Journal articles on the topic 'Авіаційні двигуни'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Авіаційні двигуни.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 29 journal articles for your research on the topic 'Авіаційні двигуни.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Борисочева, Н. М. "Використання повітряного простору України як складник галузі авіації." Актуальні проблеми держави і права, no. 90 (August 9, 2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i90.3205.

Full text
Abstract:
Складовою частиною галузі авіації є використання повітряного простору України. Доводиться, що: галузь авіації та повітряного права – складна, системна галузь; галузь авіації та повітряного права урегульовується нормами Повітряного кодексу України. Система норм, які урегульовують відносини в даній сфері, займає переважну кількість в даному акті, але вона виходить за межі регулювання даного нормативного акта, оскільки включає авіаційну промисловість, саме тому, на нашу думку, доцільно досить розгалужену і багатопланову систему суспільних відносин урегулювати Кодексом України про авіацію та авіаційний простір. Наявність предмету правового регулювання, а саме суспільних відносин у галузі авіації та повітряного простору, дає можливість висувати пропозицію про виокремлення Авіаційного права як галузі права. Галузь авіації та повітряного простору – це складне системне утворення, що включає авіаційну промисловість, яка передбачає вироблення літаків, вертольотів, авіаційних двигунів, а також приладів та устаткувань для авіації, що є користувачем повітряного простору України з метою задоволення інтересів України та її громадян і безпеки авіації. Ознаками галузі авіації та повітряного простору є такі: 1) складне системне утворення, яке має підгалузі: авіаційна промисловість як підгалузь передбачає вироблення літаків, вертольотів, авіаційних двигунів, а також приладів та устаткувань для авіації; авіаперевезення як підгалузь за допомогою авіаційного транспорту надає авіаційні та інші послуги населенню; авіаційний транспорт як частина повітряно-транспортної системи є структурною частиною даної галузі; повітряний простір України як ознака цілісності держави та безпеки авіації; 2) має розгалужену систему суб’єктів публічного адміністрування: Міністерство інфраструктури України; Державна авіаційна служба України; Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту та Міністерство оборони України; 3) регулюється міжнародними нормативними актами та законодавством України; 4) наявна система інструментів публічного адміністрування даної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лобунько, Олександр, Сергій Пащенко, Артем Шульгін, and Володимир Самулєєв. "МЕТОД ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОСНОВНИХ ДЕТАЛЕЙ РОТОРІВ ТУРБОРЕАКТИВНОГО ДВИГУНА З ФОРСАЖНОЮ КАМЕРОЮ ЗГОРЯННЯ." Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту авіації, no. 17(24) (December 31, 2021): 117–21. http://dx.doi.org/10.54858/dndia.2021-17-17.

Full text
Abstract:
Напрацювання деякими авіаційними двигунами літаків тактичної авіації Повітряних Сил досягає значень, які наближаються до призначеного ресурсу. Це обумовлює потребу у проведенні досліджень щодо розв'язання завдання подальшого збільшення або індивідуального продовження за технічним станом ресурсу основних деталей певних типів двигунів за умови забезпечення безпеки їх застосування у продовжений період. При цьому виникає низка проблемних питань, пов’язаних з потребою збільшення ресурсних показників парку турбореактивних двоконтурних двигунів з форсажною камерою згоряння (ТРДДФ), які встановлюються на літаках‑винищувачах. У статті запропоновано метод експлуатації основних деталей роторів авіаційних двигунів літаків-винищувачів, який засновано на врахуванні реальних умов їх циклічного навантаження в кожному польоті або наземному випробуванні та апріорної інформації щодо експлуатації у попередній період. Доведено, що отримані при цьому технічні рішення не тільки узгоджуються з відомими методами обліку вичерпання ресурсу авіаційних ТРДДФ, але й надають додаткові можливості щодо врахування індивідуальних особливостей та умов їх циклічної навантаженості за весь час напрацювання. Крім того запропоновано спосіб оцінки вичерпання ресурсу за загальною кількістю накопичених повних циклів Total Аccumulated Сycle (ТАС), який дозволяє порівнювати фактичний наробіток авіаційних ТРДДФ в годинах і накопичене значення циклічної пошкодженості двигуна та його основних деталей (у параметрі ТАС) під час попередньої експлуатації. На основі проведених розрахунково-аналітичних і експериментальних досліджень доведено, що впровадження обліку вичерпання циклічного ресурсу основних деталей ТРДДФ дозволяє продовжити їх ресурс на величину до 30 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондар, Андрій, Геннадій Шумілін, and Раїса Агамова. "ОБҐРУНТУВАННЯ УМОВ, ПОТРЕБИ (ДОЦІЛЬНОСТІ) ТА МОЖЛИВОСТІ ЗБІЛЬШЕННЯ (ПРОДОВЖЕННЯ ЗА ТЕХНІЧНИМ СТАНОМ) ВСТАНОВЛЕНОГО РЕСУРСУ ЧУТЛИВИХ ЕЛЕМЕНТІВ АВІАЦІЙНОГО ДВИГУНА АЛ-31Ф." Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту авіації, no. 17(24) (December 31, 2021): 56–60. http://dx.doi.org/10.54858/dndia.2021-17-9.

Full text
Abstract:
У статті наведено аналіз роботи чутливих елементів АЧЭ-240, АЧЭ-202М, АЧМЭС-7, ТЖ-5, АЧЭ-99 авіаційних двигунів типу АЛ-31Ф. Експлуатація та ремонт авіаційних двигунів такого типу та їх вузлів в Україні відбувається за відсутності авторської підтримки з боку розробників і виробників. В процесі ремонту двигунів типу АЛ-31Ф необхідно замінити агрегати з вичерпаним терміном служби на нові. Проведений авторами аналіз роботи чутливих елементів надає можливість збільшення встановленого ресурсу чутливих елементів АЧЭ-240, АЧЭ-202М, АЧМЭС-7, ТЖ-5, АЧЭ-99 при виконанні ремонту на авіаційному ремонтному підприємстві та прийняття обґрунтованого рішення для подальшого застосування їх на авіаційних двигунах типу АЛ-31Ф.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Таврін, В. А., and Є. В. Колесник. "Аналіз шляхів підвищення температури газів перед турбіною сучасних газотурбінних двигунів літаків." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 67–74. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.08.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз особливостей роботи газової турбіни, як основного елемента газотурбінного двигуна (ГТД), в умовах дії високих робочих температур та тиску, розглянуто статистику характерних відмов і несправностей газових турбін, які знижують надійність роботи двигунів, та запропоновані альтернативні шляхи їх подолання. Розглянуто шляхи підвищення температури газів перед турбіною сучасних ГТД та деякі системи охолодження соплових апаратів та робочих лопаток турбін. Проаналізовані напрямки підвищення параметрів робочого процесу газових турбін з метою забезпечення безвідмовної роботи авіаційної техніки в процесі експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвяк, О. М., and С. В. Комар. "Обгрунтування законів регулювання гідрогальмівної установки для наземних випробувань турбовальних ГТД." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(63), (April 7, 2020): 96–102. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.63.13.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми, що виникають при наземних випробуваннях авіаційних турбовальних газотурбінних двигунів на гідрогальмівних установках. Представлені експериментальні завантажувальні характеристики гідрогальма і несучого гвинта вертольота. Показано, що невідповідність завантажувальних характеристик гідрогальма відповідним характеристикам несучого гвинта може призвести до незадовільної роботи регулятора частоти обертання ротора вільної турбіни двигуна. Дано обґрунтування закону регулювання завантаженням гідрогальма, що забезпечує завантажувальні характеристики близькі до завантажувальних характеристик несучого гвинта вертольота. Показано, що гідрогальмівна установка з системою автоматичного керування завантаженням дозволяє наблизити динамічні характеристики гідрогальма до динамічних характеристик несучого гвинта вертольота і забезпечити коректні наземні випробування турбовальних ГТД.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kolesnik, A., I. Zakharchenko, and P. Berdnik. "МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РОЗВИТКУ СИТУАЦІЇ ПРИ ВІДМОВІ ДВИГУНА НА ПОВІТРЯНОМУ СУДНІ В ПОЛЬОТІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 15–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.015.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси розвитку ситуації при відмові двигуна на повітряному судні в польоті. Метою є побудова моделі можливого подальшого розвитку ситуації у випадку відмови двигуна на повітряному судні в польоті. Завдання: статистичний аналіз авіаційних подій, що сталися з цивільними повітряними суднами України, причиною яких стала відмова двигуна в польоті, аналіз необхідністі дослідження дій авіаційних спеціалістів в особливих випадках з точки зору прийняття ними своєчасних правильних рішень в умовах зростаючого психоемоційного навантаження. Використовуваними методами є: методи аналізу і синтезу складних інформаційних систем, методи імітаційно-статистичного моделювання. Отримані такі результати. Встановлено, що кількість авіаційних подій, пов’язаних з відмовою двигуна не має тенденції до зниження. Встановлено, що додаткове нервово-емоційне навантаження стає на заваді виконання пілотом та авіадиспетчером їх основних професійних функцій. Побудована модель можливого розвитку ситуації при виникненні особливого випадку в польоті - відмові двигуна на повітряному судні для її подальшого використання при практичній підготовці авіадиспечерів до дій в особливих випадках. Висновки. Напрямком подальших досліджень є розробка та побудова системи підтримки прийняття рішень для удосконалення технології роботи авіадиспетчера управління повітряним рухом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kozlov, Volodymyr, Larysa Volianska, Serhiy Omelianenko, Оleksander Yakushenko, and Mark Flokos. "Апробація каталізаторів палива на авіаційних двигунах." Proceedings of the National Aviation University 86, no. 1 (April 15, 2021): 21–27. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.86.15440.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження впливу каталізаторів палива української фірми «Авто-Эко-Титан», що пройшли перед тим випробування на поршневих двигунах внутрішнього згорання різного виду транспорту (автомобільного, залізничного, морського) та показали суттєве покращення техніко-економічних та екологічних показників. Можливість використання даних каталізаторів у газотурбінній авіації досліджувалась на авіаційних газотурбінних двигунах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Колесник, А. В., С. В. Смеляков, П. Г. Бердник, and О. І. Колодяжний. "Метод оцінки ризику при відмові двигуна на повітряному судні в польоті на основі мережі Байєса." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(64), (June 15, 2020): 53–60. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.64.08.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є оцінка ризику для випадку виникнення особливої ситуації-відмові двигуна на повітряному судні в польоті. Метою є моделювання та кількісна оцінка ризику для випадку виникнення ситуацій, які можуть призвести до відмови двигуна на повітряному судні з використанням байєсівських мереж. Завдання: аналіз ряду математичних моделей, які доцільно використовувати для кількісної оцінки ризику в області безпеки польотів, побудова математичної моделі ризику, яка відображає розвиток можливих подій внаслідок відмови двигуна з використанням байєсівських мереж для визначення ймовірності виникнення авіаційних подій різного ступеня. Використовуваними методами є: теорія графів, байєсівські мережі, методи аналізу і синтезу складних інформаційних систем, методи імітаційно-статистичного моделювання. Отримані такі результати. Розроблений метод оцінки ризику в сфері безпеки польотів, внаслідок реалізації такої небезпеки, як відмова двигуна на повітряному судні, заснований на застосуванні мереж Байєса. Побудована математична модель, що дозволяє визначити рівень ризику для випадку виникнення ситуацій, які можуть призвести до відмови двигуна в польоті у вигляді графа з таблицями безумовних, умовних та сумісних розподілів ймовірностей. За допомогою побудованої моделі визначено найбільш ймовірний наслідок прояву такої небезпеки як відмова двигуна на повітряному судні, а також найбільший рівень ризику. Висновки. Напрямком подальших досліджень є розробка та побудова системи підтримки прийняття рішень для удосконалення технології роботи авіадиспетчера управління повітряним рухом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Товкач, Сергій Сергійович. "ПРОГНОЗУВАННЯ МІЖЕЛЕМЕНТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ В СИСТЕМАХ АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ." Aerospace technic and technology, no. 8 (December 25, 2018): 113–17. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2018.8.17.

Full text
Abstract:
The article is devoted to the development of modern models and algorithms for information processing for the prediction, diagnosing and maintenance tasks of inter-element interaction in automatic control systems of aviation gas turbine engines. Considered the model of inter-node interaction with the definition of power active points and their neural structures with visualization in the form of scalogramm. Presented a graph of changes the power node characteristics of the automatic control systems of gas turbine engine and the distribution histograms of practically normal states and faults with defect properties on the scale of confidence coefficients based on the control algorithm the prediction and diagnostics processes according to the data of the system survey.The decision support system during the research process has two stages of functioning:1) at the stage of prediction and diagnostics, the measurement of the power characteristics of the active interaction points is determined, and corresponding elements of the models are taken into account the power states formed on the nominal energy state of the nodes;2) at the stage of maintenance and repair, while observing the painted nodes, determine the type, intensity and duration of influence in order to normalize the power of the nodal active points of interaction (to bring the state to a dark brown colour). At the same time, the dynamics of the correction process is well traced, visually visible to which accompanying situations is directed the impact and how it will affect the functioning of the linked nodes and /or systems.During the developing an appropriate system of inter-element interaction in automatic control systems of gas turbine engines, it is possible to receive an educational and control sample to support decision-making, check the reliability of the operation of the received rules, and if necessary, a training procedure can be implemented to improve the accuracy of the classification by training and control samples.The developed rational technology of building the architecture of nodes in the automatic control systems of aviation engines will create high-performance systems of a new generation with a flexible, easily variable structure, increase reliability and durability of operation of automatic control systems of aviation engines.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Товкач, Сергій Сергійович. "ПІДХІД НЕЧІТКОЇ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ В РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ." Aerospace technic and technology, no. 7 (August 31, 2020): 113–17. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2020.7.16.

Full text
Abstract:
The article is devoted to the development of systematic approaches for the construction of a distributed information system (DIS) of aviation gas turbine engines (GTE). It is determined that the use of CALS-technologies (Continuous Acquisition and Life-Cycle Support), which should ensure the competitiveness of products on the world market, is essential for the integration of the aircraft engine industry into the world community of developers and manufacturers. The relevance of the use of CALS-technologies is due to the fact that today, in accordance with market requirements, the world's leading companies have set deadlines for the creation of a new design of the civil aviation engine of the fifth and sixth generations. The block-modular principle of engine construction - mathematical models and software - with the satisfaction of the criteria of divergence, transformation, and convergence has been considered. For a simplified search of the optimal technology for building a distributed information system of an aviation engine, the use of a fuzzy clustering approach is proposed, which is a design method with finding new knowledge about the gas turbine engine with highly efficient performance. By identifying methods of knowledge analysis and basic methods of clustering, that are K-means, graph clustering algorithms, algorithms of the FOREL family, hierarchical clustering, Kohonen neural network, algorithms of the KRAB family, fuzzy mean algorithms, subtractive, the application clustering in distributed information systems of aviation engines have been determined. For the convenient implementation of the defined method, a set of data objects of the GTE information system, which are contained in the experimental files, are considered. According to the results of the fuzzy clustering procedure, the coordinates of the class centers, the belonging of each data set to the classes, the values of the objective function, which have an approximate character, and are used for preliminary structuring of the data, are fixed. After research, it was determined that the integration of clustering algorithms should help build a more accurate model of the gas turbine engine and increase its speed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Пальчиковський, Володимир Олександрович, Андрій Володимирович Морозов, and Юрій Іванович Торба. "Методи діагностування дефектів деталей авіаційних двигунів з композиційних матеріалів." Aerospace technic and technology, no. 4sup1 (August 27, 2021): 102–9. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2021.4sup1.14.

Full text
Abstract:
The key priority in improving the technical and economic performance of gas turbine engines lays in the use of new composite materials. The use of composites in the components of critical load-carrying structures operating under static and dynamic loads during long service lives determines the need to predict the component lives. Also, in order to increase the safety of engine operation and improve the parts manufacturing process, timely defect detection in such structures is of great importance. This article is devoted to the detection of the composite parts defects and damages that occur at different stages of manufacturing and operation. The aim is to investigate the existing methods of non-destructive testing of composite materials, describe their functional concept, and determine the field of their application. The article considers acoustic, thermal, optical, and radiation testing methods. Among the acoustic methods, the phased array method is selected as the most informative and multipurpose. The acoustic emission method is also selected; it will allow real-time monitoring of defect growth during testing. Out of thermal methods, the vibrothermography method was selected as the most advanced among the thermographic sub-methods. It allows using the phenomenon of local defect resonance and thus ensures effective defect detection. Shearography is selected for investigation out of optical methods. The special aspects of the use of X-ray methods are considered through the example of X-ray computed tomography. It is concluded that the approach combining several methods can significantly increase the efficiency of defect detecting and help to assess their criticality. Active thermal testing is well suited for fast scanning of large-sized parts and searching for areas of defect accumulation. In the following, local methods, such as impedance, vibrothermography, or one of the ultrasonic, should be used. To measure deformations under static load, it is a good practice to use shearography. To identify progressive defects under static load, it makes sense to use the acoustic emission method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Іленко, Є. Ю., М. Б. Сушак, and П. М. Стешенко. "Визначення міжремонтного ресурсу авіаційних двигунів у процесі імпортозаміщення комплектуючих виробів." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(56) (December 20, 2018): 19–26. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2018.56.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Товкач, Сергій Сергійович. "Модель Ізінга для опису магнітних властивостей елементів системи керування авіаційним двигуном." Aerospace technic and technology, no. 4sup1 (August 27, 2021): 132–37. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2021.4sup1.18.

Full text
Abstract:
The creation of competitive engines is impossible without the development and implementation of new materials and design and technological solutions. At present, in the engines, nickel alloys obtained by directional crystallization are widely used, including monocrystalline, granular alloys. The use of various composite materials, permanent joints from dissimilar materials is constantly expanding, extensive research is being carried out to create a structure from monolithic ceramics and intermetallic compounds. The successful introduction of unconventional materials is impossible without a thorough study of their structural strength, magnetic properties, features of deformation, and destruction, taking into account the specifics of these materials when developing the design and manufacturing technology of a part or engine unit. The article discusses a software package for the optimal design of control system elements for aircraft gas turbine engines using a description of their magnetic properties. Due to the modular structure of the optimization program, various optimization procedures and calculation programs can be used. It was determined that, for the Ising model, the formation of domains with a given spread of spins at a temperature T and a vector of magnetic induction B is calculated array element using a random number generator. The number of tests L depends on the size of the sample. In the Ising model, all parts of the N*N system are contenders for testing. So, Step corresponds to the number of Monte Carlo steps. Since the parts are selected once on average, it is possible to select one particle several times or not to select it at all. Therefore, the Step value should be significantly greater than one. For a convenient implementation of a certain model, its application with a graphical magnetization interface with a different number of iterations has been considered. When executing the command file, the following should be performed: building a geometric model, building a finite element mesh, applying loads, calculating the stress-strain state (SSS), displaying the results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Суханов, М. І., Ю. В. Чепурний, О. П. Терещенко, and Б. З. Мартинець. "Аналіз конструктивних схем одноконтурних авіаційних газотурбінних двигунів з точки зору акустичної вібродіагностики." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(62) (November 28, 2019): 91–97. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2019.62.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Kvasha, Yu A. "Calculation of a 3D turbulent flow in aircraft gas turbine engine ducts." Technical mechanics 2020, no. 4 (December 10, 2020): 65–71. http://dx.doi.org/10.15407/itm2020.04.065.

Full text
Abstract:
This work is devoted to the development of approaches to the numerical simulation of 3D turbulent gas flows in different ducts of aircraft gas turbine engines, in particular in inlet device ducts. Inlet devices must provide large values of the total pressure recovery factor and flow uniformity at the engine compressor inlet. The aim of this work is the verification of the operability of a technique developed earlier for the calculation of the parameters of a 3D turbulent flow in complex-shape ducts. The basic approach is a numerical simulation of 3D turbulent gas flows on the basis of the complete averaged Navier¬–Stokes equations and a two-parameter turbulence model. The proposed technique of numerical simulation of a 3D gas flow was tested by calculating a 3D laminar flow in a square pipe bent at a right angle. The calculated flow pattern is in satisfactory agreement with the experimental data on the flow structure in a pipe elbow reported in the literature. Based on a numerical simulation of a 3D turbulent flow in the air duct of one of the air intake configurations for an aircraft turboprop engine, the efficiency of that configuration is assessed. The calculated flow parameter nonuniformity at the air intake outlet, i. e., at the compressor inlet, is compared with that obtained earlier for another air intake configuration for the same engine. It is pointed out that the air intake configuration considered earlier provides a much more uniform flow parameter distribution at the engine compressor inlet. On the whole, this work shows that the quality of subsonic air intakes for aircraft gas turbine engines can be assessed using the proposed numerical technique of 3D gas flow simulation. The results obtained may be used in the aerodynamic improvement of inlet devices for aircraft engines of different types.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Pavlovskii, O. M. "Checking The Operability And Effectiveness Of Multilevel System Of Monitoring Aircraft Engine Vibrations." Техническая диагностика и неразрушающий контроль 2015, no. 2 (February 28, 2015): 39–44. http://dx.doi.org/10.15407/tdnk2015.02.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Titov, V. А., and A. М. Ben. "Моделювання технологічного процесу видавлювання заготовок компресорних лопаток." Обробка матеріалів тиском, no. 1(48) (November 1, 2019): 53–57. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-53(48).

Full text
Abstract:
Тітов В. А., Бень А. М. Моделювання технологічного процесу видавлювання заготовок компресорних лопаток // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 1 (48). – С. 53–57. Метою роботи є чисельне моделювання процесу видавлювання заготовок лопаток компресорів авіаційних двигунів при вирішенні задач пластичного деформування, порівняння результатів моделювання із реальними результатами. Показано спосіб використання сучасних систем моделювання, що дозволяють значно скоротити витрати та час розробки нового оснащення за рахунок віртуального моделювання процесу штампування, без виготовлення оснащення та завантаження ковальсько-пресового обладнання. В якості системи моделювання процесів використано програму QForm 2D/3D, за допомогою якої можна варіювати різними параметрами процесу деформування. Проведено моделювання технологічного процесу видавлювання заготовок компресорних лопаток газотурбінних двигунів. Процес видавлювання моделювався за фактичними розмірами лопатки та штампового оснащення. За формою профілю заготовки компресорної лопатки з урахуванням температурного розширення створено моделі штампового оснащення Розглянуто особливості створення тривимірної моделі, завдання параметрів моделі в розрахунковий модуль та нанесення сітки кінцевих елементів. Представлено результати комп’ютерного моделювання, показано характер плину металу при деформації, силові та енергетичні параметри процесу. Показано результати експериментальних досліджень, проведених на серії заготовок, що були отримані із поступовим збільшенням довжини пера до технологічних параметрів. Представлено відповідність форми видавленої заготовки, отриманої розрахунковим шляхом, зовнішньому вигляду реальної заготовки, характер заповнення порожнини матриці, а також місця утворення можливих дефектів. Показано застосування прикладних технологій для моделювання процесу деформації та виготовлення штампового оснащення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Владов, С. І., І. О. Дєрябіна, Н. В. Подгорних, С. А. Грибанова, and А. А. Яніцький. "Проблеми і перспективи застосування нейронних мереж у задачах моніторингу технічного стану авіаційних двигунів вертольотів у польотних режимах." Вісник Херсонського національного технічного університету 79, no. 4 (2021): 64–73. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2021.4.7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Владов, С. І., І. О. Дєрябіна, О. В. Гусарова, Л. М. Пилипенко, and А. В. Пономаренко. "Ідентифікація багаторежимної моделі авіаційних двигунів вертольотів у польотних режимах з використанням модифікованого градієнтного алгоритму навчання радіально-базисних нейронних мереж." Вісник Херсонського національного технічного університету 79, no. 4 (2021): 52–63. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2021.4.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Cherepova, Tetyana. "Wear-Resistant Alloy for Protection of Contact Surfaces of Working Aircraft Engine Blades from Oxidation at High Temperatures." Nauka ta innovacii 10, no. 4 (July 22, 2014): 22–31. http://dx.doi.org/10.15407/scin10.04.022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Lebediev, Volodymyr, Oleksandr Dubovyi, and Serhii Loi. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ (СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ) ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕПЛОЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ ПРИ ПЛАЗМОВОМУ НАПИЛЕННІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 32–41. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-32-41.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Плазмове напилення для створення захисник покриттів у різних галузях машинобудування, ремонту та відновлення є достатньо поширеним, зокрема при покращенні показників стійкості в авіаційних та судових двигунах, турбінах завдяки відносній простоті, низький вартості компонентів, отриманні високих результатів. Постановка проблеми. Однак поряд з явними перевагами плазмових покриттів вони мають достатньо суттєві недоліки, зокрема ті, що напилюються як захист від впливу тепла й мають схильність до відшарування, зокрема при неефективних складових матеріалів для їх нанесення на вузли та деталі й недостатньо вивчені щодо властивостей. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Відзначено, що напилення, яке проводиться за допомогою плазмового потоку, є дієвим технологічним засобом отримання надійних покриттів, у тому числі й теплозахисних, при цьому показано, що поруч з уже проведеними дослідженнями є проблеми, які потребують подальших пошукових робіт. Мета роботи. Метою цієї роботи є визначення характеристик плазмових покриттів, розробка математичного опису одного з них для використання як одного з параметрів та порівняльний аналіз запропонованих та отриманих результатів, зокрема з тими, що вже існують на теперішній час. Виклад основного матеріалу. Методами фізичних експериментів за вже існуючими методиками, спеціально розробленого математичного опису, отримання та детального опису й аналізу мікрошліфів покриттів при різних способах їх отримання встановлюються переваги покриттів, які нанесені способом плазмового напилення, при цьому підкреслено, що якісні покриття можуть бути отримані як в контрольованій, так не в контрольованій атмосфері. Висновки відповідно до статті. Встановлено, що здебільшого на стійкість напиленого шару щодо теплових впливів впливає склад матеріалу для напилення, при цьому необхідно виконувати тришарове напилення різними за складом матеріалів для кожного шару при певних відстанях сопла плазмотрона від поверхні. Також необхідно враховувати потужність плазмотрона при виконанні процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Bugaenko, B. V., E. A. Buturlia, and A. M. Kostin. "Розробка припою для паяння жароміцних нікелевих сплавів суднових газових турбін." Herald of the Odessa National Maritime University, no. 59(2) (January 19, 2020): 107–20. http://dx.doi.org/10.33082/2226-1915-2-2019-107-120.

Full text
Abstract:
Легування сплавів ренієм і танталом дозволило розробити нові сплави CM 93 і CM 96, що дозволило підвищити робочу температуру газу морських газотурбінних двигунів (ГТД) на 40-60 °С та забезпечити стійкість до високотемпературної сольової корозії (ВСК). Припій SBM-3 використовується для паяння авіаційних ЖНС. Для можли-вості його використання для паяння суднових ГТД запропоновано зни-зити температуру паяння введенням депресанту Si через припій НС-12. Si підвищує також стійкість до ВСК. До складу SBM-3 додавалось 10, 20 та 30 % мас. НС-12. Додавання припою НС-12 до SBM-3 при незмінній температурі паяння збільшує площу розтікання припою по поверхні CM 93 при температурі 1200 °С від 40 до 50 мм2; при температурі 1220 °С від 60 до 100 мм2; при температурі 1240 °С від 180 до 205 мм2. Площа розтікання припою зростає в 4-4,5 рази з підвищенням темпе-ратури паяння від 1200 до 1240 °С для всіх досліджуваних сумішей припою SBM-3 з НС-12. Крайовий кут змочування зменшується при збільшенні концентрації НС-12 від 10 до 30 % мас. В припої SBM-3: при темпера-турі 1220 °С від 6,3 ° до 4 °; при температурі 1240 °С від 4,8 ° до 3,3 °, а при температурі 1200 °С він складає приблизно 7 °. При підвищенні температури паяння від 1200 °С до 1240 °С крайовий кут змочування зменшується: при 10 % мас. НС-12 з 7,5 ° до 4,8 °; при 20 % мас. НС-12 з 6,5 ° до 4,0 °; при 30 % мас. НС-12 з 7,5 ° до 4,0 °. Розподіл Si по висоті краплі в діаметральній її площині не рівномірний. При температурі паяння 1200 °С на межі з основним металом Si відсутній, його концентрація зростає по висоті краплі і досягає максимального значення на її поверхні 12,71 % мас.(добавка НС-12 – 30 % мас.) Або в її центральній частині 2,64 % мас. (добавка НС-12 – 10 % мас. ) і 6,39 % мас. (добавка НС-12 – 20 % мас.). При температурі паяння 1220-1240°С максимальна кон-центрація Si спостерігається, майже на середині висоти краплі. З підвищенням температури паяння понад 1200 °С спостеріга-ється розчинення основного металу в припої, а також Si в основному металі на межі припій-основний метал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Харук, А., and І. Соляр. "ЗАПОЗИЧЕННЯ ІНОЗЕМНОГО ДОСВІДУ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ АВІАМОТОРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ В 1910-Х — 1930-Х РР." Сторінки історії, no. 52 (October 11, 2021). http://dx.doi.org/10.20535/2307-5244.52.2021.236162.

Full text
Abstract:
У статті досліджується розвиток авіамоторної промисловості України в 1910-ті — 1930-ті рр. під кутом впровадження у виробництво нових моделей двигунів. Доведено, що вирішальну роль для становлення і розвитку галузі у вказаний період відіграло запозичення іноземного досвіду. Відбувалось воно у двох формах: безліцензійного копіювання зарубіжних зразків або ж купівлі ліцензії на той чи інший тип двигуна. Ключові слова: авіаційний двигун, авіамоторна промисловість, завод № 29, Запоріжжя, військово-промисловий комплекс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Панін, В. В., and М. В. Купчик. "Аналітичне відображення характеристик компресорів авіаційних турбогвинтових двигунів." Proceedings of the National Aviation University 10, no. 3 (September 27, 2001). http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.10.12092.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Субботін, С. О., and О. В. Корнієнко. "НЕЙРОМЕРЕЖЕВЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИПРОБУВАНЬ ГАЗОТУРБІННИХ АВІАДВИГУНІВ." Automation of technological and business processes 10, no. 1 (April 9, 2018). http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v10i1.875.

Full text
Abstract:
Роботу присвячено вирішенню актуального завдання створення математичного забезпечення для побудови моделей кількісних залежностей на основі багатошарових нейронних мереж та вирішенню за його допомогою практичної задачі моделювання залежностей параметрів процесу роботи авіаційних двигунів під час їх випробувань. Запропоновано метод побудови глибоких нейронних мереж прямого поширення, який використовує коригувальну нейронну мережу для покращення результатів роботи звичайної нейромережі. Пропонована архітектура нейромережі складається з двох блоків-нейромереж: перший – чотиришарова нейромережа прямого поширення, другий – нейронна мережа, що виправляє результати роботи першої. Для цього значення виходу першої мережі передається на вхід другої разом із вхідними параметрами. При цьому для збільшення точності для кожного вихідного параметра будується окрема модель. Кожна з нейронних мереж навчається окремо, що дозволяє спростити та прискорити процес навчання. Навчання пропонованої нейромережі пропонується проводити на основі градієнтного методу та техніки зворотного поширення помилки. У процесі навчання мінімізується функція помилки мережі, яка визначає різницю між виходами мережі і реальними значеннями. Для збільшення точності моделі, побудованої на основі гібридної нейромережі із коригувальним блоком, пропонується виконувати відбір інформативних ознак шляхом послідовного видалення найменш інформативних ознак, доки помилка нейронної мережі не збільшиться від чергового видалення ознаки. Для прискорення відбору доцільно використовувати зменшену кількість епох навчання та не використовувати коригувальну нейронну мережу. Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує запропонований метод і дозволяє виконувати побудову нейронних мереж, їх навчання та тестування на вибірках даних; вирішено практичне завдання визначення значень параметрів авіаційних двигунів при проведені їх випробувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Тамаргазін, О. А., С. М. Осадчий, and Хаммуд Нізар. "Автоматизована система оцінки технічного стану авіаційних двигунів у експлуатації на базі граф-моделей." Proceedings of the National Aviation University 9, no. 2 (July 12, 2001). http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.9.12010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Ходак, М. О., В. Г. Демидко, and В. В. Ситниченко. "Оптимальне геометричне моделювання обводів перерізів повітрозабірників авіаційних двигунів гіперболо-еліптичних форм в системі AutoCAD." Proceedings of the National Aviation University 10, no. 3 (September 27, 2001). http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.10.12116.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Vladov, S., N. Nazarenko, N. Tutova, V. Moskalyk, and A. Ponomarenko. "MULTI-DIMENSIONAL TV3-117 AIRCRAFT ENGINE AUTOMATIC CONTROL SYSTEM BASED OF THE NEURAL NETWORK REGULATOR." Transactions of Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University, April 27, 2020, 79–84. http://dx.doi.org/10.30929/1995-0519.2020.2.79-84.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Vladov, S., Yu Shmelov, А. Siora, А. Yanitskyi, and А. Ponomarenko. "IMPROVING THE RELIABILITY OF TV3-117 AIRCRAFT ENGINE AUTOMATIC CONTROL SYSTEM USING ITS ON-BOARD NEURAL NETWORK MODEL." Transactions of Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University, April 27, 2020, 91–96. http://dx.doi.org/10.30929/1995-0519.2020.2.91-96.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography