Academic literature on the topic 'Абсорбент'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Абсорбент.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Абсорбент"

1

Лавренченко, Г. К., and Б. Г. Грудка. "Підвищення термодинамічної ефективності виробництва і використання діоксиду вуглецю." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 122–32. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1948.

Full text
Abstract:
У цій статті досліджується комплекс проблем, починаючи від отримання газоподібного діоксиду вуглецю з різних джерел постачання та завершуючи аналізом характеристик вуглекислотних установок. Удосконалення вуглекислотних установок безпосередньо пов'язано з підвищенням ефек­тивності застосовуваних в них процесів, способів і схем. Приділено увагу економічному отриманню СО2 з продуктів згорання природного газу. Пропонується заміна в абсорбційно-десорбційній установці абсорбенту МЕА на абсорбент МДЕА (метилдіетаноламін), що дозволить заощадити гріючий пар і зменшити кратність циркуляції розчину. Розглянуто два типи вуглекислотних стан­цій, що працюють на природному газі: традиційної технологічної побудови; і з новими схемами, в яких застосовуються процеси когенерації та тригенерації. В даний час вважається, що доцільніше виробляти один універсальний продукт – низькотемпературний рідкий діоксид вуглецю, який легко можна трансформувати в будь-який інший його вид і необхідний стан. Обґрунтовано зниження енергетичних витрат в установках традиційного типу. На їх основі можна проводити модернізацію і реконструкцію існуючих вуглекислотних станцій. Показано, що при використанні продуктів згорання від стороннього джерела, наприклад, котельні установки, вуглекислотна станція для виробництва тієї ж кількості низькотемпературного рідкого діоксиду вуглецю буде витрачати, як мінімум, на 30% менше природного газу. Включення когенераційної установки до складу вуглекислотної станції дозволить одночасно виробляти крім рідкого діоксиду вуглецю, також електроенергію і теплоту. Утилізація теплових потоків в такій вуглекислотній станції може здійснюватися в паротурбінній установці, яка генерує додатково до 40% електроенергії. Видалення кисню з димових газів і повне осушення і очищення викидного потоку з абсорбера дозволяє отримати чистий газоподібний азот як додатковий продукт. Ексергетичний ККД запропонованого енерготехнологічного комплексу досягає 40%, тобто в 10 разів перевищує його значення для традиційних вуглекислотних станцій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дорошенко, О. В., and А. Р. Антонова. "Сонячні абсорбційні системи кондиціювання повітря на основі двоступінчастої регенерації абсорбенту." Refrigeration Engineering and Technology 55, no. 2 (April 30, 2019): 97–108. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i2.1358.

Full text
Abstract:
Розроблені принципові схеми багатофункціональних сонячних систем осушення повітря, теплопостачання (гарячого водопостачання та опалення), холодопостачання та кондиціювання повітря на основі відкритого абсорбційного циклу з прямою (безпосередньою) регенерацією абсорбенту. Такі системи базуються на попередньому осушенні повітряного потоку й наступному випарному охолодженні середовищ у сонячних холодильних системах (СХС) и термовологісної обробки повітря в сонячних системах кондиціювання повітря (ССКП). Авторами використовувався принцип двоступінчастої регенерації абсорбенту. Сонячна система складається з автономних осушно-охолоджувальних блоків, причому кожний ступінь регенерації замкнений на відповідний ступінь абсорбера-осушувача повітря, що дозволяє збільшувати концентрацію абсорбенту від ступеня до ступеня (у діапазоні можливих концентрацій використовуваного розчину бромистого літію LiBr). Розроблені принципові рішення для нового покоління газо-рідинних сонячних колекторів, що забезпечують безпосередню (пряму) регенерацію розчину абсорбенту. Робота тепломаcообмінних апаратів, що входять в осушувальний і охолоджувальний контури абсорбційних систем, базується на принципі плівкової взаємодії потоків газу й рідини з використанням багатоканальної структури із полімерних матеріалів для створення насадки. Попередній аналіз можливостей багатофункціональних сонячних абсорбційних систем виконувався на основі експериментальних даних авторів та моделювання процесів тепломасообміну в основних елементах систем, відносно завдань кондиціювання повітря (ССКП). Показано, що практично для будь-яких, «важких» параметрів зовнішнього повітря вирішення завдань забезпечення його комфортних параметрів може бути виконано без використання традиційної парокомпресорної техніки. Розроблені сонячні системи ССКП відрізняються малим споживанням енергії й екологічною чистотою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кутуков, Владислав Владимирович, Александр Иосифович Пономарёв, and Виктор Васильевич Чеботарёв. "ОЦЕНКА ВЛИЯНИЯ ТЕРМОБАРИЧЕСКИХ УСЛОВИЙ НА ЭФФЕКТИВНОСТЬ ПРОЦЕССА НИЗКОТЕМПЕРАТУРНОЙ АБСОРБЦИИ ПРИ ПРОМЫСЛОВОЙ ПОДГОТОВКЕ ГАЗА НА МЕСТОРОЖДЕНИИ КРАЙНЕГО СЕВЕРА." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 11 (November 12, 2020): 147–56. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/11/2894.

Full text
Abstract:
Актуальность. Деэтанизированный газовый конденсат является ценным сырьем для нефтепереработки и нефтехимического производства, поэтому увеличение степени его извлечения из газа газоконденсатных месторождений на промысловых установках является актуальной научно-технической задачей. Цель: обосновать возможность увеличения выхода нестабильного конденсата-фракции С3+ из потока газа на действующей промысловой установке комплексной подготовки газа и конденсата одного из нефтегазоконденсатных месторождений Крайнего Севера за счет оптимизации рабочих параметров процесса низкотемпературной абсорбции. Объект: промысловая установка низкотемпературной абсорбции. Метод: моделирование процессов сепарации и низкотемпературной абсорбции в среде программного комплекса «PetroSim». Результаты. Исследовано влияние давления и температуры, расхода газа, удельного расхода и состава абсорбента – нестабильного конденсата, на эффективность процесса подготовки газа и конденсата на компьютерной модели промысловой установки низкотемпературной абсорбции и низкотемпературной сепарации. Показано, что использование процесса низкотемпературной абсорбции на последней ступени сепарации для рассматриваемого состава сырого газа обеспечивает выход целевой фракции С3+ примерно в 2 раза больше в широком диапазоне давлений и температур по сравнению с процессом низкотемпературной сепарации. Обоснована возможность увеличения степени извлечения в товарный нестабильный конденсат фракции С3+ на последней ступени сепарации в процессе низкотемпературной абсорбции на 21 % только за счет оптимизации режимных параметров работы установки без изменения технологической схемы. При часовом расходе сырого газа 225 тыс. м3/час оптимизацией термобарических параметров процесса низкотемпературной абсорбции - изменением давления с 3,75 до 5,0 МПа и температуры с минус 30 до минус 35 °С, извлечение фракции С3+ в нестабильный товарный конденсат повышается на 6,6 г/м3 сырого газа без модернизации технологической схемы установки, т. е. на 35 т/сутки с соответствующим сокращением ее уноса с товарным газом. При «утяжелении» компонентного состава абсорбента путем снижения давления в разделителе нестабильного конденсата первой ступени сепарации степень извлечения фракции С3+ в товарный нестабильный конденсат в низкотемпературном абсорбере повышается на 25 %, т. е. еще на 6,6 г/м3, или 7 т/сутки дополнительно с соответствующим дальнейшим сокращением ее содержания в товарном газе. Но реализация такого режима уже требует минимальной модернизации установки низкотемпературной абсорбции путем врезки насоса в технологический трубопровод подачи нестабильного конденсата орошения с разделителя Р-1 в низкотемпературный абсорбер, которая окупаема в короткие сроки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Glibovytska, N. I., and L. V. Plaksiy. "Ефективність поглинання нафти сорбентами природного та штучного походження." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 6 (June 27, 2019): 76–78. http://dx.doi.org/10.15421/40290615.

Full text
Abstract:
Розглянуто глобальну екологічну проблему контамінації нафтою водних ресурсів та методи боротьби з нею. Досліджено ефективність простих і доступних способів очищення забрудненої нафтою води. Виявлено економічну вигоду від застосування сорбуючого методу боротьби з проблемою порівняно з механічним та диспергуючим методами. Сорбуючий метод є найменш економічно затратний та дуже зручний у застосуванні, оскільки передбачає використання широкого спектра сорбентів нафти. Перспективність цього методу полягає у доступності деяких природних і штучних матеріалів, які можна використати як сорбенти нафти. Проаналізовано практичне значення, переваги та недоліки природних і штучних сорбентів нафти, які широко використовують у різних галузях промисловості та національного господарства. Виявлено максимальну поглинальну здатність бавовни як природного матеріалу, який швидко абсорбує компоненти нафти та не потребує використання додаткових ресурсів для боротьби з контамінацією води. З'ясовано, що природний абсорбент чорне вугілля малоефективне порівняно з іншими методами очищення води від нафти та потребує тривалого часу та додаткових уловлювачів забруднення, що є економічно невигідно. Синтетичний полімер пінопласт і біле вугілля поглинають нафту за короткий час, однак в останньому випадку на поверхні води залишаються незначні плями. Виявлено, що не вся частина білого вугілля прореагувала з нафтовою масою, а випала в осад. Тому за ефективністю поглинання нафти природними та синтетичними матеріалами можна виділити такий ряд досліджених матеріалів: чорне вугілля → пінопласт → біле вугілля → бавовна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дем'яненко, Ю. І., О. В. Дорошенко, and М. І. Гоголь. "Система кондиціювання повітря на основі випарного охолодження і відкритого абсорбційного циклу." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 1-2 (July 4, 2020): 11–18. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i1-2.1824.

Full text
Abstract:
У наш час дефіцит енергії і охорона навколишнього середовища змушують господарників і проектувальників систем кондиціювання до пошуку інших, непарокомпресійних джерел холодопостачання. В статті запропонована система кондиціювання повітря, яка використовує природну нерівноважність атмосферного повітря – психрометричну різницю температур. Проаналізовані процеси прямого та непрямого випарного охолодження повітря стосовно досягнення комфортної зони. На h,d- діаграмі показано, що в результаті прямого випарного охолодження можна досягти області комфорту. Відмічено, що визначальний вплив на ефективність процесу випарного охолодження має вологовміст повітря на вході в апарат. В регіонах, де він високий, вирішальну роль відіграє попереднє осушення повітря. Запропонована альтернативна установка кондиціювання повітря на основі випарного охолодження і попереднього осушення повітря, завдяки чому збільшується психрометрична різниця температур повітря та стає можливим вийти в комфортну зону без застосування парокомпресійного холодильного циклу. Осушення повітря відбувається в абсорбері розчином бромістого літію, для регенерації якого використовується тепло, що виробляється сонячними колекторами. З огляду на те, що в процесі абсорбції температура абсорбенту зростає, в схемі передбачено відведення теплоти абсорбції водою, попередньо охолодженою в градирні. Поставлено задачу досягти після установки стану повітря, близького до температури точки роси, збільшивши таким чином її холодопродуктивність. При цьому слід забезпечити зменшення габаритів установки та витрат енергії на переміщення контактуючих потоків повітря, води та розчину абсорбенту. Всі тепломасообмінні апарати в установці виконані за поперечною схемою на основі регулярної насадки. Такий підхід дозволив мінімізувати аеродинамічний опір апаратів та їх габарити. Розроблена схема сонячної системи кондиціювання повітря (ССКП) запропонована для кондиціювання одного із супермаркетів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тлектесов, Ерганат Суендыкович, and Мәдениет Азаматұлы Елубай. "ОПТИМИЗАЦИЯ ПАРАМЕТРОВ ТЕХНОЛОГИЧЕСКОЙ СХЕМЫ АМИНОВОЙ ОЧИСТКИ ГАЗА ОТ СОДЕРЖАНИЯ CO2 И H2S." Bulletin of Toraighyrov University. Chemistry & Biology series, no. 3.2020 (October 5, 2020): 35–45. http://dx.doi.org/10.48081/rnab7985.

Full text
Abstract:
Одной из главных задач предприятия является снижение негативного воздействия на окружающую среду (внедрение системы экологического менеджмента) и постоянное повышения качества выпускаемой продукции. Множество товарных дизельных топлив, которые производятся на отечественных нефтеперерабатывающих заводах не подлежат соответствию требованиям европейским стандартам по содержанию серы. Это может быть следствием того, что процессы обессеривания довольно дорогостоящие и энергоемкие. Решение этой проблемы кроется в применении технологии, связанной с контактной очисткой поглотителями серы. В качестве абсорбента применяются водные растворы аминов (такие как диэтаноламин, моноэтаноламин, дигликольамин, метилдиэтаноламин, диизопропаноламин и т.д.). С помощью программной системы, технического моделирования приведены многовариантные расчеты. Предложено использовать абсорбционную схему с применением в качестве абсорбента водного раствора смеси аминов: 40 % метилдиэтаноламина (МДЭА) и 10 % моноэтаноламина (МЭА). Это приводит к снижению энергозатрат на процесс абсорбции-десорбции в 1,5–3 раза по сравнению с растворами МЭА. Энергоэффективность процесса течения очистки при смене абсорбента осуществляется за счет уменьшения количественного значения циркулирующего абсорбента снижения энергетических затрат от непосредственной работы установок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Dryga, V. V. "SOIL MOISTURE DEPENDING ON THE ADSORBENT APPLICATION FOR MISCANTHUS GIANT GROWING." Bulletin of Uman National University of Horticulture, no. 1 (January 2019): 9–14. http://dx.doi.org/10.31395/2310-0478-2019-1-9-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kataeva, T. "DEVELOPMENT OF AN ABSORBER WITH A CENTRIFUGAL FLUIDIZED LAYER." Актуальные направления научных исследований XXI века: теория и практика 2, no. 4 (November 4, 2014): 179–81. http://dx.doi.org/10.12737/6137.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

БАЖЕНОВ, С. Д., Э. Г. НОВИЦКИЙ, В. П. ВАСИЛЕВСКИЙ, Е. А. ГРУШЕВЕНКО, А. А. БИЕНКО, and А. В. ВОЛКОВ. "ТЕРМОСТАБИЛЬНЫЕ СОЛИ И МЕТОДЫ ИХ ВЫДЕЛЕНИЯ ИЗ АЛКАНОЛАМИНОВЫХ АБСОРБЕНТОВ ДИОКСИДА УГЛЕРОДА (ОБЗОР)." Журнал прикладной химии 92, no. 8 (August 2019): 957–79. http://dx.doi.org/10.1134/s0044461819080024.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Роговина, С. З., Л. А. Жорина, А. Л. Иорданский, Э. В. Прут, А. Р. Яхина, А. В. Грачев, А. В. Шапагин, О. П. Кузнецова, and А. А. Берлин. "НОВЫЕ БИОРАЗЛАГАЕМЫЕ АБСОРБЕНТЫ НА ОСНОВЕ ПОЛИЛАКТИДА, ПОЛИ(3-ГИДРОКСИБУТИРАТА) И ХИТОЗАНА ДЛЯ СОРБЦИИ ИОНОВ ЖЕЛЕЗА И ХРОМА." Высокомолекулярные соединения А 63, no. 6 (2021): 430–42. http://dx.doi.org/10.31857/s2308112021060109.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Абсорбент"

1

Анопа, А. С., and Валентина Федоровна Райко. "Выбор абсорбентов для очистки сбросных газов содового производства от сероводорода." Thesis, Національний університет "Львівська політехніка", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42103.

Full text
Abstract:
Среди жидкостей, имеющихся в технологическом цикле производства кальцинированной соды, как перспективные абсорбенты для очистки сбросных газов от сероводорода была выбрана жидкость, содержащая карбонат натрия и аммиак, и раствор карбоната натрия в насыщенном растворе хлорида натрия. Показано, что по совокупности свойств, таких как скорость абсорбции, емкость по поглощаемому компоненту и селективность, содосоляной раствор является наиболее подходящим.
Among the liquids available in the technological cycle for the production of soda ash, liquid containing sodium carbonate and ammonia and a solution of sodium carbonate in a saturated solution of sodium chloride were chosen as promising absorbents for purifying exhaust gases from hydrogen sulfide. It has been shown that in terms of a combination of properties, such as absorption rate, absorbent component capacity and selectivity, a soda-saline solution is most suitable.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Якушко, Сергій Іванович, Сергей Иванович Якушко, Serhii Ivanovych Yakushko, and М. О. Іваній. "Розпилюючи абсорбери - шляхи модернізації." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6076.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Склабінський, Всеволод Іванович, Всеволод Иванович Склабинский, Vsevolod Ivanovych Sklabinskyi, and А. А. Самофал. "Моделирование работы абсорбера установки очистки газа." Thesis, Издательство СумГУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7650.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Черкасенко, А. О. "Оптимизация работы моногидратного абсорбера в производстве серной кислоты." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31529.

Full text
Abstract:
Увеличение выпуска серной кислоты сопровождается усовершенствованием технологии её получения, аппаратурного оформления всех стадий производственного процесса, внедрением принципиально новых схем и оригинальных инженерных решений. Проведение оптимизационного расчета одной из основных стадий производства серной кислоты – абсорбции серного ангидрида – позволит найти рациональные технологические характеристики проведения процесса абсорбции и конструктивные решения в аппаратурном оформлении основного технологического оборудования участка. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31529
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Склабінський, Всеволод Іванович, Всеволод Иванович Склабинский, Vsevolod Ivanovych Sklabinskyi, and С. В. Яковенко. "Оптимизация работы абсорбера абсорбционно-газофракционирующей установки Гнидынцивского ГПЗ." Thesis, Издательство СумГУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7161.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Толстун, Ю. А., and Я. М. Бакаєва. "Розробка багатофункціонального абсорбера для очищення і осушення природного газу." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5944.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Макаренко, Е. С., and М. А. Кадим. "Выбор оптимальных параметров работы абсорбера установки осушки природного газа." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31516.

Full text
Abstract:
Необходимым условием качественной подготовки природного газа к последующей транспортировке и использованию его на промышленных предприятиях в народном хозяйстве является очистка от жидкой фазы в виде капельной жидкости (воды). Для обеспечения подачи кондиционного газа в систему магистральных газопроводов требуется строительство установок по обработке газа, в первую очередь по его осушке. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31516
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Скотар, А. П. "Виробництво сірчаної кислоти. Розробити та модернізувати моногідратний абсорбер." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87107.

Full text
Abstract:
Приведений опис технологічної схеми абсорбції, теоретичні основи і особливості процесу абсорбції сірчаної кислоти, виконані конструктивні розрахунки апарату, визначені його розміри, проведені розрахунки апарату на міцність, обгрунтований вибір матеріалу для виготовлення апарату, розраховано товщини стінки і кришки, розглянуто автоматизацію технологічного процесу. Розрахунками на міцність і герметичність показана надійність роботи спроектованого апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Артюхов, Артем Євгенович, Артем Евгеньевич Артюхов, Artem Yevhenovych Artiukhov, Кристина Викторовна Коробченко, Крістіна Вікторівна Коробченко, and Kristina Viktorivna Korobchenko. "Подбор оптимальных конструкций массообменных и сепарационных элементов для секций многофункционального абсорбера." Thesis, Изд-во СумГУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5753.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Михайловський, Яків Емануілович, Яков Эммануилович Михайловский, Yakiv Emanuilovych Mykhailovskyi, and П. О. Шевченко. "Обоснование использования абсорбера трубчатого типа в производстве неконцентрированной азотной кислоты." Thesis, Издательство СумГУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7512.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Абсорбент"

1

Ulianych, O. I., and K. M. Shevchuk. "ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ І РОЗВИТКУ ТА ВПЛИВ АБСОРБЕНТІВ НА ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ОВОЧЕВИХ РОСЛИН." In SCIENTIFIC DEVELOPMENTS OF UKRAINE AND EU IN THE AREA OF NATURAL SCIENCES, 666–84. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-73-0/2.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography