To see the other types of publications on this topic, follow the link: Аналіз аномалій.

Journal articles on the topic 'Аналіз аномалій'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Аналіз аномалій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Алікулієв, В. К. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ У ДОПРИЗОВНИКІВ В СТОМАТОЛОГІЧНИХ КЛІНІКАХ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 110, no. 1 (May 27, 2021): 31–35. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-35-1-31-35.

Full text
Abstract:
Було проаналізовано 72 історії хвороби осіб чоловічої статі у віці від 8 до 17 років, які зверталися в одну з приватних стоматологічних клінік м. Баку з різними аномаліями зубощелепної області, а також 95 істо-рій хвороби дітей і підлітків чоловічої статі у віці від 9 до 17 років в одній з державних стоматологічних клінік м. Баку. Було встановлено, що в приватній стоматологічній клініці відсоток звернень пацієнтів із зубощелепними аномаліями у віці 8-9 років стано-вив 8,3 %, 10-11 років – 11,1 %, 12-13 років – 31,9 %, 14-15 років – 37,5 %, а 16-17 років – 11,1 % від загаль-ного числа вибірки.Найбільш часто зустрічаються зубощелепні аномалії серед групи пацієнтів приватної стоматологічної клініки були аномалії прикусу. Мезіальний тип прикусу був поширений серед 47,2% пацієнтів, особливо часто зустрічався у віці 13,14 і 15 років – 62,5%, 80,0 % і 41,7 % пацієнтів відповідно. Дистальний прикус був поширений серед 38,9 % всієї вибірки пацієнтів, най-більш часто зустрічався у віці 12 років – 53, 3 %, 16 років – 100 % і 17 років – 60 % пацієнтів. Такі зубо-щелепні аномалії, як перехресний і глибокий прикус займали 11,1 % і 2,7 % від усієї вибірки пацієнтів від-повідно.Висновки. Отримані результати свідчать про такий важливий аспект здоров'я як своєчасна діагностика і лікування аномалій зубощелепної області осіб допри-зовного віку, які дозволяють значно збільшити число призовників, придатних до проходження військової служби. Проведене дослідження показало, що рання діагностика захворювань і використання сучасних способів їх лікування показує найбільшу ефективність роботи стоматологічної служби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Melnyk, V. S., L. F. Horzov, and K. V. Zombor. "Генеалогічні та дерматогліфічні дослідження осіб, схильних до зубощелепних аномалій." Clinical Dentistry, no. 2 (September 5, 2019): 59–64. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2019.2.10083.

Full text
Abstract:
Резюме. Порушення в розвитку зубощелепового апарату завдають шкоди не тільки здоров’ю дитини, але і негативно впливають на її адаптацію в соціальному середовищі. Велике значення у розвитку зубощелепних аномалій (ЗЩА) має спадковість. Вивчення спільних зв’язків між пальцевими малюнками та проведення генеалогічного аналізу й ЗЩА може допомогти в ранньому виявленні осіб із генетичною схильністю до аномалій. Мета дослідження – визначити роль генеалогічних та дерматогліфічних досліджень для скринінгу осіб, схильних до зубощелепних аномалій. Матеріали і методи. Для вирішення поставлених завдань проведені дослідження у 15 осіб від 19 до 74 років, що становили широке коло родичів пробанда З зі складанням родоводу в трьох поколіннях: батьки, діти й онуки. Результати досліджень та їх обговорення. Для родичів пробанда характерними візерунками були ульнарні петлі та/або дуги на пальцях правої та лівої рук. Клініко-генеалогічний аналіз членів сімей пробанда виявив, що в усіх випадках захворювання спостерігається в кожному поколінні; наявність її у одного з батьків; кожний хворий має хоча б одного родича з тією ж самою ознакою. Про аутосомно-домінантний тип успадкування свідчить поширеність цієї патології по вертикалі в обох статей. ЗЩА бувають у кожному поколінні родоводу. Співвідношення хворих хлопчиків і дівчат однакове. Імовірність народження дитини із ЗЩА, якщо хворий один з батьків становить 50 %. Висновки. Дерматогліфічний аналіз в комплексі з генеалогічними дослідженнями може бути використано для скринінгу спадкових захворювань серед населення з метою ранньої діагностики. Ефективним підходом до профілактики спадкових захворювань зубощелепних аномалій є медико-генетичне консультування, в результаті якого пацієнти можуть отримати відомості про успадкування патології, ймовірності її розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович, Юрій Володимирович Темнюк, and Владислав Валерійович Говорун. "Побудова індикаторів-передвісників DDoS-атак засобами теорії складних систем." New computer technology 15 (April 25, 2017): 21–25. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.634.

Full text
Abstract:
Проведено теоретичні і експериментальні дослідження можливостей використання значень обчислених в режимі реального часу синергетичних характеристик трафіку – фрактальних, рекурентних, енропійних, нерівноважних, мережних – у якості базових індикаторів атак на мережні сервіси. Проведено аналіз роботи мережі в нормальному стані та в присутності аномалій. Характеристики реального трафіку порівнювались з модельними, максимально наближеними до реальних. Достовірність виявлення аномальних викидів трафіку аналізувалась на прикладі аномалій, викликаних атакою виду Neptune (SYN-flood). Встановлено, що при оптимальних розмірах рухомого вікна більшість індикаторів досить точно фіксують появу аномального стану IP-мережі та можуть бути використані в системах виявлення вторгнень та системах управління інформаційною безпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Петров, В. В., О. П. Мінцер, А. А. Крючин, and Є. А. Крючина. "ВІЗУАЛЬНА АНАЛІТИКА — ЕФЕКТИВНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБЛЕННЯ BIG DATA В МЕДИЦИНІ." Medical Informatics and Engineering, no. 2 (July 13, 2020): 50–61. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.2.11173.

Full text
Abstract:
Представлено аналіз перспектив застосування візуальної аналітики в клінічній та експериментальній медицині, системі менеджменту охорони здоров'я, фармації та клінічних дослідженнях, у першу чергу для оброблення Big Data. Показано, що візуальна аналітика забезпечує більш доступний та інтуїтивно зрозумілий підхід до аналізу медико-біологічної інформації, дозволяє підвищити ефективність використання зібраних і накопичених даних, виявляти нові та невідомі знання шляхом знаходження зв'язків, патернів, трендів і аномалій у Big Data. Візуальна аналітика забезпечує управління даними, проведення їх дослідження та аналізу. Розроблені методи представлення даних у вигляді зображень, діаграм спрямовані на максимально повне використання реєстрів медичних даних, використання накопиченої інформації для прогнозування можливості розвитку захворювань та їх профілактики та в цілому має сприяти вирішенню проблем інформаційного перевантаження. Наведені дані свідчать, що технології візуальної аналітики сприятимуть суттєвому покращенню якості медичного обслуговування населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Огір, О. О. "ПРИНЦИПИ ДІАГНОСТИЧНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ОБ’ЄКТА АБО СЕРЕДОВИЩА." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 54–62. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.6.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз дав змогу виявити відсутність чітких формулювань сутності понять «діагностична візуалізація» і «діагностичне зображення». Тож пропонується визначити, що діагностичне зображення – це графічна (двомірна або тримірна) модель аномалій досліджуваного об’єкта чи середовища, для якої може бути здійснена постановка і розв’язання задачі ідентифікації. Відповідно, діагностична візуалізація – це процес побудови такої моделі, і сам цей процес має вже усталену назву «реконструкція діагностичного зображення». Цей процес розглядається в контексті дослідження об’єктів та середовищ випромінюванням ультразвукових хвиль в досліджуваний об’єкт (або в середовище) з подальшим прийняттям і обробкою відбитих коливань з метою визначення наявності аномалій, що підпадає під визначення ідентифікацію в широкому розумінні (структурна ідентифікації), або їх форми, розміру, положення, глибини залягання тощо, що підпадає під визначення ідентифікації у вузькому розумінні (параметрична ідентифікація). В роботі увага сконцентрована на певному сегменті ідентифікації у вузькому розумінні – підвищенні якості моделі, де показником якості буде визначено розрізнювальну здатність діагностичного зображення. При цьому в контексті теорії ідентифікації відомими будуть вважатися вхідні і вихідні сигнали ультразвукового дослідження, а також загальний вид моделі аномалії, а невідомим залишається алгоритм ідентифікації. Вирішення завдання в УЗ візуалізації передбачається на основі аналізу фазових співвідношень, що відповідають побудованим за певними елементарними одновимірними голограмами. Мова йде про реконструкцію зображень на основі безлічі одновимірних елементарних голограм на площину, перпендикулярну площині запису елементарної голограми та визначається сукупністю акустичних осей зондуючого простору при русі суміщеного випромінювача – приймача уздовж лінії синтезованої апертури. Такий підхід повинен дати можливість розв’язувати сумарний по амплітуді ехосигнал, що отримується в точці зондування з різних точок глибини за рахунок різниці початкових фаз комплексних амплітуд окремих гідробіонтів, які мають свої координати в площині зондування і свої значення інтенсивності з урахуванням місця розташування. Щільність скупчення, що відображає інтенсивність окремих гідробіонтів на кольоровому моніторі може бути представлена відносними колірними моделями або іншим способом досить ефективної візуальної відмінності кожного гідробіонта окремо з властивим йому розміром і сукупність всіх гідробіонтів, які визначають щільність їх у зондуючих об’ємах. Слід зазначити, що розглянуті методи отримання зображень за сукупністю одновимірних елементарних голограм можуть бути використані і в інших положеннях по розробці техніки діагностування в медицині, будівництві і т. п.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kashina-Yarmak, V. L. "Стан соматичного здоров’я дітей раннього віку із синдромом Дауна." CHILD`S HEALTH, no. 8.51 (December 1, 2013): 48–51. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.8.51.2013.85005.

Full text
Abstract:
Із метою удосконалення медичного супроводження дітей раннього віку із синдромом Дауна проведено аналіз особливостей розвитку 35 дітей віком від одного місяця до трьох років із регулярною формою трисомії 21. Установлено високу частоту обтяженого перинатального анамнезу, відхилень показників фізичного розвитку. Відзначено, що в періоді раннього дитинства стан соматичного здоров’я дітей із синдромом Дауна визначають наявність уроджених аномалій серцево-судинної системи та інших органів, функціональні порушення органів травлення, щитоподібної залози. Оцінка особливостей соматичного здоров’я має важливе значення в обґрунтуванні обсягів реабілітаційних заходів при медичному спостереженні за такими дітьми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gruzdev, Vladislav N. "Анализ распределения глубинной электропроводности в пределах Воронежского кристаллического массива по методике У. Шмукера." Вестник ВГУ. Серия: Геология, no. 1 (March 17, 2020): 100–108. http://dx.doi.org/10.17308/geology.2020.1/2518.

Full text
Abstract:
Введение: Для получения информации о параметрах глубинных проводящих зон Воронежского кристаллического массива (ВКМ) и сопряженных структур использовались вариации геомагнитного поля. В работе рассматриваются обобщѐнные результаты магнитотеллурических исследований территории ВКМ, обработанные по методике У. Шмукера. Методика: Обработка экспериментального материала, основанная на анализе геомагнитных вариаций в частотной области, включала расчет комплексных передаточных функций по методике У. Шмукера. Результаты: По полученным данным построены карты векторов индукции и возмущения для Т = 1800 с. Приведен анализ структуры геомагнитного поля в пределах различных блоков Воронежского кристаллического массива. К северу от г. Тамбова наблюдается крупная аномалия геомагнитных вариаций, получившая название как Тамбовская аномалия электропроводности. К сочленению Белгородско-Михайловского и Крупецкого макроблоков в пределах мегаблока КМА приурочена Обоянская аномалия, характеризующая характер глубинной электропроводности. Заключение: В пределах ВКМ выявлены аномалии электропроводности на различных уровнях земной коры, которые обусловлены объектами разной природы. В пределах Обоянской и Орловской аномалий, обусловленных графитизированными сланцами с флюидами, отмечены зоны чередования знакопеременных плотностных аномалий в верхней коре. Они формируют области аномальных напряжений в осадочном чехле над зонами пониженной плотности кристаллического фундамента с вероятным размещением в них месторождений углеводородов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Щербинина, Галина Прокопьевна, and Геннадий Валерьевич Простолупов. "Результаты гравиметрических и магнитометрических исследований природы пулытьинской сейсмической аномалии Западной Сибири." Вестник ВГУ. Серия: Геология, no. 3 (July 9, 2018): 100–107. http://dx.doi.org/10.17308/geology.2018.3/1629.

Full text
Abstract:
В статье приведены результаты гравиметрических и магнитометрических исследований Пулытьинской сейсмической кольцевой аномалии, выявленной в 2007 г севернее г. Тюмени. Детальные измерения гравитационного и магнитного полей проведены по двум ортогонально пересекающимся профилям с точкой пересечения в центре кольцевой структуры. В пределах сейсмической аномалии гравитационное поле в корне отличается от окружающих пространств. Наблюдается высокочастотная смена положительных и отрицательных кольцевых аномалий. В магнитном поле Пулытьинской сейсмической аномалии соответствует положительная аномалия ∆Ta амплитудой 225 нТл. Комплексный анализ морфологии потенциальных полей, сейсморазведочных и геохимических материалов и других видов исследований позволяет говорить об ударной, в результате падения метеорита, природе сейсмической аномалии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шинкарук, Олег. "ДИФЕРЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СМИСЛОВОЇ СФЕРИ КОМБАТАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: психологічні науки 12, no. 1 (February 9, 2020): 317–34. http://dx.doi.org/10.32453/5.v12i1.154.

Full text
Abstract:
змін, що відбулися у смисловій сфері прикордонників, які брали участь у бойових діях на Сході України під час антитерористичної операції 2014-2018 рр. Екстремальні умови зіштовхують комбатантів із новим, незвичним, досвідом, та ставить перед ними завдання визначення сенсу подій та особистого ставлення до них. Складність полягає у тому, що через постійну мінливість і невизначеність ситуації, а також наявність цінності, які не співвідносяться з особливими умовами, комбатанти перебувають у стані ступору та мають труднощі із знаходженням задовільного стійкого сенсу своєї життєвої ситуації та визначенням свого ставлення до подій, внаслідок чого виникає відчуття безглуздості того, що відбувається. Травматичний досвід, отриманий в особливих умовах, відображається на трансформації смислових структур особистості комбатантів, що знаходять вияв у вигляді різних поведінкових аномалій, порушень у сфері міжособистісних комунікацій, а також проблемами у смисловій сфері особистості. Особливостями смислової сфери особистості комбатантів, що визначають стан дезадаптації, є: заміна сенсу провідного мотиву діяльності сенсом більш низького порядку, зниження рівня опосередкованості діяльності, звуження основного кола відносин людини зі світом, збіднення мотиваційної сфери. Стан дезадаптації перебуває між безпосередньо пережитими смислами, що визначають реальну поведінку, і смислами, які презентують себе як усвідомлювані, що призводить до порушення самоконтролю і корекції поведінки. Адаптація особистості комбатантів у реабілітаційний період детермінована особливостями смислових структур, які пов’язані із переживанням травматичної ситуації. Збереження таких цінностей як щасливе сімейне життя, любов до близьких, творчість, пізнання, цікава робота, дозволяє інтегрувати травматичний досвід у систему життєвих смислів і цінностей. Смислова інтеграція гуманістичних цінностей дозволяє комбатантам інтегрувати екстремальний смисловий досвід у систему життєвих смислів. Стан адаптації, а також стан тимчасової дезадаптації можуть бути, якщо в особистості у післятравматичний період зберігся високий рівень смисложиттєвих орієнтацій, відчуття наповненості життя, а її цілі, ціннісні орієнтації спрямовані на професійне вдосконалення, кар’єрне зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Bedeniuk, А. D., В. В. Твердохліб, А. І. Мисак, С. О. Нестерук, О. А. Якимчук, and Л. Є. Войтович. "Клінічний випадок тазової дистопії лівої нирки, ускладненої термінальним гідронефрозом." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 23, 2022): 101–4. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.4.12771.

Full text
Abstract:
Резюме. Вроджені аномалії розвитку нирок і верхніх сечовивідних шляхів посідають одне з перших місць серед вад розвитку різних органів і систем, складаючи 13–39 % усіх уроджених вад, і до 5 % від загальної кількості урологічних хворих. Найпоширенішими видами аномалій є порушення розташування і форми нирок, серед яких: аномалії зрощення нирок, дистопія нирок. Мета дослідження – висвітлити клінічний випадок, що стосується рідкісної аномалії розвитку сечовидільної системи, а саме тазової дистопії нирки, ускладненої термінальним гідронефрозом. Матеріали і методи. Пацієнту, який перебував на стаціонарному лікуванні в урологічному відділенні Тернопільської університетської лікарні, проведено загальноклінічні, лабораторні, рентгенологічні та інструментальні методи обстеження для оцінки стану сечовидільної системи. Результати. Пацієнт К. звернувся в Тернопільську університетську лікарню зі скаргами на періодичний біль нападоподібного характеру в надлобковій ділянці, часті поклики до сечовипускання, які з’явилися протягом останніх двох тижнів. При об’єктивному фізикальному обстеженні виявлено пухлиноподібне утворення над лоном, який деформував передню черевну стінку. Лабораторні показники – загальний, біохімічний аналізи крові, коагулограма та електрокардіограма – без патологічних змін. Проведено екскреторну урографію, в результаті якої виявлено відсутність функції та контуру лівої нирки, деформацію сечового міхура. У результаті проведеної діагностики захворювання в пацієнта вдалось встановити вроджену аномалію розвитку сечовидільної системи тазову дистопію лівої нирки, ускладнену термінальним гідронефрозом, який спричинив компресію сечового міхура що, власне, і стало причиною частих покликів до сечовипускання. Висновки. Результати аналізу сучасної світової літератури свідчать, що хоча аномалії розвитку сечовидільної системи займають одне з перших місць серед вроджених вад розвитку різних органів і систем, а ниркова дистопія спостерігається практично у 0,24 % населення, то на тазову дистопію, ускладнену термінальним гідронефрозом, припадає лише 0,0095 %. Отож, можна стверджувати, що тазова дистопія, ускладнена термінальним гідронефрозом, є клінічним випадком, який дуже рідко зустрічається.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Бондарчук, Микола. "КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД НЕП у." Молодий вчений, no. 9 (97) (September 30, 2021): 119–27. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-9-97-25.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є комплексний аналіз заходів, здійснюваних відповідними органами радянської влади на території УСРР періоду нової економічної політики (НЕП) з метою ліквідації проявів організованої злочинності. Завдання дослідження: визначити основні причини розвитку бандитизму та його прояви в Радянській Україні в умовах НЕПу; дослідити способи і методи боротьби радянської влади з ним. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові (логічний, порівняльний), спеціальні історичні методи (проблемно-хронологічний). Вони дозволили визначитися з даним періодом, у якому проблема організованої злочинності досліджується конкретно, у хронологічній та логічній послідовності. Щодо вивчення окремих явищ цього процесу застосовувався порівняльний аналіз. Дослідження базується також на принципах науковості, історизму та об’єктивності. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що вперше здійснено комплексний аналіз проблеми проявів вказаної проблематики у цьому регіоні в 1921-1928 рр. та способів боротьби з ними. Введено у науковий обіг нові архівні документи з даної проблеми і матеріали періодики тих років. Зроблено спробу дати об’єктивну, неупереджену оцінку цих явищ і дій радянської влади у вказані роки. Нова економічна політика радянської держави впродовж 1920-х рр. реалізовувалася на фоні посилення проявів різного роду соціальних аномалій. Боротьба з ними відбувалася на тлі важкого соціально-економічного становища, у якому опинилося суспільство після Першої світової війни. Як показує аналіз архівних джерел, радянська влада надавала цим заходам, а насамперед їх припиненню важливе значення. Проблеми ці були викликані різними чинниками, однак в першу чергу – руйнівними процесами у самому суспільстві і боротьбою більшовиків за утвердження своєї влади. Також це стосується і подій і недавньої на той час Громадянської війни на теренах колишньої Російської імперії та державно-визвольних змагань в Україні 1917-1921 рр. Однією з головних причин росту організованої злочинності була складна економічна ситуація, яка була викликана наслідками воєнного комунізму. У досліджуваний нами період, а саме в першій половині 20-х рр. відбувався процес становлення правоохоронної системи радянської влади. Основний тягар відповідальності за стан криміногенної ситуації в країні покладався на місцеві органи міліції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Толюпа, С., Н. Лукова-Чуйко, and Я. Шестяк. "ЗАСОБИ ВИЯВЛЕННЯ КІБЕРНЕТИЧНИХ АТАК НА ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ." Information and communication technologies, electronic engineering 1, no. 2 (December 2021): 19–31. http://dx.doi.org/10.23939/ictee2021.02.019.

Full text
Abstract:
Системи виявлення мережевих вторгнень і виявлення ознак кібератак на інформаційні системи вже давно застосовують як один із необхідних рубежів оборони інформаційних систем. Сьогодні системи виявлення вторгнень і атак – це зазвичай програмні або апаратно-програмні рішення, які автоматизують процес контролю подій, що відбуваються в інформаційній системі або мережі, а також самостійно аналізують ці події в пошуках ознак проблем безпеки. Оскільки кількість різних типів і способів організації несанкціонованих проникнень у чужі мережі за останні роки значно збільшилася, системи виявлення атак (СВА) стали необхідним компо- нентом інфраструктури безпеки більшості організацій. Незважаючи на існування численних методів виявлення аномалій, їхня слабка стійкість, відсутність верифікації, велика кількість хибних спрацьовувань, вузька спеціалізація та дослідницький характер не дають змоги широко їх використовувати. Одним із найпоширеніших типів атак є DDoS-атака – атака типу “відмова в обслуговуванні”, яка за допомогою переривання або призупинення обслуговування хост- сервера робить онлайн-сервіс недоступним для користувачів. У статті запропоновано аналіз такої атаки, можливості її виявлення та реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Пиндус, Т. О., В. С. Бондаренко, Д. В. Стеценко, О. О. Юдіна, and С. А. Шнайдер. "АНАЛІЗ ДАНИХ ОБСТЕЖЕННЯ СТОМАТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЛИ НА ДИСПАНСЕРНОМУ ОБЛІКУ З ПРИВОДУ ХРОНІЧНОГО ЗАПАЛЕННЯ ГЛОТКОВОЇ І ПІДНЕБІННИХ МИГДАЛИН." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 112, no. 3 (May 27, 2021): 74–79. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-37-3-74-79.

Full text
Abstract:
Актуальність. З огляду на головні чинники розвитку хронічного запалення глоткової і піднебінних мигдалин - реактивність організму і бар'єрну функцію, а також наявність компенсованої і декомпенсованої форм за-хворювань за клінічним перебігом, ми обстежили ді-тей, які перебувають на диспансерному обліку.Мета даного дослідження. Вивчення стоматологіч-ного статусу дітей, які перебували на диспансерному обліку з приводу хронічного запалення глоткової і під-небінних мигдалин в дитячій поліклініці № 3 суворов-ського району м. Одеси.Матеріали та методи. Аналіз стоматологічного статусу було проведено у 174 дітях Одеської міської стоматологічної поліклініки №5 дитячого відділу №2 Суворовського району, з яких - 117 дітей паралельно знаходилися на обліку в Дитячій міській поліклініці № 3 з приводу хронічного тонзиліту; 30 дітей – з приво-ду хронічного аденоїдиту; 27 дітей – не знаходились на обліку з приводу захворювань ЛОР-органів і пред-ставляли собою контрольну групу.Висновки. У дітей, з супутньою патологією ЛОР-органів частота виявлення зубощелепних аномалій, а також розвитку ускладнень карієсу достовірно вище в порівнянні з контрольною групою. Після постановки на облік і проведення адекватної терапії хронічних захворювань ЛОР-органів у дітей спостерігалося до-стовірне зменшення показників гігієнічних індексів РМА, проби Шиллера-Писарєва і індексу кровоточи-вості ясен, що вказує на зменшення інтенсивності запальних процесів в яснах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Хома, Ю. В., В. В. Хома, Су Юн, and О. В. Кочан. "Аналіз ефективності методів коригування промахів у системах біометричної ідентифікації на підставі електрокардіограми." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 3 (June 4, 2020): 99–105. http://dx.doi.org/10.36930/40300317.

Full text
Abstract:
Здійснено порівняння ефективності різних методів коригування промахів у біометричних системах ідентифікації. Основна ідея – виявити сегменти ЕКГ-сигналу із промахами, і замість їх вилучення з процесу ідентифікації, застосувати процедуру їх коригування. Це дасть змогу отримати більший обсяг даних і кращу статистичну базу для навчання та калібрування системи. У роботі порівнювали три різні методи усунення промахів. Перший метод базується на оцінюванні статистичного відхилення вибірок від певного номінального значення на деякий поріг. При цьому аналізується не весь сигнал одразу, а тільки його частина в межах ковзного вікна. В основі двох інших методів знаходиться ідея застосування штучних нейронних мереж, зокрема одного із їх різновидів – автоенкодерів. Відмінність між методами із використанням автоенкодерів полягає у такому: в одному випадку теж використовується ковзне вікно, що дає змогу безпосередньо задавати критерії, за якими відбувається коригування, водночас як за іншим методом виконується коригування за критеріями, які система підбирає автоматично на етапі навчання. Окрім цього, в роботі описано структуру системи біометричної ідентифікації на підставі сигналу електрокардіограми. До ключових структурних компонентів системи належать: аналоговий вимірювальний блок, АЦП та низка цифрових функціональних блоків для перетворення та аналізу сигналів. Ці блоки можуть бути імплементовані на різних обчислювальних платформах, таких як мікроконтролери, ПК, хмарні сервіси). Ці цифрові блоки виконують такі перетворення, як: низькочастотна та високочастотна фільтрація, виявлення R–піків у сигналі електрокардіограми, сегментація серцевих циклів, нормалізація за амплітудою, усунення аномалій, зменшення розмірності та класифікація. Експерименти проводили на самостійно зібраному наборі даних LBDS (Lviv Biometric Dataset). Ця база даних на момент написання статті містила понад 1400 записів для 95 різних осіб. Базова похибка ідентифікації без коригування промахів становить близько 14 %. Після застосування процедури коригування промахів похибка ідентифікації зменшилась до 2,0 % для алгоритмів на підставі автоенкодерів та до 2,9 % для алгоритмів на підставі статистичних методів. При цьому найкращі результати було досягнуто за використання LDA класифікатора у поєднанні з PCA–компресією (1,7 %), а також для KNN класифікатора без PCA–компресії (2,3 %). Проте додавання процедури коригування промахів у процес біометричної ідентифікації призводить до певного збільшення часу на опрацювання сигналу (до 20 %), що однак не критично для більшості прикладних застосувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Sharhorodska, Ye B., O. S. Shkolnyk, I. A. Potapov, O. S. Rachkevych, and H. V. Makukh. "РОЛЬ ФОЛІЄВОЇ КИСЛОТИ У ПОПЕРЕДЖЕННІ ВРОДЖЕНИХ ВАД РОЗВИТКУ: РЕЗУЛЬТАТИ АНОНІМНОГО АНКЕТУВАННЯ ЖІНОЧОГО НАСЕЛЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (June 10, 2019): 146–51. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2019.1.9888.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчення обізнаності жіночого населення Львівської області про роль фолієвої кислоти (ФК) у попередженні вроджених вад розвитку плода (ВВР). Матеріали та методи. Проведено опитування вагітних жінок Львівської області та аналіз 811 анкет респондентів. Вивчали питання стосовно вживання зазначеного препарату: дози (100, 200, 400 або 500 мкг), до та під час даної вагітності, тривалості прийому препарату, до зачаття та перші три місяці вагітності, а також обізнаності населення відносно преконцепційної дії фолієвої кислоти. Результати дослідження та їх обговорення. Аналіз даних анкет показав, що з 811 жінок проживали в місті 622 (76,69 %), а 189 (23,31 %) – в селі. Вивчення паритету вагітності показало, що значно більше було жінок із І та ІІ вагітністю (48,20 % та 33,97 % відповідно). Найбільш поінформованими про значення ФК були жінки, вагітні вперше (30,83 %) та вдруге (25,40 %), з них значно частіше були жительки міста. Більшість респондентів отримала знання про ФК від медиків – 58,08 %, причому достовірно більше цих жінок було з міста, ніж із села (46,0 % та 12,08 % відповідно, Р<0,001). Лише 40,44 % вживали ФК до вагітності протягом від одного до трьох місяців. Всього близько 1/3 (37,73 %) жінок вживали ФК у дозі 400 мкг. Причому 26,26 % респондентів застосовували препарат протягом 2 місяців до вагітності, та 41,92 % – трьох місяців під час вагітності. Значно частіше це були мешканки міста, ніж села (Р<0,001). Висновки. Встановлено, що серед жіночого населення Львівської області поінформованість про фолієву кислоту як кращу справжню профілактику вроджених аномалій розвитку плода є недостатньою. Це стосується даних про сам препарат, його дозу прийому та термінів і тривалості вживання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Фльора, А. С., М. О. Семенюк, В. С. Данилюк, and Є. А. Толкаченко. "ОГЛЯД СУЧАСНИХ МЕТОДІВ ВСИСТЕМАХВИЯВЛЕННЯ ВТОРГНЕНЬ ДЛЯ ПОТРЕБ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." Vodnij transport, no. 2(33) (December 14, 2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.2.33.06.

Full text
Abstract:
Устатті представлено аналіз сучасних реалізацій алгоритмів систем виявлення вторгнень та їх перспективність використання у інформаційно телекомунікаційних мережах спеціального призначення.Необхідність в надійних системах виявлення вторгнення стоїть досить гостро. Особливо в сучасних тенденціях збільшення ролі інформаційних технологій в силових відомствах держави та на об’єктах критичної інфраструктури. Застарілі системи захисту дозволяють без особливих труднощів проводити кібератаки, що спонукає до необхідності тримати системи виявлення та захисту інформаційних систем в актуальному стані.В умовах постійної боротьби з вторгненнями у світі було запропоновано безліч методів та алгоритмів для виявлення атаки на інформаційно-телекомунікаційні системи. Так найбільшу розповсюдженість отримали методи виявлення аномалій в роботі системи. Передовими з таких методів є інтелектуальні. Нейронні мережі, нечітка логіка, імунні системи отримали велику кількість варіантів реалізації в таких системах виявлення вторгнень.Вдале поєднання переваг методів виявлення для конкретної інфраструктури може дозволити отримати значну перевагу над атакуючим, та зупинити проникнення. Проте на шляху всеохоплюючої реалізації подібних систем стоїть їх висока вартість у сенсі обчислювальної потужності. Питання застарілого парку комп’ютерної техніки і її повільна заміна ставлять в ситуацію постійного компромісу між передовими досягненнями в галузі захисту системи і можливостей самої системи щодо підтримки таких систем. Ключовіслова:інформаційно-телекомунікаційна система, інформаційна безпека, кібератака, система виявлення вторгнень, загроза інформаційним системам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Железов, Д. М. "АНОМАЛЬНА ПЛАЦЕНТАЦІЯ У ВАГІТНИХ ІЗ РУБЦЕМ НА МАТЦІ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (September 9, 2021): 55–59. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2021.1.12355.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – оцінка частоти аномальної плацентації у вагітних із рубцем на матці. Матеріали та методи. Дослідження виконано на базі Одеського обласного перинатального центру впродовж 2016–2020 рр. Обстежено 435 жінок із рубцем на матці, в тому числі 118 (27,1 %) – із двома та більше рубцями. Середній вік обстежених склав (33,3±1,2) року. Аналізували частоту виявлення аномалій плацентації на пренатальному етапі. Всім пацієнткам під час вагітності у термін 20 тижнів було проведено трансвагінальне ультразвукове дослідження за допомогою сканера експертного класу Accuvix V20 Prestige (Samsung Medison, Республіка Корея). Додатково проводили доплерометричне дослідження кровотоку по маткових артеріях. Статистичний аналіз проводили з використанням програмного забезпечення Statistica 13.0 (TIBCO, США). Результати дослідження та їх обговорення. У всіх обстежених вагітних із часу виконання оперативного втручання минуло більше 2 років. Рубець після консервативної міомектомії (КМЕ) був у 109 (25,1 %) жінок. Середній термін після виконання КМ Е склав (2,7±0,2) року. Найбільш часто реєструвалися фундальні (28, або 25,7 %) та корпоральні (73, або 66,9 %) розрізи. Частим явищем були аномалії прикріплення плаценти – у 70,3 %, причому в структурі ураження переважало низьке розташування плаценти – 163 випадки, або 53,3 %. Рlacenta accrete зареєстрована у 131, або 42,8 %. Казуїстикою були випадки placenta increta (2,6 %) т??а placenta previa (1,3 %). При оцінці частоти ускладнень у жінок із рубцем на матці встановлено, що у першому триместрі вагітності загроза переривання вагітності виникала у 20,4 % вагітних, ранній гестоз – у 50,3 %, анемія вагітних – у 64,1 %. Затримку росту плода реєстрували у 69,6 % вагітних. У третьому триместрі прояви дисфункції плаценти реєстрували у 72,1 %, прееклампсії – у 66,8 %, анемії вагітних – у 73,6 %. За літературними даними, поширеність аналогічних ускладнень у жінок без носійства рубця є втричі меншою. У 103 (25,9 %) жінок вдавалися до оперативного розродження, в решти пологи відбулися per via naturales. Висновки. Найчастішою причиною утворення рубця на матці є КР (74,9 %). Рубець після консервативної міомектомії був у 109 (25,1 %) жінок. Середній термін після виконання КМЕ склав (2,7±0,2) року. На відміну від жінок після КР, у яких розріз завжди локалізувався у нижньому сегменті матки, у пацієнток із рубцем на матці після КМЕ його локалізація відповідала первинній локалізації видаленого міоматозного вузла. Найбільш часто реєстрували фундальні (28, або 25,7 %) та корпоральні (73, або 66,9 %) розрізи. Частим явищем були аномалії прикріплення плаценти – у 70,3 % жінок, причому в структурі ураження переважало низьке розташування плаценти – 163 (53,3 %). Рlacenta accrete зареєстрована у 42,8 % вагітних, placenta increta – у 2,6 % та placenta previa – у 1,3 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Mokin, V. B., D. M. Groozman, S. O. Dovhopoliuk, and A. O. Lototskyi. "System Analysis of the Sizes of the Fragment of Images of Aerial Photography of Agricultural Lands for the Search of Anomalies in these by Machine Learning Methods." Visnyk of Vinnytsia Politechnical Institute 144, no. 3 (2019): 75–85. http://dx.doi.org/10.31649/1997-9266-2019-144-3-75-85.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Давыденко, Д. Б. "РЕГИОНАЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ НА ПЛОЩАДЯХ СРЕДНЕГО КАСПИЯ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ МЕТОДА ДИСТАНЦИОННОЙ ФЛЮИДОИНДЕКСАЦИИ, "Наука Юга России"." Science in the South of Russia, no. 3 (2019): 45–53. http://dx.doi.org/10.7868/s2.5000640190305.

Full text
Abstract:
В результате расчетов по спектрозональным космоснимкам с использованием метода дистанционной флюидоиндексации для площадей Среднего Каспия составлены карты изолиний индекса флюидонасыщения легкими и тяжелыми углеводородами. В связи с высокой их взаимной корреляцией в статье рассмотрены только региональные аномалии индекса флюидонасыщения тяжелых (ИФТ) углеводородов. Анализ карты ИФТ позволил наметить 4 аномальных ареала ИФТ. В пределах анализируемого района Каспия все эти ареалы пространственно связаны с узлами пересечения крупных разломных систем. Кроме того, наблюдается высокая сопоставимость этих аномалий с параметрами нефтегазогенерации комплекса пород пермско-триасового возраста. По результатам анализа геологическая природа региональных аномалий ИФТ интерпретируется как отображение крупных потоков углеводородных флюидов, мигрирующих из зоны нефтегазообразования к дневной поверхности. Подобное истолкование геологической природы региональных аномальных ареалов ИФТ подтверждается их совпадением с прогнозируемыми по геологоразведочным данным узлами нефтеобразования. Применение метода дистанционной флюидоиндексации в рассматриваемом регионе обеспечивает возможность картирования узлов нефтегазогенерации. Использование с подобной целью традиционных геофизических методов пока не позволяет решать подобную задачу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

ТЯПТИРГЯНОВ, М. М., В. М. ТЯПТИРГЯНОВА, and Т. М. ТЯПТИРГЯНОВА. "The influence of hydralic engineering on the fish on the Koluma river basin." Рецензируемый научный журнал «Вестник Северо-Восточного федерального университета имени М. К. Аммосова. Vestnik of North-Eastern Federal University», no. 6(86) (December 27, 2021): 5–13. http://dx.doi.org/10.25587/s7475-2607-5823-k.

Full text
Abstract:
Аннотация. Приводятся сведения о повышенном содержании микроэлементного состава в теле рыб после строительства Вилюйской ГЭС. На его содержание повлияло извлечение минерального сырья, особенно алмазодобывающей промышленности. Изучены изменения условий обитания гидробионтов рек Северо-Востока Якутии, включая бассейн Колымы, их питания, роста и размножения, проанализированы изменения размерно-возрастной и половой структуры в процессе усиливающегося антропогенного воздействия. Задачей данного исследования является оценка состояния организмов рек на основании морфо-патологического анализа, а также описание основных морфологических аномалий в жизненно важных органах рыб (печень, почки, жабры, гонады), изучение закономерности накопления тяжелых металлов и их распределения в организме рыб и разработке рекомендации по оптимизации управления рыбными ресурсами в бассейне Колымы. Для всех рыб проводился полный общебиологический анализ (морфометрия, размерно-возрастной состав, оценка численности и т. п.), дана оценка аномалий методом патолого- анатомического анализа, а для части рыб проводились специальные биохимические исследования (анализ крови и определение концентрации тяжелых металлов в органах и тканях рыб). Обнаружены почечно-каменная болезнь (нефрокальцитоз) у исследованных рыб, патологии в скелете рыб – мопсовидное рыло, искривление жаберных тычинок и ребер, образование горба и слияние 2-3 позвонков в грудной клетке. При интоксикации организма обнаружены следующие аномалии печени и почек: отмирание клеток и появление на их месте соединительной ткани. Нарушение структуры и функционирования популяций рыб, возникновение глубоких патологий и дисфункций в их организме привели к снижению рыбохозяйственного потенциала водоемов Якутии, в том числе и бассейна Колымы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ціж, Л. М., and І. Романчишин. "Фізична терапія дітей молодшого шкільного віку з типовою вродженою клишоногістю." Pain medicine 3, no. 2/1 (October 18, 2018): 43. http://dx.doi.org/10.31636/pmjua.t1.27164.

Full text
Abstract:
Актуальність. Вроджена клишоногість займає одне з перших місць за поширеністю серед вроджених аномалій опорно-рухового апарату. Важливо оцінити функціональні можливості ураженої стопи, опорну функцію для правильного підбору лікувальних та реабілітаційних заходів. Мета дослідження: проаналізувати вплив фізичної терапії на показники функціонального стану опорно-рухового апарату дітей молодшого шкільного віку з вродженою клишоногістю. Матеріали та методи. У дослідженні брали участь 12 дітей, які проходили курс фізичної терапії за удосконаленою методикою, що включала ЛФК, масаж, фізіотерапію та ортопедичні засоби. ЛФК проводилась у формі лікувальної гімнастики, самостійних занять та лікувальної ходьби. Використовували гоніометрію, мануальне м’язове тестування, плантографію, оцінку інтенсивності болю за ВАШ, антропометрію, шкалу оцінки якості життя дітей Пірса – Харріса, середнє арифметичне значення, середнє квадратичне відхилення, вірогідність різниці за критерієм Стьюдента, зіставлення одновимірних показників у процентах. Результати дослідження та їх обговорення. Аналіз плантограм за методом І. М. Чижина показав значну різницю у довжині та ширині стопи, зміни у висоті підйому стопи та відхилення кута п’ятки. За час дослідження амплітуда згинання стопи збільшилася з 71 до 83 % від меж норми, амплітуда розгинання стопи збільшилася з 52 до 63 % від меж норми. Найбільші обмеження спостерігалися в еверсії стопи, яка за час дослідження збільшилася на 8 %. Збільшилася сила розгиначів стопи. Спостерігали покращення рівноваги та збільшення часу утримання певного положення стоячи. Якість життя у сферах «щастя» та «задоволеність» склала 13,5 бали при нормі 15. Висновки. Удосконалена методика сприяла змінам функціонального стану ОРА. Перспективи подальших досліджень: вивчення питання якості життя дітей з даною патологією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Dobryanska, V. Yu, L. M. Malanchuk, S. M. Heryak, and M. I. Shved. "СПОЛУЧНОТКАНИННА ДИСПЛАЗІЯ СЕРЦЯ У ВАГІТНИХ ТА ПЕРИНАТАЛЬНІ НАСЛІДКИ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 2 (March 4, 2021): 76–85. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2020.2.11841.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – уточнення ролі сполучнотканинної дисплазії серця з ідіоматичним пролапсом мітрального клапана у проблемі розвитку ускладнень вагітності та пологів у жінок, а також її впливу на вибір оптимальних методів ведення вагітності, прогнозування, лікування та профілактики акушерських ускладнень. У статті представлено сучасні світові уявлення про вплив неспецифічної дисплазії сполучної тканини (НДСТ) серця на перебіг вагітності, пологів, стан плода та післяпологовий період. Учені провідних світових шкіл, що досягли за останнє 10-річчя значних успіхів у вивченні проблеми НДСТ, констатують глобальну поширеність серед молоді диспластичних синдромів, суттєвий вплив їх на клінічні прояви і перебіг більшості «звичних» захворювань та 100 % залежність від дії несприятливих чинників у внутрішньоутробному періоді. Сполучна тканина бере участь у ключових процесах, які визначають успіх репродукції людини. Пролапс мітрального клапана розглядається як один із кардіальних проявів синдрому дисплазії сполучної тканини (ідіопатичний, або первинний пролапс мітрального клапана), який має доведену генетичну детермінацію. Враховуючи відносно високу розповсюдженість пролапсу мітрального клапана у молодій популяції, вищезазначені ускладнення досить часто (20–25 %) зустрічаються у вагітних. Більше того, у вагітних пролапс мітрального клапана має тяжчий перебіг, характеризується більшою частотою розвитку різних серцево-судинних та акушерських ускладнень, в тому числі низкою фенотипових і вісцеральних аномалій серця, які можуть успадковуватися у дитини, що й демонструє вищу загальноклінічну значущість проблеми сполучнотканинної дисплазії серця саме для ведення вагітності. Встановлено роль метаболічних порушень, імунної відповіді, дисбалансу електролітів, коагулопатії у розвитку функціональних порушень роботи систем життєзабезпечення вагітності та роботи матково-плацентарно-плодового комплексу у жінок із сполучнотканинною дисплазією серця та ідіопатичним пролапсом мітрального клапана. Проведений аналіз вказує на необхідність виділення у вагітних із сполучнотканинною дисплазією серця клінічних та біохімічних маркерів прогнозування акушерських та перинатальних ускладнень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Артамонова, Светлана Юрьевна, Александр Николаевич Шеин, Владимир Владимирович Потапов, Николай Олегович Кожевников, Полина Николаевна Новикова, and Владислав Егорович Ушницкий. "МАГНИТНЫЕ АНОМАЛИИ НА ПЛОЩАДКЕ ОБЪЕКТА МИРНОГО ПОДЗЕМНОГО ЯДЕРНОГО ВЗРЫВА «КРИСТАЛЛ» (ЗАПАДНАЯ ЯКУТИЯ)." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 12 (December 17, 2020): 158–72. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/12/2949.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования обусловлена необходимостью оценки текущей радиационной и геоэкологической обстановки и прогнозирования возможных сценариев развития на объектах мирных подземных ядерных взрывов, в первую очередь, расположенных вблизи населенных пунктов. Детализация строения геотехногенной системы «центр подземного ядерного взрыва – вмещающая геологическая среда – поверхность Земли» предусматривает проведение магнитных исследований, которые позволяют отделить геоэлектрические аномалии, вызванные погребенными железными объектами, от остальных, имеющих другую природу. Цель: обнаружение и локализация погребенных железных объектов на объекте подземных ядерных взрывов «Кристалл» по результатам наземной магнитной съемки. Объектом исследования выбрана площадка боевой скважины мирного подземного ядерного взрыва «Кристалл», произведенного 2 октября 1974 г. на глубине 98 м в мерзлых породах в 6,7 км от г. Удачный (Западная Якутия). Мощность взрыва составила 1,7 кт в тротиловом эквиваленте. В 1992 г. устье боевой скважины было засыпано обломочным материалом, в 2007 г. проведена дополнительная досыпка. Диаметр насыпи (или саркофага) – около 260 м, высота – до 20 м. Методы: наземная магнитная съемка протонным магнитометром MMPOS-1 с частотой отсчета 3 с, с геопривязкой точек с помощью GPS приёмника. Вариации магнитного поля регистрировались квантовым магнитометром GSM-19 с частотой 10 с в лесном участке около площадки объекта ПЯВ «Кристалл». При анализе данных использованы программные комплексы статистического и спектрально-корреляционного анализа геоданных «КОСКАД 3D» (авторы А.А. Никитин, А.В. Петров, А.С. Алексашин) и численного моделирования PRIZMA (автор А.С. Долгаль). Результаты. На основе базы данных из 5323-х точек измерения магнитного поля на площадке боевой скважины подземных ядерных взрывов «Кристалл» размером 430×330 м построена карта аномального магнитного поля ΔТа. Выявлены магнитные аномалии разной интенсивности и размеров, источником которых являются погребенные железные объекты. Наиболее широкую и интенсивную аномалию диаметром в 46 м и амплитудой до 8000 нТл, расположенную над устьем боевой скважины, путем последовательной энергетической фильтрации удалось разложить на составляющие и соотнести их с фрагментами конструкции боевой скважины. Расчетные модели магнитных аномалий, формируемых вертикальным и субгоризонтальным фрагментами обсадной колонны боевой скважины, оказались близки к измеренным данным, тем самым подтвержден аддитивный характер магнитной аномалии над устьем боевой скважины. Остальные магнитные аномалии предположительно обусловлены фрагментами обсадных труб исследовательских буровых скважин, существовавших до взрыва на площадке, и технических труб, использованных при строительстве боевой скважины, хаотично перемещенных при взрыве.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Гутарова, Н. В. "БІЛОК KLOTHO ЯК ПРОГНОСТИЧНИЙ МАРКЕР СТАНУ ТКАНИН ПАРОДОНТУ ПРИ ОРТОДОНТИЧНОМУ ЛІКУВАННІ НЕЗНІМНОЮ АПАРАТУРОЮ У ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ." Інновації в стоматології, no. 1 (December 28, 2020): 50–53. http://dx.doi.org/10.35220/2523-420x/2020.1.11.

Full text
Abstract:
Білок Klotho має молекулярну вагу 130 кДа і складається з 1014 амінокислот, має сигнальну послідовність на N-кінці і трансмембранний домен з коротким цитоплазматичним доменом на С-кінці. Позаклітинний домен Klotho складається із 2 внутрішніх повторів (KL1 and KL2) гомологічних послідовностей β-глюкозидази. Білок Klotho експресується в багатьох тканинах, в тому числі і в ротовій рідині.Мета дослідження. Вивчення експресії Klotho-білка в ротовій рідині у осіб молодого віку в динаміці орто-донтичного лікування незнімними конструкціями.Матеріали та методи дослідження. Нами було проведено дослідження 44 молодих осіб у віці від 16 до 25 років. Всі досліджувані пацієнти були розподілені на 3 групи, в яких було діагностовано хронічний катаральний гінгівіт, який виник на тлі зубо-щелепних аномалій або під час ортодонтичного лікування. Групу порівняння скла-дали молоді люди, які не мали ортодонтичної патології та запальних захворювань пародонту і були клінічно здо-рові. Біохімічні дослідження проводилися в ротовій рідині пацієнтів. Для дослідження Klotho-білка ротову рідину збирали вранці натще, яку отримували без стимуляції, шляхом спльовування в стерильні пробірки.Результати дослідження та їх обговорення. Аналіз цифрових даних вмісту білка Klotho в ротовій рідині пацієнтів із хронічним катаральним гінгівітом, перебіг якого відбувався на тлі ЗЩА, показав, що встановлені значення дорівнювали 26,06 ± 1,33 нг/мл і це в 2,2 рази менше за дані у здорових осіб молодого віку (57,03 ± 2,92 нг/мл). Однак звертає на себе увагу той факт, що у пацієнтів, яким проводилось ортодонтичне лікування не-знімною апаратурою встановлено різке зниження вмісту вивчаємого показника в ротовій рідині/Висновки. експресія білка Klotho в ротовій рідині може бути достовірною прогностичною ознакою роз-витку запальних та деструктивних ускладнень в тканинах пародонту на тлі ортодонтичного лікування з ви-користанням незнімної апаратури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Рубникович, С. П., Ю. Л. Денисова, Е. В. Кузьменко, В. А. Андреева, Я. И. Тимчук, and А. В. Шейда. "Распространенность зубочелюстных аномалий и деформаций среди детей Брестской области, обратившихся за стоматологической помощью." Stomatologist. Minsk, no. 4(35) (December 2019): 8–12. http://dx.doi.org/10.32993/stomatologist.2019.4(35).5.

Full text
Abstract:
Анализ распространенности зубочелюстных аномалий среди детского населения Республики Беларусь позволяет определить степень нуждаемости в ортодонтическом лечении, оценить эффективность проводимых профилактических мероприятий, рассчитать объем необходимой ортодонтической помощи для различных областей страны. Цель исследования. Оценить распространенность зубочелюстных аномалий и деформаций среди детей Брестской области, обратившихся за стоматологической помощью. Объекты и методы исследования. Проведен анализ данных 454 стоматологических амбулаторных карт пациентов детского возраста, обратившихся за ортодонтической помощью в учреждения здравоохранения Бреста и Брестской области. В специально разработанной для исследования карте регистрировали следующие данные: возраст пациента, соотношение и характеристики зубных рядов в сагиттальной, вертикальной и трансверсальной плоскостях, размеры сагиттальной щели, величину вертикальной резцовой дизокклюзии, данные об изменении положения и числа отдельных зубов. Результаты исследования и их обсуждение. Наиболее часто в структуре ортодонтической патологии у детей в возрасте от 6 до 17 лет наблюдаются аномалии положения отдельных зубов (85,02 % случаев). Диспозиции зубов в подавляющем большинстве случаев связаны с укорочением и сужением зубных рядов. Наиболее распространенными аномалиями соотношения зубных рядов у пациентов детского возраста являются дистальный (42,29 %) и глубокий прикус (24,67 %). Заключение. Высокая распространенность зубочелюстных аномалий и деформаций у населения Брестской области в возрасте от 6 до 17 лет обусловливает необходимость совершенствования комплексной программы стоматологической ортодонтической помощи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Рубникович, С. П., Е. В. Кузьменко, Я. И. Тимчук, З. A. Хмаж, and Э. Калкан. "Эффективность применения функционального съемного аппарата твин-блок для лечения скелетных форм аномалий прикуса II класса в период активного роста." Stomatologist Minsk, no. 1 (40) (March 2021): 8–19. http://dx.doi.org/10.32993/dentist.2021.1(40).10.

Full text
Abstract:
Клинический выбор, определяющий применение тех или иных видов ортодонтических приспособлений, таких как съемные функционально-действующие или механически действующие аппараты, несъемные ортодонтические устройства, приспособления с внеротовой опорой, а также выбор между лечением с удалением или без удаления отдельных зубов, необходимостью проведения ортогнатической хирургии во многом определяется периодом роста скелета пациента. Цель исследования – оценить клиническую эффективность функционального съемного аппарата твин- блок при лечении скелетной формы аномалии прикуса II класса в период активного скелетного роста, выявленного при анализе стадии созревания шейных позвонков. Объекты и методы исследования. Представленный клинический случай демонстрирует эффективность различных подходов к прогнозированию периодов активного скелетного роста, а также методику анализа стадий созревания шейных позвонков, позволившую установить стадию созревания скелета и определить оптимальное время для начала ортодонтического вмешательства у пациента со скелетной формой аномалии прикуса II класса 1 подкласса. Результаты исследования и их обсуждение. Применение методики анализа периода созревания шейных позвонков позволило определить у пациентки вторую стадию созревания позвонков, которая является благоприятной для проведения активного ортодонтического лечения. При использовании функционального съемного аппарата твин-блок удалось модифицировать рост нижней челюсти и произвести коррекцию скелетной формы аномалий прикуса II класса без комплексного хирургического лечения. Заключение. Использование в период активного роста лицевого отдела черепа функционального съемного аппарата твин-блок, установленного в результате анализа стадии созревания шейных позвонков, позволяет создать оптимальные условия для нормализации положения нижней челюсти у пациентов с дистальной окклюзией.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Рубникович, С. П., Е. В. Кузьменко, Ю. Л. Денисова, О. Ю. Богинский, В. А. Андреева, and Я. И. Тимчук. "Распространенность зубочелюстных аномалий и деформаций среди населения школьного возраста г. Витебска." Stomatologist. Minsk, no. 4(31) (December 2018): 39–43. http://dx.doi.org/10.32993/stomatologist.2018.4(31).7.

Full text
Abstract:
Цель исследования – оценить распространенность зубочелюстных аномалий и деформаций среди населения школьного возраста г. Витебска. Материалы и методы исследования. Проведен анализ данных 1023 стоматологических амбулаторных карт пациентов в возрасте от 6 до 17 лет, которые в 2018 г. обратились в ортодонтическое отделение детской стоматологической поликлиники г. Витебска. В специально разработанной для исследования карте регистрировали возраст пациента, характеристики и соотношение зубных рядов в сагиттальной, вертикальной и трансверзальной плоскостях, размеры сагиттальной и вертикальной щели, данные об изменении положения и числа отдельных зубов. Для последующего анализа полученных данных было сформировано 3 группы исследования. Результаты исследования. Наиболее часто в структуре ортодонтической патологии у детей в возрасте от 6 до 17 лет наблюдаются аномалии положения отдельных зубов (72,77 %). Диспозиции зубов более чем в 50 % случаев были связаны с укорочением и сужением зубных рядов. Наиболее распространенными аномалиями соотношения зубных рядов у детей школьного возраста являются дистальный (36,75 %) и глубокий прикус (23,56 %). Заключение. Таким образом, население г. Витебска нуждается в комплексной программе совершенствования организации ортодонтической помощи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Rudnik, Natalia, Tatiana Shevchuk, and Tatiana Poruchinska. "Роль цитогенетичної діагностики у виявленні хромосомної патології та поліморфізмів хромосом у постнатальному періоді розвитку у Волинській області." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 2(302) (October 30, 2018): 204–11. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2015-302-204-211.

Full text
Abstract:
Підтверджено важливість класичного цитогенетичного методу в питаннях діагностики хромосомної пато-логії, медико-генетичного консультування та прогнозування потомства у Волинській області. Для проведення цитогенетичного дослідження застосовували: метод культивування лімфоцитів периферійної крові людини в постнатальному періоді розвитку, приготування препаратів метафазних хромосом людини, визначення ка-ріотипу методом аналізу метафазних пластинок хромосом та виявлення хромосомних аномалій і поліморфізмів хромосом. Кількість обстежуваних протягом 2012–2014 рр. у Волинській області всіх вікових категорій, які направлялися на обстеження, становила 559 осіб жіночої та чоловічої статі. У І групи осіб визначено нор-мальний каріотип; у ІІ групи виявлено поліморфізми хромосом 1, 9, 16, 13–15, 21, 22, Y; у ІІІ групи виявлено хромосомні аномалії та підтверджено діагнози синдромів Дауна, Клайнфельтера, Шеришевського-Тернера, Едвардса, Вольфа-Гіршхорна, дисомії за Y хромосомою, синдрома ХХ у хлопчика, синдрома ХY у дівчинки та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Луковенкова, О. О., Е. И. Малкин, М. А. Мищенко, and А. А. Солодчук. "Anomalies in electromagnetic and geoacoustic emission signals." Вестник КРАУНЦ. Физико-математические науки, no. 1 (April 24, 2021): 137–49. http://dx.doi.org/10.26117/2079-6641-2021-34-1-137-149.

Full text
Abstract:
В работе рассматриваются предсейсмические аномалии сигналов электромагнитного излучения в диапазоне очень низких частот (ОНЧ) и геоакустической эмиссии, зарегистрированных на Камчатке в 2013 году. Выявлены признаки возникновения аномальных возмущений в исследуемых сигналах и особенности их проявления. Проведен совместный анализ предсейсмических аномалий в сигналах электромагнитного ОНЧ-излучения и геоакустической эмиссии методом наложения эпох. Представлены оценки вероятности возникновения таких аномалий в рассматриваемых геофизических сигналах. The paper considers pre-seismic anomalies in the signals of electromagnetic radia-tion in a very low frequency range and geoacoustic emission recorded in Kamchatka in 2013. Signs of anomaly occurrence in the studied signals and peculiarities of their manifestation were revealed. Using the epoch folding method, joint analysis of the detected pre-seismic electro-magnetic and geoacoustic anomalies was carried out. The estimates of occurrence probability for such amomalies of the considered geophysical fields are presented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Краснопрошин, В. В., and А. И. Наумович. "ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫЙ АНАЛИЗ ПРОГРАММНЫХ АНОМАЛИЙ." Vestnik of Brest State Technical University. Civil Engineering and Architecture, no. 5 - 2021 (February 14, 2021): 21–25. http://dx.doi.org/10.36773/10.36773/1818-1212-2020-123-5-21-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Шершнёв, Олег Владимирович, Александр Илларионович Павловский, Александр Николаевич Галкин, and Ирина Ивановна Косинова. "Эколого-геологические проблемы в зоне влияния объектов добычи и переработки нерудного минерального сырья (Республика Беларусь)." Вестник ВГУ. Серия: Геология, no. 3 (September 2, 2020): 64–72. http://dx.doi.org/10.17308/geology.2020.3/3010.

Full text
Abstract:
Введение: В статье приведен сравнительный анализ эколого-геологического состояния компонентов природной среды в районе добычи строительного камня «Микашевичи» и Гомельского химического завода. Данные горнодобывающие районы относятся к наиболее крупным на территории Беларуси. Горнодобывающий комплекс «Микашевичи» эксплуатирует один из самых крупных в Европе карьеров. Полезным ископаемым является гранит, который используется в строительстве. Гомельский химический завод является перерабатывающим предприятием, производящим минеральные удобрения. Методика: Для анализа преобразования экологических функций литосферы в районах предприятий использовались методы полевых наблюдений, геоинформационного моделирования территорий, систематизации данных химического анализа подземных вод. Результаты и обсуждение: Установлены факторы формирования техногенного рельефа, его преобладающие элементы и морфометрические характеристики. Выявлено, что глубина карьерной выемки существенно превышает естественную глубину расчленения рельефа и составляет около 120–130 м от поверхности. Радиус депрессионной воронки достигает 3 км. Эколого-геохимическая функция литосферы наиболее преобразована в районе перерабатывающего предприятия. Подчеркивается, что процесс постоянного водоотлива, нередко достигающий 60 тыс. м 3/сут, существенным образом изменил гидродинамические параметры водоносных горизонтов. Источниками воздействия являются производственные цеха и отвалы фосфогипса. Заключение: Сравнительный анализ исследуемых объектов выявил типичные эколого-геологические ситуации, связанные с техногенным влиянием на природный рельеф и подземные воды. Техногенная трансформация рельефа выражается в возникновении крупных положительных и отрицательных вторичных форм. Техногенное воздействие на подземные воды приводит к существенному колебанию их уровней, нарушению природного химического состава и формированию эколого-гидрогеохимических аномалий. В результате исследований выявлено, что общая площадь загрязнения оценивается сформировавшейся эколого-гидрогеохимической аномалией длиной 4 км и шириной до 1.5 км
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Baklan, Igor, Oleksandr Ocheretianyi, and Vitaliy Grigorovych. "СИСТЕМА АНАЛІЗУ РИТМІВ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМ ТА ВИЯВЛЕННЯ АНОМАЛІЙ." System technologies 3, no. 128 (March 16, 2020): 144–53. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-3-128-2020-13.

Full text
Abstract:
У статті розглядається програмне забезпечення для аналізу і виявлення серцево-судинних захворювань у їх початковий період, щоб забезпечити просте, швидке та набагато діюче лікування пацієнта, а також забезпечити своєчасний контроль хронічних хвороб, що у свою чергу має покращити ступінь охорони здоров’я та зменшити витрати на непотрібні заходи для нього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Baklan, Igor, Tatyana Shulkevych, Andriy Logvynchuk, and Yaroslav Baklan. "ПОШУК АНОМАЛІЙ В ЛІНГВІСТИЧНИХ МОДЕЛЯХ ЧАСОВИХ РЯДІВ." System technologies 4, no. 129 (April 6, 2020): 85–99. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-4-129-2020-09.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день виявлення аномалій є однією із головних причин виконання аналізу даних. Із подальшим розвитком інтернету речей, потреба у автоматизованих системах моніторингу та прийняття рішень, здатних вчасно розпізнати збої або помилки в роботі різного роду пристроїв та інфраструктури, та не допустити небажаних наслідків, буде тільки зростати. Саме тому в цій статті дослідження присвячене розробці ефективних алгоритмів виявлення аномалій. Представлені практичні результати аналізу часових рядів цін на акції всесвітньовідомих кампаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Новиков, Дмитрий Анатольевич, Анатолий Витальевич Черных, Яна Владиславовна Садыкова, Федор Федорович Дульцев, Василина Александровна Хилько, and Ирина Ивановна Юрчик. "ЭВОЛЮЦИЯ ГИДРОГЕОХИМИЧЕСКОГО ПОЛЯ СЕВЕРНЫХ И АРКТИЧЕСКИХ РАЙОНОВ ЗАПАДНО-СИБИРСКОГО ОСАДОЧНОГО БАССЕЙНА В МЕЗОЗОЕ." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 330, no. 10 (October 16, 2019): 165–80. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2019/10/2314.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования состоит в выявлении фундаментальной роли палеогидрогеологических факторов в эволюции гидрогеохимического поля северных и арктических районов Западно-Сибирского осадочного бассейна в мезозойскую эру. Впервые предложен механизм, объясняющий их вклад в формирование гидрогеохимических аномалий в оксфордском резервуаре (верхнеюрском водоносном комплексе) изучаемого региона, где широко развита гидрогеохимическая инверсия. Цель: выявить особенности состава сингенетичных вод, захораниваемых одновременно с осадком на элизионных и инфильтрационных этапах развития осадочного бассейна на основе установленной цикличности гидрогеологической истории северных и арктических районов Западно-Сибирского осадочного бассейна; выполнить сравнительных анализ состава современных и сингенетичных вод и установить природу гидрогеохимических аномалий. Методы. Использованы методические приемы А.А. Карцева, С.Б. Вагина, Е.А. Баскова и других исследователей по палеогидрогеологическим реконструкциям осадочных бассейнов, выполнена периодизация гидрогеологической истории с выделением основных гидрогеологических циклов и инфильтрационных и элизионных этапов. На основе методики восстановления солевого состава вод древних морских и озерно-аллювиальных бассейнов, палеогеографических карт на юрский и меловой периоды, составленных сотрудниками ИНГГ СО РАН, информационного банка данных лаборатории гидрогеологии осадочных бассейнов Сибири ИНГГ СО РАН по арктическим районам Западно-Сибирского осадочного бассейна проведены палеогидрогеохимические реконструкции юрско-мелового разреза. Результаты. Приводятся результаты палеогидрогеологических реконструкций северных и арктических районов Западно-Сибирского осадочного бассейна. Установлено, что в гидрогеологическом разрезе исследуемого региона доминируют седиментогенные воды, в некоторых случаях разбавленные инфильтрогенными, проникшими при регрессии морского бассейна. Сравнительный анализ захороненных сингенетичных вод оксфордского бассейна и данных по современной гидрогеохимии подземных вод выявил ряд отрицательных и положительных аномалий. Отрицательные аномалии закономерно трассируют границу глинизации оксфордского регионального резервуара и связаны с развитием процессов элизионного водообмена. Геостатическая (литостатическая) водонапорная система на глубинах 2‒2,5 км переходит в термодегидратационную, что сопровождается аномально высокими пластовыми давлениями и появлением в водонапорной системе пресных химически-связанных вод. Большинство положительных аномалий приурочены к структурам Южно-Надымской и Предъенисейской мегамоноклиз, где широко проявлены процессы вертикальной разгрузки подземных вод нижне-среднеюрского и палеозойского водоносных комплексов в зонах тектонических нарушений. Системе «вода–порода–газ–органическое вещество» принадлежит ключевая роль в процессах формирования химического состава подземных вод нефтегазоносных отложений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Чемерис, К. М., and Л. Ю. Дейнега. "Застосування методу вейвлет-аналізу для виявлення атак в мережах." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(46) (February 17, 2022): 99–107. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2022.46.14.

Full text
Abstract:
Розробка системи виявлення мережевих атак один із найважливіших напрямів у сфері інформаційної безпеки, оскільки постійно збільшується різноманітність комп'ютерних мережевих загроз, реалізація яких може призводити до серйозних фінансових втрат у різних організаціях. Тому розглядаються різні існуючі основні методи вирішення завдань виявлення мережевих атак. Основна увага приділяється розгляду робіт, присвячених методу вейвлет-аналізу виявлення аномалій в мережевому трафіку. Отримано тестові дані мережевого трафіку з аномаліями для практичного виконання, виконано шумоусунення сигналу для конкретизації даних та зменшення їх розміру, а також застосовано різні методи вейвлет-аналізу для виявлення можливих аномалій та порівняно спектрограми з використанням пакету Wavelet Tools у середовищі Matlab.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Котенко, И., И. Саенко, О. Лаута, and А. Крибель. "МЕТОД РАННЕГО ОБНАРУЖЕНИЯ КИБЕРАТАК НА ОСНОВЕ ИНТЕГРАЦИИ ФРАКТАЛЬНОГО АНАЛИЗА И СТАТИСТИЧЕСКИХ МЕТОДОВ." LAST MILE Russia 98, no. 6 (September 24, 2021): 64–70. http://dx.doi.org/10.22184/2070-8963.2021.98.6.64.70.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается метод обнаружения кибератак на компьютерные сети, основанный на выявлении аномалий в сетевом трафике путем оценки его самоподобия и определения воздействия кибератак с использованием статистических методов. Предлагаемая методика предусматривает три этапа, в рамках которых выполняются анализ свойства самоподобия для эталонного трафика (с применением теста Дики-Фуллера, R/S-анализа и метода DFA), анализ свойства самоподобия для реального трафика (теми же методами) и дополнительной обработки временных рядов статистическими методами (методы скользящего среднего, Z-Score и CUSUM). Рассмотрены вопросы программной реализации предложенного подхода и формирования набора данных, содержащего сетевые пакеты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Багутдинов, Равиль Анатольевич, Нарек Арутюнович Саргсян, and Максим Александрович Красноплахтыч. "Аналитика, инструменты и интеллектуальный анализ больших разнородных и разномасштабных данных." Экономика. Информатика 47, no. 4 (March 11, 2021): 792–802. http://dx.doi.org/10.18413/2687-0932-2020-47-4-792-802.

Full text
Abstract:
В данной работе представлен аналитический анализ и инструменты обработки больших данных, рассмотрены некоторые аспекты интеллектуального анализа различных данных с высокой интенсивностью, форматов и происхождения, неоднозначности, избыточной или недостаточной полноты значений. Авторами рассматриваются актуальные аспекты соответствующего системного и аналитического анализа, рассматривается потенциал слияния разнородных данных. Предоставлены инструменты и традиционные методы интеллектуального анализа данных. Обозначены проблемы разрыва данных, обнаружение выбросов, выявление аномалий данных, непрерывный аудит, стратегии вычислительных кластеров, их аспекты и описание. Выявлено, что проблемы больших данных включают не только разномасштабность данных, но и неоднородность, отсутствие структурной интеграции, качество данных, конфиденциальность, безопасность. Результаты данной работы могут быть полезны в научных изысканиях исследователей, которые сталкиваются с проблемами обработки больших разнородных и разномасштабных данных в различной сфере научных знаний и областей практического применения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Романова, И. И., И. В. Канивец, Д. В. Пьянков, and С. А. Коростелев. "The use of chromosomal microarray for postnatal diagnosis: a retrospective analysis." Nauchno-prakticheskii zhurnal «Medicinskaia genetika», no. 3() (March 30, 2020): 45–46. http://dx.doi.org/10.25557/2073-7998.2020.03.45-46.

Full text
Abstract:
Цель исследования - оценить распространенность и типы хромосомных аномалий у пациентов с множественными врожденными пороками развития (МВПР), комплексами малых аномалий развития (МАР), задержкой развития, умственной отсталостью (ЗР/УО) и расстройствами аутистического спектра (РАС) за период с 2013 по 2019 гг. Методом хромосомного микроматричного анализа (ХМА) было обследовано 6516 пациентов с МВПР, ЗР/УО, РАС и МАР. В результате проведенного анализа причина заболевания была обнаружена у 1212 (18,6%) пациентов, у 4868 (74,7%) пациентов хромосомный дисбаласнс отсутствовал, а 436 (6,7%) пациентов имели варианты, возможно имеющие отношение к причине заболевания. Вывод: Полученные нами результаты указывают на необходимость использования ХМА в качестве теста первой линии, вместо стандартного кариотипирования, в постнатальной диагностике.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Урманов, Игорь Павлович, Алексей Анатольевич Сорокин, Сергей Павлович Королев, and Сергей Иванович Мальковский. "РАЗРАБОТКА АЛГОРИТМОВ АНАЛИЗА ИЗОБРАЖЕНИЙ ВУЛКАНОВ ДЛЯ МОНИТОРИНГА ОПАСНЫХ ПРИРОДНЫХ ПРОЦЕССОВ И ЯВЛЕНИЙ." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 3 (March 10, 2020): 52–60. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/3/2531.

Full text
Abstract:
Актуальность. Системы видеонаблюдения являются важнейшим видом инструментальных средств наблюдений за состоянием вулканов. Высокая интенсивность сбора данных способствует формированию огромного массива изображений. При этом климатические особенности мест нахождения исследуемых объектов, а также не всегда стабильная работа каналов передачи данных являются причиной появления большого числа испорченных или неинформативных снимков. На их просмотр и исключение из архива специалистами затрачивается дополнительное время, что в целом может сказаться на оперативности принятия решений, связанных с информированием заинтересованных лиц о возникновении опасных природных явлений. В связи с этим актуальной является задача разработки методов и технологий анализа и фильтрации изображений для создания эффективной системы видеонаблюдения за вулканами. Цель: разработка алгоритмов для анализа изображений вулканов. Методы: детектор границ Canny, преобразование дискретных контуров в параметрические в виде ломанных линий, вычисление эталонных характеристик и сравнение с ними полученных данных, анализ частотных характеристик снимка с использованием преобразования Хаара, разложение изображения в многомасштабную пирамиду, составление вектора характерных визуальных признаков объекта, обнаружение искомого объекта с использованием SVM-классификатора. Результаты. Алгоритмы анализа фотоснимков для оценки видимости вулканов и поиска яркостных аномалий. Выводы. В рамках проведенного исследования авторами были разработаны алгоритмы для анализа изображений вулканов. Предложенные методы и подходы позволяют эффективно решать задачи оценки видимости объекта и детектирования яркостных аномалий. Созданные программные средства предоставляют набор инструментов для фильтрации и экспертной оценки изображений с целью поиска возможных признаков активности вулкана. Полученные результаты могут быть использованы в работе систем мониторинга вулканической активности для обеспечения безопасности авиации и защиты населения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Моисеева, Татьяна Александровна, and Татьяна Михайловна Леденева. "Сравнительный анализ процедур кластеризации для обнаружения аномалий показателей, характеризующих функционирование контактной сети железных дорог." Вестник ВГУ. Серия: Системный анализ и информационные технологии, no. 2 (June 15, 2020): 115–26. http://dx.doi.org/10.17308/sait.2020.2/2921.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматривается актуальная задача обнаружения аномалий в работе оборудования и её решение методами кластеризации на примере анализа работы оборудования в железнодорожной области. Приводится описание различных стратегий обслуживания и выделяется проактивная стратегия обслуживания в качестве наиболее перспективной. Рассматриваются основные компоненты и задачи системы проактивной стратегии обслуживания в применении к железнодорожному сектору. Подробно рассматривается модуль диагностики и ставится задача обнаружения аномалий на примере значений выборки электрических параметров, характеризующих функционирование контактной сети. Предполагается, что исходными данными для задачи обнаружения аномалий являются временные ряды значений электрических сигналов. Для предварительной обработки данных выбраны методы спектрального анализа: оценка спектральной плотности мощности, и используется метрика, основанная на периодограмме. Для обработки данных используется метод временного окна. Производится сравнение работы метода опорных векторов и метода кластеризации К-средних на тестовых данных и оценивается доля правильных ответов. Были подобраны оптимальные параметры процедур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Брусков, А. А. "Analysis of failures of various spacecraft systems." Informacionno-technologicheskij vestnik, no. 4(26) (December 15, 2020): 34–46. http://dx.doi.org/10.21499/2409-1650-2020-26-4-34-46.

Full text
Abstract:
Рассмотрены и проанализированы вопросы, связанные с анализом отказов различных систем космических аппаратов. Рассмотрен вопрос создания условий для анализа отказов в нескольких состояниях космического аппарата. Проведен сравнительный анализ надежности систем космических аппаратов. Показано, что результаты анализа отказов в нескольких состояниях могут быть использованы для дальнейшего детального изучения «физики аномалий и отказов» отдельных подсистем космического аппарата. Issues related to the analysis of failures of various spacecraft systems are considered and analyzed. The issue of creating conditions for analyzing failures in several States of the spacecraft is considered. A comparative analysis of the reliability of spacecraft systems is carried out. It is shown that the results of the analysis of failures in several States can be used for further detailed study of the « physics of anomalies and failures» of individual subsystems of the spacecraft.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Шилова, Н. В., М. Е. Миньженкова, Ж. Г. Маркова, А. А. Тарлычева, and Д. А. Юрченко. "Ring chromosome 3 instability at mitosis." Nauchno-prakticheskii zhurnal «Medicinskaia genetika», no. 9() (September 30, 2019): 40–45. http://dx.doi.org/10.25557/2073-7998.2019.09.40-45.

Full text
Abstract:
Актуальность. Кольцевая хромосома 3 - редкая хромосомная аномалия, характеризующаяся выраженной вариабельностью фенотипических отклонений. Наиболее характерными проявлениями присутствия в кариотипе кольцевой хромосомы 3 являются пре- и постнатальная задержка роста, задержка психомоторного развития, микроцефалия и другие аномалии развития. Кольцевая структура может приводить к нарушению нормального расхождения хромосом при клеточном делении и вызывает митотическую нестабильность, приводящую к динамическому мозаицизму. В данном сообщении представлен случай митотической нестабильности кольцевой хромосомы 3 у ребенка с множественными пороками и аномалиями развития, демонстрирующий влияние вторичного хромосомного дисбаланса на степень выраженности фенотипических аномалий. Цель: исследование митотической нестабильности кольцевой хромосомы 3. Методы: FISH с ДНК-зондами на хромосому 3. Результаты. При стандартном цитогенетическом исследовании определен кариотип 46,XX,r(3)(p26q29). При FISH-анализе обнаружено наличие нескольких клонов клеток, содержащих различные варианты аномальных по структуре производных кольцевой хромосомы 3. Выводы. Присутствие кольцевых хромосом в геноме является причиной митотической нестабильности, что приводит к формированию соматического динамического мозаицизма. Соматический динамический мозаицизм, вследствие которого образуются клоны клеток с различным хромосомным дисбалансом, вносит существенный вклад в формирование аномального фенотипа. Ring chromosome 3 is a rare chromosomal abnormality with a highly variable phenotype principally characterized by pre- and postnatal growth retardation, developmental delay, mild to severe intellectual disability, microcephaly and mild dysmorphic features. The presence of a ring chromosome causes mitotic instability and often results in dynamic mosaicism with cells showing chromosomal or segmental aneuploidies and leading to various phenotypic consequences. We present a case of mitotic instability of ring chromosome 3 in a child with multiple malformations and developmental abnormalities. Aim: The investigation of ring chromosome 3 instability at mitosis. Methods: FISH with DNA probe on chromosome 3. Results: The karyotype of a child - 46,XX,r(3)(p26q29). FISH analysis revealed a mosaic clones derived from ring chromosome 3. Conclusions: The ring chromosomes are unstable at mitosis and lead to the formation of somatic dynamic mosaicism. Mitotic instability of ring chromosome 3 demonstrates the influence of secondary genetic imbalance on severity of symptoms in our patient.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Воробьева, В. В., V. V. Vorob'eva, Евгений Михайлович Володин, and Evgenii Mikhailovich Volodin. "Экспериментальные исследования сезонной предсказуемости погоды, выполненные на основе климатической модели ИВМ РАН." Математическое моделирование 32, no. 11 (October 23, 2020): 47–58. http://dx.doi.org/10.20948/mm-2020-11-04.

Full text
Abstract:
Описана технология построения набора начальных данных с использованием методики устранения смещения модельного климата по отношению к реальному для проведения экспериментов сезонного временного масштаба с математической моделью климата Института вычислительной математики (ИВМ) РАН, разработанной изначально для многолетних экспериментов. Проведен сравнительный анализ средних по всем годам коэффициентов корреляции аномалий для зимних сезонов различных метеополей и регионов с аналогичными результатами модели ПЛАВ. Выявлено наличие увеличения коэффициентов корреляции аномалий в годы явлений ЭльНиньо и Ла-Нинья. Показано совпадение фаз квазидвухлетнего колебания. Выполнено сравнение модельных аномалий давления на уровне моря, количества осадков и температуры поверхности с аномалиями реанализа и показано сходство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Gonchar, M., I. Kondratova, Ye Ivanova, and V. Komova. "HEART RHYTHM DISTURBANCES IN NEWBORNS IN THE EARLY NEONATAL PERIOD." Inter Collegas 5, no. 3 (November 3, 2018): 148–52. http://dx.doi.org/10.35339/ic.5.3.148-152.

Full text
Abstract:
HEART RHYTHM DISTURBANCES IN NEWBORNS IN THE EARLY NEONATAL PERIODGonchar M., Kondratova I., Ivanova Ye., Komova V.Neonatal arrhythmia is not a rare condition, and may occur both in patients with structural heart disease and in children with functional cardiovascular disorders as well as in a relatively small number of healthy newborns. The article presents the results of the study of basic parameters of electrical activity of the heart in newborns with administration of daily ECG monitoring. The study involved examination of 187 infants in the early neonatal period. Assessment of the data of obstetric and gynecological history and extragenital pathology of the mothers of the examined children, analysis of the data of Holter ECG monitoring of newborns showed the most frequently occurring types of neonatal arrhythmias and significant risk factors for their development.Key words: cardiac rhythm disturbances in newborns, neonatal arrhythmias, risk factors. ПОРУШЕННЯ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У НОВОНАРОДЖЕНИХ В РАННІЙ НЕОНАТАЛЬНИЙ ПЕРІОДГончарь М., Кондратова І., Іванова Є., Koмoвa В.Аритмії у неонатальному періоді не є рідким явищем та можуть виникати як серед тих, хто має структурні аномалії серця, так і серед дітей з функціональними серцево-судинними розладами, а також у відносно невеликої кількості здорових новонароджених. В статті представлено результати дослідження основних параметрів електричної активності серця у новонароджених за допомогою добового моніторування ЕКГ. Було обстежено 187 немовлят в ранній неонатальний період. За результатами аналізу даних акушерсько-гінекологічного анамнезу та екстрагенітальної патології матерів обстежених дітей, аналізу даних Холтерівського моніторування ЕКГ новонароджених визначено найбільш часто виникаючи види неонатальних аритмій та значущі факторів ризику їх розвитку.Ключові слова: порушення серцевого ритму у новонароджених, неонатальні аритмії, фактори ризику.НАРУШЕНИЯ СЕРДЕЧНОГО РИТМА У НОВОРОЖДЕННЫХ В РАННИЙ НЕОНАТАЛЬНЫЙ ПЕРИОДГончарь М., Кондратова И., Иванова Е., Комова В.Аритмии в неонатальном периоде не является редким явлением и могут возникать как среди новорожденных, которые имеют структурные аномалии сердца, так и среди детей с функциональными сердечно-сосудистыми расстройствами, а также - у небольшого числа здоровых новорожденных. В статье представлены результаты исследования основных параметров электрической активности сердца у новорожденных с помощью суточного мониторирования ЭКГ. Было обследовано 187 новорожденных в ранний неонатальный период. По результатам анализа данных акушерско-гинекологического анамнеза и экстрагенитальной патологии матерей обследованных детей, анализа данных суточного мониторирования ЭКГ новорожденных определены наиболее часто возникающие виды неонатальных аритмий и значимые факторов риска их развития.Ключевые слова: нарушение сердечного ритма у новорожденных, неонатальные аритмии, факторы риска.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Zubrovska, O. M. "АНАЛIЗ МУТАГЕНЕЗУ В АПIКАЛЬНИХ МЕРИСТЕМАХ КОРЕНIВ Zea mays L. (POACEAE) IНДУКОВАНОГО СУМIСНОЮ ДIЄЮ IОНIВ КАДМIЮ, НIКЕЛЮ I ЦИНКУ." Екологічний вісник Криворіжжя 6 (December 9, 2021): 92–105. http://dx.doi.org/10.31812/eco-bulletin-krd.v6i0.4563.

Full text
Abstract:
У роботi представленi результати проведеного цитологiчногоаналiзу апiкальних меристем коренiв кукурудзи гiбриду Блiц 160 МВза наявностi в середовищi зростання iонiв цинку, нiкелю i кадмiю.Встановлено, що сумiсна дiя iонiв важких металiв насамперед викликалазагальне зниження мiтотичного iндексу та зростання в меристематичнихклiтинах проросткiв Z. mays частки клiтин, якi знаходяться на стадiїпрофази та метафази. На вiдмiну вiд цього, вiдсоток анафазних клiтинзнижувався на 15–20%, а частка телофазних клiтин — у 1,2–1,5 разавiдносно контрольних умов вiдповiдно. У спектрi цитогенетичнихпорушень, викликаних дiєю важких металiв у коренях гiбриду кукурудзиБлiц 160 МВ, були зареєстрованi аномалiї, обумовленi пошкодженнямхромосом (одинарнi та множиннi мости, аглютинацiя хромосом) тааномалiї, обумовленi пошкодженням мiтотичного апарату (вiдставаннята випередження хромосом, дезорiєнтованi хромосоми, фрагментихромосом i багатополюснi мiтози). Порiвняно з контролем, наявнiсть усередовищi зростання iонiв кадмiю, цинку та нiкелю як в мiнiмальних,так i максимальних концентрацiях проявляла високу цитотоксичну дiюта iндукувала збiльшення в понад 5 разiв кiлькостi аберантних клiтин укореневих меристемах проросткiв кукурудзи. В цiлому, серед хромосомнихаберацiй найпоширенiшими були вiдставання хромосом (понад 75%вiд загальної кiлькостi патологiй мiтозу), одинарнi мости (8,8%),випередження (2,5%) та багатополюснiсть (2,0%). Крiм того, сумiснадiя iонiв металiв iндукувала утворення таких аномалiй, як аглютинацiя,дезорiєнтованi хромосоми та фрагменти. Установлене нами загальнезниження мiтотичного iндексу i широкий спектр хромосомних аберацiйвказують на те, що важкi метали за їх сумiсної дiї є кластогеннимиi впливають на хромосоми на рiвнi ДНК. А показана нами високацитогенетична активнiсть iонiв кадмiю, цинку та нiкелю пiдтверджуєгенетичну небезпеку промислових викидiв iз вмiстом iонiв важкихметалiв для органiзмiв в екосистемах i передбачає необхiднiсть розробкинацiональної програми широкомасштабного генетичного монiторингутехногенного забруднення територiй промислових регiонiв України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

ЛОСКУТОВ, Е. Е. "Predictive modeling of the potential of gold mineralization by means of GIS (on the example of the Iengra - Timpton interfluve, South Yakutia)." Vestnik of North-Eastern Federal University. Series "Earth Sciences", no. 4(24) (December 30, 2021): 23–32. http://dx.doi.org/10.25587/svfu.2021.24.4.012.

Full text
Abstract:
Поиски и разведка полезных ископаемых требует надежных прогнозных моделей, которые помогут повысить, вероятность обнаружения месторождений полезных ископаемых на определенной местности. В настоящее время значительная часть месторождений полезных ископаемых, расположенных у поверхности уже найдена. Вследствие этого новые принципы поиска заметно усложняются, что требует применения более сложных методов анализа пространственных данных. Современные ГИС позволяют производить анализ и интеграцию геопространственной информации из разных источников. В данной работе произведен анализ геологических, геохимических и геофизических данных на примере рудного района расположенного в междуречье рек Иенгра и Тимптон. Для установления закономерностей размещения золоторудной минерализации выполнен анализ строения геохимических (Ag, Pb, Cu, Mo, Zn) и геофизических полей (магнитное поле и градиент магнитного поля). Охарактеризованы особенности магнитного поля и геохимических полей меди, цинка, серебра, молибдена и свинца. На основе статистического подхода проведена обработка и интерпретация геохимических и геофизических данных с помощью программного обеспечения ArcGIS. Статистический анализ аномалий показывает, что для выделения участков, благоприятных для локализации золотого оруденения по геохимическим и геофизическим данным, оптимальными интервалами являются следующие: геохимическое поле молибдена 1,38 – 2,65 вес. %; геохимическое поле серебра 1,5 – 4,14 вес. %; геохимическое поле меди 1,53 – 7,15 вес. %; геохимическое поле цинка 6,15 – 11,3; геохимическое поле свинца 1,0 – 2,2; магнитное поле -5,0 – 5,5 у.е.; градиент магнитного поля 0,01 – 0,35 град. Полученные данные могут быть использованы при дальнейших геологоразведочных работах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Мельник, В. С., Л. Ф. Горзов, К. В. Зомбор, and С. В. Мельник. "ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ ТА СОМАТИЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 116, no. 3 (November 18, 2021): 28–32. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2021-41-3.5.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчити взаємокореляцію зубощелепних аномалій та соматичної патології у дітей старшого шкільного віку м. Ужгорода у віці 15–18 років. Методи дослідження. Клінічні: стома- тологічне обстеження дітей старшого шкільного віку м. Ужгорода у віці 15–18 років в діагностиці зубощелепних аномалій, видів прикусу з соматичною патологією; статистичні методи: пакет програми Microsoft Excel 2010, критерій для аналізу якісних ознак з поправкою Єйтса на неперервність. Об’єкт дослідження: 360 дітей старшого шкільного віку, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закла- дах м. Ужгорода, батьки яких підписали інформо- вану згоду на стоматологічне обстеження. Пред- мет дослідження: cтоматологічне обстеження у віковій групі: 15–18 років за традиційною схемою з поглибленим вивченням ортодонтичного статусу в умовах стоматологічного кабінету. Всього обсте- жено 360 дітей старшого шкільного віку, 198 (55%) хлопців і 162 (45%) дівчат. Інформацію про загальні захворювання отримали шляхом опрацювання даних з індивідуальних медичних карт. Наукова новизна. Поширеність та розвиток зубощелепних аномалій знаходиться в тісному взаємозв’язку з іншими сома- тичними захворюваннями. Проведене нами дослі- дження дає змогу показати прямий взаємозв’язок між загальносоматичною патологією (захворювання ЛОР-органів, шлунково-кишкового тракту, ендо- кринної та кістково-м’язової систем) і аномаліями зубощелепної системи. Зважаючи на отримані нами статистичні показники, це сприятиме підвищенню якості надання стоматологічної допомоги. Висновки. Загальносоматична патологія безпосереднім чином впливає на формування зубощелепних аномалій у дітей старшого шкільного віку. Особливо ця закономірність відзначається при наявності таких порушень, як ЛОР-захворювання, захворювання кістково-м’язової та ендокринної систем, множинний карієс зубів. Вза- ємне поєднання деяких захворювань супроводжується різким зростанням поширеності зубощелепних анома- лій, що наближається до 100%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Криволап, Н. В. "Диспластична кардіопатія у футболістів: особливості прояву залежно від віку, статі та спортивного стажу." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (January 23, 2014): 95–101. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2014.1.95-101.

Full text
Abstract:
Представлен анализ различных вариантов дисплазии структур сердца, частота встречаемости малых аномалий сердца в зависимости от возраста, пола, тренировочного стажа лиц, занимающихся футболом. Проанализированы факторы, приводящие к снижению адаптационных возможностей у футболистов с проявленими дисплазии сердца
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

A.T., Zverev, Solov'eva Z.E., and Hyui CHin' Kuok. "Statistical analysis of Venus maps." Geodesy and Aerophotosurveying 65, no. 5 (2021): 497–504. http://dx.doi.org/10.30533/0536-101x-2021-65-5-497-504.

Full text
Abstract:
Изложены результаты статистического анализа карт Венеры с картографической сеткой 20° и 10°. Составлены и проанализированы кривые распространенности на Венере высот рельефа поверхности, высот геоида, аномалий силы тяжести и кратеров. Построены графики связи параметров между собой. Вычислены парные коэффициенты корреляции и составлены карты изокоррелят. Выявлено наличие прямо пропорциональной линейной зависимости высот рельефа поверхности, высот геоида и аномалий силы тяжести, что указывает на прямую связь поднятий рельефа поверхности и избытком масс в коре и мантии, а опусканий рельефа — с дефицитом масс. Тесной связи кратеров с рельефом поверхности не обнаружено.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Мацелюх, Н. П. "ІНДИКАТОРИ РОЗВИТКУ ФОНДОВИХ РИНКІВ ТА ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 3 (March 28, 2019): 144–54. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.3.2019.144-154.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу основних світових індикаторів кон’юнктури фондових ринків у взаємозв’язку із сучасними особливостями розвитку фондового ринку України. За результатами аналізу провідних фондових індексів країн виявлені сучасні тенденції в розвитку світових фондових ринків і фондового ринку України на сучасному етапі. Встановлено, що в умовах змінного сучасного середовища існують виклики, які формують цінові аномалії в розвитку фондових ринків, та обґрунтовано можливості подальшого розвитку фондового ринку України
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography