Academic literature on the topic 'Активи грошові'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Активи грошові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Активи грошові"

1

Чаплян, С. "Правова кваліфікація відмінних від грошей засобів платежу." Юридичний вісник, no. 5 (December 16, 2020): 178–86. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i5.2018.

Full text
Abstract:
У статті досліджено поняття грошових сурогатів та квазігрошей, їх співвідношення та перспективи використання для позначення відмінних від грошей засобів платежу, запропоновано авторське визначення поняття «грошовий сурогат». У закордонних наукових роботах термін «квазігроші» уживається набагато частіше за «грошовий сурогат», у вітчизняних джерелах ситуація протилежна, крім того, поняття грошового сурогату, на відміну від квазігрошей, закріплено і нормативно визначено як правовий інститут в українському законодавстві. Водночас у дослідницьких колах немає єдності як щодо змісту понять «грошовий сурогат» та «квазігроші», так і щодо форми їх існування, а також спостерігається відсутність усталеного підходу як до критеріїв віднесення чи не віднесення тих чи інших об'єктів до грошових сурогатів (квазігрошей), так і до переліку об'єктів, що охоплюються термінами «грошовий сурогат» та «квазігро-ші». Зазначені поняття можуть розглядатися і як тотожні, і як відмінні за своїм змістом. З огляду на відсутність об'єктивної необхідності для паралельного використання двох термінів із метою позначення одного явища, доцільно розмежувати зазначені терміни, закріпити за квазігрошима високоліквідні активи, що можуть бути швидко обмінені на грошові кошти, але водночас не використовуються як засоби платежу, а за грошовими сурогатами - об'єкти майнових прав, які використовуються для погашення грошових зобов'язань (як засіб платежу), але водночас не належать до грошових коштів. Хоча панівною функцією грошових сурогатів є функція засобу платежу, на відміну від грошових коштів, грошові сурогати позбавлені ознаки універсальності і можуть використовуватися для обмеженого кола платежів, якщо домовленість сторін або нормативний припис зумовлює прийняття отримувачем грошового сурогату взамін грошових коштів. Причини для появи грошових сурогатів можуть бути різними, від необхідності державних запозичень до цільових акцій або програм, але найчастіше поява грошових сурогатів пов'язана або з дефіцитом грошових знаків в економіці, або з виникненням нових засобів платежу, відмінних від грошей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рим, Т. Я. "АКТИВИ ПАЙОВОГО ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ЯК ВИД ІНВЕСТИЦІЙ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 3(28) (March 16, 2020): 117–21. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i3(28).332.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз складу активів пайового інвестиційного фонду як різновиду інвестицій. Зазначено, що можливість здійснення інвестиційної діяльності у формі інвестиційних фондів вперше на законодавчому рівні було закріплено в 1994 році. Наведено основні джерела правового регулювання створення та діяльності пайових інвестиційних фондів. Проаналізовано правову природу пайового інвестиційного фонду в контексті поняття майнового комплексу як об’єкта цивільних правовідносин. Зроблено висновок, що пайовий інвестиційний фонд не можна ототожнювати з майновим комплексом. Адже останній становить єдине ціле в розумінні використання в сукупності всіх елементів для певної мети. Активи пайового фонду можуть використовуватися шляхом їх вкладення в різноманітні об’єкти інвестиційної діяльності. Основою формування пайового фонду є матеріалізовані цінності, переважно грошові кошти, тоді як до складу майнового комплексу входять також нематеріальні активи у вигляді гудвілу, який включає ділову репутацію, прав інтелектуальної власності, прав користування ресурсами природного середовища тощо. Окрему увагу в статті присвячено борговим зобов’язанням, які входять до складу активів венчурного фонду. Зокрема, такий вид активу пайового фонду може призвести до порушення прав та інтересів інвесторів та третіх осіб. Автором наводиться приклад із судової практики, який наочно демонструє ризикованість віднесення до складу активів пайового фонду боргових зобов’язань. Обґрунтовано, що кредитор має право вимоги до боржника, яке можна трактувати як відкладену можливість отримати матеріальну вигоду в майбутньому. Але таку можливість не можна ототожнювати з реальними майновими активами. Адже право вимоги кредитора може бути не задоволено зі сторони боржника з об’єктивних чи суб’єктивних обставин. Робиться висновок, що боргові зобов’язання не можна відносити до активів інституту спільного інвестування у формі інвестиційного фонду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Orlyk, Svitlana, and Andrii Boiko-Gagarin. "Фальшивомонетництво в Україні в роки Першої світової війни." Ukrainian Numismatic Annual, no. 1 (December 21, 2017): 143–64. http://dx.doi.org/10.31470/2616-6275-2017-1-143-164.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемам фальшивомонетництва в Україні в роки Першої світової війни. До наукового обігу вводяться раніше неопубліковані джерела, що дозволяють відкрити нову сторінку в історії грошового обігу. Як відомо, зразками для підробки частіше стають найбільш популярні серед населення гроші. Такими грошима в роки Першої світової війни стають золоті та срібні монети, кредитні білети, випущені під час війни за довоєнним зразком (відрізняючись підписом касира на банкноті), розмінні марки та казначейські знаки, різноманітні грошові сурогати. Всі зазначені види грошей були відтворені фальшивомонетниками в зазначеному періоді. Аналізуючи архівні джерела, нам вдалося встановити факти вчинення спроб економічної диверсії з боку Австро-Угорщини та Німеччини стосовно Російської імперії шляхом виготовлення якісних підробок російських кредитних білетів та їхній збут на окупованих російськими військами територіях Західної України. Прослідкувавши повідомлення на сторінках газет зазначеного періоду, нам вдалося вивчити та описати діяльність підпільних угрупувань фальшивимонетників, що виготовляли розмінні марки в Києві та Одесі. Показано, що для фальсифікаторів інтерес складали не лише грошові знаки, а й інші ліквідні активи: цінні папери, гербові марки на сплату податку, відрізні купони отримання прибутку по облігаціях, а також підроблені паспорти, мобілізаційні свідоцтва, документи для виїзду за кордон та ін. Внаслідок розвалу Російської імперії та серйозних політичних перетворень кардинально змінюється структура грошового обігу в Україні, а відповідно – й фальшивомонетництво набирає зовсім іншиого характеру, що є темою окремого глибокого дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Картамишева, О. Є., and А. І. Сирота. "ПЕРЕКАЗ КОШТІВ ЯК ФІНАНСОВА ПОСЛУГА." Актуальні проблеми держави і права, no. 93 (April 20, 2022): 3–10. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i93.3308.

Full text
Abstract:
Картамишева О. Є., Сирота А. І. Переказ коштів як фінансова послуга. – Стаття. У даній статті досліджується сутність поняття «переказ коштів», яке не надав Закон України «Про платіжні послуги», прийнятий Верховною Радою України 30 червня 2021 року, а тільки розширив це поняття до платіжної операції. Така невизначеність, на думку фахівців Національного банку України, може мати несприятливі наслідки для відносин, які виникають при наданні фінансових послуг. В результаті дослідження автори дійшли висновків, що платіж – це елемент грошового зобов’язання, акт виконання обов’язку передачі боржником грошової суми кредитору з метою розрахунку. Причому до грошових зобов’язань відносяться не тільки зобов’язання за цивільними договорами, а й зобов’язання, що мають публічно-правовий (обов’язковий) характер (сплата податків, зборів тощо). Платіжна послуга, до якої законодавець відніс і грошовий переказ, є різновидом фінансових послуг, оскільки у даному випадку предметом цих правовідносин, фінансовим активом, виступають гроші. Складовою платіжної послуги виступає фінансова операція, платіжна послуга може може охоплювати декілька фінансових операцій. Автори звернули увагу на те, що грошові перекази можуть і не мати ніякого відношення до платежів, як погашення грошових зобов’язаннь, а мають на меті інші цілі – головним чином, соціально-економічні, інвестиційні, благодійні тощо. Тобто, не можна обмежувати поняття «грошовий переказ» тільки платежом як елементом грошового зобов’язання, оскільки перекази коштів мають на меті не тільки погашення грошових зобов’язань, а й мають на меті інші цілі. Тому автори вважають, що переказ коштів потрібно визначати не як платіжну, а як фінансову послугу, яка охоплює своїм поняттям і платіжну послугу. На думку авторів, грошовий переказ є фінансовою послугою, заснованої на договорі між отримувачем і надавачем фінансової послуги, і яка складається з фінансових операцій, здійснюваних визначених законом надавачем фінансових послуг по забезпеченню переміщення (руху) коштів між споживачем цієї послуги (ініціатором переказу) і отримувачем коштів (бенефіціаром) на користь якого зараховуються кошти або видаються йому у готівковій формі з метою забезпечення потреб (інтересів) суб’єктів цих правовідносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Купира М.І. and Киришко М.В. "ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ В СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 104–10. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-16.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що формування фінансової стратегії як основи стійкого та конкурентоспроможного розвитку у довгостроковій перспективі вимагає чітко побудованого алгоритму з врахуванням сучасних тенденцій. Встановлено, що під фінансовою стратегією в системі забезпечення конкурентоспроможності підприємства важливо трактувати загальний план окреслення точковості фінансових цілей та завдань на довгострокову перспективу через формування фінансових ресурсів у векторному напрямку фінансовою стійкості. Проведено теоретичний розбір сутнісного наповнення фінансової стратегії в процесі формування, реалізації та коригування з виділенням структурних елементів фінансової стратегії в частині результативності. Розроблено архітектуру формування фінансової стратегії в системі забезпечення конкурентоспроможності через матричний аналіз та фінансовий ефект. Доведено, що фінансова стратегія в частині результативності діє через принципи та етапність щодо формування і впровадження та працює за виведеним алгоритмом: Управління = капітал + активи + інвестиції + грошові кошти+ прибуток + ризики. Узгодженість та ефективність управління на кожному етапі створює вектор прибутковості в процесі гнучкої фінансової політики. В першу чергу, в систему закладають достатній обсяг фінансових ресурсів, методи ефективності використання капіталу, оптимізація його структури та швидке реагування й нейтралізація ризиків на довгострокову перспективу. Запропоновано матрицю вибору фінансової стратегії в частині ефективного стратегічного управління підприємства через синергію та дисбаланс з визначеним рівнем ефективності кожного структурного елементу та розраховано фінансовий ефект від вбудованих інноваційних інструментів у фінансову стратегію, який лише підсилить конкурентні позиції підприємства на ринку. Фактично, фінансова стратегія є тією основою, яка забезпечує векторне фінансове підґрунтя для фінансово-економічного розвитку в частині нарощення прибутковості. Її ефективність окреслюється моментами, за яких стратегічні цілі ґрунтуються на реальних фінансових показниках та можливостях підприємства, чіткій системі управління, гнучкості та прозорості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Levandivskyi, O. T., I. F. Balaniuk, D. I. Shelenko, and L. S. Sas. "ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ У ВЗАЄМОВІДНОСИНАХ ІЗ ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 124–34. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.124-134.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто фінансовий механізм капіталізації земельних ресурсів сільськогосподарських підприємств у взаємовідносинах з територіальними громадами, етапи його формування. Акцентовано увагу на необхідності ринкової капіталізації земель сільськогосподарського призначення у взаємовідносинах з територіальними громадами. Розглядається й аналізуються методичні підходи у грошовій оцінці земельних ресурсів. Відображено нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення в Україні за сільськогосподарськими угіддями. Проведено аналіз орендної плати щодо використання земель сільськогосподарського призначення за регіонами. Досліджено основні види оцінки земельних ресурсів залежно від мети та методів її проведення. Здійснено аналіз нормативно-правових актів, які регламентують порядок проведення оцінки земельних ресурсів. З’ясовано, що вартість, за якою земельні ресурси відображаються в обліку залежить від способу набуття їх у власність та/або користування, а також від мети їх використання. Встановлено, що в бухгалтерському обліку для оцінки земельних ресурсів використовуються такі види вартостей, як: первісна (історична (фактична) собівартість або справедлива вартість) та переоцінена. У процесі дослідження використано такі основні методи: системно-структурний та абстрактнологічний (для теоретичних узагальнень результатів аналітичних розрахунків і формулювання висновків); аналізу і синтезу (для деталізації об’єкта дослідження через його поділ на окремі складові та зведення результатів їх вивчення в одне ціле); метод порівняльного аналізу (для обґрунтування застосування окремих інструментів регулювання виробничих і управлінських відносин); економіко-статистичний – групування, кореляційно-регресійний аналіз (для виявлення впливу чинників на окремі його критерії); розрахунковоконструктивний (в опрацюванні стратегії розвитку). Доведено, що з формуванням ринку земель питання з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення набувають нового змісту та потребують подальшого дослідження. Звернута увага на взаємовідносини територіальних громад і сільськогосподарських підприємств щодо наповнення місцевого бюджету платою за використання земельних ресурсів. Визначено капіталізацію земельних ресурсів з поступовою трансформацією їх у капітал задля підвищення ринкової ціни. Виявлено значну диференціацію вартості сільськогосподарських земель у регіонах України за нормативно грошовою оцінкою. Зосереджено увагу на значній недооцінці земельних ресурсів та довгому терміні їх капіталізації. Із метою трансформації земельних ресурсів у фінансові активи обґрунтовано пропозиції щодо удосконалення фінансового механізму капіталізації земельних ресурсів в аграрному секторі. Зокрема, наголошується на системі експертної та нормативно грошової оцінки земель, формування та розвитку інфраструктури ринку сільськогосподарських земель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Куцик, П. О., О. В. Маркус, and І. Б. Садовська. "РОЛЬ ПРОФЕСІЙНОГО СУДЖЕННЯ У ЗАСТОСУВАННІ ЄДИНОЇ МОДЕЛІ ОБЛІКУ ОРЕНДИ ЗА МСФЗ (IFRS) 16 “ОРЕНДА”." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 63 (October 1, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-63-01.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність застосування професійного судження під час визначення принципів первісної та подальшої оцінки орендних активів та зобов’язань у орендаря; вибору ставки дисконтування, строку оренди, складових орендних платежів внаслідок використання нового підходу до порядку обліку оренди за МСФЗ (IFRS) 16 “Оренда”. У статті розглянуто основні положення Міжнародного стандарту фінансової звітності (IFRS) 16 “Оренда”. Визначено нові підходи до відображення в обліку орендаря орендних операцій за єдиною моделлю обліку оренди. Згідно з цією моделлю будь-яку оренду, як операційну, так і фінансову, слід визнавати як в активах, так і в зобов’язаннях балансу орендаря. Розглянуто особливості первісної оцінки орендного зобов’язання шляхом дисконтування майбутніх орендних платежів із використанням відсоткової ставки, закладеної в договорі оренди, або ставки залучення додаткових позикових коштів для суб’єкта госпо-дарювання з огляду на чинні договори фінансування у тій самій валюті. Окреслено основні положення подаль-шого обліку договорів оренди. Так, після дати початку оренди орендар визнає у прибутку (збитку) такі скла-дові: відсоток за орендним зобов’язанням; змінні орендні платежі, не включені в оцінку орендного зобов’язання періоду; амортизацію активу з права користування; збитки від зменшення корисності активу з права кори-стування. Визначено основні фінансові наслідки застосування МСФЗ (IFRS) 16 “Оренда”, а саме: відображен-ня у фінансовій звітності орендаря майнових прав, фінансових зобов’язань, амортизації активу з прав кори-стування та фінансових витрат за орендними зобов’язаннями. Таке надання орендарями розгорнутої інфор-мації дасть можливість користувачам фінансової звітності оцінити вплив оренди на фінансовий стан, фінан-сові результати діяльності та грошові потоки суб’єкта господарювання, а отже схильність до ризиків, пов’язаних із договорами оренди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Володимирович, Біцюк Андрій. "ВИЗНАННЯ АКТИВІВ НЕОБҐРУНТОВАНИМИ ЗА НАЯВНОСТІ ФАКТІВ ПРИСВОЄННЯ ДЕРЖАВНИХ АКТИВІВ І ПОВЕРНЕННЯ НЕОБҐРУНТОВАНИХ АКТИВІВ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД." Часопис цивілістики, no. 41 (August 6, 2021): 40–44. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i41.420.

Full text
Abstract:
Початок ХХІ ст. характеризується для нашої країни виходом економіки на новий етап свого розвитку. Висока швидкість розвитку інформаційних ресурсів призвела до формування нової економіки, глобальної за своїми масштабами. Основними ресурсами розвитку дедалі частіше стають люди і знання, якими вони володіють, та активи, як матеріальні, так і нематеріальні, причому існують і необгрунтовані активи, якими володіють внаслідок незаконного збагачення при розкраданні державних активів. Збиток, нанесений розкраданнями, тобто присвоєння необґрунтованих активів, виражається у деградації дер­жавних установ і підриві довіри до них, погіршенні інвестиційного клімату і занепаді систем соціального забезпе­чення, зокрема систем охорони здоров'я й освіти. Присвоєння необгрунтованих активів - проблема дуже серйозна. У країнах, що розвиваються, і країнах із перехідною економікою корумповані чиновники щорічно присвоюють до 40 млрд дол. як необгрунтовані активи та переводять гроші за кордон, звідки їх надзвичайно важко повернути. Реальна ціна корупції набагато переви­щує номінальну вартість вкрадених активів. Розкрадання призводять до деградації державних установ і підриву довіри до них (особливо це стосується уста­нов, які працюють у сфері управління державними фінансами та регулювання фінансового сектору); погіршення, якщо не руйнування, інвестиційного клімату; занепаду системи соціального забезпечення, зокрема системи охо­рони здоров'я й освіти, що особливо негативно позначається на малозабезпечених верствах населення. З огляду на серйозність проблеми та визнаючи необхідність удосконалення механізмів по боротьбі з коруп­цією та її наслідками, світове суспільство пропонує систему принципів, покликаних полегшити відстеження, замо­рожування, арешт, конфіскацію та повернення необгрунтованих активів, викрадених внаслідок корупції та пере­міщених до інших держав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Голюк В.Я., к.е.н., доцент. "ВПЛИВ КЛЮЧОВИХ ВІДСОТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ВВП ЄВРОЗОНИ." Економічний форум 1, no. 2 (May 17, 2020): 113–18. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-2-15.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження впливу процентної політики ЄЦБ на динаміку валового внутрішнього продукту (ВВП) в Єврозоні. У роботі вказано, що Рада керуючих Європейського центрального банку встановлює наступні ключові процентні ставки для єврозони: відсоткова ставка за основними операціями рефінансування, ставка за депозитним інструментом та ставка граничного кредитного інструменту. Для аналізу зв’язку між реальною процентною ставкою та динамікою валового внутрішнього продукту в Єврозоні було використано кореляційний аналіз. Результати досліджень демонструють, що в 1999-2007 та 2012-2018 роках реальна процентна ставка була пов'язана з ростом ВВП в єврозоні позитивно, і зв'язок був досить міцним. У 2008-2011 роках цей звʼязок був слабким, що можна було пояснити світовою економічною кризою та діями ЄЦБ щодо подолання спаду в економіці ЄС. Тест Гренджера на наявність причинно-наслідкового звʼязку продемонстрував, що в 1999-2007 роках зростання ВВП спричиняло динаміку процентних ставок ЄЦБ, але в 2012-2018 роках процентна ставка спричинила зростання ВВП у короткостроковому періоді (з відставанням на 1 рік). Дослідження демонструє, що грошові заходи ЄЦБ відіграли ключову роль у підтримці економіки, і Європейський Союз досяг успіху в застосуванні експансійної грошово-кредитної політики для стимулювання економічного зростання. За програмою кількісного ослаблення Європейський центральний банк знизив основну ставку рефінансування до 0%. Для розвитку економічного розвитку Європейський центральний банк використовував довгострокові кредити комерційним банкам для підтримки їх кредитних можливостей та ліквідності. ЄЦБ також використовує програму придбання активів (APP) для запобігання низькій інфляції в Європейському Союзі. Грошово-кредитна політика ЄЦБ призвела до збільшення зайнятості та купівельної спроможності населення, що, як наслідок, здійснило позитивний вплив на динаміку валового внутрішнього продукту в єврозоні. Результати цього дослідження корелюють з попередніми дослідженнями (Nauro F. Campos, Jarko Fidrmuc, Iikka Korhonen та ін.).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевчук, Олексій. "ІНФОРМАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ САЙТУ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ В ДОСЛІДЖЕННІ ПРОБЛЕМ ІСТОРІЇ ГРОШОВОГО ОБІГУ В УКРАЇНІ." Society. Document. Communication, no. 8 (February 10, 2020): 320–35. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-8-320-335.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу інформаційних можливостей сайту Національного банку України для вивчення історії грошового обігу в Україні (1992-2019 рр.). Розвиток науки і техніки в сучасному світі, особливо активне застосування цифрових технологій в інформаційній сфері, вимагають певних змін у використанні методів наукових досліджень. Ще декілька десятиріч тому до основних нумізматичних та боністичних джерел учені відносили власне окремі грошові знаки, фіксацію місць знахідок грошових одиниць (монет, бон), матеріали та інструменти виготовлення грошових одиниць, а також вагові гирьки в нумізматиці. До допоміжних традиційно зараховували архівні матеріали, правові джерела, мемуари, епістолярну спадщину та періодичні видання. Проте тотальна інформатизація державного управління та суспільства призвели до того, що WEB-ресурси стають вагомим джерелом для історичних досліджень, зокрема й нумізматичних та боністичних. Саме на цих ресурсах містяться як основні, так і допоміжні джерела з історії грошового обігу. Проаналізовано відповідність вебсайту НБУ https://www.bank.gov.ua/ проголошеним у 2019 році напрямкам державної політики, таким як цифровізація, відкритість даних та ін. На думку автора, сайт достатньо зручний для користування, має favicon (графічний логотип), однотипний дизайн усіх сторінок з переважно біло-зеленими тонами, переклад на англійську мову. Розроблена у 2019 році нова версія сайту НБУ відображається на смартфонах та планшетах. Також є версія перегляду, призначена для людей з вадами зору. Доведено, що сайт НБУ має значний інформаційний потенціал для дослідження історії грошового обігу в Україні (1992-2019 рр.). На сайті представлено основне джерело нумізматичних та боністичних досліджень – власне монети і банкноти НБУ, якісні зображення їх основних типів та опис. Певний інтерес для дослідників, особливо на початкових етапах наукових пошуків, мають статистичні дані, роз’яснення НБУ щодо готівкового обігу, обміну банкнот та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Активи грошові"

1

Брік, Світлана Володимирівна. "Ефективність фінансово-кредитного забезпечення цукробурякового виробництва." Thesis, Харківський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23523.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ткаченко, О. О. "Управління оборотними активами підприємства." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Tkachenko.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти управління оборотними активами на підприємстві шляхом уточнення сутності оборотних активів, їх складу та формування системи управління. Здійснено класифікацію методів управління оборотними активами. Виконано розрахунок ефективної системи показників підприємства. Висвітлено ефективність використання оборотних активів підприємств за допомогою ряду коефіцієнтів. Надано загальну характеристику діяльності компанії ТОВ «Телекарт-Прилад». Проаналізовано фінансовий стан компанії ТОВ «Телекарт-Прилад». Здійснено оцінку управління оборотними активами ТОВ «Телекарт-Прилад». На прикладі обраної компанії виконано аналіз практичної придатності декількох моделей та перевірено їх адекватність. Виявлено, що на ефективне використання оборотних активів впливає безліч факторів, від впливу яких залежить фінансовий стан підприємства. Запропоновані напрямки вдосконалення механізму фінансування та підвищення ефективності використання оборотних активів.
The work deals with the theoretical aspects of current assets management in the enterprise by clarifying the essence of current assets, their composition and the formation of the management system. The classification of current assets management methods is carried out. The calculation of the effective system of indicators of the enterprise is executed. The efficiency of the use of current assets of enterprises with the help of a number of coefficients is highlighted. The general characteristic of activity of the Telekart-Prilad LLC company is given. The financial condition of the company LLC "Telecard-Device" is analyzed. The assessment of current assets management of Telekart-Prilad LLC has been carried out. On the example of the selected company the analysis of practical suitability of several models is executed and their adequacy is checked. The scientific work revealed that the effective use of current assets is influenced by many factors, the influence of which depends on the financial condition of the enterprise.The directions of improvement of the mechanism of financing and increase of efficiency of use of current assets are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Подлозна, Є. Ю. "Управління оборотними активами підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71132.

Full text
Abstract:
Розглянуто сутність системи управління оборотними активами підприємства. Досліджено підходи щодо оцінки стану оборотних активів та ефективності їх використання. Проаналізовано фінансово-господарський стан ПАТ «ТЕМП», досліджено ефективність використання ним оборотних активів та побудовано модель управління дебіторською заборгованістю.
The essence of the management of working assets of the enterprise is considered. The approaches to assessing the status of current assets and the efficiency of their use are investigated. The financial and economic state of PJSC "TEMP" is analyzed, the efficiency of using of current assets is investigated and a model of management of accounts receivable is constructed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Половецька, В. В. "Управління активами підприємств легкої промисловості та стратегії їх фінансування." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20177.

Full text
Abstract:
Половецька, В. В. Управління активами підприємств легкої промисловості та стратегії їх фінансування : магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / В. В. Половецька ; керівник роботи Шпомер Т. О. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 90 с.
Предметом дослідження ВКР є система управління активами підприємств легкої промисловості. Об’єктом дослідження виступає процес формування активів підприємств легкої промисловості України. Мета кваліфікаційної роботи полягає в пошуку шляхів підвищення ефективності управління активами підприємств легкої промисловості та їх фінансування на основі використання зарубіжного та вітчизняного досвіду. Завданнями роботи є: розкриття сутності активів підприємств легкої промисловості, їх структури та класифікацію; дослідження нормативно-правового забезпечення діяльності підприємств легкої промисловості; охарактеризувати загальний стан легкої промисловості України; проаналізувати структуру, динаміку та джерела фінансування активів підприємств легкої промисловості; запропонувати заходи підвищення ефективності управління активами підприємств легкої промисловості. Одержані результати можуть бути використані у розробках методичних підходів до моделювання структури активів підприємств легкої галузі у нових економічних реаліях.
In the first chapter reveals the economic essence of assets of light industry enterprises, their structure and classification; characteristics of asset financing strategies and regulatory support for the activities of light industry enterprises are investigated. The second section describes the general state of light industry in Ukraine; the structure, dynamics and sources of financing of assets of light industry enterprises are analyzed. The third section proposes measures to improve the asset management of light industry enterprises and provides an economic assessment of the proposed measures.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевчук, Є. В. "Управління грошовими потоками підприємств м’ясної галузі." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20183.

Full text
Abstract:
Шевчук, Є. В. Управління грошовими потоками підприємств м’ясної галузі : магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / Є. В. Шевчук ; керівник роботи Трасенко А. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 99 с.
Предметом дослідження є теоретико-методичні засади та практичний інструментарій планування та контролю грошових потоків підприємств м’ясної галузі. Об’єктом дослідження виступає процес управління грошових потоків підприємства ПрАТ «Чернігівський м’ясокомбінат». Мета роботи: дослідити ефективність управління грошовими потоками підприємства мясної промисловості. Для досягнення поставленої мети були визначені наступні завдання: – вивчити економічну сутність та класифікацію грошових потоків підприємств м’ясної промисловості; – визначити мету, задачі та функції управління грошовими потоками підприємств м’ясної промисловості; – з’ясувати методичні засади оцінки ефективності управління грошовими потоками підприємств м’ясної промисловості; – проаналізувати нормативно-правове забезпечення діяльності підприємств м’ясної промисловості; – надати загальну характеристику розвитку м’ясної промисловості України; – проаналізувати фінансовий стан підприємства ПрАТ «Прилуцький м’ясокомбінат»; – проаналізувати динаміку обсягу та структуру грошових потоків ПрАТ «Прилуцький м’ясокомбінат» – надати оцінку ефективності управління грошовими потоками досліджуваного підприємства; – визначити напрямки удосконалення управління грошовими потоками ПрАТ «Прилуцький м’ясокомбінат»– визначити економічну ефективність запропонованих заходів; За результатами дослідження сформульовані пропозиції щодо поліпшення управління потоками грошових коштів підприємства ПрАТ «Прилуцький м’ясокомбінат», які дозволять передбачати дефіцит або надлишок грошових потоків ще до їх виникнення. Контроль за рухом грошових коштів має визначальне значення, бо від цього залежить життєздатність підприємства. Одержані результати можуть бути використані м’ясопереробними підприємствами у процесі формування і управління грошовими потоками.
The first section of the study examined the theoretical foundations of cash flow management in the meat industry, namely: economic essence and classification of cash flows of enterprises, tasks and functions of cash flow management of enterprises, methods for evaluating the effectiveness of cash flow management and regulatory support for the activities of the meat industry enterprises are considered. In the second section, the financial condition of the enterprise Prilutsky meat`s combinat CJSC was analyzed, the dynamics and structure of cash flows were studied. The assessment of the effectiveness of cash flow management of the enterprise. In the third section, the directions for improving the cash flow management of the Prilutsky meat`s combinat enterprise and the economic efficiency of the proposed measures were identified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Цісар, Юлія Валентинівна. "Управління ліквідністю банку за матеріалами АТ «Акцент-Банк»." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11402.

Full text
Abstract:
В умовах впливу пандемії COVID-19, ліквідність банку відіграє важливу роль як у діяльності окремого банку, так і у фінансовій системі держави. Ліквідність банку легко піддається трансформації під впливом мінімальних коливань кон’юнктури фінансових ринків та поведінки клієнтів. Тому для управлінням ліквідністю банківської системи загалом, так і окремого банку використовуються інструменти регулювання ліквідності. Однак, у сучасних динамічних умовах функціонування, управління ліквідністю банку недостатньо ефективне та не забезпечує оптимального розподілу і використання банківських ресурсів. Саме тому, важливого значення набувають дослідження теоретичних та практичних аспектів сучасних інструментів управління ліквідністю банків, що забезпечить стабільності та надійності як окремого банку, так і банківської системи в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Левицька, А. А. "Управління оборотними активами підприємства." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12595.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти управління оборотними активами на підприємстві шляхом уточнення сутності оборотних активів, їх складу та формування системи управління. Здійснено класифікацію методів управління оборотними активами. Виконано розрахунок ефективної системи показників підприємства. Висвітлено ефективність використання оборотних активів підприємств за допомогою ряду коефіцієнтів. Надано загальну характеристику діяльності компанії ТОВ «Телекарт-Прилад». Проаналізовано фінансовий стан компанії ТОВ «Телекарт-Прилад». Здійснено оцінку управління оборотними активами ТОВ «Телекарт-Прилад». На прикладі обраної компанії виконано аналіз практичної придатності декількох моделей та перевірено їх адекватність. Виявлено, що на ефективне використання оборотних активів впливає безліч факторів, від впливу яких залежить фінансовий стан підприємства. Запропоновані напрямки вдосконалення механізму фінансування та підвищення ефективності використання оборотних активів.
The work deals with the theoretical aspects of current assets management in the enterprise by clarifying the essence of current assets, their composition and the formation of the management system. The classification of current assets management methods is carried out. The calculation of the effective system of indicators of the enterprise is executed. The efficiency of the use of current assets of enterprises with the help of a number of coefficients is highlighted. The general characteristic of activity of the Telekart-Prilad LLC company is given. The financial condition of the company LLC "Telecard-Device" is analyzed. The assessment of current assets management of Telekart-Prilad LLC has been carried out. On the example of the selected company the analysis of practical suitability of several models is executed and their adequacy is checked. The scientific work revealed that the effective use of current assets is influenced by many factors, the influence of which depends on the financial condition of the enterprise.The directions of improvement of the mechanism of financing and increase of efficiency of use of current assets are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Корнієнко, Т. В. "Комплексне управління активами і пасивами комерційного банку в умовах ринкової трансформації економіки." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51391.

Full text
Abstract:
У дисертації розроблені теоретико-методичні засади вдосконалення діяльності комерційного банку на основі комплексного підходу до управління активами і пасивами в умовах ринковоï трансформаціï економіки. На основі розгляду структури балансу, показників прибутковості і ризику, які є результатом взаємодії та взаємообумовленості активів і пасивів банку, розкритий зміст основних етапів управлінського процесу: аналізу, планування, регулювання. У роботі пропонується впровадження окремих інструментів, що дозволяють реалізувати комплексне управління активами і пасивами. Найбільш суттєвими з них є: фінансова модель для планування діяльності банку; модифікований звіт про структуру активів і пасивів за строками для вимірювання та управління ліквідністю, процентним, валютним ризиками; прийоми планування процентних доходів і процентних витрат на основі методу грошових потоків. The dissertation is devoted to the theoretical and methodical foundations of commercial bank activity development on the ground of integrated assets and liabilities management in transitive economy. Consideration of a balancesheet structure, profitability and risk indicators, which are results of assets and liabilities interaction and relation, allowed to clеаr the content of the main management process stages: analysis, planning and regulation. Integrated assets and liabilities management realises with using instruments which are suggested in dissertation. The most important of them are: financial model for banks activity planning; modified report about assets and liabilities temporary structure for measuring and controlling liquidity risk, risk of interest rates, foreign exchange risk; ways of interest incomes and expenses planning using cash flow method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Красовський, Ю. В. "Цілі та завдання оптимізації портфелів залучених і запозичених грошових коштів комерційного банк." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/57444.

Full text
Abstract:
Комерційний банк – це кредитно-фінансова установа, яка акумулює вільні грошові кошти економіки та розміщує їх від свого імені на певних умовах в різноманітні активи. Таким чином, банк здійснює особливий вид діяльності, пов’язаний з рухом позичкових капіталів, їх мобілізацією та розподіленням через проведення пасивних та активних операцій. Пасивні операції забезпечують формування ресурсної бази банку та є первинними щодо активних операцій, за допомогою яких керівництво банку здійснює розміщення акумульованих грошових фондів. Безперечно, комерційний банк може здійснювати кредитні, інвестиційні та інші активні операції лише в межах наявних джерел грошових коштів. Таким чином, пасивні операції зумовлюють обсяг та масштаб прибуткових операцій банку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пластун, Олексій Леонідович, Алексей Леонидович Пластун, and Oleksii Leonidovych Plastun. "Щодо доцільності інкорпорації каналу цін активів в трансмісійний механізм грошово-кредитної політики України." Thesis, Вид-во Львівського торговельно-економічного університету, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55790.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography