Academic literature on the topic 'Абсорбційна спектроскопія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Абсорбційна спектроскопія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Абсорбційна спектроскопія"

1

І. Юрченко, Олег, Тетяна В. Черножук, Олександр М. Бакланов, and Олексій А. Кравченко. "АНАЛІЗ ВОДИ І ДОННИХ ВІДКЛАДНЕНЬ РІЧКИ ТИГР (ІРАК) З ВИКОРИСТАННЯМ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ОБРОБКИ, НЕІОННИХ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН І β-ДИКЕТОНАТІВ МЕТАЛІВ ЯК СТАНДАРТНИХ ЗРАЗКІВ СКЛАДУ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 2 (July 20, 2021): 173–78. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i2.214575.

Full text
Abstract:
Методами атомно-абсорбційної спектроскопії і атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв'язаною плазмою проведено визначення вмісту купруму, кадмію, цинку і плюмбуму у воді річки Тигр (Ірак). Показано, що результати обох методів є рівноточними, розбіжність між ними є незначимою і виправданою випадковими похибками. Використання Тритон Х-100 дозволило знизити межі виявлення металів в 1,5-5 разів у порівнянні зі стандартним підходом. Рентгенофлуоресцентним методом і атомно-абсорбційним методом холодного пару визначено вміст меркурію в донних відкладеннях. Знайдена концентрація меркурію в донних відкладеннях річки Тигр перевищувала в середньому в 1.5-2 рази нормативні показники, встановлені для неї в Іраку (0.2 мг / кг). Нові стандартні зразки складу на основі ацетилацетонатів купруму, цинку, кадмію, плюмбуму і дімедонату меркурію (I), β-дикетонатів металів дозволили підвищити прецизійність і точність вимірювань за рахунок зближення хімічного складу аналізованих зразків і зразків порівняння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kozubovsky, V., and Yu Bilak. "Фазові методи в абсорбційній спектроскопії." Ukrainian Journal of Physics 66, no. 8 (September 8, 2021): 664. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe66.8.664.

Full text
Abstract:
Аналiз газового складу повiтря є актуальною задачею, оскiльки вiд його якостi залежить самопочуття i здоров’я людини. Бiльшiсть методiв аналiзу газового середовища є недосконалими, часто вiдсутнi необхiднi чутливiсть, селективнiсть i точнiсть. Стаття присвячена аналiзу можливостi оптимiзацiї селективностi i точностi iнтерферометричних (рефрактометричних) приладiв газового аналiзу. Основна iдея ро-боти полягає у демонстрацiї можливостi переходу вiд безпосереднього вимiрювання вiдношення iнтенсивностей свiтлових потокiв до вимiрювання частотних зсувiв та частоти випромiнювання, що суттєво пiдвищує точнiсть i чутливiсть вимiрювань. Для пiдвищення ж селективностi аналiзу авторами роботи пропонується проводити вимiрювання в областi аномальної дисперсiї аналiзованого газового компонента. Наявнiсть фазової складової корисного сигналу, яка в областi аномальної дисперсiї на декiлька порядкiв бiльше амплiтудної складової i лiнiйно залежить вiд величини концентрацiї, дозволяє проводити вимiрювання в широкому дiапазонi концентрацiй аналiзованого компонента. Все це вiдкриває новi можливостi для iнтерферометричних методiв газового аналiзу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мішра, Анкіт Чанд, and Снеха Гупта. "Аналіз важких металів у промислових ґрунтах за допомогою атомно-абсорбційної спектроскопії і їх зв’язок з деякими властивостями ґрунту." Технічна інженерія, no. 2(88) (November 30, 2021): 77–85. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-2(88)-77-85.

Full text
Abstract:
Ураження ґрунту є передумовою небезпеки для здоров’я людей на різних рівнях, а також міст і міських районів. Переважна кількість металів з плавильних заводів як отруйні стоки скидається в біологічну систему і пов’язана з небезпекою для здоров’я. Сучасна індустріалізація є основною причиною випуску різних металів, які потрапляють до бруду у вигляді аерозолів, твердих частинок, залишків, стічних вод і твердих відходів. Ці стійкі метали будуть переходити з ґрунту в рослини, що в кінцевому підсумку поставить під загрозу добробут людини. Принциповим моментом цього дослідження є вирішення проблеми концентрації важких металів у ґрунтах промислових земель зони Горакхпур (Гіда) (промислова). Промисловий викид, який безпосередньо скидається в атмосферу і в кінцевому підсумку потрапляє в ґрунт, значною мірою викликає забруднення. Для вивчення цього питання було зібрано 10 різних зразків з різних ділянок. Проби ґрунту з цих конкретних ділянок були висушені і оброблені азотною кислотою. Ці зразки були досліджені за допомогою атомно-абсорбційної спектрофотометрії (ААС). Вміст кадмію, миш’яку, свинцю, хрому, заліза, міді, цинку і марганцю в мг/кг коливався від 35,32 до 44,9053, ND, ND,23.603-39.80203,4.2-7.5,0.114-1.8,0.52-4 і 1.04-10. У роботі також представлено статистичний аналіз даних. Після оцінки цих зразків ми з’ясуємо постійний взаємозв’язок між основними металами та іншими елементами ґрунту, які є природними (органічні речовини) і кислотністю. Атомно-абсорбційна спектрометрія – це стратегія, що корисна для оцінки кількості досліджуваних компонентів, наявних у зразках ґрунту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Savych, A. O., and S. M. Marchyshyn. "АНАЛІЗ МІНЕРАЛЬНОГО СКЛАДУ РОСЛИННИХ АНТИДІАБЕТИЧНИХ ЗБОРІВ." Medical and Clinical Chemistry, no. 2 (August 25, 2020): 81–86. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i2.11364.

Full text
Abstract:
Вступ. Цукровий діабет є глобальною соціальною проблемою у сфері охорони здоров’я, що зумовлена швидкими темпами поширення цього захворювання та розвитком серйозних ускладнень у вигляді діа­бетичних ангіопатій, які істотно знижують якість і тривалість життя пацієнтів. З метою вирішення даної проблеми варто здійснювати оптимізацію існуючої фармакотерапії, зокрема за допомогою фіто­зборів, що зможуть впливати на різні ланки патогенетичного механізму розвитку цукрового діабету та його ускладнень завдяки широкому спектру біологічно активних речовин. У цьому відношенні особливої уваги заслуговують мінеральні речовини, оскільки багато з них бере участь у регулюванні вуглеводного обміну. Мета дослідження – вивчити мінеральний склад рослинних антидіабетичних зборів, які застосовують у народній медицині для лікування та профілактики цукрового діабету. Методи дослідження. Якісний склад та кількісний вміст макро- і мікроелементів визначали методом атомно-абсорбційної спектроскопії з атомізацією у повітряно-ацетиленовому полум’ї. Результати й обговорення. Під час дослідження було виявлено і встановлено кількісний вміст 5 макро- та 4 мікроелементів у рослинних антидіабетичних зборах № 3, № 4, № 7, № 13, № 19. За результатами дослідження, серед макроелементів найбільший вміст Na в антидіабетичному зборі № 4, K – в антидіабетичних зборах № 4 та № 7, Fe – № 4 і № 19, Mg – № 3 та № 19, Ca – № 4 і № 19; серед мік­ро­елементів, які мають значний вплив на розвиток, лікування та перебіг цукрового діабету, найвищий вміст Zn виявлено в антидіабетичних зборах № 13 і № 7, Cr – № 7 та № 19, Mn – в антидіабетичному зборі № 19, Cu – № 4. Висновок. Результати дослідження дозволяють прогнозувати виражену гіпоглікемічну активність антидіабетичних зборів за патогенетичним механiзмом впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

А. Голіченко, Олександр, Наталія І. Штеменко, Олена Величко, and Олександр Штеменко. "ЗВ’ЯЗУЮЧА АКТИВНІСТЬ БЕНЗІМІДАЗОЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ДИРЕНІЮ(ІІІ), ЩО МІСТИТЬ ЧЕТВЕРНИЙ ЗВ’ЯЗОК, ДО НЕКАНОНІЧНОЇ ДНК." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 2 (July 20, 2021): 211–18. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i2.229841.

Full text
Abstract:
Метою роботи було дослідження зв’язуючої активності сполук диренію(III) з бензімідазольними лігандами, до складу яких входить четверний зв’язок метал-метал, з ДНК G4-квадруплексами. Комплекси диренію(III) з унікальним четверним зв’язком є особливо багатообіцяючими кандидатами для клінічного застосування через їх дуже низьку токсичність, протипухлинну та антиоксидантну активності. Зв’язування ДНК G4 з комплексами Re(III) було досліджено за допомогою електронної абсорбційної спектроскопії шляхом титрування. Ми отримали дані про гіперхромізм та зсув максимуму поглинання у бік низьких хвиль (синій зсув) в УФ-області, що корелює з конформаційною зміною ДНК G4 за умови зв’язування або комплексоутворення речовин, які не належать до інтеркаляторів, а проявляють жолобочне зв’язування. Спектральні дані показали, що комплексна сполука диренію(III) з бензімідазольними лігандами досить сильно взаємодіє з G4 (Kb = 5.258·104 для c-kit1 та 4.653·104 для HTelo22). Ми виявили, що додавання G4-квадруплексів (ckit-1 або HTelo22) призводило до інтенсивного збільшення максимуму поглинання у видимій області, що було однаковим для обох нуклеотидів. Таке збільшення інтенсивності не може описати утворення будь-якого іншого комплексу без четверного зв’язку реній-реній. Можна припустити, що таке поглинання виникло за рахунок ді(три, полі)-мерізаціі нуклеотид-комплексної сполуки. Гіперхромізм і константа зв’язування комплексної сполуки диренію(III) вище для c-kit1 у порівнянні з HTelo22, що дозволяє припустити, що c-kit демонструє більш інтенсивну взаємодію. HTelo22 не містить вільних гуанінів, крім тих, які беруть участь в утворенні G4, в той час як c-kit1 містить три неупакованих гуаніна, що робить їх потенційно доступними для більш легкого ковалентного зв’язування сполукою диренію(III) з бензімідазольними лігандами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ощипок, Ігор Миколайович. "Застосування абсорбційної ІЧ - спектроскопії для виявлення складу димо-повітряної суміші горіння деревини при копченні м’ясних виробів." Scientific Works 85, no. 1 (August 31, 2021). http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v85i1.2075.

Full text
Abstract:
В статті досліджені перспективи виявлення вмісту димо-повітряних компонентів в повітрі, що утворюються при спалюванні деревини. Розглянуті задачі з детектування слідів газоподібних речовин в локальній зоні повітряного середовища. Дане завдання відноситься до числа найбільш складних завдань газового аналізу, що обумовлюється малими концентраціями шуканих речовин і навпаки, високим вмістом сполук, що перешкоджають аналізу. Звернута увага на інтерпретації ІЧ спектрів, які полягають у тому, що враховується не тільки положення максимумів характеристичних смуг, але і на їх інтенсивності, формі, розташуванню щодо інших смуг. Про природу і кількість речовини в димо-повітряної суміші можна судити відповідно по числу і положенню піків в ІЧ-спектрах поглинання (якісний аналіз), а за інтенсивністю цих смуг - про кількість речовини (кількісний аналіз). Поліпшення чутливості і селективності методу можливе шляхом підвищення роздільної здатності приладів, а також використання різних прийомів формування та обробки аналізованого сигналу. Одним із прийомів формування аналізованого сигналу є диференційний метод. використовуваний метод повинен бути високочутливим, точним, швидкодіючим і забезпечувати селективність виявлення складових димо-повітряної суміші, і може припускати роботу на деякій відстані. Розглянута ідея методу, яка полягає в одночасному пропусканні через димо-повітряну суміш, що знаходиться в термокамері зондуючого випромінювання на двох довжинах хвиль, перша з яких збігається з максимумом смуги поглинання досліджуваної речовини, а друга так звана опорна до неї довжина хвилі, тобто довжина хвилі близька до зондуючої, але яка не лежить в смузі поглинання. Співвідношення сигналів на виході опорного і вимірювального каналів не залежить від стабільності джерела і приймача випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Абсорбційна спектроскопія"

1

Лисенко, С. М. "Кількісний вміст макро- та мікроелементів в Hypericum perforatum (трава звіробій)." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11557.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тарабара, У. К. "Спектроскопічне та молекулярно-динамічне дослідження фібрилярних агрегатів білків." Thesis, Харьков: ХНУ имени В. Н. Каразина, 2021. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16388.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 105 – Прикладна фізика та наноматеріали (Галузь знань 10 – Природничі науки)
Дисертаційна робота присвячена вирішенню однієї з важливих проблем сучасної фізики біополімерів, пов’язаної із встановленням молекулярних механізмів структурного переходу білків із нативної конформації в агрегований фібрилярний стан. Мета роботи полягала у з’ясуванні закономірностей взаємодії нових флуорохромів з фібрилярними агрегатами білків та визначенні молекулярних детермінантів процесу фібрилізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography