Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Vzdělávací materiál“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Vzdělávací materiál" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Vzdělávací materiál"

1

Ellederová, Eva. „Konstrukční výzkum ve vzdělávání“. Pedagogická orientace 27, Nr. 3 (30.09.2017): 419–48. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-3-419.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem této studie je vymezit pojetí konstrukčního výzkumu ve vzdělávání jako výzkumného designu, který klade důraz na vývoj řešení komplexních problémů v pedagogické praxi a na vývoj či validaci teorií o vzdělávacích procesech a vzdělávacích prostředích. Pro objasnění významu konstrukčního výzkumu je vymezena jeho otevřená a intervenční povaha a dualistický přínos. Následně se pokoušíme zmapovat samotný vznik, vývoj a současný stav konstrukčního výzkumu ve vzdělávání, který na začátku 21. století zahájil novou etapu praktické výzkumné metodologie vedoucí k účinnému překlenutí propasti mezi výzkumem a praxí ve formálním vzdělávání. Studie umožňuje porovnat zastoupení konstrukčního výzkumu ve vybraných zemích, oblastech vzdělávání a typech intervencí. Těžištěm je přehledová studie realizovaných konstrukčních výzkumů, které se zaměřují převážně na design učebních materiálů a výuku jazyků. Na základě analýzy empirických studií diskutujeme důležité faktory a doporučení z ní vyplývající a představující teoretická a metodologická východiska pro námi zamýšlený konstrukční výzkum učebnice pro výuku angličtiny pro specifické účely.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Janko, Tomáš, Petr Knecht, Silvie Rita Kučerová und Jan Daniel Bláha. „Vizuálie v geografickém vzdělávání: přehledová studie“. Scientia in educatione 9, Nr. 2 (31.12.2018): 4–21. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1027.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek objasňuje, jak mohou být poznatky o učení se z obrazového materiálu využity s ohledem na požadavek zlepšování kvality výukových materiálů v geografickém vzdělávání. Cílem narativní přehledové studie je zjistit: a) jak je možné učení se ze zpracování vizuálních geografických informací teoreticky ukotvit, b) jak je možné operacionalizovat geografické vizuálie pro potřeby zkoumání školní výuky zeměpisu/geografie a pro potřeby tvorby učebnic a atlasů, c) zda je možné na základě zmapování dosavadního stavu poznání identifikovat oborově specifická doporučení umožňující srozumitelnou a žákům blízkou statickou vizualizaci geografických jevů. Metodický přístup vychází z rešerše odborné literatury spadající do oblasti kognitivní psychologie a pedagogických věd. Výzkumná zjištění se následně snažíme rozpracovat pro potřeby geografického vzdělávání. V poslední části studie se zamýšlíme, jak mohou být získané poznatky využity ke zlepšování kvality vizuálních prostředků v geografickém vzdělávání.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

PEXA, Petr. „EVALUATION CRITERIA OF ELECTRONIC EDUCATION MATERIALS DISPLAYED BY WEB BROWSERS“. Journal of Technology and Information 3, Nr. 2 (01.08.2011): 44–48. http://dx.doi.org/10.5507/jtie.2011.025.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kekule, Martina. „Výzkum pomocí oční kamery ve fyzikálním vzdělávání“. Scientia in educatione 5, Nr. 2 (22.12.2014): 58–73. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.107.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Rešeršní článek představuje metodu oční kamery a její využití ve výzkumech ve fyzikálním vzdělávání. Oční kamera se poměrně často využívá ve výzkumu marketingu, medicíně, výzkumu čtení, vzdělávání sportovců apod.; v oblasti fyzikálního vzdělávání je použití této výzkumné metody poměrně vzácné. Článek uvádí přehled pěti studií, které se zaměřily na přístupy žáků při řešení úloh z mechaniky nebo elektřiny a magnetismu. Navíc uvádí jednu studii z oblasti vzdělávání v biologii. Metoda byla použita jak pro kvalitativní, tak pro kvantitativní typ výzkumu. Nejčastěji byly porovnávány charakteristiky očního zkoumání vizuálního materiálu pro výkonově různě úspěšné skupiny žáků. Zkoumáni byli studenti převážně z VŠ v počtu 11-43. Získané výsledky naznačují několik rozdílů v přístupu mezi žáky s horším a lepším výkonem. Limity metody jsou uvedeny v závěrečné části.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Štefková, Ivona, Petr Šmejkal und Martina Kekule. „Hodnocení a uplatnění problematiky chemie léčiv ve výuce na gymnáziích“. Scientia in educatione 5, Nr. 1 (30.06.2014): 60–73. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.95.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Tento článek se věnuje problematice výuky chemie léčiv na střední škole. Diskutuje výsledky šetření, které proběhlo v letech 2011/2013. Do šetření se tehdy zapojilo celkem 25 gymnázií z celé České republiky. Výsledný vzorek čítal 417 žáků (z toho 230 dívek a 187 chlapců) a 29 učitelů chemie. Na začátku celého šetření byly učitelům na základě jejich zájmu zaslány výukové materiály k danému tématu. Po jejich otestování byly získány dotazníky, které se staly základem pro celkové vyhodnocení. Cílem bylo zjistit přístup respondentů k danému tématu a využitelnost připravených výukových materiálů ve výuce. Z výsledků šetření vyplynulo, že dané téma vnímají žáci i jejich učitelé jako přínosné a patřící do oblasti chemie. Připravené výukové materiály považuje většina žáků a učitelů za vyhovující, a tudíž za použitelné ke vzdělávání žáků na střední škole.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Stará, J., und T. Krčmářová. „Užívání nových učebnicových materiálů učiteli 1. stupně ZŠ“. Pedagogická orientace 24, Nr. 1 (28.02.2014): 77–110. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-1-77.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je prezentovat výsledky výzkumu výuky nového přírodovědného tématu učiteli 1. stupně ZŠ podle shodných učebnicových materiálů. Nejprve jsou popsána teoretická východiska a stav řešení problematiky užívání učebnicových materiálů učiteli se zřetelem na transformaci netradičního učiva a na zavádění netradičních metodických postupů. V další části je prezentována metodologie výzkumu. Výzkumná data byla získána analýzou učebnicových materiálů, prostřednictvím rozhovorů s třemi učitelkami a pozorováním jejich výuky. Následující části jsou věnovány výsledkům výzkumu a diskusi. Zkoumané učitelky při plánování výuky vycházely z návrhu postupu v příručce pro učitele, přičemž hloubka jeho promýšlení u nich byla různá a projevila se ve výuce. Jedna návrhy rozvíjela, druhá je vesměs přejala, ale realizovala neefektivně. Třetí vybírala učivo i postupy, které preferuje. Zvláště u učiva, které je koncipováno nově či netradičně, hrozí nebezpečí horší orientace učitelů ve struktuře učiva, vzdělávacích cílech a návrzích na didaktické zpracování učiva. Pro některé mohou být učebnicové materiály zdrojem znalostí obsahu a didaktických znalostí obsahu, pro jiné jsou pouze zdrojem didaktických námětů, jejichž záměry si učitelé mohou vysvětlovat i v rozporu se záměrem autorů učebnicových materiálů. Porozumění problémům učitelů při zavádění inovací ve výuce je předpokladem uvažování o účinných formách jejich profesní podpory.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Machová, Markéta. „Genetika v učebnicích biologie a přírodopisu: historie a současnost“. Scientia in educatione 11, Nr. 2 (05.01.2021): 14–39. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1729.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Genetika je ve srovnání s ostatními biologickými obory mladou vědou – její historie se datuje k přelomu 19. a 20. století. Díky tomu je možné poměrně dobře mapovat nejen její rapidní vývoj, ale i její postupné pronikání do přírodovědného vzdělávání. Svědkem tohoto vývoje jsou především tradiční výukové materiály, učebnice přírodopisua biologie. Vývoj kurikula tohoto oboru byl však odlišný v západních zemích a zemích bývalého „východního bloku, kde byly tehdejší poznatky genetiky odmítnuty díky vlivu politické ideologie na vzdělávání a vědu. Ačkoli jsou specifika výuky genetiky v českých zemích často akcentována, nebyla zatím provedena hlubší analýza toho, jak moc a jakým způsobem konkrétně byla výuka modifikována, ani jak rychle se podařilo dostat genetiku zpátky v plném rozsahu do kurikula. Z výsledků práce je zřejmé, že ačkoli se již v 80. letech 20. století podařilo úspěšně doplnit moderní poznatky genetiky do učebnic i osnov, stále se i dnes potýkáme s nedostatečností formy, jakou je genetika v učebnicích prezentována. Největší bariérou je hlavně slabá návaznost učiva v rámci ročníků a nedostatečná propojenost jednotlivých poznatků do uceleného a logického celku (především nejasný způsob vzniku znaků organismu procesem genové exprese), který by vhodně navazoval na učivo jiných témat (jako rozmnožování nebo evoluce) a integroval ho do sebe.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Žák, Vojtěch, Martin Rusek und Lenka Pavlasová. „Úvodník k trojici článků věnovaným disertačním pracím v oboru didaktika biologie, fyziky a chemie“. Scientia in educatione 6, Nr. 2 (19.01.2016): 2–3. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.261.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Tři analýzy nabídnuté v tomto čísle časopisu Scientia in educatione jsou jedním z počátečních kroků širšího záměru, který by měl směřovat k vytvoření jakési databáze, sítě materiálů a odkazů, která by zahrnovala odborné publikace a jejich zdroje, které považujeme za relevantní v našich oborech. Těmito obory míníme didaktiku fyziky, didaktiku chemie, didaktiku biologie,příp. didaktiky dalších přírodovědných oborů.Autoři předložených analýz postupovali v zásadě podle shodné metodiky; každý ji ale uchopil do určité míry rozdílným způsobem. Autoři shodně shrnují počty disertačních prací obhájených v daných letech, pracoviště, na nichž byly práce vytvořeny, genderové zastoupení autorek a autorů, dále využité metody sběru dat a stupeň vzdělávání, na který jsou disertační práce zaměřeny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Hromádková, Petra, und Jitka Ramadanová. „Inovace předmětu Angličtina pro cestovní ruch na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni“. CASALC Review 9, Nr. 2 (20.12.2019): 61. http://dx.doi.org/10.5817/casalc2019-2-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek je věnován inovačnímu projektu VS-18-007 vnitřní soutěže ZČU, který byl realizován vyučujícími Ústavu jazykové přípravy v roce 2018. Autorky příspěvku si kladou za cíl seznámit nejen podobně specializované kolegy působící v oblasti jazykového vzdělávání, ale i širší odbornou veřejnost s obsahem a postupy tohoto projektu a především sdílet zkušenosti z následné aplikace výstupů projektu ve výuce. Cílem projektu byla inovace předmětu Angličtina pro cestovní ruch s využitím modernějších výukových materiálů a také i didakticky vhodnějších výukových a hodnotících metod, které by měly přispět k všestrannému jazykovému rozvoji studentů. Úvodní část příspěvku je věnována nové sadě učebních materiálů, obsahu a cílům inovovaného předmětu. Následně jsou zde uvedeny nově zvolené výukové a hodnotící metody i s jejich praktickými příklady. Závěrem je v příspěvku popsáno také dotazníkové šetření, které bylo provedeno u studentů inovovaného předmětu po prvním semestru výuky a které bylo zaměřeno na hodnocení aplikace nových učebních materiálů a výukových a hodnotících metod ve výuce.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Slowík, Josef. „Co je rozmanité a co je společné v inkluzivní škole z hlediska Ukazatele inkluze“. Pedagogická orientace 28, Nr. 2 (15.08.2018): 213–34. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2018-2-213.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie analyzuje na základě parametrů tzv. Ukazatele inkluze základní charakteristiky inkluzivního vzdělávání související s přístupem k odlišnosti (resp. rozmanitosti). V první části je představeno paradigma inkluzivní edukace a to, jak se inkluze vztahuje k tématu „společného“ a „rozdílného“. Typická proinkluzivní otevřenost ke vstřícnému akceptování různosti a jinakosti je postavena do souvislostí se spojujícími a stmelujícími prvky, které symbolizují společné hodnoty, z nichž edukační proces v inkluzivní škole vychází. Další část je pak věnována tematické analýze Ukazatele inkluze (ve verzi jeho českého překladu; viz Booth & Ainscow, 2007) jako základního materiálu, který nejčastěji slouží pro vymezování norem školní inkluzivní edukace a jejich evaluaci. Na základě analýzy parametrů všech inkluzivních oblastí a jejich evaluačních měřítek byla identifikována čtyři zásadní témata odrážející přístup inkluzivní školy k odlišnostem: akceptace (ve smyslu vzájemného přijetí, tolerance apod.), dostupnost (jako bezbariérovost prostor, ale také psychosociální bezbariérovost v rámci školy i vzhledem k okolí komunitě nebo dostupnost zdrojů), podpora (v samotném edukačním procesu, ale třeba i v adaptaci žáků) a antidiskriminace (nejenom formální, ale jako široce pojatá důsledná rovnocennost).
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Vzdělávací materiál"

1

Šejtka, Ondřej. „Analýza vzdělávacích portálů na trhu České republiky“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-73898.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis inquires into the area of electronic education in the form of educational portals. It aims to carry out a research of educational portals on the Czech market and subsequent analysis of the portals, which offer users the services for the support of education and schooling. The theoretical part of the thesis focuses on defining the terms of formal and non-formal education, describes examples of their usage. Furthermore, it deals with electronic education in the form of e-learning, defines e-learning from different points of view, and describes its historical development, forms and instruments. The work then analyses 17 portals, two of them in detail -- they represent both formal and non-formal education. The analysis offers information about portals' administrators, range of offered services as well as business models, used by the portals.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Hejl, Daniel. „Elektronické studijní materiály v terciálním vzdělávání“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-192588.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis is focused on learning materials at University of Economics Prague. In the con-text of modern trends in tertiary education it highlights opportunities to improve learning process with electronic learning materials. The theoretical part discusses the role of learn-ing materials and e-learning in tertiary education. The practical part then continues to ana-lyse the current situation of learning materials at the University of Economics. The main focus of the thesis is on the availability of high quality electronic learning materials. When looking for possible solutions the thesis also explores approaches used at other universities in the Czech Republic and abroad. It concludes with evaluation of possible solutions and makes recommendations for improving the situation with electronic learning materials at the University of Economics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Forejt, Jiří. „Program otevřeného filmového vzdělávání Iniciační materiál pro zájemce o tvůrčí rozvoj filmově-výchovného programu“. Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Filmová a televizní fakulta. Knihovna, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-202985.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Text in character belongs to a circle of professional work, which specialize in film education and training of young people or the wider population. Do not try to formulate a purely theoretical concept or strategy. On the contrary. Through reflection and analysis of the collected data identifies the provision and development strategy unique educational program ("The Open Film Education Programme"), which is produced in collaboration Film and TV School of Academy of Performing Arts (FAMU) and the National Film Archive (NFA). The thesis planting project within the framework of the field, outlines the genesis of the development of educational programs, formulates the foundations of teaching methodology, and outlines the further development of the national level. One of the main objectives of the text is to serve as a source of information to other interested people from the FAMU students or teachers, who would like to participate in the development of the project.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kubíková, Eva. „Finanční gramotnost (komparativní analýza výukových materiálů pro 2. stupeň základní školy)“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-116223.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with the financial literacy and its teaching at Czech primary schools. First, a brief summary of activities supporting financial education is presented. In the second part, there are some of the conclusions of research the level of financial knowledge and also available teaching materials described. The main chapter analyzes the project "Rozumíme penězům" and the textbook "Finanční gramotnost pro 2. stupeň ZŠ". Content and methodological point of view are the most important. The thesis also determines whether both materials meet requirements of Financial Literacy Standards and PISA.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Mašterová, Martina. „Didaktické zpracování materiálových zásob (se zaměřením na problematiku 3. ročníku Obchodní akademie)“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-5098.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis shows possible approach to teaching of thema Material stocks, their placing in Law of accounting, Czech accounting standards and publice notice. I focus on conditions and structure of teaching, individual lectures and total examples to examine and to verify of knowledge.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Švec, Martin. „Revitalizace hotelového zařízení, Přehrada Brno“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-216102.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This is the proposal of the new utilization of the former recreational centre, which is situated in the beautiful surrounding of the Brno lake. It has been abandoned for many years and is suffering from decay. It has been built in the 1970's for the demand of the Socialistic youth union (remark: the youth organisation of the communist's party). There were held international political conventions and educational sojourns for the students of high schools and universities. The new utilization will be analogous. Only the communist's ideals will be replaced with the ideals of today's democratical society – especially friendly relations between mankind and environment. There will be created the environmental educational centre with the meeting spaces, conference hall and accomodation. The universal concept enables the usage of the facility also for the international students' workshops, training courses, teambuilding events etc. The ecological educational centre primarily makes the good example and is the live educational requisite. Thanks to the concept of the original facility is very convenient the refurbishment to the standard of the energetically passive building, which consists from the natural materials and utilizes renewable energy resources. Because of the very poor technical condition and devastation of the building will be re-used only basement and steel framework. This solution is more economical than the demolition and following new construction. The construction core of the building is almost for free. However, only if we make minimal changes in the framework and we preserve the original building's shape. On the steel framework will be created the new lightweight housing, which will be made from wood, straw pannels and filled with the cannabis thermal insulation. Almost all the roofs will be covered with the photovoltaic foils and the heat source will be air heat pump. The area is very pleasant place to stay. It's full of sunshine all day long and offers very beautiful view of the lake. The main building and bungalows profit of the attractive views. All the former recreational area has was designed to make the people meeting together and to provide the freedom of move and wide variety of activities. However, the rooms and bungalows provide the highest privacy. The inside and outside of the buildings are shading into each other. All the recreational ground – in exterior and interior – is full of liveliness, in the opposite of the rooms, which are the private islands. This aspect, which is present in the former concept from the 1970's, is to be preserved. The former hotel building is distinguished by the quality architectural concept, above-average in the age of origin. It is thanks to the dynamically balanced composition – inspirative today too, and visually interesting interior design of the meeting spaces. This proposal attempts to continue in this qualities. The ground is enriched with the relaxational spaces and the outside gym path. In the opposite of the original state the area is open to the public and is utilized as a park for leisure activities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Nykl, Boris. „Frenštátští skladatelé - ozvěny minulosti v současné hudební výchově“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446425.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis discusses the history of music in the city of Frenstat pod Radhostem at the turn of the 18th and 19th century, especially regarding the pastoral compositions made by local composers. It presents their life and work and also presents a complex historical contexts. An educational material was developed as a part of this thesis, it could be used in education, as well as in leisure time sector. These materials also include sheet music for potential practical use. Moreover, an analysis, transcription and digitization of selected works are also introduced in this thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Andrlíková, Věra. „Aktivizační metody ve výuce chemie s podporou mobilních aplikací“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-448853.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with activation methods in teaching Chemistry with support of mobile applications. The theoretical part deals with the topic of digital literacy. By analyzing the document Recommendations of the Council of the European Union focusing on key competences for life- long learning, it was concluded that a digital competence is one of their components. Therefore it is highly desirable for schools to include digital technologies in their curricula to develop pupils' skills in using them. In addition, the theoretical part introduces the concepts related to mobile learning and activation teaching methods. Consequnetly, specific mobile applications and activation teaching methods are introduced and used in the practical part. The practical part is devoted to the didactic design of nine activities for teaching Chemistry. The activation of students with the support of monile applications is emphasised in this part of the thesis. All activities have been developed using the CMIARE didactic cycle (goal, method, instruction, action, reflection, evaluation) which brings many elements of formative assessment. All activities were evaluated by a group of selected Chemistry teachers. The evaluations showed that all activities were applicable to teaching Chemistry at the grade level for which they...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

ŠUPKOVÁ, Barbora. „Vzdělávání žáků v oblastech "Umění a kultura" a "Člověk a zdraví" na 1. stupni ZŠ“. Master's thesis, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-394497.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis represents a brief outline of the educational system in the Czech Republic and a view into the Framework Educational Programme for Elementary Education (RVP). The main subject of the work is the content and the characteristics of two educational areas called "Arts and Culture" and "Health Education" at the first grade of an elementary school regarding specifics and needs of the pupils of younger school age. Individual categories of subjects correspond with the created methodical material aimed at the third class of elementary schools. Moreover, the thesis deals with the situation at schools and the attitude of the first grade teachers to individual educational subject such as Arts, Music, Physical Education, etc. The work focuses on what influences the teachers´ perception of the subjects, how they are taught and how they are evaluated in the framework of other subjects.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

KAHOVCOVÁ, Eva. „Tvorba prezentací jako výukových materiálů pro vzdělávací oblast Člověk a svět práce“. Master's thesis, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-50267.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis is dealing with the presentation of technical topic The usage of digital technologies from the educational program The human being and the work-world a with the didactical elaboration of this topic, specific to the theoretical section of Peripheral equipment of the PC and Digital camera. In the theoretical part of this thesis is written the characteristics of the educational program The human being and work-world and didactical technique needed to this topic. Next part is about how to use the PC at schools, and how to include the presentations to the education in light of the concept called Users conception of technical subjects{\crq} education. In the practical part of this thesis I try to suggest the detailed topics of Peripheral equipment of the PC and Digital camera education. The presentations were created to all theoretical knowledge and next step was the each topic methodology elaboration. The methodology was created to be able to suggest various kind of pupils{\crq} work and various educational tools. The thesis also contains the practical attestation of this suggest at basic school. This thesis provides the instruction, how to educate the topic The digital technologies usage especially for the technical education students.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Vzdělávací materiál"

1

Martin, Smutek, und Šveřepa Milan 1979-, Hrsg. Sociální práce a sociální služby: Výběr materiálů projektu Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb na území Královéhradeckého kraje. Hradec Králové: Gaudeamus, 2007.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie