Academic literature on the topic 'Авіатор'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Авіатор.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Авіатор"

1

Савчук, В. С. "Авіаційний тиждень на Південноросійській обласній сільськогосподарській, промисловій і кустарній виставці 1910 р. у Катеринославі: проект, який не здійснився." Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 1 (February 8, 2021): 81–89. http://dx.doi.org/10.15421/272010.

Full text
Abstract:
Мета статті – з’ясувати малодосліджені події повітроплавного та авіаційного життя Катеринослава в контексті світового розвитку авіації, визначити події, які привели до виникнення проекту проведення авіаційного тижня у Катеринославі та перебіг процесу його підготовки. Для досягнення мети дослідження використано аналітико-синтетичній, історико-хронологічний, порівняльно-історичний, логічний методи, метод синхронізації. Висвітлено події світового та вітчизняного рівня, які передували появі цього проекту. Визначено історіографію дослідження, доведено, що поряд з незначною кількістю публікацій, які розглядають розвиток авіації у Катеринославі, вони мають більше публіцистичний, ніж науковий характер. Зазначено ініціюючу роль цих публікацій для подальших досліджень. З’ясовано вплив Південноросійської обласної сільськогосподарської, промислової і кустарної виставки, яка відбулася у Катеринославі з липня 1910 р. по 10 жовтня 1910 р., на зародження ідеї проведення авіаційного тижня у Катеринославі та перебіг його підготовки. Висвітлено невідомі раніше факти активної реакції авіаторів, виробників літаків та авіаційних установ і об’єднань на можливість участі у Південноросійській обласній сільськогосподарській, промисловій і кустарній виставці. Наведено численні факти відповідних пропозицій щодо участі у виставці і доведено, що така активність сприяла висуненню проекту проведення міжнародного авіаційного тижня під час виставки. Показано, що планований авіаційний тиждень дійсно мав би міжнародний характер, міг відбутися за участю відомих авіаторів-пілотів (зокрема таких знаних у світі як С. І. Уточкін, Е. Жільбер), на ньому був би представлений широкий спектр конструкцій, здатних підняти людину і вантажі у повітря. Серед них повітряні кулі, дирижаблі, літаки різноманітних конструкцій тощо. Доведено, що планований міжнародний авіаційний тиждень такого масштабу був би першим в Україні і другим у Російській імперії. Здійснення цього проекту могло б зробити цю виставку непересічною історичною подією в розвитку авіаційної справи в Україні. Визначено причини, які в останній момент спонукали Розпорядчий комітет виставки відмовитися від реалізації цього проекту. Висловлено думку, що незважаючи на те, що даний проект не було здійснено, є всі підстави для твердження про його значимість для розвитку авіаційної справи в Україні. Ключові слова: Катеринослав, Південноросійська обласна сільськогосподарська, промислова і кустарна виставка, авіаційний тиждень, проект, авіаційна спільнота, фінансування, авіатори, літаки, дирижаблі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мікульонок, О. І. "Тріумф і трагедія авіатора Петра Нестерова." Сторінки історії, Вип. 44 (2017): 189–204.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Самойлов, Юрій. ""Пиріг" для авіаторів." Український туризм, no. 5 (2018): 24–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Самойлов, Юрій. "Наземка "підрізає" крила авіаторам." Український туризм, no. 1 (2019): 30–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Харук, Андрій Іванович. "ФРАНЦУЗЬКІ АВІАТОРИ ТА АВІАЦІЙНІ ЧАСТИНИ НА СХІДНОМУ ФРОНТІ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ." Військово-науковий вісник, no. 34 (November 10, 2020): 116–28. http://dx.doi.org/10.33577/2313-5603.34.2020.116-128.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Салій, А. Г,, С. М, Коротін, and О. В. Радько. "Славетні традиції Київського вищого військового авіаційного інженерного училища." Воєнно-історичний вісник 38, no. 4 (December 2, 2020): 273–83. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-38-4-273-283.

Full text
Abstract:
У статті проведено ретроспективний аналіз славетного шляху, пройденого Київським вищим військовим авіаційним інженерним училищем (далі — КВВАІУ), та його значного вкладу у формуванні багатьох поколінь висококваліфікованих авіаційних інженерів-професіоналів для їх самовідданої служби у лавах авіації Збройних Сил України. Наведені цікаві факти щодо основних етапів формування училища, змін у його керівництві, структурі, завданнях та видатних особистостей. Показано, що натепер правонаступником славетного вишу є Інститут авіації та протиповітряної оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, який уособлює собою спадкоємність поколінь і гідно продовжує почесну справу підготовки високопрофесійного кадрового резерву військових інженерів-авіаторів. Ключові слова: захисник Батьківщини, КВВАІУ, історичний шлях, авіаційний інженер, традиції
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Товмасян, В. Р. "МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФІНАНСОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ АВІАЦІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ." Підприємництво та інновації, no. 15 (December 30, 2020): 69–74. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/15.12.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати аналізу та оцінки ефективності фінансової політики підприємств на основі розробленого методичного підходу. Запропоновано визначати ефективність фінансової політики підприємства за нерівністю, відповідно до якої фінансова стійкість має перевищувати відтворюваність фінансових ресурсів, яка повинна перевищувати гнучкість власних вкладень у розвиток підприємства, що має перевищувати достатність фінансових ресурсів на незаплановані витрати. Відповідно до запропонованого методичного підходу до оцінювання ефективності фінансової політики здійснено її аналіз за групою досліджуваних підприємств авіаційної промисловості України з виведенням узагальнених результатів для зрізу підприємств досліджуваної промисловості. Проведено комплексне оцінювання показників ефективності фінансової політики ДП «Антонов», ТОВ «Київаеропроєкт», ДП Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», ДП «Харківський машинобудівний завод (ФЕД)» та ПАТ «Мотор Січ». Застосовано відповідні визначеним критеріальним ознакам інтегральні показники, які спрямовані на визначення відхилення сумарної величини ефективності регулюючих та оптимізуючих фінансових інструментів, що даватиме змогу визначати рівень покращення стану підприємства. Запропоновано методичний підхід до визначення ефективності фінансової політики на основі використання ієрархічної моделі побудови інтегрального показника, яка вміщує базові індикатори, а саме показники динаміки за об’єктами фінансової політики. Визначено, що для підвищення ефективності фінансової політики авіаційних підприємств на об’єкти фінансової політики слід спрямовувати регулюючі та оптимізаційні інструменти, які підвищуватимуть її рівень за критеріями «оборотність» та «стійкість». З’ясовано, що запропонований науково-методичний підхід до оцінювання економічних результатів ефективності фінансової політики підприємств авіаційної промисловості дасть змогу визначати її стан та коригувати систему прийняття рішень шляхом модернізації системоутворюючих елементів управлінського та економічного впливу на інноваційні процеси в посткризовий період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мікульонок, О. І. "ТРІУМФ І ТРАГЕДІЯ АВІАТОРА ПЕТРА НЕСТЕРОВА." Сторінки історії, no. 44 (June 27, 2017). http://dx.doi.org/10.20535/2307-5244.44.2017.105467.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Авіатор"

1

Трач, Алла Валентинівна. "Удосконалення процесів проєктування одягу із екошкіри на основі використання композиційних ознак стилю «Мілітарі»." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11350.

Full text
Abstract:
Метою дипломної роботи було удосконалення процесів проєктування одягу із екошкіри на основі використання композиційних ознак стилю «Мілітарі». В ході виконання роботи було досліджено основні характерні особливості одного з підстилів мілітарі – авіатор. Було розроблено ескізний проєкт авторської колекції одягу під назвою «Freedom of the sky». Крім того було виготовлено авторську колекцію одягу під назвою «Freedom of the sky», яка складається з п'яти ансамблів, в кожен з яких входить по 3-4 вироби різного асортименту. Модельні конструкції виконувались на базі програми автокад за методикою «Мюллер і син», в процесі моделювання верхнього одягу з екошкіри було використано усі чотири прийоми конструктивного моделювання. Для забезпечення якості готових виробів було обрано високопродуктивне швейне обладнання з урахуванням властивостей підібраних матеріалів. Також в ході дипломного проєктування було виконано аналіз технології обробки основних функціональних вузлів жіночої куртки, що дало змогу визначити найбільш ефективний спосіб обробки кожного окремого вузла, визначити висоток скорочення витрат часу та підвищення продуктивності праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Васильченко, Н. В., and Ю. М. Попок. "Якість як основа конкурентоспроможності ДП МО КАРЗ "АВІАКОН"." Thesis, Видавницто СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20920.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковалькова, Т. О. "ВРЕГУЛЮВАННЯ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ СТУДЕНТІВ-АВІАТОРІВ ЗАСОБАМИ КОГНІТИВНОЇ ПСИХОТЕРАПІЇ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2008. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковалькова, Т. О. "ВРЕГУЛЮВАННЯ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ СТУДЕНТІВ-АВІАТОРІВ ЗАСОБАМИ КОГНІТИВНОЇ ПСИХОТЕРАПІЇ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2008. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49123.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дроздова, Ольга Сергіївна, Ольга Сергеевна Дроздова, Olha Serhiivna Drozdova, and І. О. Панікаренко. "Вплив виробничої діяльності державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" на водні об'єкти." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31561.

Full text
Abstract:
В даній статті досліджено вплив виробничої діяльності державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" на водні об'єкти. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31561
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Куценко, І. М. "Науково-методичні положення розробки організаційного механізму реструктуризації промислових підприємств (на прикладі ДП "АВІАКОН")." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87076.

Full text
Abstract:
Механізм формування в Україні ринкових відносин супроводжувався питаннями адаптації господарюючих суб’єктів до нових умов функціонування. Єдиним способом адаптації до нових умов функціонування є їх реструктуризація. На сьогодні, необхідність реструктуризації вельми гостро стоїть перед багатьма вітчизняними підприємствами. У магістерській роботі визначені науково-практичні основи проведення реструктуризації підприємств в сучасних умовах. Досліджено інструментарій економічного обґрунтування доцільності її проведення.
Механизм формирования в Украине рыночных отношений сопровождался вопросами адаптации субъектов хозяйствования к новым условиям функционирования. Единственным способом адаптации к новым условиям функционирования является их реструктуризация. На сегодняшний день необходимость реструктуризации очень остро стоит перед многими отечественными предприятиями. В магистерской работе определены научно-практические основы проведения реструктуризации компаний в современных условиях. Исследован инструментарий экономического обоснования целесообразности его проведения.
The mechanism of the formation of market relations in Ukraine was accompanied by the adaptation of economic entities to new operating conditions. The only way to adapt to new operating conditions is to restructure them. Today, the need for restructuring is very acute for many domestic enterprises. The master's thesis identifies the scientific and practical foundations in current conditions. The tools of economic substantiation of expediency of its carrying out are investigated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography