Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Výsledky vzdělávání“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Výsledky vzdělávání" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Výsledky vzdělávání"

1

Kostelecká, Yvona, Kateřina Machovcová, Andrea Beláňová und Romana Štambergová. „Sebepojetí absolventů domácího vzdělávání a jejich spolužáků: pilotní studie“. Pedagogická orientace 28, Nr. 2 (15.08.2018): 306–27. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2018-2-306.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie je první výzkumnou sondou do problematiky sebepojetí absolventů domácího vzdělávání. Jedná se o dílčí, ale velmi významné téma, kterému se v našich podmínkách ve vztahu k domácímu vzdělávání zatím nedostalo náležité pozornosti. Cílem studie je zjistit, jak děti s touto specifickou zkušeností samy sebe vnímají, a porovnat jejich výsledky se spolužáky, kteří domácím vzděláváním neprošli. První část textu je zaměřená na teoretická východiska, koncept sebepojetí a metodologii výzkumu, ve druhé části jsou prezentovány výsledky pilotního výzkumného šetření. Jedním z hlavních přínosů této pilotní studie je obrácení pozornosti k individualitě vzdělávaného, nikoli pouze vzdělávajícího, což je v případě studií zaměřených na domácí vzdělávání doposud převažující přístup, a ověření, zda lze Dotazník sebepojetí Piers-Harris 2 považovat za vhodný nástroj pro realizaci obdobně zaměřených výzkumů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Simonová, Jaroslava. „Charakteristiky dobré základní školy z pohledu rodičů“. Pedagogická orientace 27, Nr. 1 (15.04.2017): 136–59. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-1-136.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Přes poměrně velké množství prací, které se v mezinárodním kontextu věnovaly zkoumání rodičovských preferencí, neexistuje univerzální shoda na tom, co je pro rodiče při výběru školy nejdůležitější. Obvykle si rodiče cení výsledků vzdělávání, socioekonomického složení žáků, možnosti komunikace a zapojení do života školy nebo tříd s menším počtem žáků, sdílených hodnot a stylu výuky. Cílem stati je popsat charakteristiky dobré školy z pohledu českých rodičů s využitím dat získaných v longitudinálním šetření CLoSE od reprezentativního vzorku 2008 rodičů dětí v předškolním věku, a to pomocí obsahové analýzy a deskriptivních statistik, a porovnat informace zjištěné metodou otevřeného a uzavřeného dotazování. Rodiče očekávají, že škola bude poskytovat jim a jejich dětem individualizovaný přístup orientovaný nejenom na dobré vzdělávací výsledky, ale především na co nejlepší kvalitu života, a umožní jim podílet se na utváření podoby školního vzdělávání svých dětí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Kekule, Martina. „Témata výzkumu v přírodovědném vzdělávání“. Scientia in educatione 5, Nr. 2 (22.12.2014): 40–57. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.89.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Přehledový článek uvádí výsledky mezinárodních studií zaměřených na analýzu zejména témat ve výzkumu přírodovědného vzdělávání. Výsledky byly získány na základě analýz článků publikovaných ve vybraných mezinárodních časopisech. Nepřekvapivě nejvíce pozornosti je věnováno zejména konceptuálním představám žáků, i když v posledních letech dochází k přesouvání zaměření se na více na kontext učení se žáka. Analýza nejvíce citovaných článků ukazuje důraz zejména na badatelský přístup k výuce a s tím související argumentaci žáků v přírodovědně zaměřené výuce.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kašparová, Vendula, Eva Potužníková und Tomáš Janík. „Subjektivně vnímaná zdatnost učitelů v kontextu jejich profesního vzdělávání: zjištění a výzvy z šetření TALIS 2013“. Pedagogická orientace 25, Nr. 4 (14.09.2015): 528–56. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-4-528.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek prezentuje a diskutuje vybrané výsledky Mezinárodního šetření o vyučování a učení TALIS 2013 (Teaching and Learning International Survey). Nejprve představuje důvody vzniku a vývoj šetření TALIS a stručně pojednává o teoretických východiscích se zaměřením na problematiku profesního vzdělávání a subjektivně vnímané zdatnosti učitelů. Ve výsledkové části prezentuje zjištění TALIS 2013 týkající se subjektivně vnímané zdatnosti a interpretuje je v kontextu zjištění týkajících se profesního vzdělávání a podmínek práce učitelů ve školách. Výsledky ukazují, že učitelé v ČR vnímají svoji zdatnost jako nižší než učitelé v jiných zemích. Navzdory tomu se méně než v mezinárodním průměru vzdělávají v oblastech, v nichž se cítí nejméně zdatní a zároveň v těchto oblastech ani necítí vyšší potřebu se vzdělávat. V souladu s mezinárodním průměrem hodnotí velká většina učitelů v ČR dopady profesního vzdělávání pozitivně, a to napříč tematickými oblastmi, a je se svým výkonem ve škole spokojena. Oproti mezinárodnímu průměru se učitelé v ČR více zapojují do různých forem vzájemné podpory a spolupráce ve školách. Nadprůměrný podíl jich však vyjádřil pocit, že je učitelské povolání nevýhodné a ve společnosti nevážené. Ve světle šetření TALIS se jeví jako vhodné využít potenciál příznivého školního klimatu k užšímu propojení mezi hodnocením práce učitelů a jejich dalším profesním rozvojem a k cílenějšímu zaměření profesního rozvoje učitelů na aktivity, které by mohly posílit jejich (subjektivně vnímanou) zdatnost.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Pacáková, Hana, und Michal Ježek. „Gender-influenced Parents’ Investment in Children’s Education“. Pedagogická orientace 26, Nr. 4 (31.12.2016): 695–708. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2016-4-695.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie se soustředí na problém genderových rozdílů v sociálních, časových, ekonomických a emočních investicích rodičů do vzdělávání svých dětí (synů versus dcer). Studie navazuje na články, zejména americké provenience, které by mohly naznačovat další směřování výzkumu v této oblasti. V České republice tento typ výzkumu prozatím chybí; výzkumné projekty se soustředí zejména na vliv vzdělávacího systému jako takového, rozdíly ve schopnostech a v představách o budoucí kariéře. Vliv rodičů na výsledky vzdělávání synů a dcer není tematizován. Tato studie ukazuje, zejména na příkladu Spojených států amerických, že rodiče více participují (co se týče zapojení a finanční podpory) na vzdělávání dcer. Dále se pokouší srovnat tato zjištění se situací v ekonomicky podobně vyspělých, ale kulturně odlišných zemích jihovýchodní Asie. Zde je stále silný tradiční patriarchální systém výchovy dětí, který má vliv na vzdělávací aspirace žákyň a žáků. Výzkumy, které jsou v naší studii diskutovány, podporují tezi o genderových rozdílech v podpoře vzdělávání, nejen co se týče finančních toků a emočních investic, ale i co se týče výběru školních předmětů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Štefková, Ivona, Petr Šmejkal und Martina Kekule. „Hodnocení a uplatnění problematiky chemie léčiv ve výuce na gymnáziích“. Scientia in educatione 5, Nr. 1 (30.06.2014): 60–73. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.95.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Tento článek se věnuje problematice výuky chemie léčiv na střední škole. Diskutuje výsledky šetření, které proběhlo v letech 2011/2013. Do šetření se tehdy zapojilo celkem 25 gymnázií z celé České republiky. Výsledný vzorek čítal 417 žáků (z toho 230 dívek a 187 chlapců) a 29 učitelů chemie. Na začátku celého šetření byly učitelům na základě jejich zájmu zaslány výukové materiály k danému tématu. Po jejich otestování byly získány dotazníky, které se staly základem pro celkové vyhodnocení. Cílem bylo zjistit přístup respondentů k danému tématu a využitelnost připravených výukových materiálů ve výuce. Z výsledků šetření vyplynulo, že dané téma vnímají žáci i jejich učitelé jako přínosné a patřící do oblasti chemie. Připravené výukové materiály považuje většina žáků a učitelů za vyhovující, a tudíž za použitelné ke vzdělávání žáků na střední škole.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Potužníková, E., V. Lokajíčková und T. Janík. „Mezinárodní srovnávací výzkumy školního vzdělávání v České republice: zjištění a výzvy“. Pedagogická orientace 24, Nr. 2 (03.05.2014): 185–221. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-2-185.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Přehledová studie pojednává o mezinárodních srovnávacích výzkumech v oblasti vzdělávání realizovaných v České republice v posledních dvaceti letech. Jejím cílem je informovat o tom, jak jsou výsledky mezinárodních výzkumů zpracovávány v domácí odborné literatuře a k jakým závěrům vedou. V první části studie stručně popisujeme, jakých mezinárodních výzkumů se Česká republika účastnila. V druhé části se zaměřujeme na témata, která byla v návaznosti na výsledky českých žáků zpracována ve vybraných domácích odborných časopisech a monografických pracích. Je možné konstatovat, že výsledky českých žáků v mezinárodních výzkumech lze považovat za poměrně konzistentní, i když v průběhu času dochází k určitým výkyvům. Závěrečná část přehledové studie naznačuje několik cest, jak by bylo možné s daty a výsledky mezinárodních výzkumů dále pracovat. Mezinárodní srovnávací výzkumy představují pro Českou republiku bohatý rezervoár dat, jehož potenciál by mohl být více využíván pro didaktiku v zájmu rozvíjení produktivní kultury vyučování a učení.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Habrdlová, Martina, Michal Lupač und Petr Vlček. „Srovnání obsahu vybraných kurikulárních dokumentů tělesné výchovy pro primární vzdělávání v Irsku, Nizozemsku a České republice“. Pedagogická orientace 27, Nr. 3 (30.09.2017): 449–72. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-3-449.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie se zabývá komparací současných kurikulárních dokumentů (zejména vzdělávacích programů) tělesné výchovy pro primární vzdělávání v České republice, Irsku a Nizozemsku. Studie nejprve uvádí čtenáře do širšího kontextu řešené problematiky. Následuje přehledová kapitola, ve které jsou specifikovány výzkumné cíle. Na tomto podkladě je dále popsána metodika srovnávání kurikulárních dokumentů. Následující část nabízí klíčové výsledky provedeného šetření, které byly interpretovány z pohledu revizí kurikula v České republice. Za zásadní pokládají autoři skutečnost, že české kurikulum nemá dostatečně provázané vzdělávací cíle a vzdělávací obsah a dále že cíle tělesné výchovy nejsou srozumitelně definované. Na základě těchto zjištění jsou nastíněna doporučení pro příští revize rámcových vzdělávacích programů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Hrozová, Markéta. „Výchova ke zdraví v učebnicích 1. stupně ZŠ: výsledky analýzy didaktického aparátu učebnic prvouky/přírodovědy“. Pedagogická orientace 25, Nr. 2 (20.05.2015): 249–70. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-2-249.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je prezentace výsledků obsahové analýzy didaktického aparátu učebnic a cvičebnic školního vzdělávacího předmětu prvouka/přírodověda určených pro žáky 1. stupně základních škol z hlediska jejich zaměření na výchovu ke zdraví. V první části studie prezentujeme teoretický základ našeho výzkumu, který spočíval ve vymezení analytických kategorií vyplývajících z holistického pojetí zdraví. V druhé části představujeme cíle a metody výzkumu, výzkumný vzorek sestávající z pěti současných ucelených učebnicových řad učebnic prvouky/ přírodovědy (38 učebnic/cvičebnic; 3136 zkoumaných jednotek, tedy otázek, námětů a úkolů zařazených do učebnic) platných pro 1. stupeň základního vzdělávání. Třetí část je věnována výsledkům analýzy, která poukázala na významné rozdíly v prezentaci učiva v oblasti výchova ke zdraví. Z výsledků vyplývá nereflektování holistického pojetí zdraví v jeho plném rozsahu, majoritní zastoupení biologického kontextu zdraví ve zkoumaných učebnicích. Holistické pojetí zdraví nejvíce reflektují učebnice druhých ročníků. Dále poukazujeme na významné rozdíly ve strukturaci učiva v rámci jednotlivých učebnicových řad (absence tematiky zdraví ve většině zkoumaných učebnic 4. ročníků) a nestabilitu v distribuci tematických celků zkoumaného vzorku učebnic. V závěru studie (čtvrtá a pátá část) jsou diskutovány výsledky, možnosti a limity studie a představujeme eventuality navazujícího výzkumného šetření.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Straková, Jana, Jaroslava Simonová und David Greger. „Ověření konceptu akademického optimismu na českých školách druhého stupně povinného vzdělávání“. Pedagogická orientace 27, Nr. 3 (30.09.2017): 397–418. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-3-397.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Výzkumy efektivity školního vzdělávání poukázaly na význam přesvědčení a postojů učitelů pro vyučování a učení žáků. Přesvědčení a postoje zásadně ovlivňují chování učitelů a jejich přístup k žákům a jejich rodičům. Změna přesvědčení je nezbytným předpokladem pro změnu práce učitelů a vzdělávání obecně. Přesvědčení učitelů jsou v pedagogickém výzkumu konceptualizována mnoha různými způsoby, tato studie si klade za cíl lokalizovat nástroje na měření konceptu akademického optimismu. Akademický optimismus je konceptualizován ve dvou podobách – jako kolektivní charakteristika pedagogického sboru a jako individuální charakteristika každého jednotlivého učitele – a kombinuje tři důležité aspekty učitelova profesního kréda: vnímání vlastních učitelských dovedností a možností pedagogické práce, důvěru k žákům a jejich rodičům a důraz na studijní výsledky. Studie lokalizuje oba koncepty a klade si za cíl vybrat vhodnější z nich pro české prostředí. Zároveň zkoumá souvislost mezi akademickým optimismem a výsledkem žáků. V analýzách jsou využita data z šetření na 39 základních školách získaná od 325 učitelů a 1316 žáků 9. ročníků v rámci šetření projektu Kalibro v roce 2016. Dvouúrovňová konfirmační analýza ukázala použitelnost obou modelů, přičemž vhodnějším pro české prostředí se jeví model individuální. Dvouúrovňové strukturní modelování neprokázalo na tomto limitovaném výběru žáků souvislost mezi akademickým optimismem a výsledky žáků v matematice, tuto souvislost bude nutno ověřit na reprezentativním výběru s využitím testů více zohledňujících současnou kurikulární normu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Výsledky vzdělávání"

1

Táborská, Barbora. „Vliv rozvoje a vzdělávání zaměstnanců do obchodních výsledků firmy“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-3331.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předmětem diplomové práce je hodnocení dopadů vzdělávací akce uskutečněné v jedné z významných finančních institucí v České republice. Postup hodnocení vychází z amerického modelu, jehož základní charakteristiky jsou vyzdvihnuty v teoretické části. Praktická část práce se zabývá samotnou analýzou vlivu vzdělávaní, která byla provedena na základě interních dat šetřené společnosti a výsledků provedeného výzkumu. Závěr práce se věnuje zpětným vazbám osob, které byly v šetření zahrnuty, a možným návrhům na zlepšení současné situace v dané společnosti.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Čiháková, Hana. „Možnosti implementace systému uznávání výsledků neformálního vzdělávání a informálního učení v ČR“. Doctoral thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-76128.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The main actor of lifelong learning (LLL) is a learner. It is important to assess and support their entire learning -- i.e. to value learning -- not only that occurring within formal education system but non-formal and informal learning as well. However, non-formal and informal learning outcomes have been not certified by certificates recognized by society as a whole yet. Moreover, informal learning occurs without curricula and teaching. These are the reasons why it is technically necessary to develop suitable instruments and schemes for recognizing learning outcomes which enable implementation of the LLL system. With regard to implementation of the LLL system in the Czech Republic, there are realized various projects and initiatives, national and sector equivalents of European instruments are created or European instruments for implementation of the European LLL concept are introduced (the National occupations system, the National qualifications framework, a system of recognition non-formal and informal learning outcomes, the Law no. 179/2006, Coll. on recognition of further education outcomes, the European Credit transfer system for Vocational Education and Training). The paper is concerned with opportunities and obstacles in the way of implementation of all the instruments mentioned above into LLL concept of the Czech Republic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Bartušek, Aleš. „Sociální diferenciace v českém vzdělávacím systému“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2006. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-1716.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem této diplomové práce je uvést do problematiky vzdělanostních nerovností, prezentovat v současné době nejvýznamnější mezinárodní projekt v oblasti měření výsledků vzdělávání (PISA) a především přiblížit nejmodernější trendy měření výsledků vzdělávání, na jejichž principech je celý projekt vybudován. Hlavním cílem pak je pokusit se na základě aktuálních výsledků posledního výzkumu PISA 2003 identifikovat vzdělanostní nerovnosti, zdroje jejich reprodukce a vysvětlit princip jejich fungování v České republice. První část práce (kapitoly 1-2) se věnuje obecnému úvodu do vzdělanostních nerovností. Vysvětluje pojetí spravedlnosti ve vzdělávání a zasazuje vzdělanostní nerovnosti do sociologického kontextu. Jsou zde nastíněny nejdůležitější přístupy, teorie a koncepce vysvětlující vzdělanostní nerovnosti a detailněji je popsán sociálně-psychologický model sociální stratifikace. Dále jsou zde základní informace o českém vzdělávacím systému a mezinárodní komparace se zeměmi OECD. Druhá část práce (kapitoly 3-4) přibližuje mezinárodní projekt PISA, na jehož nejnovějších datech jsou postaveny prováděné analýzy. Kapitola 3 představuje projekt jako celek a seznamuje s jeho cíly, metodami, koncepcí, prezentací jeho výsledků a se vzorkem testovaných žáků. Kapitola 4 se věnuje teorii měření výsledků vzdělávání a popisuje řešení některých problémů v jednotlivých fázích výzkumu. Závěrečná část práce (kapitoly 5-7) vychází z reálných dat výzkumu. Kapitola 5 prezentuje základní výsledky výzkumu PISA za rok 2003 v oblasti matematické, čtenářské a přírodovědné gramotnosti a kapitola 6 provádí analýzy jednotlivých veličin a vztahů mezi nimi za účelem určení vlivu socioekonomického zázemí žáků na jejich výsledky ve škole, identifikace rozdílů mezi různě organizovanými vzdělávacími systémy a především zodpovězení otázek týkajících se separace žáků do různých typů škol. Kapitola 7 je pak zaměřena na analýzu výsledků českých žáků. Na základě rozdílů mezi jednotlivými typy škol vypovídá o selektivitě českého vzdělávacího systému a zkoumá faktory formující aspirace žáků na terciární vzdělávání.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Bednářová, Tereza. „Kvalita vzdělávání a analýza výsledků šetření PISA 2012 v České republice s důrazem na mezikrajské rozdíly“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-193284.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis deals with the quality of education and possibilities of its measuring. Primarily it is focused on the assessment Programme for International Student Assessment. The aim of this diploma thesis is to find out whether significant regional disparities could be identified and to reveal potential factors influencing the causes of these disparities. Education is generally considered to be important factor of regional development and the way how to improve economic and social situation of the region. Theoretical part of the diploma thesis describes definitions of the basic concepts, the role of education in theories of the regional development, issue of education quality and background of PISA project. Practical part introduces the education system in the Czech Republic and the role of our regions as partly autonomous units. Especially the attention is paid to PISA results. The last results 2012 of Czech regions are the object of further analysis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Suchomelová, Kristýna. „Příležitosti a limity systémů řízení kvality ve vzdělávání“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-193514.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This master thesis entitled "Opportunities and limits of evaluating the quality and efficiency in education " explores the possibilities of detecting and evaluating the quality, efficiency and impact of education. The thesis is composed of two parts . The theoretical part describes the basic terms and definitions of the education, presents analysis of approaches to evaluating the quality and effectiveness of further education, including explanations of specific models and evaluation methods which measure the impact of training on person or on the company in general. The empirical part deals with the analysis of the evaluation system of education in practice, particularly in two companies (Wrigley, Staropramen Brewery) and five secondary schools. At the end everything is summarized and some recommendations and suggestions are provided.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

BARTOŠOVÁ, Dana. „Zkušenosti ergoterapeutů s výsledky terapie (a dopad ergoterapie na školní výsledky žáků na 1. stupni ZŠ)“. Master's thesis, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-252417.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
In the theoretical part of this thesis the term occupational therapy is explained, as is the work of an occupational therapist, the possibilities of his application and the influence of occupational therapy on results of children in Primary School. The goal of this thesis is to collect the findings of occupational therapists and explain how occupational therapy impacts school results. The theoretical part acquaints laymen with the particulars of working as an occupational therapist and suggests the importance of occupational therapy. Dialogue and direct unstructured observation are used as research methods. This is a qualitative survey. Interviews focused mainly on the results of occupational therapy were conducted with professional occupational therapists as a part of the research. Four case studies oriented on younger children were fashioned next. Those studies combined occupational therapy and its influence with school results in children in Primary School. Interviews with occupational therapists, pedagogues and mothers were also part of the case studies. Based on our findings, occupational therapy can be acknowledged as very advantageous therapy with significant impact on school results in children in Primary School. Progress is especially obvious in fine motor skills, which are practised during occupational therapy, and its regular exercising improves the proficiency in children, especially while writing, drawing, painting or doing cut outs. Occupational therapy helps clients improve skills they find difficult to master and it should become an integral part of caring for mentally or physically handicapped children and contribute to achieving better school results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Kolek, Lukáš. „Empirický výzkum reprezentace historických informací v médiu počítačových her, jejich vnímání uživatelem a jejich intrapersonální vzdělávací výsledky“. Doctoral thesis, 2020. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-435411.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This dissertation investigates whether video games are able to affect players' attitudes and information behaviour towards depicted historical topics in games over the short- and long-term. We collected data from a sample of 148 young adults. As far as we know, there is currently no study of such a scale focused on historical games. We used, as an intervention tool, a modification of the serious game Czechoslovakia 38-89: Borderlands that deals with the expulsion of the Sudeten Germans from the former Czechoslovakia after WWII. The game is based on historical research providing players with multiple perspectives on the depicted topics. Our control group played a similar game, but where the narrative was unrelated to any depicted historical event from Czechoslovakia 38-89: Borderlands. In the empirical part of the study, we measured explicit and implicit attitude change and information behaviour change towards the expulsion of the Sudeten Germans. Results showed more negative pretest-posttest explicit attitude changes towards the expulsion on a general level (d = -0.34; p = .022) and a specific level (d = -0.53; p = .001) in the experimental group compared to the control group. Over the long-term, group differences in attitude change remained significant for the specific level (d = -0.44; p = .014),...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Varga, Vít. „Soukromé nebo veřejné? Komparace středních škol na základě analýzy dat“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446645.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of the diploma thesis is to compare public and private high school system with respect to selected data. Firstly, conceptions of quality in education, the inspection of the quality based on the Czech School Inspectorate (ČŠI), international tests or the quality school criteria given by the ČŠI will be characterized in the theoretical part. The high school system in Czechia with respect to the establisher, the historical development, the offer of disciplines, the relationship with the Ministry of Education, Youth and Sports (MŠMT) and financing will be described. It will be characterized the private school system at an international level to compare studies comparing public and private schools. The chapter about equal educational opportunities in conditions of Czech schools will be added too. Educational conditions and results in the selected period (2017-2019) will be analyzed in the analytical part. For the purposes of the analysis, the quality school criteria will be used. The data of the Center for Finding Results in Education (CZVV) will be analyzed too with respect to results of the school-leaving exam and shares of failed students from all high schools and then separately from grammar schools and vocational schools. It will be processed the data from MŠMT in a similar way where...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Tetourová, Tereza. „Princip interaktivity v multimediálních výukových materiálech u žáků 3. a 4. ročníku základní školy“. Master's thesis, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-404885.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of this study was to investigate, whether the aspect of interactivity (meaning problem solving interactivity) implemented in multimedia learning materials would positively influence learning outcomes of students. The third and fourth-grade pupils had been split up in two groups and they learned about a topic of natural sciences for about 20 minutes. The first group were studying from an interactive material - short educational game. The second group were studying from a noniteractive material - short educational animation. As variables we have chosen the following - the learning outcomes of the pupils, the amount of motivation to manipulate with the educational tool and the evaluation of atractivity of this tool. Based on multimedia learning theories (CTML, CATLM), we assumed that interactivity would enhance the extent of motivation, evaluation of atractivity and the learning outcomes. Our results partially confirmed our hypothesis. We found positive effect on motivation and evaluation, nevertheless we found no effect on learning outcomes - there was no difference between the groups within this domain. As one of the possible explanations we propose Sweller's cognitive load theory. KEYWORDS Multimedia learning, interactivity, educational animation, educational game, learning outcomes
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Poláčková, Ivana. „Školství z pohledu inspekčních zpráv“. Master's thesis, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-325551.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The dissertation focuses on the assessment of the content of the inspection reports of the Czech School Inspectorate (CSI) in the context of the main stategical documents concerning the Czech educacional policy since the publication of the National Programme of the Development of Education in the Czech Republic (The White Book) in 2001. The thesis comprises of the historical introduction of the state supervision over schools in Bohemia and the extent of competency of the Czech School Inspectorate, which is currently conducting the schools external evaluation. The CSI provides the feedback to the schools through the inspection reports and the feedback to the Ministry of Education, Youth and Sports through the annual reports. The dissertation examines the compliance of the contents of the inspection reports and the strategical documents of the Ministry of Education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Výsledky vzdělávání"

1

Brich, Jan. Používání moderních technologií ve vzdělávání: Výsledky průzkumu. Praha, Czechia: Timixi System s.r.o., 2017.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Konferenzberichte zum Thema "Výsledky vzdělávání"

1

Lochmanová, Alena. „Adaptace a vzdělávání pracovníků v prostředí výrobních podniků - nové trendy“. In Průmyslové inženýrství 2020. Západočeská univerzita, 2020. http://dx.doi.org/10.24132/pi.2020.09693.110-137.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek je výsledkem rešeršní činnosti v prvním ročníku studia doktorského studijního programu a jako takový představuje první dílčí podklad pro zpracování vlastní disertační práce. Zabývá se problematikou adaptace a vzdělávání zaměstnanců ve specifických podmínkách s využitím virtuální reality, přičemž především představuje případové studie se zdůrazněním nového využití virtuální reality pro zapracování, adaptaci, ukotvení a následný rozvoj zaměstnanců.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie