Academic literature on the topic 'Автомобілі легкові'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Автомобілі легкові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Автомобілі легкові"

1

ІЛЬЧЕНКО, Андрій, Володимир ШУМЛЯКІВСЬКИЙ, Наталія КРУШИНСЬКА, and Олександр БАГІНСЬКИЙ. "Аналіз де-яких параметрів автомобілів, що ввезено в Україну з країн Європейського Союзу для подальшої їх експлуатації." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 14–22. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.83.

Full text
Abstract:
Розглянуто інформаційні джерела, що характеризують стан автомобілізації в Україні, тенденції щодо зростання обсягів продажу автомобілів в різних її регіонах. Зазначено, що найбільша кількість автомобілів на 1000 жителів зареєстрована в Києві та Київській області ,але за цим показником Україна значно поступається більшості країн ЄС. Така ситуація з автомобілізацію в країні стимулює ввезення автомобілів з Європи, а з урахуванням платоспроможності населення, це переважно автомобілі, що перебували в експлуатації. Діючі в останні роки правила ввезення вживаних автомобілів в Україну з країн ЄС з відтермінуванням реєстрації вплинули на суттєве збільшення парку автомобілів. На тип автомобілів, що ввозились, вплинули також екологічні обмеження щодо експлуатації в Європі дизелів.В Україні з точки зору енергоспоживання автодорожнім транспортом в порівнянні з 2000 роком зменшується в 1,5 рази частка споживання бензину, збільшується частка автомобілів що споживають зріджений нафтовий газ та дизельне пальне. Оновлення парку автомобілів в Україні відбувається низькими темпами, а подальша експлуатація дорожніх транспортних засобів з терміном служби понад 10 років негативно впливає на екологічні показники, і потребує вчасного контролю, діагностики та виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту.Оновлений порядок щодо розмитнення та подальша сертифікація для допуску к експлуатації на території України дозволили визначити параметри автомобілів, що були ввезені з Європейського Союзу.Проведено аналіз властивостей і параметрів автомобілів, що ввезено в Україну останнім часом з країн Європейського Союзу для подальшого їх використання. Встановлено, що основна їх частка - це легкові автомобілі з дизельними двигунами та пробігом 100-500 тис. км. Результати аналізу 1235 протоколів досліджень показують, що 87,41 % складають автомобілі з дизельними двигунами, 9,71 % - автомобілі з двигунами, що працюють на бензині. Чисельність розмитнених та сертифікованих для подальшої експлуатації в Україні автомобілів, що ввезено в Житомирську область, по місяцях досліджуваного періоду з квітня 2018 року по лютий 2019 року свідчить про їх збільшення в 2019 році до 2 разів відносно попередніх місяців. Третина автомобілів що були досліджені мали пробіг від початку експлуатації від 100 до 200 тисяч кілометрів, а ще третина від 300 до 300 тисяч кілометрів.Проведено аналіз властивостей і параметрів автомобілів, що ввезено в Україну останнім часом з країн Європейського союзу для подальшого їх використання. Встановлено, що основна їх частка - це легкові автомобілі з дизельними двигунами та пробігом 100-500 тис. км.Ключові слова: автомобіль, експлуатація автомобіля, експлуатаційні властивості автомобіля, подальша експлуатація
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мурашковська, Віра Петрівна, Ярослав Володимирович Кужельний, Василь Михайлович Скляр, and Олена Сергіївна Слєднікова. "Аналіз впливу технічного стану автомобіля на рівень аварійності на дорогах." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 28–37. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-28-37.

Full text
Abstract:
Однією з провідних галузей економіки багатьох країн є транспортна галузь. У сучасному світі автомобільний транспорт вважається одним із двигунів прогресу. Середній вік парку автомобілів Євросоюзу становить 8 років, США – 11 років, України – 22,4 роки. На сьогоднішній день в Україні склалася така невтішна економічна ситуація, коли вигідніше придбати автомобіль з пробігом, зокрема легковий, ніж новий із автосалону. Зазвичай, ці автомобілі мають знижені показники технічного стану та експлуатаційні характеристики. Також на ці параметри негативно впливають несвоєчасні регламентований технічний огляд, заміна витратних матеріалів, ремонт автомобіля, якими досить часто зловживають водії та власники автомобілів. Це все впливає на активну безпеку та рівень аварійності на дорогах.У статті розглянуто аналіз впливу технічного стану автомобіля на рівень аварійності на дорогах. Наведено показники смертності від дорожньо-транспортних пригод деяких країн світу, смертність в Європейському Союзі від дорожньо-транспортних пригод за віковими категоріями, кількість дорожньо-транспортних пригод в Україні за 2017–2020 роки, ефективність функціонування системи «водій – автомобіль – дорога – середовище» щодо попередження дорожньо-транспортних пригод і забезпечення безпеки дорожнього руху, швидкісні обмеження по тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, вплив швидкості на ймовірність отримання смертельних травм при наїзді транспортного засобу на пішохода, довжину гальмівного шляху при екстреному гальмуванні, динаміку насичення Європейського парку транспортними засобами з максимальною швидкістю руху більше 150 км/год, інфографіку автопарку України. Проаналізовано вплив технічного стану рульового керування, елементів підвіски та гальмівної системи на керованість і стійкість автомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мармут, І., Е. Рабінович, and Т. Волкова. "Силова взаємодія коліс автомобіля з повноопорним стендом з біговими барабанами." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 17 (March 18, 2020): 14–24. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.17.14-24.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання моделювання умов для отримання діагностичної інформації щодо складних об'єктів. Як приклад розглянута перевірка тягових якостей повнопривідних легкових автомобілів на інерційному стенді з біговими барабанами. Розроблена силова модель системи взаємодії автомобіля зі стендом з урахуванням конструктивних особливостей стенда і особливостей конструкції трансмісії автомобіля. Силова модель розглянутої системи містить в собі рівняння рівноваги кузова і двох мостів і рівняння руху барабанів і коліс автомобіля, що перевіряється. За результатами аналізу діючих сил у системі «автомобіль-стенд» визначено коефіцієнт використання навантаження q при тягових випробуванняхавтомобіля 4х4.Аналізуючи сучасні тенденції розвитку автомобілебудування, можна помітити, що з кожним роком збільшується кількість повнопривідних автомобілів. Серед них зустрічаються повноцінні всешляховики, універсальні «паркетники» (SUV), і навіть великі представницькі седани. Конструкції помітно відрізняються. Однак настільки несхожі машини ріднить загальна тенденція – трансмісії стають усе складніше. Витонченим механічним пристроям допомагає сучасна електроніка.З метою підвищення точності діагностування повнопривідних автомобілів на стенді необхідно:- застосування модульного повноопорного інерційного стенда з біговими барабанами, а також комп’ютеризованого діагностичного комплексу з наступною обробкою отриманих у процесі діагностування даних на ЕОМ із застосуванням системного методу та спеціального програмного забезпечення;- відтворення реальних режимів діагностування, для чого треба враховувати особливості силової взаємодії автомобіля зі стендом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

МИРОНЮК, Олег, Віктор ШЕВЧУК, and Віталій ГРАБОВЕЦЬ. "ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО ШУМУ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ НА ДОВКІЛЛЯ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 12 (November 26, 2019): 107–12. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i12.56.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання впливу транспортного шуму на довкілля. Проведено порівняння шумового поля легкових автомобілів марки Renault. Запропоновано раціональне шумове поле та показник спрямованості легкового автомобіля, що підвищує безпеку учасників дорожнього руху.Встановлено шумове поле автомобіля Renault Symbol і запропоноване раціональне шумове поле, для формування якого необхідне: дотримання допустимого рівня шуму на відстані 7,5 м від поздовжньої осі автомобіля; забезпечення підвищеної спрямованості шуму вздовж напряму руху, як чинник додаткового інформування пішоходів і водіїв про наближення автомобіля для забезпечення їх безпеки; забезпечення різного показника спрямованості з правої чи лівої сторони автомобіля залежно від організації дорожнього руху (правосторонній чи лівосторонній рух).На підставі аналізу отриманого шумового поля можна стверджувати, що на розподіл рівня шуму навколо автомобіля Renault Symbol найбільший вплив має двигун. Рівень шуму від випуску відпрацьованих газів на шумове поле має менший вплив, ніж шум власне двигуна.Таким чином, понизити загальний рівень шуму автомобіля, без зниження рівня його джерела, можна завдяки перерозподілу енергії шуму справа наліво і в напрямку руху (назад і вперед).Ключові слова: шумове поле, автомобіль, рівень шуму, безпека учасників дорожнього руху, показник спрямованості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КИЩУН, Володимир, Сергій ПУСТЮЛЬГА, Володимир САМЧУК, Валерій ДЕМБІЦЬКИЙ, and Валентин ПРИДЮК. "Формування класифікаційних ознак дорожніх легкових автомобілів." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 23–29. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.84.

Full text
Abstract:
Постійне розширення модельних рядів провідними автомобільними фірмами, створення нових типів легковиків вимагають встановлення кваліфікаційних ознак з метою поділу їх на класи. Відсутність єдиної уніфікованої класифікації дорожніх легкових автомобілів породжує труднощі під час підготовки нормативних документів, написання наукових праць, довідкової і навчальної літератури.Дана робота присвячена розробці системи класифікації дорожніх легкових автомобілів та створенню відповідного програмного забезпечення для ідентифікації сучасних марок моделей автомобілів. На підставі сформованих у роботі сегментів були встановлені класифікаційні ознаки легкових автомобілів. Окрім числових параметрів і позначень були також запропоновані позначення і назви класів. Результати ро-боти можуть бути використані для візуалізації, інтелектуального розпізнавання, організації та регулювання дорожнього руху, а також дадуть можливість полегшити ідентифікацію транспортних засобів на дорогах Європейського Союзу.Запропонована система класифікації може стати основою для створення відповідно-го стандарту за участю міжнародної організації із стандартизації ISO.Результати проведених досліджень можуть бути ефективно використані під час проектування, будівництва об’єктів інфраструктури автомобільного транспорту, виробництва і реалізації транспортних засобів. Вони можуть стати нормативною ос-новою під час здійснення фінансових операцій, пов’язаних із експлуатацією автомобілів, зокрема: розрахунків за паркування, визначення вартості послуг із миття, оформлення податкові платежів тощо.Ключові слова: класифікація автомобілів, габаритні розміри, база автомобіля, тип кузова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мармут, Игорь. "Розробка методики повірки системи вимірювання потужності на роликовому стенді пересувної діагностичної станції легкових автомобілів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 19–26. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.19-26.

Full text
Abstract:
Розвиток технічної діагностики автомобілів слід розглядати у безпосередньому зв'язку з розвитком всієї системи їх технічної експлуатації. В теперішній час розроблені різні засоби діагностування, які застосовуються в багатьох галузях промисловості і транспорту. Діагностику технічного стану багатьох агрегатів і систем автомобілів необхідно розглядати як особливий вид фізичного моделювання, що поєднує фізичні моделі з натурними приладами. Діагностичні стенди повинні забезпечувати моделювання фізичних процесів, що протікають у реальних дорожніх умовах. Є важливим реалістичне моделювання процесів взаємодії елементів автомобіля з діагностичним обладнанням з урахуванням реально діючих сил, яке дозволить підвищити точність діагностування автомобілів на стенді. У статті розглянуто питання моделювання умов для отримання діагностичної інформації щодо складних об'єктів. Як приклад розглянута перевірка тягових властивостей легкових автомобілів на інерційному роликовому стенді. Таке обладнання повинно мати навантажувальний пристрій, який може забезпечити проведення перевірки тягово-економічних властивостей легкового автомобіля. В якості альтернативи електричним машинам постійного та змінного струму, для навантажувального пристрою роликового стенда можна застосувати гідравлічний насос-мотор аксіально-поршневого типу. Для такого типу приводу потрібно розробити методику визначення потужності на колесах автомобіля. Паралельно з типовими методиками визначення потужності за допомогою балансирних пристроїв, пропонується для конкретної моделі стенда вимірювати потужність за перепадом тиску у гідросистемі. Крім того, вимірювальна система інерційного стенду повинна забезпечувати: об'єктивність оцінки параметрів, які заміряються; мінімальний час, необхідний для проведення діагностичних операцій; стабільність вимірів; простоту і доступність для обслуговуючого персоналу; необхідну точність вимірів. Для цього розроблені методики експериментального дослідження метрологічних характеристик (повірки) каналу вимірювання потужності та каналу вимірювання тиску в гідросистемі стенду. У висновках обґрунтована можливість застосування розробленої методики при проектуванні або модернізації інерційних роликових стендів для перевірки тягових властивостей легкових автомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ніколайчук, Л. Г., and Х. В. Бобуська-Дьєрдь. "ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ ТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ТА ОЗНАКИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ." Підприємництво і торгівля, no. 26 (July 2, 2020): 68–75. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-26-10.

Full text
Abstract:
Однією з найважливіших галузей суспільного виробництва є автомобільний транспорт, який покликаний задовольняти потреби населення, розвитку цивілізації і виробництва загалом. Розвиток і вдосконалення транспорту здійснюється відповідно до національної програми з урахуванням його пріоритету та на основі досягнень науково-технічного прогресу і забезпечується державою. Тому досить актуальним є питання законодавчого регулювання вільного обігу легкових автомобілів. Законами, кодексами (статутами) окремих видів транспорту та іншими актами законодавства України регулюються відносини, пов’язані з діяльністю транспорту. У роботі розглянуті особливості товарознавчих властивостей та оцінки якості легкових автомобілів. За сучасних високих темпів науково-технічного прогресу асортимент транспортних засобів став більш динамічним і складним. Все це вимагає всебічного аналізу властивостей, асортименту, вивчення і прогнозування тенденцій його розвитку, що дає підтвердження актуальності вибраної нами теми. Згідно з чинною нормативною базою, технічний стан транспортного засобу або агрегату визначається сукупністю змінних властивостей, які позначаються показниками конструктивних параметрів. Для автомобілів під час визначення технічного стану використовують параметри діагностики, які поєднані з конструктивними параметрами і демонструють про них ту чи іншу інформацію. Дуже важливим є питання ідентифікації легкового автомобіля, яка полягає у визначенні типу, моделі, версії транспортного засобу, а саме: його року виготовлення, комплектності, укомплектованості, повної маси, робочого об’єму двигуна тощо, визначається за даними підприємства-виробника легкового автомобіля. У роботі розкриті питання, що окреслюють перспективні напрями розвитку, а саме: створення на базі вдосконалених технічних засад виробів із принципово новими споживними властивостями, що надає споживачам зручності під час купівлі легкових автомобілів; створення умов для більшої конкурентоспроможності на ринку транспортних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шиндировський, І. М. "СУЧАСНИЙ СТАН ТОРГІВЛІ АВТОТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 66 (April 15, 2022): 85–91. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-66-12.

Full text
Abstract:
Автомобільна галузь знаходиться в епіцентрі розвитку сучасних технологій, створює умови для розвитку низки суміжних галузей економіки, активно сприяє засвоєнню високих передових технологій та створенню і подальшій реалізації складного кінцевого продукту, якими є автомобілі, з високою доданою вартістю. Така сфера діяльності також сприяє зайнятості населення, здійснює великі платежі і відрахування до бюджетів усіх рівнів. У статті досліджено сучасний стан торгівлі автотранспортними засобами. Розглянуто суб’єктний склад оптової та роздрібної торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами, їх ремонту, чисельність зайнятого населення у цій сфері. Проаналізовано обсяги реалізованої продукції та результативність діяльності суб’єктів господарювання в оптовій та роздрібній торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами, їх ремонті. Особлива увага приділена ринку нових легкових автомобілів в Україні. Ідентифіковано структуру вітчизняного первинного ринку легкових автомобілів. Розглянуто фактори, що впливають на стан вітчизняного ринку автотранспортних засобів. Досліджуються проблеми торгівлі автотранспортними засобами. Визначено, що причинами уповільнення темпів розвитку торгівлі новими автомобілями є низька купівельна спроможність населення, яке все більше орієнтується на сегмент недорогих автомобілів, відсутність доступного механізму кредитування, а також державна політика лібералізації імпорту вживаних автомобілів. Водночас в Україні розвивається вторинний ринок автомобілів, що дає змогу вітчизняним автодилерам розширити сервісний складник свого бізнесу. За результатами дослідження визначаються перспективні напрями розвитку торгівлі автотранспортними засобами. Зроблено висновок про необхідність проведення активної протекційної політики з боку держави з метою захисту інтересів вітчизняних автовиробників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зыбцев, Юрий. "Зміна конфігурації кривої крутного моменту двигуна під час розгону автомобіля." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 45–51. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.45-51.

Full text
Abstract:
У розглянутих випадках спостерігається зсув частоти максимального моменту як в область низьких, так і в область високих обертів, причому напрямок зсуву можна однозначно прив'язати до типу двигуна або фірмі-виробнику, хоча варто відзначити, що у всіх згаданих двигунів групи Volkswagen максимуми зміщені вправо. У більшості випадків максимальний крутний момент при розгоні знижується. На перевірених автомобілях зниження не виходить за межі 8%. Це слід використовувати при вирішенні практичних завдань, наприклад, обчисленні часу розгону автомобілів. У зоні низьких частот у деяких двигунів момент падає в 3–6 разів у порівнянні з номінальним, отриманим в сталих режимах. Імовірно, ступінь цього падіння залежить від технічного стану двигуна, наприклад, зношеності циліндро-поршневої групи. Отримані результати не дають підстав для вироблення практичних рекомендацій, проте явно вказують на необхідність подальшого вивчення питання. Потрібні більш великі і ретельні дослідження, зокрема, з урахуванням віку двигуна, щоб виключити вплив технічного стану. Експериментальні дослідження представлені у вигляді експериментальних залежностей, які відображають криві крутного моменту двигунів легкових автомобілів, що знімаються на сталих навантаженнях при розгоні, залежать від діапазону швидкостей і від темпу розгону. При розгоні в дорожніх умовах максимальне значення крутного моменту виходить при меншій кутової швидкості обертання на 100-200 хв-1. Розроблено методику відновлення кривої крутного моменту за параметрами розгону і вибігу автомобіля при допущенні, що статичні опору при розгоні і вибігу однакові, а динамічний радіус дорівнює радіусу каченя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sribna, Y. V., and V. V. Stupnytskyi. "ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНОЇ МІЖНАРОДНОЇ ПОЛІТИКИ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, no. 90 (October 2, 2020): 211. http://dx.doi.org/10.31713/ve2202020.

Full text
Abstract:
В статті доведено, що автопромисловість є одним з найважливіших сегментів світової економічної системи та економік переважної більшості держав. На сьогодні автомобілебудування є досить високим науковоємким виробництвом і автомобільна промисловість виступає однією з основ науково-технічного прогресу. Формування сучасного національного ринку легкових автомобілів здійснюється за рахунок досконалої державної політики уряду. Тим самим в результаті її успішної реалізації держава щорічно забезпечує стабільні темпи економічного розвитку та гарантує високий рівень зайнятості населення країни. Перспективи зростання виробництва автомобілів українськими підприємствами обмежені не стільки відсутністю ємного ринку, скільки відсутністю додаткових ресурсів для інвестування в збільшення потужностей. У такій ситуації розвиток автомобілебудування України безпосередньо залежить від приходу серйозних іноземних інвесторів, що принесуть у галузь не тільки капітал у фінансовій формі, але й нові технології, що так необхідні у виробництві автомобілів. За рахунок інноваційного розвитку автомобілебудування Україна зможе реалізувати конкурентоспроможну продукцію як на національному, так і на світових ринках, що забезпечить входження України в міжнародне економічне співтовариство. Відзначено, що основною проблемою автомобільного ринку України, є те що український виробник не виробляє ті автомобілі, які могли б задовільнити споживача, тому активно розвивається імпорт автомобілів з Європи. Зроблено висновки, що український ринок для європейських автомобільних компаній є перспективним в плані реалізації вживаних автомобілів європейських країн, тим самим забезпечується гарантований збут нових комфортних автомобілів для європейців під їхній рівень купівельної спроможності. На перспективу територія України буде придатна лише для кінцевої парковки вживаних автомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Автомобілі легкові"

1

Чернобровкіна, Світлана Віталіївна. "Дослідження автомобілебудування в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37025.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чернін, О. М. "Дослідження зносу зубчастих коліс коробок швидкостей та його впливу на ресурс легкових та вантажних автомобілів автомобіля /комплексний проєкт/." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23214.

Full text
Abstract:
Чернін, О. М. Дослідження зносу зубчастих коліс коробок швидкостей та його впливу на ресурс легкових та вантажних автомобілів /комплекс-ний проєкт/ : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / О. М. Чернін ; керівник роботи В. І. Кальченко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 99 с.
В даній випускній кваліфікаційній роботі магістра було розглянуто та розраховано види зносу зубчастих коліс коробок швидкостей легкового автомобіля. У якості автомобіля прототипу було обрано ВАЗ 2109. Також були визначені впливи на ресурс легкового автомобіля у зв’язку зі зносом зубчастих коліс. В ході виконання роботи було проведено розрахунки крутних моментів на валах та зубчастих зачепленнях, перевірка контактних напружень, розрахунок зубців на витривалість, розрахунок зубчастих коліс на міцність при згині, розрахунок на міцність валів коробок передач. Після виконання зазначених розрахунків було проаналізовано вплив на роботу легкового автомобіля зносу зубчастих коліс.
In this final qualification work of the master the types of wear of gears of gearboxes of a car were considered and calculated. VAZ 2109 was chosen as the prototype car. Impacts on the service life of the car due to gear wear were also determined. During the work, the calculations of torques on the shafts and gears, check the contact stresses, the calculation of the teeth for endurance, the calculation of the gears for bending strength, the calculation of the strength of the shafts of gearboxes. After performing these calculations, the impact on the operation of the car wear of the gears was analyzed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стрелец, Володимир Васильович, Владимир Васильевич Стрелец, Volodymyr Vasylovych Strelets, Д. А. Пирогов, and Н. Ю. Ахмедов. "Механические и автоматические коробки передач легковых автомобилей." Thesis, Сумский государственный университет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67484.

Full text
Abstract:
Современные легковые транспортные средства комплектуются различными типами КПП, среди которых наиболее популярны: ступенчатые-механические, автоматические, роботизированные (типтроники) и бесступенчатые - вариаторные.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прохницька, Г. Л. "Кон"юнктура глобального ринку легкових автомобілів." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Свиридов, А. А., and Александр Евгеньевич Истомин. "Повышение эффективности управления курсовой устойчивостью путем учета результатов измерения давления в шинах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Москаленко, А. А. "Проект легкового автомобіля з розрахунком гальмівної системи." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23186.

Full text
Abstract:
Москаленка, А. А. Проект легкового автомобіля з розрахунком гальмівної системи випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт / А. А. Москаленка ; керівник роботи В. М. Скляр ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 72 с.
Проведено аналітичний огляд легкових автомобілів певного класу й модельного ряду автомобілів. Проведено визначення масових показників та параметрів автомобіля та його двигуна. Проведено розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна, силового балансу автомобіля та визначення параметрів трансмісії. Проведено розрахунок показників динамічності автомобіля при рівномірному та не рівномірному русі, метод силового балансу та динамічної характеристики. Проведено розрахунок паливної економічності автомобіля. Розглянули види гальмівних механізмів, виконали розрахунок та модернізацію гальмівної системи. При виконанні кваліфікаційної роботи бакалавра розрахунки та креслення виконували в таких програмах, як: “Компас” та “Mathcad”.
An analytical review of cars of a certain class and model range of cars was conducted. The determination of mass indicators and parameters of the car and its engine is carried out. The calculation of the external speed characteristics of the engine, the power balance of the car and the definition of transmission parameters. The calculation of the dynamics of the car with uniform and non-uniform motion, the method of force balance and dynamic characteristics. The calculation of fuel efficiency of the car is carried out. The types of brake mechanisms were considered, the calculation and modernization of the brake system were performed. During the bachelor's qualification work, calculations and drawings were performed in such programs as "Compass" and "Mathcad".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Руденко, В. В. "Конкуренція на ринках легкових автомобілів країн Центральної та Східної Європи." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Златова, І. О. "Аналіз ринку легкових автомобілів в умовах сучасної митної політики України." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48190.

Full text
Abstract:
Кон’юнктура автомобільного ринку України зазнала динамічних змін з початку 2013 р. через очікування введення та подальше прийняття постанови про нові митні збори на імпорт автомобілів. Актуальність даної проблеми пов’язана з тим, що автомобільний ринок є індикатором розвитку економіки в цілому та рівня життя населення в особливості. 13 квітня 2013 р. було остаточно введено спеціальне мито на імпортні автомобілі, яке складає 6,46-12,95% від вартості нового авто та залежить від об’єму двигуна, а саме стосується двигунів об’ємом 1 -2,2 л. Внаслідок цього автомобілі, що підпадають під спеціальне мито, подорожчають в середньому на 10%. Проте, враховуючи той факт, що сегмент автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом 1-2,2 л є одним з найбільш об’ємних в Україні, підвищення цін прогнозується також на інші категорії авто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пінчук, О. А. "Проєкт легкового автомобіля ВАЗ 2111 з модернізацією зчеплення." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23203.

Full text
Abstract:
Пінчук, О. А. Проєкт легкового автомобіля ВАЗ 2111 з модернізацією зчеплення : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / О. А. Пінчук ; керівник роботи В. І. Венжега ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 73 с.
При виконанні розрахунково-графічної роботи будо визначено : – визначення силового навантаження на осі і вибір шин для автомобіля; – розрахунок і побудова зовнішньої характеристики двигуна для автомобіля; – розрахунок і вибір передавальних чисел механічної трансмісії; – розрахунок тягово-швидкісних характеристик автомобіля; – розрахунок динамічних характеристик і динамічного паспорта автомобіля; Також побудували – загальне креслення автомобіля, виконане в трьох проекціях, з простановкою основних розмірів – зовнішня швидкісна характеристика двигуна, тягова характеристика автомобіля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бродосюк, П. В. "Проєкт легкового автомобіля Toyota Corolla 1,3 2013 з модернізацією підвіски." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23197.

Full text
Abstract:
Бродосюк, П. В. Проєкт легкового автомобіля Toyota Corolla 1,3 2013 з модернізацією підвіски : випускна кфаліфікаційна робота : 274 "Автомобільний транспорт" / П. В. Бродосюк ; керівник роботи В. І. Венжега ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 146 с.
В даному дипломному проекті був спроектований легковий автомобіль. Для виконання даного розрахунку вихідним матеріалом був конструктивний прототип автомобіля, виконавши порівняльний аналіз серед схожих автомобілів, вибрали прототип ВАЗ 2108, робочі параметри якого близькі до вказаних в завданні, по якому було виконано розрахунок. В розділі визначення масових показників автомобіля, визначили загальні параметри автомобіля, його розподіл ваги по осям, параметри двигуна, та визначили шини автомобіля, які краще за все підійдуть для коліс, щоб витримати певне навантаження розрахували передаточні числа на кожній з передач. Потужність двигуна при розрахунках складає 61,5 кВт, максимальну швидкість яку може розвивати Vmax =150 км/год, максимальні оберти колінчатого вала nmax = 5600 хв.-1 Передавальні числа КП: 1-ша передача і1 = 2.6; 2-га передача і2 = 2.0; 3-тя передача і3 = 1.6; 4-та передача і4 = 1.3; 5-та передача - пряма (і5 = 1). Передавальне число передачі заднього ходу ізх = 2.3. Виконали розрахунок двигуна, а саме тепловий розрахунок двигуна на кожній стадії роботи кривошипно-шатунного механізму, побудували графік скруглення індикаторної діаграми, потім визначили кінематику та динаміку КШМ, розрахували сумарні сили, які діють на кривошипно-шатунний механізм, шатунні шийки колінчастого валу, та побудували діаграму зносу й визначили набігаючи моменти, що діють на вал. При вирішенні задач, пов’язаних з визначенням динамічних властивостей автомобіля користувались його тяговою характеристикою. При цьому використовували зовнішню швидкісну характеристику двигуна. Для побудови графіків силового балансу брали розрахунки для всіх передач автомобіля. За показниками тягової характеристики автомобіля побудували силовий баланс автомобіля. Динамічну характеристику будували на основі тягової характеристики автомобіля.. Також крім динамічної характеристики двигуна побудували номограму навантажень.Побудували графік прискорень автомобіля (залежність прискорення від швидкості руху автомобіля). Максимальне значення прискорення j=2.62 м/с2при швидкості руху V=6.641 м/с. Побудували графік залежності від швидкості руху автомобіля часу, шляху розгону і шляху гальмування. В розділі з паливною економічністю автомобіля визначили витрату палива в різних експлуатаційних умовах автомобіля, й за даними розрахунками побудували графік витрати палива при різних дорожніх умовах видно, що найбільш економічний режим руху при ψ = 0,015, та при швидкостях 15…25 м/с. Спеціальна частина кваліфікаційної роботи складається з двух розділів, в першому розділі виконали розрахунок КПП. Визначили число зубців шестерень. Після проведення розрахунків отримали такі значення: z1 = 12, z2 = 19, z3 = 27, z4 = 31, z5 = 38, z6 = 38, z7 = 40, z8 = 40, z9 = 35, z10 = 31, Визначили модуль зубців. За даними розрахунків приймаємо m=2.75. Провели перевірку на міцність, умова виконується. У другому розділі спеціальної частини було розглянуто вторинний вал коробки перемикання передач з подальшою розробкою технологічного процесу відновлення деталі. При відновленні валу КПП була виконана технологічна карта, за допомогою якої вибрали методи усунення для кожного дефекту. Вибрані варіанти кріплення деталі під час обробки на різних операціях, розробили технологічний маршрут відновлення деталі. Провели розрахунки припусків, режимів обробки та норм часу. Наведено інструкцію з охорони праці при фрезеруванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography