини визнані одними з найбільш небезпечних біологічних агентів для здоров’я людей і тварин, оскільки здатні викликати канцерогенні, тератогенні, імунно-депресивні ефекти в організмі. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31671
A new intellectual microprocessor-based device and method detection of micotoxins in foods are considered. Measuring are conducted in integrated electrode-optical cuvette of the special construction, which provides the photometric analysis of forward motion of the objects registration in liquid solution under act of the external electric field and simultaneous registration of kinetics of change of electrical impedance parameters solution and electrode system. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31671
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соколов, Сергій Вікторович, Сергей Викторович Соколов, Serhii Viktorovych Sokolov, and О. І. Паламарчук. "Система керування рухом безпілотного апарату." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40994.

Full text
Abstract:
Проектування систем управління літальними апаратами займає одне з найбільш важливих місць в задачі літакобудування сучасності. Ефективність проектування та реалізації систем управління безпілотними пристроями неможливе без застосування високотехнологічних систем автоматичного управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Маленчик, Т. В., and А. В. Булашенко. "Система цифрового зв’язку безпілотних літальних апаратів." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67542.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день в умовах бойових дій на сході України постає актуальним питання побудови систем цифрового зв’язку безпілотних літальних апаратів для передачі швидкісної інформації на великі відстані. Основними проблемами на шляху створення систем зв’язку дальньої дії є: 1) забезпечення радіо радіовидимості між літальним апаратом (ЛА) та наземним комплексом управління; 2) компенсація великого загасання сигналу на трасі. Пряма видимість між ЛА та наземним комплексом управління може бути досягнута за рахунок збільшення висоти польоту ЛА та збільшенням висоти підйому наземної антени. Передача інформації з високою швидкістю на відстані більше 300 км можливе з використанням ретрансляційного обладнання, супутникових систем зв’язку, стаціонарних систем передачі інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сікорака, Р. В., and Анатолій Костянтинович Бабіченко. "Адаптивна система управління процесом резервування холодильних систем блоку вторинної конденсації виробництва аміаку." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40128.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Апаратна система"

1

Павловський, М. А. Системи керування обертальним рухом космічних апаратів. Київ: Наукова думка, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Барладим, В. М., К. С. Берідзе, А. В. Бруяка, С. В. Горбаченко, В. В. Коваленко, Ю. Г. Носенко, М. В. Мар’єнко, С. О. Семеріков, and М. П. Шишкіна. Використання сервісів адаптивних хмаро орієнтованих систем у діяльності вчителя. Педагогічна думка, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4349.

Full text
Abstract:
У методичному посібнику наведено теоретичні відомості з основ вико-ристання адаптивних хмаро орієнтованих систем у діяльності вчителя, що охоплюють поняттєвий апарат, критерії добору засобів і ресурсів, проекту-вання структури середовища. Обґрунтовано методичні засади використання сервісів науково-навчальної хмари закладу освіти на базі MS Office 365, сервісів адаптивного управління контентом на базі загальнодоступної хмари (AWS, IBM Box), підтримування процесів створення і використання електронних освітніх ресурсів (WPadV4), використання сервісів відкритої науки в адаптивних хмаро орієнтованих системах, використання хмарного сервісу CoCalc для організації спільної роботи над навчальними проектами та ін. Для педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, студентів і аспірантів закладів педагогічної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Апаратна система"

1

Гурін, Олександр, and Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Олексенко, Олександр, and Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Апаратна система"

1

Вознюк, Юрій. "АВТОНОМНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИМ ЛІТАЛЬНИМ АПАРАТОМ." In СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ, chair Тарас Рудик. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.12.2020.v6.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Першин, Олександр, and Олена Коршець. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ ЗНАНЬ ПРО ПРОЦЕС ПОБУДОВИ МАРШРУТУ ПОЛЬОТУУ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ ЛОГІЧНИХ СИСТЕМ." In KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI, chair Наталія Королюк. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v3.46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Городнов, Вячеслав Петрович, Сергій Миколайович Суконько, and Вячеслав Володимирович Овчаренко. "ЗАСТОСУВАННЯ МАТЕМАТИЧНОГО АПАРАТУ НЕПОВНО ДОСТУПНИХ СИСТЕМ МАСОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ПІДРОЗДІЛУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ З ОЗБРОЄНИМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.201.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Апаратна система"

1

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Огляд інтерфейсів системи комп’ютерної математики Maxima. [б.в.], 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/813.

Full text
Abstract:
Система комп’ютерної математики (СКМ) Maxima завдяки зусиллям міжнародної команди розробників набула властивостей, що роблять її придатною для застосування у вітчизняній системі освіти (як середньої, так і вищої): 1) система повністю відкрита, ліцензійно чиста та безоплатна; 2) система незалежна від використовуваної операційної системи та апаратної платформи; 3) система не вимагає інсталяції, мала за розміром та невимоглива до апаратних ресурсів; 4) сорокарічний досвід вдосконалення системи призвів до появи в неї повністю відлагоджених, швидких та оптимізованих алгоритмів. Останні п’ять років авторами проводиться експериментальна робота із впровадження СКМ Maxima у навчальний процес вищих педагогічних та технічних ВНЗ м. Кривого Рогу та Дніпропетровської області, в ході якої побудовано ряд інтерактивних електронних та друкованих посібників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., and О. Д. Шарапов. Еконофізика складних систем. ХНУ імені В. Н. Каразіна, October 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1329.

Full text
Abstract:
Ретроспективний аналіз концептуальних основ і математичного апарату класичної фізики, теорії відносності, нерелятивістської і ре­лятивістської квантової механіки, з врахуванням історичних, психо­логічних і філософських аспектів і сучасного стану проблеми соціа­льно-економічного моделювання дозволяє провести наступну класи­фікацію еконофізичних робіт: класична еконофізика, квантова еконофізика, релятивістська квантова еконофізика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семеріков, Сергій Олексійович. Побудова системи дистанційного тестування знань засобами FTN-технологій. [б.в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/790.

Full text
Abstract:
Сучасні телекомунікаційні технології підтримки дистанційного навчання базуються, як правило, на протоколах мережі Internet, проте її комерціалізованість та поки що висока вартість доступу до неї вимагають пошуку альтернативних програмно-апаратних рішень реалізації системи дистанційного навчання. Так, існують системи електронної пошти, що базуються на основі некомерційної мережі FidoNet, заснованої 20 років тому Томом Дженнінгсом. Поштові процедури мережі Fidonet стандартизовані у вигляді FTN-протоколу, на базі якого можна побудувати будь-яку кількість FTN-мереж. Простота організації, мінімум технічних і програмних засобів, необхідних для створення і функціонування таких мереж, невисока вартість зробили їх дуже популярними в усьому світі. Враховуючи некомерційність систем, побудованих на принципах FTN-технологій, гнучкість структури та присутність в рамках такої мережі багатьох можливостей технологій, присутніх мережам, побудованим на принципам Internet, групою працівників криворізьких вузів була створена освітня мережа EduNet, що об’єднує викладачiв, студентiв та учнiв. Позитивною якiстю цiєї мережi є можливiсть одночасного поєднання робочих станцiй, що працюють пiд UNIX та Windows, iз застарiлою технiкою пiд управлiнням DOS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Моделювання як засіб фундаменталізації інформатичної освіти. Видавничий відділ НМетАУ, May 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/951.

Full text
Abstract:
Фундаменталізація, що передбачає поглиблення теоретичної, загальноосвітньої та загальнонаукової підготовки, є тенденцією, характерною для вищої професійної освіти Росії в цілому. Т. В. Мінькович, аналізуючи тенденції фундаменталізації шкільного курсу інформатики у Росії, пропонує шляхи інтеграції теоретичної інформатики та інформаційних технологій засобами комп’ютерного моделювання. Автор використовує апарат теорії управління для поєднання традиційної моделі комп’ютерної системи як сукупності апаратного та системного програмного забезпечення з моделлю інформаційних процесів через розв’язування таких задач інформатики, як подання повідомлень та описів інформаційних процесів, вивчення та організації кібернетичних систем, інформаційне моделювання реального світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Вільне програмне забезпечення як фактор стабілізації вузівських курсів інформатики. МДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/814.

Full text
Abstract:
Головним положенням розроблюваної нами методичної системи є те, що інформатика у вищій школі – фундаментальна дисципліна, ядро якої є усталеним та інваріантним для всіх напрямків підготовки. Саме цілі та зміст навчання є тими системотвірними компонентами, що визначають методи, форми та засоби навчання (зокрема, програмні). Такий підхід спрямований на подолання негативної тенденції штучного прив’язування змісту курсу інформатики до використовуваного програмного забезпечення (та, відповідно, неадекватного збільшення ролі технологічної складової). Досвід впровадження розроблюваної методичної системи фундаменталізації вузівських курсів інформатики показав, що стабілізація технологічної частини курсу інформатики сприяє підвищенню рівня теоретичної підготовки, дозволяє створити стабільні підручники, надає широкі можливості по вибору апаратних та програмних засобів навчання інформатики, знижуючи вартість володіння ними за рахунок використання ліцензійно чистого вільно поширюваного програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семеріков, С. О. Застосування методів машинного навчання у навчанні моделювання майбутніх учителів хімії. КДПУ, November 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2647.

Full text
Abstract:
Починаючи з 2018-2019 н. р., для магістрантів з додатковою спеціальністю «Інформатика» уведено навчальну дисципліну «Чисельні методи та моделювання», спрямованої на формування у студентів системи теоретичних знань з основ апарату чисельних методів і практичних навичок їх використання для розробки та дослідження математичних моделей. Одним із провідних завдань дисципліни є надання комплексу знань, необхідних для розуміння проблем, які виникають під час побудови та при використанні сучасних інтелектуальних систем, та ознайомлення студентів з основними принципами нейромережевого моделювання: – загальними характеристиками біологічних та штучних нейронів; – штучною нейронною мережею Хебба, класичним та модифікованими перцептронами; – видами функцій активації, що набули поширення в штучних нейронних мережах; – технологією проектування одношарових та багатошарових штучних нейронних мереж; – алгоритмами навчання нейронних мереж. Вказані питання в останні десятиріччя розглядаються у межах машинного навчання (Machine Learning) – розділу штучного інтелекту, що розглядає методи побудови алгоритмів та на їх основі програм, здатних «навчатися» шляхом подання емпіричних даних (прецедентів або спостережень), в яких виявляються закономірності, та на їх основі будуються моделі, що надають можливість у подальшому прогнозувати певні характеристики для нових об’єктів. На жаль, класичний (і найбільш популярний у світі) курс машинного навчання Е. Ина (Andrew Ng), розміщений на платформі Coursera, зорієнтований насамперед на студентів-початковців інформатичних спеціальностей – це надає можливість пропонувати його для самостійного опрацювання, але не розв’язує основну проблему: надання змістовних моделей, що відображають специфіку основної спеціальності – хімія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography