To see the other types of publications on this topic, follow the link: Аналіз стійкості.

Journal articles on the topic 'Аналіз стійкості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Аналіз стійкості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Новіков, П. В., and О. Й. Штіфзон. "Аналіз стійкості системи керування на базі двоканального нечіткого регулятора." Automation of technological and business processes 12, no. 1 (March 30, 2020): 25–32. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i1.1700.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто підхід аналізу стійкості нелінійної систем керування, що базується на нечіткій логіці. Метою статті є аналіз існуючих методів дослідження нелінійних інтелектуальних систем керування, що базуються на апараті теорії нечітких множин; розробка методики аналізу стійкості системи керування, що базується на двоканальному нечіткому регуляторі; дослідження стійкості системи автоматичного регулювання температурного режиму котлоагрегату ТЕС, побудованої на основі двоканального нечіткого регулятора. Проведено аналіз існуючих проблем і методів дослідження нечітких систем керування. Для нечітких регуляторів загальноприйнятих, універсальних методів перевірки стійкості не виявлено. Існуючі методи аналізу нечітких систем керування не надають обґрунтування стійкості, а лише забезпечують можливість перевірки працездатності за існуючих збурень, вихідних сигналів тощо. Для аналізу стійкості системи з двоканальним нечітким регулятором розроблено методику, що ґрунтується на приведенні нелінійної системи до еквівалентної адаптивної системи з підлаштуванням параметрів лінійного регулятора. Обґрунтовано можливість представлення схеми двоканального нечіткого регулятора як еквівалентної до адаптивного І- або ПІ-регулятора. Отримано аналітичні залежності між вихідними параметрами двоканального нечіткого регулятора і налаштуваннями ПІ-регулятора. Для всього діапазону зміни вхідних параметрів двоканального нечіткого регулятора згідно отриманих залежностей визначені комбінації налаштувань еквівалентного ПІ-регулятора. Розраховані запаси стійкості системи керування для всіх ділянок перехідного процесу системи регулювання температурного режиму прямоточного котлоагрегату в усьому діапазоні зміни навантаження енергоблоку. Визначені ділянки перехідного процесу, на яких система керування працює за межею стійкості, забезпечуючи при цьому збільшення швидкості реакції на збурення порівняно зі стандартним ПІД-регулятором з фіксованими налаштуваннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Демченко, К. І. "Аналіз стійкості пенсійної системи." Європейський вектор економічного розвитку 1, no. 24 (2018): 31–39. http://dx.doi.org/10.32342/2074-5362-2018-24-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Параниця, Н. В., О. С. Буличов, and О. М. Охмак. "ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ ІМІТАЦІЙНОЇ МОДЕЛІ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 4 (January 21, 2020): 166–74. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.4.2020.166-174.

Full text
Abstract:
На основі імітаційної моделі аналізу показників публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України») досліджено необхідність запровадження й активного використання оцінки фінансової стійкості підприємства, що дозволить здійснити прогноз і підвищити ефективність газової та нафтопереробної галузей. Визначено, що одним з найважливіших завдань у галузі прогнозування тенденцій розвитку підприємства є оцінка його фінансової стійкості, здійснювана на основі науково обґрунтованих моделей, оскільки саме цей показник, у першу чергу, є фактором організаційного й економічного розвитку підприємства. Аналіз практичного застосування відповідних імітаційних моделей і методик оцінки створює основу для прийняття грамотних та ефективних управлінських рішень. Доведено, що використання універсальної дискримінантної функції дає можливість істотно спростити аналіз фінансової стійкості, однозначно оцінити фінансовий стан підприємства, тому саме вона береться за основу для побудови комплексного алгоритму оцінки фінансової стійкості, заснованого на імітаційному моделюванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Варцаба, В. І. "ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ЗМІЦНЕННЯ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 1(57) (July 2, 2021): 107–13. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2021.1(57).107-113.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність та процедуру використання коефіцієнтного аналізу при оцінці ефективності банківської діяльності. Здійснено аналіз та оцінку фінансової стійкості банківської системи України на етапі розгортання кризи, спричиненої пандемією коронавірусу COVID-19. Досліджено вітчизняний досвід впровадження регуляторних заходів щодо зміцнення фінансового стану українських банків. Дано характеристику етапам впровадження нових регуляторних вимог НБУ для підвищення фінансової стійкості банківської системи України
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сторожук, Т. М., Н. В. Малинич, and Д. Л. Пастух. "ВПЛИВ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ НА ФІНАНСОВУ СТІЙКІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 5 (July 4, 2020): 148–59. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.5.2020.148-159.

Full text
Abstract:
У цій статті опрацьовано загальні підходи до визначення фінансової стійкості та означено основні тенденції в сучасних ринкових умовах господарювання. Розглянуто сутність фінансової стійкості за різними науковими підходами, на основі яких сформовано власний погляд. Висвітлено внутрішні і зовнішні чинники, що впливають на фінансову стійкість підприємства. У період нестабільності ринкових умов господарювання та індивідуальності для кожного суб’єкта господарювання за даними публічного акціонерного товариства «Малинська паперова фабрика – Вайдманн» проведено аналіз фінансової стійкості за допомогою абсолютних і відносних показників та оцінено залежність показників від структури капіталу досліджуваного підприємства. На основі проведеного аналізу запропоновано шляхи оптимізації структури капіталу, а отже, й фінансової стійкості підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ульянова, Л. П., and Ю. М. Чайка. "ПРО ДЕЯКІ ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 4 (December 16, 2020): 7–15. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.4.1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню підходів до системного та поглибленого аналізу створення передумов сталого економічного розвитку ринкових країн. Показано, що визна- чальним моментом зазначеної проблеми є ретельне дослідження загальної стійкості еко- номіки та окремих видів стійкості як її складових частин. Зазначено, що аналіз загальної стійкості економіки має базуватися, по-перше, на теоретичних напрацюваннях учених, котрі розглядали проблеми стійкої та нестійкої макроекономічної рівноваги в межах на- ціональної економіки, по друге, на дослідженнях сутності теорій економічного зростан- ня, які присвячені питанням стабільного та довготривалого економічного розвитку. Обґрунтовано, що велике значення в процесі аналізу умов сталого розвитку мають кон- цепції соціально-економічної безпеки та показники її рівня. Остання, щоби створювати дійсно інформативну базу для вжиття необхідних заходів, має розглядатися у співвідно- шенні з оцінкою загального рівня стійкості економіки, що є результатом ефективності дії ринкових механізмів та державного регулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Батченко, Л. В., Л. О. Гончар, and А. О. Беляк. "ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ." Підприємництво і торгівля, no. 27 (November 17, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено ключові показники фінансової стійкості підприємств сфери гостинності на основі організаційно-економічного аналізу функціонування USG Holding та одного з наймасштабніших та конкурентоздатніших складників компанії «ТОВ «Сушия». Із відкритих даних проаналізовано основні показники фінансової стійкості, зокрема динаміку чистого доходу від реалізації продукції (у гривневому та доларовому еквівалентах), динаміку чистого прибутку (збитку), динаміку показників основних засобів та нематеріальних активів та динаміку поточних зобов’язань за 2012–2018 рр. На основі проведеного дослідження визначено, що ефективність фінансової та бізнес-діяльності підприємств сфери гостинності в умовах трансформації і глобалізації економіки країни, динамічності та мінливості економічного середовища у світі та в Україні зокрема визначається передусім його фінансовим станом. Обґрунтовано, що стратегічним чинником фінансової безпеки, інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності та кредитоспроможності є фінансова стійкість підприємств, особливо в період економічних глобалізаційних змін, коли фінансова стійкість стає обов’язковим критерієм ефективного розвитку невиробничого сектору економіки України (сфери послуг). Визначено, що результати проведеного дослідження дають змог стверджувати, що обов’язковими умовами поліпшення фінансового стану підприємств сфери гостинності у ринкових умовах господарювання є постійний аналіз і своєчасна ґрунтовна діагностика змін, що відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищі підприємства, а також вчасне й максимально ефективне реагування на зміни ключових визначальних показників фінансової стійкості. Визначено перспективу подальших досліджень, зокрема проведення ґрунтовного аналізу фінансової стійкості на конкретному підприємстві сфери гостинності з визначенням його поточної фінансової стійкості за допомогою методу комплексного розрахунку рейтингової оцінки фінансового стану підприємств сфери гостинності, з метою розроблення унікального механізму забезпечення фінансової стійкості, що базуватиметься на особливостях конкретного закладу – концептуальних основах, які включають мету, завдання та функції управління, організаційну структуру, систему забезпечення механізму, критерії оцінювання рівня фінансової стійкості, унікальну систему брендингу та систему комплаєнс-контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шибрук, О. В. "Теоретичний аналіз джерел проблеми емоційної стійкості." Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія : Психологічні науки, Вип. 103, т. 2 (2012): 182–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фарина, О. І. "Аналіз індикаторів фінансової стійкості економіки України." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 146 (2013): 107–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Коробенко, М. "Аналіз фінансової стійкості банківського сектору України." Банківська справа, no. 6 (114) (2013): 38–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Коробенко, М. "Аналіз фінансової стійкості банківського сектору України." Банківська справа, no. 6 (114) (2013): 38–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Фарина, О. І. "Аналіз індикаторів фінансової стійкості економіки України." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 146 (2013): 107–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Мельничук, Ю. М. "НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОГО РЕГІОНУ." Actual problems of regional economy development 2, no. 16 (November 25, 2020): 170–78. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.170-178.

Full text
Abstract:
Стаття «Напрями підвищення фінансової стійкості підприємств в умовах незалежного регіону» спрямована на дослідження фінансової стійкості підприємства, шляхів її досягнення в умовах формування незалежного регіону в Україні. Метою статті є проаналізувати фінансову стійкість підприємства як складову економічної стійкості незалежного регіону. У роботі застосовувалась сукупність методів дослідження, що становить методологію аналізу та організації основних публікацій, законодавчих актів та законів, а саме методи узагальнення, порівняння, хронологізації, аналізу та узагальнення. Використовується складна система фінансових перетворень у вигляді пелюсткової діаграми з використанням маркерів за допомогою програми Microsoft Excel. У статті розглядається поняття «економічної стійкості», що дозволяє повноцінно осягнути значення фінансової стійкості підприємства, як невід’ємної її складової, в умовах автономного регіону. Доведено значущість соціальної стійкості в структурі економічної стійкості, як центрального і найважливішого фактору формування бізнесу та економіки держави. Результатами дослідження стали висновки, зроблені на основі дослідження наукової та законодавчої бази досліджень з даної проблематики, а також формування основних напрямів підвищення фінансової стійкості на основі соціальної стійкості, що і утворило наукову новизну в сфері економічних досліджень. Практичну значущість наукового дослідження та його результатів становить фінансовий аналіз ринку продовольчих товарів, як основний показник добробуту населення, оскільки формування соціуму є основною ланкою на яку спрямовується пропозиція будь якого ринку. Це і є основа формування незалежного регіону в центрі організації якого є потреба людини в соціально-економічних благах. Запропоновано поглибити дослідження в напряму соціальної стійкості як одного з основних чинників впливу на економічну стійкість підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Голячук Н.В., Голячук С.Є. "АНАЛІЗ ЛІКВІДНОСТІ ТА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Економічний форум 1, no. 3 (December 16, 2019): 89–95. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-3-14.

Full text
Abstract:
Наведено методику аналізу коефіцієнтів ліквідності та фінансової стійкості підприємства на основі форми 1 «Баланс», подано їх коротку характеристику та нормативні значення. Розраховано показники ліквідності та фінансової стійкості лісогосподарських підприємств Волинської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Kostrychenko, V. M., and V. O. Kovalchuk. "ОБҐРУНТУВАННЯ КІЛЬКІСНОГО ТА ЯКІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ АНТИКРИЗОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, no. 90 (October 2, 2020): 88. http://dx.doi.org/10.31713/ve2202010.

Full text
Abstract:
Розкрита сутнісна характеристика антикризової стійкості підприємства. Проведений критичний аналіз методик оцінювання антикризової стійкості підприємства. Розроблений алгоритм комплексного обґрунтування параметрів оцінювання антикризової стійкості підприємства на засадах збалансованої системи показників. В розрізі чотирьох проєкцій (фінанси, клієнти, внутрішні бізнес-процеси, навчання та розвиток персоналу) запропонована система функціональних складових і відповідних показників антикризової стійкості підприємства. Використовуючи аналітично-оціночні процедури, виконане кількісне та якісне оцінювання рівня антикризової стійкості підприємства. За результатами розрахунків запропонована система стратегічних цілей та заходів (ініціатив) щодо підвищення антикризової стійкості підприємства. Здійснене прогнозне оцінювання зміни антикризової стійкості досліджуваного підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Нura, O. L., and Y. D. Turytsia. "МЕТОДИ ОЦІНКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 81 (April 26, 2018): 215. http://dx.doi.org/10.31713/ve1201822.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність поняття фінансової стійкості підприємства та узагальнено діючі методики її оцінювання. Запропоновано розглянути кореляційно-регресійний аналіз прогнозування фінансової стійкості підприємства на прикладі діючого товариства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Баженова, О. В. "Аналіз підходів до оцінювання зовнішньої стійкості економіки." Формування ринкових відносин в Україні, no. 6 (157) (2014): 34–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Баженова, О. В. "Аналіз підходів до оцінювання зовнішньої стійкості економіки." Формування ринкових відносин в Україні, no. 6 (157) (2014): 34–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Скоробогатова, Н. Є. "ОЦІНЮВАННЯ СТІЙКОСТІ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ." Підприємництво та інновації, no. 15 (December 30, 2020): 75–81. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/15.16.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз теоретичних підходів до визначення сутності стійкого розвитку економічних суб’єктів, виокремлено сутнісні ознаки стійкого розвитку. Виокремлено принципові відмінності між теоретичними поняття сталий та стійкий розвиток. Проаналізовано динаміку зміни структури активів вітчизняних підприємств з виокремленням особливостей їх формування у великих, середніх та малих підприємствах. На основі аналізу статистичних даних щодо джерел формування господарських засобів підприємств протягом 2013 – 2019 років визначено диспропорції, що негативно позначаються на ефективності їх діяльності. Зокрема, високий ступінь залежності підприємств від зовнішніх джерел фінансування призводить до стійкої тенденції зменшення та нестачі робочого капіталу для підтримки стійкого розвитку на довгострокову перспективу. Водночас, доведено парадокс функціонування вітчизняного бізнесу, який за умови недостатності робочого капіталу демонструє зростання рівня рентабельності як операційної, так і всієї діяльності. Кореляційний аналіз статистичних даних підтвердив наявність прямого зв’язку між обсягами капітальних інвестицій підприємств та рівнем їх рентабельності, проте виявив зворотну залежність між обсягами робочого капіталу та капітальними інвестиціями. Виявлені залежності дозволили сформувати тезу про наявність системної проблеми в управлінні підприємствами – незбалансованість управління дебіторською та кредиторською заборгованостями, що в умовах нестабільної економіки, може призвести до загальної кризи через масову неплатоспроможність підприємств. З метою запобігання такої ситуації запропоновано низку заходів щодо забезпечення стійкого розвитку підприємств за рахунок управління їх кредиторською та дебіторською заборгованостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Макаров, С. А., С. П. Бєляк, and О. В. Висоцький. "Оцінка стійкості системи зв’язку та радіотехнічного забезпечення." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 44–50. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.05.

Full text
Abstract:
У роботі проводиться аналіз кількісних показників стійкості системи зв’язку та радіотехнічного забезпечення. Обґрунтовуються шляхи підвищення завадостійкості системи зв’язку та радіотехнічного забезпечення за рахунок покращення енергетичної, структурної та інформаційної скритності сигналів радіоелектронних засобів системи при використанні шумоподібних хаотичних сигналів. Визначено показники стійкості системи зв’язку та радіотехнічного забезпечення: живучості, надійності та завадостійкості. Розроблено організаційно-технічні заходи забезпечення стійкості системи зв’язку та радіотехнічного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Калашник, Г. А., and М. А. Калашник-Рибалко. "Результати дослідження ефективності функціонування комплексу бортового обладнання літака DА-42 за показниками функціональної стійкості під впливом дестабілізуючих факторів." Системи обробки інформації, no. 4(163), (October 28, 2020): 27–36. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.163.03.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідження ефективності функціонування комплексу бортового обладнання КБО-42 літака DA-42 в умовах дестабілізуючих впливів за показниками функціональної стійкості. Дослідження включало аналіз графу КБО-42 за критеріями: вид топології, число і розташування вузлів, кількість ліній зв’язку; визначення компонентів зв’язності графу; розрахунок структурних параметрів графа: коефіцієнта надмірності зв'язків, радіусу графа, діаметру графа, коефіцієнта централізованості; розрахунок показників функціональної стійкості: ступеню вершинної зв’язності, ступеню реберної зв’язності. Надано результати дослідження структурних показників функціональної стійкості КБО-42: запасу функціональної стійкості, вершинного запасу функціональної стійкості, реберного запасу функціональної стійкості. За результатами досліджень визначено, що комплекс бортового обладнання КБО-42 має низький рівень функціональної стійкості під впливом дестабілізуючих факторів. У статті запропоновано основні шляхи реалізації принципів функціональної стійкості для дослідженого комплексу бортового обладнання КБО-42 літака DA-42.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

КОРЕНЄВ, Р. В., and П. А. РЕЗНІК. "РОЗРАХУНОК ТА АНАЛІЗ БЕЗКАРКАСНИХ АРКОВИХ СИСТЕМ, ВИКОНАНИХ ІЗ ТОНКОСТІННИХ ХОЛОДНОДЕФОРМОВАНИХ ПРОФІЛІВ." Наука та будівництво, no. 1(15) (April 7, 2019): 100–109. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v0i1(15).16.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто конструкції покриттів та споруд, у вигляді бескаркасних аркових систем, виконаних із тонкостінних холоднодеформованих профілів. Проведено уточнення геометричних характеристик основного несучого елемента цих систем. Здійснено чисельне моделювання та аналіз напружено-деформованого стану зазначених споруд від різних навантажень та їх поєднань. Дослідження проведено на базі створеної скінченно-елементної моделі, що верифікована натурним експериментом, та відображає конструктивну ортотропію тришарової оболонки спеціального призначення. Фізико-механічні характеристики ортотропії визначено за спеціально розробленим алгоритмом. На підставі виконаних розрахунків та їх аналізу визначено критичні сили втрати стійкості рівноваги (згинально-крутильна форма) і критичні навантаження втрати стійкості плоскої форми вигину, а також критерії міцності конструкції з урахуванням послідовності її зведення, тобто за умови роботи конструкції як одно- так і тришарової системи. Запропоновано алгоритм оцінювання напруженодеформованого стану великопрольотних бескаркасних аркових споруд.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Парипа, К. В. "Забезпечення фінансової стійкості: порівняльний аналіз систем макропруденційного регулювання." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 5 (64) (2012): 113–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Парипа, К. В. "Забезпечення фінансової стійкості: порівняльний аналіз систем макропруденційного регулювання." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 6 (65) (2012): 125–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Жукова, Т. О. "Аналіз та систематизація методів оцінки фінансової стійкості банку." Вісник Дніпропетровського університету. Серія : Економіка 24, no. 10/1 (2016): 27–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Парипа, К. В. "Забезпечення фінансової стійкості: порівняльний аналіз систем макропруденційного регулювання." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 5 (64) (2012): 113–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Парипа, К. В. "Забезпечення фінансової стійкості: порівняльний аналіз систем макропруденційного регулювання." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 6 (65) (2012): 125–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Жукова, Т. О. "Аналіз та систематизація методів оцінки фінансової стійкості банку." Вісник Дніпропетровського університету. Серія : Економіка 24, no. 10/1 (2016): 27–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Парипа, К. В. "Забезпечення фінансової стійкості: порівняльний аналіз систем макропруденційного регулювання." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 6 (65) (2012): 125–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Парипа, К. В. "Забезпечення фінансової стійкості: порівняльний аналіз систем макропруденційного регулювання." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 5 (64) (2012): 113–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Кас’яненко, М. В., В. А. Маляр, Є. А. Бондар, and М. А. Павленко. "Методика оцінювання стійкості системи зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління повітряного командування." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 13–22. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.02.

Full text
Abstract:
Аналіз досвіду війн та збройних конфліктів свідчить про те, що максимальна реалізація бойових можливостей повітряного командування багато у чому залежить від наявності стійкого, безперервного, оперативного та скритого управління. Таке управління може бути досягнуте лише при побудові високоефективної, багаторівневої системи управління, функціонування якої, об’єктивно, залежить від ефективності функціонування підсистеми зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління. Проте, досвід застосування сил та засобів зв’язку, РТЗ, А та ІС повітряного командування в ході антитерористичної операції на сході України свідчить про те, що система зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління внаслідок ряду причин, не в повній мірі задовольняє потреби органів управління. Серед таких причин, основною слід вважати – її недостатню стійкість. Тому, виникає нагальна потреба у проведенні наукових досліджень з метою забезпечення її стійкості на необхідному рівні. Питанню оцінювання стійкості системи зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління присвячено ряд наукових праць. Проте їх аналіз показав, що вони, з тих чи інших причин, не можуть бути в повній мірі використані для оцінювання стійкості системи зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління в сучасних умовах ведення бойових дій. У статті запропоновано методику, яка на відміну від відомих, ґрунтується на методі еквівалентних топологічних перетворень, що дозволило більш адекватно описати процес функціонування системи в сучасних умовах ведення бойових дій. Розроблення даної методики проведено з обґрунтуванням моделі системи, визначення обмежень та порядку підготовки вихідних даних. Представлено алгоритм оцінювання стійкості інформаційних напрямків за визначеними показниками та критеріями. Сформульовані пропозиції щодо практичної реалізації розробленої методики у вигляді спеціалізованого програмного забезпечення. Окреслені перспективи подальших досліджень. Основними методами дослідження, які використані при його проведенні були методи аналізу, синтезу та еквівалентних топологічних перетворень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Степанов, М. Т. "Замкнуті САР з прогнозуванням: аналіз альтернативних варіантів сруктур." Automation of technological and business processes 13, no. 3 (November 4, 2021): 38–48. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i3.2144.

Full text
Abstract:
У статті розглядається системи автоматичного регулювання які реалізують алгоритми керування з прогнозуванням складових вільного та вимушеного руху на час запізнення вперед в замкнутому контурі. Проводиться порівняльний аналіз їх роботи у перехідних та сталих режимах роботи, а також запасів стійкості які вони забезпечують. Об'єкти технологічного типу досить часто мають велику інерційність в каналах регулювання яка пов'язаної не тільки з чистим запізненням, але, більшою мірою з акумуляцією речовини і енергії, так званим ємнісним запізненням. Повна або часткова компенсація цієї інерційності може в значній мірі поліпшити якість регулювання для таких об'єктів. На практиці для компенсації впливу запізнення на динаміку власного руху часто використовують системи з упереджувачем Сміта які значно розширюють запас стійкості систем і забезпечують їх працездатність в умовах нестаціонарних властивостей об’єкта керування. Також прогнозування використовується у системах керування з прогнозуючою моделлю, в яких керуючий вплив на кожному кроці розраховується за рахунок вирішення оптимізаційної задачі на основі математичної моделі об’єкта керування. Ці системи також застосовують для керування об’єктами технологічного типу, зокрема рекомендують до застосування при керуванні багатоканальними об’єктами канали яких пов’язані між собою через дію перехресних зв’язків. В якості альтернативи вказаним системам запропонована система регулювання з прогнозуванням вимушеного руху в замкнутий контур якої введено алгоритм прогнозування в реальному часі на основі кубічного сплайну. Проведено структурний та оптимальний параметричний синтез альтернативних варіантів систем автоматичного регулювання. В якості базового регулятора було обрано типовий ПІД-регулятор. Порівняльний аналіз оптимальних систем, проведений в часовій і частотних областях, показав перевагу системи регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом на основі кубічного сплайну. При аналізі роботи систем за каналом дії неконтрольованих збурень система регулювання з прогнозуванням по кубічному сплайну забезпечує зниження інтегрального і прямих показників якості перехідних процесів до 40%. Перевірка на грубість систем автоматичного регулювання показала, що система автоматичного регулювання з прогнозуванням регульованої змінної за кубічним сплайном має приблизно однаковий запас стійкості за часом запізнення та трошки нижчий запас стійкості за коефіцієнтом передачі об’єкта керування, ніж система з упереджувачем Сміта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Камінська І.М., Мишко О.А., and Шишка Д.С. "МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 1, no. 4 (October 13, 2020): 107–13. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-4-14.

Full text
Abstract:
У статті здійснено системне дослідження методичних підходів до аналізу фінансового потенціалу підприємства. Обґрунтовано сутність, мету, завдання, предмет, об’єкт та інформаційне забезпечення аналізу фінансового потенціалу підприємства. Встановлено, що комплексний, деталізований та усесторонній аналіз фінансового потенціалу підприємства повинен охоплювати різноманітні підходи, методи та прийоми аналізу. На основі розгляду сучасних методичних підходів до аналізу фінансового потенціалу підприємства встановлено, що відсутній єдиний і універсальний методичний підхід до його аналізу. У статті розглянуто зміст і особливості основних методичних підходів до аналізу фінансового потенціалу підприємства. Базуючись на проведеному дослідженні, запропоновано наступний алгоритм аналізу фінансового потенціалу підприємства: 1 етап – аналіз забезпеченості підприємства фінансовими ресурсами, що полягає у організації горизонтального (трендового) і вертикального (структурного) аналізу балансу підприємства; 2 етап – аналіз фінансових результатів підприємства, що засвідчує результативність використання фінансових й інших ресурсів підприємства; 3 етап – аналіз фінансового стану підприємства, що у свою чергу охоплює такі напрями аналітичного дослідження: 1) аналіз майнового стану суб’єкта господарювання; 2) аналіз ділової активності суб’єкта господарювання; 3) аналіз ліквідності та платоспроможності суб’єкта господарювання; 4) аналіз фінансової стійкості суб’єкта господарювання; 5) аналіз рентабельності діяльності суб’єкта господарювання; 4 етап – узагальнююча оцінка рівня фінансового потенціалу підприємства за такими критеріями: достатність власних фінансових ресурсів підприємства; відповідність обсягів довгострокових позикових фінансових ресурсів обсягам оборотних активів; інтенсивність нарощення обсягу інвестицій; стабільність фінансового стану підприємства. Доведено, що аналіз фінансового потенціалу підприємства є важливим інструментом з’ясування поточного його рівня й визначення адекватних напрямів його нарощення в майбутньому. Визначено, що результати такого аналізу є вихідним моментом розробки на підприємстві перспективних планів і заходів із підвищення фінансової спроможності, конкурентоспроможності й ефективності виробничо-господарської діяльності, досягнення максимальних кінцевих результатів, забезпечення економічного розвитку і подальшого успішного функціонування суб’єкта господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Грудзевич, Уляна, and Андріана Дрозд. "ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ АТ «КРЕДОБАНК»." Вісник Університету банківської справи, no. 3(42) (December 23, 2021): 39–46. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253522.

Full text
Abstract:
Анотація. Для досягнення фінансової стійкості банку потрібно постійно проводити аналіз його по-точного стану і планових показників з урахуванням ендогенних та екзогенних чинників. У цьому кон-тексті досліджено фінансову стійкість АТ «Кредобанк» і фактори впливу на неї за допомогою сучасноїметодики Z-score, яка вже довший час активно застосовується центральними банками багатьох кра-їн, а також науковцями Міжнародного валютного фонду, проте ще не здобула належного визнанняв дослідженнях фінансової стійкості в Україні. На основі фінансової звітності АТ «Кредобанк» побудо-вано логістичну модель, що характеризується високою якістю та є адекватною. Для розрахунку логістич-ної регресії розроблено і використано комплекс фінансових показників, що всесторонньо відобража-ють фінансовий стан установи і дають змогу спрогнозувати ймовірність її банкрутства, що, у свою чергу,дозволить підвищити ефективність ухвалення управлінських рішень щодо виявлення кризових явищі попередити їхній розвиток. Така логіт-модель може бути використана як у практиці фінансового ме-неджменту самої банківської установи, так і в наглядовій діяльності в банківському секторі. Установле-но, що розпал COVID-19 дещо похитнув рівень фінансової стабільності АТ «Кредобанк» 2020 року, томудля подальшого розвитку і зростання прибутковості установи запропоновано низку рекомендаційнихвимог. Визначено, що якість ресурсів і капіталу є головними показниками ефективної діяльності бан-ку, саме їхнє оптимальне співвідношення за умов забезпечення платоспроможності, ліквідності, рента-бельності та фінансової стійкості сприяє збільшенню клієнтів, а відповідно зростає й дохід банківськоїустанови.Ключові слова: банк, стійкість, фінансова стійкість банку, індикатор Z-score, SWOT-аналіз банку, ло-гіт-модель управління фінансовою стійкістю.Формул: 4; рис.: 2; табл.: 7; бібл.: 10.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

ЧМИР, Віктор, Сергій ПСЬОЛ, and Артем КОРЄХОВ. "ОЦІНКА ТА АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ СТІЙКОСТІ АВТОМОБІЛІВ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 82, no. 1 (February 2, 2021): 322–39. http://dx.doi.org/10.32453/3.v82i1.547.

Full text
Abstract:
Автомобільна техніка є одним із найважливіших складових елементів загальної системи інженерного і технічного забезпечення охорони державного кордону України. АТ підрозділів охорони кордону використовується для підвищення маневрених можливостей прикордонних нарядів, доставки їх місця до несення служби, забезпечення дій під час пошуку (переслідування) правопорушників, забезпечення особистої безпеки під час нападів, ліквідації диверсійно-розвідувальних груп, а також для забезпечення професійної підготовки особового складу та господарської діяльності. Тому в даних умовах суттєвого значення набуває одна із основних властивостей автомобіля – його стійкість. В результаті аналізу процесу переоснащення новими зразками автомобільної техніки підрозділів охорони кордону встановлено, що значну частину нових автомобілів становлять автомобілі Volkswaqen Amarok та Ford Ranqer. В той же час інформація щодо технічних характеристик даних автомобілів носить, в основному, рекламний характер, і не розкриває в повній мірі експлуатаційні властивості, в тому числі показники стійкості. Цей факт обумовив вибір автомобілів Volkswaqen Amarok та Ford Ranqer для даного дослідження з метою визначення кращого з них за показниками стійкості для надання рекомендації щодо подальшого укомплектування цим автомобілем підрозділів охорони кордону. За результатами дослідження отримані показники стійкості автомобілів Volkswaqen Amarok і Ford Ranqer свідчать про деяку перевагу автомобіля Volkswaqen Amarok, що обумовлено його геометричними розмірами. В той-же час втрата стійкості досліджуваних автомобілів досить імовірна, особливо в умовах руху по слизькій опорній поверхні. Імовірність перекидання автомобілів достатньо низька, більш імовірним є їх занос. Виникнення бокового ковзання під час руху на косогорі також більш імовірне, ніж перекидання. Отже, виходячи з проведеного дослідження, за показниками стійкості для укомплектування підрозділів охорони кордону доцільніше використовувати автомобіль Volkswaqen Amarok.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Дучимінська, Тамара, Олександра Хлівна, and Леся Клюйко. "ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПСИХОКОРЕКЦІЇ ЖИТТЄВОЇ СТІЙКОСТІ У СТУДЕНТІВ." Психологія: реальність і перспективи, no. 14 (April 1, 2020): 66–72. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi14.152.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена теоретичному обґрунтуванню та емпіричному розгляду психологічних особливостей життєвої стійкості студентів. Визначено, що життєстійкість це система стійких позитивних рис особистості, які можна розглядати як певний особистісний ресурс, що сприяє успішній адаптації до нового середовища. Результати емпіричного дослідження засвідчили, що високий рівень вираженості життєстійкості у студентів перешкоджає виникненню внутрішньої напруги в стресових ситуаціях за рахунок стійкого подолання стресорів та сприйняття їх як менш значущих. Студенти, з високими показниками життєстійкості, є більш відкритими, впевненими у собі. Для них характерний високий рівень мотивації до успіху та оптимістичний атрибутивний стиль, що вказує на наявність сили волі, самоконтролю й відповідальності за свої дії. Студенти з низьким рівнем вираженості життєстійкості, високими показниками песимізму та мотивації уникнення невдач переконані в неможливості впливати на ситуацію. Вони «передбачають» відсутність успіху, роблять менше зусиль і, відповідно, домагаються менших результатів. Отримані результати стали психологічною основою для розробки соціально-психологічного тренінгу, як ефективного засобу підвищення життєстійкості особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Котляр, М. "Аналіз ліквідності як важливий етап оцінки фінансової стійкості підприємства." Вісник Тернопільського національного економічного університету. Економічні науки, no. 4 (2008): 120–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Рутицька, В. В. "Аналіз стійкості та чутливості в статистичних задачах інвестиційного менеджменту." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2004): 340–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Фулга, Ж. В. "Аналіз фінансової стійкості малих підприємств України 2002-2007 років." Актуальні проблеми розвитку підприємницької діяльності в Україні, Вип. 9 (2009): 135–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Фулга, Ж. В. "Аналіз фінансової стійкості малих підприємств України 2002-2007 років." Актуальні проблеми розвитку підприємницької діяльності в Україні, Вип. 9 (2009): 135–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Котляр, М. "Аналіз ліквідності як важливий етап оцінки фінансової стійкості підприємства." Вісник Тернопільського національного економічного університету. Економічні науки, no. 4 (2008): 120–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Рутицька, В. В. "Аналіз стійкості та чутливості в статистичних задачах інвестиційного менеджменту." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2004): 340–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Циганенко, О. І., Я. В. Першегуба, Н. А. Склярова, and Л. Ф. Оксамитна. "Еколого-гігієнічні проблеми сучасного харчування спортсменів. Шляхи вирішення." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (October 21, 2016): 31–36. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2016.2.31-36.

Full text
Abstract:
Мета роботи – на основі аналізу джерел наукової інформації визначити шляхи вирішення еколого-гігієнічних проблем сучасного харчування спортсменів. При проведенні досліджень використані методи теоретичного аналізу літератури: узагальнення, синтез, формалізація, абстрагування. Аналіз наукової літератури та інших джерел інформації показав, що еколого-гігієнічні проблеми харчування спортсменів полягають у тому, що під час складання харчових раціонів спортсменів: • не враховуються екологічні типи харчування; • недостатньо використовується харчування як засіб підвищення природної екологічної стійкості організму спортсменів до несприятливих чинників навколишнього середовища; • не контролюється надходження з їжею токсичних речовин; • відсутні фахівці-екологи, які спільно зі спортивними лікарями і дієтологами впроваджували б у практику положення екології харчування в сфері спорту. Запропоновано системний підхід, який включає: врахування екологічних типів і можливостей харчування як фактора підвищення екологічної природної стійкості організму спортсмена до дії природних небезпечних чинників; обмеження надходження до організму спортсменів токсичних речовин з їжею за рахунок ширшого використання продукції екологічного (біологічного) землеробства; використання харчування для профілактики та лікування десинхронозу; можливість вивчення дисципліни «Екологія харчування у сфері спорту» у рамках магістратури за спеціалізацією «Екологія фізичної культури і спорту».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Todchuk, Volodymyr. "Експериментальне дослідження стійкості підкріплених циліндричних оболонок при осьовому стисканні." Proceedings of the National Aviation University 86, no. 1 (April 15, 2021): 28–34. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.86.15441.

Full text
Abstract:
Мета: показати реальний вплив початкових недосконалостей на верхнює критичне навантаження циліндричних оболонок. Метод: Аналіз експериментальних даних. Результати: У статті представлені результати експериментальних досліджень стійкості циліндричних оболонок, підкріплених стрінгерами з початковими несовешенствамі форми, при осьовому стисненні. Проведено детальний аналіз експериментальних даних. Зроблено висновок про стійкість циліндричних оболонок. Дано рекомендації щодо напрямків подальших досліджень. Обговорення: велика різниця між експериментальними і теоретичними осьовими критичними навантаженнями циліндричних оболонок змусила дослідників шукати причини цієї відмінності. Вважалося, що однією з основних причин є наявність первинних дефектів в оболонках. Потім виникли сумніви в правдивості цього твердження. Були суперечливі думки. Виникла необхідність з'ясувати реальний вплив початкових дефектів на стійкість циліндричних оболонок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Voinarovska, G. P. "СТІЙКІСТЬ ДО ГІПОКСІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ СТАРШОГО ВІКУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (September 29, 2020): 50–60. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i3.11583.

Full text
Abstract:
Визначення стійкості організму до гіпоксії та з᾽ясування можливості прогнозування перебігу хвороби і тривалості життя у хворих на ІХС старшого віку. Матеріал і методи. Проведено ретроспективний аналіз даних 103 пацієнтів з ІХС старше 60 років, які досягли кінцевої точки (померли). Було виділено дві групи хворих: хворі зі збереженою стійкістю до гіпоксії (у яких сатурація крові при гіпоксійній пробі знижувалася не нижче 80 % SpО2) і хворі зі зниженою стійкістю до гіпоксії (у яких сатурація крові при гіпоксійній пробі знижувалася нижче 80 % SpО2). Стійкість до гіпоксії визначали шляхом проведення гіпоксійної проби з вдиханням гіпоксійної газової суміші з 12 % SpО2 протягом двадцяти хвилин. Результати. Аналіз показав, що у хворих на ІХС старшого віку існує кореляційна залежність між тривалістю життя та зрушеннями сатурації крові при гіпоксійному впливі. У той же час встановлено, що у хворих на ІХС старшого віку знижена стійкість до гіпоксії асоційована з несприятливим перебігом хвороби. Причому у хворих зі зниженою стійкістю до гіпоксії було більше супутніх захворювань внутрішніх органів. За результатами аналізу з використанням багатофакторної логістичної регресії побудована модель прогнозування стійкості до гіпоксії у хворих на ІХС старшого віку. Модель дозволяє з високою точністю визначати стійкість до гіпоксії і прогнозувати перебіг хвороби і тривалість життя у хворих на ІХС старшого віку з супутніми захворюваннями внутрішніх органів. Висновки. У хворих на ІХС старшого віку тривалість життя визначається зокрема й стійкістю до гіпоксії. Створена модель прогнозування стійкості до гіпоксії може використовуватися в клінічній практиці для оптимізування лікувально-діагностичного процесу та оцінки ефективності лікувальних та реабілітаційних заходів у хворих на ІХС старшого віку із супутніми захворюваннями внутрішніх органів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Petrushenko, Y. M., and O. I. Boiko. "Запас платоспроможності як гарантія розвитку ринку страхових послуг." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 1(79) (January 28, 2019): 8–13. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.1.2.

Full text
Abstract:
Страхування життя поступово стає невід’ємною частиною побуту громадян України. З метою підвищення якості обслуговування клієнтів, ефективності використання наявних та залучених ресурсів, виявлення проблемних точок та підвищення рівня конкурентоздатності страхових організацій необхідно проводити аналіз фінансових показників діяльності даних організацій. В статті розглянуті головні параметри, які є ключовими факторами в системі гарантій роботи страхових компаній. Проводиться аналіз основних показників провідних компаній зі страхування життя який стосується платоспроможності, вирахувані коефіцієнти запасу платоспроможності та оцінено рівень стійкості даних компаній. Проведене дослідження показало, що запас платоспроможності є досить вагомим, хоча в процесі фінансової діяльності він має тенденції до змін, які є як незначними, так і досить значущими. Загалом, дані аналізу говорять про наявну достатність страхових резервів та відкритість даних компаній до введення нових законодавчих норм, що відповідають вимогам директиви Solvency II.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Сливінський, О. А., С. П. Бісик, І. Б. Чепков, М. І. Васьківський, and О. В. Чернозубенко. "Проблеми виготовлення зварних бронекорпусів вітчизняних бойових броньованих машин." Озброєння та військова техніка 16, no. 4 (December 26, 2017): 29–38. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2017.4(16).29-38.

Full text
Abstract:
Надані результати аналізу та систематизація основних причин, що призводять до виникнення дефектів у зварних корпусах бойових броньованих машин легкої категорії за масою та визначення основних напрямів їх попередження. Показано, що проблема підвищення якості та забезпечення відповідного рівня балістичної та протимінної стійкості зварних бронекорпусів має комплексний характер, пов’язана зі зварністю застосовуваних на виробництві сталей, організацією та оснащеністю зварювального виробництва та конструктивними особливостями корпусів ряду вітчизняних броньованих машин. Аналіз цих факторів дозволив сформувати напрями подолання проблеми, що крім наукового вирішення в основному потребують управлінських і організаційних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Тао, Є., Володимир Анатолійович Власенко, and Люлю Ву. "КЛОНУВАННЯ ТА БІОІНФОРМАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ СТІЙКОСТІ ПШЕНИЦІ ДО БОРОШНИСТОЇ РОСИ ЗА ДОПОМОГОЮ TAGDSL ГЕНА." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Agronomy and Biology 44, no. 2 (February 4, 2022): 66–72. http://dx.doi.org/10.32845/agrobio.2021.2.9.

Full text
Abstract:
Збудником борошнистої роси пшениці є Blumeri agraminis F. sp. tritici. Це одна з основних грибкових хвороб пшениці. Тому дуже важливо виявити та використати проти борошнистої роси гени широкого спектру дії, а також вивчити механізм їх стійкості та молекулярний механізм для ефективної протидії шкідливості борошнистої роси. Матеріалом є сорт пшениці Bainong207, що поставляється Науково-дослідним центром з технології редагування геному культур у провінції Хенань. Вектор PmD-19T, E. coli 5α та штам Agrobacterium GV3101 були придбані у біологічної компанії Takara. Були задіяні ПЛР-апарат, апарат для електрофорезу, електрофорез з агарозним гелем, автоклав, плита на водяній бані, надчистий робочий стіл тощо. RТ-ПЛР клонувала всю довжину гена TaGDSL. Біоінформаційний аналіз послідовності показав, що загальна довжина ORF становила 1269 п.о., яка кодує 423 амінокислоти, з молекулярною масою 38,99 кДт та ізоелектричною точкою 8,19. Крім того, ген TAGDSL має трансмембранний домен, сигнальний пептид, а також гідрофільний білок. Ліпаза GDSL бере участь у фізіологічному обміні рослин щодо локального та глобального імунітету. Це має велике значення для підвищення стійкості до хвороб та врожайності пшениці. На підставі попередніх досліджень цей експеримент клонував повнорозмірну послідовність гена GDSL пшениці, яка збагатила представників сімейства ліпаз GDSL рослин. Вона стала основою для подальшого дослідження її функції та механізму дії на стійкість до борошнистої роси за сучасними методами молекулярної біології та вивчення функції її генів. Ген ліпази TAGDSL пшениці був тісно пов’язаний з геномом твердої пшениці та геномом ячменю через філогенетичне дерево. У той же час використання методу біоінформатики для прогнозування гена може дати більш повне розуміння його структури та властивостей, при подальшому використанні сучасних методів молекулярної біології для вивчення його функції та ролі у механізмі стійкості до борошнистої роси задля забезпечення ефективної основи, а також для створення сортів з генами стійкості до борошнистої роси пшениці та теоретичної бази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Шостак, Н. В., and А. А. Астраханцев. "Аналіз стійкості стеганографічних методів вбудовування даних в відеофайли до атак." Системи обробки інформації, no. 3(158) (September 19, 2019): 110–16. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2019.158.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Стефанишина, А. "Характеристика та аналіз методик оцінювання стійкості банків України та зарубіжжя." Вісник Національного банку України, no. 11 (177) (2010): 62–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography