Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Získavanie Informácií“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Získavanie Informácií" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Získavanie Informácií"

1

ŠKODOVÁ, Martina, und Andrej MRAČNÍK. „INTERACTIVE TEXTBOOK AND ITS DIDACTIC USE IN OBTAINING AND PROCESSING GEOGRAPHICAL INFORMATION“. Journal of Technology and Information 12, Nr. 2 (01.01.2021). http://dx.doi.org/10.5507/jtie.2020.020.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Poniščiaková, Olga, und Eva Kicová. „UPLATNENIE VYBRANÝCH NÁSTROJOV CONTROLLINGU V RIADENÍ NÁKLADOV DOPRAVNÝCH PODNIKOV A ICH VYUŽITIE V REPORTINGU“. Perner's Contacts 15, Nr. 1 (30.06.2020). http://dx.doi.org/10.46585/pc.2020.1.1544.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Z hľadiska zvyšujúcej sa zložitosti podnikových systémov a ich využitia je nevyhnutným základom každej úspešnej cesty taký systém, ktorý integruje nielen spracovanie informácií, tvorbu plánov, ale aj analýzu a kontrolu. Veľmi dôležitá je aj možnosť prijímať správne a rýchle rozhodnutia, čím sa znižuje pravdepodobnosť možných rizík a nebezpečenstiev na minimum. Controlling je v tomto kontexte veľmi dôležitým nástrojom pre podporu riadenia a rozhodovania. Príspevok prináša analýzu controllingových nástrojov s ohľadom na ich uplatnenie v riadení dopravných spoločností. Dôraz je kladený najmä na controllingové riadenie nákladov, ich controllingovú kategorizáciu v špecifických podmienkach dopravných podnikov ako aj ich následné využitie pri riadení zisku. Pre dosiahnutie cieľa boli využité viaceré metodológie, nielen pri čiastkových cieľoch - získavaní a spracovávaní teoretických poznatkov - ale aj pri ďalšom riešení, návrhoch praktického využitia vybraných nástrojov controllingu v dopravných spoločnostiach. Predmetná problematika bola riešená s využitím vybraných kvalitatívnych metód, opierajúcich sa o indukciu so snahou pozorovať, zisťovať pravidelnosti, vytvárať závery a teórie za účelom získania naratívnych výstupov. Teoretické výstupy sú výsledkom spracovania dostupných poznatkov o controllingu a jeho vývoji, praktická rovina poskytuj výsledok vo forme návrhu uplatnenia vybraných nástrojov controllingu v podmienkach dopravných spoločností, pôsobiacich v Slovenskej republike. Príspevok možno považovať za relevantný zdroj poznania a pochopenia riešenej problematiky, ponúka metodický návrh, uplatniteľný vo všeobecnosti pre podniky, ktorých manažment sa pre zavádzanie a využívanie controllingových nástrojov rozhodne.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Získavanie Informácií"

1

Slávka, Michal. „Vícejazyčný systém pro odpovídání na otázky nad otevřenou doménou“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445499.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Táto práca sa zaoberá automatickým viacjazyčným zodpovedaním na otázky v otvorenej doméne. V tejto práci sú navrhnuté prístupy k tejto málo prebádanej doméne. Konkrétne skúma, či: (i) použitie prekladu z angličtiny je dostačujúce, (ii) multilinguálne systémy vedia využiť preklad otázky do iných jazykov (iii) alebo je výhodnejšie nepoužívať žiaden preklad. Porovnávam použitie anglického systému založeného na modeli T5, ktorý využíva strojový preklad s natívne viacjazyčnými systémami založenými na viacjazyčnom modeli MT5. Anglický systém so strojovým prekladom mierne prekonáva svoje jednojazyčné náprotivky vo viacerých úlohách. Napriek tomu, že tento model bol natrénovaný na väčšom množstve dát zlepšenie nie je dostatočne signifikantné. To ukazuje, že použitie natívne viacjazyčných systémov je sľubným prístupom pre budúci výskum. Tiež prezentujem metódu získavania dokumentov v rôznych jazykoch pomocou algoritmu BM25 a porovnávam ju s anglickým retrievalom. Používanie viacjazyčných dôkazov sa javí ako prospešné a zlepšuje výkonnosť systému systémov.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Galuščáková, Petra. „Evaluační metody systémů pro vyhledávání v nesegmentované mluvené řeči“. Master's thesis, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-295933.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Methods that are currently used for evaluation of speech retrieval are described in this work. Techniques that are used for speech retrieval are explained, as well as methods used for evaluation of this retrieval. Special attention is paid to processing of unsegmented records. The main aim of the work is to verify whether the methods currently used for evaluation of speech retrieval are appropriate to use and modify these methods if needed. Empirical methods based on the user`s perception of speech retrieval is used for this verification. Modified metrics are compared with the original ones.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Získavanie Informácií"

1

Aláč, Michal. Získavanie informácií na spravodajské účely a na účely trestného konania. Bratislava: C.H. Beck, 2015.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie