Academic literature on the topic 'Активи поточні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Активи поточні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Активи поточні"

1

Окселенко, Н. О. "Особливості застосування моделей лонгітюдних даних для сільськогосподарських підприємств." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2013): 117–20. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2013.04.30.

Full text
Abstract:
Робота розкриває питання вдосконалення процесу управління оборотними активами сільськогосподарських підприємств із використанням моделей лонгітюдних даних. Розроблено систему економетричних ANCOVA-моделей для сільськогосподарських підприємств. Подано економічне тлумачення всіх характеристик зв’язку та показано можливості використання моделей на практи-ці. Значну питому вагу оборотних активів сільськогоспо-дарських підприємств становлять запаси, дебіторська заборгованість, поточні біологічні активи. Доведено, що проблема ефективного управління оборотними актива-ми є водночас і проблемою управління прибутком. The work is devoted to the improvement of the current assets of management of the agricultural enterprises using the longitudinal data models. The system of econometric ANCOVA-models for agricultural enterprises is developed. The economic interpretation of all characteristics of the connection is given and the possibilities of the models use in practice are showed. Significant proportion of current assets of agricultural enterprises constitute reserves, accounts receivable, current biological assets. It was proved that the problem of the effective current assets management is at the same time a problem of profit management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ніколаєва А.М. and Демчук В.В. "ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МАЛИХ ПРИВАТНИХ ФІРМ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 70–78. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-11.

Full text
Abstract:
В статті досліджено економічну сутність дефініції «фінансове забезпечення підприємства». Обґрунтовано, що фінансове забезпечення підприємства розглядається науковцями переважно в контексті складових (методів, функцій) фінансового (фінансово-кредитного) механізму, і пов’язане з мобілізацією та використанням підприємством фінансових ресурсів, які формуються у вигляді грошових фондів чи в не фондовій формі. Авторами узагальнено власне бачення сутності даної дефініції, як діяльності суб’єкта господарювання, пов’язаної з мобілізацією фінансових ресурсів із внутрішніх і зовнішніх джерел, їх розподілом та ефективним використанням на забезпечення безперебійної поточної роботи підприємства та фінансування його розвитку. Виділено фактори впливу на фінансове забезпечення діяльності та розвитку малих підприємств, з урахуванням специфіки їх діяльності, які згруповано у шість груп: масштаби діяльності; виробничий процес; активи, менеджмент; персонал; стійкість. Основними формами фінансового забезпечення суб’єктів бізнесу в сучасних умовах господарювання виокремлено самофінансування, банківське кредитування, лізингове фінансування, інвестування, бюджетне фінансування, фінансування з різноманітних грошових фондів. Встановлено, що основними джерелами фінансування діяльності малих приватних транспортних фірм є власні кошти, зокрема нерозподілений прибуток та поточні зобов’язання і забезпечення. Позиковий капітал таких фірм переважно носить короткостроковий характер і складається з кредиторської заборгованості та інших поточних зобов’язань, які можна віднести до стійких пасивів. Проаналізовано сучасні умови фінансового забезпечення розвитку малих приватних транспортних підприємств в Україні. Визначено критерії для прийняття фінансових рішень, а також переваги і недоліки застосування різних форм фінансування оновлення основного капіталу приватних транспортних фірм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Крупка, Я., І. Назарова, Я. Порохнавець, and О. Дубіль. "ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ОБЛІК КАПІТАЛІЗАЦІЇ ВИТРАТ У КОРПОРАТИВНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ ВИДОБУВНИХ ГАЛУЗЕЙ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 156–66. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244918.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглядаються питання капіталізації витрат у видобувних галузях як важливого напряму зміцнення економіки, поліпшення матеріального забезпечення добувної та переробної промисловості, джерела наповнення бюджету України. Уточнено основні поняття, що стосуються капіталізації, перетворення витрат в активи підприємства, а також рекапіталізації — наступної стадії перетворення капіталу, коли попередні витрати змінюють свою форму, місце у структурі активів, але ще не впливають на кінцеві фінансові результати діяльності, та декапіталізації — списання частинами або повністю раніше капіталізованих витрат на фінансові результати підприємства. Визначено роль бухгалтерського обліку як важливого інструменту у здійсненні капіталізаційних процесів. Відзначено особливості документування капіталізації витрат у видобувних галузях і відображення таких операцій у системі бухгалтерського обліку на різних етапах природокористування. Запропоновано способи капіталізації витрат на окремих стадіях діяльності корпоративних об’єднань, що здійснюють видобування і переробку корисних копалин. На підготовчій стадії видобувного процесу пропонується капіталізовувати витрати в нематеріальні активи у формі набуття прав на користування природними ресурсами з оцінкою їх за ринковими методами. Витрати з підготовки родовищ, кар’єрів запропоновано визнавати в обліку як витрати майбутніх періодів і списувати на поточні витрати операційної діяльності частинами протягом тривалого періоду. За рахунок операційних витрат рекомендовано створювати також забезпечення для покриття витрат, що виникають на стадії завершення інвестиційного проєкту з видобування і переробки корисних копалин. Такі зарезервовані кошти потрібні для покриття значних витрат при закритті місць видобування, рекультивації порушених земель, їх приведення до природного стану та виконання інших робіт екологічного напряму. Ключові слова: облік, документування, капіталізація, декапіталізація, витрати, добувні галузі, корпоративні об’єднання. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 4; бібл.: 16.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Птащенко, O., Л. Чернобай, С. Малихіна, I. Верезомська, and С. Яремчук. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ СТРАТЕГІЙ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ МІЖНАРОДНИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНСЬКІЙ БІЗНЕС-ПРАКТИЦІ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 406–14. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3661.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті досліджено вплив персоналу на успішне функціонування підприємства у довгостроковій перспективі. Компаніям необхідно враховувати погляди, цінності, очікування, сприйняття та типову поведінку працівників різних культур. Успіх компаній на світовому ринку все більше визначається тим, чи вдалося їм створити ефективну систему управління персоналом, щоб усунути тертя у відносинах між працівниками різних національностей і з різними культурними традиціями. При оцінці точного внеску як окремого працівника, так і колективу в цілому кінцевий результат господарської діяльності міжнародної компанії є складним процесом, оскільки окрім прямих витрат праці, продукт також вкладається в постійні та поточні. активи. На сьогоднішній день HR-фахівцю необхідно задовольнити потреби роботодавців у контексті нових фахівців, зокрема, менеджер з навчання, спеціаліст з персоналу, менеджер з персоналу, директор з персоналу, менеджер команди, тренер з продажу, хедхантер, менеджер з корпоративної культури та ін. Визначено глобальні зміни та їх наслідки у сфері HR-менеджменту: інформатизація, поширення цифрових технологій, старіння знань та технологій, національні демографічні зрушення, нестача кваліфікованих кадрів, індивідуалізація, невизначеність на глобальних, регіональних та національних ринках, акцент на таких науках, як психологія та соціологія. Культурні, економічні, соціальні та політичні відмінності міжнародної компанії мають значний вплив на формування стилів управління та адаптацію та функціонування персоналу в країні перебування. Висвітлено проблеми стратегій управління персоналом міжнародних компаній в українській бізнес-практиці: стиль та практика керівництва компанією, соціо-культурні фактори, відмінності заробітних плат та трудових умов, проблеми переміщення робочої сили, фактор відносин, фактор контролю та суперечливості. Досліджено переваги стратегій управління персоналом міжнародних компаній в українській бізнес-практиці: тренінги для персоналу, диджиталізація на підприємствах, дотримання норм діючого законодавства, забезпечення об’єктивного оцінювання компетенцій персоналу, розвиток корпоративної культури серед персоналу підприємства. Ключові слова: стратегія, персонал, підприємство, підвищення, розвиток, стимулювання, керівництво. Формули:0; рис.:2; табл.:1; бібл.:13
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Задорожний, З. М., В. Ясишена, В. Муравський, and I. Омецінська. "ЕВОЛЮЦІЯ ОБЛІКУ НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ І ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ ДО МІЖНАРОДНИХ ВИМОГ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 191–203. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244984.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто еволюцію рахунків бухгалтерського обліку в частині обліку нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними, удосконалено підходи до його побудови для достовірного відображення цих об’єктів у фінансовій та управлінській звітності з урахуванням сучасних тенденції розвитку економіки. Актуальність розв’язання наукової проблеми полягає в тому, що нині є потреба у розробленні нової методології обліку нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними. Це пов’язано з наявністю значних відмінностей між балансовою і ринковою вартостями підприємств, що зумовлене недосконалістю класифікації нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними, їхнім визнанням, оцінкою, відображенням на рахунках і у фінансовій звітності. Методологічними засобами проведеного дослідження є методи наукової абстракції, історичний, моделювання, аналіз змісту нормативних документів, порівняння, групування, абстрактно-логічний метод. Наголошено, що Глобальний моніторинг нематеріальних фінансів, який демонструє ринкову вартість провідних підприємств світу, вказує на значну питому вагу нематеріальної складової у вартості компаній і їхню недостатню розкритість в обліку. Зазначено, що особливу увагу необхідно приділяти відображенню нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних із ними, в українському Плані рахунків бухгалтерського обліку, який повинен забезпечувати єдність облікової інформаційної системи кожного суб’єкта господарювання, а також одночасно бути основою щодо узгодженості облікових показників у фінансовій звітності, на основі якої формуються статистичні показники. Вивчення історії розвитку нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними, у Планах рахунків бухгалтерського обліку, що діяли з 1959 року донині, дало змогу відмітити зміни, які відбулися, виявити фактори, що вплинули на їхню еволюцію, установити недоліки при відображенні в обліку, окреслити й проаналізувати сучасний стан і дати оцінку розвиткові цієї категорії на майбутнє. Відмічено, що найбільшої трансформації з 1993 року зазнав рахунок, на якому ведеться облік гудвілу. Зазначено, що виокремлення об’єктів нематеріальних активів для включення їх у План рахунків бухгалтерського обліку України здійснено з урахуванням міжнародних, європейських та українських стандартів експертної оцінки й обліку. Обґрунтовано необхідність виокремлення субрахунку для обліку безпосередньо програмного забезпечення із введенням субрахунку для обліку програмних прошивок для програмних пристроїв. Розкрито доцільність виокремлення на окремому рахунку поточних нематеріальних активів. Зазначено необхідність ведення обліку внутрішнього гудвілу, що дасть змогу визначити сильні сторони компанії під час її поточної діяльності, а також розкрити їх при продажу, за потреби. Рекомендовано для обліку внутрішнього гудвілу використовувати аналітичні рахунки, на яких згруповано інтелектуальні активи за їх видами (людські активи, персональний внутрішній гудвіл керівника, клієнтські активи, нематеріальні активи, пов’язані з контрактами, організаційні активи, соціальні активи, екологічні активи). Ключові слова: нематеріальні активи (НМА), гудвіл, інтелектуальний капітал, рахунки бухгалтерського обліку, фінансовий облік, управлінський облік. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 4; бібл.: 30.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Tsarenko, O. V. "АНАЛІТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЄВОСТІ ТА ЦІЛЕОРІЄНТОВАНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА." Actual problems of regional economy development 1, no. 14 (April 26, 2018): 84–92. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.14.84-92.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність оборотних активів, та ризики, пов’язані з процесом формуванням їх оптимальної структури. Визначено вплив прискорення обіговості оборотних активів на фінансові результати діяльності підприємства. Аргументовано процедури постійного моніторингу і аналізу ефективності використання оборотних активів, що забезпечує керівництво підприємства своєчасною інформацією та дозволяє прийняти обґрунтовані управлінські рішення щодо оптимального формування обсягу оборотних активів. Розкрито дефініцію оборотних (мобільних) активів як системоутворюючого елемента поліфункціональних змін масштабів розвиненості структурних одиниць з одного боку – комерційного продукту(послуги) за ознакою його матеріально-речової форми, з іншого – як діяльність з безпосереднього його створення та реалізації в безперервному кругообігу форм власності, що убезпечує: агломерацію різних за природою суб’єктно-орієнтованих відносин та ущільнення взаємодії між усіма ієрархічними рівнями. З’ясовано, що коли підприємства знаходяться на повному самофінансуванні, визначення оптимальної потреби в оборотних активах як в цілому, так і по кожній складовій, має важливе значення. Збільшення суми оборотних активів вище за цей оптимум приводить до збитку через зайві кошти та невикористання наявних матеріальних ресурсів. У той же час зменшення оборотних активів підприємств, в порівнянні з їх оптимальним значенням, спричиняє простої устаткування і інші втрати, пов'язані з відсутністю тих або інших необхідних матеріальних ресурсів. Раціональне управління оборотними активами припускає їхню оптимізацію виходячи з потреби підприємства. Обґрунтовано напрями підвищення ефективності використання оборотних активів в залежності від стадії кругообігу, що включають економічно-фінансові детермінанти, джерела та інструментарій регулювання для створення результативної політики управління оборотними активами у загальній стратегії управління активами підприємства для формуванні необхідного обсягу і складу оборотних активів, оптимізації джерел їхнього фінансування. Опрацьовано критерії підвищення ефективності використання оборотних активів, що включають: прискорення їх обіговість за допомогою підвищення обсягу реалізованої продукції з забезпеченням довгострокового її випуску на замовлення, а також ретельної і своєчасної добірки продукції на відвантаження; використання методів нормування оборотних активів – метод прямого розрахунку, аналітичний (дослідно-статистичний) метод, коефіцієнтний метод; підвищенням ліквідності та платоспроможність підприємства; дотримання оптимального співвідношення власних і позикових оборотних активів, а також складання бюджетів поточних надходжень і витрат. Для системної оптимізації структурних одиниць визначені такі шляхи управління дебіторською заборгованістю, як надання знижок за швидку оплату; факторинг; контроль стану розрахунків з покупцями при відстроченій(простроченій) дебіторській заборгованості; системний аналіз співвідношення дебіторської та кредиторської заборгованості; класифікація дебіторської заборгованості залежно від її якості та створення резервів безнадійних боргів; проведення моніторингу дебіторської заборгованості і порівняння її показників з такими ж показниками по галузі, конкурентів та даними минулих років. В залежності від стадії кругообігу визначено пріоритетні шляхи підвищення ефективності використання оборотних активів: скорочення матеріальних запасів на складах за рахунок зниження наднормативних запасів матеріалів, внаслідок поліпшення постачання, за рахунок зниження норм витрат матеріалів на одиницю продукції; зменшення тривалості циклу виробництва основної продукції за рахунок застосування нової техніки і технології, підвищення продуктивності праці, норм витрат ресурсів, зменшення часу перебування в заділах деталей, складальних одиниць; скорочення залишків нереалізованої продукції через прискорення реалізації, підвищення ефективності роботи служби маркетингу, удосконалення розрахунків, поліпшення комплектності постачань; підвищення ритмічності виробництва внаслідок рівномірності випуску і відвантаження продукції, удосконалення планування і організації виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ісайкіна, Олена. "МЕДІАКОМУНІКАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ МАРКЕТИНГУ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ." Society. Document. Communication, no. 7 (August 11, 2019): 123–40. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-7-123-140.

Full text
Abstract:
У масштабах всього людства продовжується розвиток нової комунікативної системи (нових медіа), які розглядають найчастіше як союз інтерактивних комунікативних технологій і цифрових засобів трансляції, в яких головним посередником стає мережа Інтернет. Як наслідок, активний розвиток Інтернет-технологій дедалі швидше змінює медіа-простір, ставлячи перед суспільством нові виклики та окреслюючи нові перспективи, які доводиться брати до уваги. Результати досліджень компанії GfK Ukraine продемонстрували стрімке зростання аудиторії українського Інтернету, чисельність якої в 2017 р. становила 21,6 млн. користувачів. Нерозривно пов’язані з Інтернетом соціальні мережі, які зуміли підкорити користувачів всього світу. На поточний момент найбільше користувачів налічується в Facebook (62,18%), друге місце займає Pinterst (16,12%), третій рядок у YouTube (8,71%), а на на 4-му місці Twitter (8,17%) Розвиток соціальних мереж активно модифікує комунікацію, окреслюючи нові форми контакту виробників контенту зі споживачами, особливо у системі маркетингових комунікацій. Маркетинг соціальних мереж (Social Media Marketing ‒ SMM) є порівняно новою сферою діяльності для сучасних підприємств, яку вони активно опановують незалежно від масштабу та специфіки їх діяльності. Унікальність соціальних медіа полягає в тому, що вони дають можливість підприємству взаємодіяти безпосередньо зі споживачами, без нав’язливої дії традиційних маркетингових технологій. До переваг SMM слід віднести низьку вартість просування; наявність широкої аудиторії; можливість ретельно відбирати користувачів, які побачать рекламу (ранжування цільової аудиторії за соціальними параметрами: віком, місцем проживання, інтересам); поступове напрацювання іміджу, який збережеться на тривалий період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pelekh, I. R., and S. B. Bilous. "СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЕМУЛЬГАТОРІВ ТА КОНСЕРВАНТІВ У СКЛАДІ ДЕРМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ." Фармацевтичний часопис, no. 3 (October 19, 2018): 52–57. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2018.3.9453.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Дослідити номенклатуру емульгаторів і консервантів, які найчастіше застосовуються у складі сучасних м’яких лікарських засобів, проаналізувати дані наукової літератури щодо розробки нових лікарських засобів емульсійного типу. Матеріали і методи. Використано методи інформаційного пошуку та аналізу даних літератури. Результати й обговорення. На сьогодні значну кількість дерматологічних лікарських засобів становлять лікарські засоби емульсійного типу з високим вмістом водної фази – це м’які лікарські засоби для нашкірного застосування та лікарські косметичні креми. При виготовленні емульсійних засобів важливим є вибір допоміжних речовин, зокрема емульгаторів та консервантів, які за структурою, здебільшого є поверхнево-активними речовинами та часто зумовлюють побічні реакції. Практично всі синтетичні поверхнево-активні речовини здатні видаляти з поверхні тіла жироподібні речовини, зокрема тонку захисну плівку, яку утворюють сальні та потові залози шкіри. Тому перспективним є використання біогенних поверхнево-активних речовин як емульгаторів та консервантів. Проведено вивчення номенклатури емульгаторів і консервантів, які застосовуються у складі м’яких емульсійних лікарських засобів, зареєстрованих у Державному реєстрі лікарських засобів України. В результаті проведеного дослідження встановлено, що як емульгатори 1-го роду у складі емульсійних лікарських засобів в основному використовують полісорбати, як емульгатори 2-го роду – цетостеариловий спирт та ланолін. Висновки. Враховуючи, що синтетичні поверхнево-активні речовини можуть спричиняти значні побічні реакції та є сильними алергенами, актуальним є дослідження біогенних ПАР як перспективних емульгаторів та консервантів, зокрема вивчення їх емульсійної та консервуючої здатності, що буде сприяти розширенню номенклатури допоміжних речовин для емульсійних лікарських та косметичних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кишакевич, Богдан, Юрій Вовк, Іван Ворончак, and Ольга Мігулка. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ З ДОПОМОГОЮ DEA МОДЕЛЕЙ." Financial and credit activity problems of theory and practice 2, no. 43 (April 29, 2022): 175–81. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3659.

Full text
Abstract:
У статті було запропоновано цілу низку орієнтованих на вхід DEA (data envelopment analysis) моделей із змінним VRS (variable returns to scale) та сталим CRS (constant returns to scale) ефектами масштабу для оцінювання ефективності функціонування українських лізингових компаній. На основі отриманих DEA моделей проведено також аналіз ефективність масштабу функціонування цих компаній. Оцінки ефективності на основі DEA методології було отримано з допомогою пакету Efficiency Measurement System (EMS). Аналіз показав, що оцінка ефективності функціонування лізингових компаній на основі DEA моделей є чутливою до вибору вхідних та вихідних змінних. У зв’язку із цим для отримання комплексної оцінки ефективності, нами було використано середнє значення відповідних значень технічної ефективності для різних наборів вхідних та вихідних змінних. У ролі вихідних змінних для різних DEA моделях було взято коефіцієнт поточної ліквідності, дебіторську заборгованість, сукупні активи та показники прибутковості, а саме, чистий дохід від реалізації продукції, чистий прибуток та інші операційні доходи. Вхідними змінними слугували сукупні активи, адміністративні витрати та інші операційні витрати, основні засоби та нематеріальні активи, собівартість реалізованої продукції та інші витрати. Було аргументовано, що орієнтовані на вхід DEA-моделі більше підходять для аналізу ефективності лізингового бізнесу, оскільки керівництво таких компаній має значно більше важелів контролю над вхідними ресурсами, такими як трудові ресурси, витрати, процентна політика, власний капітал тощо, ніж над вихідними (сукупна сума лізингових угод, дохід компанії тощо). Для отримання оцінок ефективності на підставі побудованих DEA моделей було сформовано статистичну вибірку на основі бухгалтерської та фінансової звітності вітчизняних лізингових компаній-учасників асоціації «Українське об'єднання лізингодавців» за 2019 та 2020 роки. Аналіз на основі отриманих DEA моделей показав, що незважаючи на високі темпи зростання обсягів лізингових операцій у другій половині 2020 року, лізингові компанії у 2019 році продемонстрували дещо вищу ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Батченко, Л. В., Л. О. Гончар, and А. О. Беляк. "ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ." Підприємництво і торгівля, no. 27 (November 17, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено ключові показники фінансової стійкості підприємств сфери гостинності на основі організаційно-економічного аналізу функціонування USG Holding та одного з наймасштабніших та конкурентоздатніших складників компанії «ТОВ «Сушия». Із відкритих даних проаналізовано основні показники фінансової стійкості, зокрема динаміку чистого доходу від реалізації продукції (у гривневому та доларовому еквівалентах), динаміку чистого прибутку (збитку), динаміку показників основних засобів та нематеріальних активів та динаміку поточних зобов’язань за 2012–2018 рр. На основі проведеного дослідження визначено, що ефективність фінансової та бізнес-діяльності підприємств сфери гостинності в умовах трансформації і глобалізації економіки країни, динамічності та мінливості економічного середовища у світі та в Україні зокрема визначається передусім його фінансовим станом. Обґрунтовано, що стратегічним чинником фінансової безпеки, інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності та кредитоспроможності є фінансова стійкість підприємств, особливо в період економічних глобалізаційних змін, коли фінансова стійкість стає обов’язковим критерієм ефективного розвитку невиробничого сектору економіки України (сфери послуг). Визначено, що результати проведеного дослідження дають змог стверджувати, що обов’язковими умовами поліпшення фінансового стану підприємств сфери гостинності у ринкових умовах господарювання є постійний аналіз і своєчасна ґрунтовна діагностика змін, що відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищі підприємства, а також вчасне й максимально ефективне реагування на зміни ключових визначальних показників фінансової стійкості. Визначено перспективу подальших досліджень, зокрема проведення ґрунтовного аналізу фінансової стійкості на конкретному підприємстві сфери гостинності з визначенням його поточної фінансової стійкості за допомогою методу комплексного розрахунку рейтингової оцінки фінансового стану підприємств сфери гостинності, з метою розроблення унікального механізму забезпечення фінансової стійкості, що базуватиметься на особливостях конкретного закладу – концептуальних основах, які включають мету, завдання та функції управління, організаційну структуру, систему забезпечення механізму, критерії оцінювання рівня фінансової стійкості, унікальну систему брендингу та систему комплаєнс-контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Активи поточні"

1

Александров, Віталій Володимирович, and Вікторія Олександрівна Александрова. "Експертний метод оцінки фінансової стійкості." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2903.

Full text
Abstract:
У статті наведено метод оцінки фінансової стійкості українських підприємств, завдяки якому прогноз фінансових утруднень дозволить своєчасно приймати заходи для зниження фінансових труднощів, об'єктивніше складати плани розвитку організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кириєнко, О. М. "Фінансова звітність за міжнародними стандартами." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27458.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поповченко, Д. В. "Організація і методика обліку та аудиту поточних біологічних активів." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71290.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність поточних біологічних активів, організація їх визнання, оцінки, відображення в обліку та методика проведення аудиту на сільськогосподарському підприємстві. Основною метою цього дослідження є дослідження теоретичних основ і розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення організації обліку і аудиту поточних біологічних активів.
The master’s thesis focuses on the essence of the current biological assets, organization of their recognition, evaluation, accounting and methodology for conducting an audit at an agricultural enterprise are investigated in this paper. The main aim of this research is to study theoretical foundations and develop practical recommendations for improving the organization of accounting and audit of current biological assets.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гавриш, Роман Олегович. "Організація обліку та контролю нефінансових активів органів державної влади в умовах модернізації управління державними фінансами на прикладі ГУНП в Хмельницькій області." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11558.

Full text
Abstract:
Нефінансові активи мають високу частку в структурі майна суб’єктів державного сектору. В органах державної влади вона сягає понад 90% і вимагає ефективного управління. Система обліку нефінансових активів покликана формувати якісне інформаційне забезпечення управлінських рішень і потребує раціональної організації з урахуванням нових викликів, що виникають під впливом модернізації системи управління державними фінансами і подолання яких неможливе без організації ефективного контролю на усіх рівнях. Предмет дослідження – теоретичні та організаційно-методичні положення організації обліку та контролю нефінансових активів суб’єктів державного сектору. Об’єкт дипломної роботи – система організації обліку та контролю нефінансових активів органів державної влади в умовах модернізації управління державними фінансами. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, переліку джерел посилання та комплексних додатків. У вступі визначено актуальність теми, мету та завдання дослідження. В першому розділі розглянуто теоретичні основи організації обліку та контролю нефінансових активів органів державної влади. У другому розділі наведено організаційно-економічну характеристику ГУНП в Хмельницькій області установи та проаналізовано сучасний стан.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пут, Андрій Вікторович. "Формування ефективної системи управління активами підприємства (на прикладі ПрАТ «Козятинхліб»)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11309.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі висвітлено такі аспекти. РОЗДІЛ 1 Теоретичні основи і сутність управління активами підприємств. РОЗДІЛ 2 Аналіз управління активами на підприємстві ПрАТ «Козятинхліб». РОЗДІЛ 3 Пропозиції щодо підвищення ефективності управління активами на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бірюкова, Оксана Анатоліївна, and Oksana Anatoliivna Biriukova. "Розробка фінансової стратегії підприємства." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12086.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – фінансові результати діяльності ТОВ «Фінансовий системний інтегральний сервіс». Предметом дослідження є механізм розробки фінансової стратегії підприємства. Мета магістерської роботи – розробка фінансової стратегії підприємства на підставі проведення комплексного дослідження фінансових результатів його діяльності. У магістерській роботі розглянуто теоретичні та методологічні аспекти розробки стратегії підприємства; проведено комплексний аналіз фінансових результатів діяльності ТОВ «Фінансовий системний інтегральний сервіс» та її фінансового стану; проведено обґрунтування та розробку фінансової стратегії підприємства з використанням матриці фінансових стратегій.
The object of research is the financial results of the activity of Financial System Integral Service LLC. The subject of research is the mechanism of developing the financial strategy of the enterprise. The purpose of the master's work is to develop the financial strategy of the enterprise on the basis of a comprehensive study of the financial results of its activities. Theoretical and methodological aspects of enterprise strategy development are considered in the master 's thesis; a comprehensive analysis of the financial results of the activities of LLC "Financial System Integral Service" and its financial condition; substantiation and development of the financial strategy of the enterprise with the use of the matrix of financial strategies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кравченко, Олена Володимирівна, Елена Владимировна Кравченко, Olena Volodymyrivna Kravchenko, and Д. В. Заточна. "Проблеми визнання та оцінки поточних біологічних активів." Thesis, ООО «ВИПО», 2018. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/83319.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Олійник, Н. В. "Управління ліквідністю підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71561.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретичні та практичні аспекти управління ліквідністю підприємства; обґрунтовано засади щодо покращення ліквідності на підприємстві на основі оптимізації складу та структури його балансу.
Исследованы теоретические и практические аспекты управления ликвидностью предприятия; обоснованы положения по улучшению ликвидности на предприятии на основе оптимизации состава и структуры его баланса.
The theoretical and practical aspects of liquidity management of the enterprise are investigated; The reasons for improvement of liquidity at the enterprise are grounded on the basis of optimization of structure and structure of its balance shee.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Романова, (Калінчук) Вікторія Володимирівна. "Облік і контроль поточних біологічних активів на ТОВ ПЕК «Енергопроект»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3803.

Full text
Abstract:
Романова В. В. Облік і контроль поточних біологічних активів на ТОВ ПЕК "Енергопроект» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 «Облік і оподаткування» / наук. керівник Н. М. Проскуріна. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 101 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 101 с., 3 розділи, 20 табл., 18 рис., 21 додаток, 75 джерел. Об’єкт дослідження − процес обліку, аналізу та контролю операцій з поточними біологічними активами рослинництва на сільськогосподарському підприємстві. Метою кваліфікаційної роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення процесів обліку та контролю поточних біологічних активів та сільськогосподарської продукції як умови підвищення ефективності і результативності діяльності підприємства та покращення якості та достовірності фінансової звітності підприємства. Основою наукового дослідження є діалектичний метод пізнання. Для досягнення мети використані наукові методи, які застосовуються при вивченні соціально-економічних процесів і явищ, а саме: методи порівняння, теоретичного узагальнення (при дослідженні та уточненні сутності понять «біологічні активи», «внутрішній контроль поточних біологічних активів рослинництва»); методи індукції та дедукції, аналізу і синтезу (при дослідженні теоретичних питань обліку та контролю біологічних активів); методи порівняння, наукової абстракції, системності, комплексності (при розробці пропозицій щодо удосконалення аналітичної складової управління поточними біологічними активами рослинництва, методики контролю біологічних активів та розробки документального забезпечення для цих заходів); методи економічного аналізу (під час проведення аналізу витрат на біологічні перетворення та АВС-аналізу, зокрема використано графічний метод) та ін. Наукова новизна одержаних результатів полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні та вирішенні комплексу практичних питань, пов’язаних з обліком, аналізом, організацією процесу і удосконаленням методики внутрішнього контролю поточних біологічних активів рослинництва. У процесі дослідження отримано такі наукові результати, яким притаманна наукова новизна: – удосконалено понятійно-категоріальний апарат теорії бухгалтерського обліку та контролю шляхом уточнення понять «біологічні активи» та «внутрішній контроль поточних біологічних активів рослинництва», що комплексно розкривають їх сутнісні характеристики;  доповнено класифікаційні ознаки біологічних активів, застосування яких сприятиме визначенню об’єктів обліку витрат і калькулювання собівартості продукції, а також контрольним заходам даного виду активів за окремими об’єктами обліку;  систематизовано особливості та виявлено існуючі проблеми обліку поточних біологічних активів рослинництва, які потребують удосконалення;  запропоновано обов’язкові елементи наказу про облікову політику сільськогосподарських підприємств, розроблено накопичувальну відомість обліку поточних біологічних активів рослинництва за справедливою вартістю, управлінську форму звітності як системну інформаційну базу для їх аналізу;  виокремлено ключові аспекти організації внутрішнього контролю біологічних активів та детально описано заходи реалізації кожного аспекту в практичній діяльності сільськогосподарських підприємств;  сформовано контрольні процедури для виконання ключових завдань внутрішнього контролю поточних біологічних активів рослинництва та розроблено документальне забезпечення результатів виконання контрольних процедур;  на основі мети та сформованих завдань аналізу поточних біологічних активів рослинництва, запропоновано напрями їх аналізу з деталізацією кожного на засадах ефективності і якості;  запропоновано використовувати АВС-аналіз для виявлення ключових статей витрат на біологічні перетворення, що сприятиме дієвості контролю для підвищення ефективності управління;  розроблено моделі бізнес-процесів сільськогосподарських підприємств («AS IS», «TO BE») в межах імітаційного моделювання. Отримані результати дослідження спрямовані на покращення якості обліково-аналітичного забезпечення, підвищення достовірності відображення в обліку та фінансовій звітності інформації щодо поточних біологічних активів рослинництва та можуть впроваджуватися в практику діяльності сільськогосподарських підприємств. Застосування на практиці запропонованих рекомендацій дозволить підвищити результативність і своєчасність прийняття зважених управлінських та інвестиційних рішень щодо управління поточними біологічними активами рослинництва.
EN : Qualifying work contains 101 pp. 3 sections, 20 tab., 18 fig., 21 annex, 75 references. The object of research is the process of accounting, analysis and control of operations with current biological assets of crop production at an agricultural enterprise. The qualification work purpose is to substantiate the theoretical provisions and develop practical recommendations for improving the accounting and control processes of current biological assets and agricultural products as a condition for increasing the efficiency and effectiveness of the enterprise and improving the enterprise's financial statements quality and reliability. The basis of scientific research is the dialectical method of cognition. To achieve the goal, scientific methods were used that are used in the study of socio-economic processes and phenomena, namely: methods of comparison, theoretical generalization (when researching and clarifying the essence of the concepts «biological assets», «internal control of current biological assets of crop production»); methods of induction and deduction, analysis and synthesis (in the study of theoretical issues of accounting and control of biological assets); methods of comparison, scientific abstraction, consistency, complexity (when developing proposals for improving the analytical component of managing current biological assets of crop production, methods for controlling biological assets and developing documentary support for these activities); methods of economic analysis (when analyzing the costs of biological transformations and ABC analysis, in particular, a graphical method was used), etc. The scientific novelty of the research lies in the theoretical and methodological substantiation and solution of a practical issues set related to accounting, analysis, process organization and methodology for internal control of current biological assets of crop production improvement. In the research process following scientific results were obtained, which are inherent in scientific novelty: – the conceptual and categorical apparatus of the theory of accounting and analysis has been improved by clarifying the concepts of «biological assets» and «control system of current biological assets of crop production», comprehensively disclosing their essential characteristics; – the classification signs of biological assets have been supplemented, the use of which will contribute to the determination of cost accounting objects and the calculation of the production cost, as well as control measures of this assets type for individual accounting objects; – the features have been systematized and the existing problems of accounting for the current biological assets of crop production have been identified, which require improvement; – the mandatory elements of the order on the agricultural enterprises accounting policy were proposed, a cumulative statement of accounting of current biological assets of crop production at fair value was developed, a management reporting form as a systemic information base for their analysis; – highlights the key aspects of organizing biological assets internal control and describes in detail the measures to implement each aspect in the practice of agricultural enterprises; – formed control procedures for the implementation of key tasks of internal control of current biological assets of crop production and developed documentary support for the results of control procedures; – on the basis of the goal and the formed tasks of the analysis of the current biological assets of crop production, the directions of their analysis are proposed with detailing each based on efficiency and quality; – it was proposed to use ABC-analysis to identify key items of expenditure on biological transformations, will contribute to the effectiveness of control to improve management efficiency; – models of business processes of agricultural enterprises («AS IS», «TO BE») have been developed within the framework of simulation. The results of the study are aimed at improving the quality of accounting and analytical support, increasing the reliability of the reflection in accounting and financial reporting of information on the current biological assets of crop production and can be introduced into the practice of agricultural enterprises. The application of the proposed recommendations in practice will increase the efficiency and timeliness of making balanced management and investment decisions on the management of current biological assets of crop production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кушнір, Адріана Миколаївна, and Adriana Kushnir. "Організаційно-методичні аспекти обліку, аналізу та аудиту біологічних активів сільськогосподарських підприємств (на прикладі ТОВ «Захід-Агро МХТ»)." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33307.

Full text
Abstract:
У роботі проведено дослідження економічної сутності поточних біологічних активів сільськогосподарського підприємства, розглянуто методичні аспекти їх визнання, класифікації і оцінки, відображення синтетичного та аналітичного обліку та методика проведення аналізу та контролю. Основною метою кваліфікаційної роботи є дослідження теоретичних аспектів і розробка практичних рекомендацій із удосконалення організації обліку, аналізу і контролю поточних біологічних активів у рослинництві на прикладі ТОВ «Захід-Агро МХТ».
The study of the economic essence of the current biological assets of the agricultural enterprise, the methodological aspects of their recognition, classification and evaluation, the reflection of synthetic and analytical accounting and methods of analysis and control. The main purpose of the qualification work is to study the theoretical aspects and develop practical recommendations for improving the organization of accounting, analysis and control of current biological assets in crop production on the example of LLC "West-Agro MHT".
ВСТУП 3 РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ 6 1.1 Економічна сутність та класифікація біологічних активів 6 1.2 Визнання та порядок оцінки поточних біологічних активів 11 1.3 Загальна організаційно-економічна характеристика підприємства 16 Висновки до розділу 1 20 РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ ТОВ «Захід-Агро МХТ» 21 2.1 Організаційно-методичні аспекти обліку біологічних активів 21 2.2 Організація первинного та аналітичного обліку поточних біологічних активів 27 2.3 Організація синтетичного обліку поточних біологічних активів 30 Висновки до розділу 2 37 РОЗДІЛ 3. АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ БІОЛОГІЧНИМИ АКТИВАМИ ТОВ «Захід-Агро МХТ» 38 3.1 Методика проведення внутрішнього аудиту поточних біологічних активів 38 3.2. Організація аналітичної роботи компанії та аналіз господарської діяльності 43 3.3.Аналіз складу, структури та динаміки оборотних активів підприємства 49 Висновки до розділу 3 55 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 56 4.1. Організація системи охорони праці на ТОВ «Захід-Агро МХТ» 56 4.2. Безпечне поводження із забороненими до використання, змішаними, неопізнаними пестицидами та агрохімікатами 60 Висновки до розділу 4 67 ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 68 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 70 ДОДАТКИ 74
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography