Academic literature on the topic 'Аналітичне конструювання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Аналітичне конструювання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Аналітичне конструювання"

1

Кучер, З. С., and І. В. Божко. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ГРАФІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ТЕХНОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ." Educational Dimension 30 (February 25, 2010): 135–43. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4821.

Full text
Abstract:
Аргументовано, що знання основ графічної грамотності є важливою складовою технологічної підготовки студентів – майбутніх учителів технологій, що навчаються за спеціальністю «конструювання і моделювання одягу». Проаналізовано міжпредметні зв’язки таких навчальних дисциплін: креслення, конструювання і моделювання одягу, інформатика, комп’ютерна графіка. Наголошено, що процес здійснення художньо-конструкторської діяльності тісно пов'язаний з формуванням графічних умінь та навичок виконувати ескізи, проектувати різноманітні предмети дизайну. З’ясовано, що при навчанні студентів конструюванню важливим є розвиток аналітичних здібностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ДЗЯДИКЕВИЧ, Юрій, Олена ЗАХАРЧУК, Павло ПРОГНІЙ, Микола МАЯК, Павло ПОПОВИЧ, Олександр ШАШКЕВИЧ, and Юрій КОВАЛЬ. "ПОШУКОВЕ КОНСТРУЮВАННЯ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 19, 2021): 54–65. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.508.

Full text
Abstract:
Розвинуто дослідження проблематики щодо вироблення критеріїв оцінки показників надійності та довговічності несучих конструкцій колісних транспортних засобів з позицій механіки руйнування виходячи з факторів їх початкової дефектності у поєднанні з експлуатаційними дослідженнями в реальних умовах експлуатації. Проведено структурний аналіз відказів транспортних засобів, що є складовою системи з дотримання надійності несучих систем колісних транспортних засобів. Розглянуто концептуальні підходи пошукового конструювання несучих рам засобів транспорту в АПК з прогнозуванням ресурсу роботи, обґрунтовано ефективність при вирішенні вказаних аналітично – пошукових і експериментально – дослідницьких проблем. Проведено ряд випробувань для визначення динамiчних показникiв у найбiльш характерних умовах експлуатації машин. Отримані статистичні дані, які дозволяють, за допомогою аналітичних досліджень, визначити компоненти напруженого стану і характер їх зміни в часі (середні значення, максимальні і мінімальні напруження, їх частоту і т.п.) у відповідності до умов експлуатації. Відносно до отриманих результатів проведено синтез несучих конструкцій через формування таких моделей ресурсу роботи, які адекватно описують процеси, що відбуваються при експлуатації с/г техніки. Такий підхід забезпечує перенесення отриманої експериментальної бази даних (з використанням напрацьованих алгоритмів в динамічній і нелінійній постановці задач) не тільки на проектування розглядуваної конструкції, але і на аналогового типу машин. Забезпечує, в комплексі, прогнозування довговічності з оптимізацією ресурсу роботи, також при модернізації і удосконаленні даного типу конструкцій. Ключові слова: пошукове конструювання, надійність, прогнозування, ресурс, навантаженість, засоби транспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єгорова, А. В. "КОГНІТИВНІ АСПЕКТИ ПОРОДЖЕННЯ І СПРИЙНЯТТЯ ПРИРОДНОГО НАРАТИВНОГО ДИСКУРСУ." Nova fìlologìâ, no. 83 (November 10, 2021): 79–84. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-83-11.

Full text
Abstract:
В останні десятиліття дослідження наративного дискурсу привертають надзвичайну увагу науковців по всьому світу. У статті досліджується процес конструювання наративу й нарації (вербалізації наративу) як когнітивно-комунікативної події, що виникає в певному контексті. Спираючись на впливові праці Тойна ван Дейка про ментальні моделі подій і вплив контексту на процес комунікації, теорію концептуальної інтеграції Жиля Фоконьє і Марка Тернера та ідеї Роналда Ленекера про когнітивні операції конструювання, провели теоретичний аналіз з метою пояснити, як може функціонувати конкретна подія в суб’єктивній ментальній моделі мовця, який потім залежно від умов (а часто й обмежень) безпосереднього контексту комунікативної події робить певний вибір щодо того, що саме і як розповідати, спираючись на арсенал когнітивних операцій конструювання. По-перше, необхідно було дослідити механізм побудови ментальної моделі події, а також охарактеризувати її компоненти; по-друге, розглянути елементи контекстуальної моделі, які можуть впливати на те, що саме розповідає мовець при конструюванні своєї оповіді (включаючи як безпосередню комунікативну ситуацію, так і соціокультурні параметри); і, нарешті, описати когнітивні операції конструювання, які використовуються мовцем, щоб вивести на передній план – експлікувати, імплікувати, або навіть повністю приховати певні деталі подій, про які вони розповідають. У результаті аналітичної розвідки встановлено, що нарація як вербалізація наративу про певні події виникає в результаті когнітивних операцій конструювання (а саме специфікації, фокусування, промінантності й перспективізації), які дають можливість мовцю виділити з ментальної моделі подій відповідні елементи й організувати їх певним чином у розповідь, що робить наратив зрозумілим для реципієнта відповідно до прагматичних цілей мовця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колобова, І. Б. "НАРАТИВНЕ КОНСТРУЮВАННЯ ЖИТТЄВОГО ДОСВІДУ." Problems of Modern Psychology, no. 1 (June 30, 2021): 64–73. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-1-7.

Full text
Abstract:
У статті представлено дослідження наративного конструювання життєвого досвіду, зокрема досвіду розірвання шлюбу розлученими жінками. У психолого-герменевтичному контексті запропоновано розуміння наративного конструювання як основного типу дискурсивного конструювання досвіду, що забезпечує текстову об’єктивацію та впорядкування життєвих подій. Метою статті є виявлення психологічних особливостей інтерпретаційних стратегій наративного конструювання події розірвання шлюбу жінками. Показано, що структура організації життєвого досвіду та видів його інтерпретації впливає на формування перспективи особистості і на майбутній розвиток. Узагальнено розвивальні функції кризового стану, відображеного в автобіографічному наративі, а саме: перевизначення ідентичності; активізація пошуку нових смислів; перегляд мотиваційно- ціннісної сфери; зміна часо-просторової організації життя, створення нових моделей бажаного «Я». Основною умовою активізації інтерпретаційних процесів є відкритість новому досвіду, готовність до трансформацій і самозмін. Представлено основні типи інтерпретаційних стратегій, що мають індивідуальну специфіку, зумовлену соціокультурним впливом і смисловим збагаченням нарації у процесі життєздійснення, наративною компетентністю та сформованістю метакогніцій. Зазначено, що серед виявлених у результаті дискурсивного аналізу п’яти стратегій («драматична», «декларативна», «прагматична», «акузаційна» та «аналітична») ознаками продуктивності наділені «аналітична» та «прагматична» стратегії, що включають розуміння позиції іншої сторони, інтелектуальне моделювання та зважування, усвідомлення факту вичерпаності минулого досвіду. Загальною характерною ознакою «демонстративної», «декларативної» та «акузаційної» стратегії наративного конструювання є переважання фактологічної інформації, а також викривлення чи навіть сплощення реальності внаслідок перетворення оповіді на «тільки про себе» чи «тільки про іншого». У такому випадку наративізація досвіду не використовується як інструмент продуктивного переосмислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кащавцева, Ю. В. "Аналітичні програми: їх роль у конструюванні "картини світу" пересічного члена сучасного суспільства." Наукові записки Інституту журналістики 47, квітень - червень (2012): 85–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кащавцева, Ю. В. "Аналітичні програми: їх роль у конструюванні "картини світу" пересічного члена сучасного суспільства." Наукові записки Інституту журналістики 47, квітень - червень (2012): 85–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Koshel, А. "Перспективні напрямки застосування нейронних мереж у конструкторській діяльності." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 46 (April 1, 2022): 57–63. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2022-46-08.

Full text
Abstract:
У статті описано перспективні напрямки застосування нейронних мереж у конструкторській діяльності. Наголошено, що в умовах сьогодення нейромережеві технології знайшли застосування в економіці, медицині, промисловості, багатьох інших галузях науки і техніки, здатні вирішувати практично будь-які завдання, пов'язані з моделюванням, прогнозуванням, оптимізацією. Наголошено на проблематиці дослідження, підкреслено, що виробничі процеси характеризуються величезним розмаїттям динамічно взаємодіючих параметрів і зазвичай надто складні до створення адекватних аналітичних моделей, а у деяких випадках вдалі з погляду адекватності описуваному процесу аналітичні математичні моделі виявляються неспроможними через високі вимоги до обчислювальної потужності. Запропоновано дві моделі нейронних мереж: глибока нейронна мережа та згорткова нейронна мережа, робота яких направлена на використання у конструкторській діяльності яка спрямована на проектування лонжерону автомобіля. Описано та схематично запропоновано блок-схему зворотного проектування профілів лонжеронів, а також сформовано багатошарову архітектуру згорткової нейронної мережі, яка використовується у конструкторській діяльності, яка складається із згорткового шару, шару об’єднання та повністю пов’язаного шару та сформовано архітектуру глибокої нейронної мережі, яка використовується у конструкторській діяльності направленій на проектування лонжерону автомобіля. Наголошено, що на відміну від моделі згорткової нейронної мережі, дані навантаження розглядаються як ціле, а не поділяються на статичні та динамічні, а зворотне проектування з використанням глибокої нейронної мережі здійснюється за допомогою стандартних бібліотек. Підкреслюється, що нейромережеві технології можуть бути корисними при створенні набору базових програмних моделей-блоків, наділених певними властивостями, що відповідають деяким реальним процесам або явищам, для подальшого їх комбінування в більш складних системах конструювання. Причому найскладніша частина такого набору модулів це саме середовище взаємодії таких блоків, яке у перспективі також може бути побудовано на основі нейронних мереж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пастушенко, А. С. "МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІЧНО РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗПИЛЮВАЛЬНОГО ПРИСТРОЮ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 46 (May 29, 2021): 93–102. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi46.485.

Full text
Abstract:
Проблема хімічного захисту рослин набуває все більшого значення, оскільки аграрне виробництво держави втрачає від шкідників, хвороб та бур’янів, за окремими культурами, майже третину валового збору урожаю. Існуючий парк засобів хімічного захисту сільськогосподарських культур, цілеспрямований на підвищення ефективності цієї роботи, потребує розвитку і вдосконалення. Тематика статті обумовлена необхідністю розроблення нових аналітичних підходів щодо проєктування робочих органів обприскувачів рослин, які відповідають сучасним технологічним вимогам, шляхом покращення аеродинамічних показників проточної частини розпилювача. Конструкція розпилювача є досконалою в аеродинамічному відношенні, якщо відсутній відрив прикордонного шару від стінки або якщо область відриву розташована як можна нижче за течією. Для цього визначається місце відриву прикордонного шару від стінки на основі дослідження двофазного середовища робочої рідини та обмінних процесів, характеристик, що істотно впливають на формування та розвиток прикордонного шару і його відрив, а, отже, на мінімізацію опору обтічних поверхонь. Наслідком цього підходу є зниження втрат енергії. На основі дослідження відомих аналітичних рішень, які можна адаптувати до моделювання руху двофазних середовищ у каналі розпилювача робочої рідини, в комплексі із графоаналітичним методом конструювання поверхонь каналу, запропоновано підхід, що дозволяє профілювати робочі органи обприскувачів зі зменшеними втратами енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Piatnytska-Pozdnyakova, Iryna. "СЕМАНТИЧНІ СТРУКТУРИ ЯК МАРКЕРИ ФОРМУВАННЯ СМИСЛУ В МУЗИЧНОМУ ТВОРІ: АНАЛІТИЧНИЙ ПІДХІД." Музичне мистецтво і культура 2, no. 32 (January 11, 2022): 78–89. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2021-32-2-7.

Full text
Abstract:
Мета роботи – виокремлення семантично значущих структур музичного тексту, що яскраво представляють оригінальний композиторський стиль, але не з погляду їхньої унікальності, а як складний багатошаровий семантичний простір. Методологія дослідження. Запропонована методика аналізу дозволяє не тільки зрозуміти складні семантичні процеси, які розгортаються в музичній тканині твору, виявити різностильові складові частини, сюжетні схеми та конструктивні моделі, що утворюють його інтертекстуальний простір, у якому віддзеркалено різні культурні тексти та позатекстова реальність, але й вийти на рівень усвідомлення світоглядних орієнтирів творчості композитора, що існує в контексті музичного дискурсу. Наукова новизна полягає у виявленні семантично значущих структурних елементів музичного тексту на дотекстовому, текстовому, позатекстовому, контекстовому й інших рівнях смислоутворення. Висновки. На прикладі аналізу трьох мініатюр “Postludien” сучасного українського композитора В. Сильвестрова розкрито семантично значущі структури музичних текстів; проаналізовано структурні елементи музичного мовлення композитора; виявлено міжтекстові асоціативні зв’язки на рівні фігур інтексту, проаналізовано їхню функцію в контексті музичного формоутворення, де вони набувають значення не тільки структурного компонента, але й семантичного зерна, навколо якого сконцентровано змістовні рівні музичного тексту. Це дозволило зрозуміти логіку та принцип організації музичного дискурсу другої половини ХХ століття, у контексті якого різні цитації й алюзії мисляться як важливий засіб конструювання смислу музичного тексту, що свідчить про володіння композитором особливим видом текстової імплікації. Практичне значення. Інформація може бути використана для подальшого дослідження та розроблення курсів лекцій і семінарів з історії та теорії української культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бутенко, Л. Л. "КОНЦЕПЦІЇ ТА МОДЕЛІ НАВЧАННЯ ПЕДАГОГІКИ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 100, no. 1 (April 28, 2021): 57–71. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-100-1-57-71.

Full text
Abstract:
Визначено актуальність дослідження концепцій та моделей навчання педагогіки як теоретичного фундаменту професійного та особистісного становлення майбутніх учителів. На основі аналізу наукової літератури представлено моделі навчання педагогіки – емпірична, навчальна (теорія – … – практика), практико зорієнтована, антропосоціальна, квазіпрофесійна, евристична, рефлексивна, особистісно практична, самоосвітня, їхнє співвіднесення з різними видами діяльності студентів. Схарактеризовано особливості концентрованого навчання педагогіки (В. Безрукова), що забезпечує «занурення» майбутніх учителів у проблемне поле педагогічної теорії та практики, формування цілісного уявлення про педагогіку. Розкрито основні положення генеративного навчання педагогіки (І. Циркун, В. Пунчик) з опорою на самостійну пізнавальну діяльність студентів, орієнтацією на формування компетентностей самоосвіти та саморозвитку. Визначено особливості оновлення та удосконалення змісту курсу «Педагогіка» згідно наукових позицій О. Дубасенюк (системний підхід до аналізу педагогічних явищ, професіографічний підхід до конструювання змісту навчання педагогіки). Представлено основні концептуальні положення експериментально-аналітичного навчання педагогіки (Л. Косолапова), зокрема ідея доповнювальності пізнавальної й професійно-педагогічної діяльності, взаємоперехід теорії та практики, аналітичний розгляд компонентів освітньої системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Аналітичне конструювання"

1

Набок, Степан Сергійович. "Квазіоптимальне управління електромеханічною системою позиціонування «летючої» пили." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/34205.

Full text
Abstract:
В роботі були розглянуті існуючі системи розкрою прокатного стану, їх переваги та недоліки. Встановлено уточнену математичну модель системи регулювання електроприводу переміщення механізму каретки «летючої» пили. Визначено процедуру синтезу оптимального регулятора з урахуванням нелінійностей в контурі регулювання переміщення із використанням концепції метода Пірсона. Здійснено дослідження системи із синтезованим регулятором методом математичного моделювання із використанням програмного середовища MATLAВ.
The existing systems of cutting of rolling mill, their advantages and disadvantages were considered in the work. An updated mathematical model of the electric drive control system for moving the carriage mechanism of a "flying" saw has been established. The procedure for the synthesis of an optimal controller taking into account nonlinearities in the displacement control circuit using the concept of the Pearson method is determined. The research of the system with the synthesized regulator by the method of mathematical modeling with the use of the software environment MATLAV is carried out
В работе были рассмотрены существующие системы раскроя прокатного стана, их преимущества и недостатки. Установлено уточненную математическую модель системы регулирования электропривода перемещения механизма каретки «летучей» пилы. Определена процедура синтеза оптимального регулятора с учетом нелинейностей в контуре регулирования перемещения с использованием концепции метода Пирсона. Проведено исследование системы с синтезированным регулятором методом математического моделирования с использованием программной среды MATLAВ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Довгополов, М. Ю. "Вдосконалення кінематики токарно-гвинторізного верстата моделі 1М63 для ефективного використання сучасних інструментальних матеріалів." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72518.

Full text
Abstract:
На теперішній час підвищення рівня якості продукції є основним стратегічним завданням підприємств, в тому числі і машинобудівної галузі. Головною причиною слід назвати зростаючу конкуренцію на внутрішньому та світовому ринках, що приводить до необхідності все більш активного застосування сучасних інструментальних матеріалів які дозволяють прискорити обробку деталі. Оптимальне рішення можливо тільки в разі розробки нової коробки швидкостей із збільшенням частоти обертання шпинделя. Об’єкт дослідження – токарно-гвинторізний верстат 1М63. Предмет дослідження – коробка швидкостей. Мета роботи – вдосконалити привід токарно-гвинторізного верстата для використання сучасних інструментальних матеріалів. Наукова новизна: розрахований привід верстата, за рахунок збільшення частоти обертання шпинделя дозволяє використовувати новітні інструментальні матеріали.
В настоящее время повышение уровня качества продукции является основной стратегической задачей предприятий, в том числе и машиностроительной отрасли. Главной причиной следует назвать растущую конкуренцию на внутреннем и мировом рынках приводит к необходимости все более активного применения современных инструментальных материалов которые позволяют ускорить обработку детали. Оптимальное решение возможно только в случае разработки новой коробки скоростей с увеличением частоты вращения шпинделя. Объект исследования – токарно-винторезный станок 1М63. Предмет исследования – коробка скоростей. Цель работы – усовершенствовать повод токарно-винторезного станка для использования современных инструментальных материалов. Научная новизна: рассчитан повод станка, за счет увеличения частоты вращения шпинделя позволяет использовать новейшие инструментальные материалы.
At present, raising the level of product quality is the main strategic task of enterprises, including the machine-building industry. The main reason is the growing competition in the domestic and world markets, which leads to the need for more and more active use of modern tool materials that can accelerate the processing of parts. An optimal solution is possible only in the case of the development of a new speed box with an increase in the speed of the spindle. The object of the study is a screw-threading machine 1М63. Subject of study – gearbox. The purpose of the work is to improve the drive of a lathe-screw machine for use of modern instrumental materials. Scientific novelty: the calculated drive of a machine tool due to increase of spindle speed allows using the latest instrumental materials.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography