Journal articles on the topic 'Аналіз вимог'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Аналіз вимог.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Аналіз вимог.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Васильківська, В. В. "ВИМОГИ, ЩО ВИСУВАЮТЬСЯ ДО ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ: ЗАКОРДОННИЙ ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(26) (November 28, 2019): 118–22. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(26).23.

Full text
Abstract:
У статті досліджується питання теоретичного та законодавчого визначення вимог, що висуваються до державного службовця. Звертається увага на основні особливості вимог до державних службовців окремих видів державних служб. Проводиться аналіз чинного зарубіжного законодавства в частині визначення вимог, що висуваються до державних службовців, та аргументується необхідність, а також перспективи удосконалення подальшого нормативного розвитку України. Зазначається, що суттєво зростають роль і значення інституту державної служби, а також набувають особливої ваги питання правового статусу державних службовців як безпосередніх виконавців, які забезпечують реалізацію завдань і функцій держави. Побудова професійної, авторитетної, дієвої та ефективної державної служби є неможливою без висококваліфікованих державних службовців з відповідним рівнем професійної компетенції. Удосконалення чинного законодавства про державну службу, безперечно, вирішило низку його проблем, але водночас поставило нові питання, які потребують негайного нормативного вирішення та теоретичного забезпечення. У контексті зазначеного великого значення набуває не тільки питання правового статусу державного службовця, але й питання щодо правового регулювання цього статусу, створення належних засад, умов та гарантій його реалізації. Звернення до тлумачення поняття «вимога» свідчить про різні визначення цього поняття, зокрема як сувора вказівка, рівносильна наказу, зміст вимоги може бути виражено як у різкій, грубій формі, так і вишукано ввічливо. На підставі вищенаведеного слід зазначити, що у всіх названих визначеннях вимога характеризується владним одностороннім характером, який не допускає вибору варіанту поведінки особи, якій її адресовано. Під час характеристики вимоги як елемента правового статусу державного службовця важливо акцентувати увагу на тому, що йдеться тільки про правову вимогу, тобто вимогу, визначену нормою права. І хоча у нормативному обігові йдеться про «вимоги», мається на увазі, що це саме «правові вимоги». Аналіз чинного законодавства про державну службу свідчить про те, що законодавець чітко не розмежував поняття «вимоги» й «обмеження». Поряд із тим встановлено, що вимога – це односторонній владний припис кількісного або якісного характеру, якому має відповідати державний службовець. Вимоги слід класифікувати на види за: 1) за колом державних службовців: а) загальні (громадянство України, досягнення 18-річного віку); б) спеціальні (політична неупередженість; загальний стаж роботи; досвід роботи на посадах; вільне володіння іноземною мовою; повна загальна середня освіта; ступінь вищої освіти; рівень фізичної підготовки; особисті якості; стан здоров’я; відсутність обставин, що можуть перешкоджати виконанню посадових обов’язків тощо); 2) змістом: а) кількісні (2 роки стажу роботи, досягнення 18-річного віку); б) якісні (стан здоров’я, особисті якості, вільне володіння іноземною мовою тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Циганков, Андрій, Вадим Ніжник, Юрій Фещук, and Ярослав Балло. "АНАЛІЗ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ НОРМУВАННЯ ВИМОГ ДО КОНСТРУКЦІЙ ФАСАДНОЇ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ В БУДІВЛЯХ." Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, no. 1(11) (July 13, 2021): 11–21. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2021.1(11).11-21.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз вітчизняних нормативних протипожежних вимог щодо улаштування зовнішнього облицювання фасадів будівель. Визначено перелік європейських нормативних документів щодо протипожежних вимог до зовнішнього облицювання фасадів будівель, які необхідні для проведення аналізу. На основі визначеного переліку нормативних документів проведено аналіз вимог пожежної безпеки європейських держав, що висуваються до улаштування конструкцій фасадної теплоізоляції будівель. Розроблено пропозиції щодо улаштування зовнішньої теплоізоляції на фасадах будівель у вітчизняному будівництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бісик, Сергій. "Аналіз протитанкових мін Російської Федерації методами кластерного аналізу." Озброєння та військова техніка 18, no. 2 (June 26, 2018): 15–22. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2018.2(18).15-22.

Full text
Abstract:
Представлені результати кластерного аналізу протитанкових мін Російської Федерації за обраними класифікаційними ознаками та масою вибухової речовини. Отримані групикластерів протитанкових мін можна використовувати при формуванні вимог до рівня протимінного захисту вітчизняних бойових броньованих машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Semenov, S., O. Lipchanska, and M. Lipchanskyi. "АНАЛІЗ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ПЕРЕДАЧЕЮ ВІДЕОПОТОКУ ДАНИХ ТА ВИМОГ ДО ЯКОСТІ ЇХ ПЕРЕДАВАННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 139–42. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.139.

Full text
Abstract:
Викладені результати аналізу існуючих вимог до якості передавання відеотрафіка у комп’ютеризованих системах критичного застосування з бездротовими каналами зв’язку на базі мережі 4G. Був проведений аналіз методів управління процесом передавання відеотрафіка в мережах 4G. Розглянуті алгоритми контролю навантаження мережі, алгоритми управління чергами та алгоритми управління буферами у терміналах зв’язку та виділені найбільш ефективні для роботи з відеотрафіком в режимі реального часу. Проведений порівняльний аналіз методів математичної формалізації процесів управління відеотрафіком в бездротових мережах 4G. Порівняльний аналіз методів математичної формалізації процесів управління відеотрафіком показав, що доцільно застосовувати системи масового обслуговування для аналізу і моделювання процесів передавання відеотрафіка в бездротових мережах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Базурін, Віталій Миколайович, Євгеній Анатолійович Омелечко, and Анастасія Василівна Ковтун. "Порівняльний аналіз середовищ програмування мовою Python." New computer technology 16 (May 14, 2018): 281–92. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v16i0.851.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є аналіз системних вимог середовищ програмування мовою Python. Завдання дослідження: проаналізувати системні вимоги та функціональні можливості середовищ програмування мовою Python; визначити ті середовища програмування, які доцільно використовувати у навчальному процесі. Об’єктом дослідження є процес навчання основам програмування у загальноосвітній школі. Предметом дослідження є характеристики середовищ програмування мовою Python. Результати дослідження планується впровадити у навчальний процес вищих педагогічних закладів освіти (для навчання майбутніх вчителів програмування мовою Python, навчання їх методиці ознайомлення з середовищем програмування мовою Python), середніх навчальних закладів (методика формування умінь роботи у середовищі програмування мовою Python).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткачук, Вікторія Василівна, and Юлія Андріївна Кулініч. "Аналіз популярних систем дистанційного навчання з відкритим доступом." New computer technology 12 (December 25, 2014): 188–93. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v12i0.710.

Full text
Abstract:
Метою даного дослідження є аналіз існуючих систем дистанційного навчання з відкритим доступом у зарубіжних ВНЗ, основним завданням – визначення вимог до систем дистанційної освіти, об’єкт дослідження – засоби організації та підтримки системи дистанційного навчання, предмет – системи дистанційного навчання з відкритим доступом, основний метод дослідження – теоретичне дослідження. Розглянуто поняття дистанційного навчання у нормативних документах України. Проаналізовано провідні дистанційні курси з відкритим доступом. На основі сутності дистанційної освіти були виокремлені вимоги до її впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гаранін, Олег Михайлович, Олександр Олександрович Кацко, and Наталя Володимирівна Моісеєнко. "Інструментарій розробника в курсі «Розробка комп’ютерних ігор»." New computer technology 15 (April 28, 2017): 160–63. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.658.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення інструментарію розробника для використання в курсі «Розробка комп’ютерних ігор» при підготовці інженерів-програмістів та вчителів інформатики. Задачами дослідження є аналіз найвідоміших з існуючих ігрових рушіїв та середовищ розробки ігор, формування вимог до інструментарію розробника комп’ютерних ігор, вибір на підставі цих вимог програмних продуктів для використання при навчанні розробки комп’ютерних ігор. Об’єктом дослідження є навчання інженерів-програмістів, фахівців з інформаційних технологій та майбутніх учителів інформатики. Предметом дослідження є критерії добору інструментарію розробника на підтримку навчання курсу «Розробка комп’ютерних ігор» при підготовці інженерів-програмістів, фахівців з інформаційних технологій та майбутніх учителів інформатики. В роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизація порівняння найвідоміших з існуючих ігрових рушіїв та середовищ розробки ігор, сформульовано вимоги до інструментарію розробника комп’ютерних ігор стосовно різних аспектів, запропоновано вибір на підставі цих вимог програмних продуктів для використання при навчанні розробки комп’ютерних ігор. Результати дослідження планується використовувати при розробці освітньої програми та навчального плану підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю 014 Середня освіта (Інформатика).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Borsch, V., O. Vervejko, P. Arkushenko, and O. Florin. "ОСОБЛИВОСТІ ДОПУСКУ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ З ПРОГРАМНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ДО ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 31–35. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.031.

Full text
Abstract:
Програмне забезпечення застосовується у більшості сучасних засобів вимірювальної техніки. Може бути вбудованим, автономним, встановленим на комп'ютер, що є складовою частиною засобу вимірювальної техніки, на який покладено завдання щодо отримання вимірювальної інформації щодо кількісних характеристик при проведенні випробувань. При проведенні робіт з оцінки відповідності сучасних виробів ОВТ на відповідність тактико-технічному завданню замовника, вимоги щодо метрологічного забезпечення (МлЗ) істотно зросли через значне зростання вимог до показників точності визначення параметрів ОВТ; постійне збільшення обсягу й складності вимірювань; підвищення вимог до оперативності та своєчасності вимірювань, швидкодії засобів вимірювань і контролю; необхідність застосування, в ряді випадків, складних ЗВТ, з високими метрологічними характеристиками, а іноді і унікальних та/або заснованих на нових фізичних принципах. Інтеграція України в світові та європейські структури, у тому числі в НАТО та зростання вимог до МлЗ обумовлює актуальність вдосконалення і/або уточнення вимог до МлЗ випробувань, зокрема до допуску до випробувань ЗВТ з ПрЗ, кількість яких останнім часом значно зросла. Мета статті полягає у аналізі нормативної документації та нормативно-правових актів України у сфері метрології та метрологічної діяльності з урахуванням останніх змін та обґрунтування на його основі комплексу заходів щодо допуску засобів вимірювальної техніки з програмним забезпеченням до випробувань виробів озброєння та військової техніки. Проведено аналіз нормативної документації України та рекомендацій міжнародних метрологічних організації щодо вимог до засобів вимірювальної техніки з програмним забезпеченням. Визначено основні узагальнені вимоги, виконання яких доцільно проконтролювати при прийнятті рішення про допуск засобів вимірювальної техніки до експлуатації або випробувань. Виділено загальні правила допуску засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) з програмним забезпеченням (ПрЗ) до випробувань виробів озброєння та військової техніки. Для випробувань означених програмних продуктів визначено регламентовані характеристики, а також їх можливі рівні. Визначено специфічні вимоги для ЗВТ з ПрЗ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Podlipaev, V., V. Shumeiko, О. Atrasevich, and I. Khyzhniak. "СТВОРЕННЯ МОБІЛЬНОЇ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ЗБОРУ ГЕОПРОСТОРОВИХ ДАНИХ ТА ВЕДЕННЯ ГЕОПРОСТОРОВОГО АНАЛІЗУ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАВДАНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 27–31. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.027.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є автоматизовані системи геопросторового аналізу для вирішення завдань національної безпеки і оборони. Метою є створення мобільної автоматизованої системи збору геопросторових даних та ведення геопросторового аналізу. Завдання: аналіз вимог, які висуваються до інформаційно-аналітичних систем; розгляд структури автоматизованої системи геопросторового аналізу; висунення вимог до автоматизованої системи геопросторового аналізу; визначення завдань, які вирішуються за допомогою автоматизованої системи геопросторового аналізу; визначення класів автоматизованих систем геопросторового аналізу, в залежності від їх розміщення; аналіз світового досвіду при прийнятті рішень у складаній оперативній обстановці; створення мобільної автоматизованої систем збору геопросторових даних та ведення геопросторового аналізу; визначення функціональних можливостей комплексу. Використовуваними методами є: методи аналізу і синтезу складних інформаційних систем, методи декомпозиції багаторівневого моделювання. Отримані такі результати. Створення мобільних автоматизованих систем (комплексів) збору геопросторових даних та ведення геопросторового аналізу. Функціональні можливості комплексу дозволяють на місці збирати, систематизувати та обробляти всі необхідні геопросторові дані та надавати результати їх обробки споживачу. Висновки. Тактико-технічні характеристики та технологічні можливості зазначеного мобільного комплексу забезпечують прийняття рішення у відповідних умовах, а самі комплекси можуть бути використані для забезпечення як окремих пунктів управління, так й бути елементами складних систем управління вищих рівнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Слюсаренко, О. І., О. М. Купріненко, and Є. В. Кузнецов. "Визначення груп колісних машин сил спеціальних операцій Збройних Сил України за функціональними показниками методами кластерного аналізу завдань." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 167–76. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.20.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз існуючих підходів формування парків колісних машин сил спеціальних операцій збройних сил провідних країн та основних світових тенденцій їх розвитку. Визначені основні функціональні показники колісних машин, які впливають на повноту і якість виконання завдань підрозділами Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Розглянуто проблеми розробки номенклатури колісних машин для потреб Сил спеціальних операцій Збройних Сил України відповідно до специфіки покладених на них завдань. За результатами проведеного аналізу сукупності завдань, які покладаються на Сили спеціальних операцій Збройних Сил України, визначені основні дії підрозділів Сил спеціальних операцій та вимоги до функціональних показників колісних машин. Широка різноманітність варіантів застосування підрозділів Сил спеціальних операцій та вимог до колісних машин обумовлює необхідність систематизації завдань за функціональними показниками колісних машин. Кластерний аналіз значень оцінок експертів в галузі застосування підрозділів Сил спеціальних операцій Збройних Сил України дозволив визначити класи колісних машин, необхідних для вирішення повного спектру завдань Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Глинчук, Л., C. Яцюк, О. Кузьмич, Н. Багнюк, and Н. Чернящук. "Аналіз вимог та методологія підбору тем для вивчення основ криптографічного захисту інформації." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 41 (December 14, 2020): 16–22. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-41-03.

Full text
Abstract:
Розглянуто та проаналізовано вимоги та особливості викладання курсу «Криптографічний захист інформації». Проведено методологічний аналіз доцільності та актуальності врахування вказаних особливостей та вимог при викладанні відповідного навчального курсу, дано рекомендації як правильно орієнтуватися у виборі тем та чим керуватися. Складено та обґрунтовано основний перелік тем, згідно якого можна можна варіювати методику викладання в залежності від кількості годин, що даються на вивчення даного курсу та наявності у освітньо-професійній програмі додаткових предметів цього напряму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Бутурлакіна, Т. О. "ЕЛЕКТРОННІ ГРОШІ І АНАЛІЗ РОЗВИТКУ РИНКУ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ В УКРАЇНІ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 2(56) (March 22, 2021): 121–29. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2020.2(56).121-129.

Full text
Abstract:
Досліджено організаційні питання формування і розвитку сучасного ринку безготівкових розрахунків в Україні в умовах застосування інформаційних технологій і світових платіжних систем. Зокрема проведено аналіз впливу актуальних викликів, пов’язаних із кризовими фінансово-економічними процесами в умовах карантину, бізнес-ризиків від пандемії Covid-19, що обумовили активізацію сервісів для безготівкових і безконтактних розрахунків вітчизняної фінансової системи. Визначено актуальні проблеми і перспективи розвитку платіжної інфраструктури в Україні із врахуванням використання безконтактних та токенізованих карток, розвитку електронної комерції, акцентуючи вимоги регулювання вітчизняного ринку електронних грошей, зокрема у відповідності до міжнародних вимог і стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Каміл, Жила. "Елементи специфікації функціональних вимог до WebML: аналіз корисності." Актуальні проблеми економіки, no. 10 (124) (2011): 411–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Каміл, Жила. "Елементи специфікації функціональних вимог до WebML: аналіз корисності." Актуальні проблеми економіки, no. 10 (124) (2011): 411–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Каміл, Жила. "Елементи специфікації функціональних вимог до WebML: аналіз корисності." Актуальні проблеми економіки, no. 10 (124) (2011): 411–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Король, О. М. "Аналіз вимог до економічних механізмів і моделей енергозбереження." Зовнішня торгівля: право та економіка, no. 6 (47) (2009): 136–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Король, О. М. "Аналіз вимог до економічних механізмів і моделей енергозбереження." Зовнішня торгівля: право та економіка, no. 6 (47) (2009): 136–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Каракасіді, Олена Федорівна, and В’ячеслав Вікторович Зіньковський. "ЮРИДИЧНА ПРИРОДА ЗАРАХУВАННЯ ЗУСТРІЧНИХ ВИМОГ У ЗОБОВ’ЯЗАННІ." Часопис цивілістики, no. 40 (March 27, 2021): 18–22. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i40.386.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню юридичної природи зарахування зустрічних вимог як одного зі способів належного припинення зобов’язання в цивільному праві. У статті проаналізовано поняття та підстави виникнення зобов’язання, правову природу та роль такого інституту в належній реалізації цивільного та ділового обігу. Встановлено, що у більшості різних зобов’язань його учасники одночасно виступають як у ролі боржника, так і в ролі кредитора, що викликає можливість існування інституту зарахування зустрічних вимог як одного зі способів припинення зобов’язання. Виявлено проблемні теоретичні та практичні питання застосування зарахування зустрічних однорідних вимог та встановлено, що особливістю зустрічних вимог є припинення одночасно декількох зобов’язань, що значною мірою спрощує їх виконання та сприяє належному цивільному обігу. Проаналізовано, що зарахування зустрічних вимог можливе за домовленістю сторін, тобто за двостороннім правочином, але зроблено висновок про те, що заява однієї зі сторін про зарахування та його застосування дає підстави стверджувати, що така угода є односторонньою. Аналіз судових рішень з досліджуваних питань доводить, що аналогічна позиція визначається і в практичній площині. Для вітчизняного права значення заяви про зарахування полягає в тому, що саме вона припиняє зобов’язання. Проте зарахування не може бути проведене автоматично, інша сторона може висунути свої заперечення щодо проведення цього способу припинення зобов’язання. Правова природа зарахування зустрічних однорідних вимог, як способу припинення цивільного зобов’язання, розкриває зміст самого зарахування, що визначається як підстава припинення зобов’язання, за якої припиняються зустрічні однорідні вимоги, але такі вимоги мають бути зустрічними, однорідними та безспірними. Поширення в цивільному обігу інституту зарахування зустрічних однорідних вимог як способу припинення зобов’язання дозволяє припинити одразу обидва з них. Наведене свідчить про універсальність та привабливість зарахування зустрічних однорідних вимог як способу припинення зобов’язальних правовідносин, хоча і потребує додаткового дослідження та тлумачення для практики застосування. Проаналізовано випадки, коли зарахування зустрічних вимог є неможливим відповідно до норм чинного законодавства України. Визначені проблемні питання заяви про зарахування зустрічних вимог як форми одностороннього правочину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Bogorad, V., T. Lytvynska, Y. Belov, А. Nosovskyy, О. Slepchenko, S. Chupryna, and R. Tripaylo. "Радіаційна безпека циклотронного виробництва ізотопів для діагностики методом позитрон-емісійної томографії. Аналіз національних та міжнародних вимог." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(57) (March 13, 2013): 37–40. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.1(57).07.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз вітчизняних нормативноправових актів, документів Міжнародного агентства з атомної енергії та директив Європейського Союзу, в яких наведено вимоги та рекомендації щодо циклотронного виробництва ізотопів та їх застосування в діагностиці методом позитрон-емісійної томографії. Встановлено потреби в удосконаленні безпеки діяльності з циклотронного виробництва ізотопів та їх застосування в діагностиці методом ПЕТ, обумовлені невідповідністю нормативної бази сучасному рівню вимог та рекомендацій у цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Соловйов, Володимир Миколайович, Владислав Миколайович Пірогов, and Олександра Олегівна Ярмольська. "Аналіз когнітивних траєкторій методами теорії складних мереж." New computer technology 16 (May 14, 2018): 25–29. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v16i0.811.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є розрахунок спектральних і топологічних мір складності когнітивної траєкторії шляхом вивчення мережної динаміки у процесі блукання в лабіринті. Задачами дослідження є аналіз знайдених мір, визначення найчутливіших з них до зміни траєкторії та формування вимог до побудови лабіринту для коректного аналізу когнітивної траєкторії. Об’єктом дослідження є процес прийняття рішення в умовах вибору. Предметом дослідження є моделі складних мереж. Результати дослідження можуть бути використані при створенні реальних моделей творчого мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Geletukha, G. G., T. A. Zheliezna, O. V. Tryboi, and A. I. Bashtovyi. "АНАЛІЗ КРИТЕРІЇВ СТАЛОГО РОЗВИТКУ БІОЕНЕРГЕТИКИ." Industrial Heat Engineering 38, no. 6 (December 20, 2016): 47–55. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.6.2016.07.

Full text
Abstract:
Проаналізовано критерії сталості Євросоюзу для виробництва та використання біопалив. Розглянуто поточну політику ЄС щодо сталості біоенергетики та плани на майбутній період. Показано, що загалом в Європі спостерігається тенденція поступового посилення вимог щодо виконання критеріїв сталості. Представлено рекомендації для України по запровадженню сталого виробництва біопалив.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кіяновська, Наталія Михайлівна. "Упровадження комбінованого навчання у процес навчання вищої математики." New computer technology 13 (December 25, 2015): 333–36. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v13i0.924.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є здійснення аналізу процесу впровадження комбінованого навчання в процес навчання вищої математики студентів інженерних спеціальностей вищих технічних навчальних закладів. Задачами дослідження є аналіз існуючих підходів до побудови комбінованого навчання, формування вимог до організації комбінованого навчання, добір на підставі цих вимог ІКТ навчання для реалізації комбінованого навчання у ВНЗ. Об’єктом дослідження є процес навчання вищої математики студентів інженерних спеціальностей вищих технічних навчальних закладів. Предметом дослідження є використання комбінованого навчання в процесі навчання вищої математики студентів інженерних спеціальностей вищих технічних навчальних закладів. У роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизацію досліджень з проблеми впровадження комбінованого навчання в процес навчання вищої математики студентів інженерних спеціальностей вищих технічних навчальних закладів. Виділено переваги та особливості використання комбінованого навчання у ВНЗ. Результати дослідження: провідним напрямом організації процесу навчання вищої математики у вищій технічній школі є інтеграція традиційного навчання і навчання за допомогою Інтернет та мультимедіа, що сприяє гармонійному поєднанню теоретичної та практичної складових процесу навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Кушнір, Н. O., and В. В. Шакотько. "Формування алгоритмічних компетентностей майбутніх учителів інформатики на новому етапі розвитку освіти." Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, no. 21 (28) (January 29, 2019): 83–92. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series2.2019.21(28).14.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано погляди вчених на алгоритмічну складову підготовки майбутніх вчителів інформатики, досліджені зв’язки змісту вимог до фахових компетентностей вчителів інформатики та змісту навчальних програм шкільної інформатики на різних етапах розвитку цієї навчальної дисципліни. Проведено порівняльний аналіз вимог до рівня сформованості алгоритмічних компетентностей учнів середньої школи за програмами інформатики 2008-2009 років та 2017-2018 років. На основі цього аналізу, а також результатів моніторингу рівня підготовленості вчителів до навчання учнів алгоритмізації та програмування обґрунтована необхідність внесення суттєвих змін в методичну систему підготовки майбутніх вчителів інформатики, посилення фундаментальної складової цієї системи на основі удосконалення підготовки з алгоритмізації та програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Korobkin, V., V. Kovalenko, and B. Kovalyshyn. "АНАЛІЗ ВИМОГ ТА МЕТОДІВ ВИПРОБУВАНЬ ПОКРІВЕЛЬ ТА ПОКРІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ПОЖЕЖНУ НЕБЕЗПЕКУ." Scientific bulletin: Сivil protection and fire safety 1, no. 1 (October 16, 2019): 47–53. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2019.1.47-53.

Full text
Abstract:
Наведено статистику пожеж в Україні щодо покрівель. Здійснений аналіз наукових статей та нормативних документів щодо вимог пожежної безпеки до покрівель та покрівельних матеріалів і методів випробувань на пожежну небезпеку. Наданий аналіз нормативних документів з визначення показників пожежної небезпеки покрівель та покрівельних матеріалів країн Європейського Союзу, Англії та США. Визначена необхідність встановлення в Україні вимог до покрівель як до конструкції та запровадження методу щодо розширеного застосування результатів випробувань покрівель та покрівельних матеріалів на пожежну небезпеку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Kilina, O., S. Kondratiev, and A. Nosovsky. "Стан проблеми та аналіз сучасних підходів щодо регламентування потенційного опромінення." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(51) (September 6, 2011): 63–67. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.3(51).12.

Full text
Abstract:
Наведено сучасні тенденції методик розрахунків потенційного опромінення, накопичених світовим співтовариством у сфері радіаційного захисту від потенційного опромінення. Аналіз технічних вимог нормативної бази України щодо запобігання аварійним ситуаціям та аваріям показав, що вони частково або повністю не відповідають регламентам щодо захисту від потенційного опромінення. З цього випливає необхідність гармонізації нормативної бази України в аспекті адекватності технічних вимог регламентам потенційного опромінення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Варцаба, В. І. "ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ЗМІЦНЕННЯ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 1(57) (July 2, 2021): 107–13. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2021.1(57).107-113.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність та процедуру використання коефіцієнтного аналізу при оцінці ефективності банківської діяльності. Здійснено аналіз та оцінку фінансової стійкості банківської системи України на етапі розгортання кризи, спричиненої пандемією коронавірусу COVID-19. Досліджено вітчизняний досвід впровадження регуляторних заходів щодо зміцнення фінансового стану українських банків. Дано характеристику етапам впровадження нових регуляторних вимог НБУ для підвищення фінансової стійкості банківської системи України
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Sakhno, O., D. Ryzhov, О.-r. Shugaylo, L. Hamrovska, and E. Pavliv. "Аналіз підходів до кваліфікації на «жорсткі» умови елементів енергоблоків АЕС, працездатність яких необхідна для управління важкими аваріями на АЕС." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(90) (June 14, 2021): 22–28. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.2(90).03.

Full text
Abstract:
У статті проводиться аналіз прийнятих в Україні підходів та міжнародного досвіду з кваліфікації елементів діючих енергоблоків АЕС для роботи в «жорстких» умовах, що виникають за порушення умов безпечної експлуатації на АЕС, включно з важкими аваріями. Визначаються ключові особливості методологічних підходів та процедур виконання робіт з кваліфікації елементів на «жорсткі» умови важких аварій, які мають бути враховані під час практичної реалізації цих заходів. На основі результатів аналізу міжнародного досвіду і практики регулювання Комісії ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки, а також проведеного аналізу регулюючих вимог нормативної бази України стосовно кваліфікації обладнання АЕС на «жорсткі» умови, сформовані пропозиції з актуалізації чинної нормативної бази України, які вказують, зокрема, на необхідність систематизації наявних та впровадження нових нормативних вимог щодо кваліфікації обладнання АЕС в межах окремого нормативного документа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Шейн, І. В., П. Л. Аркушенко, Є. М. Тертишнік, and В. О. Кузнецов. "Загальні вимоги до системи бортових вимірювань для проведення випробувань озброєння та військової техніки різного функціонального призначення системи навігації." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(66) (May 21, 2021): 129–36. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.66.17.

Full text
Abstract:
В роботі проведено аналіз сучасного стану існуючої лабораторної бази бортових інформаційно-вимірювальних комплексів та реєструючих систем, які застосовуються для збору, обробки, відображення параметрів і характеристик дослідних зразків озброєння та військової техніки різного функціонального призначення, їх складових частин з метою контролю функціонування, контролю змін параметрів та визначення помилкових дій екіпажів на об’єкти випробувань. Метою статті є аналіз сучасного стану лабораторної бази бортових інформаційно-вимірювальних комплексів і реєструючих систем та визначення загальних вимог до систем бортових вимірювань для проведення випробувань озброєння та військової техніки різного функціонального призначення. Методом проведення дослідження є системний аналіз. Розглянуто характеристики означеного обладнання та варіанти розміщення і комутації у складі дослідного зразка. Визначено основні параметри для автомобільної та бронетанкової техніки, які підлягають реєстрації (вимірюванню) за допомогою бортових інформаційно-вимірювальних комплексів. Запропоновано варіант конфігурації бортової реєструючої системи на основі модулів та інтерфейсів фірми Racelogic Adas. За результатами проведеного аналізу зроблено висновки щодо використання засобів реєстрації і систем бортових вимірювань, для проведення випробувань озброєння та військової техніки різного функціонального призначення науково-дослідними лабораторіями Збройних Сил та підприємств промисловості України. Отримані результати дослідження доцільно застосовувати при обґрунтуванні загальних вимог до сучасної універсальної системи бортових вимірювань для проведення випробувань озброєння та військової техніки різного функціонального призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Ткачук, Вікторія Василівна, Сергій Олексійович Семеріков, and Юлія Володимирівна Єчкало. "Створення електронних навчально-методичних комплексів у мобільно орієнтованому середовищі навчання ВНЗ." New computer technology 15 (April 25, 2017): 189–96. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.655.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: уточнення структури електронного навчально-методичного комплексу (ЕНМК) і доцільності його використання у мобільно орієнтованому середовищі навчання (МОСН) ВНЗ. Завдання дослідження: розробити структурно-функціональну схему ЕНМК; обговорити можливості організації навчального процесу з використанням переваг віртуального середовища. Об’єкт дослідження: МОСН ВНЗ. Предмет дослідження: створення ЕНМК у МОСН ВНЗ. Використані методи дослідження: аналіз державних стандартів, статистичних даних та наукових публікацій. Результати дослідження. Сформульовані сучасні вимоги до ЕНМК. Зазначено, що названі вимоги надає можливість задовольнити розгляд ЕНМК як виду електронного освітнього ресурсу. На основі визначення мобільно орієнтованого ЕНМК розроблено його структурно-функціональну схему. Наведено приклади організації навчального процесу в МОСН ВНЗ із використанням ЕНМК. Основні висновки і рекомендації. Отже, аналіз існуючих вимог до ЕНМК МОСН ВНЗ дозволив: дедуктивно визначити та уперше подати поняття «мобільно орієнтований ЕНМК»; розробити структурно-функціональну схему ЕНМК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Nefedov, O., V. Tonkikh, V. Urbansky, and E. Usacheva. "Аналіз ремонтної документації на АЕС України." Nuclear and Radiation Safety 11, no. 4 (December 10, 2008): 41–45. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2008.11-4(40).05.

Full text
Abstract:
Наведено огляд існуючої нормативної бази у сфері технічного обслуговування і ремонту устаткування АЕС та аналіз порушень унаслідок неякісного виконання цих робіт. Мета статті — оптимізація вимог до складу та мінімального обсягу документе, необхідних для проведения технічного обслуговування і ремонту, рекомендації щодо їх удосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Netepchuk, V. V. "РОЗРОБКА МОДЕЛІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ВИЩОЇ ОСВІТИ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДИКИ ПРОЦЕСНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА СТАНДАРТУ ISO 9001–2015." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, no. 94 (June 25, 2021): 112. http://dx.doi.org/10.31713/ve2202111.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні кроки методології моделювання бізнеспроцесу, проведено аналіз вимог міжнародного стандарту ISO 9001–2015 «Системи управління якістю. Вимоги» до побудови систем управління, змісту та послідовності основних робіт з розробки системи управління на прикладі моделі «Управляти вищим навчальним закладом». Розроблено авторську модель бізнес-процесу «Управляти вищим навчальним закладом» згідно вимог нотації IDEF0 у трьох рівнях декомпозиції, сформульовано зміст основних результуючих та проміжних продуктів бізнес-процесів, що описують зміст процесу «Управляти вищим навчальним закладом». Метою написання статті є візуалізація процесу формування моделі системи управління закладом вищої освіти з використанням методики процесного менеджменту та стандарту ISO-9001–2015, ідентифікація та опис основних результуючих продуктів діяльності закладу вищої освіти, переліку бізнес-процесів та взаємозв’язків між ними. Запропонований автором алгоритм декомпозиції та візуалізація моделі управління закладом вищої освіти, як сукупністю бізнес-процесів у форматі IDEF0 створює можливості для подальшого дослідження і опису змісту проміжних процесів і їх продуктів, формування та опису документованих інформаційних потоків, стандартизованого опису бізнеспроцедур, визначення та опису вимог до ресурсного забезпечення процесів системи управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Маметьєва, А. В. "Аналіз вимог країн ЄС до промислової продукції українського виробництва." Економічний вісник ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет", no. 1 (3) (2016): 125–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Маметьєва, А. В. "Аналіз вимог країн ЄС до промислової продукції українського виробництва." Економічний вісник ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет", no. 1 (3) (2016): 125–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Кimstach, Tetiana, Konstantin Uzlov, Sergei Repyakh, and Lyudmila Solonenko. "АНАЛІЗ НОРМАТИВНИХ ВИМОГ ДО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ГРЕБНИХ ГВИНТІВ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 3 (September 30, 2020): 28–38. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2020-3-28-38.

Full text
Abstract:
Мета. На підставі порівняльного аналізу нормативних вимог до використовуваних матеріалів визначити ефективні напрями удосконалення складів та технології обробки сплавів для виготовлення гребних гвинтів морських суден. З урахуванням одержаних даних, встановити перспективні матеріали та шляхи підвищення надійності і довговічності роботи виробів для судноплавства. Методика. В роботі використано метод зіставного аналізу з метою обґрунтування перспективи використання спеціальних бронз для виготовлення деталей, що аналізуються.Результати. Встановлено, що найбільш доцільним матеріалом для виготовлення гребних гвинтів з точки зору сукупності показників конструкційної міцності, зносостійкості та експлуатаційної надійності є алюмінієві бронзи додатково леговані манганом та оловом. Наукова новизна. Новизна технічного рішення полягає в тому, що на підставі аналізу нормативно-технічних вимог до алюмінієвих бронз, які стандартно використовують для виробництва гребних гвинтів, відмічена перспективність додаткового їх легування оловом, що дозволить підвищити корозійну стійкість та опір абразивному зносу, а також манганом, у раціональній кількості, з метою підвищення міцності.Практична цінність. Надана актуальна інформація щодо проблеми підвищення надійності та довговічності роботи гребних гвинтів, одним з методів вирішення якої є цілеспрямований вибір матеріалу для їх виготовлення. Запропоновані у якості ефективних матеріалів для виготовлення виконавчих рушійних елементів морських суден алюмінієві бронзи з аргументовано обґрунтованою кількістю легуючих домішок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Kalchenko, V. "АНАЛІЗ ІСНУЮЧОЇ МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ БЕЗПЕКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ В ДЕРЖАВНИХ ОРГАНАХ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 55 (June 21, 2019): 110–14. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.3.110.

Full text
Abstract:
Предметом статті є аналіз існуючих методик проведення аудиту безпеки, які нормативно закріплені в Україні та використовуються посадовими особами Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Результати. Проаналізовано існуючу методику проведення перевірок захищеності інформації в інформаційнотелекомунікаційних системах державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій. Враховуючи недоліки існуючої системи проведення перевірок з захисту інформації та введенням в дію Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 05.10.2017 року № 2163-VIII запропоновано підходи до проведення перевірок кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлено законодавством. Висновок. Обґрунтована необхідність розробки методології визначення реального стану захищеності інформаційних систем, в яких циркулює інформація, що потребує захисту згідно вимог законодавства України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Voloshin, Andrej Aleksandrovich. "КОНТРОЛЬ И УПРАВЛЕНИЕ БАЛЛАСТНЫМИ ВОДАМИ." Научный взгляд в будущее, no. 09-02 (April 30, 2018): 101–8. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2018-09-02-021.

Full text
Abstract:
В роботі наведений аналіз вимог Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод і осадів та управління ними. Процес вступу в силу всіх положень і вимог Конвенції розтягнутий в часі від 8 вересня 2017 року по 8 вересня 2024 року. Тому дуже важлив
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Smadych, I. "ОБГРУНТУВАННЯ ВИМОГ РОЗВИТКУ РЕКРЕАЦІЇ ГІРСЬКИХ РАЙОНІВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ." Ecological Safety and Balanced Use of Resources, no. 1(19) (July 12, 2019): 120–29. http://dx.doi.org/10.31471/2415-3184-2019-1(19)-120-129.

Full text
Abstract:
Створення рекреаційних інфраструктури в Карпатському регіоні в період з 2000 року зазнало ряд змін, що відбувалися в соціально-економічній, політичній, демографічній, геополітичній та інших сферах. Вони ставлять нові вимоги до створення об’єктів сучасної рекреації. Першочергову роль в рекреаційному освоєнні гірських районів Івано-Франківської області належить врахування вимог екологічності, як базисного елемента збереження середовища для розвитку рекреації. В попередніх дослідженнях проведено аналіз та оцінку потенціалу незадіяних рекреаційних ресурсів регіону та охарактеризовано особливості та чинники архітектурно-планувальної організації. Виділені чинники формування рекреаційної сфери поділяються на п’ять груп: соціальні; економічні; демографічні; політичні; екологічні; ті що відносяться до матеріальної та духовної культури населення. В дослідженні обгрунтовано наступні вимоги екологічної безпеки розвитку рекреації в гірських районах Івано-Франківської області, а саме: вимога відповідності стратегіям та планам регіонального розвитку, яка передбачає врахування та узгодження стратегій та програм збереження підвищення екологічної безпеки на всіх рівнях рекреаційного районування та проектування; поглиблення наукової обґрунтованості проектних рішень з врахування даних екологічного моніторингу, соціальної орієнтованості архітектурних рішень при формуванні рекреаційного середовища, що передбачає зміну систем громадських обговорень та роботи з територіальними громадами, енергоефективності та екологічності проектованих об’єктів, що передбачає використання альтернативних джерел енергії, енергоощадних матеріалів та конструкцій, а також екологічної безпеки проектних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Войцеховский, Владимир. "СРАВНЕНИЕ НАЦИОНАЛЬНЫХ И МЕЖДУНАРОДНЫХ ПРИМЕНИМЫХ ТРЕБОВАНИЙ И ОЦЕНКИ КАЧЕСТВА И БЕЗОПАСНОСТИ ПОЗДНИХ СОРТОВ ЯБЛОК." Modern engineering and innovative technologies, no. 09-01 (October 29, 2018): 96–99. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2019-09-01-031.

Full text
Abstract:
В даній роботі проведено аналіз чинних вимог у національних та міжнародних стандартах на плодів яблуні. Експертний аналіз наявних плодів яблуні в мережах магазинів АТБ та Сільпо виявив різницю в маркетингових підходах до реалізації даної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Царьова, Євеліна. "АНАЛІЗ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ У СИСТЕМІ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ." Professional Pedagogics 1, no. 22 (July 31, 2021): 114–22. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2021.22.114-122.

Full text
Abstract:
Актуальність: сучасні трансформації професійної (професійно-технічної) освіти (далі – П(ПТ)О) та нові виклики сьогодення детермінують нові вимоги до майстра виробничого навчання як основного транслятора вмінь і навичок для здобувачів професійної освіти, що зумовлює необхідність неперервного професійного розвитку майстрів виробничого навчання закладів П(ПТ)О; професійний розвиток майстрів виробничого навчання є основою забезпечення якісної підготовки кадрів у системі професійної (професійно-технічної) освіти; ґрунтовна нормативно-правова база є основою успішного професійного розвитку майстрів виробничого навчання у закладах П(ПТ)О. Мета: проаналізувати нормативно-правові документи в освітній сфері на наявність у них вимог щодо професійного розвитку майстрів виробничого навчання. Методи: теоретичні (теоретичний аналіз нормативно-правових документів з проблеми професійного розвитку майстрів виробничого навчання в системі методичної роботи закладів П(ПТ)О); емпіричні (вивчення та аналіз нормативно-правового забезпечення професійного розвитку майстрів виробничого навчання у системі методичної роботи). Результати: здійснено теоретичний аналіз освітніх нормативно-правових документів на наявність у них вимог щодо професійного розвитку майстрів виробничого навчання. Висновки: необхідність професійного розвитку майстрів виробничого навчання регламентується змістом концептуальних освітніх документів, в яких професійний розвиток співвідноситься з методичною роботою педагогічних працівників і включає навчально-методичну, науково-методичну, організаційно-методичну, інформаційно-методичну та інші види методичної роботи; професійний розвиток майстрів виробничого навчання має бути одним із стратегічних пріоритетів сучасного закладу П(ПТ)О і покликаний сприяти професійному розвитку та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників з метою підвищення якості освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Komarov, V., О. Moskvitin, М. Yaremenko, and T. Kurovska. "Нормативно-правове супроводження процесу створення об’єктів права інтелектуальної власності в США." Озброєння та військова техніка 21, no. 1 (March 26, 2019): 78–88. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2019.1(21).78-88.

Full text
Abstract:
В статті міститься аналіз чинних в США стратегічних підходів та порядку функціонування процесу захисту об’єктів права інтелектуальної власності. Розглянуті спільні скоординовані зусилля Конгресу, Адміністрації Президента та інших гілок влади, приватного сектору США щодо інтелектуальної власності з метою досягнення успіху інноваційної політики цієї країни. В статі також наведені результати досліджень Інституту оборонного аналізу США щодо врахування в політиці оборонних закупівель вимог стосовно охорони інтелектуальної власності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Editor, Editor. "ШЛЯХИ ГАРМОНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ТА МІЖНАРОДНИХ ВИМОГ ДО ЯКОСТІ МЕДУ." Товарознавчий вісник 1, no. 12 (November 22, 2019): 37–48. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-04.

Full text
Abstract:
Мета. Удосконалення системи оцінки якості меду бджолиного та її гармонізація з міжнародними вимогами є надзвичайно актуальним завданням для України і потребує негайного вирішення. У зв’язку з тим постає завдання здійснити аналіз внутрішнього та міжнародного законодавства, виявити можливі чинники, стримуючі експорт меду. Тому метою досліджень було провести порівняльний аналіз вітчизняних та світових вимог щодо якості меду для можливості подальшого удосконалення системи оцінювання якості меду натурального та гармонізації національних нормативних документів з міжнародними. Методика. При дослідженнях використовували таки методики як: збір інформації, її аналітичне опрацювання та теоретичне узагальнення. Для збору інформації використовували порівняльний аналіз таких нормативних документів як: ДСТУ 4497:2005 “Мед натуральний. Технічні умови” та Council Directive 2001/110/EC і CODEX STAN 12-1981 Standard for Honey. Результати. Встановлено, що національний стандарт має низку відмінностей порівняно з вимогами міжнародних нормативних документів, що потребує негайного узгодження. Виявлена невідповідність стосовно класифікації меду: національний стандарт передбачає поділення меду по сортах і вимоги до першого сорту значно нижче європейських норм; міжнародні стандарти передбачають класифікацію меду за призначенням. Також в національних і міжнародних вимогах не узгоджені: перелік показників якості меду, вимоги до їх кількісного значення і одиниці виміру показників якості меду, що дуже ускладнює порівняння нормативів. Оскільки вдосконалення системи оцінки якості меду бджолиного нерозривно пов’язане з питанням його класифікації, постає необхідність вдосконалення передбаченої в національному стандарті класифікації меду, приведення її у відповідність з міжнародною класифікацією, в тому числі ввести класифікацію меду за призначенням і вимагати від виробників позначати цю інформацію на маркуванні. Наукова новизна. Проведено комплексний порівняльний аналіз національних нормативів стосовно якості меду з міжнародними вимогами, сформульовано проблеми експорту меду та обґрунтовано необхідність вдосконалення вітчизняної законодавчої бази. Практична значимість. Розроблено практичні рекомендації, реалізація яких дозволить гармонізувати технічну документацію та стандарти і сприятиме створенню відповідної світовим вимогам системи контролю за якістю меду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

ДАНІЛОВ, АРТЕМ. "Контроль арбітражного керуючого за задоволенням вимог кредиторів за зобов’язаннями, на які не поширюється дія мораторію." Право України, no. 2019/02 (2019): 274. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-02-274.

Full text
Abstract:
Основною метою процедури банкрутства є справедливий розподіл конкурсної (ліквідаційної) маси неплатоспроможного боржника між його кредиторами. На відміну від конкурсних кредиторів, які можуть отримати задоволення своїх вимог виключно в межах конкурсу на принципах черговості та пропорційності, кредитори, на вимоги яких не поширюється дія мораторію, можуть отримати задоволення позачергово. У цьому контексті особливої актуальності набуває питання належної правової регламентації та ефективної практичної реалізації контролю арбітражного керуючого за виконанням боржником грошових зобов’язань перед кредиторами, на вимоги яких не поширюється дія мораторію, оскільки преференційний порядок їх задоволення справляє відчутний вплив на рівновагу інтересів сторін у справі про банкрутство. Положення чинного Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яким унормовано питання контролю, містять суттєві прогалини, що на практиці створює проблеми у суб’єктів правозастосування, зокрема суддів, сторін справи про банкрутство, Міністерства юстиції України, та передусім в арбітражних керуючих. Невирішеним залишилося це питання і в щойно прийнятому Кодексі України з процедур банкрутства, в якому не зазнав будь-яких змін порядок здійснення арбітражним керуючим контролю за виконанням боржником грошових зобов’язань перед кредиторами, на вимоги яких не поширюється дія мораторію. Метою статті є аналіз причин, що мають негативний вплив на практичну реалізацію функції контролю арбітражного керуючого за виконанням боржником грошових зобов’язань перед кредиторами, на вимоги яких не поширюється дія мораторію, а також викладення пропозицій щодо шляхів забезпечення ефективності здійснюваного контролю. Контроль за задоволенням вимог кредиторів розглянуто як сукупність послідовних дій, що здійснюються арбітражним керуючим з метою досягнення покладених на нього завдань у процедурах банкрутства. Сформульовані поняття та мета контро лю за задоволенням вимог кредиторів, на які не поширюється дія мораторію, досліджено чинники, що забезпечують ефективність контролю; запропоновано захо ди, спрямовані на підвищення дієвості контролю арбітражного керуючого за задоволенням вимог кредиторів, на які не поширюється дія мораторію. Зроблено висновок, що низька ефективність контролю арбітражного керуючого за задоволенням вимог кредиторів, на які не поширюється дія мораторію в процедурах банкрутства, обумовлена неповнотою законодавчого регулювання, яка, з огляду на спеціально-дозвільний тип правового регулювання діяльності арбітражного керуючого, не може бути зведена до проблеми тлумачення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Камінська, О. В., and І. А. Дружиніна. "ДИНАМІКА ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТУДЕНТІВ-ПСИХОЛОГІВ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ У ЗВО." Психологія: реальність і перспективи, no. 12 (November 3, 2019): 87–93. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi12.54.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу психологічних особливостей ціннісних орієнтацій студентів-психологів. Здійснюється аналіз понять «цінності» та «ціннісні орієнтації», визначається вплив системи ціннісних орієнтацій на формування особистості молодої людини, її подальшу життєву спрямованість. Аналізуються психологічні особливості студентської молоді та їх взаємозв’язок з домінуючими ціннісними орієнтаціями. Подано результати емпіричного дослідження, в якому прослідковано динаміку ціннісних орієнтацій студентів-психологів під час навчанні у ЗВО. Прослідковано вплив вимог майбутньої професії на зміст системи ціннісних орієнтацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Шевяков, Ю. І., І. А. Токарєва, Є. А. Жидко, and А. І. Файнер. "Міжпредметні зв’язки у контексті підготовки іноземних студентів за спеціальністю “Авіоніка”." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 3(69) (July 22, 2021): 110–15. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.69.14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу міжпредметних зв’язків у системі навчання іноземних студентів першого курсу спеціальності “Авіоніка”. Проведено математично-статистичний аналіз і обробку даних непараметричними методами кореляції. Визначено коефіцієнти Спірмена для обраних пар навчальних дисциплін. За допомогою пакету статистичних програм SPSS виконаний кореляційний аналіз показників успішності формування компетентностей дисциплін різного спрямування. Показано між якими навчальними дисциплінами є міжпредметні зв’язки, що закладають фундамент для самовизначення і професійного зростання студентів, формують у свідомості фахівця цілісні уявлення щодо майбутньої професійної діяльності. Встановлено між якими навчальними дисциплінами відсутні міжпредметні зв’язки, що породжує ізольованість предметів, відсутність системного сприйняття об’єкта навчання, ускладнює формування узагальнених знань і умінь майбутнього фахівця відповідно до сучасних вимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Шишанов, Михайло, Ігор Кондратюк, and Андрій Веретнов. "МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСНОГО ОБҐРУНТУВАННЯ ВИМОГ ДО ВІДНОВЛЮВАЛЬНОСТІ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 40, no. 1 (June 9, 2021): 85–94. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-40-1-85-94.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті методичні основи комплексного обґрунтування вимог до відновлювальності складних технічних систем військового призначення. Запропоновано порядок проведення комплексної оцінки можливості відновлення складних технічних систем військового призначення. Показано, що з метою вирішення цього завдання необхідно вирішити цілий комплекс задач. До основних з яких відносяться: аналіз виходу з ладу (втрата працездатності) складних технічних систем військового призначення. Для чого необхідно провести декомпозицію; аналіз ураження складних технічних систем військового призначення при використанні за призначенням в ході ведення бойових дій; аналіз особливостей відновлювального ремонту та можливостей ремонтних органів; обґрунтування взаємозв’язку між ураженістю, живучістю складних технічних систем військового призначення та їх відновлюваністю; обґрунтувати необхідність внесення змін у нормативну документацію при обґрунтуванні вимог до відновлювальності складних технічних систем військового призначення. Вирішення цих задач, як показано у статті, може бути на основі системного підходу, який і покладений в основу статті, результатами якої є: запропонована класифікація можливих пошкоджень складних технічних систем військового призначення в процесі експлуатації; розглянута методика функціонально-морфологічної декомпозиції складних технічних систем військового призначення; розглянуті основні особливості відновлювального ремонту складних технічних систем військового призначення; визначено взаємозв’язок відновлювальності та живучості складних технічних систем військового призначення. Показано, що розглянуті методичні основи являються основою для обґрунтування вимог до ремонтопридатності складних технічних систем військового призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Aleinyk, S. L., and Z. M. Polova. "ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ СУПОЗИТОРІЇВ ЯК ЛІКАРСЬКОЇ ФОРМИ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО СВІТОВИХ ФАРМАКОПЕЙ." Фармацевтичний часопис, no. 3 (September 18, 2019): 123–30. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2019.3.10443.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Порівняльний аналіз даних світових фармакопей щодо показників та їх норм, а також методик і методів, що визначають якість супозиторіїв як лікарської форми (ЛФ). Матеріали і методи. Використано методи інформаційного пошуку, аналізу літературних джерел, порівняння, узагальнення. Результати й обговорення. Визначення супозиторіїв як ЛФ у Державній Фармакопеї України, Державних Фармакопеях Республік Білорусь та Казахстан, Європейській та Британській фармакопеях наведено у загальних фармакопейних статтях (ЗФС) «Лікарські засоби для ректального застосування» та «Лікарські засоби для вагінального застосування» (як песарії). Фармакопеї США, Японії та Російської Федерації містять характеристику супозиторіїв у ЗФС на ЛФ. У ході аналізу було встановлено, що для супозиторіїв та песаріїв визначаються такі основні показники якості: опис, ідентифікація, однорідність маси, розпадання, розчинення, температура плавлення (для ліпофільних основ), вміст домішок, кількісне визначення, мікробіологічна чистота. Висновки. Проведений аналіз вказує на деякі відмінності даних світових фармакопей щодо контролю якості супозиторіїв та песаріїв. Це свідчить про необхідність гармонізації вимог фармакопей для уніфікації методик та методів аналізу супозиторіїв та песаріїв як широко застосовуваних ЛФ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Kharchenko, Volodymyr, Ivan Ostroumov, Nataliia Kuzmenko, and Volodymyr But. "Аналіз ефективності позиціонування за допомогою навігаційних засобів відповідно до вимог зональної навігації." Proceedings of the National Aviation University 84, no. 3 (October 21, 2020): 6–13. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.84.14946.

Full text
Abstract:
У даний час проблема відмови основної системи позиціонування літального апарату є актуальною внаслідок дії факторів перевідбивання та ненавмисного глушіння радіосигналів під час поширення у просторі. Вибір ефективної системи резервного позиціонування є важливим завданням сучасної системи управління польотом. Резервні системи позиціонування повинні відповідати всім вимогам навігації, що базується на характеристиках, згідно із специфікацією, що використовується у повітряному просторі. Стаття спрямована на аналіз доступних алгоритмів позиціонування та систем для використання на цивільних літаках у разі відмови первинної системи позиціонування. Позиціонування за допомогою навігаційних засобів вважається основною альтернативою у випадку відмови первинної системи для повітряного простору України через достатню мережу наземних станцій. Результати аналізу ефективності у вигляді зон відповідності вимогам специфікацій навігації наведено для повітряного простору України на FL 290. Отримані результати можуть бути корисними припідготовцы пілотів для візуалізації зон, що не підтримують певні навігаційні специфікації, та у процесі модернізації наземної мережі радіонавігаційних засобів України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Гусляков, О. М., А. І. Березовський, Н. В. Гамалій, and О. І. Колос. "Обгрунтування вимог до перспективних вітчизняних засобів виявлення вибухонебезпечних пристроїв." Озброєння та військова техніка 2, no. 2 (June 24, 2014): 20–24. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2014.2(2).20-24.

Full text
Abstract:
Проведено порівняльний аналіз зразків рухомих засобів виявлення вибухонебезпечних пристроїв, на підставі якого обгрунтовано загальні вимоги до перспективних вітчизняних зразків пошукових пристроїв виявлення та вимоги до окремих характеристик і конструктивних параметрів цих засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Korostashova, I. M. "Право на службу в органах місцевого самоврядування: аналіз основних вимог." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 6 (December 6, 2017): 32–38. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.06.05.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена правовим вимогам до кандидатів на зайняття вакантних посад службовця місцевого самоврядування. Автором проведено аналіз норм чинного та перспективного законодавства України, що регламентують право на службу в органах місцевого самоврядування, та сформульовано висновки і пропозиції щодо удосконалення законодавства у цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пасічник, Олександр. "Проблема добору лексичного мінімуму з іноземних мов для закладів загальної середньої освіти: історія, сьогодення, перспективи." Ukrainian Educational Journal, no. 1 (March 22, 2022): 98–106. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2022-1-98-106.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням формування лексичного мінімуму для закладів загальної середньої освіти. Автор аналізує окреслену проблему в історичній ретроспективі: поява перших частотних словників наприкінці ХІХ – початку ХХ ст., обґрунтування системи критеріїв добору лексики для потреб школи в першій половині ХХ ст., відображення вимог до лексичного матеріалу в навчальних програмах тощо. Порівняльний аналіз засвідчив, що на початку ХХІ ст. в описі вимог до лексичної грамотності учнів відбулося зміщення акценту з кількісних показників до її співвіднесення з темами і сферами комунікативної взаємодії. Автор вбачає за доцільне розробляти словники-­мінімуми, які могли б слугувати орієнтиром для авторів навчальної літератури і тестів. У цій діяльності пріоритетного значення мають набути критерії тематичності, комунікативного потенціалу та культурної цінності слова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography